تحصیل رشته معماری در اتریش

13 نظر

کشور اتریش برای معماران جزو مشهور ترین در سطح بین الملل می باشد. تحصیل معماری در اتریش برای علاقه‌مندان به این رشته می‌تواند سکوی پرتاب بسیار خوب و قوی باشد. کشور اتریش به مهد هنر در قلب اروپا معروف است و دانشجویان می توانند برای تحصیل معماری در اتریش برای دانشگاه های دولتی و خصوصی اقدام کنند. شما علاقه مندان به کشور اتریش و همچنین رشته معماری می توانید برای اطلاعات بیشتر با موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و با مشاورین ما مشاوره رایگان داشته باشید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل معماری در اتریش

مزایای تحصیل رشته معماری در اتریش

معماری در کشور اتریش بسیار خواهان و طرفداران زیادی دارد اکثر مردم برای تحصیل در این رشته سعی می کنند کشور اتریش و انتخاب کنند چون این کشور از نظر هنر و معماری در جدول همه کشورها می باشد. برای مزایای تحصیل رشته معماری در اتریش می توان به نکته خیلی عالی اشاره کرد که دانشجویان بین المللی هم می تواند در دانشگاه های رایگان این کشور در سطح خیلی بالایی تحصیل کنند. یکی دیگر از مزایای تحصیل رشته معماری در اتریش در این نکته می باشد که می‌ توانند دانشجویان به زبان‌ های انگلیسی و آلمانی در کشور اتریش تحصیل کنند.

بهترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل در رشته معماری

برای تحصیل در رشته معماری در کشور اتریش برای دانشگاه های متعددی می توان در این کشور تحصیل کرد چند تا از بهترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل در رشته معماری عبارتند از:

۶ دانشگاه برتر اتریش

رتبه در اتریش

رتبه در اروپا

دانشگاه صنعتی وین

۱

۱۲

دانشگاه صنعتی گراز

۲

۹۲

دانشگاه وین

۳

۱۴۷

دانشگاه پوهانس کپلر لینز

۴

۲۰۱

دانشگاه کلاگنفورت

۵

۲۸۲

دانشگاه اینسبروک

۶

۲۹۷

هزینه های تحصیل در اتریش برای دانشجویان بین المللی اگر زبان آلمانی را در سطح عالی بدانند می تواند رایگان باشد ولی اگر دانشجویان بین المللی با زبان انگلیسی بخواهند وارد شوند هزینه شهریه دانشگاه را باید پرداخت کنند که در ادامه مقاله به ریز هزینه های تحصیل کشور اتریش می پردازیم.

کار پس از تحصیل در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: کار پس از تحصیل در اتریش

در این مقاله ما تمام راه های کار پس از تحصیل را به شما خواهیم آموخت.

هزینه تحصیل رشته معماری در اتریش

اکثر دانشگاه های کشور اتریش برای دانشجویان بومی و محلی شهریه زیر ۱۰۰۰ یورو در سال دارد ولی برای دانشجویانی که از خارج اتحادیه اروپا وارد این کشور می شوند متفاوت می باشد. تمامی شهریه های دانشگاه های کشور اتریش بستگی به مدرک زبان متقاضیان بین المللی دارد. اگر شما جزو افرادی هستید که مدرک زبان آلمانی در سطح C1 دارید می توانید برای دانشگاه های رایگان اتریش اقدام کنید ولی اگر پایین تر از این سطح هستید و یا مدرک زبان آلمانی ندارید نمی توانید برای تحصیل رایگان در اتریش اقدام کنید. طبق جدول بالا شهریه دانشجویان به شرح زیر می باشد:

نام دانشگاه

شهریه دانشجویان محلی
(برای هر سال)

شهریه دانشجویان بین المللی
(برای هر سال)

دانشگاه صنعتی وین

۵۰۰ یورو

۲۰۰۰ یورو

دانشگاه صنعتی گراز

۳۰۰ یورو

۲۰۰۰ یورو

دانشگاه وین

۳۰۰ یورو

۱۷۰۰ یورو

دانشگاه پوهانس کپلر لینز

۳۰۰ یورو

۱۵۰۰ یورو

دانشگاه کلاگنفورت

۵۰۰ یورو

۱۰۰۰ یورو

دانشگاه اینسبروک

۳۰۰ یورو

۱۰۰۰ یورو

تحصیل رشته معماری در اتریش از طریق اخذ بورسیه تحصیلی

برای اخذ بورسیه تحصیلی در رشته معماری در کشور اتریش بسیار رقابت زیاد هستند که هر ساله دانشجویان زیادی برای اخذ بورسیه تحصیلی در اتریش اقدام می ‌کنند. بورسیه های تحصیلی انواع مختلفی دارد بعضی از آنها هستند که فقط برخی از هزینه های دانشجویان را پوشش می دهند و بعضی دیگر همه هزینه ‌های دانشجو را پوشش می ‌دهند. متقاضیانی که قصد دارند برای ادامه تحصیل خود در کشور اتریش در رشته معماری اقدام کند در مقطع کارشناسی ارشد اخذ بورسیه برای آنها خیلی راحت تر از مقطع کارشناسی می باشد. اگر دانشجو مقطع کارشناسی را با پرداخت شهریه در کشور اتریش بگذراند و مدرک تحصیلی خود را با نمرات بسیار بالا اخذ کند می تواند برای مقطع کارشناسی ارشد در کشور اتریش بورسیه اخذ کند.

لازم به ذکر می باشد که تحصیل رشته معماری در اتریش از طریق اخذ بورسیه تحصیلی می تواند برای برخی از دانشجویان که شرایط زیر را داشته باشند امکان پذیر باشد:

مهمترین نکته برای اخذ بورسیه در دانشگاه های اتریش داشتن مدرک آیلتس با نمره ۶.۵ به بالا و یا داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B2 می باشد. همچنین متقاضیان برای اخذ بورسیه تحصیلی در رشته معماری در کشور اتریش باید حتما مدرک کارشناسی دانشگاه معتبر با معدل بسیار بالا داشته باشند.

تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش

در این مقاله ما تمام راه های تحصیل رشته مهندسی برق در اتریش را به شما خواهیم آموخت.

شرایط ویزای همراه برای تحصیل رشته معماری در اتریش 

اگر شما متقاضی عزیز برای تحصیل رشته معماری در اتریش اقدام کردید و می ‌خواهید همراهان خود که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال می باشند با خود در این کشور ببرید باید بدانید که ورود همراهان می تواند همزمان با شما صورت پذیرد و همچنین همسر دانشجو اجازه کار تمام وقت در کشور اتریش را دارد به طوری که بعد از ورود با ویزای همراه همسر شما می تواند به دنبال کار در کشور اتریش بگردد و بعد از دریافت جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما در این کشور می تواند ویزای همراه خود را به ویزای کاری تبدیل کند و همچنین فرزند زیر ۱۸ سال شما می تواند به صورت رایگان در کشور اتریش به تحصیل خود بپردازد.

وضعیت پیدا کردن کار پس از تحصیل رشته معماری در اتریش

کشور اتریش جزو کشورهای می باشد که نرخ بیکاری پایینی دارد و دانشجو بعد از اتمام تحصیل خود در این کشور یک سال اجازه دارد در کشور بماند و دنبال کار بگردد و بعد از این که جاب آفر و یا پیشنهاد شغلی از سمت کارفرما دریافت کرد می ‌تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند.از این رو برای دانشجویان معماری امکان کار پس از تحصیل در اتریش وجود دارد. کسانی که در این کشور با ویزای کاری مشغول به کار می شوند بعد از ۵ سال کار کردن و پرداخت مالیات می ‌توانند به پاسپورت این کشور و یا شهروندی این کشور نیز برسند. معمولا کسانی که در کشوری مثل اتریش تحصیل می ‌کند برای پیدا کردن کار در این کشور که نرخ بیکاری پایینی دارد مشکلی ندارد و می توانند با در دست داشتن مدارک خود که در این کشور تحصیل کردند و سطح زبان آلمانی عالی دنبال کار بگردد و کار مورد نظر خود را پیدا کنند.

درآمد معماران در اتریش

وقتی که در رشته معماری در کشور اتریش شروع به کار می کند و معمولاً حدود ۳۶۰۰ یورو در ماه می تواند درآمد داشته باشد. در دو سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ کمترین درآمدی که یک معمار در این کشور اخذ کرده بود حدود ۱۶۹۰ یورو در ماه بوده همچنین بالاترین حقوقی که یک معمار در این کشور اخذ کرده حدود ۶٨٠٠ یورو بوده است پس می ‌توان نتیجه گرفت که میانگین حقوق در دو سال ۲۰۲۲ و ۲۱ حدود ۳۵۲۰ یورو الی ٣۶٠٠ یورو در ماه می باشد. جدول زیر به حقوق انواع مشاغل معماری می ‌پردازیم:

عنوان شغلی  

میانگین درآمد (درماه)

معمار

۳۶۰۰ یورو

طراح معماری

۴۳۰۰ یورو

مدیر معماری

۶۹۹۰ یورو

طراح داخلی

۳۸۳۰ یورو

تکنسین نقشه برداری

۱۶۹۰ یورو

پیش نویس CAD

۲۰۱۰ یورو

مدیر طراحی

۶۱۳۰ یورو

وضعیت اقامت دائم و تابعیت پس از تحصیل رشته معماری در اتریش

کشور اتریش جز کشورهایی می ‌باشد که بعد از تحصیل شما دانشجوی عزیز می توانید به مدت یک سال در این کشور حضور داشته باشید و به دنبال کار مورد علاقه خود بگردید و بعد از این که کار خود را پیدا کردید می ‌توانید با جاب آفر که از کارفرما دریافت می ‌کنید ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. بعد از این شما می توانید اقامت دائم کاری داشته باشید و برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور می توانید بعد از ۵ سال کار کردن مالیات دادن برای آزمون پاسپورت آماده شوید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل معماری در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 

سوالات متداول در مورد تحصیل معماری در اتریش

آیا بعد از تحصیل معماری در اتریش می توان در این کشور ماند و پاسپورت این کشور را گرفت؟

خیر شما نمی توانید با ویزای تحصیلی به پاسپورت کشور اتریش برسید. می بایستی در این کشور ۵ سال کار کنید و مالیات پرداخت کنید تا بتوانید به پاسپورت این کشور برسید.

آیا با مدرک زبان آیلتس می توان در کشور اتریش تحصیل کرد؟

بله امکان پذیر می باشد.

آیا با داشتن سطح زبان C1 آلمانی میتوان در کشور اتریش برای رشته معماری بورسیه تحصیلی اخذ کرد؟

بله٬ اگر نمرات مقطع قبلی شما عالی باشد می توانید برای اخذ بورسیه از دانشگاه مورد علاقه خود اقدام کنید.

آیا می توانم مادر و پدر خود را به عنوان همراه با خود با ویزای تحصیلی به کشور اتریش بیاورم و اقامت بگیرند؟

خیر٬ همراه می تواند جزو همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال باشد.

سخن پایانی درباره تحصیل معماری در اتریش

همانطور که پیش تر در همین مقاله ذکر شد برای کشور اتریش می‌ توانید برای تحصیل رایگان و یا غیر رایگان اقدام کنید. شما دانشجوی عزیز می ‌توانید برای تحصیل معماری در اتریش برای دانشگاه های سطح بالا این کشور و همچنین در اروپا اقدام کنید. همچنین برای اخذ بورسیه تحصیلی در کشور اتریش اگر مدرک زبان انگلیسی در سطح آیلتس ۶ و نیم به بالا داشته باشید و یا اگر سطح زبان آلمانی شما بسیار قوی باشد می توانید برای بورسیه شدن در این کشور اقدام کنید. همچنین لازم به ذکر میباشد که کشور اتریش برای همراهان می ‌تواند کشور مناسبی باشد چرا که همراه آن می توانند به طور همزمان به این کشور وارد شوند. شما متقاضی عزیز اگر هنوز هم جواب سوالات خود را نگرفته اید می توانید در زیر این مقاله سوالات خود را برای ما بنویسید تا در اولین زمان به سوالات شما پاسخ دهیم همچنین می توانید با شماره های ما تماس بگیرید و با مشاورین خبره و کار بلد موسسه MIE مشاوره رایگان داشته باشید

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
امیر محمد
سلام وقت بخیر برای تحصیل معماری تو اتریش دانشگاه وین آزمون ورودی داره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز در صورت قبولی در دانشگاه دولتی ایران و داشتن مدرک زبان المانی امکان اخذ پذیرش در دانشگاه وین بدون آزمون وجود دارد.
سارا زمانی فرد
سلام وقت بخیر، من 37 سالمه و مدرک کارشناسیم در ایران رشته معماری با معدل 18/83 در دانشگاه تهران فارغ التحصیل شدم آیا میتونم برای ملی وین به زبان آلمانی برای دوره کارشناسی ارشد درخواست بدم؟ رایگان بودن دانشگاه خیلی واسم اهمیت داره ممنون میشم راهنمایی کنید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، شانس دریافت پذیرش در دانشگاه های دولتی اتریش را خواهید داشت و در صورت دریافت پذیرش تحصیل شما رایگان خواهد بود.
حنا
سلام و خسته نباشید. از ویدیو گام به گام تا کار میشه برای کاریابی تو اتریش هم استفاده کرد؟ خیلی ممنون از پاسخگوییتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، این ویدئو تمام مراحل کاریابی را به صورت مرحله به مرحله به شما آموزش می دهد.
خیریه موسوی
سلام وقتتون بخیر کسی که کارشناسی یک رشته دیگه ای باشه میشه ارشد بیاد معماری درس بخونه ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اخذ پذیرش در رشته های هنری باید در رشته مرتبط تحصیل کرده باشید.
سحر
سلام، از کدوم دانشگاه ها برای رشته معماری به زبان انگلیسی میشه پذیرش گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. برای دانشگاه های متعددی امکان اقدام وجود دارد اما شرایط دریافت پذیرش بسته به افراد می تواند متفاوت باشد.
امیر علی
با سلام. با مدرک زبان در سطح B2 میشه در دانشگاه های اتریش بورسیه گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان دریافت پذیرش را خواهید داشت اما صرف داشتن مدرک ب2 منجر به دریافت بورسیه نمی شود.
طاهر
سلام من 29 ساله امه آخرین مقطع تحصیلمم لیسانس معماری بوده سطح زبانم در حد 5.5 ایا میشه برای اتریش اقدام کنم؟ و آیا این رشته در اتریش متقاضی داره و آیا این امکان رو دارم بعد از تحصیل دنبال کار باشم یا خیر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی سن و رشته شما برای اخذ ویرای تحصیلی اتریش مناسب می باشد. پس از اتمام تحصیل در مدت زمان اقامت پس از تحصیل اجازه پیدا کردن کار خواهید داشت.
سهیل قریشی
سلام و عرض ادب بنده معماری خوندم در ایران و کارشناسی ارشد دارم. ایا برای کار در همین رشته در کشور اتریش باید معادلسازی صورت بگیره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز این رشته جز رشته‌هایی می‌باشد که برای کار کردن بایستی مدرک خود را مدل سازی نمایید.
سلطانی
سلام و عرض ادب بازار کار رشته معماری در اتریش نسبت به ایران چجوریه؟ این امکان رو داریم که همزمان هم تحصیل هم کار کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز نرخ بیکاری در اتریش پایین می‌باشد و امکان کار کردن در حین تحصیل نیز وجود دارد.
بردیا
بنده ۳۲ ساله هستم و رشته تحصیلیم در مقطع کارشناسی معماری داخلی بوده شرایط این رو دارم که برای ارشد مهندسی معماری بخونم تو اتریش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در صورتی که سطح زبان مناسب و سرمایه کافی برای هزینه های تحصیل و زندگی داشته باشید شانس خواهید داشت.
علی زاده
سلام وقت بخیر ۴۰ سالمه لیسانس معماری ام و دو تا بچه دارم می تونم به اتفاق کل خانواده ام مهاجرت تحصیلی داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله این امکان وجود دارد.
علی
سلام، کسی که معماری خونده آیا میتونه برای رشته های دیگه هم اپلای کنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله برای برخی از رشته ها امکان پذیر است.
علی غلامی
سلام من 34 سالمه لیسانس معماری دارم و ایلتس 5 و نیم دارم سابقه کاری 4 ساله هم دارم باتوجه به شرایطم میتونم برای ادامه تحصیل در اتریش اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، در صورت اخذ مدرک زبان حداقل آیلتس 6.5 میتوانید برای دوره فوق لیسانس اقدام داشته باشید و با همین مدرک زبان نیز میتوانید با دوره زبان برای این کشور اقدام نمایید.
مشاوره رایگان