تحصیل پزشکی در اتریش

29 آذر 1401 10 نظر

تحصیل پزشکی در اتریش، روش های اخذ ویزای تحصیلی اتریش در رشته پزشکی، اقامت اتریش از طریق تحصیل در پزشکی و نیز آزمون پزشکی اتریش در این مقاله به صورت اختصاصی و علمی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. شرایط تحصیل پزشکی در اتریش چیست؟ آیا دانشگاه های اتریش برای تحصیل پزشکی دارای اعتبار می باشند؟ هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش به منظور تحصیل پزشکی چه مقدار است؟ کشور اتریش یکی از قدرتمند ترین کشورها در نظام آموزشی و عرضه کار پس از تحصیل می باشد. با توجه به کیفیت آموزش در این کشور، هزینه های اندک تحصیل پزشکی دراتریش و رفاه اجتماعی این کشور، مهاجرت از طریق تحصیل، یکی از بهترین طرق مهاجرت به اتریش می باشد. شما می توانید با برقراری تماس با موسسه ملک پور به اطلاعات کاملی در این زمینه دست یابید و علاوه بر این، از مشاوره تلفنی رایگان مشاورین برجسته این موسسه برخوردار شوید. همچنین در صورت پر کردن فرم تماس و ثبت اطلاعات خود، مشاوران موسسه ملک پور با شما تماس گرفته و به شما بزرگواران مشاوره تلفنی رایگان عرضه خواهند کرد. در صورت همراهی با ما تا انتهای مقاله می توانید مباحث ذیل در خصوص تحصیل پزشکی در اتریش را مطالعه نمایید:

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی اتریش

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی اتریش

 

 •    داروسازی
 •    دندان پزشکی
 •    پرستاری

تماس با ما

 

تحصیل پزشکی در اتریش

معرفی کشور اتریش

اتریش، کشوری در قلب اروپای غربیست که می توان به جرات گفت که بهترین کشور برای زندگی و تحصیل می باشد. کشوری محصور در خشکی که با آلمان، مجارستان، جمهوری چک، ایتالیا، سوئیس و اسلواکی هم مرز می باشد. کشور اتریش مقصد بسیار مناسبی برای مهاجرین است.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در اتریش و آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در اتریش و آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد تحصیل رایگان پزشکی در اتریش و آلمان

 

پایتخت اتریش، شهر وین می باشد که سالهای متمادی به عنوان برترین شهر جهان برای زندگی شناخته شده است. زبان رسمی مردم اتریش، آلمانی می باشد، اما بسیاری از آن ها بر زبان انگلیسی نیز مسلط بوده و به آن صحبت می نمایند. بر اساس آمار اعلام شده در سال 2018، کشور اتریش دارای جمعیتی حدود 9 میلیون نفر می باشد.

تحصیل پزشکی در اتریش

کشور اتریش از سیستم آموزش پیشرفته و با کیفیتی برخوردار می باشد. دانشگاه های برتر اتریش همچون دانشگاه ملی وین، دارای جایگاه ویژه ای در اروپا هستند. کیفیت بالای آموزش در دانشگاه ها و مراکز آموزشی اتریش و امکان تحصیل رایگان در برترین دانشگاه های این کشور، بسیاری از افراد را مایل به تحصیل در این کشور کرده است. از سویی کشور اتریش نیز جهت توسعه خود، اقدام به جذب دانشجویان فعال بین المللی و افراد نخبه خارجی کرده است. از جمله رشته های پرتقاضا، تحصیل پزشکی در اتریش می باشد. تحصیل پزشکی در اتریش عموماً 6 سال به طول می انجامد. در ادامه این مقاله، اطلاعات جامعی در خصوص تحصیل پزشکی در اتریش ارائه می گردد.

شرایط ورود به رشته پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش

داوطلبان تحصیل پزشکی در اتریش، ابتدا باید در دوره های آمادگی پیش پزشکی شرکت نمایند. این دوره ها که به زبان آلمانی برگزار می شوند، هم برای آماده سازی افراد برای ورود به دانشگاه مفید می باشد و هم برای تقویت زبان و مهارت ارتباط آن ها با سایر افراد. دروس ارائه شده در این دوره ها، شیمی، زیست، ریاضیات و فیزیک است. اما یکی از اهداف اصلی از برگزاری این دوره ها، افزایش آمادگی داوطلبان تحصیل پزشکی در اتریش برای آزمون ورودی دانشکده های پزشکی می باشد. چرا که تحصیل پزشکی در اتریش، منوط به قبولی در آزمون ورودی می باشد. این آزمون، در اولین جمعه ماه جولای و به صورت همزمان در کلیه دانشگاه های پزشکی اتریش برگزار می شود. به همین دلیل، دانشجویان متقاضی فقط می توانند برای ثبت نام و آزمون در یک دانشگاه اقدام نمایند. بدین منظور لازم است که تا پایان ماه مارس، برای ثبت نام در آزمون اقدام نمایید. مباحث اصلی آزمون ورودی دانشگاه پزشکی اتریش شامل موارد ذیل می شود:

 • مبانی پزشکی (شامل دروس شیمی، فیزیک، زیست و ریاضیات)
 • تست اجتماعی و عاطفی (شامل شناخت عواطف بیماران و نحوه تصمیم گیری مناسب اجتماعی)
 • درک واژگان و متون پزشکی (شامل درک مطلب متون پزشکی)
 • تست هوش (شامل اشکال هندسی، اعداد، درک مطلب و واژگان)

از دیگر موارد مورد نیاز جهت تحصیل پزشکی در اتریش، ارائه مدرک زبان آلمانی سطح C1 برای دانشگاه های دولتی و مدرک آیلتس 6.5 برای دانشگاه های بین المللی و انگلیسی زبان می باشد. نکته قابل توجه ، میزان سهمیه داوطلبان بین المللی در کسب کرسی دانشگاه های پزشکی اتریش می باشد. دانشجویان عضو اتحادیه اروپا 25 درصد از صندلی ها و دانشجویان بین المللی، 5 درصد از صندلی های دانشگاه های سراسری پزشکی اتریش را به خود اختصاص می دهند. با توجه به ضرورت ارائه مدرک زبان برای دانشجویان متقاضی پزشکی اتریش، توصیه می شود که از محصول آموزشی موسسه ملک پور در این زمینه استفاده نمایید. این محصول بر اساس متدهای به روز دنیا و به پشتوانه سالها تجربه تدریس زبان تهیه شده است. شما می توانید با استفاده از این محصول، مهارت های چهارگانه زبان آلمانی را به خوبی یاد گرفته و به طور مؤثر در ارتباطات خود با افراد آلمانی زبان به کار بگیرید.

تحصیل پزشکی در اتریش

آموزش فشرده و سریع زبان آلمانی

آزمون پزشکی دانشگاه های اتریش

متقاضیان تحصیل در اتریش برای رشته های پزشکی در دانشگاه های دولتی باید در آزمون MedAT نمره قابل قبول را کسب کنند. با قبولی در این آزمون امکان تحصیل پزشکی در دانشگاه های زیر فراهم می باشد:

 • دانشگاه پزشکی وین
 • دانشگاه پزشکی اینسبروک
 • دانشگاه پزشکی گرتز
 • دانشکده پزشکی جوهان کپلر دانشگاه لینز

آزمون تمامی دانشگاه ها یکی می باشد و در یک روز برگزار می شود. طبق آخرین آمار رسمی تعداد شرکت کنندگان این آزمون حدود 17500 نفر بودند که از این تعداد حدود 1740 نفر می توانند در دانشگاه های کشور اتریش در رشته پزشکی تحصیل کنند. قبولی بر اساس برترین نمرات خواهد بود و 75 درصد از سهمیه قبولی متعلق به دانشجویان اتریش و 95 درصد متعلق به دانشجویان اتریش و سایر کشورهای اروپایی و 5 درصد متعلق به دانشجویان بین المللی خواهد بود.

معرفی دانشگاه های پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش در برترین دانشگاه های این کشور در سطح اروپا امکان پذیر می باشد. شرایط تحصیل رایگان در اتریش و سطح علمی بالای دانشگاه های این کشور، شرایط مساعدی را برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل پزشکی در اتریش فراهم کرده است. در این بخش از مقاله، به بررسی برترین دانشگاه های پزشکی اتریش خواهیم پرداخت:

 • دانشگاه علوم پزشکی وین (Vienna University of Medicine)

دانشگاه پزشکی وین یکی از برترین دانشگاه های پزشکی در اروپا و جهان می باشد.  این دانشگاه در سطح اروپا دارای رتبه 14 و در جهان، دارای رتبه 50 می باشد. همچنین در بین دانشگاه های آلمانی زبان نیز رتبه سوم را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه که قبلاً یکی از چهار دانشکده دانشگاه ملی وین بوده است، در سال 2004 به طور مستقل به فعالیت های آموزشی خود پرداخت. از جمله دوره های آموزشی این دانشگاه می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • دوره های پزشکی (شامل پزشکی عمومی، کارشناس ارشد پزشکی، تخصص دکتری، داروسازی، دندانپزشکی)
 • دوره های مهندسی پزشکی
 • زیست شناسی
 • ایمونولوژی
 • علوم اعصاب بالینی
 • و ...
 • دانشگاه علوم پزشکی گراتس (Medical University of Graz)

دانشگاه علوم پزشکی گراتس در ژانویه سال 2004 از دانشگاه کرال و فرانتس گراتس جدا شده و به طور مستقل به فعالیت پرداخت. دانشگاه اولیه در سال 1585 تآسیس شده است و قدیمی ترین دانشگاه در اشتایرمارک به شمار می آید. 6 جایزه نوبل در این دانشگاه به افراد تعلق گرفته است.

از جمله برنامه های آموزشی و دانشکده های موجود در این دانشگاه می توان به پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و دکترا اشاره کرد.

 • دانشگاه علوم پزشکی اینسبورک (Medical University of Innsbruck)

دانشگاه اینسبروک اتریش در سال 1669 در شهر اتریش تأسیس شده است و دارای 16 دانشکده می باشد. رتبه جهانی این دانشگاه 178 می باشد. برنامه های آموزشی پزشکی، دندانپزشکی و پزشکی مولکولی در دو سطح کارشناسی و ارشد در این دانشگاه تدریس می شود. همچنین در زمینه علوم زیستی و علوم اعصاب نیز فعال می باشد.

 • دانشگاه پزشکی لینز (Medical University of Linz)

دانشگاه لینز یکی از دانشگاه های معتبر اتریش می باشد که فعالیت خود را از سال 1966 و در رشته های علوم انسانی آغاز کرد. از سال 2014 دانشکده پزشکی این دانشگاه نیز فعال شده و اقدام به جذب دانشجو جهت تحصیل پزشکی در اتریش نموده است. از جمله رشته های پرتقاضا در این دانشگاه، رشته های هوش مصنوعی، زیست شناسی، زیست شناسی مولکولی و شیمی می باشد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اتریش

یکی از مهم ترین مراحل جهت تحصیل پزشکی در اتریش، اخذ ویزا می باشد. اخذ ویزاهای بلندمدت برای فرد متقاضی تحصیل پزشکی در اتریش بسیار مؤثر است. فرد متقاضی تحصیل در پزشکی، باید قبل از شرکت در دوره های آماده سازی پیش پزشکی، ویزای نوع D را برای مدت بیشتر از 180 روز دریافت کند. به طور کلی به منظور تحصیل پزشکی در اتریش، مدارکی مورد نیاز است که در ادامه به آن ها پرداخته می شود.

تحصیل پزشکی در اتریش

 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه پاسپورت
 • ارائه تمکن مالی و حساب بانکی
 • آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 • انگیزه نامه
 • مدرک زبان C1 آلمانی
 • عکس رنگی
 • ارائه سند ازدواج در صورت تأهل

دقت داشته باشید که بهتر است که مرحله تهیه و چیدمان مدارک برای ارائه به سفارت، با دریافت مشاوره و راهنمایی وکیل مهاجرتی متخصص و با تجربه صورت پذیرد. کلیه مدارک فوق باید به زبان آلمانی، ترجمه شده و به مقامات مربوطه تحویل داده شود. لازم به ذکر است که جهت ورود به دوره پیش پزشکی می توان با مدرک زبان آلمانی B2 وارد این دوره شد و پس از قبولی در آزمون و در صورت افزایش سطح مدرک زبان خود، وارد دانشگاه پزشکی اتریش شد. جهت کسب اطلاعات کامل در خصوص شرایط تحصیل در اتریش، پیشنهاد می شود که به لینک ذیل مراجعه فرمایید.

تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل در اتریش

هزینه های تحصیل در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش در صورتی که در دانشگاه های سراسری انجام شود دارای هزینه کم و تقریباً رایگان می باشد. پرداخت هزینه هایی نظیر بیمه و یا خوابگاه برای دانشجویان متقاضی زندگی در خوابگاه دانشجویی اجباری می باشد. هزینه تحصیل پزشکی در اتریش برای اتباع اتحادیه اروپا، سالیانه 726 یورو می باشد. این در حالیست که دانشجویان بین المللی غیر اروپایی باید این هزینه را برای هر ترم تحصیل خود بپردازند.

هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های سراسری اتریش حدود 400 تا 700 یورو می باشد که در صورت محاسبه هزینه بیمه و خوابگاه به حدود 1000 یورو می رسد. بنابراین با توجه به هزینه های مختلف از جمله شهریه دانشگاه های سراسری، هزینه بیمه، خوابگاه و کتاب می توان گفت که هزینه تحصیل پزشکی در اتریش حدود 1500-600 یورو است. دوره های آمادگی عمومی نیز شامل 1180 یورو در هر ترم می شود.

در اینجا می توان به این نکته مهم اشاره کرد که دانشجویان متقاضی تحصیل پزشکی در اتریش می توانند در دوره تحصیل خود به کار دانشجویی مشغول شده و درآمدی بین 8 تا 10 یورو در ساعت داشته باشند. همچنین قابل توجه است که هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی و بین المللی اتریش، بیشتر بوده و عموماً متفاوت با یکدیگر می باشد.تحصیل پزشکی در اتریش

هزینه های تحصیل و زندگی در اتریش

هزینه زندگی در اتریش

هر شخصی که متقاضی تحصیل پزشکی در اتریش باشد، قطعاً در اندیشه میزان هزینه های زندگی در این کشور خواهد بود. چرا که بررسی هزینه های زندگی و مدیریت آن، از اصلی ترین عوامل تصمیم گیری برای مهاجرت به اتریش می باشد. موسسه ملک پور در این راستا، جدولی برای شما عزیزان تهیه کرده است که لیست اقلام مصرفی این کشور در آن گنجانده شده است.

 

کالا و خدمات

هزینه (یورو)

1 وعده غذا در رستوران ارزان قیمت

11 یورو

1 عدد ساندویچ مک دونالد

7.90 یورو

1 لیتر شیر

1.09 یورو

500 گرم نان سفید محلی

1.80 یورو

1 کیلوگرم برنج سفید

1.77 یورو

12 عدد تخم مرغ

2.72 یورو

1 کیلوگرم پنیر محلی

11.12 یورو

1 کیلوگرم سینه مرغ

10.38 یورو

1 کیلوگرم گوشت گاو

16.90 یورو

1 کیلوگرم سیب

2.20 یورو

1 کیلوگرم موز

1.75 یورو

1 کیلوگرم سیب زمینی

1.30 یورو

1 کیلومتر تاکسی

1.50 یورو

بنزین

1.23 یورو

برق، آب، گرمایش و سرمایش آپارتمان 85 متری

178.16 یورو

 

با توجه به اینکه بخش زیادی از هزینه زندگی در کشورهای دیگر صرف هزینه اسکان و محل اقامت می شود، در این بخش به بررسی قیمت اجاره و یا خرید واحد مسکونی در اتریش می پردازیم. بدون شک هزینه مسکن در شهرهای مختلف کشور اتریش، متفاوت می باشد. حتی می توان گفت قیمت مسکن در بخش های مختلف یک شهر نیز متفاوت است و این، رابطه مستقیمی با فاصله واحد مسکونی تا مرکز شهر دارد. در جدول ذیل، قیمت متوسط خرید و اجاره آپارتمان در کشور اتریش بررسی شده است.

 

اجاره و آپارتمان واحد مسکونی در اتریش

قیمت به یورو

اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

718.11 یورو

اجاره آپارتمان (1 خوابه) در خارج از مرکز شهر

564.12 یورو

اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر

1321.20 یورو

اجاره آپارتمان (3 خوابه) در خارج از مرکز شهر

1014.68 یورو

خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

4906.92 یورو

خرید هر مترمربع آپارتمان در خارج از مرکز شهر

3472.66 یورو

 

موسسه ملک پور در خصوص هزینه های زندگی در اتریش، مقاله کامل و جامعی تهیه کرده است که از طریق لینک ذیل قابل دستیابی می باشد. شما عزیزان می توانید با مراجعه به آن و مطالعه کامل مقاله، اطلاعات دقیق تری از هزینه زندگی در شهرهای مختلف اترش به دست آورید.

تحصیل پزشکی در اتریش

هزینه زندگی در اتریش

شرایط تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در اتریش

در کشور برتری مثل اتریش، تحصیل در رشته هایی همچون پرستاری، دندان پزشکی و داروسازی از محبوبیت خاصی برخوردار است. موسسه ملک پور در این بخش به بررسی این رشته ها پرداخته است. از جمله رشته های علوم پزشکی می توان به دندانپزشکی، داروسازی و پرستاری اشاره کرد که دارای متقاضیان زیادی می باشد.

تحصیل پزشکی در اتریش

دندان پزشکی علم مربوط به سلامت دندان و شرایط نگهداری آن می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک بالا کلیک کنید

 

 • تحصیل داروسازی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش

 

در رشته داروسازی، دانشجویان با تکنیک های تهیه و توزیع مواد دارویی آشنا خواهند شد. تحصیل داروسازی در اتریش به مدت 5 سال یا 10 ترم به طول می انجامد. تحصیل در رشته داروسازی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته های شیمی دارویی، سم شناسی، بیوتکنولوژی دارویی امکان پذیر است. این دوره عمدتاً به زبان آلمانی در دانشگاه های دولتی اتریش ارائه می شود. آزمون ورودی این رشته همانند آزمون ورودی برای تحصیل پزشکی در اتریش ، به زبان آلمانی برگزار می شود و تسلط به این زبان الزامی است. پس از اتمام دوره، نیاز به گذراندن دوره عملی و کار در داروخانه برای دانشجویان داروسازی می باشد.

 • تحصیل پرستاری در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش

برای تحصیل در رشته پرستاری در کشور اتریش ابتدا باید آزمون ورودی این رشته را پشت سر بگذارنید. دوره کارشناسی 6 ترم و یا 3 ساله می باشد و زبان تحصیل آن نیز آلمانی است. با تحصیل در این دوره شما پرستار عمومی خواهید بود و برای ادامه تحصیل و داشتن تخصص می توانید در دوره تحصیلی بالاتر یعنی کارشناسی ارشد تحصیل نمایید. مقطع کارشناسی ارشد این رشته به زیر شاخه های مختلف و تخصصی تر تبدیل می شود؛ از جمله: مامایی، مدیریت بهداشت، طب مکمل و جایگزین، تغذیه و رژیم غذایی، علوم بهداشتی و غیره. طول دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، 4 ترم یا 2 سال است. مقطع دکتری آن نیز به مدت 4 سال یا 8 ترم به طول می انجامد. زبان این دوره تحصیلی نیز آلمانی می باشد.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی اتریش

تمام افرادی که قصد تحصیل در دوره های کمتر از 3 ماه در کشور اتریش دارند، می توانند از ویزای کوتاه مدت نوع C استفاده نمایند. اما داوطلبان متقاضی تحصیل پزشکی در اتریش باید از ویزای نوع D که ویزای بلندمدت می باشد استفاده نمایند. این ویزا قابلیت تمدید سالیانه دارد و می توان با استفاده از آن، دوران تحصیل پزشکی در اتریش را طی کرد. با توجه به ضرورت دریافت مشاوره و راهنمایی از کارشناسان خبره در این مرحله، توصیه می شود که با در نظر گرفتن سوابق درخشان موسسه ملک پور در خصوص اخذ ویزای تحصیلی اتریش و دیگر کشورها، پرونده مهاجرت تحصیلی خود را به این موسسه سپرده و موفقیت خود را در مسیر دستیابی به اهداف تضمین نمایید. شما می توانید با مراجعه به لینک ذیل، سوابق کاری این موسسه و نرخ موفقیت آن در پرونده های دریافتی را مشاهده و بررسی نمایید.

تحصیل پزشکی در اتریش

گالری ویزاها

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی برای تحصیل پزشکی در اتریش عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر دارای حداقل 3 ماه اعتبار
 • 2 قطعه عکس
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • توجیه هدف و انگیزه سفر
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی 30 یورو
 • تعیین محل اقامت
 • تأییدیه پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • گواهی و فرم ثبت نام در دوره آموزشی پیش پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش

ویزای تحصیلی اتریش

از جمله خدمات ارزنده موسسه ملک پور، تهیه و ارائه محصول اپلای و ویزای تحصیلی اتریش می باشد. متقاضیان عزیز تحصیل در اتریش می توانند با تهیه و مشاهده این محصول بی نظیر، اطلاعات کاملی در خصوص مراحل اخذ ویزای تحصیلی اتریش و مدارک لازم به دست آورند و همانند یکمشاور امور مهاجرتی خود را پیگیری نمایند.

تحصیل پزشکی در اتریش

اپلای و ویزای تحصیلی اتریش

شرایط کار پس از تحصیل در اتریش

به طور کلی فارغ التحصیلان دانشگاه ها و مراکز آموزشی اتریش می توانند به مدت 6 ماه تا 1 سال پس از پایان تحصیل خود، در کشور اتریش حضور داشته و در جستجوی کار مرتبط با رشته تحصیلی خود باشند. بدین ترتیب دانشجویان فارغ التحصیل مراکز آموزشی اتریش می توانند به اقامت اتریش از طریق تحصیل دست یابند. این فرصت در اختیار دانشجویان تحصیل پزشکی در اتریش نیز می باشد. میزان نرخ بیکاری کشور اتریش در سال های اخیر رو به کاهش بوده است. به طوری که در سال 2021 این نرخ به حدود 9 درصد کاهش یافته است.

تحصیل پزشکی در اتریش

دانشجویانی که دارای سطح مطلوبی از زبان آلمانی باشند می توانند از فرصت خود استفاده کرده و در شغل مناسب، مشغول به کار شوند. ضمن این که دانشجویان رشته پزشکی و علوم پزشکی می توانند در دوره دانشجویی خود، مشغول به کار دانشجویی شوند و از این طریق، تجربه و توانایی های خود را برای ورود به بازار کار پس از پایان تحصیل افزایش دهند.

کار در جمهوری چک

با توجه به اعتبار دانشگاه های پزشکی اتریش، دانشجویان تحصیل پزشکی در اتریش می توانند پس از پایان تحصیلات خود وارد محیط کاری شده و با پرداخت بیمه و مالیات طی 5 سال، اقامت دائم این کشور را بدست آورند. سپس با گذشت 7-6 سال، در صورت ادغام با فرهنگ این کشور و عدم سوء پیشینه، برای دریافت تابعیت و پاسپورت اتریش درخواست نمایند. اطلاعات کافی در خصوص کار در اتریش در مقاله ذیل قابل دستیابی می باشد.

تحصیل پزشکی در اتریش

کار پس از تحصیل در اتریش

دیگر روش های مهاجرتی به اتریش و اخذ اقامت از طریق آن ها در مجموعه ویدئویی راهنمای گام به گام اخذ اقامت به طور مفصل شرح داده شده است. شما می توانید با مشاهده این مجموعه، مسیر مهاجرت خود را با آگاهی بیشتری انتخاب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


 

سوالات متداول در زمینه تحصیل پزشکی در اتریش

✅ آیا ایرانیان می توانند در اتریش به صورت رایگان تحصیل پزشکی داشته باشند؟
بله. تحصیل پزشکی در اتریش در دانشگاه های دولتی در حد رایگان است.

مهم ترین شرایط پذیرش در رشته پزشکی در اتریش چیست؟
تحصیل پزشکی در اتریش، منوط به قبولی در آزمون ورودی می باشد. این آزمون، در اولین جمعه ماه جولای و به صورت همزمان در کلیه دانشگاه های پزشکی اتریش برگزار می شود. به همین دلیل، دانشجویان متقاضی فقط می توانند برای ثبت نام و آزمون در یک دانشگاه اقدام نمایند. بدین منظور لازم است که تا پایان ماه مارس، برای ثبت نام در آزمون اقدام نمایید.

هزینه تحصیل پزشکی در اتریش، چقدر است؟
هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های سراسری اتریش حدود 400 تا 700 یورو می باشد که در صورت محاسبه هزینه بیمه و خوابگاه به حدود 1000 یورو می رسد. بنابراین با توجه به هزینه های مختلف از جمله شهریه دانشگاه های سراسری، هزینه بیمه، خوابگاه و کتاب می توان گفت که هزینه تحصیل پزشکی در اتریش حدود 1500-600 یورو است. دوره های آمادگی عمومی نیز شامل 1180 یورو در هر ترم می شود.

بهترین دانشگاه های پزشکی اتریش کدامند؟
دانشگاه علوم پزشکی وین، علوم پزشکی گراتس، علوم پزشکی اینسبورک و پزشکی لینز از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در اتریش هستند.


سخن پایانی درباره تحصیل پزشکی در اتریش

تحصیل پزشکی در اتریش، اخذ اقامت اتریش از طریق تحصیل پزشکی در این کشور، شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش و همچنین آزمون پزشکی اتریش در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. ورود به دانشگاه های پزشکی اتریش دارای شرایط ویژه خود می باشد. متقاضیان تحصیل پزشکی در اتریش، ملزم به شرکت در آزمون ورودی دانشگاه و ارائه مدرک زبان آلمانی می باشند. همچنین شرکت در دوره های آمادگی پیش پزشکی، از دیگر الزامات تحصیل پزشکی در اتریش می باشد. شما می توانید با تماس با موسسه ملک پور اطلاعات دقیقی در خصوص تحصیل پزشکی در اتریش به دست آورده و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید. این موسسه دارای دفتر مرکزی در پایتخت کشور اتریش بوده و با برترین مشاوران مهاجرتی اتریش در ارتباط می باشد. علاقمندان به مهاجرت به اتریش از طرق مختلف، می توانند فرم تماس را تکمیل نمایند تا مشاوران متخصص ما در اسرع وقت با آن ها تماس گرفته و مشاوره تلفنی رایگان ارائه نمایند. همچنین با طرح سوالات خود در انتهای این مقاله و در بخش "ثبت پرسش" می توانید پاسخ آن ها را به صورت علمی و دقیق از مشاوران متخصص موسسه ملک پور دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 21 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سارا مطلبی
سلام ، بنده 18 سالمه و سوالم در مورد تحصیل پزشکی در اتریش هستش. می خواستم در مورد هزینه های تحصیل قبل از ورود به دانشگاه بدونم. ممنون می شم اگر راهنماییم کنید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما بسیار کلی است و برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم. اما بصورت کلی اگر دیپلم 12 ساله دارید و 18 سالتان تماس است بسته به رشته تحصیلی اگر بخواهید وارد دانشگاه های ملی و رایگان اتریش شوید باید قبولی کنکور سراسری ایران و مدرک A2 المانی را داشته باشید که در این صورت هزینه چندانی ندارید و فقط باید از پس هزینه های زندگی خود بربیایید. اگر بخواهید وارد دانشگاه های انگلیسی زبان و خصوصی شوید آنوقت با نمره زبان آیلتس 6.5 و هزینه تحصیل بین 13 تا 20 هزار یورو در سال بطور میانگین روبرو هستید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید
علیرضا عباسی
سلام و عرض ادب، ممنون از مقاله کاملتون درباره تحصیل پزشکی در اتریش، آیا باید حتما در دانشگاه های سراسری ایران قبول شده باشیم که بتوانیم برای پزشکی اتریش اقدام نماییم؟ بدون قبولی امکان پذیر نیست؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر شما دیپلم ایران را داشته باشید برای دانشگاه های ملی بلی قبولی کنکور سراسری نیاز است. اگر زیر 18 سال هستید این امکان وجود دارد که برای مدارس اتریش اقدام کنید و پس از گذراندن Alevel وارد دانشگاه شوید. اما دانشگاه های خصوصی ازمون ورودی دارند و الزامی به قبولی کنکور ایران نیست. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
همایون تقوایی
با سلام و عرض ادب و احترام تشکر از مطالب خوب شما.میخواستم بپرسم آیا برای تحصیل پزشکی در اتریش نباز به داشتن قبولی در دانشگاه های سراسری ایران در رشته ی پزشکی است؟یا بدون داشتن قبولی کنکور ایران هم می‌توان وارد دانشگاه های اتریش در رشته ی پزشکی شد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی برای تحصیل رشته های پزشکی در کشور اتریش باید قبولی دانشگاه سراسری ایران را داشته باشید. موفق باشید.
...
سلام اگر قبولی دانشگاه دولتی ایران را داشته باشیم برای تحصبل در اتریش باید ازمون ورودی بدهیم یا مستقیم وارد دانشگاه میشویم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی رشته شما جز رشته هایی است که آزمون ورودی دارد و قبولی کنکور ایران نشان دهنده عدم ممنوعیت تحصیل پزشکی شما در کشور اتریش می باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سوگند مقدمی
سلام اگر در دانشگاه پزشکی ایران قبول شده باشیم زیر صد کشوری امکان دارد که اتریش دیگر آزمون ورودی را نگیرد و مستقیما وارد دانشگاه شویم؟ و اینکه طول تحصیل دقیق پزشکی در اتریش چند ساله است در بعضی جا ها ۶ ساله نوشته شده میتوان این ۶سال را ترم تابستانی برداشت و آن را کم تر کرد این سوالات خیلی درگیرم کرده اگر پاسخ بدهید خیلی ممنون میشوم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در اتریش حتما برای ورود به پزشکی باید آزمون ورودی بدهید و قبولی شما در رشته پزشکی در ایران تاثیری ندارد.طول دوره پزشکی در اتریش 6 ساله است. برای دریافت اطلاعات دقیق تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
ساناز علیپور
با سلام ممنون از مطالب عالیتون آیا بدون گذراندن دوره های پیش پزشکی امکان تحصیل پزشکی در اتریش وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر در اکثر کشورها دوره پیش پزشکی الزامیست. برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید
نامدار
با سلام‌ و عرض ادب من در حال حاضر در دانشگاه سراسری پزشکی میخونم و میخواستم در مورد آزمون تخصص پزشکی اتریش مطلع بشم که بصورت کلی هستش یا هر دانشگاه برای خودش برگزار میکنه،اسم آزمون چیه و اینکه شرایط سنی داره؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت آزمون ورودی پزشکی اتریش سالی یک بار در و به شکل همزمان در سراسر دانشگاه های اتریش برگزار می شود. این آزمون تقریباً 8 ساعت طول می کشد و دانشجویان باید تا تاریخ 31 مارس برای ثبت نام در این آزمون اقدام کرده و فقط مجاز به انتخاب یک دانشگاه می باشند. توصیه می کنم برای دریافت مشاوره تخصصی و بررسی شرایطتان با موسسه تماس تلفنی برقرار نمایید. موفق باشید.
آرش طلاچیان
سلام می خواستم بدونم که اگر دیپلم رو از خود اتریش بگیرم میشه بدون آزمون ورودی به دانشگاه رفت ( برای پزشکی ) یا اینکه آیا تاثیری در قبول شدن توی آزمون ورودی داره ممنون میشم پاسخ بدین.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز برای ورود به دانشگاه پزشکی اتریش شما حتما باید در آزمون ورودی قبول شوید تا بتوانید وارد این رشته شده و تحصیل نمایید و بدون آزمون شانسی برای این کار ندارید. دانستن زبان آلمانی در حد C1 برای تحصیل در این رشته نقش مهمی دارد.
Mr
سلام وقت بخیر برای تحصیل در رشته دندان پزشکی در اتریش ،المان ،انگلیس وکانادا دانشگاهی هست مدرک معتبر داشته باشه وشرایط ورودیش هزینه باشه یا ازمون ورودیش راحت باشه وبرای سرمایه گذاری در تحصیل حدودا چه مبلغی سالانه باید پرداخت بشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما باید با ویزای تحصیلی وارد شده و دوره های پری مدیکال بگذرانید سپس برای تحصیل در رشته های پزشکی یا دندانپزشکی اقدام نمایید برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی به زبان انگلیسی حدودا ۲۲ هزاریورو در سال را در نظر بگیرید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما را کامل بررسی کنند
مشاوره رایگان