ویزای توریستی پرتغال

15 دی 1401 بدون نظر

پرتغال یکی از جذاب ترین و خوش آب و هوا ترین کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. خورشید، دریا و مناظر طبیعی بسیار زیبا، از جزایر بی نظیر و زمین های گلف تا لیسبون تاریخی همه و همه بر محبوبیت این کشور در میان گردشگران افزوده است. پرتغال مانند کشور همسایه اش اسپانیا، همه ساله مورد توجه گردشگران از سراسر جهان قرار می گیرد. به منظور سفر به پرتغال برای مدت کوتاه (حداکثر ۹۰روز)، به دریافت ویزای شنگن پرتغال نیاز دارید و ما در این مقاله جزئیات دریافت این ویزا و موضوعاتی همچون اطلاعات ویزای کشور پرتغال در ایران، قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور پرتغال در اختیار شما همراهان گرامی قرار داده ایم. شما عزیزان می توانید به منظور دریافت مشاوره رایگان و بهره گیری از دانش و تجربه کارشناسان امر مهاجرت در موسسه ملک پور، با شماره تلفن های مجموعه تماس حاصل فرمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 

تماس با ما

ویزای توریستی پرتغال

 

ویزای توریستی پرتغال و شرایط عمومی آن

کشور پرتغال یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری در میان علاقه مندان به سفر می باشد. همانطور که می دانید شهروندان ایرانی برای ورود به بسیاری از کشورها از جمله پرتغال، نیاز به دریافت ویزا دارند. انواع مختلفی از ویزا برای ورود به کشور پرتغال وجود دارد که بسته به هدف سفر برای متقاضی تعریف می شود. این که آیا قصد از سفر به پرتغال تحصیل، کار و یا اخذ اقامت دائم پرتغال باشد، بر نوع ویزا مؤثر خواهد بود. کشور پرتغال از سال ۱۹۹۵ میلادی از اعضای اتحادیه شنگن به حساب می آید، بنابراین افراد با دریافت ویزای توریستی پرتغال قادر خواهند بود در مدت تعیین شده به سایر کشورهای اروپایی نیز سفر نمایند.

 

ویزای توریستی پرتغال و مدارک مورد نیاز

 به طور کلی برای دریافت ویزای توریستی پرتغال مدارک زیر می بایست تهیه شده و به سفارت ارائه گردند:

 • پاسپورت معتبر
 • کپی ویزا های قبلی
 • فرم درخواست ویزای پرتغال
 • عکس پاسپورتی
 • بیمه درمانی مسافرتی معتبر در کل اتحادیه شنگن با پوشش حداقل 30،000 یورو هزینه های پزشکی
 • پرداخت هزینه ویزای توریستی پرتغال
 • نامه تمکن مالی
 • رزرو هتل
 • اسناد اشتغال به کار یا تحصیل و یا نامه بازنشستگی
 • پر کردن موارد زیر در نامه درخواست:
 • اطلاعات شخصی (نام، ملیت، وضعیت استخدامی)
 • دلیل سفر
 • تاریخ ورود و خروج
 • آیا به کشور دیگری از شنگن به غیر از پرتغال سفر خواهید کرد
 • فعالیت های برنامه ریزی شده و...
 

ویزای توریستی پرتغال و مدت درخواست

ویزای توریستی پرتغال حداکثر برای مدت ۳ ماه صادر می شود، اما به طور کلی سفارت پرتغال تصمیم گیرنده در مورد اعتبار ویزای توریستی پرتغال است. گاهی اوقات ممکن است ویزای توریستی را فقط برای چند روز یا فقط برای مدت زمان مورد نظر سفر شما صادر نمایند. به عنوان مثال ممکن است ویزا فقط برای بازه زمانی که هتل رزرو کرده اید صادر گردد.

علاوه بر این، بسته به اعتبار، دو نوع شرایط ویزای توریستی برای پرتغال وجود دارد:

 • ویزای توریستی پرتغال یکبار ورود:

این نوع ویزا فقط برای یک ورودی در پرتغال و منطقه شنگن معتبر است. پس از خروج، حتی اگر ویزا هنوز معتبر باشد، قادر به ورود مجدد به کشور پرتغال نخواهید بود.

 • ویزای توریستی پرتغال چند منظوره:

تا زمانی که این ویزا معتبر باشد، می توان چندین بار وارد پرتغال و سایر کشورهای منطقه شنگن شد، اما باید توجه داشت که مجموع روزهایی که در پرتغال/منطقه شنگن می گذرانید نمی تواند از ۹۰ روز تجاوز کند.

 

ویزای توریستی پرتغال و تمدید آن

یکی از دغدغه های اساسی برای متقتاضیان اخذ ویزای توریستی پرتغال امکان تمدید این ویزا می باشد. در این خصوص می توانیم بگوییم که به طور کلی و به لحاظ قانونی امکان تمدید ویزای توریستی در پرتغال وجود دارد، اما تمدید ویزای توریستی پرتغال معمولاً تنها در شرایط خاص امکان پذیر می باشد، به عنوان مثال در حالتی که متقاضی بیمار باشد و قادر به سفر نبوده باشد و یا دلایل سیاسی مانع بازگشت فرد به کشور مبدأ شود. متقاضیان به منظور تمدید ویزای توریستی پرتغال، می بایست با دفاتر محلی خدمات مهاجرت پرتغال (SEF) مراجعه نمایند.

 

ویزای توریستی پرتغال و وقت سفارت پرتغال

درخواست ویزای پرتغال می بایست در مراکز درخواست ویزای پرتغال در ایران ارائه شود. همه درخواست ها توسط سفارت پرتغال در ایران ارزیابی می شود، مرکز درخواست ویزای پرتغال این امکان را برای شما فراهم می کند که مدارک خود را به مسئولین مربوطه تحویل دهید تا بررسی گردد. ارسال درخواست از ساعت 08:00 تا 15:00 به جز روز های تعطیل و تحویل پاسپورت از ساعت 15:00 تا 17:00 به جز روز های تعطیل امکان پذیر است. مدت زمان رسیدگی به درخواست در سفارت پرتغال نیز حداقل ۳۰ روز تخمین زده می شود.

 

 

ویزای توریستی پرتغال و پروسه اقدام

 به منظور درخواست ویزای پرتغال برای ایرانیان، متقاضی می بایست با نزدیکترین سفارت یا کنسولگری پرتغال ارتباط برقرار نماید. همچنین مراحل اخذ ویزای توریستی پرتغال به صورت زیر می باشد:

 • فرم درخواست ویزای پرتغال بارگیری و تکمیل شود. فرم درخواست ویزای شینگن پرتغال را می توان در وب سایت وزارت امور خارجه پرتغال یافت.
 • مدارک مورد نیاز جمع آوری شود.
 • به منظور رزرو وقت برای ارسال مدارک در سفارت پرتغال اقدام گردد.
 • هزینه درخواست ویزای توریستی پرتغال پرداخت شود.

متقاضی می بایست در روز قرار ملاقات به همراه مدارک مورد نیاز حاضر شده باشد. ممکن است نیاز باشد برای انجام مصاحبه ویزا نیز آماده باشد.

بررسی درخواست ویزای توریستی پرتغال ممکن است به مدت چند هفته به طول انجامد. سفارت پرتغال تصمیم نهایی را به متقاضیان اطلاع می دهد. اگر مثبت باشد، متقاضی ویزا را دریافت نموده و با در دست داشتن این ویزا قادر خواهد بود به این کشور سفر نماید.

 

ویزای توریستی پرتغال (با وثیقه یا بدون وثیقه)

 نکته قابل توجه در مورد ویزای توریستی پرتغال این است که دریافت این ویزا بدون نیاز به ارائه وثیقه امکان پذیر خواهد بود. با این وجود. داشتن یک دعوت نامه معتبر به منظور اخذ ویزای توریستی پرتغال از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. دعوت نامه می بایست از سوی فردی که مقیم کشور پرتغال است ارسال گردد. همچنین ارائه یک دعوتنامه به منظور شرکت در یک سمینار و یا نمایشگاه نیز امکان پذیر است. در این خصوص ممکن است برخی از مؤسسات مهاجرتی در ازای مبلغی که از شما دریافت می نمایند، برای اخذ دعوتنامه مخصوص به شما اقدام نمایند. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و بررسی چگونگی دریافت ویزای توریستی پرتغال با وثیقه و یا بدون وثیقه می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور ارتباط بگیرید.

 

ویزای توریستی پرتغال و ریجکتی

به طور کلی دلایل گوناگونی برای رد شدن درخواست ویزای پرتغال وجود دارد. یکی از این دلایل می تواند جلوگیری از ورود پناهجویان به این کشور باشد. بنابراین چنانچه افسر سفارت در خصوص قطعیت در بازگشت متقاضی به کشور مبدأ قانع نشود و یا هدف از سفر برای وی کاملاً واضح نباشد ممکن است برای جلوگیری از ورود پناهجو به کشور پرتغال، درخواست ویزای وی را رد نماید. از جمله موارد دیگری که ممکن است موجب ریجکتی ویزای توریستی پرتغال شوند عبارتند از:

 • سوء سوابق کیفری فرد
 • ارائه مدارک غیر واقعی و جعلی
 • قابل قبول نبودن هدف و شرایط اقامت در پرتغال
 • ارائه پاسپورت نامعتبر
 • ارائه تمکن مالی محدود و غیر قابل قبول
 

ویزای توریستی پرتغال تضمینی و با گارانتی

 همانطور که در بخش های قبلی گفته شد، درخواست ویزای توریستی پرتغال ممکن از به دلایل متعددی از جمله نامشخص بودن هدف از سفر و یا ارائه مدارک نامعتبر رد شود. بر این اساس همواره می بایست درصدی از ریسک را در هنگام ارائه درخواست برای دریافت ویزای توریستی پرتغال در نظر گرفت و هرگز نمی توان این پروسه را گارانتی نمود. اما می توان گفت بدیهی است که یاری جستن ازمشاوران ماهر و کارکشته در امر مهاجرت می تواند درصد ریسک را به حداقل برساند. بنابراین بهتر است متقاضیان قبل از هرگونه اقدام برای این موضوع برنامه ریزی نموده و از یاری مشاوران متخصص استفاده نمایند.

 

ویزای توریستی پرتغال و نکات مهم

نکات مهمی وجود دارند که می بایست به منظور دریافت ویزای توریستی پرتغال و یا حتی در حالت کلی ویزای توریستی اتحادیه شنگن در نظر گرفته شوند. از جمله این نکات مهم عبارتند از:

 • ارائه دعوت نامه از فرد مقیم کشور پرتغال که در بالا بردن شانس دریافت ویزای توریستی پرتغال تأثیر گذار است.
 • ارائه تمکن مالی مناسب.
 • ارائه نامه اشتغال به تحصیل برای دانش آموزان و دانشجویان.
 • ارائه تمام فیش های حقوقی و گردش حساب، اسناد و دارایی ها.

نکته بسیار مهم و قابل توجه برای دریافت ویزای توریستی پرتغال این است که اقدام به صورت هم زمان برای تمامی افراد یک خانواده ممکن است شانس دریافت ویزای توریستی منطقه شنگن را کاهش دهد.

 

ویزای توریستی پرتغال و خدمات مؤسسه Mie

 همانطور که گفته شد کشور پرتغال از جمله توریستی ترین کشورهای جهان می باشد و با توجه به آب و هوای عالی پرتغال، این کشور در تمامی فصول سال مورد توجه بازدید کنندگان قرار می گیرد. با این وجود باید توجه داشته باشید که ارائه درخواست برای دریافت ویزای توریستی پرتغال اقدامی است که می بایست از قبل به صورت کامل و دقیق مورد بررسی قرار گیرد. به این منظور موسسه ملک پور با دارا بودن بیشتر از ۱۵ سال سابقه درخشان در زمینه مهاجرت از طرق گوناگون و بهره گیری از مجرب ترین مشاوران مهاجرتی در بسیاری از کشورها، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. خدمات اولیه و مشاوره موسسه ملک پور در ابتدا به صورت کاملاً رایگان در دسترس شما عزیزان قرار می گیرد و پس از دریافت اطلاعات و بررسی شرایط ویزای توریستی پرتغال می توانید برای عقد قرارداد و سپردن صفر تا صد امور مهاجرتی خود به برترین مشاوران مهاجرتی اقدام نمایید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای توریستی پرتغال هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به ترکیه یا سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت که تدریس مدیر موسسه ملک پور است استفاده نموده و در حد یک مشاور متخصص مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


 

سوالات متداول در زمینه ویزای توریستی پرتغال

ویزای توریستی پرتغال به مدت چند روز معتبر است؟

ویزای توریستی پرتغال حداکثر برای مدت ۳ ماه صادر می شود، اما به طور کلی سفارت پرتغال تصمیم گیرنده در مورد اعتبار ویزای توریستی پرتغال است.

✅آیا ورود به سایر کشورهای اروپایی با در دست داشتن ویزای توریستی پرتغال امکان پذیر است؟

بله، افراد با دریافت ویزای توریستی پرتغال قادر خواهند بود در مدت تعیین شده به سایر کشورهای اروپایی نیز سفر نمایند.

✅ داشتن دعوتنامه برای دریافت ویزای توریستی پرتغال الزامی است؟

ارائه دعوت نامه از فرد مقیم کشور پرتغال که در بالا بردن شانس دریافت ویزای توریستی پرتغال تأثیر گذار است.

✅ مهمترین دلیل ریجکتی ویزای توریستی پرتغال چیست؟

به طور کلی دلایل گوناگونی برای رد شدن درخواست ویزای پرتغال وجود دارد. یکی از مهم ترین دلایل می تواند جلوگیری از ورود پناهجویان به این کشور باشد.

 

_____________________ سخن پایانی درباره ویزای توریستی پرتغال _____________________

 چگونگی دریافت ویزای توریستی پرتغال، به عنوان یکی از زیباترین کشورهای اتحادیه شنگن، موضوعی است که همواره مورد توجه بسیاری از علاقه مندان قرار می گیرد. همه ساله عده بسیار زیادی از گردشگران، متقاضی ورود به این کشور به عنوان توریست می باشند و آنچه از اهمیت بسیاری در این رابطه برخوردار است، توجه به جزئیات و نیز ارائه مدارک مورد نیاز به صورت کاملاً دقیق و نیز توجه به ملزومات است. بر این اساس موضوعات مهمی را از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی پرتغال، چگونگی رزرو وقت سفارت، دلایل ریجکتی ویزا، چگونگی دریافت ویزای پرتغال برای ایرانیان، اطلاعات ویزای کشور پرتغال در ایران، قیمت و نحوه و شرایط دریافت ویزای کشور پرتغال، مراحل اخذ ویزای توریستی پرتغال و... در این نوشتار مورد بررسی قرار دادیم. پیشنهاد می کنیم قبل از هرگونه اقدام، از دانش و تجربه کارشناسان موسسه ملک پور از طریق تماس با شماره تلفن های مجموعه و دریافت مشاوره رایگان بهره مند شوید. همچنین برای رسیدن به پاسخ سؤالات خود می توانید در پایان همین بخش پرسش های خود را مطرح فرمایید تا کارشناسان در اولین فرصت پاسخگوی شما همراهان گرامی باشند.


مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان