کار در پرتغال- شرایط و مراحل کار در پرتغال

13 بهمن 1402 18 نظر

برای کار در پرتغال، لازم است از یک کارفرمای پرتغالی پیشنهاد شغلی داشته باشید، میزان حقوق و درآمد در پرتغال بسته به شغل پیشنهادی و سابقه کاری و تحصیلات بین 1000 الی 10000 یورو در ماه می باشد. پر درآمدترین مشاغل در پرتغال مشاغل مربوط به بازاریابی، صنایع دریایی و گردشگری می باشد. موسسه ملک پور با تجربه و سال ها سابقه در امور مهاجرت می تواند به شما عزیزان متقاضی برای کار در پرتغال بهترین خدمات را ارائه نماید و به شما عزیزان برای مهاجرت کاری به پرتغال کمک نماید. همچنین شما می توانید با برقرار کردن تماس با موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس با این موسسه، با مشاورین با تجربه و کاربلد ما شرایط مهاجرتی خود را در میان بگذارید تا آن ها با بررسی بهترین روش مهاجرت را به شما پیشنهاد دهند.

ویدیو موسسه MIE در مورد کاریابی در اروپا


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

کار در پرتغال

شرایط کار در پرتغال

متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به پرتغال از طریق کار را دارند باید در ابتدا با قوانین و شرایط اخذ ویزا و انواع ویزای کار در پرتغال و نکات مثبت و معایب زندگی در پرتغال آشنا شوند و در صورت داشتن شرایط برای مهاجرت به این کشور زیبا اقدام نمایند.

مهاجرت کاری به کشور پرتغال برای افراد متقاضی به عوامل و شرایط متعددی بستگی خواهد داشتند که می توان از مهم ترین این شرایط به اخذ دعوت نامه کاری از سمت یک شرکت معتبر یا یک کار فرما در پرتغال اشاره نمود. متقاضیان برای این که بتوانند برای کار در پرتغال به این کشور مهاجرت کنند باید با ارسال رزومه کاری خود برای کار فرما نظر کار فرمای پرتغالی را جذب نمایند. با توجه به 7.3% درصد نرخ بیکاری در کشور پرتغال می توان به این نتیجه دست یافت که پیدا کردن کار در پرتغال برای افراد جویای کار امری ممکن می باشد. این آمار نسبت به سال های قبل روند رو به افزایشی را داشته. متقاضیان به این موضوع توجه داشته باشند که داشتن رزومه تحصیلی و رزومه کاری چشم گیر می تواند برای جذب کارفرما تاثیر به سزایی داشته باشد. کشور پرتغال نسبت به کشور  پیشرفت در زمینه اقتصاد بوده است.

روش های پیدا کردن کار در پرتغال

برای پیدا کردن کار در پرتغال، می‌توانید از روش‌های مختلفی استفاده کنید. در اینجا چند روش معمول برای یافتن کار در پرتغال آورده شده است:

 • جستجوی آنلاین: وب‌ سایت‌های استخدامی معتبری وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها برای جستجوی فرصت‌های شغلی در پرتغال استفاده کنید. به عنوان مثال:

Indeed.pt
Sapo Emprego (jobs.sapo.pt)
Alerta Emprego (alertaemprego.pt)
LinkedIn
Careerjet.pt

 • استفاده از خدمات سازمان‌های مربوطه: برخی از انجمن‌ها، اتاق بازرگانی، و سازمان‌های مربوطه می‌توانند منابع مفیدی برای یافتن فرصت‌های شغلی باشند. آن‌ها معمولاً رویدادها و کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌کنند که می‌تواند به شما در پیدا کردن کار کمک کند.
 • شبکه‌ سازی: برقراری ارتباط  با افرادی که در حوزه شما کار می‌کنند یا در پرتغال زندگی می‌کنند می‌تواند به شما در یافتن فرصت‌های شغلی کمک کند. از طریق شبکه‌های اجتماعی مانند LinkedIn و همچنین رویدادها و جلسات حرفه‌ای محلی، می‌توانید شبکه‌ای از ارتباطات حرفه‌ای ایجاد کنید.
 • استفاده از خدمات مشاوره کاری: در پرتغال، مراکز مشاوره کاری وجود دارند که به افراد کمک می‌کنند تا رزومه خود را بهبود دهند، مصاحبه‌های شغلی را تمرین کنند و به دنبال فرصت‌های شغلی بگردند.
 • پیوستن به برنامه‌های کاریابی: برخی از برنامه‌های کاریابی مثل Programa Operacional de Emprego، Formação e Educação (POISE) در پرتغال وجود دارند که به افراد کمک می‌کنند تا مهارت‌هایشان را تقویت کنند و فرصت‌های شغلی پیدا کنند.
 • استفاده از خدمات استخدامی شرکت‌ها: شرکت‌های بزرگ و موسسات بین‌المللی که در پرتغال فعالیت دارند، ممکن است خدمات استخدامی خود را داشته باشند. معمولاً این شرکت‌ها در وب‌سایت‌های خود بخشی را به استخدام و جذب نیروهای کاری اختصاص می‌دهند

مشاهده قسمت اول محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور


مراحل پیدا کردن کار در پرتغال

پیدا کردن کار در هر کشور مراحل مشخصی را دنبال می‌کند. در زیر، مراحل اصلی برای پیدا کردن کار در پرتغال را توضیح می‌دهیم:

 • شناخت استعداد ها و مهارت ها: اولین گام برای پیدا کردن کار، تعیین هدف و شناخت استعدادها و مهارت‌های خود است. بررسی کنید که در چه زمینه‌ای می‌توانید بهترین عملکرد را داشته باشید و کدام شغل‌ها با توانایی‌ها و علاقه‌های شما همخوانی دارد.
 • جستجوی فرصت‌های شغلی: از روش‌هایی که در زیر عنوان قبل ذکر شد استفاده کنید تا فرصت‌های شغلی در پرتغال را پیدا کنید. همچنین، به شبکه‌های اجتماعی مانند LinkedIn نیز مراجعه کنید و با کارفرمایان و حرفه‌ای‌های صنعت خود ارتباط برقرار کنید.
 • آماده‌سازی رزومه و ارسال درخواست کاری: رزومه‌ی شما باید شامل سوابق شغلی، تحصیلی، مهارت‌ها، و همچنین توانایی‌ها و دستاوردهای شما باشد. همچنین، نامه‌ی درخواست شغل (Cover Letter) نیز باید به‌طور مخصوص برای هر شغلی که در آن قصد اعلام علاقه دارید، تنظیم شود.
 • مصاحبه‌ی شغلی: اگر رزومه و نامه‌ی شما مورد توجه کارفرما قرار گرفت، ممکن است برای مصاحبه‌ی شغلی دعوت شوید. پیش از مصاحبه، آماده شوید و به پرسش‌های مرتبط با شغل و همچنین مهارت‌ها و توانایی‌های خود پاسخ دهید.
 • پذیرش و مذاکره: در صورت موفقیت در مصاحبه، ممکن است به شما پیشنهاد شغلی ارائه شود. در این مرحله، شرایط پذیرش شغل و موارد مالی مانند حقوق و مزایا را مورد بررسی قرار دهید و در صورت لزوم، مذاکره کنید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد کار در خارج از کشور


مشاغل مورد نیاز در پرتغال

از بین کار هایی که در لیست مشاغل مورد نیاز پرتغال موجود می باشد، بعضی از صنایع و مشاغل در این کشور جز مشاغل مورد نیاز و کلیدی به شمار می روند که میزان درخواست برای کار در پرتغال برای این مشاغل بالاتر است و درخواست برای دریافت ویزای کار در این مشاغل نیز بالا تر می باشد. صنعت خودرو و صنعت هوا و فضا رونق بسیاری در کشور پرتغال دارند این صنایع در زمینه های ساخت هواپیما های بدون سرنشین و صنایع هوایی و در زمینه های تولید خودرو، کامیونت و اتوبوس ها تخصص دارند. از دیگر مشاغلی که رونق زیادی در پرتغال دارد صنعت توریسم و گردشگری می باشد. با توجه به نرخ بیکاری در پرتغال شرایط ورود به بازار کار نسبت به دیگر کشور های اروپایی مشکل تر است. از دیگر مشاغلی که در کشور پرتغال مورد نیاز است بدین ترتیب است:

 • گردشگری و صنعت هتلداری: پرتغال یکی از مقاصد گردشگری محبوب در اروپا است و بنابراین، صنعت گردشگری و هتلداری در این کشور بسیار مهم است. مشاغلی مانند راهنمای گردشگری، پذیرش در هتل‌ها، آشپزی، مدیریت هتل و خدمات رستورانی از جمله مشاغل مورد نیاز در این صنعت هستند.
 • فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT): صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات در حال رشد قابل توجهی در پرتغال است. مشاغلی مانند توسعه دهنده نرم‌افزار، متخصص امنیت سایبری، مهندس شبکه، و متخصص سیستم‌های اطلاعاتی از مشاغل مورد نیاز در این صنعت هستند.
 • حمل و نقل و لجستیک: با توجه به موقعیت جغرافیایی پرتغال، حمل و نقل و لجستیک نقش بسیار مهمی در اقتصاد این کشور دارد. مشاغلی مانند رانندگی کامیون، مدیریت زنجیره تأمین، متخصص مسائل گمرکی و کارشناس انبارداری از مشاغل مورد نیاز در این صنعت هستند.
 • صنعت دریایی و کشتیرانی: با داشتن ساحل‌های بلند و مناسب برای صنعت دریایی، مشاغلی مانند مهندسی دریایی، دریانوردی، ساخت و ساز کشتی، و تعمیرات کشتی از مشاغل مورد نیاز در این حوزه هستند.
 • صنعت خدمات مالی و بانکداری: صنعت خدمات مالی و بانکداری نیز در پرتغال بسیار مهم است. مشاغلی مانند مشاور مالی، مدیریت ریسک، مدیریت سرمایه، و کارشناس امور بانکی از مشاغل مورد نیاز در این صنعت هستند.
 • صنعت بازاریابی و تبلیغات: با توجه به رشد صنعت‌های مختلف در پرتغال، صنعت بازاریابی و تبلیغات نیز بسیار مهم است. مشاغلی مانند کارشناس بازاریابی، مدیر تبلیغات، متخصص رسانه‌های اجتماعی، و کارشناس روابط عمومی از مشاغل مورد نیاز در این حوزه هستند.

میزان حقوق و درآمد در پرتغال

میزان حقوق و درآمد در پرتغال بسیار متغیر است و می‌تواند بسته به شرایط مختلفی از جمله صنعت، شرکت، مهارت‌ها و سابقه کار متفاوت باشد. اما بر اساس آمارهای متوسط، میزان حداقل و حداکثر درآمد برخی از رده‌های شغلی در پرتغال به صورت تقریبی به این شکل است:

 

رده شغلی

حداقل درآمد (یورو در ماه)

حداکثر درآمد (یورو در ماه)

کارگران کارخانه‌ای و ساده

600-800

800-1000

کارمندان اداری و خدمات مشتری

800-1000

1200-1500

مهندسان و تکنیسین‌ها

1000-1500

2000-3000

پزشکان و پرستاران

1500-2000

3000-5000

مدیران و مدیران ارشد

2000-2500

5000-10000

بازاریابان و فروشندگان

1000-1500

2000-3000

پردرآمدترین شغل ها در پرتغال

از مهم ترین مسائل برای اخذ ویزای کار در پرتغال بررسی حقوق و مزایای مشاغل در این کشور می باشد. با بررسی این موضوع متقاضی می تواند به این نتیجه برسد که آیا این کشور می تواند با توجه به تخصص و حرفه شخص مقصد مناسبی برای مهاجرت کاری باشد یا خیر. میزان حقوق دریافتی در کشور پرتغال در پایین ترین حالت برای کارگران 1600 یورو در ماه و به صورت میانگین حقوق دریافتی مشاغل 3600 یورو در ماه می باشد. در جدول زیر میزان حقوق دریافتی در بعضی از مشاغل را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 

مشاغل

حقوق

حسابدار

1.840یورو

مهماندار هواپیما

1840 یورو

خلبان

4.460 یورو

معمار

3.240 یورو

مکانیک

1.020یورو

مهندس عمران

2.500یورو

مهندس برق

2.640 یورو

سر آشپز

1.680 یورو

مترجم

2.460یورو

مدیر شعبه بانک

4.930 یورو

پرستار بچه

1.060 یورو

دندانپزشک

6.500 یورو

وکیل

5.260 یورو

داروساز

3.510 یورو

مؤسسات کاریابی در پرتغال

از مسائل مهم برای افرادی که متقاضی کار در پرتغال می باشند نوع کاریابی در این کشور است. با توجه به این موضوع که برای کار در پرتغال نیاز به دریافت پیشنهاد کاری از سمت یک کارفرما و یا یک شرکت معتبر می باشد، از این رو پیدا کردن کارفرما در کشور پرتغال برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا امری به مراتب سخت می باشد، اما غیر ممکن نمی باشد. یکی از راه های پیدا کردن مشاغل در پرتغال مؤسسات کاریابی در این کشور می باشند. متقاضیان می توانند با ارسال رزومه کاری خود برای این مراکز شانس خود را برای پیدا کردن کارفرما امتحان کنند. در ادامه نام تعدادی از مؤسسات کاریابی در پرتغال را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 

Cross Border Talents

Boyden Global Executive Search

ManpowerGroup Portugal

Grupo EGOR

Qbis Portugal

Sucess Work-company Work Temporary Ld

Foreign Workers

Adecco, Faro - Recursos Humanos, Lda

 

شما می توانید با خرید محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور و مشاهده آن صفر تا صد پروسه مهاجرت کاری را یاد گرفته و در این راه کارشناس خودتان باشید.

کار در پرتغال

نرخ بیکاری در پرتغال

یکی از مهم ترین مسائل برای مهاجرت و کار در پرتغال پس از بررسی نکات مثبت و معایب زندگی در پرتغال نرخ بیکاری در این کشور می باشد. با بررسی نرخ بیکاری می توان به این مهم دست یافت که آیا پرتغال مقصد مناسبی برای کار می باشد یا خیر. نرخ بیکاری در پرتغال در سه ماهه دوم سال 2020 از 6.7 درصد در سه ماهه قبلی به 5.6 درصد کاهش یافت. تعداد بیکاران با کاهش 20 درصدی از سه ماهه قبل به 278 هزار نفر و اشتغال با کاهش 2.8 درصدی به 4.73 میلیون نفر رسیده. با توجه به رشد اقتصادی کشور پرتغال و کاهش نرخ بیکاری می توان به این نتیجه رسید که کشور پرتغال می تواند مقصد مناسبی برای نیروی جویای کار باشد. در ادامه نمودار نرخ بیکاری پرتغال را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

کار در پرتغال

انواع ویزای کاری در پرتغال

به طور کل افرادی که از شهروندان اتحادیه اروپا می باشند برای کار در پرتغال نیاز به اخذ ویزای کاری ندارند اما در صورتی که بیش از 90 روز قصد ماندن در پرتغال را داشته باشند باید به اداره مهاجرت پرتغال (SEF) مراجعه و درخواست خود مبنی بر ماندن بیش از 90 روز را اطلاع دهند. اما متقاضیانی که تابعیت آن ها کشور های خارج از اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد، برای مهاجرت و کار در پرتغال نیاز است برای اخذ ویزای کاری پرتغال اقدام نمایند. این افراد در صورتی می توانند برای ویزای کار در پرتغال اقدام نمایند که از سمت کار فرما و یا یک شرکت معتبر در پرتغال به کار دعوت شده باشند و دعوت نامه کاری یا جاب آفر دریافت کرده باشند، در این صورت می توانند با ارائه مدارک خود برای اخذ ویزای کاری پرتغال اقدام کنند. افرادی که مدت قرارداد کاری آن ها زیر 3 ماه می باشد می توانند برای دریافت ویزای اقامت موقت اقدام نمایند که مدت اعتبار آن حداکثر تا 3 ماه می باشد.

شرایط اخذ ویزای همراه پرتغال

یکی از مهم ترین موارد که متقاضیان اخذ ویزای کار در پرتغال به آن توجه بسزایی دارند اخذ ویزای همراه می باشد. در علم مهاجرت همراه به همسر و فرزندان زیر 18 سال شخص متقاضی دریافت ویزای کار گفته می شود. مطابق با قانون در معاهده شنگن افرادی که در کشور پرتغال بیش از 3 ماه اقامت کاری و بلند مدت داشته باشند این امکان برای آن ها فراهم است که برای الحاق خانواده خود درخواست ویزای همراه دهند. متقاضی درخواست ویزای همراه در پرتغال باید بتواند مدارکی دال بر توانایی مالی برای حمایت خود و خانواده خود ارائه نماید. متقاضی باید نشان دهد که میزان حقوق دریافتی وی برای کار در پرتغال از حداقل دستمزد مشخص شده در اداره کار بالاتر می باشد. فرزندان زیر 18 سال که به عنوان همراه شخص اصلی وارد پرتغال شوند این امکان را دارند تا به صورت رایگان در پرتغال به تحصیل بپردازند، همچنین همسر شخص متقاضی اجازه کار به صورت تمام وقت را خواهد داشت. این مقاله توسط همکاران ما در موسسه ملک پور تدوین شده است و هر گونه استفاده ازاین مقاله بدون استفاده از نام منبع شرعاً و قانوناً خلاف مقررات می باشد. متقاضی پس از شروع به کار در پرتغال در صورتی که بتواند میزان تمکن مالی خود را برای حمایت از خانواده اثبات نماید می تواند درخواست ویزای الحاق خانواده دهد که مدت زمان 3 الی 5 ماه پروسه اخذ ویزای همراه به طول خواهد انجامید.

هزینه زندگی در پرتغال

همانطور که می دانید بر آورد هزینه های مربوط به زندگی از فردی به فرد دیگر بسته به شرایط زندگی، مکان زندگی و دیگر پرداخت های مربوط به سبک زندگی افراد متفاوت است اما در ادامه این بخش برای اینکه چشم اندازی کلی را برای شما در ارتباط با هزینه های زندگی و تحصیل در پرتغال را مجسم کنیم، برخی از متوسط های هزینه های مورد نیاز را بیان می کنیم. توجه شما را به جدول هزینه ها معطوف می داریم:

 

هزینه زندگی در پرتغال

رستوران در پرتغال

رستوران در پرتغال

قیمت (€)

گستره (€)

وعده غذایی، رستوران ارزان قیمت

€ ۷٫۰۰

۵٫۵۰-۱۰٫۰۰

وعده غذایی برای ۲ نفر، رستوران متوسط (پیش غذا، غذای اصلی، دسر)

۳۰٫۰۰ €

۲۰٫۰۰-۴۰٫۰۰

سوپر مارکت در پرتغال

شیر (۱ لیتر)

۰٫۶۱ €

۰٫۵۰-۰٫۸۰

نان سفید تازه (۵۰۰ گرم)

۱٫۰۷ €

۰٫۷۰-۱٫۷۵

برنج سفید (۱ کیلوگرم)

۰٫۸۶ €

۰٫۶۸-۱٫۱۰

تخم مرغ (۱۲ عدد)

۱٫۶۸ €

۱٫۲۰-۲٫۲۰

پنیر محلی (۱ کیلوگرم)

۷٫۲۹ €

۵٫۰۰-۱۲٫۰۰

سینه مرغ (۱ کیلوگرم)

۵٫۴۲ €

۴٫۰۰-۷٫۰۰

گوشت گاو (۱ کیلوگرم)

۸٫۹۷ €

۷٫۰۰-۱۲٫۲۰

سیب زمینی (۱ کیلوگرم)

۰٫۷۸ €

۰٫۵۰-۱٫۱۰

پیاز (۱ کیلوگرم)

۰٫۸۶ €

۰٫۶۰-۱٫۵۰

کاهو (۱ سر)

۰٫۸۸ €

۰٫۵۰-۱٫۴۵

آب (بطری ۱٫۵ لیتر)

۰٫۵۱ €

۰٫۲۰-۱٫۰۰

حمل و نقل در پرتغال

بلیط یک طرفه (حمل و نقل مترو)

۱٫۵۰ €

۱٫۲۵-۱٫۸۵

بلیط ماهانه (استفاده معمول)

۳۶٫۰۰ €

۳۰٫۰۰-۴۰٫۰۰

شروع تاکسی

۳٫۲۵ €

۳٫۰۰-۳٫۹۰

تاکسی هر ۱ کیلومتر

۰٫۴۸ €

۰٫۴۷-۰٫۹۴

تاکسی هر ۱ ساعت

۱۴٫۸۰ €

۱۴٫۸۰-۲۰٫۰۰

بنزین (۱ لیتر)

۱٫۴۹ €

۱٫۴۰-۱٫۶۰

فولکس واگن گلف ۱،۴ KW Trendline

۲۵,۰۰۰٫۰۰ €

۲۰,۰۰۰٫۰۰-۲۷,۸۲۵٫۰۰

تویوتا کرولا ۱٫۶ لیتر ۹۷ کیلو وات کمپرسور

۲۴,۳۲۱٫۹۳ €

۲۱,۴۰۰٫۰۰-۲۸,۰۰۰٫۰۰

موارد کاربردی – قبوض

عمومی (برق، گرمایش، خنک کننده، آب، زباله) برای آپارتمان ۸۵m2

۸۹٫۵۹ €

۵۲٫۶۲-۱۳۰٫۷۷

۱ دقیقه. تعرفه تلفن همراه (بدون تخفیف)

۰٫۱۶ €

۰٫۱۰-۰٫۳۰

اینترنت (۶۰ مگابیت در ثانیه یا بیشتر، دانلود نامحدود، کابل / ADSL)

۲۹٫۲۷ €

۲۲٫۰۰-۴۰٫۰۰

ورزش و اوقات فراغت درپرتغال

باشگاه بدنسازی، هزینه ماهانه برای ۱ بزرگسال

۳۴٫۵۷ €

۲۵٫۰۰-۵۰٫۰۰

(اجاره زمین تنیس (۱ ساعت در آخر هفته)

۱۱٫۵۷ €

۵٫۰۰-۲۰٫۰۰

سینما

۶٫۵۰ €

۶٫۰۰-۷٫۰۰

۱ لباس تابستانی در یک فروشگاه زنجیره ای (Zara، H & M، …)

۲۷٫۹۲ €

۲۰٫۰۰-۴۰٫۰۰

۱ جفت کفش نایک

۶۹٫۱۲ €

۵۰٫۰۰-۹۰٫۰۰

۱ جفت کفش مردانه چرم

۷۷٫۷۲ €

۵۰٫۰۰-۱۲۰٫۰۰

اجاره ماهانه منزل در پرتغال

آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر

۵۸۳٫۳۶ €

۳۵۰٫۰۰-۹۰۰٫۰۰

آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز

۴۰۰٫۲۴ €

۲۵۰٫۰۰-۶۰۰٫۰۰

آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر

۱,۰۱۳٫۴۷ €

۵۳۰٫۰۰-۱,۷۰۰٫۰۰

آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز

۶۷۳٫۰۱ €

۴۰۰٫۰۰-۱,۰۰۰٫۰۰

قیمت خرید آپارتمان در پرتغال

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

€ ۲,۳۹۴٫۲۶

۱,۰۹۳٫۰۰-۴,۵۰۰٫۰۰

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز

۱,۳۳۶٫۱۲ €

۸۵۰٫۰۰-۲,۱۵۲٫۷۸

حقوق و دستمزد در پرتغال

میانگین حقوق ماهانه خالص (بعد از مالیات)

۸۰۴٫۲۷ €

 

نرخ بهره وام به درصد (٪)، ۲۰ ساله

۲٫۷۰

 

اخذ اقامت دائم و تابعیت پرتغال از طریق کار

یکی از مسائل مهم دیگر که قبل از هر گونه اقدام برای مهاجرت و کار در پرتغال متقاضیان باید به آن توجه بسیاری داشته باشند بررسی وضعیت اقامت و تابعیت در این کشور می باشد. به صورت کلی متقاضیانی که موفق به اخذ ویزای کار در پرتغال می شوند در بدو ورود به آن ها یک اقامت یک ساله داده می شود و با پایان سال اول یک اقامت دو ساله و سپس یک اقامت دوساله دیگر تمدید می شود. با گذشت 5 سال از کار و زندگی در کشور پرتغال در صورتی که متقاضی در این مدت بیمه و مالیات خود را درست و به موقع پرداخت کرده باشد می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام نماید و با گذشت 1 سال از دریافت اقامت دائم پرتغال در صورتی که به زبان پرتغالی تسلط داشته باشد و با فرهنگ و جامعه این کشور ادغام شده باشد می تواند برای دریافت تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام نماید. مدارک لازم برای دریافت پاسپورت پرتغال:

 • ارائه گذر نامه شخص
 • اقامت معتبر در پرتغال
 • اثبات توانایی مالی
 • اثبات محل سکونت در پرتغال
 • مدارک اثبات کننده پرداخت بیمه و مالیات در پرتغال
 • ارائه بیمه پزشکی
 • ارائه مدرک زبان پرتغالی با نمره قبولی
 • قبولی در آزمون شهروندی
 • ارائه سوء پیشینه کیفری

سوالات متداول

✔️ شرایط اخذ ویزای کاری پرتغال به چه صورت می باشد؟

متقاضیان در صورتی که از سمت کارفرمایی در پرتغال پیشنهاد کار دریافت نمایند می توانند برای اخذ ویزای کار پرتغال اقدام نمایند.

✔️ پس از چند سال کار و زندگی در پرتغال می توان به تابعیت این کشور رسید؟

با 5 سال کار و زندگی و پرداخت مالیات در کشور پرتغال و یادگیری زبان پرتغالی و آشنایی با فرهنگ این کشور می توانید برای اخذ تابعیت پرتغال اقدام نمایید.

✔️ متقاضی در چه صورت می تواند برای ویزای الحاق خانواده اقدام نماید؟

فرد متقاضی باید بتواند اثبات کند که از پس هزینه های زندگی خود و خانواده خود بر خواهد آمد و میزان حقوق دریافتی شخص نباید از حداقل حقوق مشخص شده اداره کار کمتر باشد.

✔️ از چه روشی می توان برای پیدا کردن کارفرما شانس خود را امتحان کنیم؟

یکی از بهترین روش ها برای پیدا کردن کارفرما در پرتغال، مراجعه مؤسسات کاریابی در این کشور و یا اقدام از طریق وب سایت های معتبر کاریابی می باشند.


_____________سخن پایانی _____________

کار در پرتغال، بررسی نرخ بیکاری در پرتغال، مهاجرت به پرتغال از طریق کار، شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت پرتغال، معرفی مؤسسات کاریابی در پرتغال، پردرآمدترین شغل در پرتغال و دیگر مسائل مرتبط به کار در پرتغال را در این مقاله مورد بررسی قرار دادیم. همان گونه که در مطالب فوق گفته شد برای کار در پرتغال، متقاضی باید از سمت یک کارفرما و یا یک شرکت معتبر پیشنهاد کاری یا جاب آفر دریافت نمایند. افرادی که از تخصص و حرفه بهرمند می باشند می توانند با ارسال رزومه خود برای مؤسسات کاریابی و یا سایت های کاریابی در پرتغال شانس خود را برای کار در پرتغال و مهاجرت به این کشور امتحان کنند. موسسه ملک پور با سال ها سابقه در امور مهاجرتی می تواند شما عزیزان متقاضی کار در پرتغال را راهنمایی نماید و در این راه همراه شما دوستان باشد. با برقراری تماس با موسسه ملک پور و یا از طریق پر کردن فرم تماس می توانید به صورت تلفنی و رایگان، شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین کار بلد و با تجربه ما در میان بگذارید تا آن ها با بررسی کردن شرایط شما بهترین نوع و روش مهاجرت را از آسان ترین مسیر موجود به شما عزیزان پیشنهاد دهند. در صورت وجود هر گونه سوال یا پیشنهاد می توانید در قسمت "ثبت پرسش"مقاله مطرح نمایید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 13 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نیایش نبوی
سلام و وقت بخیر، آیا کشور پرتغال ویزایی تحت عنوان جاب سیکر شبیه به کشور اتریش و آلمان ندارد؟ آیا با درس خواندن در پرتغال میشه اقامتی گرفت که دنبال کار بود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب کشور پرتغال ویزای جستجوی کار نداشته و شما می توانید از طریق اخذ پیشنهاد شغلی ویزای کاری اخذ کرده و وارد بازار کار شوید. و ویزای تحصیلی منجر به اقامت نشده و باید بعد از تحصیل ویزای کاری اخذ شود. سپاس
نیکبخت رجبی
من درخواست ویزه کاری درکشور پرتغال میکنم تحصیل کرده رشته زراعت هستم ودرزمینه طراحی لباس دیزاینر کاروتجربه دارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما میتوانید از طریق روش های تحصیلی وارد اروپاشده و در محیط اجازه کار داشته باشید بهتر بود شرایط سنی و میزان پشتوانه مالی و سطح زبان خود را میفرمودین پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شما را کامل راهنمایی کنند
محمد مرتضوی
سلام وقتتون بخیر با لیسانس برق و 8 سال سابقه کار چقدر شانس کاریابی در پرتغال وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام در صورت اینکه سن مناسب و سطح زبان خوبی داشته باشید شانس خواهید داشت.
روزبه مولایی
سلام عرض ادب من لیسانس عمران هستم و ۳۰ ساله ۵ سال سابقه کار دارم امکان کار در پرتغال برای من وجود داره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست گرامی/ به طور معمول برای کار در رشته عمران نیاز به معادلسازی مدرک و آموزش آیین نامه های نظام مهندسی کشور مقصد دارید و بهتر است ابتدا برای تحصیل اقدام بفرمایید.
مهناز
برای اینکه بتونم به عنوان مترجم در پرتغال کار کنم، داشتن مدرک لیسانس کافیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. شما باید از یک کارفرما جاب آفر دریافت نمایید تا بتوانید از اقامت کاری در این کشور استفاده نمایید.
کامران
سلام و عرض ادب. من 34 ساله هستم و دارای مدرک لیسانس تاسیسات دارم و 9 ساله در این زمینه کار میکنم. آیا با این شرایط برای پرتغال یا کشور دیگری تو اروپا می تونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی توسط کارشناسان موسسه بررسی گردد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
حسین
سلام، من راننده هستم، آیا میتونم برای این شغل برم پرتغال؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اخذ مشاوره کاربابی با موسسه تماس بگیرید‌
جمالی
سلام. من اگر از طریق خودحمایتی بتونم بیام وارد پرتغال بشم، اجازه کار فول تایم دارم یا باید پاره وقت کار کنم؟ اصلا شانسی برای انجام کار در زمینه مکانیک خودروهای سنگین دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، شما می توانید در این کشور کار تمام وقت داشته باشید و محدودیتی برای انجام کار نخواهید داشت. در خصوص شغل تخصیصی شما نیز باید در محیط به دنبال کار باشید ولی در صورتی که مهارت بالایی داشته باشید شانس کار خواهید داشت.
سوره
سلام و وقت بخیر. بنده اگر پیشنهاد کار داشته باشم از سمت کارفرمای پرتغالی، در حال حاضر شانس دریافت ویزای کار پرتغال رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، شانس دریافت ویزای کار در صورت داشتن جاب آفر از کشور پرتغال را خواهید داشت.
عابدین ملکشاهی
درود. آیا برای معلم زبان انگلیسی هم در پرتغال بازار کار هست به نظرتون؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله امکان کاریابی دارید اما باید رزومه خیلی خوبی داشته باشید و شرایط کاری نسبت به رشته های فنی کمتر است.
Narges
سلام وقت بخیر برای ویزای کار پرتغال در حیطه مترجمی زبان، چقدر شانس وجود داره که بتونیم کار پیدا کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بستی به رزومه کاری شما امکان کاریابی وجود دارد.
مهرو
سلام وقت بخیر در مقاله در قسمت پردرآمد ترین شغل ها نوشته بودید پرستار بچه من در ایران در مهد کودک پرستار نوزادن بودن ۵ سال سابقه دارم و ۳۱ سالمه میخواستم بدونم به چه صورت میتونم برای انجام اینکار در پرتغال اقدام کنم و اینکه رشته من روانشناسی است
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور باید کارفرما داشته باشید و میتوانید با کمک محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور برای کاریابی در پرتغال نیز اقدام نمایید.
بخشی
سلام/ من اگر از طریق خودحمایتی بتونم اقامت پرتغال رو بگیرم شانس این رو دارم که اونجا کار کنم یا اینکه حتما اونجا رسیدم باید ویزام رو تبدیل به ویزای کاری کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست عزیز نیازی به تبدیل به ویزای کاری نیست و شما از ابتدا اجازه کار با همان اقامت خودتان را دارید.
Ahad
سلام وقت بخیر آیا برای ویزای کار پرتقال از کشور دیگه باید اقدام کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز از ایران نیز قابل اقدام است.
علی
سلام، اگر درخواست کار داشته باشم از پرتغال می میتونم ویزای کاری بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، در صورتی که کارفرما داشته باشید میتوانید برای اقامت کاری در این کشور اقدام داشته باشید.
ساحل
سلام برای کار در پرتغال، زبان پرتغالی لازم است یا انگلیسی کافی است؟ و آیا لیست مشاغل پر نیاز پرتغال برای سال جدید آپدیت شده است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز با زبان انگلیسی نیز امکان پیدا کردن کار وجود دارد. رشته شما برای جاب افر بایستی بررسی گردد.
بامشاد
سلام رشته تحصیلی من مرمت آثار تاریخی هستش با این رشته میتونم برای کار در پرتغال اقدام کنم؟ 23 سالمه و تجربه کاری ندارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت نداشتن سابقه کاری اخذ جاب افر بسیار دشوار می باشد.
سیما نویدزاده
درود. میشه بفرمایید آیا کار دانشجویی کفاف یک زندگی ساده برای دانشجو رو میده یا خیر؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولاً با کار دانشجویی می‌توانید ۸۰ تا ۹۰ درصد هزینه‌های زندگیتان را تامین کنید
مشاوره رایگان