معرفی دانشگاه زیگن آلمان

بدون نظر

امروز می خواهیم در خصوص دانشگاه زیگن آلمان (universität siegen) برای شما اطلاعاتی در خصوص رشته های تحصیلی این دانشگاه، انواع دانشکده های دانشگاه زیگن آلمان رنکینگ جهانی و یا حتی در سطح اروپا با شما صحبت کنیم. دانشگاه زیگن یکی از برترین و بهترین دانشگاه های دولتی کشور آلمان می باشد که در خصوص رشته های پزشکی هیچ گونه رشته ای ندارد و پذیرشی صادر نمی شود. موسسه MIE قصد دارد در این مقاله به جزئیات در خصوص دانشگاه زیگن آلمان بپردازد تا شما عزیزان بتوانید به تمامی جواب سوالات خود برسید. دقت کنید این مطالب با بررسی دقیق سایت دانشگاه زیگن و مشورت وکلای محلی تنظیم شده و صرفا به معنی خدمات خاص در این زمینه نخواهد بود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
پردیس دانشگاه زیگن آلمان

معرفی دانشگاه زیگن آلمان

دانشگاه زیگن آلمان (universität siegen) دانشگاهی دولتی می باشد که جزو برترین دانشگاه های آلمان می باشد. هدف اصلی تاسیس این دانشگاه می‌تواند در این باشد که به آینده و مسئولیت پذیری مردم کشور بسیار اهمیت می دهد. دانشگاه زیگن در بخش کتابخانه ای و تحقیقاتی در کشور آلمان بسیار قوی عمل کرده و توانسته است که رتبه اول را برای خود کند. حدود ۵ دانشکده در دانشگاه زیگن آلمان قرار دارد که می‌ توان به دانشگاه‌ های فلسفه، علوم طبیعی و فناوری، اقتصاد و حقوق تجارت، علوم انسانی معماری و علوم زیستی اشاره کرد.

ویدیو موسسه MIE در مورد کار تحصیل آلمان


رنکینگ دانشگاه Siegen آلمان

دانشگاه زیگن آلمان (universität siegen) جزو یکی از دانشگاه‌ های برتر کشور آلمان و همچنین کشور های اروپایی می باشد رنگینگ دانشگاه زیگن آلمان در کشور در رده ۴٨ و در قاره اروپا در رده ۲۰۱ و همچنین از نظر جهانی در رده ۷۰۰ تا ۸۰۰ جهانی قرار دارد. به دلیل دولتی بودن و همچنین امکان تحصیل رایگان در آلمان در دانشگاه زیگن آلمان خیلی از دانشجویان برای تحصیل در این دانشگاه زبان آلمانی را یاد می گیرند تا بتوانند در دانشگاه زیگن آلمان تحصیل کند.

سازمان ها

جایگاه جهانی

Times Higher Education

601-800

CWUR

866

QS

1001-1200

US News

847

 

دانشکده های دانشگاه زیگن آلمان

دانشگاه زیگن آلمان (universität siegen) تشکیل شده است ۵ دانشکده که تمامی دروس در خصوص فلسفه، اقتصاد، معماری، هنر، علوم زیستی، انفورماتیک و همچنین علوم طبیعی می باشد را تدریس می کند. دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

 • دانشکده فلسفه
 • دانشکده علوم انسانی
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده معماری و علوم انسانی
 • دانشکده علوم زیستی

۱۱ درصد دانشگاه زیگن را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. این دانشگاه اولین دانشگاهی می باشد که هیچ کدام از رشته های پزشکی را در بر نمی گیرد و تدریسی ندارند.

 

دانشگاه دورتموند آلمان

این مقاله را از دست ندهید: معرفی دانشگاه دورتموند آلمان

در این مقاله ما راه های موفقیت در دانشگاه دورتموند آلمان را به شما خواهیم آموخت.

رشته های دانشگاه Siegen آلمان

همانطور که قبل‌تر هم اشاره کردیم رشته های تحصیلی در دانشگاه زیگن آلمان (universität siegen) بسیار متفاوت می باشد ولی لازم به ذکر می باشد که این دانشگاه رشته های پزشکی را در بر نمی گیرد رشته‌هایی که این دانشگاه برای تدریس در دانشکده های خود دارد به شرح زیر می باشد.

دانشکده فلسفه

تاریخ و هنر

ادبیات

رسانه

فلسفه

مطالعات رسانه ای

الهیات مسیحی

ارتباطات تجاری

علوم اجتماعی

زبان و ارتباطات

فرهنگ

 

دانشکده علوم انسانی

کار اجتماعی

ساخت و ساز

معماری

برنامه ریزی ساخت و ساز

مددکاری اجتماعی

برنامه ریزی شهری

نقشه کشی

دانشکده اقتصاد

مدیریت کسب و کار

اقتصاد

حسابداری

حسابرسی مالیاتی

قانون تجارت اروپا

سیاست اقتصادی

مدیریت بازارها

اقتصاد جمعی

کنترل و مدیریت ریسک

تجزیه و تحلیل کسب و کار

انفورماتیک کسب و کار

 

دانشکده علوم طبیعی

مهندسی عمران

علوم شیمی

مهندسی برق

مهندسی مکانیک

فیزیک

ریاضی

مهندسی صنایع

مهندسی و مدیریت تولید بین المللی

مکاترونیک

علم نانو و فناوری

فناوری اطلاعات

 

شرایط تحصیل در دانشگاه زیگن آلمان

دانشگاه زیگن آلمان در سه مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا دانشجو می پذیرد. جذابیت های این دانشگاه در این می باشد که دانشجویان قبل از ثبت نام در مقطع کارشناسی می بایستی آزمون علاقه تحصیلی را شرکت کنند تا بتوانند علاقه خود را در رشته مد نظر بیابند. لازم به ذکر می باشد به دلیل اینکه کشور آلمان جزو کشور های افیسر محور می باشد، سن و گپ تحصیلی در این کشور بسیار مهم می باشد. پس باید دقت داشته باشید که گپ تحصیلی شما از اخرین مدرک تحصیلی نباید بیشتر از ۳ سال وقفه داشته باشد. مدارکی که برای مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری نیاز هست را به صورت کامل در زیر برای شما نوشته ایم:

مدارک مورد نیاز مقطع لیسانس

 • شناسنامه و یا مدارک هویتی
 • مدرک زبان آلمانی
 • مدارک دبیرستان همراه ترجمه
 • مدارک دیپلم و ترجمه
 • آزمون ورودی دانشگاه

مدارک مورد نیاز در مقطع فوق لیسانس

 • شناسنامه و یا مدارک هویتی
 • مدرک زبان آلمانی
 • مدارک لیسانس همراه با ترجمه
 • آزمون ورودی دانشگاه

مدارک مورد نیاز در مقطع دکتری

 • شناسنامه و یا مدارک هویتی
 • مدرک زبان آلمانی
 • مدارک لیسانس و فوق لیسانس همراه با ترجمه
 • تایید کمیته دکتری

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه زیگن آلمان

متقاضیان تحصیل در دانشگاه زیگن آلمان به دلیل این که با تدریس زبان آلمانی می باشد، برای اینکه پذیرش تحصیلی اخذ کنند باید مدرک زبان مورد تایید سفارت آلمان ارائه دهند. برای مقطع تحصیلی لیسانس، مدرک زبان b1 المانی و برای مقطع فوق لیسانس، مدرک زبان b2 المان و برای مقطع تحصیل دکترا در المان نیازی به مدرک زبان نیست ولی باید سطح زبان بسیار قوی ارايه بدهید.

 • مدارک زبان آلمانی گوته می‌تواند یکی از مدارکی باشد که این دانشگاه قبول می کند.
 • مدرک zop,kds از موسسه گوته
 • دیپلم زبان آلمانی dsd

 

شرایط دانشگاه زیگن آلمان

ددلاین اپلای در دانشگاه زیگن آلمان

دانشگاه زیگن المان در ۲ ترم تابستان و زمستان پذیرش صادر می کند. ترم های تابستان این دانشگاه از ۱۵ سپتامبر شروع می شود و تا أواخر نوامبر ادامه دارد. برای ترم زمستان از ۱۵ فوریه برای ثبت نام متقاضیان می توانند اقدام کنند تا أواخر می ادامه دارد. دانشگاه زیگن جزو دانشگاهی می باشد که در ۲ ترم دانشجو می پذیرد و می توانید اگر برای ترم تابستان قبول نشدید و یا نرسیدید برای ترم زمستان و ددلاین دانشگاه های آلمان اقدام کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه Siegen آلمان

دانشگاه زیگن آلمان (universität siegen) دانشگاهی دولتی می باشد که معمولا دانشجویان بین المللی هم می توانند با توجه به شرایطی که دارند در این دانشگاه تحصیل کنند. تحصیل در دانشگاه زیگن برای دانشجویان بومی این کشور رایگان می باشد و برای دانشجویان بین المللی نیز رایگان می باشد و فقط مبلغی بابت هزینه ثبت نام می بایستی پرداخت کنند. این مبلغ حدود ۳۰۰ یورو در سال می باشد. لازم به ذکر می باشد که هزینه های زندگی دانشجویان با خود آن ها می باشد و می بایستی در نظر داشته باشید.

بورسیه های تحصیلی آلمان در دانشگاه زیگن

دانشگاه زیگن آلمان (universität siegen) بورسیه خاصی را برای دانشجویان در نظر ندارد به دلیل اینکه این دانشگاه به خودی خود رایگان می باشد و نیازی به اخذ بورسیه برای دانشجو وجود ندارد. ولی می توانید از بورسیه های تحصیلی در آلمان نیز استفاده کنید که در ادامه برای شما به اشتراک میگذاریم. کلا کشور آلمان ۲ نوع بورسیه را برای متقاضیان و دانشجویان در نظر دارد که این دو نوع بورسیه عبارتند از DAAD و DEUTCHLANDSTIPENDIUM که بورسیه DAAD اکثریان برنامه های دانشجویان را در بر می گیرد و بورسیه دوم نیز برای دانشجویان و افراد نخبه می باشد که استعداد های فراوان دارند ولی تمکن مالی بالایی ندارند و از پس هزینه های زندگی در آلمان بر نمی ایند. این بورسیه حدود ماهی ۳۰۰ یورو می باشد که به این افراد تعلق می گیرد.

خوابگاه های دانشگاه زیگن آلمان

دانشگاه زیگن (universität siegen) خوابگاه های متعددی دارد که در ادامه میخواهیم جاهایی که امکان اسکان را برای دانشجویان میسر می کنند را برای شما شرح دهیم. خوابگاه های دانشگاه زیگن آلمان نزدیک پردیس دانشگاه می باشد که دارای اتاق های تک نفره و چند نفره می باشد. تمامی اتاق ها مبله هستند و هزینه اقامت در خوابگاه های دانشگاه زیگن آلمان حدود ۱۸۰ تا ۳۹۰ یورو در ماه می باشد. اگر شما جزو افرادی هستید که دوست دارید در اقامتگاه های خصوصی کشور آلمان مستقر باشید می توانید از خوابگاه های دانشجویی در آلمان که به صورت اپارتمان هستند استفاده کنید. این خوابگاه ها حدود ۳۵۰ نفر ظرفیت دارد و هزینه ۲۲۰ یورو در ماه را به خود اختصاص داده است. اکثر دانشجویان دوست دارند در پانسیون ها و یا حتی هتل های کشور المان اقامت داشته باشند. شرایط اقامت در هتل ها و یا پانسیون ها متفاوت می باشد که حداقل به ۵ یورو تا ۹۰ یورو برای هر یک شب می باشد. مقرون به صرفه ترین اقامت گاه برای دانشجویان می تواند خوابگاه دانشگاه باشد.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان در دانشگاه زیگن

دانشجویانی که در کشور آلمان تحصیل کردند می توانند بعد از تحصیل با داشتن پیشنهاد شغلی و یا جاب آفر وارد بازار کار در آلمان شوند و بعد از ۵ سال کار کردن و پرداخت مالیات و بیمه به پاسپورت آلمان دست پیدا کنند. همانطور که می دانید آلمان جزو کشور های عضو اتحادیه شنگن می باشد و با داشتن پاسپورت کشور آلمان تمام ۷۰ کشور عضو اتحادیه شنگن می توانید زندگی کنید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب دانشگاه زیگن آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا با تحصیل در کشور آلمان در دانشگاه زیگن می توان به اقامت دائم این کشور رسید؟

با تحصیل در کشور آلمان نمی توانید به پاسپورت و یا اقامت دائم این کشور برسید ولی بعد از تحصیل اگر وارد بازار کار شوید و ۵ سال کار کنید و مالیات پرداخت کنید می توانید به پاسپورت کشور آلمان برسید

آیا شهریه دانشگاه زیگن برای انگلیسی زبان ها هم رایگان می باشد؟

خیر، این دانشگاه فقط برای کسانی که زبان المانی می دانند رایگان می باشد.

آیا دانشگاه زیگن المان خوابگاه دارد؟

بله، این خوابگاه در نزدیکی پردیس دانشگاه می باشد.

هزینه های اقامت در خوابگاه دانشگاه زیگن آلمان چه مبلغی می باشد؟

هزینه اقامت در خوابگاه دانشگاه زیگن آلمان مبلغی حدود ۲۰۰ یورو می باشد.

سخن پایانی

در این مقاله تمام تلاش خود را کردیم که شما عزیزان را با دانشگاه زیگن آلمان (universität siegen) آشنا کنیم تمامی رشته ها و دانشکده های دانشگاه زیگن آلمان را برای شما تشریح کردیم تا بتوانید در تصمیم گیری خود عاقلانه تصمیم بگیرید. لازم به ذکر می باشد که دانشگاه زیگن آلمان، دانشگاه دولتی و رایگان این کشور می باشد و با داشتن مدرک زبان آلمانی شما دانشجویان بین المللی هم می توانید در این دانشگاه ثبت نام کنید و پذیرش خود را داشته باشید. دانشگاه زیگن آلمان یکی از دانشگاه‌های برتر کشور آلمان می باشد که در رنکینگ جهانی جزو ۲۰۰ رنگ اول قرار دارد. اگر شما جزء افرادی هستید که هنوز پاسخ سوالات خود را نگرفته اید می توانید برای اطلاعات بیشتر در باره دانشگاه زیگن آلمان با شماره های موسسه تماس حاصل فرمایید تا از مشاورین ما مشاوره رایگان دریافت کنید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان