تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش

بدون نظر

مهاجرت تحصیلی به ‌عنوان یکی از راه ‌های آسان و جذاب شناخته شده است. اتریش کشوری است که در آن به تحصیلات بسیار اهمیت داده می‌شود. موسسه  مشاوره MIE در این مقاله به بررسی تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش پرداخته است. علم اقتصاد از زمره علومی است که در اتریش پیشینه‌ای بسیار قدیمی دارد و دانشمندان بزرگی در زمینه علم اقتصاد در اتریش  فعالیت کرده‌اند. مادامی‌ که متقاضی تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش هستید می‌ توانید با موسسه مشاوره MIE اتریش تماس حاصل کنید و سؤالات و ابهامات خود را بپرسید و حتی مشاوره رایگان دریافت کنید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش

شرایط تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش

قبل از اینکه با شرایط تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش آشنا شوید، شما را با این رشته بشتر آشنا می کنیم. به صورت کلی علوم اقتصادی به رشته‌ ای اطلاق می‌شود که در آن ارتباط بین تولید، توزیع و مصرف کالاها و خدمات و نحوه تعامل در هر سیستم اقتصادی را تحلیل می‌کند. اقتصاد به دو بخش اقتصاد خُرد و اقتصاد کلان تقسیم ‌شده است در دانشگاه‌ ها اکثر برنامه ‌های تحصیلی برمبنای اقتصاد خُرد و کلان تدریس می‌شوند. اقتصاد خُرد بر اقتصاد در محیط‌ های محدود و جزئی تمرکز دارد درحالی‌که اقتصاد کلان بر اقتصاد در سطوح گسترده و تأثیر پارامترهای اجتماعی مانند: بیکاری و تورم بر آن و سیاست ‌های مالی و پولی را بررسی می‌ کند. رشته اقتصاد در اتریش از سری رشته‌ هایی است که با تمام کسب‌ وکارها و مشاغل در سطوح مختلف در ارتباط است. همین امر باعث اهمیت این رشته شده و در ادامه شما را با شرایط تحصیل در رشته اقتصاد بیشتر آشنا می کنیم. 

شرایط پذیرش رشته اقتصاد در اتریش

شرایط اپلای و پذیرش تحصیلی اتریش در دانشگاه‌ های ارائه‌ دهنده رشته اقتصاد ممکن است متفاوت باشد. شرایط پذیرش در دانشگاه اقتصاد و تجارت وین یا (Wirtschaftsuniversität Wien (WU این‌ گونه است که به‌ طور عمومی و برای ورود به این دانشگاه در رشته اقتصاد داشتن شرایط و مدارک زیر الزامی است و پذیرش در سه مرحله شامل: مرحله 1: الزامات، مرحله 2: مراحل درخواست و انتخاب، مرحله 3: پذیرش

 • مرحله :1 الزامات شامل:
 • گواهینامه پایان دوره متوسطه
 • مدرک مهارت در زبان آلمانی در سطح A1
 • روش انتخاب
 • مرحله 2: مراحل درخواست و انتخاب
 • روش انتخاب یک بار در سال انجام می‌شود.
 • در صورت پشت سر گذاشتن مرحله انتخاب امکان پذیرش برای ترم تابستان یا ترم زمستان این دانشگاه در رشته اقتصاد فراهم می‌ شود.

قابل ذکر است که برخی از مدارک پایان تحصیلات متوسطه معادل گواهی پایان تحصیلات متوسطه در اتریش نمی باشد بنابراین در برخی موارد ممکن است متقاضی تحصیل در رشته اقتصاد در اترش ملزم به شرکت در امتحانات تکمیلی شود.

تحصیل در خارج از کشور

این مقاله را از دست ندهید: بورسیه تحصیلی اتریش

در این مقاله ما تمام راه های بورسیه تحصیلی در اتریش را به شما خواهیم آموخت.

تحصیل اقتصاد در اتریش در مقطع لیسانس

از آنجایی‌ که اقتصاد رشته‌ ای بسیار با اهمیت است؛ تحصیل اقتصاد در اتریش و در مقطع لیسانس مستلزم شرایط و مدارکی است که شایستگی دانشجو را برای ورود به مقطع لیسانس رشته اقتصاد را به اثبات برساند. جذب و انتخاب دانشجویانی که درخواست پذیرش در رشته اقتصاد را دارند در دانشگاهی مانند WU یک بار در سال انجام می‌شود و مادامی‌ که دانشجو مراحل انتخاب را با موفقیت سپری کند در سال بعد، ترم تابستان یا زمستان می‌تواند به تحصیل در رشته اقتصاد در مقطع لیسانس مشغول شود. مدارکی که برای ورود به مقطع لیسانس در رشته اقتصاد مورد نیاز است شامل:

 • اثبات مهارت و مدرک زبان آلمانی سطح A1
 • معادل سازی مدرک دوره متوسطه یا آخرین مدرک تحصیلی
 • ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی همراه با تعداد ساعات آموزش

چنانچه مدرک تحصیلی دوره متوسطه ارائه ‌شده معادل مدرک تحصیلی در اتریش شناخته نشود دانشجو ملزم به شرکت در آزمون تکمیلی دروسی مانند: ریاضی، انگلیسی، جغرافیا، تاریخ خواهد بود.

تحصیل اقتصاد در اتریش در مقطع فوق لیسانس

تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش و در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی امکان‌ پذیر است. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته اقتصاد 4 سال به طول خواهد انجامید. در این مقطع نیاز به مدرک دوره لیسانسی باشد که طی آن حداقل 180 واحد ECTS مرتبط و 25 واحد در رشته اقتصاد و ECTS و پاس کردن 8 واحد در دروس ریاضیات، آمار و اقتصاد سنجی الزامی است. تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش و در مقطع فوق‌لیسانس نیازمند مهارت کامل در زبان انگلیسی و دارا بودن مدرک IELTS  با نمره  7.0 است.

تحصیل اقتصاد در اتریش در مقطع دکتری

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش و در مقطع دکترا هستند بدون شک از دشواری شرایط تحصیل در مقطع دکتری در رشته اقتصاد مطلع‌اند. داشتن مدرک موفقیت‌ آمیز کارشناسی ارشد در یک رشته مرتبط، تسلط بر اقتصاد مالی، مهارت در ریاضیات و یا آمار، تسلط کافی به زبان انگلیسی و دارا بودن مدرک IELTS با نمره 7 و نباید هیچ‌ کدام از مؤلفه‌ های زبان انگلیسی در این آزمون نمره کمتر از 6 کسب نکرده باشند. مدارکی مانند ریز نمرات تمام دوره‌ ها و مقاطع تحصیلی که دانشجو سپری کرده است، رزومه علمی، پاسپورت از الزامات ورود و تحصیل در این مقطع از رشته اقتصاد است.

بهترین دانشگاه های اقتصاد اتریش

دانشگاه‌ هایی که در اتریش به ‌عنوان بهترین مراکز برای ارائه رشته اقتصاد نام ‌برده شده‌ اند شامل دانشگاه وین (Vienna University) و دانشگاه اقتصاد وین (Vienna University of Economics) می‌ شود.

دانشگاه وین: دانشگاه وین یک موسسه دولتی است که در سال 1365 میلادی تاسیس شده است؛ این دانشگاه به‌ عنوان قدیمی‌ ترین دانشگاه آلمانی ‌زبان شناخته‌ شده است. این دانشگاه در رشته ‌هایی مانند اقتصاد و تجارت متمرکز است.

دانشگاه اقتصاد وین: دانشگاه اقتصاد وین یکی از بزرگ‌ ترین مراکز متمرکز بر حوزه اقتصاد در سطح اروپا محسوب می‌ شود. دانشجویان زیادی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و به‌ واسطه همین موضوع این دانشگاه برای تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش به‌ عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه نام ‌برده شده است.

هزینه تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش

هزینه های تحصیل در اتریش برای افرادی که تابعیت اتریش را دارا هستند و بعلاوه به زبان آلمانی هم تسلط دارند رایگان است. اما دیگر دانشجویان که اکثراً ملیت خارج از اتحادیه اروپا دارند باید شهریه بپردازند. هزینه و شهریه رشته‌ ها و مقاطع مختلف متفاوت است و دانشجویان بین‌المللی شهریه‌ ای در حدود 3 هزارتا 23 هزار یورو را برای یک سال تحصیلی پرداخت می‌ کنند. بعضی از برنامه‌ های تخصصی شهریه‌ای در حدود 35 هزار یورو در طول یک سال تحصیلی می‌ پردازند.

تحصیل اقتصاد در اتریش به همراه بورس تحصیلی

بورسیه‌ تحصیلی اتریش همواره برای دانشجویان بین‌المللی از سوی دولت اتریش در نظر گرفته می شود. دانشجویانی که به‌ منظور تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش برای بورسیه درخواست دهند می‌ توانند از مزایای آن بهره‌ مند شوند. این بورسیه‌ ها اکثراً فارغ از ملیت و رشته تحصیلی به دانشجویان خارجی اعطا می‌ شوند. برای مثال دانشگاهی که یکی از بهترین دانشگاه‌ ها در رشته اقتصاد است. بورسیه‌ ای که برای دانشجویان رشته اقتصاد و رشته ‌های زیرمجموعه آن است شامل جایزه و کمک ‌هزینه بر اساس شایستگی به دانشجو تعلق می‌ گیرد. دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا با اثبات سطح خوبی از زبان انگلیسی است. مبلغ کمک ‌هزینه که به این دانشجویان تعلق می‌ گیرد شامل: بورس تحصیلی تا 750 یورو یا بیش از 3600 یورو است.

