ددلاین دانشگاه های استرالیا

3 خرداد 1402 بدون نظر

کشور استرالیا به دلیل بهره مندی از دانشگاه های با کیفیت و قرار گیری در لیست بهترین کشورها برای ارائه خدمات آموزشی به علم آموزان و دانشجویان همواره به عنوان مقصدی جذاب برای دانشجویان بین المللی تلقی می گردد و سالیانه هزاران دانشجو با اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی استرالیا، تحصیلات خود را در این کشور آغاز می نمایند. البته دانشجویانی که تصمیم به تحصیل در استرالیا را دارند بایستی به نکات زیادی در خصوص ارائه مدارک و ارسال مدارک در زمان مشخص یا ددلاین دانشگاه های استرالیا توجه داشته باشند. زمان اپلای دانشگاه های استرالیا چه موقع است؟ اگر زمان ددلاین دانشگاه های استرالیا گذشته باشد چه باید کرد؟ این ها سوالاتی است که ذهن متقاضیان تحصیل در استرالیا را به خود جلب می کند. قطعا هر دانشگاهی یک بازه زمانی را برای بررسی پرونده دانشجویان در نظر می گیرد و دانشجویان بایستی در زمان مشخص شده درخواست و تمامی مدارک خود را برای اخذ پذیرش ارسال نمایند. لذا توجه به تاریخ ددلاین دانشگاه ها بسیار مهم است. در این مقاله؛که با کمک وکلای محلی استرالیا و وبگاه های رسمی این کشور گردآوری شده است، تصمیم داریم در خصوص زمان ددلاین دانشگاه های استرالیا مطالبی را برای استفاده شما عزیزان قرار دهیم. امیدواریم شما سروان عزیز با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص زمان اپلای دانشگاه های استرالیا به دست آورید. شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص تحصیل در استرالیا با مشاورین موسسه MIE تماس حاصل نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ماددلاین دانشگاه های استرالیا

ترم های تحصیلی و زمان اپلای دانشگاه های استرالیا

دانشگاه ها معمولا بر حسب ظرفیت پذیرش خود و سیاست هایی که برای شروع ترم تحصیلی خود دارند و همچنین برای اینکه فرصت کافی برای بررسی درخواست ها و آماده سازی کلاس های درس و ... داشته باشند، بر حسب شروع ترم های تحصیلی مختلف خود، بازه زمانی را برای بررسی مدارک و درخواست های تحصیلی تعیین می نمایند و این بازه زمانی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است. برخی از دانشگاه ها ممکن هست بیش از 2 بار شروع ترم تحصیلی داشته باشند، لذا ددلاین های مختلفی برای بررسی مدارک تعیین می گردد.

بنابراین دانشجویان بایستی دقت نمایند در همان بازه زمانی که دانشگاه معین کرده است برای ارائه درخواست خود اقدام نمایند و تمامی مدارک خود را تا تاریخ ددلاین بهترین دانشگاه های استرالیا ارسال نمایند. ترم های تحصیلی و زمان اپلای دانشگاه های استرالیا معمولا در دو تا سه ترم در دانشگاه های مختلف شروع می گردد. اکثر دانشگاه ها در دو ترم اول که از ماه فوریه شروع می گردد و ترم دوم که از ابتدای جولای می باشد اکثر دوره های تحصیلی خود را ارائه می نمایند.

بررسی محدوده ددلاین دانشگاه های استرالیا

همانطور که بیان کردیم عموما سه ترم تحصیلی در دانشگاه های استرالیا وجود دارد که دانشجویان بایستی بر حسب شرایط خود و فرصتی که برای ارائه مدارک مورد نیاز و زبان انگلیسی دارند چند ماه قبل از شروع ترم درخواست خود را در قالب اپلیکیشن جهت اخذ پذیرش تحصیلی به دانشگاه ارائه نمایند. در قسمت ذیل ترم های تحصیلی و زمان ددلاین دانشگاه های استرالیا را بیان نموده ایم:

بررسی محدوده ددلاین دانشگاه های استرالیا

ترم های تحصیلی

تاریخ شروع ترم

توضیحات زمان اپلای دانشگاه های استرالیا

ترم اول

از اوخر فوریه یا اوایل مارس شروع می گردد

این ترم به عنوان ترم اصلی اکثر دانشگاه ها می باشد که دوره های تحصیلی اصلی در این ترم ارائه می گردد و در این ترم دانشگاه ها پذیرای بیشترین دانشجو از سراسر دنیا در مقایسه با سایر ترم ها می باشند. ددلاین این ترم در بسیاری از دانشگاه ها معمولا از سپتامبر تا ژانویه می باشد.

تر م دوم

از ماه جولای در استرالیا آغاز می گردد

ددلاین پذیرش دانشگاه ها برای این ترم معمولا از مارچ تا ماه جون می باشد. این ترم نیز علاقه مندان زیادی دارد و بسیاری از دانشگاه ها دوره های تحصیلی خود را در این ترم می نمایند.

ترم سوم

از ماه نوامبر شروع می شود

تعداد دانشگاه هایی که این ترم را ارائه می نمایند بسیار محدود هستند. ددلاین دانشگاه ها برای این ترم در ماه های جولای، اوکتبر و نوامبر بسته به دانشگاه متفاوت است.

 

ددلاین دانشگاه ملی استرالیا

برترین دانشگاه استرالیا که در جامعه جهانی در جایگاه سی امین دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است و بیش از 90 برنامه تحصیلی برای مقطع لیسانس و بیش از 180 برنامه تحصیلی در مقطع فوق لیسانس و دکترا ارائه می نماید، دانشگاه ملی استرالیا است. این دانشگاه بیش از 6 هزار دانشجوی بین المللی دارد. دانشکده ها و دپارتمان مختلفی در این دانشگاه وجود دارد که شامل دانشکده بازرگانی و اقتصاد، دانشکده حقوق، دانشکده بهداشت و پزشکی، کالج مهندسی و علوم کامپیوتر، دپارتمان هنر و علوم اجتماعی و... می باشند.

همانطور که بیان داشتیم ددلاین تاریخ ددلاین دانشگاه های استرالیا با هم متفاوت می باشد. در دانشگاه ملی استرالیا عزیزانی که تصمیم دارند در ترم اول این دانشگاه تحصیل خود را آغاز نمایند می توانند از 14 مارس 2022 درخواست خود را ارائه نمایند و برای ترم دوم نیز از 1 جون 2022 می توانند درخواست خود را ارسال نمایند. لازم به توضیح است از بازه یاد شده دانشجویان می توانند هر زمان از سال درخواست های خود را ارائه نمایند و محدودیتی ندارند ولی بهتر است تا 15 ام هر ماه درخواست ها ارائه گردند.

ددلاین دانشگاه سیدنی

دانشگاه سیدنی استرالیا همواره در لیست 50 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد و در زمینه آموزش، پژوهش، قابلیت استخدام فارغ التحصیلان پیشرو می باشد. در سال 2022 دانشگاه سیدنی استرالیا در رتبه 41 دنیا قرار گرفت و این دانشگاه پذیرای 35 هزار دانشجوی بین المللی بوده است. این دانشگاه از نظر کاریابی فارغ‌التحصیلان رتبه 4 ام دنیا در اختیار دارد. میانگین هزینه های تحصیل در این دانشگاه برای دانشجویان بین المللی سالیانه در حدود 45 هزار دلار می باشد.

در دانشگاه سیدنی نیز همانند اکثر ددلاین دانشگاه های استرالیا دو بار شروع ترم می باشد که ترم اول در ماه فوریه و ترم دوم ماه آگوست می باشد. البته برخی از دوره های تحصیلی فقط در یک ترم ارائه می گردند. ددلاین دانشگاه سیدنی به ترتیب ذیل است:

ترم

ددلاین

ترم اول سال 2023

15 ژانویه 2023

ترم دوم سال 2023

25 ماه جون 2023

ددلاین دانشگاه ملبورن

دانشگاه ملبورن استرالیا به عنوان دومین دانشگاه برتر استرالیا و سی و هفتمین دانشگاه برتر دنیا شناخته می گردد که فعالیتش را از سال 1853 شروع کرده است. در حدود 97 درصد از دانشجویانی که از این دانشگاه فارغ التحصیل می گردند مشغول به کار می شوند. دوره های تحصیلی این دانشگاه بسیار متنوع هستند و شامل پزشکی، حقوق، مهندسی، علوم انسانی و... می گردد.

دانشگاه ملبورن نیز همانند عموم ددلاین دانشگاه های استرالیا برای دو ترم در سال شروع و پایان پذیرش درخواست را در سایت رسمی خود اعلام نموده است. دانشجویانی که تصمیم دارند در این دانشگاه تحصیل نمایند بایستی بر حسب تاریخ ددلاین این دانشگاه که در قسمت ذیل به آن اشاره داشته ایم مدارک و اپلیکیشن خود را ارسال نمایند.

ترم

ددلاین

ترم دوم سال 2022

4 آپریل 2022 تا 10 جون 2022

ترم اول سال 2023

30 نوامبر 2022

ددلاین دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW)

این دانشگاه که در شهر سیدنی واقع شده است و یک دانشگاه پشرو در زمینه تحقیق و آموزش و نوآوری است که از سال 1949 تأسیس گردیده است و از بیش از 130 کشور دنیا دانشجو دارد. دانشگاه نیو ساوت ولز (UNSW) در رتبه 45 ام دنیا قرار دارد و از نظر کاریابی برای فارغ‌التحصیلان 27 امین دانشگاه دنیاست. در حال حاضر حدود 17 هزار دانشجوی بین المللی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه نیو ساوت ولز دوره های تحصیلی خود را در طی 3 ترم ارائه می نماید.

البته برنامه های تحصیلی در ترم سوم و دوم محدود تر می باشند. همان طور که میدانید این مقاله در خصوص ددلاین دانشگاه های استرالیا است، ددلاین این دانشگاه به شرح ذیل است:

ترم

ددلاین

ترم اول 2023

تا 31 اوکتبر 2022

ترم دوم 2023

30 آپریل 2023

 

ددلاین دانشگاه کوئینزلند (UQ)

دانشگاه کوئینزلند (UQ) به عنوان 47 امین دانشگاه برتر دنیا در سال 2022 می باشد که در مرکز ایالت کوئینزلند و در شهر بريزبن واقع گردیده است. این دانشگاه از سال 1909 در استرالیا تاسیس گردیده است. طیف وسیعی از دوره های تحصیلی در این دانشگاه ارائه می شود. این دانشگاه در زمنیه تحقیقات یکی از برترین دانشگاه های دنیا تلقی می گردد و در گروه 8 گانه بهترین دانشگاه های استرالیا قرار دارد.

همانطور که در قسمت های پیشین تاریخ ددلاین دانشگاه های استرالیا را بررسی نمودیم در این قمست نیز به تاریخ های مهم این دانشگاه اشاره میکنیم.

ترم

ددلاین

ترم اول 2023

تا 30 نوامبر 2022

ترم دوم 2023

31 ماه می 2023

 

ددلاین دانشگاه موناش

با تغیر رفتارتان و تغییر افکارتان زندگی مردم را در سرتاسر جهان تغییر دهید، این شعار دانشگاه موناش استرالیا است. این دانشگاه جز 100 دانشگاه اول دنیا و در گروه هشتگانه بهترین دانشگاه های استرالیا قرار دارد. دانشگاه موناش بیش از 400 بورسیه تحصیلی متنوع را در دسترس دانشجویان قرار میدهد. این دانشگاه از سال 1958 در ملبورن استرالیا تاسیس گردیده است.

ددلاین این دانشگاه برای دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس 27 جون می باشد و در تاریخ 3 ام و 4 ام آگوست دانشجویان بایستی در مصاحبه دانشگاه شرکت نمایند.

مقطع

ددلاین

کارشناسی

27 جون

کارشناسی ارشد

27 جون

ددلاین دانشگاه وسترن استرالیا

دانشگاه وسترن استراليا یکی از پیشروترین دانشگاه های استرالیا در زمینه تحقیق و توسعه می باشد که از سال 1911 فعالیت خود را آغاز نموده است. دانشگاه وسترن استرالیا ششمین دانشگاه قدیمی استرالیا می باشد. پردیس اصلی دانشگاه استراليای غربی در شهر پرث قرار دارد. این دانشگاه در سال 2022 در جایگاه 97 امین دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته است.

ددلاین این دانشگاه همانند اکثر ددلاین دانشگاه های استرالیا برای ترم اول که از ماه فوریه آغاز می گردد و برای ترم دوم که از ماه جولای آغاز می گردد به شرح ذیل است:

شروع ترم

ددلاین

ترم اول 2023

ابتدای ماه دسامبر

ترم دوم 2023

ابندای ماه جون

ددلاین رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی تا 31 ماه می، می باشد

 

ددلاین دانشگاه آدلاید

آدلاید یکی از بهترین شهرهای استرالیا برای زندگی می باشد که یکی از 8 دانشگاه برتر استرالیا یعنی دانشگاه آدلاید را در خود جای داده است. دانشگاه آدلاید همواره در جستجوی راهی بهتر و موثر تر برای تقویت جامعه و دنیا می باشد و تمام دستاوردهایی که این دانشگاه در سطح ملی و بین‌المللی به دست آورده است نتیجه تلاش بی وقفه محققان و دانشجویان این دانشگاه بوده است. این دانشگاه در حدود 360 برنامه تحصیلی متنوع را در مقطع لیسانس و 198 دوره تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در استرالیا ارائه می نماید. علاقه مندان به مهاجرت تحصیلی به استرالیا می توانند، ددلاین دانشگاه آدلاید را برای رشته های مختلف را در جدول ذیل مشاهده نمایند.

ترم

رشته

ددلاین

ترم اول ( ماه فوریه)

دکترای دندانپزشکی بالینی

30 آپریل 2022

لیسانس مطالعات پزشکی

30 جون 2022

لیسانس جراحی دندان

لیسانس بهداشت دهان

مشاوره و روان درمانی

12 سپتامبر 2022

فوق لیسانس دندانپزشکی

26 سپتامبر 2022

لیسانس علوم (بیولوژی دامپزشکی)

30 سپتامبر 2022

لیسانس علوم روانشناسی

17 اکتبر 2022

کارشناسی ارشد روانشناسی (تمامی گرایش ها)

لیسانس پرستاری

30 دسامبر 2022

کارشناسی ارشد پرستاری بالینی

همه برنامه های موسیقی

13 ژانویه 2023

علوم پرستاری (تخصص)

27 ژانویه 2023

علوم پرستاری

10 فوریه 2023

ترم دوم ( ماه جولای)

همه برنامه های موسیقی

9 جون 2023

علوم پرستاری

7 جولای 2023

 

دانشگاه کانبرا

این مقاله را از دست ندهید: بهترین دانشگاه های استرالیا

در این مقاله تمامی جوانب معرفی دانشگاه های استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

ددلاین دانشگاه فناوری سیدنی (UTS)

در ادامه بررسی ددلاین دانشگاه های استرالیا به دانشگاه فناوری سیدنی (UTS) میرسیم که در رتبه بندی جهانی جایگاه 133 ام دنیا را به خود اختصاص داده است. این دانشگاه در شهر آلتیمو و در استان نیو ساوت ولز قرار دارد. سال تاسیس این دانشگاه به سال 1988 برمی گردد. بیش از 130 دوره کارشناسی و 210 دوره کارشناسی ارشد در رشته های سنتی و نوظهور مانند معماری، تجارت، ارتباطات، طراحی، آموزش، مهندسی، فناوری اطلاعات، مطالعات بین المللی، حقوق، مامایی، پرستاری، داروسازی و ... در این دانشگاه ارائه می گردد.

ددلاین دانشگاه فناوری سیدنی نظیر ددلاین دانشگاه های استرالیا در وبسایت رسمی این دانشگاه معین شده است که به شرح ذیل است:

شروع ترم

ددلاین

ترم اول 2023

1 جون 2022 تا تاریخ 31 جولای 2022

ترم دوم 2023

اول نوامبر 2022 تا 15 ژانویه 2023

 

ددلاین دانشگاه ولونگونگ

دانشگاه ولونگونگ در شهر کیراویل در استان نیوساوت ولز قرار دارد که تقریبا در حدود 80 کیلومتر با شهر سیدنی فاصله دارد و یکی از دانشگاه های تحقیقاتی استرالیا به شمار می آید. این دانشگاه دارای 4 دانشکده در زمنیه هنر، علوم اجتماعی و انسانی، حقوق، مهندسی و علوم اطلاعات، علم پزشکی و بهداشت می باشد. ددلاین دانشگاه ولونگونگ برای سال 2022 به اتمام رسیده است ولی برای سال 2023 و ترم پاییز تا 30 جون 2022 دانشجویان فرصت اپلای دارند و برای ترم بهار تا تاریخ 2 دسامبر 2022 دانشجویان بایستی درخواست خود را برای دانشگاه ارسال نموده باشند. جالب است بدانید دانشگاه ولونگونگ هزینه ای برای اپلیکیشن فی دریافت نمی نماید.

ددلاین دانشگاه دانشگاه ولونگونگ

ددلاین دانشگاه برای ترم پاییز

30 جون 2022

ددلاین دانشگاه برای ترم پاییز

 2 دسامبر 2022

ددلاین دانشگاه های استرالیا

ددلاین دانشگاه کانبرا

در ادامه بررسی زمان ثبت نام دانشگاه های استرالیا و بررسی تاریخ ددلاین دانشگاه های استرالیا به یکی از بهترین دانشگاه ها پایتخت می رسیم. دانشگاه کانبرا یک دانشگاه دولتی بسیار جوان و پر جنب و جوش در استرالیا شناخته می گردد که در زمنیه های ورزشی و ارتباط با تیم های ورزشی نخبه نیز زبانزذ است. این دانشگاه در رتبه بندی جهانی در جایگاه 511-520 قرار گرفته است. دانشجویان برای اخذ پذیرش از این دانشگاه بایستی در ابتدا نامه ای را تحت عنوان EOI یا علاقه مندی خود برای تحصیل در دانشگاه کانبرا برای این دانشگاه ارسال نمایند سپس برای پذیرش تحصیلی اقدام کنند. ددلاین این دانشگاه به شرح ذیل است:

زمان ثبت نام دانشگاه های استرالیا (دانشگاه کانبرا)

ددلاین ها

ترم اول (شروع از فوریه)

ترم دوم (شروع از آگوست)

ددلاین دانشگاه برای درخواست بورسیه تحصیلی

30 سپتامبر 2022

30 آپریل 2023

ددلاین دانشگاه برای ارسال EOI

10 اوکتبر 2022

1 آپریل 2023

ددلاین دانشگاه برای دانشجویان بین المللی

17 ژانویه 2023

14 جولای 2023

 

ددلاین دانشگاه ویکتوریا استرالیا

دانشگاه ویکتوریا استرالیا در غرب ملبورن قرار گرفته است و بیش از 100 سال است که خدمات آموزشی را به دانشجویان ملی و بین المللی ارائه می نماید. این دانشگاه دوره های تحصیلی مختلفی را نظیر دوره دیپلما، دوره فاندیشن، مقطع لیسانس، مقطع فوق لیسانس و دکترا را ارئه می نماید. برنامه های تحصیلی این دانشگاه در زمینه هنر، بیزینس، کامپیوتر و فناوری اطلاعات، آموزش، مهندسی، بهداشت، حقوق، ورزش و... در دسترس دانشجویان بین المللی می باشد. اینتیک های این دانشگاه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در چهار ترم فوریه، آپریل، آگوست و اوکتبر می باشد. در حال حاضر برای فوریه 2023 دانشجویان می توانند اپلای کنند.

ددلاین دانشگاه دکین

دانشگاه دکین یک دانشگاه دولتی است که در ویکتوریا استرالیا می باشد و در سال 1974 تاسیس گردیده است. این دانشگاه در حدود 66 هزار دانشجو دارد که در مقطع لیسانس تعداد دانشجویان در حدود 44 هزار نفر و در مقطع فوق لیسانس در حدود 20 هزار نفر است. دوره های تحصیلی این دانشگاه شامل؛ معماری و مدیریت ساخت و ساز، بیزینس، طراحی، آموزش، مهندسی، دوره زبان انگلیسی، محیط زیست، علوم بهداشت، مدیا، پرستاری، پزشکی، روانشناسی و... می گردد.

در بررسی ددلاین دانشگاه های استرالیا نوبت به دانشگاه دکین رسیده است. در جدول ذیل شما عزیزان می توانید ددلاین دانشگاه دکین را برای سال 2023 مشاهده فرمایید:

شروع ترم

ددلاین

ترم اول

شروع ترم از ماه فوریه

27 ژانویه

ترم دوم

شروع ترم از ماه جولای

11 جون 2023

ترم سوم

شروع ترم از ماه نوامبر

8 اوکتبر

 

ددلاین دانشگاه تاسمانیا

این دانشگاه نیز در ایالت ساوت ولز استرالیا و در شهر تاسمانی قرار گرفته است و جز دانشگاه های دولتی استرالیا محسوب می گردد. این دانشگاه در سال 2022 در رتبه 303 دنیا قرار گرفته است و دارای 215 برنامه تحصیلی در مقطع لیسانس و 108 برنامه تحصیلی در مقطع آموزش عالی می باشد. در حال حاضر نیز در حدود 34 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. ددلاین دانشگاه تاسمانیا برای شروع ترم 2023 در چهار دوره که شامل؛ 3 جون 2022، دوم سپتامبر 2022، 9 دسامبر 2022 و آخرین دوره 6 ژانویه 2023 می باشد.

 

ددلاین دانشگاه گریفیث

در دانشگاه گریفیث استرالیا آموزش، پژوهش و نوآوری و تاثیر اجتماعی در اولویت می باشد و شعار این دانشگاه این است که همه دارای فرصتی برابر برای ایجاد تفاوت برای خود و دیگران هستند. این دانشگاه با داشتن 55 هزار دانشجو در جنوب شرقی کوئینزلند که دارای 5 پردیس مختلف است، قرار گرفته است. این دانشگاه فعالیت خود را از سال 1975 شروع کرده است و رشته های متعددی نظیر معماری، تجارت، آموزش، حقوق، مهندسی، علوم اجتماعی و انسانی، موسیقی، پزشکی و دندانپزشکی، هنرهای نمایشی و تجسمی، علوم زیست و... را ارائه می نماید.

 دانشگاه گریفیث نیز دوره های تحصیلی خود را در 3 ترم ارائه می نماید که ددلاین آنها به شرح ذیل است:

شروع ترم

ددلاین

ترم اول

شروع ترم از ماه فوریه

31 ژانویه

ترم دوم

شروع ترم از ماه جولای

3 جون

ترم سوم

شروع ترم از ماه نوامبر

30 سپتامبر

ددلاین دانشگاه مک کواری

دانشگاه مک کواری در رتبه 200 جهان در سال 2022 قرار گرفته است. این دانشگاه ایالت نیوسالت ولز واقع گردیده است. در حدود 700 برنامه آموزشی مختلف در مقطع لیسانس و فوق لیسانس در این دانشگاه ارائه می گردد. این دانشگاه با بش از 300 صنعت مختلف در زمینه های نوآوری ارتباط دارد. سال تاسیس این دانشگاه سال 1964 می باشد. دانشکده هنر، دانشکده تجارت، دانشکده پزشکی و سلامت و بهداشت، دانشکده علوم مهندسی، دانشکده های این دانشگاه را تشکیل می دهند.

ددلاین این دانشگاه نیز به شرح ذیل است:

شروع ترم

ددلاین

ترم اول

شروع ترم از 21 فوریه 2023

 اوکتبر

ترم دوم

شروع ترم از ماه جولای

28 مارس

 

مزایا و معایب تاریخ ددلاین دانشگاه های استرالیا

در قسمت های پیشین زمان ثبت نام دانشگاه های استرالیا یا ددلاین دانشگاه های استرالیا را برای بهترین دانشگاه های این کشور بررسی نمودیم. همانطور که بیان کردیم دانشگاه های استرالیا برای 3 ترم تحصیلی دانشجو می پذیرند ولی هر کدام از ترم های تحصیلی و ددلاین دانشگاه های استرالیا مزایا و معایبی را دارند. ترم اول به عنوان گسترده ترین ترم تحصیلی برای دانشجویان تلقی می گردد و همه دانشگاه ها اکثر برنامه های تحصیلی خود را در این ترم ارائه می نمایند که این یک مزیت است. همچنین در این ترم رقابت برای اخذ پذیرش بسیار بالاست و از معایب این ترم تلقی می گردد. در ترم دوم تعداد برنامه های تحصیلی نسبت به ترم اول محدودتر است ولی شانس پذیرش دانشجویان بالاتر است. ترم سوم نیز توسط برخی از دانشگاه ها ارائه می گردد که برنامه های تحصیلی محدودی را پوشش می دهد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ددلاین دانشگاه های استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول

زمان اپلای دانشگاه های استرالیا کی است؟

معمولا دانشگاه ها برنامه های تحصیلی خود را در دو ترم یا سه ترم ارائه می نمایند. شروع ترم اول از فوریه، سروع ترم دوم از ماه جولای و شروع ترم سوم معمولا از ماه نوامبر می باشد و دانشجویان بایستی حداقل 3 ماه قبل از شروع دوره تحصیلی برای دانشگاه مورد نظر خود اپلای کنند.

ددلاین دانشگاه های استرالیا چه موقع است؟

زمان ددلاین دانشگاه های استرالیا، دانشگاه به دانشگاه متفاوت است و معمولا برای یک بازه زمانی 4 الی 5 ماهه قبل از شروع دوره تحصیلی دانشجویان می توانند درخواست خود را برای اخذ پذیرش ارائه نمایند.

اهمیت زمان ثبت نام دانشگاه های استرالیا چیست؟

دانشجویان بایستی دقت نمایند که مدارک خود را قبل از تاریخ ددلاین دانشگاه های استرالیا بایستی ارسال نمایند و اگر فرصت پذیرش تمام شود بایستی برای ترم آتی آن دانشگاه اقدام کنند.

سخن پایانی

ددلاین دانشگاه های استرالیا، تاریخ و زمان اپلای دانشگاه های استرالیا و آخرین فرصت دانشجویان برای اپلای تحصیلی برای بهترین دانشگاه های استرالیا از جمله مواردی بود که در این مقاله علمی به آن پرداختیم. علاوه بر این که دانشجویان زمان اپلای تحصیلی در خصوص انتخاب دانشگاه، انتخاب رشته، مدارک مورد نیاز برای تحصیل، مدرک زبان و... بایستی دقت و بررسی نمایند، ددلاین دانشگاه های استرالیا را نیز بایستی در نظر داشته باشند، چراکه اگر دانشجویان در بازه زمانی مشخص شده و قبل از اتمام ددلاین دانشگاه های استرالیا برای اخذ پذیرش اقدام ننمایند آن ترم تحصیلی را از دست می دهند و بایستی برای ترم های آتی اقدام نمایند. شروع ترم های اول و دوم در استرالیا به ترتیب ماه فوریه و جولای می باشد و دانشجویان بایستی حداقل 3 ماه قبل از تاریخ ددلاین برای احذ پذیرش تحصیلی اقدام نمایند. امیداوریم از طریق این مقاله شما عزیزان اطلاعات کافی در خصوص ددلاین 8 دانشگاه برتر استرالیا و سایر دانشگاه های استرالیا را به دست آورده باشید. اگر چنانچه شما عزیزان در خصوص زمان اپلای دانشگاه های استرالیا و چگونگی اخذ پذیرش تحصیلی و... سوال داشتید می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت کنید. دیدگاه زیر برای طرح پرسش های شما در خصوص زمان ثبت نام دانشگاه های استرالیا طراحی گردیده است.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان