دانشگاه سیدنی استرالیا

29 فروردین 1402 بدون نظر

انتخاب دانشگاه در کشوری دیگر می تواند مسائله ای چالش برانگیز باشد و خانواده ها را به تحقیقاتی مجاب کند تا به اطلاعات مطمئن و واقعی از کشور هدف و دانشگاه مورد نظر دست یابند و با آمادگی کامل فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بفرستند؛ در پی مراجعه و پیگیری خانواده های و دانشجویان برای کسب اطلاع از دانشگاه سیدنی در کشور زیبا استرالیا و بهره مندی ازسیستم آموزشی این کشور در دانشگاه سیدنی؛ موسسه مشاوره MIE برآن شده تا به انتشار و انعکاس اطلاعات مورد نیاز تحصیل در این دانشگاه بپردازد، این اطلاعات حاصل جستجو در سایت دانشگاه سیدنی استرالیا و مشاوره هایی است که با وکلای محلی انجام گرفته این درحالی است که در شمار خدمات این موسسه قرار نمی گیرد و متقاضیان برای کسب اطلاعات و باخبر شدن از همه خدمات تحصیل در استرالیا این موسسه می توانند طی تماس تلفنی با موسسه مشاوره MIE از مشاوره رایگان استفاده کنند و سوالات خود را بپرسند.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با مادانشگاه سیدنی استرالیا

معرفی دانشگاه سیدنی استرالیا (USYD)

برای معرفی دانشگاه سیدنی استرالیا (University of Sydney) که نخست به عنوان یک موسسه عمومی آموزش عالی در سال 1850 راه اندازی. امروزه جایگاه برجسته این دانشگاه و چشم انداز ده ساله ای که برای این دانشگاه در آینده پیش بینی شده نشان دهنده کمک های این دانشگاه به علم جهانی در آینده است. استراتژی دانشگاه سیدنی نشان می دهد که چگونه این دانشگاه به جهانی بهتر کمک می کند، با تکیه بر تاریخچه خود به عنوان اولین دانشگاه استرالیا و ارائه راه حل های دنیای واقعی در زمان های چالش برانگیز این مهم به خوبی امکان پذیر است و پتانسیل University of Sydney به خوبی این ادعا را ثابت می کند. پروفسور مارک اسکات آئو، معاون رئیس دانشگاه و رئیس جمهور، عنوان کرد که این استراتژی و چشم انداز در طول دوره‌ای از بحران‌های ژئوپلیتیکی، زیست‌محیطی و اقتصادی در پیش گرفته شده است، اما با خوش‌بینی و امید به آینده ما به عنوان یکی از بهترین دانشگاه‌های استرالیا و جهان شناخته شده ایم. افزایش بورسیه ها و بهبود شرایط در تمامی زمینه ها در آینده آموزشی این دانشگاه به زودی با قدرت بیشتری محقق خواهد شد.

رنکینگ دانشگاه سیدنی استرالیا در سازمان های مختلف

University of Sydney همواره در لیست نخستین دانشگاه های برتر در کشور استرالیا قرار داشته است. طبق رتبه بندی های اخیر این دانشگاه دومین دانشگاه برتر واقع شده در استرالیا است و رتبه 38 را نیز در سطوح جهانی به خود اختصاص داده است که باعث افزایش مهاجرت به استرالیا از طریق ویزای تجصیلی شده است . جدول زیر به جزئیات بیشتری در این رابطه پرداخته است:

سازمان ها و موضوعات مختلف رتبه بندی

رنکینگ دانشگاه سیدنی

رتبه بندی QS World

38

رتبه بندی جهانی ARWU

60

رتبه بندی اخبار ایالات متحده

27

رتبه بندی دانشگاه های جهانی تایمز به طور کلی

51

رتبه بندی موضوعی تایمز در رشته هنر و علوم انسانی

58

رتبه بندی موضوعی تایمزدر رشته بالینی، پیش بالینی و بهداشتی

37

رتبه بندی موضوعی تایمز رشته مهندسی و فناوری

76

رتبه بندی موضوعی تایمز در حوزه علوم زیستی

47

رتبه بندی موضوعی تایمز رشته علوم فیزیک

97

دانشکده های University of Sydney

دانشکده های این دانشگاه شامل مدارس نیز می شوند. که در ارائه علم و دانش برای دانشجویان داخلی و خارجی در استرالیا پیشگام هستند. جدول زیر به لیستی از این مراکز پرداخته است:

دانشکده های University of Sydney

دانشکده مهندسی

دانشکده علوم

دانشکده حقوق سیدنی

دانشکده هنر و علوم اجتماعی

کنسرواتوار موسیقی سیدنی

دانشکده پزشکی و بهداشت

کنسرواتوار موسیقی سیدنی

دانشکده بازرگانی دانشگاه سیدنی

دانشکده معماری، طراحی و برنامه ریزی سیدنی

رشته های تحصیلی دانشگاه سیدنی استرالیا در مقاطع مختلف

رشته های تحصیلی دانشگاه سیدنی استرالیا (University of Sydney) از نظر تنوع این امکان را برای دانشجویان فراهم آورده اند که به انتخاب میان رشته های بیشتری بپردازند. رشته های دانشگاه سیدنی استرالیا در مقاطع مختلف را می توان در جدول زیر مشاهده کرد:

رشته های کارشناسی

رشته های فوق لیسانس

رشته های دکترا

هنر

کارشناسی ارشد مدیریت

دکترای پزشکی

روانشناسی

مالیات

دکترای حقوقی

بازرگانی

اقتصاد

دکترای بازرگانی

بهداشت دهان و دندان

حمل و نقل

دکترای هنر

علوم (بهداشت)

بهداشت جهانی

دکترای موسیقی

علوم

داروسازی

دکترای مهندسی

موسیقی (نمایش)

کارشناسی ارشد جراحی

دکترای آهنگسازی

 

کارشناسی اقتصاد

کارشناسی ارشد حقوق

هنرهای تجسمی

اخلاق زیستی

مددکاری اجتماعی

مالیات

لیسانس آموزش و پرورش (ابتدایی)

اقتصاد

لیسانس مطالعات پیشرفته

 

بازرگانی

کارشناسی ارشد آموزش و پرورش

تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا (USYD)

تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا مانند بسیاری از دانشگاه های دیگر به صورت غیر حضوری است. اینگونه که دانشجو درخواست پذیرش خود در مقاطع مختلف را مطرح می کند و در پاسخ پس از ارزیابی های که دانشگاه در این راستا انجام می دهد؛ پاسخ پذیرش و یا عدم پذیرش را دریافت می نماید. حتی گاهی پیشنهاد های پذیرش مشروط هم از سوی دانشگاه صادر می شود. برای مثال دانشجوی متقاضی دوره کارشناسی که مهارت زبان خود و یا واحد های تحصیلی را تکمیل نکرده، به صورت مشروط پذیرش می شود تا این شرط را هم برآورده نماید و سپس به پذیرش بدون قید و شرط خواهد رسید. ایمیلی که درخواست کننده تحصیل در این دانشگاه دریافت می کند حاوی تمام شرایط پذیرش و دستورالعمل های مورد نیاز است و دانشجو باید طبق آن مراحل را پیش ببرد. در قدم بعدی نوبت به پرداخت هزینه های تحصیل در استرالیا رسیده و سپس اقداماتی که در راستای ویزای دانشجویی برعهده دانشجوی تحصیلات بین المللی است می بایست انجام گیرد.

دانشگاه ملی استرالیا

این مقاله را از دست ندهید: دانشگاه ملی استرالیا

در این مقاله ما جوانب دانشگاه ملی استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا در مقطع کارشناسی

به طبع مطرح کردن درخواست پذیرش برای تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا (University of Sydney) بسته به اینکه فرد مورد نظر دانشجوی بین المللی محسوب می شود یا خیر ممکن است تفاوت هایی داشته باشد. علاوه بر این دانشجویان بسته به برنامه ها و رشته های خاصی که در این دانشگاه و در این مقطع انتخاب می کنند که بسیاری از آنها به منظور آمادگی دانشجو برای انتخاب شغل و آینده شغلی فرد به الزامات خاصی نیاز خواهند داشت. ورود تضمینی یکی از روش های پذیرش در این دانشگاه محسوب می شود. این روش برای کمک به تصمیم گیری متقاضیان اجرا می شود، اینگونه که پذیرش این دانشگاه لیستی از رتبه های انتخاب ورودی تضمینی برای بسیاری از دوره های خود را منتشر می کند. این روش از پذیرش دوره کارشناسی می تواند به متقاضیان تحصیل در این دانشگاه کمک کند که در مقایسه گزینه های خود بر اساس نتایج مورد انتظار ATAR نتایج بهتری کسب کنند. نوعی دیگر از روش های ورود به این دانشگاه پذیرش مشروط است؛ همانگونه که پیش از این هم اشاره شد پذیرش های مشروط هم در این مقطع از دانشگاه سیدنی استرالیا صورت می پذیرد به طوری که در برخی الزامات استثنائاتی وجود دارد که به دانشجو فرصت می دهد الزامات را مهیا کند و دوره های زبان یا تحصیل پیش از مقطع لیسانس را به سر انجام برساند و سپس به پیگیری تحصیل خود در این دانشگاه بپردازد. دوره لیسانس در این دانشگاه 3 تا 4 سال خواهد بود و وجود مدرک زبان برای مهاجرت به استرالیا، متناسب و موافق با رشته مورد انتخاب تعین می شود.

پذیرش دانشگاه سیدنی در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل دوره کارشناسی ارشد در دانشگاه سیدنی (University of Sydney) که امکان انتخاب طیف وسیعی از دوره های این دانشگاه را فراهم آورده نیازمند برآورده کردن شرایط و معیارهای پذیرش خواهد بود. تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا معمولا مستلزم یک تا دو سال تحصیل تمام وقت خواهد بود و دانش و مهارت های تخصصی را در اختیار دانشجویان قرار می دهند. همانگونه که در مقطع لیسانس هم صادق است برخی از رشته هایی که دانشجوی فارغ التحصیل در آینده شغلی به صورت مستقیم با انسان یا حیوانات در ارتباط است؛ نیاز به آماده سازی و مهارت آموزی های ویژه ای خواهد داشت بنابراین تجربه کاری و واحد هایی که قبلاً سپری شده اند می تواند در پذیرش آنها تاًثیرگذار باشد. مدرک زبان متناسب با رشته دانشجو مورد نیاز خواهد بود.

 • کاهش حجم واحد های درسی قابل اخذ (RVL): برای برخی از دوره های تحصیلات تکمیلی کارشناسی ارشد، از این روش اعتبار برای کاهش تعداد واحد های مورد نیاز برای تکمیل دوره بر اساس مدرک قبلی یا تجربه کاری مرتبط استفاده می شود و دانشجو واخد های کمتری را سپری می کند.

شرایط پذیرش دانشگاه سیدنی در مقطع دکترا

مدرک پژوهشی «مدرک تحصیلی عالی بواسطه پژوهش» (HDR) نامیده می شود و شامل دکترای فلسفه (PhD)، یک دکترای مشترک و کارشناسی ارشد پژوهشی یا کارشناسی ارشد فلسفه (MPhil) است. تحصیل دکترا در استرالیا در این دانشگاه نیازمند داشتن صلاحیت ورود به مقطع و گسترش پروپزال تحقیق با وجود استاد راهنما، تامین مالی و بعد اقتصادی تحصیل، داشتن مدارک مورد نیاز بعلاوه الزامات دانشکده مربوط خواهد بود. به صورت جزئی تر مهمترین معیار برای ارزیابی واجد شرایط بودن دانشجو دراین مقطع برای پیگیری مطالعه HDR، تجربه تحقیقاتی قبلی وی خواهد بود. دانشجو می بایست یک پروژه تحقیقاتی مهم یا پایان نامه را در مطالعات قبلی خود در سطح دانشگاه انجام داده باشد. این مورد می تواند معادل این باشد که دانشجو دارای:

 • مدرک ممتاز استرالیایی
 • فوق لیسانس با مدرک تحقیقات
 • کارشناسی ارشد توسط دوره با جزء پایان نامه (پایان نامه)

پذیرش دانشگاه سیدنی همچنین عملکرد دانشجوی مقطع دکترا را در مقطع کارشناسی را نیز در نظر می گیرد تا جایی که به مدرک لیسانس با افتخارات درجه یک یا بالاتر نیازخواهد بود برای مثال:

 • بیش از درجه WAM 75
 • افتخارات کلاس I WAM بیشتر از 80
 • Honors class II WAM بین 75 تا 80

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه سیدنی

برای آغاز تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا (University of Sydney) دانشجویان در مقاطع مختلف و ملیت های مختلف به ارائه مدرک زبان انگلیسی نیاز خواهند داشت. مدارک مهارت زبان انگلیسی که در این دانشگاه قابل قبول هستند، شامل موارد زیر خواهند بود:

 • سیستم بین المللی آزمون زبان انگلیسی (IELTS) آکادمیک
 • آزمون زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی: مبتنی بر اینترنت (TOEFL iBT)
 • آزمون پیرسون انگلیسی (PTE) آکادمیک
 • Cambridge English C1 Advanced (CAE سابق) و Cambridge English C2 Proficiency (CPE سابق)
 • برای آیلتس 5.0، معادل های زیر پذیرفته می شوند: PTE 42، TOEFL IBT 52، یا Cambridge CAE 41

ددلاین دانشگاه سیدنی استرالیا (USYD)

سال تحصیلی در سیدنی استرالیا از دو ترم تشکیل شده است؛ ترم اول (ماه فوریه) و ترم دوم (ماه اوت) خواهد بود. برخی از دروس فقط در یک ترم در معرض انتخاب و در دسترس دانشجویان قرار می گیرند، بنابراین نیاز است که جزئیات ددلاین دانشگاه سیدنی استرالیا (University of Sydney) و دوره ها در جدول زمانی بررسی شوند. برای کسب اطلاعات تکمیلی در رابطه با ددلاین دانشگاه های استرالیا، به لینک موجود مراجعه فرمایید.

ترم اول

20 فوریه2023

ترم دوم

31 ژوئیه 2023

 • دکترای دندانپزشکی بالینی (همه رشته ها، از جمله دیپلم های تعبیه شده و گواهی های فارغ التحصیلی)
 • دکترای دندانپزشکی
 • دکترای پزشکی
 • گواهی فارغ التحصیلی در مهارت های بالینی پیشرفته
 • گواهی فارغ التحصیلی در رشته داروسازی
 • گواهی فارغ التحصیلی در علوم جراحی
 • دکتر حقوقی

تاریخ درخواست این دوره ها با تاریخ شروع استاندارد برای ترم 1 متفاوت است و اکثر آنها زودتر از 20 فوریه 2023 شروع می شوند.

هزینه تحصیل در دانشگاه سیدنی

شهریه دانشجویان بین المللی با توجه به دوره ها و سالی که در آن تحصیل می کنند متفاوت خواهد بود. دانشجو بسته به سال تقویمی که در آن مطالعه خود را انجام می دهد، و اگر بار مطالعه دانشجو بیشتر یا کمتر از 1.0 EFTSL باشد، شهریه او با مبلغ مقرر شده متفاوت خواهد بود. جدول زیر به طور کامل هزینه تحصیل در دانشگاه سیدنی را مورد بررسی قرار داده است:

رشته ها و موضوعات

شهریه مقرر شده

معماری، طراحی و برنامه ریزی

 • کارشناسی: 45000 دلار
 • کارشناسی ارشد: دلار41,000 - 43,500
 • دکترا: 44000 دلار

هنر و علوم اجتماعی

 • کارشناسی: 42,000 - 48,000 دلار
 • کارشناسی ارشد: 43,500 - $46,000
 • دکترا: 44000 دلار

کسب و کار

 • کارشناسی: 48000 دلار
 • کارشناسی ارشد: 50,000 - 52,500 دلار
 • دکترا: 50000 دلار

آموزش و پرورش و مددکاری اجتماعی

 • کارشناسی: 48,000 - 52,000 دلار
 • کارشناسی ارشد: 46000 دلار
 • دکترا: 44000 دلار

مهندسی و علوم کامپیوتر

 • کارشناسی: 52000 دلار
 • کارشناسی ارشد: دلار49,000
 • دکترا: 50000 دلار

قانون

 • کارشناسی: 48000 دلار
 • کارشناسی ارشد: 52500 دلار
 • دکترا: 50000 دلار

دارو و سلامت: دندانپزشکی

 • کارشناسی: 52000 دلار
 • کارشناسی ارشد: 73000 دلار
 • دکترا: 50000 دلار

علوم بهداشتی

 • کارشناسی: 57000 دلار
 • کارشناسی ارشد: 52,500 - 59,000 دلار
 • دکترا: 50000 دلار

پزشکی و بهداشت عمومی

 • کارشناسی: نامشخص
 • کارشناسی ارشد: 52500 دلار
 • دکترا: 50000 دلار

پرستاری

 • کارشناسی: 42000 دلار
 • کارشناسی ارشد: 43,500
 • دکترا: 50000 دلار

داروخانه

 • کارشناسی: 52000 دلار
 • کارشناسی ارشد: 52500 دلار
 • دکترا: 50000 دلار

موسیقی

 • کارشناسی: 43,500 - 45,000 دلار
 • کارشناسی ارشد: 40500 دلار
 • دکترا:  40,000 - 44,000 دلار

علوم پایه

 • کارشناسی: 48,000 - دلار52,000
 • کارشناسی ارشد: 49,000 - 52,500 دلار
 • دکترا: 50000 دلار

هزینه زندگی دانشجویان University of Sydney

دانشجویان بین المللی به منظور تحصیل در دانشگاه سیدنی می بایست هزینه هایی علاوه بر هزینه زندگی در استرالیا را متحمل شوند. دانشجوی بین المللی به عنوان یک دانشجوی مجرد باید بتواند نشان دهد که توانایی مالی برای پوشش هزینه های زندگی حداقل 21041 دلار استرالیا در سال را دارد. به طبع هزینه های اضافی برای اعضای اضافی خانواده وجود خواهد داشت. جدول زیر به محاسبه تقریبی و نشر این هزینه ها پرداخته است:

عناوین هرینه ها

مبلغ هزینه ها

غذا و مواد غذایی

80 تا 280 دلار در هفته

هزینه های وابسته به سبک زندگی

حدود 80 تا 150 دلار در هفته برای سرگرمی و معاشرت

لوازم التحریر و مواد آموزشی مانند کتاب های درسی و کیت های آزمایشگاهی

در ابتدای هر ترم حداقل 500 دلار

دانشگاه سیدنی استرالیا

بورسیه دانشگاه سیدنی استرالیا

بورسیه دانشگاه سیدنی استرالیا (University of Sydney)  تمامی مقاطع این دانشگاه را شامل خواهد شد تنها کافی است دانشجو صلاحیت استفاده از بورسیه تحصیلی استرالیا را داشته باشد. ما در جدول زیر به شرح این بورسیه ها پرداخته ایم:

انواع بورسیه ها

جزئیات بورسیه ها

بورسیه های بین المللی تحت عنوان صدارت

این بورسیه ها مختص دانشجویان بین المللی است و ارزشی برابر با 40000 دلار خواهند داشت. درخواست برای این بورسیه الزامی است و به صورت خودکار نخواهد بود.

بورسیه تحصیلی بشردوستانه با دستاوردهای عالی

این بورسیه برای دانشجویان بین المللی با ارزشی برابر با 50 هزاردلار

بورسیه های افتخاری دانشگاه سیدنی

بورسیه هایی با ارزش 6 هزار دلار تحت عنوان بورسیه های افتخاری ترم اول یا دوم در این دانشگاه به دانشجویان بین المللی ممتاز تعلق خواهد گرفت.

خوابگاه دانشگاه سیدنی و امکانات رفاهی آن

در داخل و خارج از محوطه دانشگاه گزینه هایی برای دانشجویان تحت عنوان خوابگاه دانشگاه سیدنی وجود دارد. از نظر هزینه ها می توان بهترین مسکن ها را در این دانشگاه یافت.  این مرکز، در کمپرداون و دارلینگتون و کمدن، جامعه حمایتی را فراهم می کند که رشد شخصی و تحصیلی دانشجویان را در خوابگاه های دانشجویی استرالیا تقویت می کند. در زیر به ذکر جزئیاتی از این خوابگاه ها پرداخته است:

ساختمان ملکه مری

پشت بام این خوابگاه که در فاصله بسیار نزدیکی از دانشگاه قرار دارد؛ منظره ای زیبا از شهر را به نمایش درآورده است. این مکان تاریخی سالنی مجزا برای ورزش، اتاق موسیقی، اتاق مطالعه را در اختیار دانشجویان قرار می دهد. در مورد هزینه ها هم گفته می شود؛ دانشجوی متقاضی می بایست به ازای هر هفته اقامت در اتاق یک نفره - 326 دلار را بپردازد. همچنین هزینه پذیرش 200 دلاری غیرقابل استرداد و ودیعه قابل استرداد معادل 4 هفته اجاره نیز قابل پرداخت خواهد بود.

خوابگاه دانشجویی ابرکرومبی

زندگی مستقل در خوابگاه دانشجویی ابرکرومبی، تجربه ای پر از فرصت و تنوع را به ارمغان می آورد. دانشجویان می توانند از زندگی در یک جامعه دانشگاهی در مجاورت کافه ها و رستوران های پر جنب و جوش لذت ببرند. دانشجوی متقاضی اقامت در این خوابگاه می بایست به ازای هر هفته اقامت در اتاق یک نفره 449 دلار را پرداخت نماید. هزینه پذیرش 200 دلاری غیرقابل استرداد و ودیعه قابل استرداد معادل 4 هفته اجاره نیز قابل پرداخت خواهد بود.

خوابگاه دانشجویی هنگ

خوابگاه دانشجویی هنگ محیطی مدرن و غنی از فرهنگ را برای دانشجویان آماده کرده است. هنگ مکانی برای ایجاد دوستی های پایدار از سراسر جهان محسوب می شود. با اقامت در این خوابگاه دانشجو می تواند زندگی شهری را در یک جامعه واقعاً ترکیبی تجربه کند. دانشجوی متقاضی اقامت در این خوابگاه می بایست به ازای هر هفته اقامت در اتاق یک نفره می بایست 344 دلار را بپردازد. هزینه پذیرش 200 دلاری غیرقابل استرداد و ودیعه قابل استرداد معادل 4 هفته اجاره نیز می بایست واریز شود.

پردیس های دانشگاه سیدنی استرالیا

در طبیعت زیبای کشور استرالیا که University of Sydney در آن قرار گرفته از مرکز شهر سیدنی تا مکان معروف دیواره مرجانی بزرگ پردیس های زیبایی که با طبیعت عجین شده اند، بنا شده است. در ادامه به بررسی همه پردیس های این دانشگاه می پردازیم:

 • پردیس کمپرداون در دارلینگتون: وسیعترین پردیس دانشگاه سیدنی استرالیا (University of Sydney) که 72 هکتارمساحت دارد، به پیشرفته ترین فن آوری های آموزشی و یادگیری شامل شش کتابخانه، گالری های هنری، موزه های تاریخی، چمن های کاملاً آراسته و مجهز شده، و دانشکده ها و مدارس بسیاری در آن قرار دارد.
 • پردیس کمدن: در این پردیس اختصاصی دانشجویان و محققان علوم دامپزشکی و کشاورزی می توانند به شبکه گسترده ای از مزارع و واحدهای تحقیقاتی دسترسی داشته باشند. کمدن در کلان شهر سیدنی و بخشی در حومه جنوب غربی سیدنی قرار گرفته است. بیمارستان آموزشی دامپزشکی دانشگاه، واحد آموزش و تحقیقات دامپزشکی و موسسه اصلاح نباتات بخش های تخصصی این پردیس بشمار می روند.
 • پردیس خیابان مالت: پردیس مالت استریت که در کمپرداون قرار دارد، تنها با یک پیاده روی کوتاه از پردیس اصلی کمپرداون در دارلینگتون فاصله دارد. این پردیس به بخش های تخصصی در حوزه بالینی مجهز است. بخش هایی مانند: مرکز مغز و ذهن و مرکز کار آزمایی های بالینی NHMRC در این پردیس قرار گرفته اند.
 • کالج هنر سیدنی: کالج هنرهای تجسمی یکی دیگر از مکان های این دانشگاه است که در کالج معلم قدیمی در پردیس اصلی کمپرداون در دارلینگتون (مانینگ جاده، کمپرداون) قرار گرفته است.
 • پردیس ها و بیمارستان های آموزشی دانشکده پزشکی سیدنی: علاوه بر ساختمان ادوارد فورد که در پردیس اصلی قرار دارد، دانشکده پزشکی سیدنی دارای کارکنان مستقر در بیمارستان‌های آموزشی مختلف و کلینیک‌های تخصصی در سراسر NSW است. هر دانشکده بالینی در این مجموعه آموزشی دارای امکانات رفاهی و گزینه های مختلف پارکینگ و حمل و نقل است. دانشکده های زیر همگی در این پردیس آموزشی قرار دارند:
 • گروه بهداشت روستایی دانشگاه بروکن هیل
 • دانشکده بالینی مرکزی
 • دانشکده بالینی کنکورد
 • دانشکده بالینی نپئان
 • دانشکده بالینی شمال
 • دانشکده بهداشت روستایی (دوبو و نارنجی)
 • مرکز دانشگاهی بهداشت روستایی (رودهای شمالی)
 • بیمارستان کودکان در دانشکده بالینی Westmead
 • مرکز دانشگاهی بهداشت روستایی
 • دانشکده بالینی Westmead
 • پردیس Surry Hills: پردیس Surry Hills اصلی ترین مرکز تخصصی و محل قرار گیری دانشکده دندانپزشکی سیدنی، کتابخانه دندانپزشکی، امکانات آموزشی، سمینار و تفریحی و امکانات بالینی گسترده بیمارستان دندانپزشکی سیدنی به حساب می آید.
 • پردیس خیابان Castlereagh 133، CBD: دانشکده بازرگانی دانشگاه سیدنی و دانشکده حقوق سیدنی کلاس‌هایی خود را در این پردیس برگزار می‌کنند.
 • کنسرواتوار موسیقی سیدنی: این پردیس که در باغ گیاه‌شناسی سلطنتی در نزدیکی خانه اپرای سیدنی قرار گرفته است، یک مدرسه موسیقی پیشرو در سطوح جهانی است که به پنج سالن کنسرت، استودیو ضبط، و فضاهای اجرا با آخرین فناوری‌های آکوستیک مجهزاست. پردیس مذکور دارای یک برنامه فشرده از کنسرت ها و رویدادها است که شرکت از آن برای عموم مردم آزاد است.
 • وست مید: Westmead Precinct مرکز خدمات بهداشتی تحول آفرین، تحقیقات و آموزش در غرب سیدنی است که به دلیل برجسته بودن در حوزه تخصصش در سطح بین المللی شناخته می شود. Westmead محل قرار گیری ارائه دهنده خدمات بهداشتی و پزشکی و موسسات تحقیقاتی، از جمله موسسات خود دانشگاه است.
 • ایستگاه تحقیقاتی One Tree Island: دانشکده علوم دانشگاه تنها ایستگاه تحقیقاتی جهان که دارای مجوز برای تسهیل آموزش و تحقیق بر روی دیواره مرجانی بزرگ در فهرست میراث جهانی است، نظارت دارد.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در استرالیا در دانشگاه Sydney

دانشجویان بین المللی که به قصد تحصیل ویزای تحصیلی استرالیا را کسب می کنند بعد از فراغت از تحصیل 18 ماه فرصت دارند تا به کاریابی در این کشور بپردازند با دارا بودن شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در استرالیا در دانشگاه سیدنی که یکی از آنها داشتن مهارت در زبان انگلیسی است؛ می توانند مشمول شرکت در برنامه هایی مانند اسکیل ورکر شوند و بواسطه آن در نهایت بتوانند اقامت دائم استرالیا را کسب نمایند. دانشجویان با توجه به مدرک تحصیلی که در این کشور کسب کرده اند فرصت های متفاوتی را کسب خواهند کرد. دارندگان مدرک لیسانس به مدت دو سال، برای مدرک فوق لیسانس سه سال و مقطع دکترا چهار سال فرصت خواهند داشت ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و پس از آن مقدمات اقامت دائم و تابعیت استرالیا را کسب نمایند.

مشاهیر دانشگاه سیدنی

 • الیزابت بنان: کارشناس آموزشی
 • برایان ال. بایرن: دانشمند علوم اجتماعی
 • بورلی درویانکا: استاد بازنشسته زبان‌شناسی
 • کن رابینسون: رئیس سابق دپارتمان علوم کامپیوتر
 • دیوید اس. کلارک: رئیس بانک مک کواری
 • جیم میلنر: رئیس سابق واشنگتن اچ. سول پتینسون
 • مارک اسکات: مدیر عامل سابق شرکت پخش استرالیا
 • تونی ابوت: از نخست وزیران استرالیا

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه سیدنی استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید➡️

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ هزینه تحصیل رشته معماری، طراحی و برنامه ریزی دانشگاه سیدنی در مقطع کارشناسی چقدر است؟

شهریه دانشجویان کارشناسی رشته معماری، طراحی و برنامه ریزی 45 هزار دلار تعیین شده.

✅ شهریه دانشجویان رشته پزشکی و بهداشت عمومی در مقطع دکترا دانشگاه Sydney چقدر است؟

حدودا ً50000 دلار

✅ هزینه خورد و خوراک دانشجویان در دانشگاه سیدنی در یک هفته چقدر است؟

هزینه خورد و خوراک دانشجویان 80 تا 280 دلار در هفته خواهد بود.

✅ تاریخ آغاز ترم اول در دانشگاه Sydney چه تاریخی است؟

در 20 فوریه 2023 ترم اول آغاز می شود.

سخن پایانی

در این نوشتار مطالبی از قبیل تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا، هزینه ها و رشته های دانشگاه سیدنی و بسیاری مطالب مفید دیگر به رشته تحریر درآمده است. هدف از این مقاله بررسی شرایط تحصیل در دانشگاه سیدنی استرالیا است که حاصل آن پیش روی شما مخاطب گرامی قرار گرفته است. این دانشگاه در کشور گسترده استرالیا قرار گرفته و از سری دانشگاه های برتر دنیا است. تمام مقاطع اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می توانند برای تحصیل در این دانشگاه اپلای کنند. شما همراهان ارجمند موسسه مشاوره MIE می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مطرح کردن سوالات خود با این مرکز تماس تلفنی برقرار نمایند و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان