اقامت اسپانیا - انواع اقامت اسپانیا و روش های اخذ آن 2024

15 بهمن 1402 36 نظر

اقامت اسپانیا دارای 3 نوع دائم موقت و کوتاه مدت می باشد که اقامت موقت قابلیت تبدیل شدن به اقامت دائم اسپانیا را دارد، و از روش های تحصیل، کار سرمایه گذاری و ... اخذ می گردد. مدت زمان این اقامت 3 ماه تا 5 سال است. اقامت موقت اسپانیا قابلیت تبدیل به سایر مدل های اقامتی را ندارد و برای گردشگری و یا درمان و... صادر می شود و مدت زمان این اقامت 3 ماهه می باشد. از جمله روش های محبوب اخذ اقامت اسپانیا روش گلدن ویزای اسپانیا می باشد، که با خرید ملک ممکن می گردد. در این مقاله قصد داریم در مورد شرایط اخذ اقامت اسپانیا و روش های اخذ آن بپردازیم. در صورت مطالعه مقاله و داشتن ابهامات فکری، می توانید با شماره تماس های موسسه ارتباط برقرار نموده و از مشاوره اولیه رایگان استفاده کنید، همچنین می توانید با درج سوالات خود در بخش دیدگاه کمتر از 24 ساعت پاسخ پرسش خود را از طریق ایمیل دریافت نمایید.

 

ویدئو موسسه MIE در مورد اخذ اقامت با خرید ملک در اسپانیا


آنچه در ادامه مقاله به آن می پردازیم:

تماس با ما

اقامت اسپانیا ملک پور

انواع اقامت اسپانیا

کارت اقامت اسپانیا مجوز زندگی پس از اخذ ویزا و ورود به این کشور است. در 3 دسته زیر تعریف می گردد.

اقامت کوتاه مدت

این نوع ویزا معمولا برای ویزاه های کوتاه مدت مانند ویزاهای توریستی، درمانی و یا بازدید نمایشگاهی صادر می گردد که مدت آن 90 روز و یا همان 3 ماه می باشد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت اسپانیا


اقامت موقت اسپانیا

مجوزی با اجازه اقامت بالای سه ماه و تا زیر 5 سال که به شهروند خارج اتحادیه اروپا، حق کار و اسکان را می دهد. تمامی روش های زیر شامل اقامت موقت خواهند بود:

 • اقامت کاری
 • اقامت تحصیلی
 • اقامت سرمایه گذاری
 • اقامت از طریق ازدواج
 • اقامت از طریق پناهندگی

ویدیو موسسه MIE درمورد اقامت اسپانیا با دیجیتال نومد


اقامت دائم اسپانیا

این نوع مجوز استفاده از حقوقی همسان با شهروندان اسپانیایی را صادر می کند و دارای شرایط خاصی است:

 • پنج سال زندگی و اسکان قانونی در اسپانیا
 • اثبات داشتن درآمد از طریق شغل یا بازنشستگی
 • داشتن بیمه سلامت
 • ثبت درخواست اقامت دائم

 

روش اخذ اقامت

مدت انتظار جهت اخذ اقامت دائم

از طریق تحصیل

ندارد

از طریق کار

بعد از پنج سال

از طریق سرمایه گذاری

بعد از پنج سال

از طریق ازدواج

بعد از یک سال

از طریق تولد

ندارد

از طریق روش افراد موفق و هنرمندان

بعد از پنج سال

از طریق پناهندگی

بعد از پنج سال

ویدیو موسسه MIE در مورد تمام نکات و راههای مهاجرت اسپانیا


انواع روش های اخذ اقامت اسپانیا

اقامت اسپانیا از طریق 7 روش اصلی امکان پذیر می باشد این روش ها عبارتند از: تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، پناهندگی و مهاجرت افراد موفق برخی از مزایای ترغیب کننده در هر یک از روشهای اخذ اقامت اسپانیا عبارت اند از:

 • روش تحصیلی: شهریه های کم و دوره های تحصیلی راه مناسبی برای اخذ اقامت تحصیلی اسپانیا است. برخی از دانشگاه ها حتی مدرک زبان نیز نیاز ندارند.
 • روش کاری: روش دیگر مهاجرت از طریق کار می باشد که لازمه این نوع مهاجرت، داشتن پیشنهاد شغلی است، در این روش نیاز به داشتن سرمایه زیاد نیست.
 • روش های سرمایه گذاری: از طریق گلدن ویزا یا خرید ملک می توان اقامت اسپانیا را می توان کسب کرد. این روش ها از بهترین روش های مهاجرت به این کشور است زیرا امکان دریافت وام وجود دارد، و همسر و فرزندان نیز به صورت همزمان همراه می گردند، و از همه مهم تر با سرمایه گذاری به یورو سود خواهید کرد.

شرایط اقامت اسپانیا

شرایط اقامت در اسپانیا بسته به هدف اقامت و ملیت شما متفاوت است. سیاست های مهاجرتی می تواند در طول زمان تغییر کند. به همین جهت برای اطلاع از به روزترین اطلاعات، از منابع رسمی دولتی یا یک متخصص حقوقی مراجعه کنید. برای اخذ اقامت اسپانیا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • ورود قانونی: از یکی از روش های قانونی وارد اسپانیا شده باشید.
 • ثبت نام در شهرداری (empadronado): برای شروع زندگی در اسپانیا بدون انجام هیچ نوع فعالیت اقتصادی یا حرفه ای، باید به مدت سه سال در شهرداری ثبت نام کنید.
 • کارت اقامت: اقامت در اسپانیا برای یک دوره بین سه تا شش ماه مستلزم درخواست کارت اقامت (Tarjeta de Residencia) است. زندگی در اسپانیا برای بیش از شش ماه شما را ملزم به درخواست کارت شناسایی خارجی (Tarjeta de identidad de extranjero - TIE) می کند. اقامت بیش از سه ماه در اسپانیا مستلزم دریافت مدارک اقامت قانونی است.
 • پاسپورت معتبر: گذرنامه معتبر برای اخذ اجازه اقامت در اسپانیا
 • پرداخت مالیات: در مدت اقامت خود مالیات را پرداخت کرده باشید
 • تمکن مالی: شما باید ثابت کنید دارای تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های اقامت در اسپانیا برای سال اولیه مجوز اقامت هستید. یا تایید کننده اینکه منبع درآمدی منظم دارید را برای خود و در صورت لزوم، برای اعضای خانواده که شما را همراهی می کنند. باید حداقل مقدار مورد نیاز معادل 400٪ شاخص درآمد چندگانه عمومی اسپانیا (IPREM) است، را داشته باشید.
 • بیمه درمانی: برای دریافت مجوز اقامت در اسپانیا، بیمه درمانی مورد نیاز است.

شرایط اقامت اسپانیا از طریق کار

با توجه به عضویت کشور اسپانیا در اتحادیه اروپا و پیمان شنگن، گرایش بسیاری از افراد متقاضی به مهاجرت به اسپانیا معطوف شده است. چنانچه فرد متقاضی دریافت اقامت اسپانیا از طریق کار:

 • حداقل به مدت 5 سال در کشور اسپانیا مبادرت به اشتغال به کار داشته باشد 
 • مالیات های مصوب این کشور را پرداخت کند

می تواند به اقامت دائم اسپانیا و در نهایت تابعیت این کشور دست یابد. یکی از روش های اخذ ویزای کار در اسپانیا ، برخورداری شخص متقاضی از پیشنهادی کاری از سوی کارفرمای معتبر اسپانیایی است. کارفرمای اسپانیایی موظف است تا پیش از استخدام نیروی کار خارجی، آگهی استخدام سمت شغلی مورد نظر خود را در کشور اسپانیا چاپ کند و سپس در اتحادیه اروپا بایستی منتشر نماید در این مدت چنانچه شهروند اسپانیایی و یا اروپایی با مهارت های مدنظر پیدا نشد اجازه دارد تا نسبت به یافتن شخص مورد نظر خارجی اقدام کند. از جدید ترین روش هایی که می توان اقامت اسپانیا را از طریق آن اخذ کرد، دیجیتال نومد می باشد که متقاضی که شرایط کار به صورت دورکاری را دارد و درآمد آن بیش از 2 هزار یورو است با داشتن کار در هر جای دنیا می تواند برای اسپانیا درخواست اقامت دهد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به اسپانیا 


 

پیش از تصمیم گیری پیرامون دریافت مجوز اقامت اسپانیا از طریق کار، بهتر است که به نمودار نرخ بیکاری این کشور توجه فرمایید: 

نمودار نرخ بیکاری اسپانیا در سال 2023

اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

یکی از راه های قانونی و به نسبت سهل الوصول اخذ مجوز اقامت اسپانیا از طریق تحصیل می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور اسپانیا نیاز به تسلط به زبان اسپانیایی دارد که شخص می تواند با شرکت در دوره های پیش نیاز کالج ها و پس از قبولی در آزمون های زبان اسپانیایی، وارد دانشگاه شود. تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا از بابت تسلط به زبان اسپانیایی، تا حدودی ساده تر می باشد.

دانشجویان خارجی از مجوز اشتغال به کار حین تحصیل از 10 تا 25 ساعت در هفته برخوردارند که می توانند بخشی از هزینه های زندگی خویش را جبران کنند. ویزای تحصیلی اسپانیا دارای اعتبار یکساله است و پس از آن هر ساله از سوی شخص متقاضی، مجددا تمدید می شود. جدول برخی از دانشگاه های برتر اسپانیا در جدول زیر عنوان گردیده است:

 

رتبه جهانی

نام دانشگاه

166

دانشگاه بارسلونا (University of Barcelona)

190

دانشگاه اتونوما دی بارسلونا (Universitat Autónoma de Barcelona)

226

دانشگاه کامپلوتنس ماردید (Universidad Complutense de Madrid)

236

دانشگاه ناوارا (University of Navarra)

295

دانشگاه پمپی فابرا (Universitat Pompeu Fabra)

358

دانشگاه سالامانکا (Universidad de Salamanca)

 

جهت کسب اقامت اسپانیا از طریق تحصیل و برخورداری از شرایط بورسیه تحصیلی، برخورداری از مواردی از جمله معدل بالای 16 و رزومه معتبر کاری، ضروری است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل

 • مدارک مرتبط با آخرین مقطع تحصیلی
 • مدارک زبانی مورد نیاز
 • مدارک شناسایی معتبر و تاریخدار
 • نامه ای مبنی بر پذیرش از سوی دانشگاه های معتبر اسپانیا

با توجه به اینکه تحصیل در اسپانیا به زبان انگلیسی نیز ممکن است لذا چنانچه نیاز به یادگیری زبان انگلیسی در کوتاه ترین زمان ممکن را دارید به شما محصول دوره فوق فشرده آموزش زبان (SIC) موسسه را توصیه می نماییم.

 

ویدئو شرایط اقامت اسپانیا - توضیحات موسسه MIE در مورد راه های مهاجرت و اقامت


اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

از روش های مناسب برای افرادی که قصد اقامت در اسپانیا و استطاعت مالی مناسب دارند، سرمایه گذاری در این کشور است. از روش های گوناگون جهت سرمایه گذاری در اسپانیا می توان به موارد ذیل اشاره داشت:

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت
 • سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 • گلدن ویزا

راه های دریافت اقامت در اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

روش

شرح روش و هزینه ها (یورو)

شرایط تبدیل به اقامت دائم

خرید ملک

350 هزار نقد

150 (اجاره 10 ساله)

ابتدا اقامت 5 ساله اعطا می گردد، بعد از 10 سال به پاسپورت منجر می گردد.

گلدن ویزا

خرید ملک با ارزش 500 هزار

خرید دو میلیون یورو اوراق قرضه

سپرده های مالی به ارزش یک میلیون یورو

خرید یک میلیون یورو سهام

سرمایه گذاری یک میلیون یورویی در صندوق سرمایه گذاری

تمکن مالی

28 تا 30 هزار برای فرد اصلی

به ازای هر همراه 7500

ثبت شرکت

65 هزار

اوراق قرضه دولتی

مبلغ 2 میلیون سرمایه

 

در این روش شما می توانید اقامت یک ساله بدست اورده و سپس برای 2 بار و هر بار 2 سال آن را تمدید نمایید. بعد از این 5 سال شما قادر به ارائه درخواست جهت صدور مجوز اقامت دائم اسپانیا خواهید بود. همچنین بعد از 10 سال این امکان بوجود خواهد امد تا بتوانید برای دریافت پاسپورت اسپانیا اقدام نمایید. از نکات مهم در امر سرمایه گذاری در یک کشور ثالث، اگاهی از نرخ مالیات در ان کشور است. در نمودار زیر نموداری از میزان مالیات فردی در این کشور را مشاهده می فرمایید.

نمودار مالیات بر درآمد در اسپانیا

در ادامه به توصیف روش های مختلف سرمایه گذاری در کشور اسپانیا می پردازیم:

اقامت اسپانیا از طریق گلدن ویزا (ویزای طلایی)

در روش گلدن ویزای اسپانیا که شامل 5 زیر شاخه می باشد، شما این امکان را خواهید داشت تا از همان ابتدا به اقامت 5 ساله برسید. از مزایای دیگر این ویزا می توان به ارائه ویزا همراه به همسر، فرزندان 18 تا 24 سال و والدین متقاضی (تحت شرایطی) اشاره داشت. همچنین برای اخذ تابعیت یا تمدید اقامت نیازی به شرط حضور نخواهد بود.

در لیست زیر به راه های موجود جهت اخذ اقامت اسپانیا از این طریق گلدن ویزای اسپانیا نیز اشاره خواهیم داشت:

 • خرید ملک با ارزش پانصد هزار یورو
 • خرید دو میلیون یورو اوراق قرضه این کشور
 • سپرده های مالی به مجموع ارزش یک میلیون یورویی در نظام پولی و بانکی این کشور
 • خرید یک میلیون یورو از سهام کمپانی های اسپانیا
 • سرمایه گذاری یک میلیون یورویی در صندوق سرمایه گذاری این کشور

 

ویدیو موسسه MIE در مورد گلدن ویزا اسپانیا


اخذ اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک

به این منظور شما قادر خواهید بود با سرمایه گذاری 500 هزار یورو از طریق خرید ملک به اخذ اقامت 5 ساله این کشور از همان ابتدا، دست یابید. البته در صورت استفاده از خدمات ویژه موسسه ملک پور، قادر خواهید بود تا این مبلغ را به 350 هزار یورو تقلیل دهید. در این خدمات که با قرارداد منعقده بین یک کمپانی اسپانیایی و موسسه ملک پور شکل گرفته است این امکان وجود دارد تا 150 هزار یورو باقی از سوی این شرکت تامین شده و تضمینی جهت عودت سرمایه متاقضی در صورت تمایل دارد.

اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی

در روش خود حمایتی شما نیاز به جابجایی مبلغ مورد نیاز به کشور اسپانیا نخواهید بود و فقط کافی است جهت اثبات دارایی خود، شواهدی ارائه دهید. این دارای باید چیزی حدود 28 تا 30 هزار یورو باشد. البته این مبلغ فقط برای شخص اصلی بوده و برای هر همراه اضافی، شما نیاز به 7500 دلار بیشتر خواهید داشت. برای اثبات این موضوع در خود حمایتی اسپانیا کافی است مدارکی دال بر وجود مبلغ در حساب بانکی خود ارائه دهید. البته باید به این موضوع نیز اشاره داشت که متقاضی و همراهان امکان اشتغال به کار را در طول مدت اقامت اسپانیا نخواهند داشت.

 

متقاضی

مبلغ اثبات دارایی

فرد اصلی

28 تا 30 هزار یورو

هر همراه

7500 یورو

ویدیو موسسه MIE در مورد خود حمایتی اسپانیا


اقامت اسپانیا از طریق ثبت شرکت

این روش برای ان دسته از علاقه مندان اخذ اقامت اسپانیا که هم قصد مهاجرت دارند و هم می خواهند درامدی داشته باشند بسیار مناسب است. شما قادر خواهید بود تا تنها با 5 هزار یورو نسبت به ثبت شرکت خود اقدام نمایید. همچنین نیاز است جهت راه اندازی شرکت خود سرمایه ای 60 هزار یورویی در نظر بگیرید. البته پیشنهاد می شود تمکن مالی به ارزش 100 تا 200 هزار یورو داشته باشید. از این رو شما نیاز به افتتاح سپرده و انتقال سرمایه مذکور به اسپانیا خواهید بود. در این روش شما اقامت یک ساله دریافت کرده و تا دو بار بمدت دو سال این اقامت را تمدید و در نهایت موفق به کسب اقامت دائم شوید. شایان ذکر است که متقاضی در هر سال باید نسبت به سودده بودن کسب و کار خود شواهدی را ارائه دهد تا بتواند برای سری بعد، اقامت خود را تمدید نماید. در اخر و در صورتی که مالیات خود را پرداخت کرده و در طول مدت اقامت 10 ساله خود سابقه کیفری کسب نکرده باشید، امکان دریافت پاسپورت این کشور را بدست خواهید آورد.

 

موارد

شرایط

ثبت شرکت

پرداخت 3-5 هزار یورو

سرمایه اولیه

حداقل 60 هزار یورو

مدت اعتبار

یک ساله ( تمدید 2 ساله)

امکان دریافت اقامت دائم

بله (بعد 5 سال)

امکان دریافت پاسپورت

بله (بعد 10 سال)

اقامت اسپانیا از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

در کشور اسپانیا، اشخاص متقاضی می توانند تا با خرید اوراق قرضه دولتی حداقل به مبلغ 2 میلیون یورو، اخذ اقامت از طریق خرید سهام را به دست آورند. مدارک شناسایی معتبر، مدارک شغلی مرتبط با رزومه کاری و گواهی مبنی بر عدم سو پیشینه شخص متقاضی، از جمله الزامات اصلی مدارک جهت اخذ اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری به شمار می روند. با توجه به اینکه ریسک مصادره اموال در کشور اسپانیا در طی سال های اخیر نرخی ثابت بوده است می توان نتیجه گرفت که ریسک سرمایه گذاری در اسپانیا بسیار پایین بوده است.

گرفتن اقامت اسپانیا از طریق ازدواج

می توان این گونه عنوان داشت که ازدواج در اسپانیا با یکی از تبعه های اسپانیایی، یکی از قطعی ترین راه های اخذ اقامت دائم اسپانیا می باشد. یکی از الزامات اصلی دریافت اقامت اسپانیا از طریق ازدواج، اثبات رابطه واقعی بین طرفین رابطه است.

در گام نخست، ازدواج زوجین باید در اسپانیا به ثبت دفاتر رسمی برسد. این روش یکی از کم هزینه ترین روش های اخذ اقامت می باشد. پس از مرحله شناخت شخص تبعه با شخص خارجی و تصمیم گیری نهایی پیرامون مسئله ازدواج، شخص خارجی توسط دعوت نامه ای از سوی فرد تابعه اسپانیا به کشور اسپانیا دعوت می شود و پس از ورود به کشور، اقدامات لازم برای ازدواج را انجام می دهند. شخص خارجی موظف است که سالیانه با مراجعه به سفارت، نسبت به تمدید اقامت اسپانیا از طریق ازدواج اقدام کند و پس از گذشت 5 سال و اثبات واقعی بودن و استمرار ازدواج در طی این مدت، اقامت دائم اسپانیا به شخص خارجی تعلق می گیرد.

شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت اسپانیا از طریق تولد

در موضوع شرایط اخذ اقامت دائم اسپانیا از طریق تولد لازم است بدانیم که دو اصل تعیین کننده در امکان اخذ تابعیت در تولد فرزند متولد شده در کشوری دیگر، اصل خاک و خون می باشند.

 • اصل خاک: چنانچه کودکی در کشور دیگر متولد شود بلافاصله در بدو تولد از کلیه حقوق شهروندی کشور که به شهروندان آن اختصاص می یابد برخوردار می گردد و این مسئله در گرو تابعیت والدین وی نمی باشد.
 • اصل خون: در کشوری حکم فرما باشد، تنها در صورتی که والدین نوزاد متولد شده تابعیت آن کشور را داشته باشند، به تبعیت از آن ها، کودک نیز تابعیت آن کشور را بدست می آورد.

قانون خون قانونی است که کشور اسپانیا برای اخذ تابعیت از طریق تولد رعایت می کند و بنابراین چنانچه فرزندی در خاک کشور اسپانیا متولد شود، تنها در صورتی که پدر و مادر اسپانیایی داشته باشد، تابعیت آن کشور را بدست می آورد. 

شرایط اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی

در ابتدای امر باید عنوان داریم که موسسه ملک پور هیچگونه خدماتی را در زمین پناهندگی به پناهجویان ارائه می نماید.

طبق کنوانسیون ژنو، پناهجو به کسی اطلاق می گردد که در کشور خود به دلیل پیوستن به گروه مذهبی خاص، مسائل جنسیتی و گرویدن به گروه های اجتماعی مجبور به ترک کشور خود به دلایل مسائل امنیت جانی و ورود به کشوری دیگر می باشد. با توجه به شرایط بحرانی موجود در کشورهای خاورمیانه، تقاضای مهاجرین برای ورود به کشورهای اروپایی افزایش یافته است و بنابراین کشور اسپانیا نیز از این مسئله مستثنی نمی باشد. وجود قوانین سختگیرانه در ارتباط با پناهجویان کشور اسپانیا، باعث شده که دریافت مجوز اقامت اسپانیا از طریق پناهندگی کار مشکلی باشد. در صورتی که درخواست پناهندگی شخص از سوی سفارت اسپانیا مورد تایید قرار گرفت، مجوز اقامت 5 ساله ای به شخص پناهجو اعطا می شود که پس از آن قادر است از کلیه حقوق شهروندی برخوردار شود. با توجه به خطرات راه پناهندگی به شما پیشنهاد می کنیم تا با کارشناسان موسسه ملک پور، مشورت کنید تا از راه های ساده تر و منطقی جایگزین مطلع گردید.

شرایط اقامت اسپانیا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

در اکثر کشورهای اروپایی، امکانی برای ورزشکاران و هنرمندان و افراد فوق موفق فراهم گردیده است تا چنانچه از رزومه درخور توجهی برخوردار هستند بتوانند جهت دریافت اقامت کشورهای دیگر از این رزومه استفاده کنند و با استناد به این رزومه و سابقه درخشان نسبت به اخذ اقامت کشور مدنظر مقصد خود اقدام کنند. کشور اسپانیا نیز از اسن قانون مستثنی نمی باشد و سلبریتی ها و افراد هنری دیگر کشورها می توانند پس از اخذ ویزای اقامتی مربوط به هنرمندان، به بیش از 145 کشور عضو اتحادیه شنگن رفت و آمد کنند. اما با توجه به شرایط کنونی کشور ایران و کشور اسپانیا، امکان اخذ این نوع ویزای اسپانیا برای مهاجرین ایرانی در این مقطع زمانی مهیا نمی باشد و متاسفانه هنرمندان نمی توانند در ارتباط با اخذ اقامت اسپانیا از این طریق اقدام کنند.

مراحل اخذ اقامت اسپانیا

مراحل اخذ اقامت اسپانیا بر اساس هر یک از روش های اخذ اقامت متفاوت است. دراینجا به شرح مراحل کلی اقامت اسپانیا می پردازیم:

 1. تعیین نوع ویزا: اولین قدم تعیین نوع ویزا است که باید بر اساس شرایط خود برای آن درخواست دهید. ویزا انواع مختلفی دارد که شامل ویزای غیر سودآور، ویزای کار، مهاجرت خانوادگی، مهاجرت تولد و مهاجرت ازدواج می باشد.
 2. جمع آوری مدارک مورد نیاز: زمانی که نوع ویزای مورد نیاز خود را مشخص کردید، باید تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کنید. مدارک مورد نیاز ممکن است بسته به نوع ویزای مورد نظر شما متفاوت باشد، اما به طور کلی شامل گذرنامه معتبر، مدرک تمکن مالی، مدرک بیمه درمانی و سوابق کیفری می شود.
 3. ارسال درخواست: پس از جمع آوری تمام مدارک مورد نیاز، باید درخواست خود را به مراجع ذیصلاح ارسال کنید. فرآیند درخواست ممکن است بسته به نوع ویزای مورد نظر شما متفاوت باشد، اما به طور کلی شامل ارسال فرم درخواست، پرداخت هزینه درخواست و ارائه تمام مدارک مورد نیاز است.
 4. شرکت در مصاحبه: بسته به نوع ویزا که برای آن درخواست می کنید، ممکن است لازم باشد در مصاحبه شرکت کنید. در طول مصاحبه، از شما سوالاتی در مورد درخواست و دلایل شما برای زندگی در اسپانیا پرسیده می شود.
 5. دریافت کارت اقامت: در صورت تایید درخواست شما، کارت اقامت خود را دریافت خواهید کرد. کارت اقامت سندی است که به طور رسمی شما را به عنوان ساکن در اسپانیا ثبت می کند. بسته به محل زندگی شما در اداره خارجی یا ایستگاه پلیس مربوطه صادر می شود.
 6. درخواست برای اقامت دائم: پس از پنج سال زندگی در اسپانیا، ممکن است واجد شرایط درخواست اقامت دائم باشید. برای این کار باید نشان دهید که پنج سال است که به طور قانونی در کشور زندگی می کنید و بسته به شرایط خود چندین مدرک پشتیبانی ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز برای اقامت اسپانیا

یکی از مراحل مهم برای دریافت اقامت و اخذ ویزا تحویل مدارک مورد نیاز هست هر گونه نقض در مدارک شما ممکن است باعث رد درخواست شما شود. در این مقاله به روش های مختلف برای اقامت در اسپانیا اشاره شده که بسته به انتخاب هر روش ممکن است مدارک متفاوتی برای اخذ اقامت مورد نیاز باشد. مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت در اسپانیا به طور کلی در زیر بیان شده :

 • مدارک هویتی
 • کپی از تمام صفحات پاسپورت 
 • گواهی عدم سوء پیشنه: نداشتن سابقه در کشوری که قبلا در آن زندگی میکردید
 • اثبات تمکن مالی: تمکن مالی برای حداقل  یکسال هزینه زندگی شما در اسپانیا 
 • داشتن بیمه درمانی: بیمه های خصوصی یا دولتی در اسپانیا که هزینه های درمانی شما را درسراسر اسپانیا پوشش دهد
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • رسید پرداخت هزینه ها

اقامت اسپانیا بدون شرط حضور

کسانی قصد اخذ اقامت دائم اسپانیا یا شهروندی این کشور را دارند ممکن است برایشان سوال پیش آید که آیا دریافت اقامت یا شهروندی اسپانیا بدون شرط حضور امکان پذیر است؟ در اینجا باید بگوییم خیر اقامت اسپانیا بدون شرط حضور امکان پذیر نیست و فقط در بعضی از روش های اخذ اقامت که در بالا به آنها اشاره شده است مدت معینی برای حضور شما مشخص شده ونیاز به حضور دائم در اسپانیا نیست. مثلا در روش های مبتنی بر سرمایه در تمکن مالی 6 ماه حضور کافی است، و در روش خرید ملک هم نیاز به حضور دائم نیست.

مدت زمان مجوز اقامت اسپانیا

مدت زمان اجازه اقامت اسپانیا بسته به نوع ویزای اخذ شده متفاوت است. در اینجا مدت زمان مجوزهای اقامت بر اساس نوع ویزا آمده است:

 

روش اخذ اقامت

مدت زمان اعتبار/ قابلیت تمیدید ویزا

ویزای غیر سودآور

1 سال. قبل تمدید

ویزای کاری

1 سال. قبل تمدید

اقامت دائم

5 سال با قابلیت تمدید به صورت نامحدود

کارت اقامت اسپانیا

کارت اقامت، گواهی و سندی بوده که مجوز حضور قانونی فرد در اسپانیا و بهره مندی از همه شرایط و مزایای شهروندی این کشور است. شما پس از ورود به اسپانیا 30 روز فرصت دارید برای دریافت کارت اقامت اسپانیا اقدام کنید. این کارت توسط اداره پلیس کشور اسپانیا به متقاضی اعطا می شود. برای رسیدن به کارت اقامت اسپانیا ابتدا لازم است که افراد به دریافت ویزاهایی که به کارت اقامت دائم منتهی می شود ، اقدام کرده باشند، و سپس درخواست اقامت دائم را بدهند. 

مدارک اخذ کارت اقامت اسپانیا

مدارک اخذ کارت اقامت اسپانیا در اینجا به صورت کامل شرح داده شده است:

 • تکمیل فرم EX18
 • دو قطعه عکس پرسنلی
 • گذرنامه و کپی از آن
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه درمانی
 • ارائه مدارک هویتی و ترجمه آن
 • شماره سناسایی NIE
 • گواهینامه‌ی Padrón
 • ارائه گواهی پزشکی که نشان دهنده سلامت متقاضی باشد
 • ارائه کارت واکسن در زمام بیماری کووید 19

تمدید کارت اقامت اسپانیا

پس از دریافت کارت اقامت اسپانیا در سال اول اعتبار 1 ساله دارد و بعد از یکسال باید دوباره آن را تمدید کنید. توجه داشته باشید که باید 60روز قبل از اتمام اعتبار کارت خود اقدام کنید و تمامی مدارک خود را تا پایان 90 روز بعد از اعتبار تحویل داده باشید، اگر مدارک شما نقض داشته باشد 3 ماه فرصت دارید تا مدارک را کامل کنید و به صورت دیجیتال یا حضوری به پلیس مهاجرت ارائه دهید. پس از تمدید کارت، کارت اقامت 2 ساله به شما داده میشود.

هزینه اقامت اسپانیا

زمانی که از هزینه اقامت اسپانیا سخن می گوییم بسیاری از افراد، با هزینه های زندگی در اسپانیا اشتباه می گیرند. هزینه های اقامت مربوط به مبالغی است که در زمان اخذ ویزا و مهاجرت به اسپانیا از افراد گرفته می شود. تا قبل از پرداخت هزینه های جاری، مجوز افراد برای ورود به اسپانیا صادر نمی شود و رسیدگی به پرونده مهاجرتی متقاضیان، وابسته به همین هزینه های اقامت می باشد. این نوع هزینه ها همراه با جزئیات، در جدول زیر شرح داده شده است:

 

نوع هزینه

مبلغ (یورو)

ویزای متقاضی بزرگسال

80

ویزای 6 تا 12 سال

40

ویزای زیر 6 سال

رایگان

ویزای کاری

500 الی 600

مخارج زندگی برای اقامت در اسپانیا

قبل از اقدام پیرامون اقامت اسپانیا، بهتر است با هزینه های جاری این کشور آشنا شوید تا با دیدگاهی واقعی وارد خاک این کشور شوید. قاعدتا هزینه های زندگی در اسپانیا هر شخص بنابر سبک زندگی و اقلام مصرفی وی و مکان زندگی اش متفاوت است. اما چنانچه بخواهیم میانگینی کلی از هزینه های اصلی زندگی در کشور اسپانیا را عنوان داریم، توجه شما را به جدول هزینه ها در زیر جلب می کنیم:

 

سوپر مارکت در اسپانیا

قیمت (یورو)

شیر (۱ لیتر)

۰٫۷۸ €

نان سفید تازه (۵۰۰ گرم)

۰٫۹۴ €

برنج سفید (۱ کیلوگرم)

۰٫۹۵ €

تخم مرغ (۱۲ عدد)

۱٫۶۳ €

پنیر محلی (۱ کیلوگرم)

۸٫۹۳ €

سینه مرغ (۱ کیلوگرم)

۵٫۷۱ €

گوشت گاو (۱ کیلوگرم)

۱۰٫۰۹ €

سیب (۱ کیلوگرم)

۱٫۵۶ €

موز (۱ کیلوگرم)

۱٫۴۴ €

پرتقال (۱ کیلوگرم)

۱٫۲۰ €

آب (بطری ۱٫۵ لیتر)

۰٫۵۶ €

 

هزینه های اسکان در اسپانیا شامل اجاره منزل و یا خرید ملک اسپانیا در مرکز شهر و یا خارج از شهر به صورت میانگین در جدول زیر آورده شده است:

 

اجاره ماهانه و خرید منزل در اسپانیا

قیمت (یورو)

آپارتمان (۱ خوابه) در مرکز شهر

۵۹۲٫۶۴ €

آپارتمان (۱ خوابه) خارج از مرکز

۴۴۶٫۸۷ €

آپارتمان (۳ اتاق خواب) در مرکز شهر

۹۵۵٫۶۳ €

آپارتمان (۳ اتاق خواب) خارج از مرکز

۶۸۸٫۰۴ €

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

۲،۶۸۴٫۷۸ €

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز

۱،۶۳۸٫۲۵ €

مزایا و معایب اقامت اسپانیا

زندگی در اسپانیا و به دست آوردن اقامت این کشور اگر آرزو و هدف شما نیز می باشد و بنا به هردلیلی این کشور را مقصد مناسبی برای مهاجرت و زندگی کاری و تحصیلی خود انتخاب کرده اید باید بگوییم که انتخاب هوشمندانه ای را انجام داده اید. هرچند که هرشخصی برای این انتخاب، دلایل بسیاری دارد اما ما نیز به عمده ترین مزایا و معایب اقامت اسپانیا اشاره کرده ایم، این موارد عبارتند از:

مزایای اقامت در اسپانیا

 • هزینه زندگی نسبتا پایینی
 • شرایط راحت برای خرید ملک
 • سیستم درمانی ایده آل
 • آب و هوای مطبوع
 • طبیعت زیبا و چشم نواز
 • مردم مهاجرپذیر
 • امکان اخذ اقامت از راه های مختلف
 • سیستم آموزشی پیشرفته
 • امنیت اجتماعی
 • پایین بودن آمار جرم و جنایت
 • بازار کار مناسب
 • درآمد قابل قبول
 • وجود بستر مناسب برای شکوفایی استعداد افراد

مزایای اقامت در اسپانیا

معایب اقامت اسپانیا

 • سخت بودن فراگیری زبان اسپانیایی
 • نرخ بیکاری بالا
 • بالا بودن قیمت مسکن
 • تایم کاری زیاد
 • بالا بودن نرخ قبوض
 • بروکراسی کاری طولانی

شرایط اخذ شهروندی اسپانیا

پس از گذشت 5 سال از حضور مداوم شخص متقاضی در کشور اسپانیا و دارا بودن اقامت موقت می تواند برای دریافت اقامت دائم درخواست نماید همچنین شخص پس از اخذ اقامت دائم قادر است تا نسبت به درخواست شهروندی و پاسپورت اسپانیا خود اقدام کند. در طی این مدت 5 ساله، شخص نباید هیچگونه سابقه کیفری و یا دادگاهی داشته باشد و نیز باید کلیه مالیات های مصوب خود را پرداخت کرده باشد. تسلط کامل به زبان اسپانیایی پس از گذراندن این 5 سال برای اخذ تابعیت اسپانیا امری ضروری است. مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت دائم و اخذ شهروندی اسپانیا شامل موارد زیر می باشند:

 • مدارک شناسایی معتبر و تاریخ دار
 • مدارک اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در طول مدت اقامت در اسپانیا
 • مدارک معتبر اثبات عدم وجود سابقه کیفری
 • عکس جدید

پس از ترجمه رسمی کلیه مدارک فوق الذکر، باید آن ها را برای سفارت خانه اسپانیا ارسال فرمایید تا پس از بررسی صحت مدارک ارائه شده از سوی شما، بتوانید نسبت به اخذ تابعیت اسپانیا اقدام فرمایید. توصیه می شود برای اطمینان از روند این فرآیند از یک وکیل مهاجرت به اسپانیا کمک بگیرید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقامت اسپانیا هستید، اینجا کلیک کنید➡️

سوالات متداول

✔️ مهم ترین روش های اخذ اقامت اسپانیا کدامند؟

ایرانیان می توانند از روش هایی همچون تحصیل و سرمایه گذاری (خرید ملک و خود حمایتی) اقامت کشور اسپانیا را اخذ نمایند.

✔️ اقامت اسپانیا با 25000 یورو؟

با روش تمکن مالی شما میتوایند اقامت دریافت کنید با قرار دادن 25000 هزار یورو در حساب بانکی خود وبا نشان دادن گردش 3 ماه اخیر حساب بانکی خود به سفارت اسپانیا پس از گذشت 3 ماه میتوانید اقامت دریافت کنید.

✔️ شهر های ایرانی نشین اسپانیا؟

مادرید، بارسلونا، والنسیا، مالاگا وآلیکانته شهر هایی هستند که ایزانیان اغلب در آنجا سکونت دارند.

✔️ شرایط اخذ اقامت دائم اسپانیا چیست؟

شرایط اخذ اقامت دائم به روشی که برای مهاجرت انتخاب می کنید بستگی دارد. مثلاً در بسیاری از روش ها از جمله کار، شما پس از 5 سال زندگی در اسپانیا می توانید اقامت دائم این کشور را اخذ نمایید.

✔️ شرایط اخذ اقامت اسپانیا بدون سرمایه گذاری چیست؟

افرادی که تمکن مالی بالا دارند می توانند بدون نیاز به سرمایه گذاری و انتقال سرمایه (تنها با نشان دادن اینکه سرمایه کافی را دارید)، از طریق خود حمایتی اقامت این کشور را کسب کنند

✔️ ایا با کارت اقامت اسپانیا می توان به کشور های اتحادیه اروپا سفر کرد؟

بله این امکان برای دارندگان کارت اقامت این کشور وجود دارد تا بدون نیاز به ویزا به کشور های عضو اتحادیه اروپا سفر کنند.

سخن پایانی

شرایط اقامت اسپانیا و هزینه اخذ اقامت در اسپانیا از جمله موضوعاتی بودند که در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار گرفتند. همانگونه که پیش تر نیز عنوان داشتیم، انواع اقامت اسپانیا به 6 طریق اقامت از طریق کار، تحصیل، تولد فرزند، ازدواج، سرمایه گذاری و پناهندگی امکان پذیر می باشد. با توجه به آنکه کشور اسپانیا به سختی برای ایرانی ها افتتاح حساب انجام می دهد بهتر ان است که علاوه بر اسپانیا برای کشورهای دیگر که شانس ویزای بالا و شرایط بهتر دارند شرایط خود را بررسی نمایید. جهت برخورداری از راهنمایی پیرامون مسائل مهم شرایط اقامت اسپانیا با کارشناسان ما در موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره های رایگان تلفنی آنها بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات و انتقادات خود را در خصوص اقامت در بخش ثبت پرسش مطرح سازید و در کمتر از 12 ساعت پاسخ خود را دریافت نمایید.<

امتیاز 5 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
سعید رضازاده
سلام ممنونم بابت مقاله خوبتون در خصوص اقامت اسپانیا با خواندن این مقاله عالی سوالاتی در ذهن بوجود آمد که دوست داشتم پاسخ بگیرم. اسپانیا پس از جند سال پاسپورت می دهد؟ آیا به ایرانی ها پاسپورت می دهد؟ من دوست دارم از طریق خرید ملک اقامت بگیرم. در کجای اسپانیا ملک خریداری کنم بهتر است. آیا ملک خریداری شده را میتوانم اجاره بدهم؟ تا چند سال باید در اسپانیا بمانم تا بتوانم پاسپورت اخذ کنم🌹
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان کشورها مثل اکثر کشورهای اتحادیه بعد از 5 6 سال اقامت پاسپورت را اهدا می کند و با خرید ملک هم شما می توانید به اقامت برسید یا حتی گلدن ویزای اسپانیا را که از همان ابتدا اقامت بلند مدت است را دریافت نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود موفق باشید.
ارزو مصلح
سلام. ارادتمند. ممنون از سایت و مقالات عالی شما. ایا امکان این وجود داره که با تحصیل در اسپانیا اقامت این کشور رو گرفت؟ و ایا ممکن هست گه بعد از اخذ اقامت برای تمدید به مشکل برخورد کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی یکی از راه های اخذ اقامت تحصیل در این کشور می باشد. که می توانید با تحصیل در اسپانیا و سپس گرفتن پیشنهاد شغلی اقامت خود را تغییر بدهید به اقامت کاری. درخصوص به مشکل برخوردن موضوعی نیست که بتوان به راحتی پاسخ داد بسته به نوع اقامت، رفتار مهار و... است. موفق باشید.
anahita31
سلام و عرض ادب ممنونم از مقاله خوبتون من 50 ساله هستم و حدود یک میلیون یورو دارایی دارم میخواستم اقامت اسپانیا رو بدست بیارم از چه طریقی بهتره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب شما می توانید با خرید ملک 500 هزار یورو اقامت این کشور را بدست آورید برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
اعظم
اقامت موقت که از روش تحصیلی به دست بیاریم رو میشه تبدیل به اقامت دائم تبدیل کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز به صرف تحصیل کردن معمولاً این اقامت به دائم تبدیل نمی شود ولی ویزای تحصیلی اگر شرایط اش را داشته باشید یکی از گزینه های خیلی خوب است چون بعد از تحصیل می توانید تبدیل به ویزا های اقامتی و یا حتی تمدید هم بکنید.
فاطمه
درود یک دغدغه مهمی در رابطه با میانگین هزینه ها دارم، برای یک نفر ماهانه چقدر خرج در این کشور وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب حدود قیمت در رابطه با هزینه زندگی در این کشور برای یک نفر، 600 الی 1000 یورو می باشد.
زیبا
من یه هنرمندم و کارهای هنری انجام میدم میشه بفرمایید میتونم اقامت اسپانیا از طریق ویزای هنرمندان رو میشه دریافت کنم یا نه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام اگر بتوانید از طریق ارائه مدارک و یا شرکت در نمایشگاه های بین المللی یا اینکه ثابت کنید شما از طریق هنری که دارید می توانید هزینه های زندگی خود را تامین نمایید می تونید برای دریافت ویزای هنرمندان اقدام فرمایید.
ارش
شرایط دریافت اقامت دائم چگونه است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بعد از5 سال اقامت موقت شخص نباید هیچ سابقه کیفری داشته باشد و باید تمام مالیات را پرداخت کرده باشد در صورت داشتن این شرایط می تواند برای دریافت اقامت دائم اقدام کند.
احسان درپور
با سلام بنده 2 سال که در استرالیا زندگی می کنم و اقامت تحصیلی دارم. میخواستم بدونم چطوری میتونم اقامتم را به اقامت دائم تبدیل کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام باید 5 سال از اقامت موقت شما بگذرد و در این مدت سابقه کیفری نداشته باشید و تمکن مالی مناسب برای اقامت در این کشور داشته باشید و مدارک شناسایی که نیاز است را ارائه دهید.
محدثه صابری
با سلام و احترام سوالی که من از مجموعه شما و آقای دکتر داشتم این هست که بهترین روش برای مهاجرت به اسپانیا و دریافت اقامت این کشور برای ایرانی ها کدام روش را پیشنهاد می کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام همان طور که بارها اشاره کردیم بهترین روش برای دریافت ویزای هر کشوری بستگی به شرایط هر فرد دارد و باید مورد بررسی قرار گیرد تا بهترین روش به او پیشنهاد گردد و نمی توان نسخه کلی برای همه افراد تجویز نمود.
Qhazal
وقت به خیر با توجه به مطالبی که گفتید، پنج سال موندنداخل کشور به گرفتن اقامت دائم منجر میشه پس اگر برای پنج سال به تحصیلات خودمون ادامه بدیم، اجازه اینو داریم که بعدش برای اقامت دائم درخواست بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز به صرف تحصیل معمولاً اقامت دائم نمی دهند اگر شما با اقامت کاری 5 سال بمونید یا ملک خریدید 5 سال از اقامت تان بگذره بلی می توانید اقامت دائم هم دریافت نمایید.
Qhazal
وقت به خیر با توجه به مطالبی که گفتید، پنج سال موندن داخل کشور به گرفتن اقامت دائم منجر میشه پس اگر برای پنج سال به تحصیلات خودمون ادامه بدیم، اجازه اینو داریم که بعدش برای اقامت دائم درخواست بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز به صرف تحصیل معمولاً اقامت دائم نمی دهند اگر شما با اقامت کاری 5 سال بمونید یا ملک خریدید 5 سال از اقامت تان بگذره بلی می توانید اقامت دائم هم دریافت نمایید.
زیبا
سلام روزتون بخیر من یه مبلغ برای سرمایه گذاری دارم که میخواستم در اسپانیا خونه خریداری کنم سوالی که از حضورتون داشتم اینه آیا با خرید ملک میشه به اقامت این کشور دست یابیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله با خرید ملک امکان دریافت اقامت در این کشور است و با خرید ملک به ارزش500 هزار یورو می توانید به گلدن ویزای این کشور دست یابید.
شادی اصغری
مدارکی که برای دریافت اقامت دائم نیاز به ارائه آن هست رو میشه بفرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بعد از اینکه5 سال از اقامت موقت شما گذشا با داشتن مدارک زیر می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. مدارک شناسایی معتبر و تاریخ دار، مدارک اثبات تمکن مالی برای پرداخت هزینه های زندگی در طول مدت اقامت مدارک معتبر اثبات عدم وجود سابقه کیفری عکس جدید
نفس صابونچی
سلام من 20 سالمه دانشجو ترم 3 پزشکی ام از نظر مالی شرایط خیلی مطلوبی ندارم بهترین روشی که برای من پیشنهاد می‌کنید برای مهاجرت چه روشی هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای راهنمایی دقیق نیاز به اطلاعات بیشتری می باشد اما یکی از بهترین روش ها برای شما روش مهاجرت تحصیلی خواهد بود.
محمد محدث
سلام قصد مهاجرت به اسپانیا رو دارم لطفا بفرمایید بغیر از هزینه منزل هزینه خورد و خوراک و... برای یک خانواده 4 نفره چقدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز هزینه های زندگی برای یک خانواده 4 نفره 1800 تا2000 یورو خواهد بود.
saber nazari
سلام روزتون بخیر در بین روش های اقامتی کدوم روش رو میتونید به عنوان بهترین روش در نظر بگیرید ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز اینکه کدام روش کناسب ترین روش است سوال درستی نیست زیرا انتخاب هر روشی به شرایط شخصی فرد وابسته است اما در حالت کلی روش کاری و تحصیلی 2 روش است که بسیار مورد استقبال قرار میگیرد همچنین روش خرید ملک یا گلدن ویزا از جمله روش های بسیار پر سود می باشد.
سمانه احمد زاده
سلام روز خوش میشه دلایلی که میگید اسپانیا برای مهاجرت خیلی مناسب هست رو بفرمایید؟ من قصد دارم تحصیلی و بعد از اون کاری در این کشور بمونم میشع راهنماییم کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود، بله اسپانیا یکی از مناسب ترین کشور های برای مهاجرت می باشد که برخی از مزایای آن برای زندگی دانشجویی عبارنند از: سیستم آموزشی پیشرفته، هزینه زندگی نسبتا پایین، سیستم درمانی خوب، آب و هوای عالی، مردم مهاجرپذیر، امنیت اجتماعی،پایین بودن آمار جرم و جنایت، بازار کار مناسب، وجود بستر مناسب برای شکوفایی استعداد
تعویض پلاک ورامین
سلام با چقدر پول میتوان اقامت اسپانیا را گرفت
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام برای اخذ اقامت اسپانیا راه های مختلفی وجود دارد که شرایط شما بایستی بررسی گردد. پیشنهاد می شود با مشاورین موسسه تماس حاصل نمایید.
Ghanbari
شرایط والدین همراه به چه صورت هست؟ می خواستم ببینم مادرم رو میتونم همراهم ببرم. دارای همسر و یک فرزند می باشم. مادرم به علت فوت پدرم پیش خودم زندگی میکنه. توانایی خرید ملک و یا حتی یک هتل تا 6 میلیون یورو رو دارم و یا میتونم سهام شرکت رو خریداری کنم. مدرک زبان چه مدرکی مدنظرتون هست؟ آیلتس و یا مدرک زبان اسپانیایی؟ متشکرم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در روش خرید ملک اسپانیا پدر و مادر نیز در صورت اثبات وابستگی در پرونده قرار می گیرند و نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید و یا شماره تماس خود را ثبت نمایید، مشاورین موسسه در کوتاهترین زمان ممکن با شما تماس خواهند گرفت.
یاوری
سلام. سوال من اینه که آیا میشه با خرید ملک اقامت اسپانیا رو بگیریم و بعد اونجا شرکت ثبت کنیم و کار داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله شما این امکان را دارید که با خرید ملک اقامت اسپانیا را دریافت کنید و سپس در آنجا شرکت خود را ثبت نمایید.
مریم
سلام خیلی ممنون از اطلاعات عالی من پاسخ همه سوالاتم رو گرفتم و با مشاورینتون صحبت کردم و کاملا راهنماییم کردن🙏🌹
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. متشکریم از محبت شما و انرژی مثبتی که با پیام پرمهرتون منتقل نمودید.
زارعی
سلام و وقت بخیر میخواستم از خدمتون بپرسم که با سرمایه گذاری 500 هزار یورویی در اسپانیا از اول پاسپورت می گیریم یا اقامت هست؟ بچها تا چه سنی می تونند اقدام کنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز از ابتدا اقامت دریافت می نمایید پس از ۴ سال اقامت دائم و پس از ۱۰ سال پاسپورت دریافت می نمایید‌. فرزندانتان تا ۲۳ سالگی در پرونده شما قرار میگیرند.
علیرضا
سلام. مقاله تون خیلی خوب بود و ویدئوهای آقای دکتر ملکپور هم خیلی عالی بودن. من 21 سالم هست و دانشجوی سال آخر لیسانس هستم و میخوامم برای تحصیل اقدام کنم بیام اسپانیا. پدر و مادرم دوست دارن که کنار من باشند و خانواده از هم دور نشیم. شرایط مالی پدر هم خوبه خدا رو شکر. خواستم بدونم میشه برای پدر و مادرم هم اقدامی انجام بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. متشکریم از محبت شما. همانطور که فرمودید شما می توانید برای تحصیل در این کشور اقدام داشته باشید و پدر و مادر شما نیز می توانند از طریق روش های خودحمایتی و یا حتی خرید ملک اقامت اسپانیا را بدست آورند.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون ما یک خانواده 4 نفره هستیم با سرمایه 600 هزار یورو میتونیم از طریق خرید ملک اقامت دائم اسپانیا رو بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، امکان خرید ملک و دریافت اقامت از این طریق برای شما وجود دارد ولی اگر کل سرمایه شما این مبلغ است پیشنهاد میکنیم که با مبلغ کمتری اقدام به مهاجرت نمایید.
ثنا شیرازی
سلام وقت بخیر اگر برای تحصیل در اسپانیا درخواست بدیم و اقامت بگیریم امکان داره پدر و مادرم هم همراه من اقامت دریافت کنند؟ شرایط به چه صورته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، امکان دریافت اقامت همراه برای پدر و مادر دانش آموز و یا دانشجو در اسپانیا وجود ندارد.
محمد
سلام. وقت بخیر. من ۳۴ سالمه. مهندس برق. سریعترین راه گرفتن اقامت اسپانیا برای من خرید ملک هست یا از طریق کار؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزئیات بیشتری بررسی گردد. اما در نظر داشته باشید پیدا کردن کار از ایران دشوار می‌باشد اما پروسه خرید ملک بین ۶ تا ۷ ماه انجام می‌شود.
سودابه گلزاری
سلام وقت بخیر ببخید برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا چه مراحلی باید طی کنیم و آیا موسسه شما می تونه در این راه همکاری کنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شما میتوانید برای شروع کار از مشاوره با آقای دکتر استفاده نمایید و ما از ابتدا تا انتهای مسیر و دریافت اقامت در کنار شما خواهیم بود.
Rima
باسلام و خسته‌ نباشید خدمت مدیریت محترم سایت بسیار ممنونم از اطلاعات دقیق و جامعی که در اختیار ما می گذارید برای گرفتن اقامت از طریق ثبت شرکت، محدودیت سنی وجود دارد یا خیر و چقدر زمان می‌برد تا اقامت صادر شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب عزیز محدودیت سنی معمولا وجود ندارد. کل پروسه ۶ تا ۸ ماه طول می کشد.
نیما قلی پور
سلام من 32 سالمه مکانیک هستم و سطح زبانم خوبه تمکن مالی در حد 4 میلیارد سرمایه دارم ازنظرتون بهترین ذوش برای اقامت اسپانیا برای من کدام هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزئیات بیشتری بررسی گردد.پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
فریبا مولوی
سلام بنده ۵۸ ساله هستم و همسرم ۵۹ ساله و هر دو بازنشسته شرکت نفت هستیم میخواستیم برای اقامت اسپانیا اقدام کنیم برای خودحمایتی چقدر زمان میبره که اقامت بگیریم ؟ و ۲ تا سند ملک کافیه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط شما بایستی با جزئیات بیشتری بررسی گردد.کل پروسه ۶ تا ۸ ماه به طول می انجامد.
Mina
سلام خسته نباشید من مهندس ای تی هستم ۲۴ ساله مجرد ایا با روش تحصیلی میتونم اقامت اسپانیا دریافت کنم و اونجا کار هم بکنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، شرایط سن و تحصیلات شما بسیار خوب است و در صورتی که سطح زبان مناسبی داشته باشید شانس پذیرش و ویزای شما بالا خواهد بود و امکان اقدام دارید.
سارا سلطانی
سلام من 28 سالمه لیسانس هتلداری دارم ایلتس 5 دارم ولی میتونم مدرکم رو ارتقا بدم از نظر شما برای کارتحصیل اسپانیا شرایط لازم برای اقدام رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بایستی سریعتر اقدام نمایید چرا که اسپانیا روی سن حساس است.
سعید کرمی
سلام وقت بخیر ببخشید من 44 سالمه و یک پسر 22 ساله و ی دختر 20 ساله دارم روشی هست برای گرفتن اقامت اسپانیا که بشود فرزندانم در پرونده ام قرار بگیرند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام از طریق گلدن ویزا فرزندان تا ۲۴ سال در پرونده شما قرار می گیرند.
رویا دلداری
سلام و عرض ادب من ۲۵ ساله هستم و پدر و مادرم میخوان برای خرید ملک اسپانیا اقدام کنن. ایا منم میتونم جزو همراه پدرو مادرم باشم؟ یا باید به روش جداگانه ای اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، در صورتی اثبات وابستگی میتوانید به همراه پدر و مادر اقامت دریافت نمایید.
علی محبی
سلام من 28 سالمه و لیسانس هتلداری دارم ایلتس ندارم ولی زبانم خوبه ازنظر شما باتوجه به شرایطم امکان دریافت ویزای تحصیلی در اسپانیا رو دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد.
میلاد
سلام وقت بخیر برای اقامت اسپانیا میشه از طریق تحصیلی اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله امکان اقدام وجود دارد، شرایط خود را با مشاورین موسسه در میان بگذارید.
مشاوره رایگان