رشته فیزیوتراپی در انگلستان

23 اردیبهشت 1401 بدون نظر

انگلستان جزو ثروتمند ترین کشور های دنیا شناخته می شود که پایتخت آن شهر لندن است. کشور انگلستان همواره در سال های اخیر پذیرای دانشجویان بسیاری بوده است. با توجه به نظام عالی آموزش در کشور انگلستان و همچنین کیفیت بالای زندگی در این کشور متقاضیان زیادی این کشور را به عنوان مقصد اول خود برای تحصیل و زندگی انتخاب می کنند. دانشگاه های انگلستان از رنک بالایی برخوردار هستند. کشور انگلستان دارای دانشگاه های بسیاری در زمینه های مختلف می باشد که دانشجویان می توانند برای ادامه تحصیل خود در این دانشگاه ها اقدام کنند. رشته فیزیوتراپی در انگلستان در بین متقاضیان تحصیل در این کشور خواهان بسیاری دارد و افراد می توانند در این رشته تحصیل نمایند. با توجه به خروج این کشور از اتحادیه اروپا انگلستان نیاز خود را به نیروی کار اعلام کرده است و افرادی که در زمینه فیزیوتراپی نیز تحصیل می کنند می توانند پس از تحصیل از شرایط خوبی برخوردار شوند. در این مقاله تمامی نکات مربوط به تحصیل فیزیوتراپی در انگلستان و درآمد حاصل از این کار به طور کامل توضیح داده شده است. چنانچه با مطالعه این مقاله نیاز به مشاوره داشتید می توانید با مشاورین موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شرایط شما به طور کامل ارزیابی شود و از مشاوره رایگان تلفی بهره مند شوید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در انگلستان

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد شرایط تحصیل در انگلستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد شرایط تحصیل در انگلستان

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
وظایف رشته فیزیوتراپی در انگلستان

درباره رشته فیزیوتراپی در انگلستان

رشته فیزیوتراپی که جزو رشته های توانبخشی محسوب می شود یکی از پرطرفدار ترین رشته ها می باشد و افرادی که در این زمینه تحصیل می کنند می توانند درآمد خوبی کسب نمایند. برای تحصیل در انگلستان در این رشته افراد می بایست پیش نیاز های این رشته را بگذرانند. کسانی که در این رشته فعالیت می کنند بدون استفاده از دارو و تنها با استفاده از حرکات فیزیکی به افرادی که دچار بیماری های حرکتی هستند کمک می کنند. کار فیزیوتراپ ها به این گونه است که با بیمارانی که دچار اختلال جسمی هستند ملاقات می کنند. بعد از تشخیص بیماری توسط فیزیوتراپ با استفاده از تکنیک های خاص مانند ورزش درمانی، الکتروتراپی و غیره کمک به روند بهبود بیماران خواهند کرد. همچنین با استفاده از مشاوره درست توسط فیزیوتراپ به شخص بیمار، کمک خواهد کرد تا از بروز وقایعی همچون آسیب دیدگی جلوگیری کنند. در کشور انگلستان معمولا فیزیوتراپ ها به مدت ۳۸ ساعت در هفته مشغول به کار هستند که ممکن است شیفت شب و آخر هفته را نیز شامل شود.

شرایط تحصیل فیزیوتراپی در انگلستان

به طور کلی برای تحصیل فیزیوتراپی در انگلستان در هر مقطعی افراد باید شرایط ورود خود را ارزیابی نمایند و با توجه به شرایط عمومی خود اقدام به اخذ پذیرش در رشته و دانشگاه مورد نظر خود نمایند. برای تحصیل در رشته فیزیوتراپی نیز افراد باید مدارک لازم را به دانشگاه ارائه دهند. همچنین می توانند درمقاطع کارشناسی تا دکترا در این رشته ادامه تحصیل نمایند. لازم به ذکر است که افرادی که می خواهند در زمینه فیزیوتراپی مشغول به کار در انگلستان شوند می بایست از قدرت بدنی کافی برخوردار باشند چرا که درمانگر انرژی زیادی برای کمک به بیماران نیاز دارد. داشتن دیپلم ۱۲ ساله و ارائه مدرک زبان الزامی می باشد.

تحصیل کارشناسی فیزیوتراپی در انگلستان

افرادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی رشته فیزیوتراپی در انگلستان را دارند می بایست دیپلم ۱۲ ساله خود را ارائه دهند. همچنین شخص نیاز دارد تا مدرک زبان در حد آیلتس ۶ الی ۶.۵ به دانشگاه نشان دهد. به دلیل اینکه تحصیل در رشته فیزیوتراپی نیاز به گذراندن دوره پیش نیاز دارد، دانشجویان می بایست دوره فاندیشن را بگذراند و نمره بالایی کسب نماید. همچنین افرادی که هنوز موفق به اخذ دیپلم خود نشده اند می توانند در مقطع دبیرستان وارد شوند و پس از گذراندن دوره فاندیشن و دریافت دیپلم خود در کشور انگلستان وارد این رشته شوند. به طور معمول طول دوره تحصیل رشته فیزیوتراپی در مقطع لیسانس ۳ سال می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد فیزیوتراپی در انگلستان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان متقاضیان زیادی را به خود جذب کرده است. برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد فیزیوتراپی شخص می بایست مدرک کارشناسی با معدل متوسط رو به بالا خود را همراه با سابقه عملی ارائه نماید و مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آیلتس ۶.۵ و ۷ می باشد. ضمن اینکه افراد طی مصاحبه پذیرش خواهند شد. مدت زمان تحصیل در این مقطع ۱ الی ۲ سال می باشد که دوره های ۱ ساله به صورت فشرده برگزار می شود.

تحصیل دکترا فیزیوتراپی در انگلستان

تحصیل دکترا در رشته فیزیوتراپی همانند اکثر رشته ها نیاز به پیدا کردن سوپروایزر یا استاد راهنما دارند. افرادی که میخواهند در مقطع دکترا ادامه تحصیل نمایند می بایست با دانشگاه و اساتید مربوطه مکاتبه کرده و پس از تاییدیه سوپروایزر پذیرش گرفته و مدارک خود را تکمیل نماید. براساس ادامه تحصیل در این مقطع شخص متقاضی باید مدرک کارشناسی ارشد خود با معدل 16 و همچنین نمره زبان آیلتس ۷ به بالا را ارائه نمایند. همچنین داشتن مقاله علمی و پروپزال هم از مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در این رشته می باشد. تحصیل دکترا در انگلستان عموما ۳ الی ۴ سال است.

 

تحصیل داروسازی در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل داروسازی در انگلستان

در این مقاله ما جوانب تحصیل داروسازی در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

گرایش های رشته فیزیوتراپی در انگلستان

با توجه به اینکه تعداد بسیاری رشته فیزیوتراپی را به عنوان رشته تحصیلی خود انتخاب می کنند گرایش های مختلفی در این رشته وجود وجود دارد که افراد می توانند در این رشته ها تحصیل نمایند. رشته فیزیوتراپی هم در انگلستان همانند بسیاری از رشته ها گرایش های مختلفی دارد که در لیست زیر به آن ها اشاره شده است:

رشته هایی که در کارشناسی ارشد ارائه می شوند:

 • فیزیوتراپی
 • فیزیوتراپی ورزشی علوم تشریحی
 • آرگونومی
 • فیزیولوژی مدیریت
 • توانبخشی سلامت
 • سالمندی
 • فیزیک پزشکی

رشته هایی که در دکترا ارائه می شوند در لیست زیر آورده شده است:

 • فیزیوتراپی سالمند شناسی
 • علوم اعصاب
 • فیزیولوژی ورزشی
 • مشاوره توانبخشی
 • مهندسی پزشکی
 • بیولوژی تولید مثل
 • علوم بیومدیکال مقایسه ای
 • علوم تشریحی
 • علوم سلولی کاربردی
 • مهندسی بافت
 • آرگونومی

هزینه تحصیل فیزیوتراپی در انگلستان

تحصیل در هر کشوری نیازمند برآورد هزینه ها توسط دانشجو می باشد. بسیاری از دانشجویان نگرانی هایی در خصوص هزینه تحصیل و تمکن مالی را دارند. قبل از اقدام دانشجویان می بایست طبق شرایط خود بهترین گزینه و دانشگاه را انتخاب کنند. با توجه با این که مهاجرت تحصیلی شامل هزینه هایی است که دانشجویان باید از عهده آن برآیند نیاز دارد که قبل از اقدام از شرایط و هزینه تحصیل آگاه شوند. هزینه تحصیل در کشور های مختلف در رشته داروسازی بسیار متغیر است. افرادی که می خواهند در کشور انگلستان در این رشته تحصیل نمایند باید تمکن مالی خوبی داشته باشند. هزینه تحصیل فیزیوتراپی در انگلستان بستگی به دانشگاه و مقطع تحصیلی دارد. در زیر حدود هزینه تحصیل در انگلستان در رشته فیزیوتراپی آورده شده است:

 • کارشناسی از ۹۵۰۰ پوند الی ۱۵۰۰۰ پوند
 • کارشناسی ارشد از ۱۰۰۰۰ پوند الی ۳۰۰۰۰ پوند
 • دکترا از ۱۰۰۰۰ الی ۲۰۰۰۰ پوند

همچنین امکان تحصیل به صورت فول تایم و فشرده وجود دارد اما هزینه های تحصیل کمی بیشتر است. در مقطع ارشد متقاضیان می توانند دوره تحصیل ۱ ساله و در مقطع دکترا ۲ الی ۳ ساله داشته باشند.

بورسیه فیزیوتراپی در انگلستان

کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که بورسیه های مختلفی را در رشته های متنوع و در مقاطع تحصیلی گوناگون ارائه می دهد. اخذ بورسیه و امکان تحصیل رایگان در این کشور برای دانشجویان بین المللی محبوبیت بسیاری دارد. به طور کلی امکان گرفتن بورسیه در رشته هایی که مرتبط با علوم پزشکی هستند بسیار اندک بوده و بیشتر مختص افراد انگلیسی است. برای تحصیل در این رشته شخص می بایست از سطح علمی بالایی برخوردار باشد. داشتن معدل بالا، رزومه قوی، دانش زبان کافی و فعالیت در زمینه های پژوهشی برای اخذ بورسیه تحصیلی انگلیس لازم است. بورسیه فیزیوتراپی انگلستان در مقاطع مختلفی ارائه می شود که عموما شامل بخشی از هزینه های دانشجو می شود. امکان تحصیل رایگان با بورسیه کامل تنها در مقطع دکترا امکان پذیر می باشد‌ که دانشجویانی که رزومه قوی و سطح علمی بالایی دارند، عموما مشمول دریافت بورسیه می شوند.

شغل فیزیوتراپی در انگلستان

دانشگاه های برتر انگلستان در رشته فیزیوتراپی

نظام عالی آموزش در این کشور در دنیا بسیار شناخته شده است و این کشور دانشگاه های برتری دارد که در رتبه بندی جهانی در جایگاه بالایی قرار دارند و تحصیل در رشته فیزیوتراپی در این دانشگاه ها امکان پذیر است. برای تحصیل در دانشگاه های برتر متقاضیان باید مدارک خود را مبنی بر داشتن سطح علمی بالا رزومه قوی به دانشگاه ارائه دهند. دانشگاه های برتر این کشور شرایط متفاوتی را برای دانشجویان ارائه می دهند که دانشجویان می توانند به تحصیل در دانشگاه های سطح بالا بپردازند. در جدول زیر بهترین دانشگاه های برتر انگلستان در زمینه فیزیوتراپی و رتبه آن ها معرفی شده است:

دانشگاه southampton

رتبه 1

دانشگاه glasgow caledonian

رتبه 2

دانشگاه robert gordon

رتبه ۳

دانشگاه لیورپول

رتبه ۴

دانشگاه بیرمنگام

رتبه ۵

کالج کینز دانشگاه لندن رتبه ۶

رتبه 6

دانشگاه ناتینگام رتبه ۷

رتبه 7

دانشگاه central landcashire رتبه ۸

رتبه 8

دانشگاه کاردیف رتبه ۹

رتبه 9

دانشگاه متروپولیتین منچستر رتبه ۱۰

رتبه 10

 

دانشگاه southampton

برای تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه شخص می بایست مدرک گواهینامه خود را به دانشگاه ارائه دهند و حداقل نمره ۱۴ از ۲۰ داشته باشند و همچنین حداقل ۱۷ سال سن داشته باشند. طول دوره تحصیل ۳ الی ۴ سال است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شخص می بایست مدرک کارشناسی خود را ارائه دهد. همچنین تحصیل در مقطع دکترا ۳ ساله می باشد.

دانشگاه glasgow caledonian

برای اخذ پذیرش از این دانشگاه دانشجویان می بایست در سامانه دانشگاه که UCAS نام دارد به صورت آنلاین درخواست پذیرش نمایند. پس از ثبت درخواست، دانشجو می بایست مدارک لازم را تهیه نموده و به دانشگاه ارائه دهد. ریز نمرات، نمره زبان و مدارک شناسی از جمله مدارک مورد نیاز می باشند. در بعضی رشته ها مصاحبه حضوری برای اخذ پذیرش الزامی می باشد.

شرایط اخذ اقامت و تابعیت انگلیس پس از تحصیل فیزیوتراپی

با توجه با اینکه کشور انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شد نیاز به نیروی کار بیشتری در زمینه های مختلف پیدا کرده که فیزیوتراپی هم از جمله این موارد است. همانند بسیاری از کشور ها دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود می توانند مدتی را در کشور انگلستان بمانند و به دنبال کار بگردد. پیدا کردن شغل در این کشور کار چندان سختی نیست اما شخص متقاضی می بایست رزومه خوبی را ارائه دهد تا بتواند پیشنهاد شغلی دریافت کند. شخص پس از تحصیل در مقطع لیسانس و فوق می تواند به مدت ۲ سال و در مقطع دکترا به مدت ۳ سال در این کشور بماند. اگر دانشجویان بتوانند از یک کارفرما پیشنهاد شغلی دریافت کنند می توانند اقامت کاری نیز دریافت کنند. در صورت پرداخت مالیات در کشور انگلستان به مدت ۵ سال افراد می توانند درخواست اقامت دائم و سپس پاسپورت انگلستان خود را به دولت این کشور ارائه نمایند.

شرایط استخدام و بازار کار رشته فیزیوتراپی در انگلستان

یکی از موضوعات بسیار مهم برای متقاضیان تحصیل در رشته فیزیوتراپی در انگلستان شرایط استخدام و بازار کار رشته فیزیوتراپی در انگلستان می باشد. با توجه به این موضوع که رشته های پزشکی و پیراپزشکی از جمله فیزیوتراپی شرایط بسیار مساعدی را برای افرادی که خواهان تحصیل در این رشته هستند ایجاد می کند و همچنین بازار کارخوبی دارد می توان ادعا کرد که تحصیل در این رشته و در کشور انگلستان می تواند گزینه خوبی باشد. کشور انگلستان توجه زیادی به درمان و توانبخشی دارد، از این رو دانشجویان می توانند از شرایط خوبی پس از فارغ التحصیلی برخوردار شوند. افراد می توانند در بیمارستان یا کلینیک های مشخص شده شروع به کار کنند و استخدام شوند.

درآمد فیزیوتراپ در انگلیس

از دیگر موارد مورد توجه دانشجویان درآمد حاصل از کار کردن در این بخش می باشد. قطعا فیزیوتراپی یکی از مشاغل پردرامد در انگلستان به شمار می رود و افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند درآمد بالایی دارند. فیزیوتراپ ها در انگلستان عموما درآمد بالایی دارند ولی پوزیشن شغلی، محل خدمت و سابقه کار تاثیری زیادی روی درآمد افراد دارد. در زیر میانگین درآمد افراد در سال آورده شده است:

 • کمترین درآمد: ۶۷۰۰۰ پوند
 • میانگین درآمد: ۱۳۰۰۰۰ پوند
 • بالاترین سطح: ۱۹۹۰۰۰ پوند

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب رشته فیزیوتراپی در انگلستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا امکان اخذ پذیرش در رشته فیزیوتراپی آسان است؟

به طور کلی خیر، افرادی که قصد تحصیل در این رشته را دارند می بایست معدل بالا، قدرت جسمی و فیزیکی زیاد و همچنین دانش زبان خوب داشته باشند تا بتوانند در این رشته پذیرش تحصیلی خود را اخذ نمایند.

بازار کار رشته فیزیوتراپی چگونه است؟

به طور کلی با توجه به خروج انگلستان از اتحادیه اروپا این کشور نیاز خود را مبنی بر جذب نیرو اعلام کرده است و بازار کار رشته فیزیوتراپی در انگلستان بسیار خوب است و افراد می توانند از درآمد بالایی برخوردار شوند. معمولا تقاضا برای این رشته ها زیاد است و افرادی که در این زمینه کار می کنند می توانند درآمد بالایی کسب کنند.

مدرک زبان مورد نیاز برای اخذ برای از دانشگاه های انگلستان در رشته فیزیوتراپی چگونه است؟

قطعا تحصیل در این رشته نیازمند دانش زبان کافی می باشد چرا که شخص باید مهارت لازم را برای ارتباط با بیماران داشته باشد. مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ برای دوره لیسانس، آیلتس ۶.۵ برای دوره فوق و آیلتس ۷ به بالا برای دکترا لازم می باشد.

آیا فیزیوتراپ ها درآمد بالایی در کشور انگلستان دارند؟

بله به طور کلی درآمد فیزیوتراپ ها در این کشور بالاست و میزان دستمزد افراد بستگی به موقعیت شغلی و سابقه کار آن ها دارد.

به طور میانگین هزینه تحصیل در کشور انگلستان به چه صورت است؟

هزینه تحصیل در این کشور بسیار متغیر بوده و به دانشگاه و مقطع تحصیلی بستگی دارد. اما به طور میانگین در مقطع کارشناسی حدود ۹ الی ۱۵ هزار پوند، در مقطع ارشد ۱۰ هزار الی ۳۰ هزار پوند و در مقطع دکترا ۱۰ الی ۲۰ هزار پوند می باشد. دانشجویان می توانند با توجه با بودجه خود و دانشگاه مورد نظر اقدام نمایند.

سخن پایانی

با توجه به افزایش روند مهاجرت درسال های اخیر بسیاری از افراد کشور انگلستان را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند. رشته فیزیوتراپی در کشور انگلستان طرفداران بسیاری پیدا کرده است و سالانه افراد زیادی این کشور را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب می کنند. در مقاله فوق تمامی نکات مربوط به تحصیل در رشته فیزیوتراپی در انگلستان به این کشور و شرایط کار پس از تحصیل پرداخته ایم. برای اخذ پذیرش در مقطع های مختلف متقاضی می بایست مدرک تحصیلی و زبان خود را ارائه نماید. کشور انگلستان دارای بهترین نظام اموزشی می باشد و بسیاری از دانشگاه های مطرح دنیا در این کشور قرار دارند. شرایط ایده آل کار پس ازتحصیل، دانشجویانی بین المللی زیادی را از سراسر دنیا به این کشور جذب می کند. چنانچه پس از بررسی و مطالعه مقاله فوق نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به این کشور و تحصیل در رشته فیزیوتراپی را داشتید می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید تا شرایط شما به طور کامل ارزیابی شود.


ثبت پرسش