خرید مزرعه در اسپانیا_خرید زمین کشاورزی در اسپانیا

6 نظر

در طی سالیان اخیر بسیاری از سرمایه گذاران خارجی به خرید مزرعه در اسپانیا تمایل پیدا کردند. دلایل متعددی برای خرید زمین کشاورزی در اسپانیا به عنوان یک سرمایه گذاری خارجی وجود دارد. وجود آرامش و دور بودن از هیاهوی شهر، هم چنین علاقه به شاخه کشاورزی و ارتباط برقرار نمودن با حیوانات و از همه مهم تر سود حاصل از کار کشاورزی و رونق داشتن این صنعت در کشور اسپانیا از جمله عواملی می باشد که باعث جذب سرمایه گذاران خارجی برای خرید مزرعه در اسپانیا گشته است. در طی سالیان اخیر قیمت خرید زمین کشاورزی در اسپانیا رشد داشته است. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا جزییات بیشتری در خصوص شرایط خرید زمین کشاورزی در اسپانیا، قیمت خرید مزرعه در اسپانیا و مراحل آن را خدمت شما عزیزان شرح دهیم. برای کسب اطلاعات تکمیلی تر شما عزیزان می توانید با مشاورین موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و به صورت تلفنی و رایگان مشاوره دریافت نمایید.

ویدئو موسسه MIE در مورد خرید ملک در اسپانیا


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

خرید مزرعه در اسپانیا

 

قیمت زمین کشاورزی در اسپانیا در مناطق مختلف

با توجه به شرایط اقلیمی کشور اسپانیا، گزینه های مختلفی جهت خرید مزرعه در اسپانیا وجود دارد. قیمت خرید زمین کشاورزی در اسپانیا کاملا متغیر می باشد و به عواملی نظیرموقعیت جغرافیایی، متراژ زمین و حاصل خیزی زمین بستگی دارد. به طور کلی متوسط قیمت خرید زمین کشاورزی در اسپانیا 9700 یورو در هر هکتار می باشد. برای مثال متوسط قیمت خرید مزرعه در آراگون 5979 یورو در هر هکتار می باشد. در حالی که قیمت هر هکتار زمین کشاورزی در کاتالونیا 12.300 یورو می باشد. هم چنین قیمت خرید زمین کشاورزی در جزایر قناری به 59200 یورو در هر هکتار نیز می رسد. در جدول زیر قیمت زمین کشاورزی در بخش های مختلف کشور اسپانیا را خدمت شما عزیزان تقدیم می نماییم:

 

نام منطقه

میانگین قیمت در هر هکتار

آراگون

5979 یورو

کاتالونیا

12300 یورو

جزایر قناری

59200 یورو

والنسیا

8293 یورو

مادرید

22710 یورو

اندلس

5710 یورو

کانتاریکا

6569 یورو

 

خرید زمین کشاورزی و اخذ گلدن ویزای اسپانیا

گلدن ویزا یک برنامه مهاجرتی برای افراد خارج از اتحادیه اروپا و شنگن می باشد که سرمایه گذاران و متقاضیان واجد شرایط این امکان را می دهد که بتوانند از مزایای شهروندان اسپانیا و سایر کشورهای اروپایی نیز بهره کند گردند. جهت اخذ گلدن ویزا از طریق خرید زمین کشاورزی در اسپانیا افراد می بایست حداقل مبلغ 500 هزار یورو سرمایه گذاری نمایند. با داشتن گلدن ویزا دارندگان این نوع اقامت اجازه کار، سرمایه گذاری و تردد آزادانه در سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شنگن را خواهند داشت و پس از گذشت 10 سال می توانند تابعیت این کشور را کسب نمایند. چنان چه افراد از طریق خرید مزرعه در اسپانیا موفق به دریافت گلدن ویزا شوند، علاوه بر آثار اقامتی، فرد می تواند با انجام فعالیت اقتصادی در زمین کشاورزی درآمد یورویی خود را نیز داشته باشد. افراد متقاضی و سرمایه گذاران بایستی در نظر بگیرند که جهت اخذ گلدن ویزای اسپنیا از طریق خرید زمین کشاورزی می بایست سورس مالی خود را نشان دهند.

مالیات بر خرید زمین های کشاورزی در اسپانیا

هنگامی که هر گونه ملک تجاری و یا مسکونی و یا خرید زمین کشاورزی در اسپانیا صورت می گیرد، بایستی مالیات آن نیز پرداخت شود. میزان نرخ مالیات در ملک های مختلف کاملا متفاوت می باشد. برای مثال نرخ مالیات موجود بر ملک های شهری به نسبت بالاتر از ملک های موجود در روستاها و حومه می باشد. به طور کلی مالیات بر خرید مزرعه در اسپانیا 8 درصد از ارزش اعلام شده ملک به عنوان مالیات نقل و انتقال شناخته می شود. به جهت خریداری املاکی که ارزش آن ها بیش از 400 هزار یورو باشد، مالیات به 9 درصد افزایش می یابد که بایستی توسط خریدار پرداخت شود. علاوه بر هزینه مالیات بر خرید ملک در اسپانیا، هزینه های جانبی دیگری نیز وجود دارد که بایستی پرداخت گردد. هزینه های دفتر استاد رسمی جهت انتقال سند مالکیت و هزینه های ثبت زمین از جمله هزینه های جانبی می باشند که بایستی توسط خریدار پرداخت شوند.

عوامل موثر بر قیمت زمین کشاورزی در اسپانیا

یکی از مسائل مورد بحث و حائز اهمیت در هنگام خرید مزرعه در اسپانیا قیمت خرید آن می باشد. عوامل متفاوتی در قیمت خرید زمین کشاورزی در اسپانیا دخیل هستند. عواملی نظیر آب و هوا و اقلیم منطقه، کیفیت خاک، حاصل خیزی، میزان عرضه و تقاضا در خصوص تعیین قیمت زمین کشاورزی دخیل هستند. در ادامه هر کدام از عوامل مهم و موثر بر قیمت زمین کشاورزی در اسپانیا را به تفکیک برای شما عزیزان شرح خواهیم داد.

موقعیت مکانی

یکی از عوامل مهم در مشخص نمودن قیمت ملک، موقعیت مکانی آن می باشد. زمین های کشاورزی که نزدیک به شهرهای بزرگ و مراکز حمل و نقل دارند در مقایسه با مزرعه هایی که در حومه و یا روستاهای دورافتاده تری هستند، قیمت بالاتری دارند.

کیفیت و تناسب زمین

یکی دیگر از معیارهای مهم جهت ارزش گذاری قیمت ملک کیفیت و تناسب زمین می باشد. عواملی نظیر حاصلخیزی خاک، موقعیت آب و هوایی زمین کشاورزی و دسترسی منطقه به آب از عوامل مهمی هستند که باعث افزایش قیمت زمین می شوند.

روند بازار و تقاضا

عرضه و تقاضا همواره یکی از مسائل و عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت زمین های زارعی و کشاورزی در اسپانیا به شمار می رود. هر چه کالا و یا محصولی بیشتر مورد تقاضا قرار گیرد، زمین های کشاورزی که محل تولید آن ها هستند قیمت بیشتری می گیرند.

نکاتی تکمیلی برای سرمایه گذاری در زمین کشاورزی در اسپانیا

در کنار تمامی موارد و نکات گفته شده در بالا، افرادی که قصد خرید مزرعه در اسپانیا را دارند بایستی به نکات جانبی دیگری نیز توجه نمایند. قبل از شروع به خرید زمین کشاورزی در اسپانیا فرد سرمایه گذار بایستی درخصوص محصولی که قصد کشت آن را دارد تحقیقات کاملی را انجام دهد. در این راستا سرمایه گذاران می توانند از افراد متخصص و با سابقه در این زمینه به صورت کامل مشورت گیرند. پس از انتخاب محصول و تحقیق در باره آن، بایستی در خصوص تمامی قوانین دولت و منطقه در خصوص کشاورزی و نوع محصول کشت شده اطلاعات کاملی را کسب نمایید. قوانین مالیاتی، تسهیلات و حمایت های دولت و منطقه را به طور کامل قبل از هر گونه اقدام جدی بررسی نمایید. در این راستا بایستی سود کوتاه مدت و بلند مدت و تمامی هزینه های محصول کشاورزی به طور کامل ارزیابی گردد. در این راستا متقاضیان می توانند با مشاورین سرمایه گذاری در اسپانیا و وکیل مجرب در این زمینه مشورت گیرند تا بتوانند در کوتاه ترین زمان بهترین بازدهی را داشته باشند.

خدمات موسسه ملک پور برای خرید زمین کشاورزی در اسپانیا

موسسه ملک پور با بیش از 20 سال سابقه و تجربه کاری در زمینه اخذ اقامت و مهاجرت به کشور اسپانیا و سایر کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای انگلیسی زبان آماده ارائه خدمات خود در زمینه انواع مسیرهای مهاجرتی و اقامتی به کشور اسپانیا و مشاوره در خصوص خرید مزرعه در اسپانیا می باشد. موسسه ملک پور با به کار گیری وکلای محلی کشور اسپانیا در راستای انتخاب پروژه ملکی و اخذ گلدن ویزا و غیره در خدمت شما عزیزان می باشد. البته به غیر از مسیر خرید زمین در اسپانیا، متقاضیان می توانند از طریق مسیرهای دیگر اقامتی نظیر گلدن ویزا نیز اقدام نمایند. در این مسیر افراد نیازی به سرمایه گذاری مستقیم ندارند. افراد با نشان دادن اینکه تمکن مالی لازم را در کشور مبدا خود دارند می توانند اقدام به اخذ اقامت خودحمایتی اسپانیا نمایند و پس از اخذ اقامت اسپانیا به بررسی زمین های کشاورزی در مناطق مختلف کشور اسپانیا پرداخته و براساس بودجه مالی خود اقدام به خرید زمین کشاورزی در اسپانیا نمایند.

فرصت های سرمایه گذاری زمین کشاورزی در اسپانیا

خرید زمین کشاورزی در اسپانیا یکی از بیزینس های جذاب برای سرمایه گذاران خارجی به شمار می رود. چرا که به دلیل شرایط اقلیمی مناسب، بازدهی و سودآوری بسیار مناسبی برای سرمایه گذاران خارجی خواهد داشت. خرید مزرعه در اسپانیا از جنبه های متفاوتی می تواند سودآوری بالایی برای سرمایه گذران داشته باشد. چرا که زمین های کشاورزی در اسپانیا از جمله حاصل خیز ترین زمین های جهان به شمار می روند.

کشاورزی ارگانیک

امروزه با افزایش تقاضا برای محصولات ارگانیک، سرمایه گذاری و تولید محصولات ارگانیک می تواند بازده و سود بسیار بالایی برای سرمایه گذاران داشته باشد. در این راستا وجود زمین حاصلخیز و دسترسی داشتن به آب کافی می تواند تولید محصول ارگانیک را چند برابر نماید.

تولید انرژی های تجدید پذیر

انرژی تجدید پذیر به انرژی تولید شده از منابع خورشیدی و باد گفته می شود که تمام نمی شوند. از این انرژی ها عموما برای تولید برق، آب و سرمایش و گرمایش استفاده می شود. وجود آفتاب فراوان و منابع بادی باعث شده که مزارع بادی و خورشیدی بسیاری در کشور اسپانیا به وجود آید و همین امر باعث رونق صنعت کشاورزی در این کشور می باشد.

کمک های دولتی برای خرید زمین کشاورزی و شرایط اخذ آن

از آن جایی که خرید زمین کشاورزی در اسپانیا مستلزم سرمایه قابل توجهی می باشد، افراد واجد شرایط می توانند از کمک های دولتی جهت سرمایه گذاری و خرید مزرعه در اسپانیا بهره مند گردند. کمک های دولتی به منظور توسعه صنعت کشاورزی، حفظ منابع طبیعی و تامین منابع تغذیه جامعه انجام می شود.

وام های بانکی

برای آن دسته از سرمایه گذاران خارجی که قصد خرید مزرعه در اسپانیا به منظور سرمایه گذاری کردن را دارند، حمایت هایی از طرف دولت صورت می گیرد. برای مثال افراد واجد شرایط می توانند وام های دولتی با بازپرداخت های بلند مدت و سود و بهره کم را داشته باشند.

کمک های دولتی

علاوه بر وام های بانکی که در اختیار سرمایه گذاران و متقاضیان خرید زمین کشاورزی در اسپانیا قرار می گیرد، متقاضیان می توانند از کمک های مالی و یارانه های مختلفی که دولت در اختیار کشاورزان قرار می دهد نیز بهره مند شوند. این کمک های دولتی بیشتر به منظور تامین هزینه های خرید تجهیزات کشاورزی و توسعه پروژه های جدید می باشد.

روش های کشاورزی در اسپانیا

قبل از هر گونه اقدام جدی جهت خرید زمین کشاورزی در اسپانیا بایستی از متدها و روش های مختلف کشاورزی در این کشور اطلاعات کافی را داشته باشید. اسپانیا به دلیل موقعیت جغرافیایی و زمین های حاصل خیزی که دارد، یکی از کشورهای سرآمد در صنعت کشاورزی به شمار می رود و همین امر سبب جذب سرمایه گذاران جهت خرید مزرعه در اسپانیا گشته است. کشاورزی در اسپانیا از متدهای مختلفی تبعیت می نماید که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می نماییم:

  • کشاورزی سنتی:

هم چنان در بسیاری از روستاها و مناطق کوچک کشور اسپانیا از روش سنتی کشاورزی برای تولید محصولات خود استفاده می نمایند. عمما در روش سنتی به صورت دستی و با استفاده از نیروی کار انسانی به کاشت محصول، آب دادن و برداشت محصولات پرداخته می شود.

  • کشاورزی صنعتی:

در روش صنعتی عموما کشاورزان از تجهیزات پیشرفته و فناوری های نوین برای تولید محصولات خود استفاده می نمایند. امروزه در بسیاری از مناطق شهری کشور اسپانیا از این متد کشاورزی استفاده می نمایند.

  • روش گلخانه ای:

شرایط آب و هوایی مناسب کشور اسپانیا باعث گسترش متد گلخانه ای شده است. در این روش محصولات به واسطه پروژکتورهای قوی تحت نظارت دقیق قرار می گیرند و تمامی شرایط نظیر دما، نور و رطوبت برای محصولات فراهم آورده می شود.

سوالات متداول

✔️ آیا می توان از طریق خرید مزرعه در اسپانیا گلدن ویزا اخذ نمود؟

تمامی افرادی که به مبلغ حداقل 500 هزار یورو سرمایه گذاری در قالب خرید املاک تجاری و یا مسکونی انجام دهند می توانند گلدن ویزا دریافت نمایند.

✔️ میزان نرخ مالیات بر خرید مزرعه در اسپانیا چقدر می باشد؟

میزان نرخ مالیات بر خرید ملک در حدود 8 درصد می باشد که توسط خریدار پرداخت می گردد.

✔️ آیا دولت اسپانیا برای افرادی که قصد خرید زمین کشاورزی در اسپانیا را دارند حمایت می نماید؟

بله، افراد واجد شرایط هم می توانند از وام های دولتی و هم از یارانه های دولتی برای پیشبرد بیزینس خود بهره ببرند.

✔️ آیا موسسه ملک پور در خصوص اخذ گلدن ویزای اسپانیا خدماتی ارائه می نماید؟

بلی، موسسه ملک پور با کمک وکلای اسپانیایی خود این افتخار را دارد که در زمینه انتخاب پروژه های ملکی و تجاری تا اخذ گلدن ویزا در کنار شما عزیزان باشد.

سخن پایانی

شرایط خرید مزرعه در اسپانیا و جزئیات هزینه ها و شرایط آن را در مقاله بالا برای شما عزیزان شرح دادیم. با توجه به وجود شرایط آب و هوایی بسیار مناسب در کشور اسپانیا و امکان اخذ اقامت طلایی برای ایرانیان، این کشور به مقصدی جذاب برای سرمایه گذاران خارجی جهت خرید زمین کشاورزی در اسپانیا در طی سالیان اخیر بدل شده است. افراد می توانند با خرید مزرعه در اسپانیا به صورت مستقیم و یا از طرق دیگر نظیر خودحمایتی اقامت این کشور را اخذ نمایند. اخذ گلدن ویزای اسپانیا به دلیل مزایای بی شماری که دارد بسیار مورد استقبال و توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است. از مهم ترین ویژگی های اخذ اقامت طلایی به واسطه خرید زمین کشاورزی در اسپانیا، سرمایه گذاری یورویی بدون نیاز به شرط حضور می باشد. چنان چه پس از مطالعه این مقاله در خصوص شرایط خرید مزرعه در اسپانیا ابهام و یا سوالی داشتید، می توانید با مشاورین موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و به صورت مجانی پس از بررسی شرایط خود در خصوص شرایط خرید زمین کشاورزی در اسپانیا مشاوره دریافت نمایید.

چکیده

به دلیل شرایط اقلیمی بسیار مناسب در کشور اسپانیا و وجود خاک حاصل خیز این کشور به یکی از سرآمد ترین کشورها در صنعت کشاورزی بدل شده است. از این رو بسیاری از سرمایه گذاران اقدام به خرید زمین کشاورزی در اسپانیا می نمایند. چرا که با خرید مزرعه در اسپانیا علاوه بر آثار اقامتی برای فرد اصلی و خانوادش میتونه درآمد و سود یووریی بسیار بالایی به همراه داشته باشه. صنعت کشاورزی در اسپانیا بسیار پیشرفته است و افراد از جدیدترین متدها برای کشاورزی تو این کشور اسنفاده میکنن. اگر شما قصد گرفتن اقامت از طریق خرید زمین کشاورزی در اسپانیا رو دارید باید حداقل مبلغ 500 هزار یورو سرمایه گذاری کنید تا بتونید اقامت طلایی یا همون گلدن ویزا کسب کنید. عموما تو برنامه سرمایه گذاری از طریق خرید مزرعه در اسپانیا برای اونایی که واجد شرایط میشن تسهیلاتی توسط دولت در نظر گرفته میشه و میتونن از وام های دولتی یا یارانه های دولتی برا تجهیزات کشاورزی و غیره استفاده کنند.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
الهام
فردی که فرزند ۳۵ ساله دارد می‌تواند با یک کیس برای اینکار اقدام کند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. محدودیت سنی در برخی از روش ها وجود ندارد و باید سایر شرایط شما بررسی شود.
الهام
اگر فردی برای خرید ملک اسپانیا قصد اقامت داشته باشد هزینه های جانبی به چه صورت هست و به جز دارایی مدرک زبان هم لازم دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز منظور شما از هزینه های جانبی نامعهوم است. احتیاج به مدرک زبان ندارید. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره رایگان با موسسه تماس حاصل نمایید.
الهام
من یک فرزند ۲۰ ساله دارم.میتونم برای ایشون هم اقدام کنم همزمان با کیس خودم اقدام کنم و یا در کیس جدا باید براشون اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله فرزند 20 ساله شما نیز میتواند در گلدن ویزا با شما اقامت دریافت نماید.
Mina
سلام خسته نباشید آیا برای سرمایه گذاری در اسپانیا نیاز به مدرک زیان هم هست؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز
میترا
سلام وقت بخیر در صورتی که یک خانه و یک مزرعه خریداری کنیم امکان اخذ اقامت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که ارزش ملک شما بیش از 500 هزار یورو باشد امکان دریافت اقامت وجود دارد.
hossein
سلام وقت بخیر ایا در این نوع اقامت پدر و مادر در پرونده بعنوان همراه قرار می گیرند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز
مشاوره رایگان