تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش

10 نظر

تحصیل در رشته مهندسی برق در اتریش همواره مورد استقبال متقاضیان خارجی بوده است. کشور اتریش به دلیل کیفیت بالای زندگی، زیر ساخت های و خدمات عالی برای ساکنین این کشور و برخوداری از بهترین نظام های آموزشی در اروپا سبب شده که تقاضا برای تحصیل در این کشور بالا باشد. اما  از دیگر دلیل برای تقاضا بالا جهت تحصیل در اتریش هزینه های پایین تحصیل حتی برای دانشجویان بین المللی در رشته مهندسی برق در اتریش می باشد. تا بر این اساس دانشجویان بین المللی بتوانند در کنار برتری نظام آموزشی اتریش از امکان تحصیل با کمترین شهریه تحصیل بهره مند شوند.

برای کسب اطلاعات جامع تر می توانید با شماره تماس های موسسه در ارتباط باشید. همینطور می توانید در پایان مقاله سوالات و نظرات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید.

ویدیو موسسه MIE در مورد شرایط تحصیل در اتریش


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مزایای تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش

شرایط تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش ممکن است بسته به دانشگاه بین المللی و یا دانشگاه دولتی و بسته به مقطع تحصیلی متفاوت باشد. اما به طور کلی بدیهی است که:

 • سوابق تحصیلی و روزمه افراد،
 • تسلط و دانش زبان آلمانی و انگلیسی 
 • تمکن کافی برای پرداخت هزینه و شهریه دانشگاه ها

از شرایط اصلی و عوامل تاثیر گذار بر تحصیل مهندسی برق در اتریش می باشد، که در ادامه به بررسی تحصیل مهندسی برق در اتریش برلی هر مقطع خواهیم پرداخت.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به کشور اتریش بدون مدرک زبان


پذیرش کارشناسی در دانشگاه های مهندسی برق اتریش

جهت پذیرش مقطع کارشناسی در دانشگاه های مهندسی برق اتریش باید تعیین کنید که قصد تحصیل به زبان آلمانی و یا انگلیسی  دارید که در ادامه بتوانید بر اساس شناسایی دانشگاه های اتریش در زمینه مهندسی برق مدرک زبان مورد نظر را ارائه دهید. لذا اکثر دانشگاه های انگلیسی زبان در کشور اتریش مشمول پرداخت شهریه و هزینه تحصیل می باشند. این در حالی است که دانشگاه های دولتی اتریش اکثر برنامه های تحصیلی خود را به زبان آلمانی و به طور رایگان ارائه می دهند. یکی از نقاط مثبت جهت تحصیل در دانشگاه های بین المللی اتریش حساسیت کمتر برای گپ تحصیلی متقاضیان می باشد.

اما از شرایط پذیرش کارشناسی در دانشگاه های مهندسی برق اتریش اشاره به :

 • رزومه و سوابق تحصیلی دانشجویان
 • مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶ و مدرک B1زبان آلمانی
 • GPA مورد قبول
 • ریزنمرات و مدرک دیپلم
 • برگزاری مصاحبه با دانشجویان

پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه های مهندسی برق اتریش

یکی از شرایط اولیه پذیرش کارشناسی ارشد در دانشگاه مهندسی برق اتریش ارائه مدرک کارشناسی معتبر در رشته مرتبط به برق می باشد. بنابراین تعداد زیادی از دانشگاه های مهندسی برق اتریش علاوه بر ارزیابی سوابق تحصیلی دانشجویان، تسلط آنان به زبان را جهت آموزش و یادگیری بررسی می کنند و دانشجویان برای اخذ پذیرش مستقیم باید مدرک زبان مورد نظر را به دانشگاه ارائه دهند. بنابراین دانشجویان باید مدرک زبان آلمانی B2 و یا انگلیسی آیلتس ۶.۵ برای تحصیل در این مقطع را داشته باشند.

 • از دیگر شرایط مورد نیاز جهت تحصیل
 • نامه منع عدم تحصیل در مقاطع بالاتر
 • GPA 2.5+
 • انجام مصاحبه در برخی از دانشگاه ها
 • بیانیه شخصی
 • دانشجویانی که برای دانشگاه های دولتی اتریش قصد اقدام دارند باید در نظر داشته باشند که پذیرش در رشته مهندسی برق به صورت انتخابی و رقابتی است و ممکن است امتحانات ورودی داشته باشد و یا از متقاضی مدارکی چون GRE یا GMAT خواسته شود.

پذیرش دکترا در دانشگاه های مهندسی برق اتریش

از مهمترین شرایط تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش در مقطع دکترا، سوابق تحصیلی قوی و داشتن SOP، تسلط مناسب به زبان انگلیسی و ارائه مدرک زبان‌( ایلتس ۷)،  داشتن مقالات بین المللی و معتبر و ارائه تز دکترا است. اما از مهمترین گام های نخست پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر، یافتن سوپروایزر و اساتید مهندسی برق و مکاتبه از طریق ایمیل و دیگر راه های ارتباطی می باشد.

هزینه تحصیل در رشته مهندسی برق در اتریش

متقاضیان تحصیل در اتریش اگر عضو اتحادیه باشند، تحصیلشان رایگان خواهد بود. شهروندان غیر اتحادیه اروپا برای تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور معمولا هزینه تحصیل آنها برای هر ترم بین 800 تا 1000 یورو می باشد، که این میزان هزینه بسیار مناسب و مقرون به صرفه است اما برای تحصیل در  دانشگاه های خصوصی اتریش باید هزینه تحصیل را که حدود 10 الی 14 هزار یورو می باشد را به صورت کامل پرداخت نمایید، و پشتوانه مالی مناسب داشته باشید.

بورسیه های تحصیلی اتریش برای رشته مهندسی برق

از آنجایی که هزینه های تحصیل در اروپا برای متقاضیان خارجی کمی بالاست، معمولا دانشجویان تمایل دارند از بورسیه های تحصیلی استفاده کنند که شرایط استفاده از بورسیه های تحصیلی، داشتن شرایط اولیه یعنی معدل بالا و داشتم محدودیت های مالی برای پرداخت شهریه می باشد، در صورت داشتن این شرایط می توانید برای اخذ بورسیه درخواست خود را ثبت کنید. در ادامه تعدادی از این بورسیه ها را معرفی خواهیم کرد.

 • کمک هزینه های تحصیلی wu
 • بورسیه های تحصیلی BeArt
 • جایزه دانش پژوه بین المللی مهندسی
 • بورس تحصیلی ServiceScape

بهترین دانشگاه های مهندسی برق اتریش

در جدول زیر چند مورد از بهترین دانشگاه های مهندسی برق اتریش بر حسب عملکرد در زمینه تحصیل مهندسی برق در اتریش را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

Vieenna University of Technology

Graz University of Technology

University of Vienna

Johannes Kepler University Linz

University of Innsbruck

شرایط اخذ تابعیت اتریش برای فارغ التحصیلان مهندسی برق

طبق قوانین مهاجرتی کشور اتریش تمامی دانشجویان بین المللی می توانند پس از دریافت مدارک فارغ التحصیلی و درخواست اقامت پس از تحصیل، به مدت ۱۲ ماه جویای کار در اتریش باشند و وارد بازار کار شته مهندسی برق در اتریش شوند. اما از الزامات و شرایط اخذ تابعیت اتریش برای فارغ التحصیلان مهندسی برق:

 • ده سال اقامت در اتریش  به صورت قانونی و حضور مستمر در اتریش
 • عدم محکومیت قضایی
 • عدم اقدام جنایی
 • عدم تخلف اداری
 • ارائه درآمد ثابت و منظم
 • حق بیمه و مالیات از درآمد
 • اثبات مهارت و دانش زبان آلمانی و برخورداری از اطلاعات پایه در مورد سیستم دموکراتیک اتریش

بازار کار رشته مهندسی برق در اتریش

برای ورود به بازار کار متقاضیان باید پس از تحصیل، یا پیشنهاد کاری از یک کارفرما و شرکت اتریشی داشته باشند تا بتوانند به بازار کار وارد شوند و یا در 6 الی 9 ماهی که اجازه اقامت پس از تحصیل دارند به دنبال پیدا کردن شغل مناسب باشند، و پس از پیدا کردن کار مناسب مشغول به کار شوند. اما بازار کار رشته مهندسی برق در اتریش در شاخه های اصلی برق، برق قدرت، برق الکترونیک و ... بسته به میزان تخصص افراد می تواند متغییر باشد. در ادامه به رشته های تحصیلی اتریش برای مهندسی برق و بازار کار رشته مهندسی برق در اتریش می پردازیم.

 • مهندس تعمیر و نگهداری سیستم
 • مهندس پروژه
 • مهندس ساخت وساز الکترونیک
 • مهندسی سیستم های پیشرفته کنترل افزار
 • تحلیلگر، مهندس تولید، تحقیق و توسعه
 • مدیر کیفیت و مدیر فنی
 • مهندسی ایمنی
 • مهندس فرایند و مهندس مونتاژ
 • مهندس سخت افزار
 • مشاور و طراح سیستم

اما همچنان کشور اتریش در رشته های مهندسی بالاخص رشته مهندسی برق کمبود نیروی کار دارد و از این علاقه مندان به این رشته می توانند از روش هایی چون ویزای تحصیلی و یا ویزای کاری در کشور اتریش وارد بازار کار شوند

درآمد مهندسان برق در اتریش

میانگین درامد رشته مهندسی برق در اتریش۳۷۱۰ یورو  در ماه می باشد که بالاترین دستمزد در این رشته حدود ۵۸۶۰ یورو در ماه است. همواره درآمد مهندسان برق در اتریش بر اساس تجربه، مهارت، جنسیت و یا موقعیت مکانی می تواند کاملا متفاوت باشد. به همین جهت در ادامه به مقایسه درامد مهندسان برق در اتریش خواهیم پرداخت.

نمودار مقایسه درآمد مهندسین برق در اتریش

میانگین درآمد مهندسان برق در اتریش بر اساس تجربه کاری

درآمد مهندسین برق در اتریش بر اساس سابقه کاری

سوالات متداول

✔️ شرایط کاری و فرصت های شغلی برای مهندسین برق چگونه است؟

در اتریش و کمبود نیروی کار در رشته مهندسی برق و جود دارد از این رو شرایط بازار کار در این رشته خوب است.

✔️ درآمد مهندسین برق در کشور اتریش چگونه است؟

متوسط حقوق و درآمد مهندسین برق در اتریش ۴۴۵۰۰ یورو در سال است.

✔️ هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش برای رشته مهندسی برق چقدر است؟

شهریه متقاضیان بین المللی برای رشته مهندسی برق دانشگاه های دولتی اتریش حدود ۲ هزار یورو در سال است.

✔️ آیا فارغ التحصیلان مهندسی برق در اتریش میتوانند درخواست تابعیت کنند؟

فارغ التحصیلان مهندسی برق در اتریش به مدت ۱۰ سال کار و زندگی در اتریش به صورت مستمر میتوانند درخواست تابعیت کشور اتریش را داشته باشند.

سخن پایانی

در این مقاله به موضوع رشته مهندسی برق در اتریش پرداختیم و پیرامون آن مسائل مهمی چون شرایط تحصیل مهندسی برق در اتریش، بورسیه تحصیلی اتریش برای رشته مهندسی برق و بهترین دانشگاه های مهندسی برق اتریش را مورد بررسی و ارزیابی قرار دادیم و در ادامه در خصوص بازار کار رشته مهندسی برق در اتریش و شرایط اخذ تابعیت اتریش برای پروفایل تحصیلان مهندسی برق مسائل مهمی را بیان نمودیم بنابر این امید است که ا نگارش این مقاله توانسته باشیم شما عزیزان را در میش برد اهدافتان یاری رسانیم. اما چنانچه پس از مطالعه این مقاله با سوال و یا ابهامی در خصوص رشته مهندسی برق در اتریش مواجه شدید میتوانید با کارشناسان مجرب موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا می توانید در انتهای مقاله سوالات و ابهامات خود را مطرح نموده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن دریافت نمایید.

 

 

 

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون من 34 ساله هستم ارشد مهندسی برق دارم و 5 سال سابقه کاری با بیمه دارم سطح زبانم متوسط هست از نظر شما چقدر شانس اقدام دارم برای اتریش
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما می توانید برای تحصیل و یا کار در کشور اتریش اقدام داشته باشید و شانس خوبی برای هر دو نوع اقامت دارید.
صالح دماوندی
سلام وقت بخیر 27 ساله هستم و تازه مدرک کارشناسی برق رو رفتم ولی از سن 21سالگی در یک شرکت مهندسی برق الکترونیک مشغول به کار بودم 6 ماهه هم میتونم مدرک زبان a2 بگیرم از نظرتون برای کاریابی چقدر شانس دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما برای کاریابی مناسب است. برای بررسی دقیق تر شرایط خود با موسسه تماس بگیرید.
علی عباسی
سلام من 38 سال کارشناسی ارشد برق الکترونیک و 8 سال سابقه کار مرتبط دارم،3 تا مقاله ISI و 7 تا مقاله داخلی و آیلتس 6/5 دارم آیا شانس کاریابی در اتریش رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام بله دوست عزیز رزومه شما جهت کاربابی مناسب است.
سحر
سلام، من 37 سالم هست ولیسانس زبان انگلیسی دارم آیا میتونم برای فوق لیسانس برق اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز شرایط سنی شما برای کشور اتریش مناسب می‌باشد جهت دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید
شایان
سلام برای تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش میشه به صورت رایگان تحصیل کرد ؟ ۲۰ ساله هستم و دانشجوی مهندسی برق دانشگاه آزاد اما زبان آلمانی نمیدونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در صورتی که در دانشگاه دولتی پذیرش داشته باشید میتوانید برای تحصیل در دانشگاه دولتی و رایگان اتریش اقدام نمایید.
رهان معاضدی
درود. برای تحصیل در رشته برق در صورت نداشتن سابقه تحصیلی مرتبط آیا امکان دریافت پذیرش برای فوق لیسانس هست؟ برای فرد ۳۴ ساله.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز اتریش روی سن و گپ تحصیلی حساس نمی‌باشد و امکان اقدام وجود دارد.
سارا
سلام وقت بخیر من سال آخر دبیرستانم و در حال آماده شدن برای آزمون آیلتس... میخوام بعد از کنکورم دنبال کارای مهاجرت باشم، رشته مهندسی برق یکی از رشته های مورد علاقه منه، میخواستم بدونم اگه بخوام لیسانسمو اتریش بگیرم شرایطش چجوریه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که سطح زبان مناسبی داشته باشید و هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین نمایید شانس تحصیل در اتریش را خواهید داشت.
rahi
سلام بعد از تحصیل چه مدت زمانی رو فرصت داریم تا دنبال کار بگردیم؟ پاسخ
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام ۶ تا ماه تا ۱ سال اقامت پس از تحصیل خواهید داشت.
کریمی
سلام. من 37 سالمه و لیسانس برق دارم، زبان آلمانی بلد نیستم ولی انگلیسیم خوبه. شانس دارم برای کار اتریش برم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رشته شما مناسب ویزای کاری می باشد اما امتیازتون بایستی محاسبه گردد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید.
سینا
سلام بنده برای رشته مهندسی برق اقدام کنم برای دانشگاه ملی وین با زبان 5 امکان پذیره برای این رشته یا خیر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما با داشتن مدرک زبان آلمانی A2 میتوانید برای این امر اقدام نمایید.
مشاوره رایگان