هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند - هزینه های جانبی زندگی دانشجویی

19 بهمن 1402 بدون نظر

کشور فنلاند از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی به شمار می رود که سالانه مهاجران بسیاری را از سر تا سر جهان به خود جذب می نماید. برآورد کردن میزان هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند از جمله اساسی ترین مسائل دانشجویان بین المللی قبل از اقدام می باشد. در این خصوص باید گفت که میزان هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند تقریبا مشابه سایر کشورهای اروپایی دیگر نظیر آلمان و اتریش می باشد. هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند شامل هزینه های مسکن، رفت و آمد، اینترنت، خورد و خوراک و غیره می باشد. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری در خصوص هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند را برای شما عزیزان بازگو نماییم. چنان چه پس از مطالعه مقاله هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند راغب به اخذ مشاوره در باب مهاجرت به فنلاند داشتید، می توانید با مشاورین زبده موسسه ملک پور ارتباط برقرار نمایید تا به صورت کاملا رایگان و تلفنی در خصوص روش های اخذ اقامت فنلاند و میزان هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند شما را راهنمایی نمایند.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در فنلاند


 

تحصیل در فنلاند در 30 ثانیه

  • مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

هزينه زندگي دانشجويي در فنلاند

هزينه تحصيل در مقاطع مختلف در فنلاند

در کنار هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند که موضوع مهمی به شمار می رود، برآورد میزان هزینه های تحصیل در این کشور، از دیگر مسائل مهم در هنگام مهاجرت تحصیلی به شمار می رود. مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در فنلاند از حیث هزینه کاملا متغیر می باشد. برای دانشجویان عضو اتحادیه اروپا و شنگن تحصیل در فنلاند تقریبا رایگان می باشد. لیکن دانشجویان خارج از اتحادیه بایستی جهت ادامه تحصیل هزینه دانشگاه را پرداخت نمایند. میزان هزینه های تحصیل از عوامل مختلفی نظیر شهر، دانشگاه، رشته انتخابی تاثیر می گیرد. در ادامه به شرح میزان هزینه های تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری برای شما عزیزان می پردازیم.

هزینه تحصیل  دوره کارشناسی در فنلاند

متوسط هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی با توجه به رنک دانشگاه و رشته متفاوت می باشد. هزینه های تقریبی دانشگاه های فنلاند در مقطع کارشناسی بین 6000 تا 18000 یورو متفاوت می باشد. جدول زیر بیانگر میزان هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی در فنلاند می باشد که خدمت شما عزیزان تقدیم می گردد:

 

نام دانشگاه

متوسط هزینه سالانه دانشگاه (یورو)

دانشگاه آلتو

12000 الی 15000

دانشگاه Åbo Akademi

10000 الی 12000

دانشگاه علوم کاربردی آرکادا

5000 الی 9000

Haaga-Helia UAS

9500 الی 10500

دانشکده اقتصاد هنکن

12500

Helsinki Metropolia UAS

10000 الی 13000

دانشگاه فنلاند شرقی

8000 الی 10000

دانشگاه هلسینکی

13000 الی 18000

دانشگاه اولو

10000 الی 13000

دانشگاه تامپره

6000 الی 12000

دانشگاه تورکو

8000 الی 12000

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه تحصیل در فنلاند و دانمارک


هزینه تحصیل دوره کارشناسی ارشد در فنلاند

هنگام برآورد هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند توسط متقاضیان بین المللی، تحقیق در خصوص میزان هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در فنلاند از معیارهای مهم انتخاب این کشور به شمار می رود. در ادامه لیستی از دانشگاه های برتر کشور فنلاند برای مقطع کارشناسی ارشد به همراه متوسط هزینه های شهریه آن برای شما عزیزان ارائه می نماییم:

 

نام دانشگاه

رشته های برتر

متوسط هزینه های سالانه دانشگاه (یورو)

دانشگاه هلسینکی

علوم کامپیوتر، رشته تجارت، علوم زیست محیطی

10000 تا 16000

دانشگاه آلتو

رشته طراحی، رشته های مهندسی، تجارت

12000 تا 15000

دانشگاه تورکو

علوم زیست پزشکی، حقوق، علوم اجتماعی

8000 تا 14000

دانشگاه تامپره

فناوری اطلاعات، علوم اجتماعی، علوم بهداشتی

8000 تا 12000

دانشگاه Lappeenranta-Lahti

فناوری انرژی، مدیریت فناوری، تجارت

9000 تا 12000

دانشگاه اولو

علوم تجربی، معماری

8000 تا 12000

 

هزینه تحصیل دوره دکترا در فنلاند

تحصیل در دوره دکترا در فنلاند برای بسیاری از دانشجویان بین المللی خوشایند می باشد. چرا که دانشجویان در مقطع دکتری می توانند از بورسیه های تحصیلی که توسط دولت ارائه می گردد، استفاده نمایند. به طور کلی میزان متوسط هزینه های تحصیل در مقطع دکترا بین 5000 تا 18000 یورو بسته به رشته و دانشگاه متفاوت می باشد. در جدول زیر میزان هزینه های تحصیل بدون دریافت بورسیه در برخی از دانشگاه های برتر فنلاند در مقطع دکتری را خدمت شما عزیزان تقدیم می نماییم تا در کنار برآورد میزان هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند از میزان هزینه های تحصیل نیز اطلاعات کافی را کسب نمایید.

 

نام دانشگاه

میزان هزینه های سالانه دانشگاه

دانشگاه هلسینکی

12000 تا 20000

دانشگاه تورکو

10000 تا 18000

دانشگاه تامپره

بین 9000 تا 16000

دانشگاه اولو

بین 10000 تا 15000

 

هزینه های خوابگاه دانشجویی  در فنلاند

هزینه خوابگاه و اسکان از دیگر هزینه های مهم دانشجویان بین المللی به شمار می رود. دانشجویان بین المللی از دو جور اقامتگاه برای اسکان خود می توانند بهره ببرند:

  • خوابگاه های دانشجویی

معمولا خوابگاه های دانشجویی شامل اتاق های تک نفره و یا چند نفره می باشد. خوابگاه های دانشجویی با توجه به امکانات، مساحت و تعداد تخت ها هزینه های متغیری دارند، لیکن به طور متوسط بین 160 تا 380 یورو متفاوت می باشد. البته دانشجویان به غیر از خوابگاه های دانشجویی می توانند از آپارتمان نیز استفاده نمایند. لیکن هزینه های آن کمی بالاتر می باشد.

  • اجاره آپارتمان

هزینه اجاره آپارتمان بسته به متراژ و نزدیک بودن به مرکز شهر آن بین 400 یورو تا 800 یورو در ماه متغیر می باشد. البته دانشجویان می توانند به صورت مشترکی با چند دانشجوی دیگر آپارتمانی را اجاره نمایند تا میزان هزینه های آن کم تر شود.

بیشتر بدانید: هزینه تحصیل در فنلاند

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در فنلاند، مقایسه کنید!!!


هزینه های خورد و خوراک و تهیه مواد غذایی

از دیگر معیارهای مهم هزینه های زندگی در فنلاند برای داشجویان، هزینه های خورد و خوراک و تهیه مواد غذایی در این کشور می باشد. میزان ماهانه هزینه خورد و خوراک دانشجویان بستگی به سبک غذایی هر فرد دارد. در جدول زیر قیمت برخی از اقلام مهم و ضروری خورد و خوراک در فنلاند به عنوان بخش مهمی از هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند را خدمت شما عزیزان ارائه می نماییم:

 

اقلام ضروری

هزینه ها به یورو

یک وعده غذا در یک رستوران ارزان

13.00

3 وعده غذایی در یک رستوران متوسط برای 2 نفر

80.00

مک دونالد

9.60

آبجو خانگی 0.5 لیتری

7.00

آبجو واراداتی یک بطری 0.33 لیتری

7.00

کاپوچینو

4.08

کوکاکولا/پپسی (بطری 0.33 لیتری)

2.45

آب (بطری 0.33 لیتری)

1.64

1 لیتر شیر

1.05

500 گرم نان سفید تازه

2.34

1 کیلو گرم برنج سفید

2.33

12 عدد تخم مرغ

2.88

1 کیلو گرم پنیر محلی

7.46

1 کیلو گرم فیله مرغ

10.89

 

هزینه بیمه دانشجویی در فنلاند

داشتن بیمه درمانی برای تمامی دانشجویان بین المللی در طول تحصیل اجبار و الزامی می باشد. بنابراین داشتن بیمه دانشجویی از جمله هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند به شمار می رود. در کشور فنلاند دو نوع بیمه در دسترس دانشجویان بومی و دانشجویان بین المللی قرار می گیرد. دانشجویان فنلاندی می توانند از بیمه ملی استفاده نمایند. این بیمه تمامی خدمات بهداشتی و درمانی دانشجو را پوشش می دهد. برای آن دسته از دانشجویان بین المللی که مدت تحصیل آن ها از 2 سال کم تر می باشد، بایستی بیمه خصوصی پزشکی که تا سقف 120000 یورو را پوشش می دهد را خریداری نمایند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا که مدت تحصیل آن ها بیشتر از 2 سال می باشد، بیمه پزشکی که تا سقف 40 هزار یورو را پوشش می دهد را خریداری می نمایند. میزان هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند از حیث بیمه دانشجویی بسته به پوشش بیمه بین 50 تا 100 یورو در ماه متفاوت می باشد که بایستی توسط دانشجو پرداخت گردد.

هزینه حمل و نقل و رفت آمد در فنلاند

رفت و آمد دانشجویان بین المللی و به طور کلی حمل و نقل از دیگر اقلام مهم هزینه های زندگی به شمار می آیند. هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند از حیث حمل و نقل بستگی به شهر محل سکونت دانشجو و میزان رفت و آمد وی بستگی دارد. شایان ذکر است که کشور فنلاند یکی از کشورهایی می باشد که از سیستم حمل و نقل قوی برخوردار می باشد. به طور متوسط بلیط یک طرفه مترو یا قطار شهری بین 3 تا 5 یورو متغیر می باشد. در حالی که هزینه بلیط اتوبوس به صورت ماهانه برای هر فرد بین 52 تا 97 یورو می باشد. عموما کودکان می توانند با 50 درصد تخفیف بلیط اتوبوس را تهیه نمایند. در جدول زیر میزان هزینه های حمل و نقل در کشور فنلاند برای شما عزیزان شرح داده می شود:

 

وسیله حمل و نقل

میزان هزینه ها به یورو

بلیط حمل و نقل محلی به صورت یک طرفه

3.10

هزینه کارت ماهانه حمل و نقل

60.00

تعرفه عادی تاکسی

7.00

تعرفه عادی تاکسی برای 1 کیلومتر

1.50

تاکسی 1 ساعت انتظار (تعرفه عادی)

49.60

ا لیتر بنزین

2.02

 

درآمد دانشجویی در فنلاند

پس از بررسی میزان هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند، یکی از دغدغه های مهم برای دانشجویان چگونگی تامین هزینه زندگی دانشجویی در فنلاند می باشد. در این خصوص باید گفت که خوشبختانه دانشجویان بین المللی در کنار تحصیل به مدت 25 تا 30 ساعت در طول هفته اجازه کار دارند و تا حدود زیادی می توانند از درآمد کار پارت تایم خود هزینه های زندگی را تامین نمایند. دانشجویان بین المللی با توجه به موقعیت کار پارت تایمی که دارند به طور متوسط می توانند بین 9 تا 13 یورو در ساعت درآمد داشته باشند. دانشجویان می توانند در موقعیت های مختلف نظیر کار در رستوران، فروشگاه ها، محیط دانشگاه و غیره کار پارت تایم داشته باشند. داشتن کار پاره وقت برای دانشجوها علاوه بر اینکه به کسب کمک هزینه زندگی کمک می نماید، باعث می شود تا دانشجوها با بازار کار و کارفرماها آشنا شوند و با کسب تجربه کاری در کشور فنلاند پس از فارغ التحصیلی راحت تر جذب بازار کار شوند.

گام به گام تا کار در خارج از کشور

دریافت بورسیه فول فاندبرای پوشش هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند

یکی دیگر از راهکارهای موجود برای تامین هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند، دریافت بورسیه از دانشگاه می باشد. خوشبختانه کشور فنلاند برای آن دسته از دانشجویان بین المللی که دارای رزومه قوی هستند، بورسیه هایی به منظور کاهش دادن هزینه های تحصیل و زندگی در نظر گرفته است. در ادامه به معرفی برخی از مهم ترین این بورسیه های تحصیلی فنلاند برای شما عزیزان می پردازیم:

  • بورسیه دانشگاه هلسینکی

بورسیه دانشگاه هلسینکی برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد در نظر گرفته می شود. طول مدت این بورسیه 2 سال می باشد.

  • بورسیه دانشگاه تامپره

 این بورسیه بسته به شرایط هر دانشجو بین 50 تا 100 درصد هزینه های دانشجو را پوشش می دهد. علاوه بر هزینه های تحصیل، این بورسیه تا مبلغ 7000 یورو بابت هزینه های زندگی برای واجدین شرایط در نظر گرفته است.

  • بورسیه دانشگاه اولو

بورسیه دانشگاه اولو به دانشجویان بین المللی که قصد اپلای در مقطع لیسانس و فوق لیسانس دارند تعلق می گیرد.  واجدین شرایط معاف از پرداخت شهریه هستند.

  • کمک هزینه تحصیلی دانشگاه هلسینکی

این بورسیه برای دانشجویان مقطع فوق لیسانس تعلق می گیرد. مبلغ کمک هزینه حدود 1000 تا 1500 یورو به واجدین شرایط برآورد می شود.

سوالات متداول

✔️ میانگین هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند چقدر است؟

متوسط هزینه زندگی یک دانشجو در فنلاند بین 900 تا 1000 یورو در ماه برآورد شده است.

✔️ هزینه تحصیل در فنلاند چقدر است؟

متوسط هزینه های تحصیل با توجه به مقطع تحصیلی، دانشگاه و رشته بین 9 هزار تا 15 هزار یورو متغیر می باشد.

✔️ آیا دانشجو می تواند در کنار تحصیل درآمد داشته باشد؟

بله، دانشجویان در کنار تحصیل اجازه کار پاره وقت به مدت 30 ساعت در هفته دارند و از طریق کار پارت تایم دانشجویی می توانند بخشی از هزینه های خود را تامین نمایند.

✔️ مزایای تحصیل در فنلاند برای دانشجویان بین المللی چیست؟

وجود کیفیت بالای زندگی، مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور از بزرگ ترین مزایای تحصیل در این کشور می باشد.

سخن پایانی

در مقاله بالا به بررسی شرایط مهاجرت تحصیلی به فنلاند و میزان هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند همراه با جزئیات برای شما عزیزان پرداختیم. کشور فنلاند از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی می باشد که دارای سطح اجتماعی و رفاهی بالایی می باشد. به طوری که بر طبق آخرین آمار به دست آمده مردم این کشور به عنوان شادترین مردم جهان شناخته می شوند. متوسط هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند شامل هزینه های خورد و خوراک، حمل و نقل، بیمه دانشجویی، اینترنت و غیره می باشد. هزینه ماهانه زندگی برای یک دانشجو حدود 1000 یورو می باشد در کنار اینکه هزینه های تحصیل در فنلاند کاملا مقرون به صرفه می باشد، دانجشویان امکان دریافت بورسیه های دولتی می باشند که می تواند هزینه های زندگی و تحصیل آن ها را کم نماید. برای کسب اطلاعات تکمیلی تر در خصوص هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند و راه های مختلف اخذ اقامت این کشور شما عزیزان می توانید با مشاورین موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره اولیه رایگان دریافت نمایید.


ثبت پرسش
مشاوره رایگان