خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت

4 اردیبهشت 1402 26 نظر

خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت از این طریق نیازمند دارایی حداقلی 280,000 تا 350,000 یورویی می باشد که در این محتوا قصد داریم به مراحل اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک و هزینه های آن بپردازیم. املاک خریداری شده در این پروسه دارای شرایطی نظیر شرکت در نوسازی خانه ها یا خرید ملک در مناطق کم جمعیت است. با خرید ملک در پرتغال فرد و خانواده اش (همسر و فرزندان) بدون شرط حضور همراه با گارانتی بازگشت پول پس از دوره خاص، قادر به گرفتن اقامت دائم خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر فرم تماس را تکمیل نموده و یا با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و از این طریق از مشاوره رایگان تلفنی بگیرید.

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت آسان اروپا


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ماخرید ملک در پرتغال

اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک چگونه است؟

برنامه خرید ملک پرتغال و دریافت گلدن ویزای پرتغال، از محبوب ترین طرح ها در اروپا برای سرمایه گذارانی است که قصد اقامت در کشوری اروپایی به همراه خانواده خود دارند. برنامه ویزای سرمایه گذار در سال 2012 به طور فعال توسط دولت پرتغال به صورت بین المللی مورد حمایت قرار گرفته و جهت اجرا ارائه شده است. متقاضیان می بایست سرمایه گذاری از 350 تا 500 هزار یورو در املاک و مستغلات پرتغال را انجام دهند و از این طریق اجازه اقامت پرتغال با خرید ملک برای خانواده و فرزندان خود دریافت کنند. ملک خریداری شده توسط مشتری پس از 5 سال قابلیت فروش به غیر دارد که در بسیاری از موارد فروش ملک بصورت تضمینی انجام خواهد شد. گفتنی است خرید ملک 280 هزار یورویی نیز امکان پذیر بوده که در مناطق کم جمعیت معمولا انتخاب می شود.

ویدیو موسسه MIE در مورد نکات مهم راجع به اقامت طلایی پرتغال


 

 • توجه:

جهت برخورداری از مزیت های خرید ملک پرتغال با قیمت 280 هزار یورو فقط تا مدت محدودی فرصت دارید و پس از این تاریخ دولت پرتغال مبلغ خرید ملک در کشور پرتغال را به دلیل تغییر قوانین اعطای اقامت افزایش خواهد داد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد خرید ملک در پرتغال با 280 هزار یورو


 

ویزای طلایی پرتغال می تواند هر دو سال یکبار برای متقاضیان ارائه شود و مدت زمان ثبت نام آن به مدت دو هفته طول می کشد. افرادی که از طریق خرید ملک پرتغال اقدام می کنند بعد از 5 سال، اقامت دائم پرتغال را به دست می آورند و یک سال پس از آن می توانند درخواست پاسپورت پرتغال را داشته باشند.

ویدیو موسسه MIE در مورد آخرین فرصت اقامت 280 هزار یورویی پرتغال


واجدین شرایط خرید ملک در پرتغال

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد، یکی از روش های اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک می باشد. در این بخش، به بررسی افراد واجد شرایط جهت خرید ملک پرتغال می پردازیم. افرادی که قصد خرید ملک در پرتغال دارند فعلا دو راه پیش رو دارند:

برنامه های اقامتی خرید ملک پرتغال

 • یک ملک نوساز را به ارزش بالای 500 هزار یورو خریداری کنند. (یا خرید ملک در مناطق کم جمعیت با مبلغ 400 هزار یورو- این روش فعلا بسته است)
 • در نوسازی املاک قدیمی به ارزش 350 هزار یورو مشارکت نمایند. (یا نوسازی املاک مناطق کم جمعیت به مبلغ 280 هزار یورو)
 • خرید ملک با ارزش 280 هزار یور در مناطق کم جمعیت مکان پذیر است.

دولت پرتغال به افرادی اجازه سرمایه گذاری در پرتغال و خرید ملک را می دهد که سوء پیشینه نداشته باشند و منابع مالی فرد هم باید در خارج از پرتغال باشد. و بعد از شش سال اقامت از طریق خرید ملک برای فرد فراهم آمده، شخص می تواند درخواست اقامت دائم و پاسپورت کشور پرتغال را داشته باشد. افرادی که از طریق خرید ملک در پرتغال اقدام می کنند، می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را در پرونده خود داشته باشند و به صورت خانوادگی به این کشور زیبا مهاجرت نمایند.

ویدیو موسسه MIE در مورد نکات مهم راجع به ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال


مراحل قانونی خرید ملک در پرتغال به صورت گام به گام

به منظور خرید ملک در پرتغال، افراد در ابتدای امر می بایست با یک ویزای توریستی پرتغال، سفر کرده و ملکی که قصد خریداری آن را دارند، مشاهده و انتخاب نمایند. افراد در این مرحله و با ویزای توریستی، حق خرید ملک و افتتاح حساب بانکی در کشور پرتغال را ندارند. بنابراین پروسه کار بدین صورت خواهد بود که از طریق واسطه و اعطای وکالت به وکیل پرتغالی، ملک مورد نظر خریداری می شود و پس از اینکه این ملک خریداری و فرد متقاضی از این طریق وارد کشور پرتغال شد، سند مالکیت این ملک به موکل انتقال پیدا می کند. مراحل کلی برای اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک در 4 مرحله می باشد.

 • مرحله اول: سرمایه گذاران پس از پیدا کردن ملک مورد نظر جهت سرمایه گذاری در کشور پرتغال، زمانی را برای امضا کردن توافقات تعیین می کنند.

 • مرحله دوم: در ابتدای امر به متقاضیان اقامت موقت داده می شود تا بتوانند برای امضا قرارداد در جلسه شرکت کنند. خلاصه ای از قرارداد به شرح زیر است:

  • قیمت به توافق رسیده
  • مشخص شدن خریدار و فروشنده
  • تاریخ انجام قرارداد
  • هر آنچه که در خرید آورده شده است نظیر مبلمان و غیره.
  • شرایط پرداخت
  • سایر ضوابط و شرایط
 • مرحله سوم: در این مرحله خریدار و فروشنده هر دو به دفتر اسناد رسمی میروند تا تمامی مدارک آنها اعم از پرداخت مالیات و غیره بررسی شود. بعد از اینکه مدارک آنها تایید شد و مبلغ خریداری شده انتقال داده شد، در آخرین مرحله ثبت مالکیت صورت می گیرد.

 • مرحله چهارم: در آخر ملک به نام خریدار شده است و او می تواند به کشور خود برگردد و تا زمانی که کارت اقامت اصلی او و خانواده اش صادر شود در کشور خود می ماند و در نهایت با کارت اقامت بلند مدت خود می تواند مهاجرت به پرتغال داشته باشد.

ویدئو موسسه MIE در مورد اقامت پرتغال از طریق خرید ملک


مدت زمان پروسه اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک

در این قسمت به مدت زمان پروسه اخذ اقامت پرتغال با خرید ملک خواهیم پرداخت. یکی از بهترین راه های مهاجرت به پرتغال خرید مسکن در این کشور است که به حداقل 280 هزار دلار به سرمایه گذاری نیاز دارد. بصورت کلی مدت زمانی که برای جابجایی این مبلغ به پرتغال به طول می انجامد حدود 6 الی 7 ماه است. همچنین بخاطر درخواست بالای این نوع از ویزای پرتغال از سراسر جهان، ممکن است بین 1 تا 2 سال صدور ویزا جهت اقامت به طول بیانجامد. این اقامت 2 ساله خواهد بود، و با احراز شرایط تمدید، به سادگی برای بازه های 3 ساله قابل تمدید خواهد بود. پس از پنج سال اقامت در این کشور (با شرط حضور استثنایی 2 هفته در سال) شما خواهید توانست، برای دریافت شهروندی و پاسپورت پرتغال اقدام فرمائید. با توجه به این که این اقامت شامل حال همسر، فرزندان زیر 24 سال و والدین وابسته بالای 65 سال می شود، از این رو شرایط اخذ پاسپورت برای انها نیز صدق خواهد کرد.

ویزای استارت آپ پرتغال

این مقاله را از دست ندهید: ویزای استارتاپ پرتغال

در این مقاله ما جوانب ویزای استارتاپ پرتغال را به شما خواهیم آموخت.

هزینه های خرید ملک و اجاره ملک در پرتغال در مناطق مختلف

میزان سرمایه گذاری در املاک و مستغلات برای ویزای طلایی در پرتغال، 500 هزار یورو است. علاوه بر این، دولت پرتغال یک سطح سرمایه گذاری جدید را با 350 هزار یورو برای مقوله های خاص مثل خرید و نوسازی املاک با بافت های فرسوده معرفی کرده است. این گزینه فقط مربوط به اموالیست که بیش از 30 سال قدمت دارند یا در منطقه بازسازی شهری قرار دارند. این هزینه شامل اجرای امور بازسازی می باشد. مشتریان بازدیدکننده ای که 500000 یورو را در یک مکان مانند لیسبون سرمایه گذاری می کنند، معمولاً ظرف چند روز، مراحل اداری را به اتمام می رسانند. سرمایه گذاری جایگزین 350000 یورویی، به زمان بیشتر و مدیریت بیشتری در این زمینه نیاز دارد. با خرید ملک، امکان اجاره املاک نیز وجود دارد. هزینه اجاره ملک در این کشور به طور میانگین ماهیانه از 500 الی 1200 یورو متغیر است. هزینه های خرید ملک به ازای هر متر مربع نیز 1300 تا 2400 یورو می باشد. به این موضوع نیز پیش تر شاره کردیم که خرید ملک 280 هزار یورویی در مناطق کم جمعیت در پرتغال انجام پذیر است. در جداول زیر می توانید متوسط خرید و اجاره ملک در شهر لیسبون پایتخت پرتغال را مشاهده نمایید:

هزینه های خرید یا اجاره ملک

میانگین قیمت

خرید ملک در مرکز شهر

4،284.29 € به ازای هرمتر مربع

خرید ملک در خارج از شهر

2،356.58 € به ازای هر متر مربع

اجاره ملک یک خوابه در مرکز شهر

885.16€ ماهیانه

اجاره ملک یک خوابه در خارج از شهر

618.00€ ماهیانه

اجاره ملک سه خوابه در مرکز شهر

1،701.73 € ماهیانه

اجاره ملک سه خوابه در خارج از شهر

€ 1،126.81 ماهیانه

 

یکی دیگر از راه های اخذ اقامت پرتغال با سرمایه کم، استارت آپ پرتغال می باشد.

قیمت خانه در پرتغال

همه افراد در سراسر دنیا، اجازه خرید خانه در پرتغال را دارند. قیمت خانه در پرتغال در زمان های مختلف متفاوت بوده و از سال 2015، به دلیل قرار گرفتن این کشور در یک بحران مالی، 20 الی 30 درصد افزایش یافته است. افراد با قیمت های متفاوتی، قادر به خرید خانه در کشور پرتغال می باشند و تعیین کننده قیمت خانه در این کشور، منطقه، متراژ خانه، سال ساخت، امکانات و مواردی از این قبیل می باشد و متقاضیان با توجه به میزان بودجه و سرمایه ای که دارند، باید دست به انتخاب و تصمیم گیری برای خرید خانه در پرتغال بزنند. شروع قیمت خانه در پرتغال را باید 200 هزر یورو دانست که این قیمت هر چه به سمت محله های خوب و آپارتمان های تازه ساخت می رود، افزایش خواهد یافت. در واقع 300 هزار یورو کف قیمت خرید خانه در پرتغال است.

خرید آپارتمان در پرتغال

قیمت آپارتمان در شهرهای مختلف پرتغال را در جدول زیر بررسی نموده ایم که با جزییات و مشخصات کاملی، این موضوع را مورد شرح داده ایم:

منطقه

متراژ

هزینه

لیسبون پرتغال

100 متر مربع

450.000 یورو

کاشکایش لیسبون

110 مترمربع

525.000 یورو

کاشکایش لیسبون

150 متر مربع

725.000 یورو

مادیرا

182 متر مربع

750.000 یورو

آلبوفیرا، فارو

100 متر مربع

415000 یورو

آلبوفیرا

236 متر مربع

575.000 یورو

خرید ویلا در پرتغال

انواع مختلفی از ملک در کشور پرتغال وجود دارد که شامل: آپارتمان، پنت هوس، ویلا و... می گردد که در این بخش از مقاله به یکی از انواع آن یعنی ویلا پرداخته و جزییات آن را در جدول زیر بیان خواهیم کرد:

منطقه

متراژ

قیمت

فارو

150متر مربع

شروع قیمت از 307 هزار یورو

آلبوفیرا گرن

255متر مربع

400 هزار یورو

مادیرا

969متر مربع

1 میلیون یورو

آلبوفیرا

8000 متر مربع

3 میلیون یورو

خرید ملک در لیسبون

خرید ملک در لیسبون یعنی پایتخت پرتغال، بسیار پرمتقاضی می باشد. سرمایه گذاری در پایتخت پرتغال با خرید ملک، اتفاقات مثبتی را برای متقاضی در پی خواهد داشت. از آپارتمان های نقلی گرفته تا پنت هوس و ویلاهای با متراژ بالا، در دسترس خریداران ملک در لیسبون می باشد که هر کدام دارای قیمت متفاوتی است. با توجه به ثبات اقتصادی، بازار مناسب کار در پرتغال و کیفیت بالای زندگی در این شهر، لیسبون بهترین انتخاب برای خرید ملک می باشد. البته نباید فراموش کنید که قیمت ملک در لیسبون با توجه به منطقه آن، تغییر می یابد. برای مثال: خانه های مرکز شهر گران تر از اطراف و حومه می باشد. در جدول زیر به بررسی قیمت ملک در لیسبون پرداخته ایم:

متراژ

قیمت

120 مترمربع

525.000 یورو

90 متر مربع

350.000 یورو

200 متر مربع

1.100.000 یورو

170 متر مربع

725.000 یورو

خرید ملک در پورتو

این شهر پرجمعیت پرتغال، برای خرید ملک مناسب است. با توجه به جمعیت و اهمیت این شهر باید قیمت های بالا را برای خرید ملک در آن، حدس زد. افرادی که دارای بودجه محدود می باشند، بهتر است که به سراغ خرید ملک در اطراف شهر پورتو که از100 هزار یور شروع می شود، بروند. برای آگاهی از جزییات دقیق تری از قیمت ملک در پورتو، به جدول زیر توجه فرمایید:

منطقه

متراژ

مرکز شهر

250.000 یورو

حومه

163.000 یورو

مرکز شهر

270.000

وکیل امور ملک در پرتغال چه شرایطی باید داشته باشد؟

اگر قصد خرید ملک در پرتغال را دارید، نیاز به وکیلی دارید که اطلاعات کامل و کافی داشته و در این زمینه پر تجربه باشد. حتی اگر در زمینه سرمایه گذاری و خرید ملک ماهر هستید باز هم پیشنهاد می کنیم در در زمینه خرید ملک با یک مشاور مجرب و معتبر همکاری داشته باشید چرا که شرایط و قوانین خرید ملک و سرمایه گذاری در هر کشور متفاوت هست. شما جهت خرید ملک به وکیل خود وکالت می دهید، بنابرای باید این وکیل اعتبار بالایی داشته باشد. با انتخاب وکیل مطمئن می توانید از به هدر رفتن سرمایه خود به موجب کلاهبرداری توسط سودجویان جلوگیری کرده و سرمایه گذاری موفقی را تجربه کنید.

خدمات موسسه ملک پور در زمینه خرید ملک پرتغال

مهاجرت از طریق خرید ملک در پرتغال پیچیدگی های خاص خود را داشته و شامل سختی هایی از جهت انجام کار برای وکلا می باشد. به همین دلیل است که به افرادی که قصد خرید ملک را دارند، پیشنهاد می کنیم که از وکلای متخصص در زمینه مهاجرت بهره مند شوند که موجبات مهاجرت و سرمایه گذاری امن برای خود و خانواده خود را فراهم آورند. موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه به معرفی وکلای محلی در قاره اروپا و آمریکا می پردازد که این افراد در کل زمان انجام این پروسه در کنار متقاضیان خود قرار دارند و هر روزه با متقاضیان در ارتباط هستند. ما امکان ارتباط با وکیل پرتغالی معتبر را فراهم نموده و در تمامی مراحل انجام پروسه همچون ارسال دعوتنامه، اخذ ویزای شنگن و انتخاب ملک مورد نظر شما را همراهی می نماید. شما می توانید با مراجعه به لینک گالری ویزاها، اطلاعات خود را در خصوص سابقه موسسه ملک پور و میزان موفقیت این موسسه را در پرونده های مهاجرتی اخذ شده بررسی نمایید.

توصیه های حقوقی در مورد اقامت پرتغال با خرید ملک

افرادی که قصد خرید ملک پرتغال را دارند می بایست با وکیل مجربی که مشرف به امور قانونی و ثبت ملک در پرتغال است مشاوره داشته باشند. زیرا هم سرمایه فرد و هم آینده فرد و خانواده وی در این موضوع اهمیت دارد. به همین دلیل تأکید می شود که حتما تمامی جوانب حقوقی سنجیده شود تا کاملاً از کلاهبرداری ها و مشکلاتی از این قبیل، جلوگیری شود. از موارد دیگر این که مسکن انتخاب شده توسط متقاضیان باید به درستی ثبت شده باشد و وکیل مربوطه وظیفه چک نمودن صحت معامله و انتخاب ملک با اسناد صحیح را بر عهده دارد. همچنین متقاضیان گرامی خرید ملک پرتغال باید آگاهی کامل از شرایط قضایی این کشور به خصوص امنیت سرمایه گذاری، نرخ تورم و تمام شاخص های اقتصادی کشور داشته باشند و آن ها را مد نظر قرار خود دهند تا سرمایه گذاری امنی را تجربه نمایند.

یکی از سوالاتی که دائماً متقاضیان می پرسند این است که نحوه انتقال پول به کشور پرتغال چگونه است؟ لازم به ذکر است بدانید که شما عزیزان می توانید با باز کردن حساب بانکی به نام خودتان در کشور پرتغال، سرمایه خود را به حساب خودتان انتقال دهید. به هیچ عنوان نیازی نیست که سرمایه خود را به شخص دیگری دهید.  

مزایای خرید ملک در پرتغال چیست؟

مزایای بسیاری افراد را راغب به خرید ملک در کشور اروپایی پرتغال با اهداف متفاوت می کند. بعضی از مزایای خرید ملک در پرتغال به شرح زیر است:

مزایای خرید ملک در پرتغال

 • عدم نیاز به حضور
 • به دست آوردن ویزای شنگن
 • به دست آوردن اقامت پرتغال
 • اخذ مجوز کار در پرتغال
 • اخذ اقامت دائم برای اعضای خانواده
 • پایین بودن نرخ مالیات
 • اعطای تابعیت پرتغال
 • امکان فروش ملک پس از 5 سال
 • تضمین بازگشت اصل پول بعد از اتمام زمان 5 ساله
 • امکان اخذ پاسپورت پرتغال بعد از 6 سال و سفر به 116 کشور دنیا بدون اخذ ویزا
 • امکان افتتاح حساب بانکی
 • گزینه مناسب و پرسود برای سرمایه گذاری
 • اخذ اقامت برای همسر، فرزندان تا 24 سال

در کنار این موارد که تنها گوشه ای از مزایای خرید ملک در پرتغال می باشد، موارد و عوامل ایده آل دیگری وجود دارد که این اقدام را تبدیل به عمل پر از سود و منفعت کرده است.

مقایسه خرید ملک پرتغال و ترکیه

در مقاله های دیگر نیز به مقایسه خرید پرتغال و ترکیه پرداختیم و توضیح دادیم که انتخاب کشور ترکیه برای خرید ملک گزینه خیلی مناسبی نیست. بسیاری از همراهان ما به دلیل نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران، این کشور را برای سرمایه گذاری و خرید ملک انتخاب می کنند، اما لازم به ذکر است که کشورهای دیگر نیز از نظر مسافت فاصله هوایی خیلی زیادی با ایران ندارند و مهم تر از آن ارزش واحد پول آنها نیز در حال ریزش نیست خرید ملک ترکیه به این حالت است که قیمت ملک در ترکیه بالا می رود اما ارزش لیر روز به روز کاهش می یابد و شما موقع فروش ملک خود با مشکل روبرو خواهید شد به عنوان مثال شاید ارزش ملک شما دو یا سه برابر شده باشد اما مشتری که ملک شما را به این قیمت بخرد بسیار سخت پیدا می شود ولی خرید ملک درپرتغال به این صورت است که شما ملکی که به ارزش ۲۸۰,۰۰۰ یورو خریداری می‌کنید، در همان ابتدا در قرارداد شما ذکر می شود که زمان فروش ارزش ملک شما به ارزش کنونی آن از شما خریداری می شود و از آنجایی که ارزش یورو سقوط نمی کند در واقع سرمایه شما تمام و کمال حفظ می شود نکته دیگر ارزش پاسپورت این دو کشور می باشد که شما با خرید ملک ترکیه و داشتن پاسپورت ترکیه نمی توانید به کشورهای زیادی سفر کنید اما ارزش پاسپورت تو پرتقال جزء ۱۰ کشور برتر دنیا می باشد و با داشتن پاسپورت پرتغال می توانید به بسیاری از کشورها بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنید در مقاله های دیگر به بررسی ارزش خرید ملک در پرتغال و یونان نیز پرداختیم و به طور کامل توضیح دادیم که بین کشور یونان و پرتغال نیز ارزش خرید ملک بسیار بالاتر از کشور یونان نیز می باشد.

استانداردهای سرمایه گذاری درپرتغال

بی شک از جمله سوالات مهم افرادی که متقاضی خرید ملک در پرتغال هستند، استانداردهای سرمایه گذاری در این کشور است. استاندارد های سرمایه گذاری ریسک سلب مالکیت و کنترل فساد را در این بخش مورد برسی قرار می دهیم. خوشبختانه استانداردهای سرمایه گذاری کاملا در این کشور مورد رعایت هست و مثل تمام کشورهای عضو شنگن این استانداردها من جمله عدم بلوکه کردن سرمایه، کنترل فساد و نظارت دولتی به میزان قابل قبولی رعایت شده و از سرمایه گذاری خاجری استقبال نموده و سرمایه گذاران خارجی را مورد احترام قرار داده است.

خرید ملک پرتغال

ریسک مصادره اموال

در جدول زیر می توانید رسیک مصادره اموال، احتمال تغییر قوانین و برخورد تبعیض آمیز دولت نسبت به خارجیان و شهروند خود را در کشور پرتغال مشاهده نمایید. این شاخص در بازه 1 تا 7 تعیین می شود و عدد 1 مربوط به امن ترین کشورها و عدد 7 را پر ریسک ترین کشورها به خود اختصاص می دهند:

 

خرید ملک پرتغالکنترل فساد

شاخص دیگری که باید در مورد آن بحث کنیم بحث فساد و کنترل آن در کشور پرتغال است. شاخص کنترل میزان فساد در کشور پرتغال با بررسی دقیق در میزان قدرت عمومی برای دستیابی به منافع شخصی، فسادهای کوچک و بزرگ اداری، نظام مالی و اداری، میزان تاثیرگذاری افراد با نفوذ در قدرت، سیاست و اقتصاد و... به دست می آید. در جدول زیر می توانید میزان کنترل فساد در کشور پرتغال را مشاهده نمایید که کشورها از نمره -2/5 تا بازه 5/2 + تقسیم بندی می گردند. این میزان برای کشور پرتغال در سال 2018 عدد 0.85 را به خود اختصاص داده است.

 

خرید ملک پرتغال

کیفیت نظارت

شاخص کیفیت نظارتی نیز شامل توانایی های دولت برای تدوین و اجرای سیاست های صحیح و مقرراتی است که امکان توسعه دولتی و توسعه بخش خصوصی را فراهم می کند. در نمودار زیر می توانید شاخص های کیفیت نظارت دولت را مشاهده نمایید. همانند نمودار کنترل فساد در نمودار زیر نیز کشورها از میزان -2/5 تا میزان +2/5 تقسیم بندی می گردند که مقدار آن در پرتغال در سال در سال 2017، 0.91 بوده است:

شاخص های مرتبط با سرمایه گذاری در پرتغال

برای بررسی شاخص های سرمایه گذاری در کشورها می بایست به فاکتورهای بسیاری توجه کرد که به 3 مورد از مهم ترین آن ها در اینجا اکتفا می کنیم. میزان تورم، میزان مالیات و تولید ناخالص داخلی آن از موارد پراهمیت جهت سرمایه گذاری در کشورهای دیگر جهت برآورد میزان سود می باشند.

خرید ملک پرتغال

تولید ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی یک کشور جمع ارزش کالاها و خدمات نهایی تولید شده را در یک بازه مشخص (یک سال) نشان می دهد. این متغیر قدرت تولید یک اقتصاد را نشان می دهد. تولید ناخالص داخلی سرانه در کشورهای مختلف متفاوت است. در اقتصادهای پیشرفته، بیش از 35000 دلار در سال است. در برخی از کشورهای بسیار فقیر، میزان آن حتی کمتر از 1000 دلار در سال است. در جدول زیر می توانید میزان تولید ناخالص داخلی کشور پرتغال را مشاهده نمایید که نزدیک به 32181 دلار است:

خرید ملک پرتغال

میزان تورم

تورم، روند فزاینده و نامنظم افزایش قیمت‌ها در اقتصاد است. تورم در پرتغال و سایر کشورها معمولاً به صورت درصد تغییر در شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) از یک سال به بعد محاسبه می شود. اکثر کشورها سعی می کنند که تورم در حدود 2-3 درصد در سال باشد. در جدول زیر می توانید نرخ تورم کشور پرتغال را که 5/3 است را مشاهده نمایید:

 

خرید ملک پرتغال

نرخ مالیات

نرخ مالیات برای افرادی که قصد خرید ملک پرتغال را دارند از اهمیت بالایی برخورد دار است که از جمله مواردی است که موجب تصمیم گیری بهتر برای فرد متقاضی خواهد شد. نرخ مالیات بر درآمد افراد در پرتغال بین 40 تا 48 درصد در نوسان است که در نمودار زیر نیز می توانید نرخ مالیات این کشور را در سال های اخیر مشاهده نمایید:


 

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: سلام من 47 سال با 2 پسر 21 و 16 ساله و مقداری سرمایه دارم که میخواستم با خرید ملک اقامت پرتغال برای خودم و خانوادم بگیرم؟ سوالی که داشتم اینه مقاله تون رو خوندم فرق بین اقامت 500 و350 و 280 هزار یورویی رو نفهمیدم میشه کامل توضیح بدید؟

 


 

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: با سلام و درود خدمت شما موسسه ام آی ای
من یک سوال داشتم اگر تو پرتغال ملکی خریداری کنم از ابتدا اقامت پنج سال تعلق می گیرد؟ من میتوانم با این اقامت پنج سال در سایر کشورهای اتحادیه اروپا زندگی کنم؟

 


سوالات متداول در زمینه اقامت پرتغال با خرید ملک

✔️ حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت پرتغال چقدر است؟

برای خرید ملک در پرتغال و اخذ اقامت پرتغال می بایست حداقل 350 هزار یورو به خرید ملک اختصاص دهید.

✔️ با خرید ملک در پرتغال بعد از چه مدت می توان پاسپورت پرتغال را دریافت نمود؟

با خرید ملک در پرتغال و رعایت شرایط لازم آن پس از 5 سال اقامت دائم پرتغال و پس از 6 سال در صورت قبولی در آزمون زبان پرتغالی پاسپورت این کشور را دریافت خواهید نمود.

✔️ با خرید خانه در پرتغال چند برای چند نفر می توان اقامت پرتغال را اخذ نمود؟

با اخذ خرید ملک در پرتغال می توانید برای همسر، فرزندان زیر 18 سال و در صورت اثبات کفالت فرزندان بالای 18 سال و پدر و مادر خود و همسر خود اقامت پرتغال را اخذ کنید.

✔️ آیا داشتن مدرک زبان برای خرید ملک در پرتغال الزامی است؟

خیر. برای خرید ملک و اخذ اقامت موقت پرتغال نیازی به مدرک زبان نمی باشد، اگر چه برای اخذ پاسپورت پرتغال نیاز به یادگیری زبان پرتغالی خواهید داشت.

✔️ برای اینکه بتوانیم بعد از 5 سال اقامت خود را بگیریم حتماً باید در پرتغال زندگی کنیم؟

خیر. این برنامه ویزای طلایی می باشد به این جهت که شرط حضور ندارد . شما کافی است فقط در دو سال اول 14 روز و در 3 سال بعد 21 روز را در کشور پرتغال باشید.

سخن پایانی

خرید ملک پرتغال، اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک و قیمت خرید ملک و اجاره آپارتمان در پرتغال در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. مهاجرت به پرتغال از طریق خرید ملک، پیچیدگی ها و حساسیت های حقوقی خود را دارد که نیاز هست وکیل مجربی در این امر شما متقاضیان عزیز را همراهی کند. امیدواریم در این زمینه اطلاعات جامع و کافی را در اختیار شما سروران گرامی قرار داده باشیم. در صورت تمایل به مهاجرت از طریق خرید ملک پرتغال و اخذ اقامت دائم پرتغال با دفاتر موسسه ملک پور تماس گرفته و از مشاوره تلفنی رایگان با مشاورین مجرب این موسسه بهره مند گردید. همچنین می توانید از طریق تکمیل فرم تماس، تماس تلفنی از سوی مشاورین برجسته این موسسه دریافت نمایید. همچنین شما می توانید تمام سوالات خود را در مورد خرید ملک پرتغال در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح کنید تا در سریع ترین زمان ممکن به آن پاسخ دهیم.

امتیاز 4.55 از 5 ( 57 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سینا کریمی
با عرض سلام و وقت بخیر خرید ملک در پرتقال هزینه زیادی دارد. می توانید کشوری را معرفی کنید که با 100 هزار دلار سرمایه گذاری کرد؟ من 35 ساله هستم و در کل 3 میلیارد سرمایه دارم. کجا می تونم اقامت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر را هنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما باتوجه به رقمی که مد نظر شما شاید بتوان در ترکیه هم اقدام به خرید ملک کرد ولی گزینه قرمز سفید قرمز اتریش هم بهترین نوع اقامت در دنیاست. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
نیما
سلام و عرض ادب خدمت شما من 34 سالمه و میخوام اقامت یک کشور اروپایی رو برای خودم و خانوادم بگیرم با چقدر میتونم خونه بگیرم که روش اقامت خودم و خانوادم اوکی بشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز اگر از طریق خرید ملک می خواهید به اقامت برسید در کشورهایی چون پرتغال، یونان، اسپانیا، قبرس جنوبی و ترکیه امکان پذیر است بصورت میانگین هم حداقل قیمت ملک 250 هزار یورو می باشد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مصطفی جهانی
سلام ممنون از مقاله عالیتون آیا با ۲۸۰‌هزار یورو میتوان ملک‌ خرید و آن را اجاره داد و یا در آن زندگی‌کرد؟ و موضوع دیگر اینکه برای خرید ملک ۵۰۰ هزار یورویی فقط باید یک ملک با این مبلغ خرید یا میتپان چند ملک خرید که کلا اینقدر ارزش داشته باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله میتوانید هم اجاره دهید و هم زندگی کنید ، در خصوص 500 هزار یورویی هم میتوانید چند ملک خریداری نمایید یا بخشی از هتل و یا .... برای کسب اطلاعت بیشتر با موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان استفاده کنید.
sepideh
سلام وقت بخیر هزینه های جانبی در پروسه خرید ملک پرتغال چه حدودی هستند؟ ایا من سالیانه باید برای نگه داشتن این ملک مالیات بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب هزینه های جانبی بازه ی 20 تا 40 هزار یورو شامل ؛ مالیات، حق خاک و غیره خواهند بود. مالیات در سال خیلی بالا نیست. تنها در صورتی که ملکتون رو اجاره بدید بسته به مبلغ اجاره درصدی رو می بایست به عنوان مالیات پرداخت بفرمایید.شما می تونید برای کسب اطلاعات بیشتر به واسطه برقراری با موسسه، مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.
Ccvhh
با ۳ میلیارد در کدام کشور ها میتوان خانه خرید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت با این مبلغ امکان خرید ملک در برخی کشورها وجود دارد اما امکان دریافت اقامت با این مبلغ فراهم‌ نمی شود مگر در کشوری مثل ترکیه.
مهتاب مقدم نیا
با سلام. من و همسرم 42 سالمونه و ماهی 35میلیون درامد ثابت داریم. ایا میتونیم از طریق ویزای dبرای اقامت پرتغال یا جای دیگه اقدام کنیم؟ و ایا میشه پرتغال خونه ایی پایین تر از 280هزار یورو خرید و با این مبلغ ماهانه، اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات در کشور پرتغال حداقل می بایست مبلغ 2800000 یورو را سرمایه گذاری نمایید. در برخی از کشورها مانند انگلستان و کانادا با کمتر از این مبلغ نیز امکان سرمایه گذاری وجود دارد. لطفا با مشاوران موسسه تماس حاصل نمایید تا شرایط شما را بررسی نمایند
helena
سلام من قصد خرید ملک در این کشور رو دارد حدودی چقدر باید بودجه و سرمایه داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب قیمت هر مترمربع ملک در مرکز شهر این کشور به طور میانگین، 4،284.29 یورو برای هرمتر مربع می باشد. کمترین میزان رسیدن به اقامت 280000 یورو آن هم در بازه محدود است و ممکن است این مبلغ برداشته شود و 350000 یورو نیاز باشد.
محمد ارشادی
روز بخیر من قصد خرید ملک در کشور پرتغال رو دارم اما مشکلی که هست اینکه که من مدرک زبان ندارم باید چکار کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای خرید ملک و اخذ ویزای موقت، نیازی به ارائه مدرک زبان نیست.
آریا
با خرید ملک چند ساله میشه به اقامت دائم پرتغال رسید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله افرادی که از طریق خرید ملک پرتغال اقدام می کنند بعد از 5 سال، اقامت دائم پرتغال را به دست می آورند
آهو
سلام و عرض ادب با خرید ملک با حداقل چه قیمت میتونیم اقامت پرتغال رو بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز حداقل مبلغی که منجر به دریافت اقامت می شود 280.000 یورو می باشد در حال حاضر.
فرزاد همتی
سلام من 200 هزار یورو پول دارم میخواستم تو کشور پرتغال خونه بخرم این مبلغ کافیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب حداقل مبلغ برای خرید خانه در کشور پرتغال، 350 هزار یورو هست.
حامد
آیا امکان دریافت اقامت پرتغال بدون نیاز به حضور با خرید ملک در این کشور وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله امکان پذیر است دریافت اقامت از طریق خرید ملک نیاز به حور در این کشور ندارد.
مرتضی علی زاده
میخواستم بدونم برای خرید ملک میشه از کشور پرتغال وام کمک هزینه خرید ملک بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام وام خرید ملک به بومیان پرتغال تعلق می گیرد و به مهاجرانی که اقامت این کشور را ندارند اعطا نمی شود.
مرتضی علی زاده
با حداقل چه مبلغی می‌توانیم با خرید ملک در پرتغال اقامت این کشور را دریافت نماییم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
حداقال مبلغ مایه مناسب280 هزار یورو می باشد که مناسب سرمایه گذازی در مناطق کم جمعیت می باشد در غیر این صورت350 هزار یورو می باشد حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای شهر های بزرگ.
احسان گل پرور
با سلام و احترام برای خرید ملک چقدر باید مالیات به دولت پرتغال پرداخت کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای خرید ملک شما یک هزینه جانبی حدود 20 الی40 هزار یورو برای حق خاک و مالیات باید در نظر بگیرید.
Shayan
سلام. من ۲۸۰۰۰۰ یورو میتونم جورکنم اما میخوام به جای آپارتمان فروشگاه یا پمپ بنزین بخرم . ۱.آیا اقامت به ملک غیرمسکونی تعلق میگیره یا خیر؟ ۲.با این مبلغ میشه فروشگاه یا پمپ بنزین خرید یا خیر؟ اگر جواب منفی است چه مبلغی برای این دو مورد نیاز است؟ باتشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خرید پمپ بنزین بالای نیم میلیون یورو سرمایه میخاد و روی فرانچایز اقامت نمی دهند. درخصوص مبک هم پروژه هایی که دولت معرفی کرده این امکان وجود داره. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی بشه.
Mehri montazam
پس از نوسازی یا باز سازی یک ملک به مبلغ سیصد هزار یورو مالکیت ملک به شخص برمیگرده یا صرفا به شخص اقامت داده میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز به صرف نوسازی که اقامت نمی دهند. بهتر است با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
سعید
باسلام و وقت بخیر،سوالم درخصوص ویزای طلایی واقامت ازطریق خریدملک درپرتغال،ایا درحین اقامت موقتی که داده میشود قبل۵سال اجازه راه اندازی کار آزادمثل رستوران وکافه داریم یا اینکه بعد از اقامت دائم بعد۵سال اجازه داده میشود؟باتشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی شما اجاره کار و سرمایه گذاری را در این روش داریدو حتی بعد از دریافت اقامت دائم می توانید ملک تان هم به فروش برسانید.
یلدا
سلام میخواستم بدونم با هر نوع خرید ملکی امکان دریافت گلدن ویزای پرتغال فراهم میشه یا شرایط خاص داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر با خرید ملک به ارزش 500 و 350 و در شرایط خاص 280 هزار یورویی می توانید به گلدن ویزا دست یابید که این روش ها هر کدام دارای محدودیت های خاصی می باشد.
ایمان مرادی
سلام روزتون بخیر من دانشگاه لیسبون قبول شدم اما متاسفانه خوابگاه دانشجویی بهم تعلق نگرفت و برای اینکه بتونم برم پرتغال تحصیل کنم خودم باید خونه اجاره کنم میشه راهنمایی کنید که چه طوری می تونم خونه اجاره کنم که هزینه ها مدیریت بشن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز ارزان ترین اجاره خانه ها که یک خوابه هستند و در اطراف شهر 618 یورو و در مرکز شهر885 یورو می باشد شما میتونید برای کنترل هزینه ها خونه ها رو به صورت اشتراکی اجاره کنید. برای راهنمایی های دقیق تر با موسسه تماس حاصل فرمایید.
saeedeh abedini
سلام روز خوش برای اینکه بشه اقامت دائم کشور پرتغال رو از طریق خرید ملک داشته باشیم باید به زبان این کشور هم تسلط داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام روزتون بخیر برای دریافت پاسپورت نیاز به تسلط به زبان پرتغالی می باشد.
bita abdi
سلام روز خوش بین گلدن ویزای پرتغال و اسپانیا و یونان کدومشون نسبت به بقیه به نظر شما شرایط بهتری دارن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز هر سه کشور جز کشور های اروپایی می باشند و جز اتحادیه اروپا هستند و مقاصد مناسبی می باشند اما از نظر امکانات و مهاجر پذیر بودن کشور اسپانیا و پرتغال شرایط مطلوب تری دارند برای کسب راهنمایی بهتر با توجه به شرایط خودتان با شماره تماس های موسسه در ارتباط باشید.
VALI.SAHIN
من میتوانم خونه بخرم و کرایه بدم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله شما می توانید ملک خود را اجاره دهید
VALI.SAHIN
من میتوانم خونه بخرم و کرایه بدم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله شما می توانید ملک خود را اجاره دهید
فرهاد کاظمی
سلام وقتتون بخیر میخاستم واسه اقامت گلدن ویزا پرتغال خرید ملک ۲۸۰/۰۰۰یورو در شهر پورتو اقدام کنم .
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر این برنامه بسته شده است.
زهرا رضوی
سلام..ببخشید من یه سوال دارم من با ۱۷۰هزار یورو میتونم در پرتغال یه خونه بخرم و اجاره بدم و اقامت هم‌نگیرم و خودم هم نیام
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز حداقل مبلغ خرید ملک در پرتغال 280 هزار یورو می باشد.
مشاوره رایگان