دانشگاه دورهام انگلستان

بدون نظر

تحصیل در دانشگاه دورهام انگلستان که بنا به تاریخ جایگاه سوم آغاز به کار را در میان دانشگاه های انگلیس دارد، انتخابی جذاب به نظر می رسد چرا که این دانشگاه با امکانات و دپارتمان های تحقیقاتی تخصصی مکانی برای پرورش ایده ها و نفوذ به لایه های علمی گزینه عالی می باشد. به علاوه عضویت در گروه راسل و چندین گروه مختلف دانشگاهی خود گویای جایگاه علمی دانشگاه دورهام انگلستان است. براساس آمارهای گاردین در سال 2022 پنجمین دانشگاه علمی انگلستان رتبه دانشگاه دورهام بوده است. شرایط پذیرش دانشگاه Durham انگلستان و جزئیات تحصیلی لازم برای این دانشگاه را در مطالب ذیل موسسه ملک پور با تحقیق در سایت دانشگاه دورهام انگلستان و کمک وکلای محلی برای بخش های اقامتی تهیه کرده است. برای راهنمایی بیشتر می توانید با مشاوران موسسه مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید.

تماس با ما

پردیس دانشگاه دورهام انگلستان

معرفی دانشگاه دورهام انگلستان

دانشگاه دورهام انگلستان (Durham University) دانشگاهی واقع در شمال انگلیس با 17 کالج و 4 دانشکده می باشد که مطابق با سیستم آموزشی دانشگاه آکسفورد و کمبریج، فعالیت می کند. عملکرد قابل قبول این دانشگاه موجب قرار گرفتنش در لیست صد دانشگاه برتر جهان شده است.

دانشگاه دورهام از سال 2012 به گروه راسل پیوست و همین امر موجب افزایش طرفداران و علاقه مندان به تحصیل در این دانشگاه شده است. این دانشگاه برای دومین بار، دوره های پزشکی اش را منتقل به دانشگاه نیوکاسل کرده است. قدمت این دانشگاه دولتی به سال 1832 میلادی باز می گردد و در حال حاضر، 18.021 هزار دانشجو در دانشگاه مشغول به تحصیل می باشند که سهم دانشجویان بین المللی، 5.626 دانشجو می باشد. تنوع رشته در این دانشگاه موجب شده تا دانشجویان بسیاری از سراسر دنیا با هدف تحصیل در دانشگاه مذکور، تصمیم به زندگی و مهاجرت انگلیس را بگیرند.

ویدئو موسسه MIE در مورد تحصیل در انگلستان


فایل صوتی موسسه MIE در مورد تحصیل در انگلستان

 

رنکینگ دانشگاه دورهام انگلستان

بر اساس 12 موضوع مختلف نام و رتبه دانشگاه دورهام را می توان در میان 50 دانشگاه اول براساس گزارش QS به چشم می آید. Durham University براساس رده بندی های متعدد، در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته است و در بین 100 دانشگاه اول جهان از لحاظ اعتبار و جایگاه علمی می باشد که در جدول زیر به جزییات بیشتری در رابطه با رنکینگ دانشگاه دورهام برای تحصیل در انگلستان، پرداخته ایم:

سیستم امتیازدهی

رتبه دانشگاه دورهام انگلستان

رتبه بندی تایمز (THE)

162

رتبه بندی جهانی (QS)

92

رتبه بندی شانگهای

301-400

رتبه بندی کشوری Complete

6

رتبه بندی کشوری Guardian

5

رتبه بندی کشوری Times / Sunday Times

6

 

دانشکده Durham University

دانشگاه دورهام (Durham University) دارای 4 دانشکده اصلی و 17 کالج آموزشی می باشد که شامل هنر و علوم انسانی، تجارت، علوم، علوم اجتماعی و بهداشت می گردد. در جدول ذیل لیست دپارتمانهای هر یک از دانشکده ها در دسترس است.

دانشکده علوم

گروه علوم زیستی

گروه مهندسی

گروه علوم ریاضی

گروه علوم کامپیوتر

گروه فیزیک

گروه روانشناسی

گروه علوم زمین

گروه شیمی

دانشکده علوم اجتماعی و بهداشت

گروه مردم شناسی

دانشکده حقوق دورهام

گروه جغرافیا

مدرسه آموزش و پرورش

گروه جامعه شناسی

گروه علوم ورزش و ورزش

دانشکده دولت و امور بین الملل

(شامل گروه سیاسی و موسسه مطالعات خاورمیانه و اسلامی)

گروه باستان شناسی

دانشکده هنر و علوم انسانی

گروه کلاسیک و تاریخ باستان

گروه مطالعات انگلیسی

گروه تاریخ

گروه موسیقی

گروه فلسفه

مرکز مطالعات زبان های خارجی

مرکز زبان انگلیسی

گروه الهیات و دین

مدرسه زبان ها و فرهنگ های مدرن

-

دانشکده بازرگانی

دپارتمان حسابداری

گروه مدیریت و بازاریابی

وزارت اقتصاد و دارایی

 

 

تحصیل پزشکی در انگلستان

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل پزشکی در انگلستان

در این مقاله ما تمام طلاعات مربوط به تحصیل پزشکی در انگلستان را به شما خواهیم آموخت.

رشته های دانشگاه دورهام انگلستان

در 17 کالج، 4 دانشکده و حدود 28 گروه آموزشی حدود تعداد رشته های دانشگاه دورهام انگلستان 330 مورد می باشد که این خود نشان از طیف وسیعی از موضوعات می باشد. علاوه بر دوره و رشته های مختلف دورهام ارائه کننده دوره های فاندیشن نیز می باشد. مدت زمان آموزش دانشجویان در دوره لیسانس عموما سه سال، دوره ارشد عموما یک سال خواهد بود. در جدول ذیل بخشی از رشته های دانشگاه دورهام انگلستان (Durham University) جمع اوری شده است.

علوم روانشناسی و رفتاری

علوم کامپیوتر

مهندسی (مکانیک)

بیزینس

مهندسی (الکترونیک)

مهندسی (برق)

جرم شناسی

مهندسی (عمران)

ژئوفیزیک با زمین شناسی

حسابداری و مدیریت

حقوق

فیزیک

فلسفه

بهداشت و علوم انسانی

ریاضیات و آمار

جامعه شناسی

روابط بین المللی

هنرهای لیبرال

اقتصاد و سیاست

دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

هنرهای تجسمی و فیلم

اقتصاد با مدیریت

بازاریابی

موسیقی و فلسفه

 

شرایط پذیرش در دانشگاه دورهام انگلیس

همه دانشگاه های انگلستان برای اخذ پذیرش، شرایطی را پیش روی متقاضیان قرار می دهند که دانشگاه دورهام انگلستان (Durham University) نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. از آنجایی که این دانشگاه جزء بهترین دانشگاه های جهان قرار دارد، شرایط سختی را هم برای پذیرش دانشجو در نظر گرفته است. اولین شرط پذیرش در دانشگاه دورهام انگلیس را باید داشتن مهارت کافی در زبان انگلیسی دانست. از مهم ترین شرایط دیگر پذیرش دورهام می توان موارد زیر را نام برد:

 • نمرات ممتاز در مقطع دبیرستان
 • آیلتس 6.5 به بالا
 • سن 17 سال به بالا

این شرایط برای هر مقطع متفاوت و موارد دیگری به آن اضافه می شود و موارد نام برده، ابتدایی ترین شرایط مورد نیاز برای ورود به دانشگاه دورهام انگلستان می باشد.

تحصیل در دانشگاه Durham انگلستان در مقطع کارشناسی

داوطلبان ایرانی برای ورود و تحصیل در دانشگاه Durham انگلستان در مقطع کارشناسی می بایست دارای مدرک دیپلم حداقل 14 باشند. برای ورود به رشته حقوق و ریاضیات نیاز به آزمون های ورودی LNAT و MAT خواهید داشت. یکی از راه های ورودی را می توان دوره های آمادگی دانست. اپلای لیسانس در دانشگاه دورام به این صورت است که ابتدا باید شرایط را از سایت دانشگاه دورهام مطالعه، کد رشته را انتخاب و از طریق سایت UCAS اقدام به ثبت نام نمود. در این سایت می توان برای پنج رشته درخواست داد.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه Durham انگلستان

متقاضیان تحصیل کارشناسی ارشد در انگلستان در در دانشگاه Durham، در صورت پذیرش و ورود به این دانشگاه، یک سال آموزش در این مقطع خواهند داشت. دارا بودن مدرک آیلتس، کسب نمرات عالی در مقطع لیسانس و حداقل 20 سال سن برای ورود به دانشگاه دورهام انگلستان در مقطع فوق لیسانس مهم و ضروری است.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه دورهام انگلیس

مهارت و تسلط به زبان انگلیسی، لازمه ورود به دانشگاه Durham انگلستان می باشد. فرقی ندارد که قصد تحصیل در کدام مقطع این دانشگاه را دارید، در هر صورت نیاز است که سطح زبان شما در حد قابل قبول رو به قوی باشد. مدرک زبان مورد نیاز اپلای دانشگاه دورهام انگلستان آزمون های مختلفی است که با توجه به رشته حداقل نمره مورد نیاز را لازم دارد. لیست ذیل آزمون های مورد تایید را نشان می دهد.

 • آیلتس UKVI/SELT
 • آیلتس غیر UKVI/SELT
 • TOEFL iBT و TOEFL iBT نسخه خانگی
 • مهارت کمبریج (CPE)
 • مقیاس کمبریج (CAE یا CPE)
 • زبان انگلیسی سطح کمبریج O
 • کمبریج، پیرسون یا آکسفورد AQA iGCSE زبان اول انگلیسی
 • کمبریج، پیرسون یا آکسفورد AQA i GCSE انگلیسی به عنوان زبان دوم
 • زبان انگلیسی GCSE
 • پیرسون
 • آزمون های زبان Trinity ISE

معمولا سطح آیلتس 6.5 تا 7 لازم است.

ددلاین اپلای دانشگاه دورهام انگلستان

ددلاین اپلای دانشگاه دورهام انگلستان (Durham University) به تاریخ های معین و محدودی معطوف می شود که برای دوره لیسانس 26 جولای و در رشته های دندانپزشکی و علوم بهداشت 15 اکتبر می باشد. اکثر دوره های تحصیلات تکمیلی در سپتامبر یا اکتبر شروع می شوند. برای برخی از دوره ها ممکن است تاریخ های جایگزینی برای شروع وجود داشته باشد، به عنوان مثال در ژانویه یا آوریل. برای اینکه بتوانید در شروع سال تحصیلی 2022/23 به موقع در دورهام شروع کنید، ما قویاً به متقاضیانی که نیاز به ویزای دانشجویی دارند توصیه می کنیم برای برنامه تحصیلات تکمیلی خود تا 1 آگوست 2022 درخواست دهند و متقاضیانی که این کار را انجام نمی دهند برای درخواست برای برنامه تحصیلات تکمیلی خود تا 5 سپتامبر 2022 به ویزای دانشجویی نیاز دارند. برای دوره های رقابتی اقدام زود هنگام می تواند به نفع شما تمام شود.

هزینه تحصیل در دانشگاه دورهام انگلستان

تحصیل در دانشگاه های انگلستان برای دانشجویان بین المللی، رایگان نبوده و افرادی موفق به اخذ مدرک از این کشور می شوند که توانایی پرداخت هزینه تحصیل و زندگی دانشجویی را داشته باشند. هزینه تحصیل در دانشگاه دورهام انگلستان (Durham University) ، یکسان نبوده و به ملیت دانشجو بستگی دارد. به طور میانگین شهریه در رشته ها و دوره های مختلف 21 تا 32 هزار پوند در سال حساب می شود. البته این مبلغ حدودی بوده و برخی دوره ها هزینه تحصیل در انگلستان بیشتری دارد.

هزینه زندگی دانشجویان Durham University

هزینه زندگی دانشجویان Durham University، شامل چندین مورد می شود که مهم ترین آن مربوط به غذا، اسکان، پوشاک، حمل و نقل، تفریح، خرید کتاب های آموزشی، خدمات رفاهی همچون جمع آوری زباله، اینترنت، قبض آب، برق گاز و... می شود که نمی توان از هیچ کدام پشم پوشی کرد. هزینه های زندگی در انگلستان لازم در جدول ذیل تنظیم شده است.

هزینه های مسکن خصوصی

60 تا 100 پوند در هفته بدون قبض یا حدود 100 تا 110 پوند در هفته با قبوض

کتاب

250 پوند

حمل و نقل

30 پوند برای کارت حمل و نقل ریلی

غذای دانشگاه

30 پوند در هفته

تلفن و اینترنت

10 تا 50 پوند در ماه

بلیط سینما

تقریباً 6 پوند

تئاتر دانشجویی دورهام

تقریبا 6 پوند

پردیس دانشگاه دورهام انگلستان

بورسیه های تحصیلی انگلستان در دانشگاه دورهام

بورسیه های تحصیلی انگلستان در دانشگاه دورهام، متنوع می باشد. اغلب این بورسیه ها متعلق به دانشجویان در مقطع تحصیلات تکمیلی است و به عنوان پشتوانه مالی، اکثر هزینه های تحصیلی دانشجویان را پوشش می دهد مانند بورسیه چونینگ. در ادامه به مهم ترین و پرتکرارترین بورسیه های تحصیلی دانشگاه دورهام انگلستان (Durham University) اشاره نموده ایم:

 • بورسیه NORTHERN BRIDGE: دانشجویان دکترا در رشته های هنر و علوم انسانی، مخاطب بهره مندی از این بورسیه می باشند و هزینه تحصیل، تحقیقات و زندگی تحصیلی دانشجویی آنان را در بر می گیرد.
 • بورسیه تحصیلی رشته مدیریت بازرگانی: دانشجویان مشغول به تحصیل در مقطع فوق لیسانس، سالیانه 8 الی 10 هزار دلار کمک هزینه تحصیلی دریافت می نمایند که عدد قابل قبولی برای گذران زندگی تحصیلی و دانشجویی آنان می باشد.

خوابگاه های دانشگاه Durham انگلستان

انواع مختلفی از خوابگاه ها دانشجویی در انگلستان برای دانشجویان دانشگاه دورهام انگلستان (Durham University) وجود دارد. اکثر دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه Durham انگلیس، مشکل و دغدغه ای برای خوابگاه دانشجویی نخواهند داشت. امکانات هر خوابگاه متفاوت و دارای تنوع است.

خوابگاه های دانشگاه Durham انگلستان، متشکل از اتاق های تک نفره و مستقل و اتاق های مشترک می باشد. دانشجویان تحصیلات تکمیلی تنها قادر به استفاده از اتاق های تک نفره با امکانات تخت خواب، میز، کمد لباسی، جاکفشی، اینترنت، آشپزخانه مشترک، سرویس بهداشتی اختصاصی و مشترک، خواهند بود که هزینه این خوابگاه ها در جدول ذیل لیست شده. همچنین افراد می توانند از هتل آپارتمان ها یا ساختمان های مسکونی نزدیک دانشگاه برای اقامت خود استفاده نمایند که هزینه آنها با توجه به امکاناتی که ارائه می دهند، متفاوت است.

هزینه خوابگاه دانشگاه دورام برای مقطع لیسانس

نوع اتاق

تعداد هفته ها

هزینه هفتگی

هزینه کلی

استاندارد (حمام مشترک)

38

£149

£5662

39

£149

£5811

41

£149

£6109

اختصاصی

38

£162

£6156

39

£162

£6318

41

£162

£6642

استودیو فلت

38 

£187

£7106

39

£187

£7293

41

£187

£7667

 

هزینه خوابگاه دانشگاه دورام برای مقطع فوق لیسانس

نوع اتاق

تعداد هفته ها

هزینه هفتگی

هزینه کلی

استاندارد (حمام مشترک)

50

£138

£6900

45

£147

£6614

43

£149

£6407

52

£138

£7176

اختصاصی

و

اتاق یک نفره مشترک با آشپزخانه کوچک

(فقط در کالج Ustinov ارائه می شود)

50

£151

£7550

45

£160

£7200

43

£162

£6966

52

£151

£7852

سوئیت (براکنبری) و

حمام مشترک تک نفره

و

سوئیت (ارنست پلیس)

50

£145

£7250

45

£154

£6930

43

£156

£6708

52

£145

£7540

 

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلستان در دانشگاه Durham

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در انگلستان در دانشگاه Durham، از مهم ترین دغدغه افرادی که قدم به این دانشگاه انگلیسی می گذارند، خواهد بود. چرا که پشت سر گذاشتن شرایط سخت پذیرش، تحصیل و... در دانشگاه Durham انگلستان، با اهدافی همچون یافتن کار و اقامت انگلستان، صورت پذیرفته است.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل برای دانشجویان دانشگاه دورهام انگلستان، اینگونه پیش می رود که افراد پس از اتمام تحصیلات، اجازه یافتن شغل در این کشور را کسب خواهند کرد و اگر بتوانند، کار مناسبی را در این کشور بیابند، از طریق ویزای کاری شرایط اقامت آنان به وضعیت مطلوبی می رسد.

مشاهیر دانشگاه دورهام

دانشمندان و مشاهیر متعددی بستر پیشرفت و شکوفایی آنان، دورهام انگلستان بوده است. مشاهیر دانشگاه دورهام را افرادی همچون: تیم اسمیت بنیان گذار پروژه EDen، دیوید اسپراکستون از بنیان گذاران Aardman Animations و سر جورج مالکوم براون زمین شناس مشهور انگلیسی، تشکیل داده اند.

از این مشاهیر که بگذریم، افراد مشهور و پرآوازه دیگری در این دانشگاه به تحصیل پرداختند که عبارتند از: ندرو اشتراوس بازیکن معروف کریکت، جاستین ولبای اسقف اعظم، سر پیتر استینوف بازیگر مشهور، جورج الگیا مجری معروف BBC. البته افراد دیگری نیز که صاحب آوازه می باشند نیز دانشجوی دانشگاه Durham بوده اند که این نشان دهنده اعتبار و سطح بالای علمی این دانشگاه می باشد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و ورود به سایت دانشگاه دورهام انگلستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ رتبه دانشگاه دورهام در بین دانشگاه های جهان چگونه است؟

5 کشوری و 92 در دنیا

✅ امکان تحصیل در دانشگاه دورهام بدون مدرک زبان انگلیسی وجود دارد؟

شرط اصلی ورود تسلط به زبان انگلیسی و دارا بودن مدارک مورد تایید است اما دوره های 16 تا 21 هفته ای آموزش برای تقویت زبان و پذیرش مشروط وجود دارد.

✅ هزینه خوابگاه های دانشگاه دورام چقدر است؟

130 تا 187 پوند در هفته

✅ هزینه تحصیل در دانشگاه دورهام چه میزانی است؟

21 تا 32 هزار پوند سالانه

سخن پایانی

اعتبار علمی، رشته های پرمتقاضی، رنکینگ دانشگاه دورهام، امکانات بینظیر آموزشی موجب شهرت و محبوبیت دانشگاه دورهام انگلستان (Durham University) در میان متقاضیان تحصیل در انگلستان شده است و سوالات بسیاری در زمینه رنکینگ دانشگاه، خوابگاه، انواع بورسیه، شرایط پذیرش، ددلاین اپلای، مدک زبان مورد نیاز اپلای از تفحص در سایت دانشگاه دورهام انگلستان استخراج شده که در این مقاله به آن پاسخ جامع و کاملی داده شد. در صورت وجود هر گونه ابهام، کارشناسان موسسه MIE آماده مشاوره رایگان به شما سروران گرامی، می باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان