شرایط خرید ملک در اسپانیا

20 اردیبهشت 1402 27 نظر

خرید ملک در اسپانیا برای ایرانیان به مبلغ 500 هزار یورو اقامت را حاصل می کند. در این محتوا به تحلیل شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک و مراحل قانونی خرید ملک در اسپانیا خواهیم پرداخت. نکته مهم اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک امکان اخذ وام و بدون شرط حضور بودن آن می باشد. افراد با اجاره پیش پرداخت 150 هزار یورویی املاکشان به مدت 10 سال، می توانند مبلغ را تا 350 هزار یورو کاهش دهند. موسسه ملک پور با ارائه شرایط خرید ملک اسپانیا همراه با وام به بررسی نکات آن پرداخته، در صورت نیاز پرسش های بیشتر از مسیر مشاوره رایگان تلفنی اقدام نمایید.

ویدئو موسسه MIE در مورد خرید ملک در اسپانیا با وام


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

خرید ملک اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک

خرید ملک در حدود 500 هزار یورو به بالا منجر به کسب اقامت اسپانیا کشور ماتادور ها می شود و معمولاً در خرید ملک اسپانیا مبلغ حداقل 500 هزار یورو با توجه به شرایط ایرانیان توصیه می شود. در این روش:

 • ابتدا اقامت یک سال
 • سپس دو مرتبه اقامت دو ساله
 • پس از پنج سال اقامت دائم تعلق می گیرد.

معرفی روش اقامت اسپانیا با خرید ملک

در برخی دیگر از روش های خرید ملک که به نام گلدن ویزای اسپانیا شناخته می شود، افراد می توانند با سرمایه گذاری 500 هزار یورو در خرید ملک و مستغلات، به اقامت اسپانیا برای خود و خانواده دست یابند. توجه به این نکته ضروری است که در این روش، ملک یا املاک خریداری شده باید بیش از 500 هزار یورو ارزش داشته باشد. تمدید اقامت موقت در گلدن ویزا، نیاز به حضور در این کشور ندارد اما پروسه اخذ پاسپورت اسپانیا، ملزم به حضور در این کشور می باشد. در تمامی این روش ها فرد متقاضی می تواند بعد از ده سال اقامت برای اخذ پاسپورت اقدام نماید. یکی از نکات مهم برای خریداران و متقاضیان خرید ملک در اسپانیا جهت اقامت، بررسی اجاره ملک در سایت های معتبر Airbnb و یا Booking می باشد. چرا که با توجه به وجود تورم بالای ملک در کشورهای اسپانیا، اتریش و پرتغال، در صورت خرید ملک و اجاره دادن آن می توانید به سود بسیاری دست یابید و بعد از 5 سال، ضمن دریافت اقامت دائم اسپانیا با خرید ملک، قادر به فروش ملک با سود بسیار باشید.

موارد

شرایط

حداقل سرمایه لازم برای خرید ملک

500 هزار یورو (350 هزار یورو با وام)

شرایط دریافت اقامت

5 ساله اقامت دائم

مدت زمان پروسه

حدودا 6 ماه

شرط حضور

ندارد

اخذ پاسپورت

پس از 10 سال با رعایت شرایط

اجازه همراه دارد

همسر

فرزندان تا 24 سال

پدر و مادر متقاضی در صورت وابستگی

 

لازم به ذکر است پاسپورت اسپانیا به همراه سه کشور فنلاند، آلمان و لوکزامبورگ در رتبه سوم جهان قرار گرفته و شهروندان اسپانیا می توانند به 125 کشور جهان بدون داشتن ویزا و 25 کشور با دریافت ویزا در مقصد سفر نمایند. البته جهت اخذ پاسپورت باید نشان دهید که:

 • در بازه زمانی اقامت در اسپانیا شهروند خوبی بوده
 • شرایط مالی مناسب داشته
 • سابقه کیفری ندارید 
 • خوبی در فرهنگ اسپانیا ادغام شده اید
 • به زبان اسپانیایی به خوبی صحبت کرده و به خوبی روابط اجتماعی برقرار می نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد نکات مهم راجع به ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال


شرایط خرید ملک در اسپانیا با وام

یکی از مسیرهای سرمایه گذاری اروپا خرید ملک است که هر کشور دارای ارقام مخصوص به خود است. سه کشور اسپانیا، پرتغال، ترکیه با حداقل سرمایه به ترتیب 500، 280 تا 500 هزار یورو، 400 هزار دلار انواع ملک ها را برای جذب سرمایه در نظر گرفته است و هر کدام مدت زمان خاصی برای اعطای اقامت دارند. با توجه به شرایط اقتصادی کشورهای پرتغال و اسپانیا گزینه های بهتری برای خرید ملک هستند. در کشور اسپانیا افراد می توانند سرمایه دار حوزه املاک با حفظ ارزش پولی و حتی سود در ملک خود باشند.
پس از 5 سال بدون شرط حضور اقامت این کشور و پس از ده سال پاسپورت بگیرند. خرید ملک در اسپانیا با وام در حوزه املاک تجاری امکان پذیر است. افراد می توانند مستغلاتی که توسط نهاد رسمی دولتی 500 هزار یورو ارزش گذاری واقعی شده اند با فرمول خرید مبلغ 350 هزار تایی و اجاره ده ساله واگذاری می شود. بعد از گذشت سالهای ذکر شده دو مسیر پیش راه متقاضی وجود دارد:

 • روش اول: بازگرداندن ملک و اخذ سرمایه سیصد و پنجاه هزار یورو است.
 • روش دوم: فرد می تواند ملک را خود به قیمت روز و حتی با سود بفروشد.

ویدیو موسسه MIE در مورد خرید ملک در اسپانیا


واجدین شرایط خرید ملک در اسپانیا

به طور کلی خارجیان، چه شهروندان اتحادیه اروپا باشند یا خیر، اجازه دارند که خرید ملک اسپانیا انجام دهند و هیچ محدودیتی برای آنها در این زمینه وجود ندارد. این افراد می توانند اقدام به خرید هر یک از املاک تجاری، مسکونی و یا زمین باشد. در حقیقت دولت سرمایه گذاران را تشویق به خرید ملک مسکونی و غیر مسکونی می نماید. برای انجام خرید ملک در اسپانیا شما نیاز به یک شماره اقتصادی دارید که می توانید با مراجعه به یک ایستگاه پلیس با پاسپورت خود اقدام به دریافت آن نمایید. این پروسه برای شهروندان اسپانیا و اتحادیه اروپا یک روزه انجام می شود ولی برای شهروندان دیگر کشورها از جمله ایران ممکن است چند هفته به طول بیانجامد. چنانچه گفته شد خرید ملک یکی از راه های کسب اقامت و مهاجرت به اسپانیا می باشد. با خرید ملک در اسپانیا جهت اقامت مبلغ حداقل 500 هزار یورو نیاز خواهید داشت. معمولاً پیشنهاد می شود که بالاتر از مبلغ حداقلی ملک خریداری شود تا اطمینان بیشتری از اخذ اقامت حاصل گردد.

 • در روش خرید ملک اسپانیا به صورت کلی اجازه کار به فرد داده نمی شود
 • در روش گلدن ویزا که مبلغ سرمایه گذاری بیش از 500 هزار یورو باشد که در این حالت هم شرط حضور وجود ندارد و هم اجازه کار به فرد داده می شود.

شایان ذکر است در هردو روش فرد می تواند در اسپانیا سرمایه گذاری نموده و صاحب یک بیزینس باشد. علاوه بر خرید ملک این کشور، برخی دیگر از کشورهای اروپایی مانند پرتغال، یونان و اتریش نیز شرایط مناسبی را برای متقاضیان کسب اقامت از طریق خرید ملک فراهم نموده اند که می توانید جهت مقایسه شرایط آنها با شرایط خرید ملک اسپانیا به لینک های سایت با سرچ در آیکون در منو مراجعه نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد گلدن ویزای اسپانیا


مراحل قانونی خرید ملک در اسپانیا

در پروسه اقامت اسپانیا با خرید ملک فرد متقاضی از طریق ویزای توریستی اسپانیا به این کشور سفر می نماید. پس از ورود با ویزای توریستی و انتخاب ملک مورد نظر، به کشور خود بازگشته و پس از خرید ملک، شخص مجاز به دریافت اقامت اسپانیا می گردد. پروسه خرید ملک اسپانیا و مراحل اولیه آن توسط وکیل متقاضی در کشور اسپانیا انجام و پیگیری می شود. در این پروسه، استعلامات از ادارات آب، برق، گاز و شهرداری گرفته شده و به همراه قرارداد و مبلغ لازم جهت تسویه، به دفتر اسناد رسمی تحویل داده می شود. سپس سند ملک مورد نظر به نام شخص متقاضی ثبت می شود. در صورت ثبت سند به نام فرد اصلی، می توان ویزا و اقامت اسپانیا را برای وی تهیه نمود. در اقامت اسپانیا با خرید ملک مدارک مختلفی مورد نیاز است که باید حتماً به زبان اسپانیایی ترجمه گردند. در ادامه به برخی از مدارک مورد نیاز اشاره می گردد.

 • فرم درخواست ویزا
 • عکس فرد اصلی به فرمت پاسپورت
 • پاسپورت معتبر
 • فرم عدم سوء پیشینه
 • اثبات شرایط مالی کافی
 • اثبات بیمه درمانی
 • رسید پرداخت هزینه های ویزا

ویدیو موسسه MIE در مورد یکی از مهم ترین شرایط اخذ اقامت


مزایای خرید ملک در اسپانیا برای اقامت

مزایای خرید ملک در اسپانیا برای اقامت به شرح زیر است:

مزایای خرید ملک در اسپانیا

 • اقامتی بدون شرط حضور
 • اقامتی بدون نیاز به مدرک زبان، بدون محدودیت سنی و به همراه خانواده
 • امکان اخذ اقامت فرزندان بالای ۱۸ سال و همچنین پدر بزرگ و مادر بزرگشان
 • امکان اجاره دادن ملکتان و اخذ سود یورویی ماهیانه
 • امکان مهاجرت تقریبا همزمان با اعضای خانواده
 • امکان اخذ اقامت بلند مدت و پاسپورت اسپانیا
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان

قیمت خانه در اسپانیا

از آنجایی که کشور اسپانیا بر خلاف اکثر کشورهای اروپایی دارای یک مزیت بسیار قابل توجه برای مهاجران است و آن هم این می باشد که با خرید ملک در این کشور، اقامت دائم را به افراد اعطا می کند، درخواست های بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. قیمت خانه در اسپانیا براساس چند عامل همچون: منطقه، متراژ، امکانات و... مشخص می گردد. برای مثال؛ قیمت اجاره یک دستگاه آپارتمان در مرکز شهر، 400.000 هزار الی 1 میلیون می باشد و همین هزینه برای خرید خانه در مرکز شهر اسپانیا، 289947 یورو برای هر متر مربع است. در خارج از شهر نیز قیمت هر مترمربع خانه، 194910 یورو است.

قیمت خرید ویلا در اسپانیا

برای آگاهی از حدود قیمت خرید ویلا در اسپانیا، به جدول زیر توجه فرمایید:

منطقه

مساحت

قیمت

والنسیا

258 متر مربع

820.000 یورو

کاستلدفلز، کاتالونیا

363 متر مربع

775.000 یورو

ماربلا

420 متر مربع

1.760.000 یورو

بنیدورم والنسیا

140 متر مربع

720.000 یورو

فینستارت

315 متربع

720.000 یورو

بنیدورم

112 متر مربع

459000 یورو

کاستلدفلز

543 متر مربع

1.250.000 یورو

کالپ والنسیا

670 متر مربع

2.780.000 یورو

قیمت خرید آپارتمان در اسپانیا

قیمت خرید آپارتمان در اسپانیا متفاوت بوده که این تفاوت را در جدول زیر شهر داده ایم:

منطقه

متراژ

قیمت

بنیدورم والنسیا

240 متر مربع

781.000 یورو

Benahavis اندلس

106 متر مربع

199.000یورو

El Poblenou بارسلون

95 متر مربع

645.000 یورو

El Poblenou بارسلون

82 متر مربع

426.000 یورو

بارسلون، کاتالونیا (تازه ساز)

72 متر مربع

505.000یورو

Altea

150 متر مربع

419.000یورو

هزینه اجاره ملک در اسپانیا

برای کسانی که خرید ملک را به عنوان روش سرمایه گذاری در اسپانیا بر می گزینند نرخ تغییرات ملک می تواند بسیار پر اهمیت باشد. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می فرمایید میانگین قیمت ملک در اسپانیا در سال های اخیر روند صعودی داشته است. در نمودار زیر که از سایت tradingeconomics آوردیم تغییرات قیمت ملک از 2020 تا 2023 به طور میانگین نمایش داده شده است. بنابراین علاوه بر حفظ ارزش سرمایه با تبدیل آن به یورو و سود حاصل از ارزش یورو نسبت به تومان، این افزایش قیمت ملک در اسپانیا نیز نشان از سود آور بودن می باشد. به طور کلی میانگین قیمت ملک با توجه به موقعیت ملک می تواند بسیار متغیر باشد.

نمودار تغییرات قیمت ملک در اسپانیا

با توجه به موقعیت توریستی کشور اسپانیا، امکان کسب درآمد از طریق اجاره املاک نیز وجود دارد. در جدول زیر نرخ برخی از املاک و اجاره آن ها به صورت میانگین ارائه شده است. البته این اعداد در مناطق مختلف می تواند متغیر باشد. اطلاعات جدول زیر می تواند در خرید ملک اسپانیا بسیار مفید واقع شود.

ردیف شرح قیمت به یورو
1 اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 648.67
2 اجاره ماهیانه آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر 501.68
3 اجاره ماهیانه آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 1،033.79
4 اجاره ماهیانه آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر 760.78
5 قیمت خرید هر مترمربع ملک در مرکز شهر 2،880.38
6 قیمت خرید هر مترمربع ملک در خارج از مرکز شهر  1،945.51

 

هزینه های خرید ملک در اسپانیا، علاوه بر هزینه اصلی که بابت خریداری ملک پرداخته می شود، شامل هزینه های جانبی دیگر نیز هست. از جمله این هزینه ها می توان به هزینه مالیات انتقال ملک اشاره کرد که حداقل 10 درصد از قیمت خرید ملک را دربرمی گیرد. از جمله هزینه های جانبی خرید ملک عبارتند از:

 • میزان مالیات انتقال ملک
 • هزینه تغییر مالکیت و ثبت ملک با هزینه حدود 100 تا 500 هزار یورو 
 • هزینه مربوط به دفتر اسناد ملکی اشاره کرد.

ویدیو موسسه MIE در مورد ترکیه و امارات یا جزایر قناری


شرایط خرید ملک در شهرهای مختلف اسپانیا

شرایط خرید ملک در شهرهای مختلف اسپانیا با توجه به قوانین متفاوتی که در هر کدام از شهرها حاکم است، به شکل خاصی پیش می رود که در زمان خرید ملک در اسپانیا باید به آن توجه شود. عوامل متعددی در زمان خرید ملک در این کشور اروپایی پررنگ می شود. در ادامه بعضی از شرایط خرید ملک در شهرهای مختلف اسپانیا خواهیم پرداخت:

خرید ملک در مادرید

شهر مادرید پرجمعیت ترین و پایتخت کشور اسپانیا می باشد. جمعیت این شهر در حدود 3.4 میلیون نفر می باشد. این شهر در مرکز کشور اسپانیا قرار گرفته است و به عنوان مرکز تجاری و سیاسی این کشور نیز به حساب می آید.

خرید ملک در مادرید و زندگی در پایتخت اسپانیا قطعا شرایط ایده آلی را برای افراد به دنبال دارد. بهایی که افراد برای خرید ملک در مادرید می دهند، در هر منطقه متفاوت است. برای مثال: هزینه خرید آپارتمان در منطقه salmanca، palacio، 5 میلیون و 200 هزار یورو می باشد. جدول زیر به تشریح قیمت ملک در مادرید می پردازد:

شرایط

هزینه (یورو)

قیمت هر متر آپارتمان مرکز شهر

4 الی 7 هزار

قیمت هر متر آپارتمان خارج شهر

2870 الی 5000

خرید ملک در بارسلون

شهر بارسلون پس از مادرید پرجمعیت ترین شهر اسپانیا می باشد. جمعیت این شهر حدود 1.6 میلیون نفر می باشد. این شهر ساحلی یکی از راه های حمل و نقل تجاری از طریق دریا برای اروپا می باشد. بیشترین منابع مالی را باید در شهر بارسلون اسپانیا یافت. مهم ترین شرط برای خرید ملک در بارسلون، مسلط به زبان مردم کشور اسپانیا برای آگاهی از فرهنگ و نوع زندگی آنان می باشد. تا با برقراری رابطه موثر با مردم و مشاوران املاک در این شهر، قادر به خرید ملک در بهترین شرایط باشید. جدول زیر به تشریح قیمت ملک در بارسلون می پردازد:

شرایط

هزینه (یورو)

قیمت هر متر آپارتمان مرکز شهر

4000 الی 7500

قیمت هر متر آپارتمان خارج شهر

2400 الی 4300

خرید ملک در والنسیا

یکی از مقصدهای سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اسپانیا که در اینجا به صورت دقیقی توضیح داده شده، شهر والنسیا می باشد که متوسط خرید ملک در این شهر، 1.424 یورو به بالا است. متقاضیان در زمان خرید ملک در والنسیا، باید هزینه های مربوط به نماینده املاک، وکیل، دفتر اسناد رسمی، بازرسی ملک، مالیات، مترجم، مالیات تمبر و هزینه افتتاح حساب بانکی را پرداخت نمایند. در میان ملک های موجود در والنسیا، آپارتمان ها گزینه خوبی برای سرمایه گذاران با سرمایه محدود می باشد که از این طریق، به سود قابل قبولی دست خواهند یافت. جدول زیر به تشریح قیمت ملک در والنسیا می پردازد:

شرایط

هزینه (یورو)

قیمت هر متر آپارتمان مرکز شهر

1700 الی 40000

قیمت هر متر آپارتمان خارج شهر

880 الی 2200

خرید ملک در ماربلا اسپانیا

شهر ماربلا یکی از شهرهای ساحلی اسپانیا است که به دلیل زیبایی و طبیعت منحصربه فردی که دارد، بسیار مورد توجه گردشگران و ثروتمندان خارجی قرار گرفته است. ماربلا با لقب بهشت اسپانیا، شرایط مناسبی را برای خرید ملک به وجود آورده است. یکی از شرایط مهم خرید ملک در ماربلا، دارا بودن حداقل سرمایه 300 هزار یورویی می باشد. جدول زیر به تشریح قیمت ملک در ماربلا می پردازد:

شرایط

هزینه (یورو)

قیمت هر متر آپارتمان مرکز شهر

3000 الی 7000

قیمت هر متر آپارتمان خارج شهر

2000 الی 4000

خرید خانه در مالاگا اسپانیا

فاصله شهر مالاگا با پایتخت اسپانیا، کمتر از 3 ساعت است و آپارتمان های لوکس چشم نوازی در منطقه غرب مالاگا وجود دارد که می تواند انتخاب خوبی برای سرمایه گذاران خارجی باشد. از آنجایی که این شهر دارای فرودگاه بین المللی است، ارتباط گسترده ای با سراسر دنیا و دیگر شهرهای اسپانیا، داشته و سرمایه گذاری پرسودی را برای افراد در پی خواهد داشت. جدول زیر به تشریح قیمت ملک در مالاگا می پردازد:

شرایط

هزینه (یورو)

قیمت هر متر آپارتمان مرکز شهر

2700 الی 4500

قیمت هر متر آپارتمان خارج شهر

2000 الی 2900

خرید ملک ارزان در اسپانیا

خرید ملک ارزان در اسپانیا میسر است به شرطی که متقاضیان بدانند کدام منطقه و شهر را انتخاب نمایند. راهنمایی که می توانیم در این زمینه به علاقه مندان کنیم این است که باید به سراغ شهرهای کوچک و یا در حال توسعه اسپانیا بروند. متقاضیانی که دارای سرمایه حدودی 100 هزار یورو می باشند، باید به سمت خرید خانه های منطقه تورولا بروند. آنالیز و بررسی برای پیدا کردن خانه های ارزان در اسپانیا، نیازمند برقراری ارتباط در این کشور و کسب اطلاعات و مشاوره با افراد دارای تجربه است که به متقاضیان کمک خواهد کرد تا به هدف خود دست یابند.

توصیه های حقوقی در ارتباط با خرید ملک اسپانیا

یکی از اصلی ترین ملزومات خرید ملک در اسپانیا، آشنایی و تسلط کامل بر قوانین کشور اسپانیا می باشد. یک وکیل خبره در کشور مقصد می بایست ایمن ترین سرمایه گذاری را برای فرد انتخاب نماید و سلیقه فرد را در خرید ملک مد نظر قرار دهد. در صورتی که تمایل دارید شخصاً و بدون کمک وکیل اقدام به خرید ملک نمایید، قطعاً توصیه می شود که جست و جوی ویژه جهت دریافت اطلاعات کاملی در خصوص اقامت اسپانیا با خرید ملک انجام داده و برای اطمینان از قیمت ملک حتماً با چندین مشاوره املاک به صورت همزمان مشورت نمایید، در غیر این صورت ممکن است خسارت فراوانی را متحمل شود. همچنین توصیه می شود که در خصوص سند ملک و بدهی های ملک مورد نظر، تحقیقات لازم و کافی انجام شود و از صحت سند و بدهی مالک قبلی اطمینان حاصل گردد.

خدمات موسسه ملک پور در زمینه خرید ملک اسپانیا

موسسه ملک پور به عنوان یکی از قدیمی ترین مؤسسات در امور مهاجرت، با تیم مشاوران معتبر و مجرب خود همواره توانسته راهنمای شما در انجام روند اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک و دیگر روش های مهاجرتی و سرمایه گذاری باشد. در پروسه خرید ملک در اسپانیا:

 • متقاضی از طرف وکیل اسپانیایی یک دعوتنامه دریافت می نماید.
 • موسسه ملک پور با استفاده از آن دعوتنامه اقدام به اخذ ویزای توریستی برای فرد متقاضی می نماید.
 • فرد پس از ورود با ویزای توریستی به بازدید و انتخاب ملک مورد نظر می پردازد.
 • به دلیل آن که فرد متقاضی با این ویزا اجازه خرید ملک و افتتاح حساب بانکی ندارد، وکیل اسپانیایی و با وکالت از طرف متقاضی این ملک را خریداری می نماید.
 • پس از خرید ملک و ورود فرد متقاضی به کشور اسپانیا، سند مالکیت این ملک به موکل انتقال می یابد.

موسسه ملک پور در سال جاری این امکان را برای متقاضیان خود فراهم نموده است که بتوانند در انواع روش های خرید ملک و دیگر کشورها و همچنین انواع روش های سرمایه گذاری بین الملی با این شرکت مشارکت نمایند.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب خرید ملک اسپانیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


 

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: سلام وقتتون بخیر. در این روش برای دریافت اقامت دائم و پاسپورت شرط حضور و زبان الزام پیدا میکند؟ و اینکه بعد از چند سال میشه ملک رو فروخت و بطور مثال بخشیش رو به ایران انتقال داد بدون اینکه در امور اقامتی مشکلی ایجاد بشه

 


 

پادکست پرسش و پاسخ با موسسه MIE

پرسش: سلام روز بخیر میخواستم بدونم آیا امکان دریافت ویزای گلدن بدون حضور و اقامت در اسپانیا هست؟ من یک کارآفرین هستم و مجبورم برای اداره کار حضور زیادی نداشته باشم.

 


سوالات متداول در زمینه خرید خانه در اسپانیا و گرفتن اقامت

✔️ شرایط اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک چیست؟

در صورت خرید ملک به ارزش 500 هزار یورو می توانید ویزای طلایی یا گلدن ویزای اسپانیا را کسب کنید.

✔️ حداقل مبلغ مورد نیاز برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک در اسپانیا چقدر است؟

برای اینکه سرمایه گذاری شما در کشور اسپانیا منجر به اخذ اقامت این کشور باشد، می بایست حداقل مبلغ 500 هزار یورو ملک در این کشور خریداری نمایید.

✔️ آیا فقط خرید خانه در اسپانیا منجر به دریافت ویزا و اقامت می گردد؟

خیر شما با خرید ملک تجاری یا هتل و.. به ارزش 500 هزار یورو می توانید اقامت این کشور را به دست آورید.

✔️ آیا با مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک می توان در این کشور مشغول به کار هم شد؟

در صورتی که ملک به ارزش 500 هزار یورو خریداری فرمایید و بتوانید به گلدن ویزای اسپانیا دست یابید می توانید اجازه کار و فعالیت اقتصادی نیز داشته باشید.

سخن پایانی

اخذ اقامت اسپانیا با خرید ملک، آپارتمان و قیمت خانه در این مقاله به صورت علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و سعی گردید به تمامی مسائل مطرح شده و سوالات احتمالی شما عزیزان پاسخ داده شود. شایان ذکر است خرید ملک اسپانیا دارای روش های مختلف و متفاوتی می باشد و شرایط جهت کسب اقامت و کسب درآمد ارزی برای افراد با شرایط مالی متفاوت که قیمت خانه در اسپانیا به پول ایران را راهی برای جلوگیری از ارزش می دانند، در این کشور وجود دارد. موسسه ملک پور با سابقه موفق در انواع روش های مهاجرتی و خرید ملک خارجی همواره پاسخگوی سوالات شما عزیزان بوده و می تواند راهنمای شما سروران گرامی در پروسه ها و اهداف شما باشد. مشاورین ما همواره پاسخگوی شما عزیزان و ارائه مشاوره رایگان تلفنی و بررسی شرایط شما جهت مهاجرت و خرید ملک می باشند. ضمن اینکه با تکمیل فرم تماس، درخواست شما جهت تماس با شما و دریافت مشاوره تلفنی رایگان ثبت می شود. همچنین شما می توانید سوالات خود را در خصوص روش های مختلف خرید ملک در اسپانیا در انتهای این مقاله در قسمت "ثبت پرسش" مطرح نمایید، وکلای مجرب موسسه ملک پور در اسرع وقت به سوالاتتان پاسخ خواهند داد.

امتیاز 4.84 از 5 ( 38 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مصطفی غروی
سلام. من شرایط گلدن ویزا رو بررسی کردم. تقریبا لان اگاهم از مسیر پیش رو. سوال اصلیم این هستش که هزینه های جانبی این کار چقدر هستش؟ بطور مثال حق وکیل
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با پرونده شما بصورت دقیق بررسی شود و هزینه ها براساس تایم کاری است که پرونده شما می برد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمایی تان نمایند. موفق باشید.
سمانه راد
عرض ارادت به اقای دکتر استاد نازنین و تیم پرتلاش MIE یکی از دوستان بنده سال 2007 با 200 هزار یورو ملک خریدند در اسپانیا و در حال حاضر ساکن این کشور هستند و به ما هم توصیه میکنند که با این مبلغ اقدام به خرید ملک در این کشور کنیم و میگم که میشه اقامت گرفت ایا این موضوع صحت داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب بله با خرید ملک در اسپانیا می توانید اقامت دریافت کتید .برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
محمد عرب
با سلام با توجه به مطالب بیان شده از طریق خرید ملک اسپانیا پس از چند سال می توان برای پاسپورت اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت شما می توانید از طریق گلدن ویزا و خرید ملک در اسپانیا اقامت این کشور رو به دست بیارید.منتهای مراتب دریافت پاسپورت این کشور بعد از 10 سال امکان پذیرست.پیشنهاد می کنم برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی رایگان با موسسه تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان مجرب مجموعه بهره بگیرید.
محمد حسن انزابی
سلام و عرض ادب خسته نباشید یک سوال برای یک خانواده 4 نفره اقامت اسپانیا از طریق خرید خانه بدست آوریم حداقل هزینه چقدر باید باشد 200 هزار یورو کافی می باشد با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی شما برای خرید ملک و دریافت اقامت در کشور اسپانیا حداقل باید مبلغ 500 هزار یورو ملک خریداری نمایید و با مبالغ پایین تر اقامتی به شما تعلق نخواهد گرفت.
ظریفه پاک نژاد
سلام ،من تا ۶۰۰ هزار یورو قادر به خرید ملک هستم و دو فرزند پسر یکی ۲۲ ساله و دیگری ۱۲ ساله دارم پسر ۲۱ ساله ام هم اقامت میدن واگر نمیدن باید از چه راهی براش اقامت بگیرم البته دانشجو عمران اس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، از این طریق به پسر بزرگتر شما اقامت تعلق نمی گیرد ولی ایشان می توانند به صورت تحصیلی در کنار شما حضور داشته باشند.
ظریفه پاک نژاد
باسلام من تا ۲۰۰ هزار یورو قادر به خرید ملک دارم و دو فرزند پسر۱۲ ساله ۲۱ ساله که دانشجو عمران است آیا به پسر۲۱ ساله من اقامت می دهند واگرنه باید چیکار کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، حداقل مبلغ لازم برای خرید ملک در اسپانیا 500 هزار یورو است و با مبالغ پایین تر به شما یا فرزندانتان اقامتی داده نمی شود. در صورتی که این دارایی شما به صورت غیرنقد باشد و یا بتوانید درآمد خوبی نشان دهید روش های خودحمایتی نیز میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. برای دریافت راهنمایی کامل می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نمایید.
بابک خبازی
سلام، اگر با ۵۰۰ هزار یورو ملکی در اسپانیا بخریم مبلغ اجاره ای که می توانیم دریافت کنیم در چه حدود خواهد بود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز شما میتوانید با خرید ملک ۵۰۰ هزار یورویی در اسپانیا کارت اقامت دریافت کنید پیشنهاد میکنم شماره تماس واتس آپ خود را در یایت موسسه ملکپور ثبت نمایید مشاورین مجرب با شما تماس بگیرند و کامل بررسی کنند
مهرانگیزتردست
سلام ایابامبلغ ۱۰۰۰۰۰(یکصدهزار)یورومیتوان دراسپانیاملک خریدواقامت دایم همراه باحق شهروندی گرفت
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر خرید ملک در اروپا برای دریافت اقامت از ۲۶۰ هزار یورو شروع می شود شما میتوانید با مشاوران موسسه ملکپور تماس بگیرید تا شرایط شما را برای روس های مختلف بررسی کنند
مهرداد مقصودی
درود بر شما بنده در ایران یک شرکت در زمینه بسته بندی روغن زیتون و کنجد به اتفاق شریکم دارم... آیا در زمینه تهیه و صادرات روغن زیتون به کشورهای دیگر میتونم اونجا هم فعالیتی داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز شما شرایط مناسبی دارید میتوانید برای کشورهای تاپی مثل هلند و پرتغال و ... اقدام نمایید شما می توانید شماره واتس آپ خود را ثبت نمایید تا مشاوران مجرب با شما تماس بگیرند
کیان آریافر
میخواستم بدونم با ویزایی که اسپانیا برای خرید ملک میده میشه اقامت دائم گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی شما با سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در اسپانیا این امکان را دارید که حتی 5 ساله هم به اقامت دائم دست پیدا بکنید.
روزبه
وقت بخیر امکان داره یه قیمت کلی از اجاره اپارتمان در اسپانیا رو بگین؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض اب البته قیمت خانه در اسپانیا با توجه به عوامل متعدد متغیر می باشد اما اگر قصد اجاره آپارتمان در مرکز شهر در این کشور را دارید، باید حداقل 400 هزار یورو الی 1 میلیون یورو هزینه نمایید.
احسان
با خرید ملک اسپانیا میشه اقامت اسپانیا رو گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی الان گلدن ویزای اسپانیا از طریق خرید ملک هست و حتی بجای 500.000 یورو می توانید با 350.000 یورو هم اقدام بکنید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود. https://officialmalekpour.net/contact
زهرا
مزایای خرید ملک برای افراد غیر اسپانیایی چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
مزایای خرید ملک عبارتند از: اقامتی بدون شرط حضور سرمایه گذاری در استرالیا، اقامتی بدون نیاز به مدرک زبان، بدون محدودیت سنی و به همراه خانواده، امکان اخذ اقامت فرزندان بالای ۱۸ سال و همچنین پدر بزرگ و مادر بزرگشان، امکان اجاره دادن ملکتان و اخذ سود یورویی ماهیانه، امکان مهاجرت تقریبا همزمان با اعضای خانواده، امکان اخذ اقامت بلند مدت و پاسپورت اسپانیا، امکان تحصیل رایگان فرزندان
رها
آیا با خرید ملک میتونیم به اقامت کشور اسپانیا دست پیدا کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله در صورت خرید ملک به ارزش 500 هزار یورو می توانید ویزای طلایی یا گلدن ویزای اسپانیا را به دست آورید.
حسن
سلام یه سوال داشتم از شما برای خرید ملک فرق داره که توی کدوم شهر اسپانیا خونه بخریم که بهمون ویزای این کشور رو بدهند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر تفاوتی ندارد که ملک شما در کدام شهر خریداری شود فقط ارزش ملک شما حتما باید حداقل500 هزار یورو باشد.
هادی ابراهیمی
سلام آیا روش خرید ملک روش مناسبی برای مهاجرت به اسپانیا می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
یکی از بهترین روش های مهاجرت به اسپانیا خرید ملک به ارزش 500 هزار یورویی می باشد که گلدن ویزای این کشور به شما داده می گردد.
kasra naderi
با سلام، با سرمایه 11 میلیاردی چه نوع املاکی رو با چه ابعاد و مشخصه هایی میشه گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز در گلندن ویزای اسپانیا در حال خاضر شما هم می توانید ملک تجاری بخرید هم مسکونی ولی باید حداقل مبلغ 500 هزار یورو باشد بنا به شرایطی با 350.000 یورو هم میشه.
رامین نصیری
سلام قیمت اجاره خونه در سیدنی چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
قیمت اجاره اپارتمان تک خوابه در مرکز شهر حدودا 648.67 یورو و آپارتمان سه خوابه 1،033.79 در ماه می باشد.
سعیده حمیدی
سلام من میخواستم یک ملک در اسپانیا برای سرمایه گذاری تهیه کنم سوالم از شما اینه که آيا برای دریافت اقامت از طریق خرید ملک شرط حضور هم داره این روش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر الزام به حضور وجود ندارد و این از مزایای بسیار خوب این روش می باشد.
شهریار عسکرنیا
سلام.خواستم بدونم که بجای آپارتمان تا 500 هزارتا.میشه ملک تجاری خرید مثل سوپر مارکت یا رستوران کوچیک؟برای اقامت
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز این مواردی که می فرمایید بسته به پروژه هایی است که ارائه می شود. در حال حاضر در اسپانیا هم پروژه های مسکونی است هم پروژه های تجاری پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت رایگان بررسی شود.
علی مرتضوی
سلام میخواستم بدونم برای اینکه بتونم جهت خرید ملک اقدام کنم از همون ابتدا باید برای دریافت ویزای سرمایه گذاری اقدام کنم تا بتونم وارد کشور اسپانیا بشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر شما می توانید با ویزای توریسیتی وارد این کشور شوید و بعد از حضور در این کشور اقدام به خرید ملک خود نمایید.
نادیا
وقتتون بخیر در این روش برای دریافت اقامت دایم و پاسپورت شرط حضور و زبان الزام پیدا میکند؟ و اینکه بعد از چند سال میشه ملک رو فروخت و بطور مثال بخشیش رو به ایران انتقال داد بدون اینکه در امور اقامتی مشکلی ایجاد بشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای اخذ گلدن ویزای کشور اسپانیا نیازی به رعایت کردن شرط حضور و داشتن مدرک زبان نمی باشد. علاوه بر این شما پس از ۵ سال امکان فروش ملک را خواهید داشت اما در صورت فروش ملک پس از ۱۰ سال اصل پول شما گارانتی می گردد. برای اطلاع از جزئیات این روش می‌توانیدبا کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید
علی جواهری
سلام با خرید ملک آیا به خانواده به طور همزمان ویزا داده میشه یا زمانی که به فرد اصلی و سایر اعضا ویزا میدن با هم فاصله داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله معمولا ویزای همراه و فرد اصلی به صورت همزمان صادر می گردد.
شیما نادمی
سلام روزتون بخیر من یه سوال داشتم اینکه ما خانوادمون6 نفر یعنی4 تا بچه داریم زیر18 سال یعنی اگر یه مالک 500 هزار یورویی بخریم هممون اقامت میگیریم؟ تعداد افراد خانواده بالا باشن محدودیت نداره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود خیر محدودیت نداره و کلیه فرزندان زیر 18 سال برایشان ویزا صادر می شود حتی در برخی موارد پدر بزرگ و مادر بزرگ را نیز می توانید با خود همراه کنید.
bita abdi
با سلام و درود میخواستم بدونم اگر در اسپانیا بتونیم خونه خریداری کنیم با دریافت ویزا اجازه کار هم در این کشور داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز در روش خرید ملک اسپانیا به صورت کلی اجازه کار داده نمی شود مگر در روش گلدن ویزا که مبلغ سرمایه گذاری بیش از 500 هزار یورو باشد که در این حالت هم شرط حضور ندارد و هم اجازه کار به فرد داده می شود. اما گفتنی است در هردو روش، فرد می تواند در اسپانیا سرمایه گذاریکند و یک بیزینس راه بیاندازدو مدیریت آن را داشته باشد.
مريم حسين زاده
سلام منظورتون از مهاجرت تقريبا همزمان اعضاي خانواده چيه يعني فرد اصلي ميره همسرش يكسال بعد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز بستگی به روش اقدامی دارد. برای خرید ملک اسپانیا تمامی اعضای خانواده می توانند با هم ویزا دریافت نمایند
مشاوره رایگان