بازار کار رشته اقتصاد در اتریش

اقتصاد از رشته‌ هایی است که زیر مجموعه زیادی را شامل می‌شود و اشتغال در هر کدام از این شاخه ‌ها به تحصیلات و مهارت مرتبط در آن زمینه ‌ها را می‌ طلبد. تحصیلات بالا در رشته اقتصاد یکی از اصلی ‌ترین پارامترهای تأثیرگذار بر اشتغال و استخدام افراد است. به ‌طوری‌ که مثلاً متقاضیانی که مدرک دکترا در رشته اقتصاد را دارا باشند به سهولت می‌ توانند شغلی مناسب در بانک‌ها یا سیستم آموزش عالی در دانشگاه‌ ها مشغول به‌ کار شوند. می‌توان گفت به‌ طور معمول متقاضیان کار برای ورود به یک بازار کار جدید نیازمند کسب اطلاعاتی درزمینه نرخ اشتغال، نرخ بیکاری که از شاخص‌های تأثیرگذار بر اشتغال هستند. نمودار زیر نشان‌دهنده نرخ اشتغال در اتریش است.

نرخ اشتغال در اتریش

 نرخ بیکاری در اتریش نسبت به سال پیش کاهش داشته است و نمودار زیر به خوبی گویای این مسئله است.

نرخ بیکاری در اتریش

شرایط و مدارک ویزای تحصیلی برای تحصیل اقتصاد در اتریش

تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش هم مانند سایر رشته‌های دیگر مستلزم اخذ ویزای تحصیلی است. نخستین مدرکی که فرد متقاضی تحصیل در اتریش داشته باشد؛ نامه پذیرش از دانشگاهی در اتریش است. در مرحله بعد با توجه به دوره تحصیلی که متقاضی قصد سپری کردن آن را دارد امکان درخواست دو نوع ویزا وجود دارد ویزای کوتاه‌ مدتی تحت عنوان ویزای نوع C که تنها نود روز معتبر خواهد بود و نوع دوم ویزا که تحت عنوان ویزای نوع D شناخته می‌شود این نوع از ویزا تا شش ماه هم معتبر است و پس‌ازآن هم قابلیت تبدیل به‌ نوعی دیگر از ویزا مانند ویزای کار را هم دارد. اسنادی که برای اخذ ویزای تحصیلی مورد نیاز است در اینجا آورده شده است:

 • پاسپورت با دو صفحه خالی که کمتر از ده سال از صدور آن گذشته باشد.
 • تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی
 • بیمه سفر
 • دو قطعه عکس
 • اثبات تمکن مالی برای هزینه زندگی و هزینه تحصیل
 • مدارک سوابق تحصیلی 

تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش

در این مقاله ما تمام راه های تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش را به شما خواهیم آموخت.

شرایط کار پس از تحصیل اقتصاد در اتریش

شرایط کار پس از تحصیل در اتریش به این صورت است که متقاضیان تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش مادامی‌ که تحصیلات آنها به‌ پایان برسد و ویزای خود را تمدید نکنند می‌ بایست به کشور خود برگردند. برای کار پس از تحصیل دانشجو پیش از اینکه تحصیلات خود را به‌ پایان برساند و ویزای تحصیلی او منقضی شود باید درخواستی مبتنی بر ویزای جستجوی کار را ارائه دهد تا بتواند 6 ماه فرصت جستجوی کار در اتریش را داشته باشد و بتواند مشغول به‌ کار شود و به ‌واسطه یافتن شغل شایسته درخواست کارت سفید قرمز سفید می‌ شود و می‌تواند به مدت دو سال در اتریش بماند و به‌ کار اشتغال یابد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول در مورد تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش

آیا برای تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش متقاضی باید مدرک قبلی خود را معادل سازی کند؟

بله، معادلسازی مدرک می بایست انجام شود و اگر مدرک متقاضی معادل نباشد می بایست در آزمون های تکمیلی شرکت کند.

برای تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش و در مقطع کارشناسی ارشد چه مدرک زبانی نیاز است؟

مدرک زبان انگلیسی آیلتس با نمره 7برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته اقتصاد در دانشگاه اتریش لازم است.

برای تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش چه مبلغ شهریه ای مقرر شده است؟

بورس تحصیلی تا 750 یورو یا بیش از 3600 یورو است.

برای تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش و کار در اتریش چگونه می توان اقدام کرد؟

متقاضی تحصیل در اتریش می تواند قبل از اتمام تحصیلات خود، درخواست مجوز جستجوی کار را مطرح کند و پس از یافتن کار کارت سفید قرمز سفید اخذ کرده و به مدت دو سال مشغول به کار پس از تحصیل شود.

سخن پایانی درباره تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش

در این نوشتار به بررسی تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش پرداخته شد. معرفی رشته علوم اقتصادی که پیشینه‌ای بسیار قدیمی در اتریش را دارا می ‌باشد انجام شد و مشخص شد که برای ورود به این رشته متقاضی می ‌بایست مدرک تحصیلات متوسطه خود را معادل‌ سازی کند و علاوه بر آن می‌بایست مهارت خود را در زبان آلمانی هم به اثبات برساند. رشته اقتصاد در اتریش بسته به سطح تحصیلات و مهارت می‌تواند مشغول به‌ کار شود. مادامی‌که متقاضی تحصیل در رشته اقتصاد در اتریش هستید می‌توانید با موسسه  مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کرده و سؤالات خود را بپرسید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان