اعزام دانشجو به هلند

بدون نظر

اعزام دانشجو به هلنداعزام دانشجو به هلند، شرایط کلی تحصیل در هلند و هزینه های آن در سال 2020 و مهاجرت تحصیلی به هلند در این مقاله مورد بحث و تحلیل علمی قرار می گیرد. تحصیل در هلند چه مزایایی دارد؟ قوانین اعزام دانشجو به هلند چیست؟ هزینه های تحصیل در کشور هلند چه مقدار است؟ ما در این مقاله قصد داریم به تمامی سوالات شما عزیزان در این خصوص پاسخ دهیم. اعزام دانشجو به هلند در تمامی مقاطع مورد بررسی قرار می گیرد. هزینه های زندگی، کار دانشجویی و شرایط اخذ اقامت از طریق اعزام دانشجو به هلند نیز به طور کامل بررسی خواهد شد. به شما دوستان عزیزی که علاقه مند به تحصیل در کشور هلند هستید پیشنهاد می شود تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخی صحیح برای تمامی سوالات خود در زمینه اعزام دانشجو به هلند و شرایط تحصیل در این کشور بدست آورید. شما همچنین می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه به وب سایت موسسه ملک پور مراجعه فرمایید و از شرایط تحصیل به کشورهای مختلف آگاه شوید. در صورت نیاز، مشاورین مجرب این موسسه همواره آماده پاسخدهی و مشاوره تلفنی به صورت کاملاً رایگان به شما بزرگواران می باشند. همچنین با پر کردن فرم تماس نیز از سوی مشاوران متخصص موسسه MIE مشاوره تلفنی رایگان دریافت می کنید. همانطور که می دانید پذیرش تحصیلی و اخذ ویزا به ویژه برای ایرانیان کار آسانی به نظر نمی رسد، بنابراین دریافت مشاوره از اشخاصی که در این زمینه تخصص بالایی دارند می تواند بسیار مفید باشد. عناوین بررسی شده در این مقاله عبارتند از:

 • شرایط کلی اعزام دانشجو به هلند
 • اعزام دانش آموز به مدارس هلند
 • اعزام دانشجو به هلند در مقطع کارشناسی
 • اعزام دانشجو به هلند در مقطع کارشناسی ارشد
 • اعزام دانشجو به هلند در مقطع دکتری
 • اعزام دانشجو به هلند به همراه بورسیه تحصیلی
 • هزینه های تحصیل در هلند
 • هزینه های زندگی دانشجویی در هلند
 • شرایط کار دانشجویی در هلند
 • بررسی ویزای همراه دانشجویی در کشور هلند
 • معرفی دانشگاه های برتر هلند
 • شرایط پذیرش تحصیلی در هلند
 • ویزای تحصیلی هلند
 • زمان اعزام دانشجو به هلند
 • موقعیت کار پس از اعزام و تحصیل دانشجو در هلند
 • اخذ اقامت و اخذ تابعیت هلند پس از تحصیل
 • سوالات متداول در زمینه اعزام دانشجو به هلند
 • سخن پایانی درباره اعزام دانشجو به هلند

اعزام دانشجو به هلندشرایط کلی اعزام دانشجو به هلند

هلند کشوری است در شمال غربی اروپا که با کشورهای آلمان و بلژیک هم مرز می باشد. زبان رسمی مردم این کشور داچ (Dutch) است و بیش از نود درصد ساکنان آن به زبان انگلیسی تسلط داشته و صحبت می کنند. این کشور عضو اتحادیه اروپاست و جزو کشورهای شنگن محسوب می شود. کشور هلند با توجه به وضعیت اقتصادی خوب و امکانات رفاهی بی نظیر خود می تواند مورد توجه عزیزانی باشد که قصد ادامه تحصیل داشته و متقاضی اعزام دانشجو به هلند می باشند. در مورد کشورهایی که دارای وضعیت اقتصادی قابل قبولی هستند این امکان وجود دارد که افراد بتوانند پس از تحصیل، به فرصت های شغلی بهتر و مناسب تری دست یابند و قطعاً کشور هلند یکی از این کشورهاست. اعزام دانشجو به هلند و تحصیل در این کشور، قوانین و شرایط کلی دارد که در سرفصل های بعد به آن ها می پردازیم.

 

فایل تصویری موسسه ملک پور راجع به تحصیل در هلند

فایل صوتی موسسه ملک پور راجع به تحصیل در هلند

اعزام دانش آموز به مدارس هلند

اعزام دانشجو به هلنددرمورد تحصیل در مدارس کشور هلند باید گفت شرایط کلی تحصیل تقریباً همانند سایر کشورهاست. در هلند مدارس به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. مدارس دولتی به زبان هلندی و رایگان می باشند. مدارس خصوصی اغلب بین المللی هستند و برای تحصیل در این مدارس می بایست هزینه ای پرداخت کرد. دانش آموزان خارجی می بایست در مدارس بین المللی ثبت نام کنند و حتماً نیاز به یک قیم قانونی دارند. سیستم تحصیل در مدارس کشور هلند بدین شکل است که افراد پس از اتمام دوره ابتدایی در سن 12 سالگی وارد دبیرستان می شوند. در این مقطع، دانش آموزان مهارت های پایه ای مانند خواندن و نوشتن و محاسبه را فرا می گیرند. همچنین زبان انگلیسی به طور موازی به آن ها تدریس می شود. سپس دانش آموزان آماده تحصیل در مقطع دبیرستان در هلند می شوند. تحصیل در مقطع دبیرستان در هلند تحت سه نوع مختلف سیستم آموزشی انجام می گیرد که بسته به نوع آن، محتوای آموزشی و طول دوره متفاوت می باشد.

دسته اول (preparatory secondary vocational education (vmbo است که طول دوره 4 سال می باشد. دسته دوم senior general secondary education (HAVO) است که طول مدت این دوره 5 سال است. پس از اتمام این دوره افراد می توانند برای لیسانس اقدام کنند. این دوره اغلب در سن 17 سال به پایان می رسد. دوره سوم (university preparatory education (vwo است که طول دوره آن 6 سال است و تمرکز این دوره بر روی دانش تئوری افراد است. محصلین معمولاً تا سن 18 سالگی این دوره را به اتمام می رسانند. در مورد اعزام دانشجو به هلند بعد از اتمام دوره دبیرستان در سرفصل های بعدی توضیح خواهیم داد. شما عزیزان می توانید در جدول زیر، لیست تعدادی از مدارس بین المللی کشور هلند را مشاهده فرمایید:

 

دانشگاه

شهر

هزینه سالیانه به یورو

IS Almere

آلمیر

2.075-4.855

Amsterdam International community school

آمستردام

5.585-8.285

British school of Amsterdam

آمستردام

5.015-15.600

Arnhem International school

آرنم

5.985-6.500 

تحصیل در هلند

تحصیل در مدارس هلند

اعزام دانشجو به هلند در مقطع کارشناسی

در مورد اعزام دانشجو به کشور هلند در مقطع کارشناسی، دانشگاه های زیادی وجود دارند که افراد می توانند درخواست پذیرش دهند. طول دوره مقطع کارشناسی در کشور هلند بسته به نوع رشته بین 3 تا 4 سال می باشد. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های خصوصی می بایست مدرک آیلتس 6 ارائه شود. همچنین اشخاص می بایست مدرک دیپلم 12 ساله داشته باشند. بسته به نوع رشته انتخابی، دانشگاه های متعددی وجود دارند که به دو گروه دانشگاه های علوم کاربردی و دانشگاه های تحقیقاتی تقسیم می شوند. متقاضیان اعزام دانشجو به هلند می توانند در دانشگاه های علوم کاربردی و در رشته هایی مانند اقتصاد، سلامت، هنر و کشاورزی تحصیل نمایند. در طول دوره تحصیل، اشخاص اجازه کار ضمن تحصیل نیز خواهند داشت. در این دوره شخص همراه با فراگیری دروس مورد نیاز، تجربه عملی را نیز در زمینه کار آینده خود به دست می آورد و برای ورود به بازار کار پس از تحصیل از آن استفاده نماید. طول مدت این دوره ها نیز 4 سال می باشد.

در مورد اعزام دانشجو به هلند جهت تحصیل در دانشگاه های تحقیقاتی باید گفت اشخاصی که به رشته های علوم رفتاری، مهندسی، زبان، علوم پایه، حقوق و علوم پزشکی علاقمندند می توانند در دانشگاه های تحقیقاتی به تحصیل رشته های فوق بپردازند. طول دوره تحصیل کارشناسی در دانشگاه های تحقیقاتی 3 سال می باشد و در طول این مدت، بر دانش تئوری دانشجویان کار می شود. در مقطع کارشناسی، اشخاص ملزم به ارائه کار تحقیقاتی و در نهایت دفاع از پایان نامه خود می باشند و پس از اتمام دوره می توانند در مقطع کارشناسی ارشد ادامه تحصیل داده و یا وارد محیط کار شوند.

تحصیل در هلند

دوره زبان در هلند

اعزام دانشجو به هلند در مقطع کارشناسی ارشد

اعزام دانشجو به هلند

اشخاصی که قصد ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه های هلند را دارند می بایست مقطع لیسانس را به اتمام رسانده باشند. در مقطع فوق لیسانس افراد به مهارت های بالاتری در زمینه تحصیلی خود دست می یابند و آماده می شوند تا در جایگاه های شغلی بالاتری مانند پست های مدیریتی قرار بگیرند. اعزام دانشجو به هلند در مقطع کارشناسی ارشد و تحصیل در این مقطع بیشتر به زبان انگلیسی است و نیاز به به ارائه دادن آیلتس 6.5 می باشد. برخی از این دوره های کارشناسی ارشد، تمام وقت می باشند اما بیشتر آن ها به صورت پاره وقت ارائه می شوند تا اشخاص بتوانند به کار در حین تحصیل نیز مشغول گردند. دوره تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد حداقل یک سال می باشد ولی بسته به نوع دوره می تواند نهایتاً تا 4 سال به طول بیانجامد. برای برخی رشته ها مانند معماری، مدت دوره از 1 تا 4 سال طول می کشد که شامل گذراندن 60 تا 240 واحد درسی است. برای رشته هایی مانند علوم پایه، هنر و علوم طبیعی، مدت زمان دوره 1 تا 2 سال می باشد و شامل گذراندن 60 تا 120 واحد درسی می شود. برخی رشته ها مانند حقوق نیز دارای طول دوره 1 سال است که شامل گذراندن 60 واحد درسی می شود.

اعزام دانشجو به هلند در مقطع دکتری

طول دوره تحصیل در دانشگاه های هلند در مقطع دکتری حداقل 4 سال می باشد که شامل کارهای تحقیقاتی و در نهایت ارائه پایان نامه دکتری می شود. مطابق با خدمات موسسه ملک پور افراد برای اعزام دانشجو به هلند در مقطع دکتری و اخذ پذیرش، نیاز به ارائه مقالات ISI، مدرک زبان و یافتن استاد راهنما یا سوپروایزر ندارند. توجه داشته باشید که عدم نیاز به ارائه مدرک زبان برای پذیرش است و این امر مجزا از مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی هلند می باشد. اعزام دانشجو به هلند در مقطع دکتری در دانشگاه های هلند تنها یک دوره تحصیلی محسوب نمی شود بلکه یک دوره کار تحقیقاتی است و دانشجویان دکتری عموما از دانشگاه حقوق دریافت می کنند. در کشور هلند دانشگاه های تحقیقاتی زیادی وجود دارند که دوره PHD را ارائه می دهند. در این دانشگاه ها می توان به تحصیل در مقطع دکترا پرداخت. همچنین برخی مراکز تحقیقاتی که در همکاری مستقیم با این دانشگاه ها می باشند می توانند پوزیشن PHD را ارائه دهند. چنانچه شما در زمینه خاصی سابقه کار تحقیقاتی قابل قبولی دارید می توانید ایده تحقیقاتی خود را برای دانشگاه و یا استادی که در زمینه کار شما فعالیت تحقیقاتی انجام می دهد ارسال فرمایید و درخواست کمک هزینه تحصیلی نمایید.

اعزام دانشجو به هلند به همراه بورسیه تحصیلی

اعزام دانشجو به هلند

معمولاً افراد در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای دریافت بورسیه تحصیلی درخواست نمی دهند. این موضوع به این دلیل قابل توجیه است که برای دریافت بورسیه تحصیلی، شخص می بایست از رزومه و سابقه کار تحقیقاتی خوبی برخوردار باشد و این امر نیاز به زمان بیشتر و گذراندن مقاطع تحصیلی بالاتری دارد. افراد باید فرصت این را داشته باشند تا بتوانند مقالاتی را در سایت های معتبر علمی به ثبت رسانیده و رزومه تحصیلی قابل قبولی برای دریافت بورسیه تحصیلی آماده نمایند. اعزام دانشجو به هلند به همراه بورسیه تحصیلی در اغلب اوقات در مقطع دکتری امکان پذیر می باشد. در صورتی که دانشجویی رزومه تحصیلی بسیار خوب، معدل بالا و همچنین تعدادی مقالات ISI داشته باشد، می تواند برای دریافت بورسیه تحصیلی در هلند اقدام نماید. دانشگاه های کشور هلند انواع بورسیه تحصیلی زیر را ارائه می دهند:

 • Holland scholarship
 • NN future Matters Scholarship
 • Orange Knowledge Scholarship

تحصیل در هلند

بورسیه تحصیلی در هلند

هزینه های تحصیل در هلند

کشور هلند عضو اتحادیه اروپاست و واحد پول این کشور یورو می باشد. به طور کلی در کشورهای اروپایی، هزینه زندگی و تحصیل برای یک دانشجو خصوصاً برای ایرانیان قابل توجه می باشد. بنابراین بهتر است اشخاص در صورت امکان به کار در حین تحصیل بپردازند. در سرفصل های بعدی به طور کامل به کار در حین تحصیل می پردازیم. هزینه اعزام دانشجو به هلند و تحصیل در مقطع لیسانس، سالیانه بین 6000 تا 15000 یورو است. برای مقطع فوق لیسانس نیز هزینه دانشگاه بین 8000 تا 20000 یورو در سال بسته به دانشگاه و رشته شخص، متغیر می باشد. در جدول زیر شما می توانید هزینه تحصیل در هلند در برخی دانشگاه های عمومی این کشور را مشاهده فرمایید:

 

نام دانشگاه

هزینه سالیانه به یورو

Technische Universiteit Delft

12.900-14.700

Universiteit van Amsterdam

2000-11000

Rijksuniversiteit Groningen

2000-9.200

Universiteit Twente

3.700-5.500

اعزام دانشجو به هلند

هزینه تحصیل در هلند

هزینه های زندگی دانشجویی در هلند

اعزام دانجشو به هلندهزینه های زندگی در کشور هلند بسته به نوع شهری که در آن سکونت داشته باشید متفاوت است. برخی از شهرهای کشور هلند مانند شهر آمستردام نسبت به سایر شهرها گران تر بوده و هزینه های زندگی نیز در این شهر بالاتر می باشد. در مورد اعزام دانشجو به هلند باید گفت هزینه های زندگی برای یک دانشجو، فاکتور بسیار با اهمیتی است و می بایست حتماً در نظر گرفته شود. اشخاص می توانند در کنار تحصیل، به کار پاره وقت نیز بپردازند و از این طریق هزینه های زندگی را راحت تر پرداخت نمایند. در این بخش هزینه های زندگی و برخی اقلام خوراکی و موارد مصرفی روزانه به صورت یک جدول به نمایش در آمده و همچنین هزینه های مسکن نیز به صورت جداگانه بررسی شده است. در جدول زیر شما می توانید هزینه های زندگی در کشور هلند را مشاهده بفرمایید:

 

موارد

مبلغ به یورو

یک وعده غذا در یک رستوران معمولی

15

یک لیتر شیر

0.89

یک قرص نان سفید

1.16

یک کیلوگرم سینه مرغ

8.40

یک کیلوگرم سیب زمینی

1.37

یک کیلوگرم سیب

2.27

یک کیلوگرم پیاز

1.26

یک کیلوگرم گوشت قرمز

14.31

تاکسی 1 کیلومتر با تعرفه نرمال

2.21

 

میانگین هزینه های مسکن جهت زندگی و سکونت در کشور هلند عبارتند از:

 

موارد

مبلغ به یورو

قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

4.064.55

قیمت خرید هر مترمربع آپارتمان خارج از مرکز شهر

3.049.91

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1.041.01

اجاره آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر

826.39

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر

1،689.44

اجاره آپارتمان سه خوابه خارج از مرکز شهر

1،279.42

شرایط کار دانشجویی در هلند

کار در حین تحصیل می تواند از چندین جنبه مفید باشد. زیرا هم به عنوان کمک هزینه در حین تحصیل محسوب می شود و هم فرصتی برای افزایش تجربیات کاری اشخاص می باشد. ضمن اینکه دانشجویان، بیشتر در محیط کار و زندگی قرار می گیرند و راحت تر خود را با شرایط تطبیق می دهند. اعزام دانشجو به هلند به همراه اجازه کار یکی از سوالات متداول شما عزیزان است. زیرا بسیاری از افراد برای خرج و مخارج تحصیل و زندگی خود به منبع درآمدی هر چند اندک نیاز دارند. امکان کار به مدت 10 ساعت در هفته برای دانشجویان مقطع کارشناسی، 20 ساعت در هفته برای دانشجویان فوق لیسانس و 30 ساعت در هفته در مقطع دکتری فراهم است. اشخاص می توانند از این طریق، تعامل بیشتری نیز با جامعه پیرامون خود داشته باشند.

تحصیل در هلند

کار ضمن تحصیل در هلند

بررسی ویزای همراه دانشجویی در کشور هلند

افرادی که قصد دارند که از طریق تحصیل وارد کشور هلند شوند باید این نکته را در نظر داشته باشند که اعزام دانشجو به هلند به صورت همزمان با همراه، امکان پذیر نمی باشد. بنابراین بلکه شخص می بایست وارد کشور هلند شده و کارت اقامت خود را دریافت کند و سپس برای الحاق خانواده اقدام نماید. شخص می بایست به اداره مهاجرت مراجعه فرماید و با در دست داشتن کارت اقامت خود و مدارک لازم، برای همراه خود درخواست الحاق به خانواده دهد. همراه شخص نیز می تواند زمانی که به این کشور وارد شد، درصورت دریافت پیشنهاد کاری یا جاب آفر از کارفرما، اجازه کار در کشور هلند را بگیرد. معمولاً این مراحل زمان زیادی نمی برد اما در صورتی که شما قصد دارید به تحصیل در کشوری بپردازید که دارای اجازه ورود همزمان همراه نیز باشد، پیشنهاد می شود که شرایط تحصیل در کشور دانمارک را بررسی نمایید.

اعزام دانشجو به هلند

تحصیل در داتمارک

معرفی دانشگاه های برتر هلند

اعزام دانشجو به هلند

کشور هلند دارای دانشگاه های زیادی است که در دنیا رتبه بالایی دارند و فارغ التحصیلان این دانشگاه ها می توانند به راحتی در هر کجای دنیا به دنبال کار بگردند. در واقع اعزام دانشجو به هلند حتی برای افرادی که قصد کار در سایر کشورهای پیشرفته دنیا را دارند، به دلیل بالا بودن رتبه جهانی این دانشگاه ها امکان پذیر است. همچنین شرایط کار پس از تحصیل در هلند نیز برای افرادی که در رشته های مورد نیاز این کشور تحصیل کرده اند فراهم می باشد. دانشگاه های کشور هلند دارای امکانات زیادی می باشند و بسته به شرایط، دانشجو می تواند در خوابگاه دانشگاه و با هزینه های کمتری اقامت داشته باشد. به طور کلی می بایست قبل از اقدام برای تحصیل در هر کشوری ابتدا در خصوص دانشگاه های آن و اعتبار آن ها در سطح جهان تحقیق کرد. در جدول ذیل، لیست برترین دانشگاه های عمومی کشور هلند به همراه رتبه جهانی آن ها قابل مشاهده می باشد.

 

نام دانشگاه

رتبه ملی

رتبه جهانی

Technische Universiteit Delft

1

182

Universiteit van Amsterdam

2

185

Rijksuniversiteit Groningen

3

190

Universiteit Twente

4

219

Wageningen Universiteit

5

240

Universiteit Leiden

6

263

Universiteit Utrecht

8

324

Technische Universiteit Eindhoven

9

382

Erasmus Universiteit Rotterdam

11

767

Universiteit van Tilburg

12

808

شرایط پذیرش تحصیلی در هلند 

برای اعزام دانشجو به هلند و دریافت ویزای تحصیلی، مجموعه مدارکی مورد نیاز است که باید از قبل تهیه شود. در واقع بهتر است حدود 4 ماه قبل از وقت سفارت، تمامی مدارک آماده باشد. قبل از انجام کارهای مربوط به سفارت، ابتدا باید مدارک شخص برای دانشگاه ارسال شود و پس از بررسی مدارک توسط دانشگاه، پذیرش دانشجو صورت گیرد. پس از انجام این مراحل، شخص می بایست از طریق تکمیل آنلاین فرم بر روی سایت سفارت، وقت سفارت دریافت کند. مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی و اعزام دانشجو به هلند شامل موارد ذیر می شود:

 • پاسپورت معتبر
 • دو قطعه عکس
 • مدارک شناسایی و گواهی تولد
 • دیپلم 12 ساله
 • اصل تمامی مدارک تحصیلی به همراه ترجمه و کپی
 • انگیزه نامه
 • رزومه تحصیلی
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه از دانشگاهی که شخص در آن تحصیل کرده است.

ویزای تحصیلی هلند

همانطور که گفته شد، برای اعزام دانشجو به هلند نیاز است که یک سری مدارک برای ارائه به سفارت جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند تهیه شود. پیشنهاد می شود تمامی مدارک را از 3 ماه قبل آماده بفرمایید؛ زیرا تهیه برخی مدارک مانند مدارک مربوط به سابقه تحصیل می تواند زمان بر باشد و در پاره ای از موارد دیده شده که افراد نتوانسته اند در زمان مشخص شده، مدارک خود را به سفارت ارائه دهند. شما می بایست فرم مربوط به وقت سفارت را به صورت آنلاین پر کرده و نوبت خود را دریافت نمایید. این کار باید زمانی اتفاق بیافتد که شخص از دانشگاه پذیرش دریافت کرده باشد. زیرا هر اندازه که شانس دریافت پذیرش با توجه به رزومه تحصیلی شخص بالا باشد باز می بایست تا زمان دریافت پذیرش تأمل نمود. مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی هلند عبارتند از:

اعزام دانشجو به هلند

 • ارائه کردن پاسپورت معتبر
 • ارائه رسید دریافت وقت سفارت
 • دو قطعه عکس
 • ارائه پذیرش دانشگاه
 • سابقه کاری
 • سوء پیشینه
 • گواهی سلامت
 • ارائه تمکن مالی
 • مدارک شناسایی به همراه ترجمه
 • سوابق تحصیلی به همراه ترجمه
 • توصیه نامه دانشگاه
 • انگیزه نامه

اعزام دانشجو به هلند

ویزای تحصیلی هلند

زمان اعزام دانشجو به هلند

اعزام دانشجو به هلند

در مورد زمان اعزام دانشجو به هلند باید گفت اصولاً هر دانشگاهی دو مرتبه در سال دانشجو می پذیرند. این زمان در مورد دانشگاه های هلند در پاییز و بهار است. در ماه های ژانویه و سپتامبر، ترم جدید شروع خواهد شد و اشخاص می بایست از 7 تا 8 ماه قبل از تاریخ شروع ترم، مدارک خود را برای دانشگاه ارسال نمایند. در صورتی که جواب دانشگاه مثبت بوده و شخص موفق به اخذ پذیرش شود، بهتر است که حداقل از 4 ماه قبل برای ویزا اقدامات لازم انجام گیرد. دانشجویان و متقاضیان اعزام دانشجو به هلند می بایست 1 تا دو ماه زودتر از آغاز ترم، وارد کشور هلند شوند تا زمان کافی برای انجام کارهای لازم از جمله تعیین محل سکونت در اختیار داشته باشند. همچنین قبل از شروع ترم، زمان مناسبی است تا افراد با محیط و شرایط جدید خو بگیرند و فرصت داشته باشند تا کمی با محیط خود و شرایط زندگی در هلند آشنا شوند. بنابراین پیشنهاد می شود حتماً زمانی را به انجام اقدامات لازم اختصاص دهید و بازه زمانی طولانی را از زمان درخواست برای پذیرش در نظر بگیرید.

موقعیت کار پس از اعزام و تحصیل دانشجو در هلند

اعزام دانشجو به هلند

اعزام دانشجو به هلند و تحصیل در این کشور این امکان را به متقاضیان می دهد که پس از اتمام تحصیل، به مدت یک سال در این کشور به دنبال کار بوده و در صورت پیدا کردن کار مناسب، اقامت خود را از تحصیلی به اقامت کاری تبدیل نمایند. با توجه به اینکه کشور هلند جزو کشورهای توسعه یافته با وضعیت اقتصادی خوبی می باشد، فرصت های شغلی بسیاری در این کشور وجود دارد. همچنین میانگین نرخ بیکاری در این کشور پایین بوده و حدود 2.6 درصد است. این بدان معناست که افراد شانس بالایی برای پیدا کردن کار در هلند دارند و بنابراین می توانند با دریافت پیشنهاد شغلی مناسب، اقامت کاری این کشور را به دست آورند. مطابق با نمودار نرخ بیکاری کشور هلند، میزان نرخ بیکاری در کشور هلند در سطح بسیار پایینی می باشد.

کار در هلند

در صورت مراجعه به لینک ذیل، اطلاعات جامع و کاملی در خصوص شرایط کار در کشور هلند و اخذ اقامت از طریق آن به دست خواهید آورد.

اعزام دانشجو به هلند

کار در هلند

اخذ اقامت و اخذ تابعیت هلند پس از تحصیل

افرادی که قصد دارند از طریق کار یا تحصیل به کشوری مهاجرت کنند قطعاً می بایست شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت آن کشور را بررسی نمایند. زیرا بسیاری از کشورها شرایط قابل قبولی برای اخذ اقامت دائم ندارند و یا پیدا کردن کار در آن ها به آسانی میسر نمی شود. در مورد اعزام دانشجو به هلند و وضعیت اقامت پس از تحصیل باید گفت که از طریق اخذ ویزای تحصیلی نمی توان اقامت دائم این کشور را دریافت کرد، بلکه همانطور که گفته شد باید فرد متقاضی، کار مناسب با رشته و تخصص خود را یافته و اقامت کاری هلند را دریافت کند. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه شده و کپی برداری از آن غیر قانونی می باشد. در صورتی که افراد به مدت 5 سال در کشور هلند مشغول به کار باشند و بیمه و مالیات پرداخت کنند، می توانند اقامت دائم و به دنبال آن پاسپورت هلند را اخذ نمایند. برای اخذ تابعیت می بایست شخص به زبان هلندی مسلط باشد.

تحصیل در هلند

پاسپورت هلند


سوالات متداول در زمینه اعزام دانشجو به هلند

✅آیا تحصیل رایگان در دانشگاه های هلند امکان پذیر است؟

خیر. برای تحصیل در دانشگاه های هلند باید شهریه بپردازید مگر اینکه بورسیه تحصیلی دریافت کرده باشید. 

✅آیا تحصیل بدون مدرک زبان در هلند امکان پذیر است؟

برای اینکه شانس دریافت ویزا پایین نیاید، توصیه می شود حتما مدرک زبان ارائه دهید.

✅شرایط اخذ بورسیه تحصیلی هلند چیست؟

بورسیه تحصیلی معمولاً در مقطع دکترا اعطا می شود و شما باید رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا، مقالات چاپ شده در مجلات علمی بین المللی، معدل بالا و ... ارائه دهید.

✅شرایط کار پس از تحصیل در هلند چیست؟

پس از فارغ التحصیلی به شما فرصت داده می شود تا در کشور هلند به جستجوی کار بپردازید. در صورتی که در شغلی مناسب استخدام شوید می توانید اقامت خود را به نوع کاری تغییر دهید.

✅خدمات موسسه ملکپور در زمینه اعزام دانشجو به هلند چیست؟

کارشناسان مجرب ما در این موسسه می توانند به شما راهنمایی های درستی بابت روند اقدام برای پذیرش و همچنین اخذ ویزا بدهند.


_____________________ سخن پایانی درباره اعزام دانشجو به هلند _____________________

اعزام دانشجو به هلند، شرایط کامل تحصیل در هلند و هزینه های آن به صورت علمی در این نوشتار بررسی شد. باتوجه به اینکه کشور هلند از وضعیت اقتصادی قابل قبولی برخوردار است و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است، سالیانه افراد زیادی قصد مهاجرت به این کشور را دارند. شرایط یافتن کار پس از تحصیل و تغییر اقامت از تحصیلی به کاری نیز در این کشور فراهم می باشد و می توان در نهایت، تابعیت کشور هلند را اخذ کرد. شما عزیزان در صورتی که علاقه مند به تحصیل در این کشور هستید می توانید از موسسه ملک پور که دارای سابقه چندین ساله در زمینه مهاجرت به ویژه تحصیلی می باشد کمک بگیرید. بدین منظور کافیست که به وب سایت رسمی موسسه مراجعه کرده و یا با تکمیل فرم تماس و یا تماس با شماره تلفن های این موسسه، از خدمات ارزنده مشاوره رایگان تلفنی بهره مند گردید. شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را در پایان این مقاله و در بخش "ثبت پرسش" درج بفرمایید و در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان