تحصیل پزشکی در انگلستان

31 فروردین 1402 3 نظر

تحصیل پزشکی در انگلستان، نحوه اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل، آزمون و هزینه های پزشکی انگلستان، ادامه تحصیل پزشکی در انگلستان و شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی انگلستان در این نوشتار با رویکردی کاملاً علمی و تخصصی مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. برای تحصیل پزشکی در انگلستان چه مراحلی باید طی شود؟ آیا امکان اخذ اقامت با تحصیل پزشکی در انگلستان وجود دارد؟ هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان به چه صورت است؟ در این مقاله سعی شده است تحصیل پزشکی در انگلستان، از زوایای مختلف بررسی می شود و اساسی ترین نکات تحصیل پزشکی در انگلستان را به صورت ساده و جامع مورد بحث قرار گیرد. کارشناسان خبره ما در موسسه ملک پور با تهیه این مطلب اطلاعاتی جامع و کامل در اختیار مخاطبین قرار داده اند و همواره آماده پاسخ گویی به ابهامات شما در خصوص مراحل مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل پزشکی می باشند. شما عزیزان می توانید با حاصل نمودن تماس با این موسسه از خدمات مشاوره اولیه رایگان بهره مند شوید. مقاله تحصیل پزشکی در انگلستان بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی انگلستان و همچنین بررسی سایت های دولتی تهیه و تدوین شده است.

شرایط تحصیل در انگلستان در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تحصیل پزشکی در انگلستان

آشنایی با کشور انگلستان برای تحصیل پزشکی

کشور انگلستان کشوری است که در حال حاضر تقاضای استقلال و جدایی از اروپا و اتحادیه اروپا را دارد. این کشور از جمله کشورهای متمدن و دارای تاریخچه پر بار می باشد. همچنین این کشور یکی از کشورهای محبوب مهاجران برای زندگی ، تحصیل و اقامت می باشد. پایتخت انگلستان لندن و جمعیت کلی این 54.800.000 نفر می باشد. مساحت کل این کشور 130.400 کیلومتر مربع و هر ساله مهاجران بسیاری را در زمینه های سرمایه گذاری، اقتصادی و دیگر راه های مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت کشور انگلستان به دلیل دارا بودن ثبات اقتصادی مناسب، سطح فرهنگی بالا، کیفیت بالای تحصیل و دیگر شرایط مطلوب این کشور می باشد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد شرایط تحصیل در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در انگلستان

شرایط ورود به رشته پزشکی در انگلستان

متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در انگلستان را دارند، می بایست ابتدا دوره های یک ساله آماده سازی یا پیش پزشکی موسوم به A-Level را بگذرانند. دوره های پیش پزشکی برای متقاضیان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشد و عمدتاً متقاضیان را با موضوعاتی در حیطه پزشکی جهت تحصیل پزشکی در انگلستان آماده می سازد. تمامی متقاضیان بین المللی تحصیل پزشکی در انگلستان می بایست قبل از ثبت نام در دانشگاه، دوره های پیش پزشکی را پشت سر بگذارند. در دوره های پیش پزشکی مذکور متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان، به یادگیری دروسی از جمله ریاضیات، علوم شیمی، علوم زیست و فیزیک پایه می پردازند. دوره های پیش پزشکی جهت آمادگی برای آزمون ورودی به دانشکده های پزشکی در بازه زمانی کوتاهی برگزار می گردند و به زبان انگلیسی می باشد. به منظور تحصیل پزشکی در این کشور می بایست در امتحان ورودی که مدت زمان این آزمون کمتر از هشت ساعت است و اینکه در یک زمان مقرر در تمامی دانشکده های پزشکی سراسر انگلستان برگزار می گردد، شرکت  کنند. در اینجا ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان تحصیل پزشکی در این کشور تنها می توانند برای یک دانشگاه اقدام داشته باشند. دانشجویان این دوره ها می بایست برای ورود به دانشگاه های انگلیس، در دوره A-Level نمره های در سطح A* (A star) ، A و یا *B را کسب نمایند.

دوره پیش پزشکی Foundation

متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در انگلستان را دارند، می بایست ابتدا دوره های یک ساله آماده سازی یا پیش پزشکی موسوم به A-Level را بگذرانند. دوره های پیش پزشکی برای متقاضیان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشد و عمدتاً متقاضیان را با موضوعاتی در حیطه پزشکی جهت تحصیل پزشکی در انگلستان آماده می سازد. تمامی متقاضیان بین المللی تحصیل پزشکی در انگلستان می بایست قبل از ثبت نام در دانشگاه، دوره های پیش پزشکی را پشت سر بگذارند. در دوره های پیش پزشکی مذکور متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان، به یادگیری دروسی از جمله ریاضیات، علوم شیمی، علوم زیست و فیزیک پایه می پردازند. دوره های پیش پزشکی جهت آمادگی برای آزمون ورودی به دانشکده های پزشکی در بازه زمانی کوتاهی برگزار می گردند و به زبان انگلیسی می باشد. به منظور تحصیل پزشکی در این کشور می بایست در امتحان ورودی که مدت زمان این آزمون کمتر از هشت ساعت است و اینکه در یک زمان مقرر در تمامی دانشکده های پزشکی سراسر انگلستان برگزار می گردد، شرکت کنند. در اینجا ذکر این نکته ضروری است که متقاضیان تحصیل پزشکی در این کشور تنها می توانند برای یک دانشگاه اقدام داشته باشند. دانشجویان این دوره ها می بایست برای ورود به دانشگاه های انگلیس، در دوره A-Level نمره های در سطح A* (A star) ، A و یا *B را کسب نمایند. دوره های پیش پزشکی به مدت دو سال در کالج های پزشکی کشور انگلیس برگزار می شود و شرکت در آن اجباری می باشد. تنها شرکت در این دوره کافی نبوده و کسب نمره قابل قبول نیز حرف اول را در این مقوله می زند که دانشجویان میبایست به آن توجه نمایند. محدودیت سنی برای شرکت در دوره فاندیشن وجود دارد و متقاضیان بالای 15 سال اجازه ورود دارند. دارا بودن مدرک آیلتس 4.5 لازمه ثبت نام در این دوره می باشد.

دوره A-level

روشی است ویژه برای افرادی که نتوانسته اند در دوره های A-level نمره کمتر از *B را اخذ نمایند. این افراد می توانند پس از اتمام دوره A-level و با کمک و راهنمایی موسسه ملک پور، وارد سال دوم رشته پزشکی شوند، به این صورت که ابتدا می بایست به مدت 2 تا 3 سال در یکی از شاخه های مرتبط با رشته پزشکی مانند ژنتیک، زیست شناسی و یا شیمی زیست تحصیل نمایند و با داشتن وضعیت تحصیلی خوب، درخواست پذیرش و ورود به رشته پزشکی را از یکی از دانشگاه های پزشکی انگلیس داشته باشند که در صورت قبولی این دانشگاه ها مستقیماٌ وارد سال دوم رشته پزشکی شوند. افرادی مجاز به ثبت نام د این دوره هستند که سن آنان بالای 16 سال باشد و کسب نمره بالا در این دوره، شانس افرادرا برای پذیرش در بهترین دانشگاه های انگلستان، افزایش می دهد. ورود به دوره Alevel با شرکت در امتحانات سال دهم و اخذ گواهینامه دوره GCSE و پایان سال دهم، میسر می باشد. گروه بندی دوره Alevel تخصصی بوده و دانش آموزان قادرند براساس توانایی و علاقه خود، وارد حوزه تخصصی و مرتبط با خواسته شان شوند.

دوره GCSE

دوره های GCSE از سن 12 تا 16 سالگی در کشور انگلستان شروع می شود. این دوره در پایان مقطع متوسطه به افراد اعطا می گردد. که برای بیش از 60 موضوع علمی و فنی در دسترس قرار گرفته است. مدت زمان دوره GCSE، 5 ترم در مدارس و کالج های انگلستان می باشد. سه درس اصلی این دوره شامل ریاضی، علوم و زبان انگلیسی می باشد. دوره GCSE دارای پیش شرط هایی همچون: 8 سال تحصیل، دارا بودن مدرک آیلتس با نمره 5 می باشد.

آزمون استعداد بالینی انگلستان UKCAT

علاقه مندان به تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی دانشگاه های انگلیس باید از چندین فیلتر رد شوند که یکی از آنها، آزمون بالینی استعداد بالینی انگلستان (UKCAT) می باشد. این آزمون با سختی و چالش هایی همراه است و آن را باید نوعی ارزیابی از سوی دانشگاه برای پذیرش دانشجویان پزشکی به شمار آورد. آزمون نوعی تست دو ساعته مبتنی بر رایانه است که با هدف بررسی و ارزیابی توانایی و رفتار حرفه ای افراد نسبت به علوم پزشکی، طراحی شده است.

آزمون BMAT

آزمون BMAT تنها با هدف ورود به رشته های پزشکی و دندان پزشکی، تحت نظارت دانشگاه کمبریج به وجود آمده است. این آزمون مربوط به مقاطع لیسانس و فوق لیسانس می باشد. تاریخ برگزاری آن، که 3 بار در سال تکرار می شود، ماه فوریه، آگوست و اکتبر است. هر متقاضی در هرجای دنیا قادر به شرکت در آزمون BMAT می باشد. حتی اگر در کشور متقاضی هم این آزمون برگزار نگردد، وی می توان کشوری نزدیک به خود را برای امتحان انتخاب نماید.

آزمون GAMSAT

آزمون GAMSAT تنها 2 بار و در زمانی خاص برگزار می گردد که 21 مارس و 9 سپتامبر می باشد. اهمیت این آزمون زمانی مشخص می شود که فرد قصد ورود به مقطع فوق لیسانس رشته های پزشکی، دندانپزشکی و چشم پزشکی دانشگاه انگلستان را دارد. آزمون GAMSAT رزومه خوبی برای علاقه مندان تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های انگلستان می باشد و با این آزمون، پذیرش دانشجو نه تنها در دانشگاه های پزشکی انگلیس، بلکه در اکثر دانشگاه های جهان، بدون سختی و محدودیتی انجام می پذیرد.

شرایط سنی تحصیل پزشکی در انگلستان

به طور کلی باید گفت که شرایط و محدودیت سنی خاصی برای دانشجویان در دانشگاه های انگلستان به جز در رشته پزشکی دیده نمی شود و افرادی که سن آنها از دهه 50 و 60 تجاوز کرده ، اجازه شروع تحصیلات خود در رشته پزشکی در صورتی که برای اولین بار قدم به دانشگاه برای تحصیل این رشته می گذارند، صادر نخواهد شد. و اکثر دانشگاه های پزشکی انگلستان، نهایتا تا سن 40 سالگی اجازه شروع آموزش در رشته پزشکی را به متقاضیان می دهند.

مدارک لازم برای پذیرش و تحصیل پزشکی در انگلستان

متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان و مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل جهت اخذ پذیرش ابتدا می بایست مدارک مختلفی را ارائه دهند. رسیدگی به مدارک ارسالی از سوی متقاضیان وابسته به زمان اقدام متقاضیان برای مؤسسات آموزشی مختلف و فصول مختلف سال است. در اینجا ذکر این نکته با اهمیت است که در برخی مواقع سفارت های انگلستان شلوغ بوده و مدت زمان رسیدگی به پرونده های متقاضیان مهاجرت به این کشور افزایش می باید از این جهت متقاضیان می بایست به زمان درخواست پذیرش و ارائه مدارک توجه ویژه ای بنمایند. پس متقاضیان جهت اخذ ویزای تحصیلی باید به زمان شروع ترم دانشگاهی توجه داشته باشند و تمام جوانب امر را بررسی کنند. از آنجا که این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است برای متقاضیان این بهتر است که پیش از هراقدامی از مشاوران خبره در امر مهاجرت استفاده کنند، زیرا وجود هر نقصی در پرونده متقاضیان دلیلی بر عدم ویزای ایشان می گردد. به طور کلی مدارک مورد نیاز جهت ارائه به افسر کنسولگری سفارت انگلستان حین مصاحبه به شرح زیر می باشد:

 • نامه Cas صادره از دانشگاه یا کالج مبنی بر پذیرش فرد و پرداخت هزینه های آن
 • مدارک تحصیلی فرد مطابق با نوع ویزا (ویزای تحصیلی انگلستان از نوع غیر رشید یا عمومی)
 • ترجمه شناسنامه دانشجو
 • پاسپورت متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه مدرک زبان متناسب با مقطع تحصیلی (دانش آموزان زیر 17 سال که قصد و شرایط تحصیل در انگلستان را دارند نیاز به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت).
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • پرینت حساب بانکی که هزینه های زندگی فرد برای یک سال در آن واریز شده باشد. این مبلغ نباید حداقل از 28 روز قبل از مصاحبه دچار نوسان منفی گردد.

هزینه های تحصیل پزشکی در انگلستان

هزینه های دریافت ویزای تحصیلی انگلستان در مقاطع مختلف بسیار متغیر می باشد و به همین علت باید هزینه های تحصیل افرادی که ویزای تحصیلی انگلستان برای افراد غیر رشید  را دریافت داشته اند با دانشجویان بالای 17 سالی که در دانشگاه ها و مقاطع تحصیلی کارشناسی و بالاتر خواهان دریافت ویزای تحصیلی انگلستان می باشند تفکیک قائل شد.

 • افرادی که سن آنها زیر 17 سال است و ویزای تحصیلی انگلستان برای افراد غیر رشید را دارند: مقاطع مدارس عمومی، GCSE، Foundition و A Level به صورت پکیج (شهریه تحصیل، خوراک، خوابگاه و..) محاسبه می گردد و با توجه به سال و مقطع تحصیل و نوع کالج یا مدرسه متغیر می باشد. اما به طور کلی افرادی که قصد دریافت ویزای تحصیلی برای این مقاطع را دارند باید حدوداً 28.000 تا 40.000 پوند برای هر سال هزینه نمایند.
 • دارندگان ویزای تحصیلی انگلستان در مقاطع کارشناسی و بالاتر: این افراد برای شهریه دانشگاه و یا کالج خود بسته به مقطع باید سالانه چیزی حدود 11.000 تا 36.000 پوند هزینه کنند؛ که این عدد فقط شهریه تحصیل فرد پوشش خواهد داد.

دانشجویان برای دریافت پذیرش دانشگاه و صدور نامه Cas بایستی کل شهریه تحصیل در سال اول خود را به حساب دانشگاه واریز نموده و سپس برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان به سفارت این کشور مراجعه نمایند.

هزینه های زندگی در انگلستان

هزینه های زندگی در انگلستان برای افراد باتوجه به اینکه محل اسکان و تحصیل فرد به واسطه ویزای دانشجویی انگلستان در شهر لندن و یا دیگر شهرهای این کشور است متغیر می باشد:

 • در صورتی که فرد در شهر لندن سکونت داشته باشد باید ماهانه چیزی حدود 1260 پوند را در نظر بگیرید. فلذا اگر دانشجو قصد دریافت ویزای تحصیلی انگلستان را دارد باید حین مراجعه به سفارت علاوه بر داشتن نامه Cas پرینت حساب خود مشتمل بر هزینه یک سال زندگی به مبلغ معادل حداقل 15.120 پوند را همراه داشته باشد.
 • درصورتی که محل زندگی فرد خارج از شهر لندن است باید برای زندگی خود و دریافت ویزای تحصیلی انگلستان ماهانه مبلغ 1.050 پوند در نظر داشته باشد؛ که برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان باید علاوه بر مدارک مورد نیاز پرینت حساب مشتمل بر مبلغ معادل 12.600 پوند را به سفارت انگلستان ارائه نماید.

در جدول ذیل هزینه برخی اقلام ضروری زندگی در کشور انگلستان بیان گردیده است

خدمات و کالا

هزینه به پوند

خدمات و کالا

هزینه به پوند

یک وعده غذا در رستوران

10

برنج (یک کیلوگرم)

1.63

یک ساندویچ

5

شلوار

51.25

یک لیتر شیر

1

نیم لیتر آب جو

3

یک کیلو فیله مرغ

7

بطری آب

1

12 عدد تخم مرغ

2.12

یک ماه اجاره آپارتمان تک خواب(مرکز شهر)

1،200 تا 2،200

نان (500 گرم)

1

یک ماه اجاره آپارتمان تک خواب(حومه شهر)

900 تا 1،500

حمل و نقل ماهیانه

55

شارژ ماهیانه

120

بورسیه پزشکی انگلستان

رشته پزشکی در جایگاهی بسیار بالایی به دلیل اهمیتی که دارد، قرار گرفته است. دانشجویان بسیاری وجود دارند که دارای انگیزه و استعدادی درخشانی برای تحصیل در رشته پزشکی می باشند اما این امکان به دلیل مشکلات مالی برایشان وجود ندارد و همین امر مانع بزرگی برسر راه آنان می شود. کشور انگلستان با علم به این موضوع، بورسیه تحصیلی انگلیس را در نظر گرفته است و دانشجویان ممتاز قادر به استفاده از بورسیه پزشکی انگلستان می باشند. این بورسیه ها دارای انواع مختلفی از جمله موارد زیر است:

بورسیه تحصیلی دولت انگلیس

دولت انگلیس بورسیه ای برای دانشجویانی ممتاز با نمرات بالا در نظر گرفته است که به دانشجویان پزشکی تعلق می گیرد.

بورسیه پزشکی در انگلستان کالج پزشکی بین المللی هال یورک

این بورسیه یک چهارم هزینه های دو سال اول را پوشش می دهد و فقط به دانشجویان پزشکی اختصاص می یابد.

بورسیه جان بورنتی

دانشگاه کویین بری از این نوع بورسیه پشتیبانی می کند و تا 5 سال هزینه های دانشجو را پوشش می دهد.

بهترین دانشگاه های انگلستان برای پزشکی

تحصیل در دانشگاه های پزشکی انگلیس از تب و تاب بسیار بالایی برخوردار است و شرایط دشواری علاقه مندان را به تحصیل رشته پزشکی در این کشور می رساند چرا که تقاضا برای پذیرش در رشته پزشکی انگلستان، بسیار بالا است. بهترین دانشگاه پزشکی انگلستان، کم نبوده و از نام و آوازه بسیاری در جهان برخوردار هستند. قطعا به دلیل بالابودن سطح علمی دانشگاه های این کشور است که سیل تقاضا برای تحصیل پزشکی در انگلستان به وجود آمده است و شرایط دشوار و پیچیده ای را برای رسیدن به تحصیل در این رشته شکل گرفته است. از مهم ترین و بهترین دانشگاه های انگلیس برای پزشکی می توان به دانشگاه هایی که در جدول زیر به همراه رنکینگ آنها آمده، اشاره نمود:

نام دانشگاه

رنکینگ

آکسفورد

پنجم جهان

دانشگاه کمبریج پزشکی

هفتم جهان

کالج دانشگاهی لندن (UCL)

دهم جهان

کالج امپریال لندن

نهم جهان

کالج کینگز لندن

سی و دوم جهان

دانشگاه ادینبورگ انگلستان

بیستم جهان

دانشگاه منچستر

بیست و هشتم جهان

 

دانشگاه های پزشکی لندن

چندین و چند دانشگاه برتر انگلستان تنها به رشته پزشکی اختصاص دارد که نام و آوازه آنها در جهان پیچیده است. این دانشگاه ها بهترین شرایط را برای علم آموزی دانشجویان در حوزه علوم پزشکی ایجاد کرده است و این به دلیل وجود بهترین امکانات آموزشی، اساتید برجسته، سیستم آموزشی پیشرفته و... می باشد. هرچند که همه دانشگاه های پزشکی انگلستان دارای سطح بالایی می باشد اما مرکزیت بهترین دانشگاه های پزشکی در لندن پایتخت انگلستان بوده و موجب افزایش تقاضا برای ورود به دانشگاه های پزشکی این شهر شده است.

بهترین دانشگاه های پزشکی لندن

 • امپریال کالج لندن: در بین بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است.
 • کوئین مری: این دانشگاه عضو 100 دانشگاه برتر جهان بوده که در رشته پزشکی، صاحب نام است.
 • کینگز کالج لندن: سومین دانشگاه قدیمی انگلستان است که دارای افتخارات بسیاری همچون برنده 12 جایزه نوبل می باشد که د حل حاضر تبدیل به بزرگترین مرکز آموزش پزشکان، دندانپزشکان پزشکان و دیگر رشته های حوزه علوم پزشکی شده است.
 • دانشگاه سنت جورج لندن

تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلستان و سایر زیر شاخه های علوم پزشکی در این کشور در زیر عنوان پیش رو مورد بررسی قرار می گیرد. سه رشته اصلی و بسیار مورد تقاضا در رشته های زیر مجموعه علوم پزشکی به شرح زیر می باشد:

تحصیل داروسازی در انگلستان

متقاضیان رشته داروسازی با موضوعاتی همانند تکنیک های تهیه و توزیع مواد دارویی آشنایی دارند. دانشجویانی که به رشته داروسازی وارد می شوند، فرا می گیرند که چطور انواع داروها روی بدن و ذهن انسان تاثیر می گذارند و چطور با هم ترکیب شده و دارویی جدید می سازند. به منظور تحصیل در رشته داروسازی در انگلستان متقاضیان می بایست دوره های 4 ساله یا 8 ترمه را پشت سر بگذارند. در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضیان می توانند در رشته های چون داروشناسی، سموم دارویی، بیوتکنولوژی دارویی تحصیلات خویش را ادامه دهند. دوره های مذکور عموماً به زبان انگلیسی در دانشگاه های  این کشور برگزار می گردند. امتحان ورودی جهت تحصیل در این رشته وجود ندارد و متقاضیان می توانند با دارای بودن حداقل مدارک در این رشته به تحصیل بپردازند.

تحصیل دندان پزشکی در انگلستان

متقاضیان تحصیل دندانپزشکی در انگلستان می بایست همانند تحصیل در رشته های پزشکی در این کشور در امتحان ورودی دانشگاه شرکت کرده و پس از قبولی در این امتحان ورودی به تحصیل در رشته دندان پزشکی بپردازند. این آزمون نیز به زبان انگلیسی برگزار می گردد و دروس تخصصی زیست، شیمی، فیزیک، ریاضی بعلاوه سوالات استعداد تحصیلی از قبیل هوش و ... در این ازمون مورد ارزیابی قرار می گیرند. مدت زمان تحصیل در رشته های ندان پزشکی در کشور انگلستان چیزی حدود 4 سال است و تسلط به زبان انگلیسی مورد نیاز است.

تحصیل پرستاری در انگلستان

به منظور ادامه تحصیل در رشته پرستاری در انگلستان متقاضیان در ابتدای امر می بایست امتحان ورودی این رشته را پشت سر بگذارند. علاوه بر امتحان ورودی متقاضیان می بایست در مصاحبه حضوری جهت بررسی استعداد در این زمینه تخصصی نیز شرکت به عمل آورند. دوره های لیسانس در این رشته در کشور انگلستان حدوداً 6 ترم و به طور کلی 3 ساله است.

دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

جهت تحصیل پزشکی در انگلستان و دریافت ویزا متقاضیان می بایست مدارک مختلفی از جمله موارد ذیل را به همراه داشته باشند:

 • نامه Cas صادره از دانشگاه یا کالج مبنی بر پذیرش فرد و پرداخت هزینه های آن
 • مدارک تحصیلی فرد مطابق با نوع ویزا (ویزای تحصیلی انگلستان از نوع غیر رشید یا عمومی)
 • ترجمه شناسنامه دانشجو
 • پاسپورت متقاضی با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه مدرک زبان متناسب با مقطع تحصیلی( دانش آموزان زیر 17 سال که قصد تحصیل در انگلستان را دارند نیاز به ارائه مدرک زبان نخواهند داشت).
 • توصیه نامه
 • انگیزه نامه
 • پرینت حساب بانکی که هزینه های زندگی فرد برای یک سال در آن واریز شده باشد. این مبلغ نباید حداقل از 28 روز قبل از مصاحبه دچار نوسان منفی گردد.

کار پس از تحصیل پزشکی در انگلستان

در این بخش مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل و در نتیجه آن موقعیت های کار پس از تحصیل در انگلستان را شرح خواهیم داد. تحصیل در انگلستان زمینه خوبی را به افراد برای کار کردن پس از آن می دهد، چرا که در طی دوران تحصیلی اجازه کار پاره وقت خواهند داشت و از این طریق می توانند به تجربه کاری خود بیافزایند. دانشجویان در انگلستان می توانند پس از تحصیل ویزای خود را از تحصیلی به کاری تبدیل کنند و اجازه کار تمام وقت را دریافت نمایند. این کار مستلزم داشتن پیشنهاد شغلی است. همچنین می توانند از این طریق اقدام به دریافت کارت آبی اروپا نمایند و برای کار در کل اتحادیه اروپا مشغول شوند. شما می توانید برای این منظور با کلیه دفاتر ما در ایران و سایر نقاط اروپا تماس حاصل فرمایید تا ما شما را در امر پذیرش تحصیلی یاری نماییم. در انتهای مطالب این بخش نرخ بیکاری در کشور انگلستان نشان داده شده است.

تحصیل پزشکی در انگلستان

مزایای تحصیل پزشکی در انگلیس

مزایای تحصیل پزشکی در انگلیس، آنقدر زیاد است که علاقه مندان به تحصیل در این رشته را راغب به مهاجرت تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور کند. از جمله مواردی که مزایای تحصیل پزشکی در انگلیس به شمار می رود را در ادامه ذکر نموده ایم:

 • مورد تایید وزات بهداشت ایران بودن همه دانشگاه های پزشکی انگلیس
 • بهره مندی دانشجویان پزشکی از خدمات رایگان بیمه درمانی
 • امکان اخذپذیرش راحت تر نسبت دیگر کشورهای هم سطح
 • امکان اخذ 5 سال اقامت پس از تحصیل
 • بهره مندی از بورسیه های مختلف تحصیلی
 • تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان
 • بازار کار ایده آل پس از تحصیل
 • سطح بالا و اعتبار علمی قابل توجه دانشگاه های پزشکی این کشور
 • وجود اساتید برجسته در دانشگاه های پزشکی انگلیس

 

 

انتخاب دفتر مهاجرتی

گالری ویزاها 


بنرهای مورد نیاز

پرسش: با عرض سلام من ۲۱ سال سن دارم به رشته پزشکی بسیار علاقه دارم و میخواهم در کشور انگلستان اگر امکانش باشه ادامه تحصیل بدم در حال حاضر ترم آخر لیسانس هستم و کارمند رسمی آموزش و پرورش نیز هستم ولی پشتوانه مالی قوی ندارم.

پاسخ:

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر درباره تحصیل پزشکی در انگلستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


بنرهای مورد نیاز

پرسش: با عرض سلام من ۲۱ سال سن دارم به رشته پزشکی بسیار علاقه دارم و میخواهم در کشور انگلستان اگر امکانش باشه ادامه تحصیل بدم در حال حاضر ترم آخر لیسانس هستم و کارمند رسمی آموزش و پرورش نیز هستم ولی پشتوانه مالی قوی ندارم.

پاسخ:


تحصیل در کالج لافبورو

 

پرسش: سلام و خسته نباشید دوستان زحمتکش موسسه ملک پور
من دانشجوی پزشکی هستم با رتبه کنکوری 73 و در ازمون علوم پایه رتبه 2 را کسب کردم.
اضافه بر ان من دارای معدل 20 وایلتس 8. میخوام بدونم که ایا میتونم در دانشگاه های انگلیس بورسیه پزشکی بگیرم ممنون

 


سوالات متداول 

آیا ایرانیان می توانند در انگلستان به صورت رایگان تحصیل پزشکی داشته باشند؟

خیر. برای تحصیلی پزشکی در انگلستان باید شهریه بپردازید.

مهم ترین شرایط پذیرش در رشته پزشکی در انگلستان چیست؟

متقاضیان باید در آزمون پزشکی انگلستان پذیرفته شوند.

هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان چقدر است؟

تحصیل پزشکی در انگلستان سالانه بین 11 تا 40 هزار پوند هزینه دارد.

بهترین دانشگاه های پزشکی انگلستان کدام است؟

دانشگاه های آکسفورد، کمبریج، ادینبرگ  و  منچستر  از بهترین دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در انگلستان هستند.

سخن پایانی

تحصیل پزشکی در انگلستان، اخذ اقامت انگلستان از طریق تحصیل، آزمون و هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان، ادامه تحصیل پزشکی در انگلستان، شرایط سنی تحصیل پزشکی در انگلستان، بورسیه پزشکی در انگلستان و شرایط پذیرش دانشگاه های پزشکی انگلستان مورد بررسی دقیق قرار گرفت. با توجه به این نکته که کشور انگلستان از فرهنگ بالا و اقتصادی پر قدرت و از جهات زیادی توسعه یافته است، فرصت خوبی به دانشجویان جهت شکوفایی استعدادهای خویش اعطا می کند. نکته دیگری که درباره این کشور بسیار حائز اهمیت است زبان تحصیل و کیفیت بالای زندگی می باشد که جذابیت خاصی را به متقاضیان مهاجرت به این کشور نشان می دهد. اضافه بر این مزایا می توان به نرخ تورم و بیکاری پایین در این کشور اشاره داشت . همچنین آخرین نکته در رابطه با تحصیل در این کشور بالا بودن کیفیت دانشگاه های این کشور است که  خود  تاثیر بسزایی در جذب متقاضیان تحصیل پزشکی در انگلستان دارد. شما عزیزان می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره روش های مختلف تحصیل پزشکی در انگلستان با  موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همچنین شما عزیزان می توانید در قسمت دیدگاه ها، و نظرات، پرسش، پیشنهاد یا انتقادهای خویش را بیان نمایید تا مشاورین ما در اسرع وقت پاسخوی شما باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
زهرا محشور
سلام میخواستم بدونم برای تحصیل پزشکی در انگلستان نمیشه بدون گذراندن دوره Alevel و آزمون ورودی مستقیما وارد رشته پزشکی شد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز دوست عزیز مسیر ورود به دانشگاه های پزشکی انگلستان A level و قبول در آزمون ورودی است. فقط در رشته دارو سازی است که شما بدون آزمون ورودی هم می توانید وارد دانشگاه شوید یا در برخی کالج ها یا آکادمی های انگلیس اگر دوره A level بگذرانید دانشگاه هایی که پارتنر یا شریک آکادمی هستند می توانید بدون آزمون ادامه تحصیل بدهید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا راهنمایی بیشتری را بصورت رایگان دریافت نمایید. موفق باشید
حامد اسلانی
خسته نباشید میخواستم بفهمم میشه در کنار تحصیل در انگلستان کار نیز کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بلی در حین تحصیل بچه هایی که بالای 18 سال هستند اجازه کار پاره وقت هم دارند. موفق باشید.
محمدحسين نظرى
با سلام ممنون از مقاله خوبتون آيا تحصيل پزشكى در انگلستان بدون داشتن مدرك زبان امكان پذير است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر. برای بررسی دقیق تر با مشاورین ما تماس بگیرید
مشاوره رایگان