شرایط ویزای خود حمایتی اسپانیا - مدارک اقامت خودحمایتی

31 اردیبهشت 1402 25 نظر

خودحمایتی اسپانیا یک روش مبتنی بر سرمایه داری است که نیازی به انتقال پول ندارد و ما در این مقاله به بررسی مدارک لازم برای ویزای خود حمایتی اسپانیا و حداقل سرمایه لازم می پردازیم. برای اخذ این اقامت مبلغ 28 هزار یورو در حساب بانکی فرد باید باشد به علاوه شروط دیگری نیاز به اثبات دارد. آیا از طریق اقامت خودحمایتی اسپانیا می توان به پاسپورت اسپانیا دست یافت؟ موسسه MIE با سابقه فعالیت قوی در حوزه اخذ ویزای خود حمایتی اسپانیا آماده ارائه مشاوره رایگان تلفنی برای رفع ابهامات متقاضیان است. این محتوا با تحقیق در سایت های دولت اسپانیا و مشورت وکلای محلی تهیه شده است.

تماس با ما

خودحمایتی اسپانیا

شرایط خودحمایتی اسپانیا

خود حمایتی در اسپانیا به این صورت است که فرد دارای تمکن مالی بالا، حق انجام فعالیت شغلی فعال در این کشور را نداشته و تنها می تواند اقامت این کشور را برای خود و خانواده با تامین هزینه های زندگی از کشور مبدا اخذ نماید. برای اینکه این نوع اقامت که به اقامت بازنشستگی اسپانیا نیز مشهور است را بگیرید می بایست دارای شرایط خودحمایتی اسپانیا باشید:

 • دارایی بانکی به ارزش 28 الی 30 هزار یورو برای نفر اصلی
 • دارایی بانکی به ارزش 7500 یورو به ازای هر یک از همراهان
 • بسته به کشور مبدا، قرارداد اجازه منزل
 • داشتن بیمه سلامت

به طور کلی در روش های خودحمایتی برای مهاجرت به اسپانیا، انتقال پول الزامی نبوده و تنها نیاز است که شخص اثبات نماید که در کشور خود فرد متمولی است. بسیاری از افراد، روش خودحمایتی را به نام اقامت بازنشستگی می شناسند؛ اما این بدان معنا نیست که صرفاً افراد بازنشسته قادر به اقدام از این روش خواهند بود. تنها کشور سوئیس با تعیین محدودیت سنی، این روش را برای بازنشستگان تعریف کرده است؛ اما در کشورهایی نظیر اسپانیا، اتریش، فرانسه، ایتالیا، پرتغال و یونان افراد در سنین کمتر از بازنشستگی نیز امکان اقدام از طریق خودحمایتی را خواهند داشت. در این روش، اجازه کار برای شخص و خانواده وی وجود ندارد.

معرفی اقامت خود حمایتی اسپانیا

شرایط شرط حضور در ویزای خود حمایتی استرالیا

فرد دارای ویزای خود حمایتی با اقامت بیش از شش ماه در اسپانیا، می تواند اقامت خود را تمدید نماید. بنابراین روش اقامت خودحمایتی اسپانیا، دارای شرط حضور به مدت حداقل 6 ماه می باشد؛ در حالی که در روش خودحمایتی فرانسه، شرط حضور وجود ندارد. مبلغ ذکرشده حدودی است که با توجه به شهری که می خواهند در آن اقامت داشته باشند کمی می تواند تغییر نماید.

اخذ اقامت دائم و پاسپورت اسپانیا از روش خودحمایتی

در کسب اقامت خود حمایتی اسپانیا، متقاضیان در ابتدا یک اقامت یکساله اخذ می نمایند که اگر حداقل 6 ماه در سال را در کشور اسپانیا حضور داشته و از قوانین کشور تخطی ننمایید:

 • این اقامت به صورت اقامت 2 ساله تمدید می گردد؛
 • پس از آن نیز مجدداً به مدت 2 سال تمدید شده، پس از گذشت 5 سال به اقامت دائم تبدیل می شود و از آن پس حق کار خواهید داشت.

البته می توان پس از گذشت 3 تا 5 ماه از اقامت در اسپانیا نسبت به مجوز کار در اسپانیا و ثبت شرکت اقدام نمود. لازم به ذکر است که پس از 10 سال اقامت در اسپانیا نیز می توانید تقاضای دریافت تابعیت اسپانیا نموده و پاسپورت دریافت نمایید. البته باید نشان دهید که:

 • در این بازه زمانی شهروند مناسبی بوده اید
 • شرایط مالی مطلوبی داشته
 • سابقه کیفری ندارید
 • به خوبی در دانش زبان اسپانیایی موفق به دریافت نمره 7 شده اید؛ یعنی به زبان اسپانیایی به خوبی صحبت کرده و روابط اجتماعی برقرار می نمایید.

افراد واجد شرایط ویزای خود حمایتی اسپانیا

با توجه به این که این روش ظرفیت تعدادی ندارد، تمامی اشخاصی که بتوانند با توجه به موارد ذکر شده نشان دهند که شرایط مالی مناسبی دارند می توانند جهت اخذ اقامت از طریق خود حمایتی اسپانیا اقدام نمایند. خودحمایتی که به ویزای بازنشستگی  اسپانیا معروف می باشد در اصل روشی است که فرد متقاضی باید بتواند نشان دهد که حداقل مبلغ 28 الی 30 هزار یورو پس انداز دارد که به ازای هر نفر 7500 یورو می باشد. در روش خودحمایتی در کشور اسپانیا، بسیار بااهمیت است که میزان دارایی خود را تا حد ممکن بالا نمایش دهید و به همین دلیل توصیه می شود مبلغ تمکن مالی را به مدت زمان بیشتری در حساب بانکی خود نگه دارید و سایر مدارک دال بر دارایی خود مانند سند ملکی و... را نمایش دهید تا شانس ویزای اسپانیا بالا رود.

میزان سرمایه خود حمایتی اسپانیا

مراحل اخذ ویزای خود حمایتی اسپانیا

مراحل زیر را برای اخذ ویزای خود حمایتی اسپانیا باید طی کنید:

 • تهیه مدارک مورد نیاز: مدارک تمکن مثل گردش حساب، اسناد ملکی و ... را با مشاورت متخصصین اماده نمایید.
 • مراجعه به سفارت: جهت گرفتن این ویزا، باید آن را در کنسولگری دیپلماتیک اسپانیا در کشور مبدا خود انجام دهید.
 • صدور جواب ویزا: موافقت یا عدم موافقت ویزا در این مرحله اعلام می شود و در صورت اخذ ویزا، نهایتا یک ماه فرصت دریافت آن را دارید.
 • سفر به اسپانیا: فرد تا سه ماه فرصت سفر به اسپانیا و اخذ کارت اقامت فیزیکی را دارید.

لیست مدارک مورد نیاز ویزای خود حمایتی اسپانیا

مدارک مورد نیاز در روش خودحمایتی اسپانیا به شرح زیر می باشد:

 • اصل و کپی پاسپورت معتبر
 • مدارک سلامت پزشکی
 • مدرک عدم سوء پیشینه
 • مدارک اثبات تمکن از قبیل اسناد ملکی و درآمدهای سالانه مورد نظر
 • ارائه سند ازدواج و مدارک شناسایی فرزندان به همراه ترجمه آن
 • رسید های پرداخت های مورد نیاز برای درخواست و و پرینت حساب بانکی
 • اسناد رسمی در مورد هدف اقامت
 • تکمیل فرم مربوطه

فلسفه خودحمایتی اسپانیا

روش خودحمایتی اسپانیا و یا خودحمایتی دیگر کشورها به طور کلی بر مبنای نوعی شکر گذاری از نعمت ها بوده و سعی دارند به عنوان شکرگزاری بهره مندی از کشوری خوب، این شانس را در اختیار دیگر مردمان جهان نیز بگذارند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند و به نوعی از طرف دولت کشور اسپانیا به عنوان روشی برای شکرگزاری از نعمات می باشد. همچنین روش های خودحمایتی و تمکن مالی که به نوعی زیر مجموعه روش سرمایه گذاری و تمکن از شش دسته بندی اصلی مهاجرت به اسپانیا می باشد، موجب وارد نمودن سرمایه به کشور و ایجاد رونق اقتصادی هستند. در این روش فرد متقاضی جهت تامین نیازهای اصلی خود باید در کشور مقصد هزینه کرده و پول از کشور خود وارد این کشور نماید. در روش خودحمایتی کشور اسپانیا متقاضیان شرایط مناسبی را برای ورود به اروپا و دیدن شرایط سرمایه گذاری در اسپانیا داشته و این امکان نیز وجود دارد که پس از سنجیدن شرایط، اقدام به سرمایه گذاری در اسپانیا نمایند.

روش های خود حمایتی در کشورهای دیگری از جمله اتریش، یونان و فرانسه، پرتغال و ایتالیا نیز وجود دارند که تفاوت هایی با اقامت تمکن مالی اسپانیا داشته و مزایا و معایب خاص خود را دارند. در لینک های زیر می توانید به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خودحمایتی در این کشورها بپردازید.

 

شرایط اخذ ویزای همراه در روش خود حمایتی اسپانیا

در کشورهای مختلف و روش های مهاجرتی مختلف سن فرزندانی که به عنوان همراه (depend) خانواده محسوب می شوند متفاوت است در روش خودحمایتی اسپانیا همسر و فرزندان کوچکتر از 18 سال در پرونده خودحمایتی فرد اصلی (main applicant) قرار می گیرند و اقامت اسپانیا را دریافت می نمایند. اگر فرزندی بزرگتر از 18 سال باشد برای الحاق آن به خانواده معمولاً از روش های تحصیلی استفاده می نمایند. فرزندان زیر 18 سال می توانند از تحصیل رایگان در مدارس دولتی کشور اسپانیا استفاده نمایند. لازم به ذکر است برای همراهان و خانواده بیمه رایگان بوده و خدمات دولتی مشابه شهروندان اسپانیا دریافت می نمایند. در روش خودحمایتی همراهان به تبع شخص اصلی اقامت اسپانیا دریافت می نمایند این در حالی است که در روش خودحمایتی اتریش برای افراد خانواده باید به طور جداگانه اقدام نمود.

نکات مهم در مورد خودحمایتی اسپانیا

 • با توجه به شرایط ایرانیان توصیه می شود که بیشتر از مقدار درآمد را نشان دهند که شانس بیشتری در اخذ ویزای اسپانیا داشته باشند. به طور کلی در ویزای خود حمایتی اسپانیا فرد نشان می دهد که نیازی به کار کردن در این کشور ندارد. در این روش و دیگر روش های خودحمایتی فرد باید بتواند نشان دهد که در کشور خود فرد متمولی است و به طور کلی شرایط خوبی دارد و نیازی به کار در این کشور ندارد.
 • نشان دادن درآمد سالانه جهت اخذ اقامت تنعم مالی می تواند شامل درآمد حاصل از حقوق، سهام و یا اجاره املاک شما باشد.
 • پروسه اخذ ویزای خود حمایتی حداقل بین 6 تا 9 ماه بعد از زمان تکمیل مدارک به طول می انجامد.
 • در صورتی که موضوع اجازه کار برای شما حائز اهمیت است، پیشنهاد می کنیم که مقاله خودحمایتی پرتغال را مطالعه نمایید. زیرا در روش خودحمایتی پرتغال، به متقاضی مجوز کار در این کشور داده می شود.

هزینه های زندگی در اسپانیا

هزینه های زندگی در اسپانیا می تواند برای متقاضیان خودحمایتی بسیار پر اهمیت باشد. می توان گفت در اسپانیا به طور میانگین هزینه ها برای یک زوج در حدود 20 هزار یورو در سال می باشد. در جدول زیر به صورت خلاصه هزینه های برخی از اقلام ضروری در کشور اسپانیا ارائه شده است.

ردیف

شرح مخارج

مبلغ به یورو

1

یک وعده غذای اصلی به همراه نوشیدنی

10.00

2

یک وعده غذای فست فود به همراه نوشیدنی

7.00

3

یک لیتر شیر

0.77

4

12 عدد تخم مرغ

1.63

5

500 گرم نان

0.95

6

اجاره یک خانه یک خوابه با وسیله در مرکز شهر

624.91

7

اجاره یک خانه یک خوابه با وسیله در حاشیه شهر

473.89

8

یک جفت کفش ورزشی

68.80

9

هزینه حمل و نقل عمومی در یک ماه

42.00

10

بلیط سینما

8.00

11

یک ماه عضویت در باشگاه ورزشی

36.39

12

یک بسته سیگار مارلبرو

5.00

 

به طور کلی می توان گفت هزینه های زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله کشورهای حوزه اسکاندیناوی کمتر است و می تواند شرایط مناسبی را برای کسانی که از طریق خودحمایتی قصد مهاجرت اسپانیا دارند فراهم آورد.

مزایای اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی

از مهم ترین مزایای اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای ویزای خودحمایتی اسپانیا

 • روش خودحمایتی در کشور اسپانیا دارای محدودیت تعداد درخواست در سال نمی باشد.
 • پروسه آن در حدود 3 ماه به طول می انجامد.
 • نیاز به انتقال سرمایه در کشور مقصد ندارد.
 • امکان سرمایه گذاری در این روش اقامتی وجود دارد.
 • اسپانیا دارای شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی بسیار مناسبی می باشد.
 • اسپانیا دارای زیبایی های طبیعی و تاریخی بسیار زیاد است.

پاسپورت اسپانیا از لحاظ اعتبار و اجازه سفر به دیگر کشورها بدون نیاز به ویزا و یا با ویزای آنی در کشور مقصد از نظر سایت مرجع پاسپورت ایندکس، به همراه سه کشور آلمان، فنلاند و لوکزامبورگ در رتبه سوم قرار دارد و صاحبان این پاسپورت می توانند به 125 کشور بدون ویزا و 25 کشور با ویزای آنی در مقصد سفر نمایند. نقشه زیر گویای این مسئله است:

اعتبار پاسپورت اسپانیا

معایب اقامت خودحمایتی اسپانیا چیست؟

معایب اقامت خودحمایتی اسپانیا را می توان موارد زیر برشمرد:

 • عدم اجازه فعالیت شغلی فعال
 • شرط حضور برای اخذ اقامت به مدت 183 روز در سال
 • اخذ پاسپورت پس از 10 سال
 • شرایط افتتاح حساب برای ایرانیان کمی سخت و زمان بر است

امنیت سرمایه گذاری در اسپانیا

در صورتی که اقامت خود حمایتی اسپانیا را اخذ نمایید، مجوز انجام کار در این کشور را نخواهید داشت. اما قادر به خرید ملک، سرمایه گذاری و راه اندازی یک بیزینس یا فرنچایز کردن یک برند معتبر در این کشور خواهید بود. در این بخش سعی گردیده است که استانداردها و امنیت سرمایه گذاری در کشور اسپانیا مورد بررسی قرار گیرد تا دید بهتری از این فرآیند در مسیر مهاجرت به اسپانیا و سرمایه گذاری خود پیدا نمایید لازم به ذکر است در روش ویزای خود حمایتی برای گرفتن اقامت نیاز به سرمایه گذاری در این کشور نمی باشد و در اینجا اطلاعات در خصوص اقتصاد اسپانیا را صرفاً برای افرادی که پس از اخذ اقامت اسپانیا از روش خود حمایتی قصد انتقال سرمایه و سرمایه گذاری و یا خرید ملک در اسپانیا را دارند ارائه می نماییم و در صورتی که نیاز به سرمایه گذاری نباشد، بررسی این شاخص ها نیاز نمی باشد.

 • خطر مصادره اموال در اسپانیا

یکی از عوامل بسیار حیاتی در زمان سرمایه گذاری در یک کشور خارجی در نظر گرفتن خطر مصادره اموال در آن کشور است. شاخص مصادره اموال شاخصی پر اهمیت می باشد که بیانگر احتمال تغییر رفتار دولت نسبت به سرمایه گذاران خارجی، نقض قراردادهای دو جانبه و مصادره اموال این سرمایه گذاران خارجی می باشد. این شاخصه در بانک اقتصاد جهانی در بازه 1 تا 7 امتیاز بندی شده که عدد 1 بیانگر کمترین میزان خطر و بیشترین میزان امنیت از لحاظ شرایط سرمایه گذاری در آن کشور می باشد. افرادی که از طریق خود حمایتی وارد این کشور می شوند و در نظر دارند در ادامه در این کشور سرمایه گذاری نمایند، باید همواره نگاهی به این شاخص داشته باشند. در نمودار زیر شاخص خطر مصادره اموال از سال 2014 تا سال 2018 در کشور اسپانیا نمایش داده شده است. همانطور که مشاهده می فرمایید این شاخص همواره روی کمترین مقدار خود یعنی عدد یک بوده است.

 2023نمودار نرخ مصادره اموال

 • شاخص کیفیت نظارتی

شاخص کیفیت نظارتی (Regulatory quality index) به توانایی تشخیص و درک دولت در تدوین و اجرای سیاست های صحیح و مقرراتی که امکان توسعه بخش خصوصی را فراهم می آورد، می پردازد و از میزان منفی 2.5 به عنوان ضعیف ترین تا مثبت 2.5 به عنوان قوی ترین دسته بندی شده است. در نمودار زیر مقادیر این شاخص کیفیت نظارتی در اسپانیا طی سال های 2007 تا 2017 نمایش داده شده است. همانطور که در نمودار زیر مشاهده می فرمایید آخرین مقدار برآورد شده برای این شاخص در اسپانیا 0.94 بوده است.

 2023نمودار شاخص کیفیت نظارت

 • شاخص کنترل فساد در اسپانیا

یکی از عوامل اصلی که در یک کشور ارتباط مستقیمی با امنیت سرمایه گذاری دارد، میزان فساد و تلاش های دولت برای مبارزه با آن می باشد. دولت اسپانیا همواره در مبارزه با فساد تلاش های قابل توجهی انجام داده است. در نمودار زیر شاخصه کنترل فساد در کشور اسپانیا در سال های بین 2009 تا 2019 نمایش داده شده است. مقادیر این شاخص از منفی 2.5 به عنوان ضعیف ترین عملکرد تا مثبت 2.5 به عنوان بهترین عملکرد دسته بندی می شوند که اسپانیا در این شاخص عدد 0.65 را به خود اختصاص داده است.

نمودار شاخص کنترل فساد 2023

بررسی شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در اسپانیا

با اخذ اقامت خود حمایتی اسپانیا شما قادر خواهید بود که در این کشور سرمایه گذاری و خرید ملک در اسپانیا نمایید و صاحب یک بیزینس باشید. برخی از شاخص های اقتصادی تأثیر گذار که برای سرمایه گذاری در اسپانیا بسیار حائز اهمیت می باشند، در ادامه مورد بررسی قرارگرفته اند. به طور کلی بررسی شاخص های اقتصادی شاید برای اشخاصی که فقط قصد دریافت اقامت اسپانیا از طریق خود حمایتی را دارند، آنچنان پراهمیت نباشد ولی بسیاری از متقاضیان روش های خودحمایتی جهت تأمین مخارج در کشور مقصد، به عنوان کارفرما به دنبال راه اندازی بیزنسی هستند و نیاز است برآوردی از سوددهی سرمایه گذاری در این کشور داشته باشند. این اطلاعات جهت راهنمایی و افزایش اطلاعات این افراد ارائه شده است.

 • سرانه تولید ناخالص داخلی

سرانه تولید ناخالص داخلی در اسپانیا و سایر کشورهای جهان در اصل تولید ناخالص داخلی GDP)) آن کشور تقسیم بر جمعیت آن است که در آن دیگر اثر جمعیت کشور وجود ندارد و نشان دهنده رشد اقتصادی آن کشور است. در نمودار زیر سرانه تولید ناخالص داخلی در اسپانیا نمایش داده شده است. همانطور که می بینید در طی سال های اخیر این کشور از نظر تولید ناخالص داخلی رو به رشد بوده است.

نمودار تولید ناخالص داخلی اسپانیا 2023

 • نرخ تورم در اسپانیا

یکی از شاخص های بررسی ثبات اقتصادی یک کشور که بسیار مورد توجه سرمایه گذاران می باشد نرخ تورم است که از اهمیت ویژه ای نزد سرمایه گذاران خارجی برخوردار است تورم در اسپانیا و سایر کشورها معمولا به صورت درصد تغییر در شاخص قیمت مصرف کننده از یک سال به سال بعد محاسبه می گردد. اکثر کشورها سعی می کنند که تورم در حدود 2-3 درصد در سال باشد. این مقدار نه آنقدر کم است که باعث ایجاد مشکلات برای کسب و کارها شود و در عین حال، آن را به راحتی دور از تورم منفی نگاه می دارد. بر اساس آخرین آمار ارائه شده توسط بانک جهانی اقتصاد در سال 2021، میزان تورم در اسپانیا به حدود 2 درصد رسیده است .این رقم نشان دهنده ثبات نسبتاً مناسب در قیمت محصولات و هزینه های زندگی در اسپانیا دارد. در نمودار زیر تغییرات نرخ تورم در اسپانیا در سال های اخیر نمایش داده شده است. نرخ تورم بر روی شرایط متقاضیان خودحمایتی تاثیر غیر مستقیم دارد.

نمودار تورم اسپانیا 2023

 • مالیات بر درآمد در اسپانیا

بررسی مالیات در کشورها می تواند با تعاریف متفاوتی صورت گیرد به صورت کلی مالیات بر درآمد، سود و سرمایه بر درآمد خالص افراد، یکی از معیارهای اصلی برای سرمایه گذاران می باشد و دولت ها سعی می کنند جهت جذب سرمایه گذاران خارجی مالیات ها را کاهش دهند.

لازم به تاکید مجدد است که اطلاعات بیان شده در بالا در خصوص شاخصه های اقتصادی کشور اسپانیا صرفاً برای متقاضیانی از خودحمایتی می تواند پر اهمیت باشد که علاوه بر کسب اقامت خودحمایتی اسپانیا در ادامه قصد سرمایه گذاری ارزی در این کشور دارند.

نمودار نرخ مالیات اسپانیا 2023

خدمات موسسه ملک پور در زمینه ویزای خود حمایتی اسپانیا

موسسه ملک پور به عنوان یکی از قدیمی ترین مؤسسات در زمینه امور مهاجرت در هر کشور با تیم وکلای معتبر محلی کار می کند و می تواند راهنمای شما عزیزان در انجام پروسه های اخذ اقامت از طریق خود حمایتی اسپانیا و دیگر روش های مهاجرتی باشد. به طور کلی روش های خودحمایتی روش های بسیار پیچیده از لحاظ چینش مدارک و اقناع سفارت می باشند که دارای نکات و ریزه کاری های فراوان می باشد. این موسسه با مشاوره وکلای کارآزموده در اسپانیا با سابقه روشن و نمونه های موفق بسیار زیادی در ویزای تنعم مالی اسپانیا که در سال های گذشته داشته است، تجربه لازم را در این خصوص داشته و توانسته است که رضایت مراجعین خود را کسب نموده و آنها را در رسیدن به اهدافشان یاری نماید. از طرفی موسسه ملک پور در سال جاری این امکان را برای موکلین خود فراهم نموده است که به آنها در امر سرمایه گذاری پس از اقامت خودحمایتی اسپانیا و یا دیگر روش های سرمایه گذاری ارزی در سرتاسر دنیا یاری رسانده و بهترین پیشنهادهای سرمایه گذاری را برای آنها فراهم نماید. به متقاضیان مهاجرت پیشنهاد می شود که ویدئوی مسیر سبز مهاجرت را فرمایید که ویدئو کامل و جامع در خصوص انواع روش های مهاجرتی می باشد و طور علمی و تخصصی به بررسی همه روش های مهاجرتی پرداخته است. 


سوالات متداول راجع به ویزای خود حمایتی اسپانیا

✔️ شرایط متقاضیان واجد شرایط روش خودحمایتی اسپانیا چیست؟

متقاضیان ویزای خود حمایتی بایستی مبلغ 30 هزار یورو در حساب بانکی خود داشته و مدارک دال بر توان مالی مانند سند ملکی و... را ارائه نمایند.

✔️ مدت زمان صدور ویزای خود حمایتی اسپانیا چه مقداری است؟

در صورت آماده بودن مدارک سه ماه زمان می برد.

✔️ آیا متقاضیان اخذ اقامت اسپانیا از طریق خودحمایتی، اجازه کار دارند؟

خیر؛ برخلاف روش خودحمایتی پرتغال، در اسپانیا اجازه کار به متقاضیان داده نمی شود. 

✔️ شرط حضور در روش خودحمایتی اسپانیا چگونه است؟

متقاضیان بایستی حداقل 6 ماه در سال را در کشور اسپانیا حضور داشته باشند.

✔️ مدت زمان لازم برای اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق خودحمایتی چقدر است؟

با اقدام از طریق خودحمایتی در کشور اسپانیا می توان پس از 5 سال، اقامت دائم و 10 سال، تابعیت اسپانیا را دریافت کرد.


سخن پایانی

خودحمایتی اسپانیا، مدت زمان اخذ اقامت و قوانین آن در این مقاله به صورت کاملا علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و سعی گردید به تمامی مسائل مطرح شده توسط عزیزان و دیگر سوالات احتمالی پاسخ داده شود. به دلیل اینکه در روش خودحمایتی اسپانیا و دیگر روش های تمکن مالی نیازی نیست که در همان ابتدا سرمایه و دارایی خود را وارد کشور مقصد نمایید، این روش بسیار مطمئن و بدون ریسک می باشد و به متقاضیانی نیز که در اروپا قصد سرمایه گذاری دارند پیشنهاد می شود تا با خودحمایتی در اسپانیا و یا دیگر کشورها وارد اروپا و حوضه شنگن شده و شرایط سرمایه گذاری در کشورهای مختلف اروپا را بررسی نمایند تا بهتر برای سرمایه گذاری های آتی خود گام بردارند. لازم به ذکر است که موسسه ملک پور با سابقه موفق در روش های مختلف مهاجرتی و سرمایه گذاری خارجی همواره پاسخگوی سوالات شما عزیزان بوده و می تواند راهنمای شما عزیران در پروسه های اخذ اقامت و سرمایه گذاری باشد. همواره می توانید با تماس با دفتر این موسسه از مشاوره تلفنی رایگان استفاده نموده و تصمیم مناسب در خصوص شرایط مهاجرت و سرمایه گذاری بین المللی خود اتخاذ نمایید. شما همچنین می توانید سوالات خود را در خصوص ویزای خود حمایتی اسپانیا در انتهای مقاله در قسمت "ثبت پرسش" مطرح نمایید، موسسه ملک پور در اسرع وقت به سوالاتتان پاسخ خواهند داد.

امتیاز 4.59 از 5 ( 31 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
آرش محمدی
سلام و ارادت این خیلی مقاله خوبی بود من درآمدم تو ایران در حد مالی 6 7 میلیون تومن هست و سرمایه نزدیک 4 میلیاردی تو املاک دارم ولی خب میدونید که املاک تو ایران همیشه سود ندارند بخشی از سرمایه ام هم تو زمین دارم که فعلا عملاً ازش سودی نمیاد. به نظرتون برای خود حمایتی اسپانیا اقدام کنم بهتره یا ثبت شرکت ؟ میشه با یه سرمایه اولیه مناسب یه کسب و کاری مثل رستوران اقامت گرفت که نه سرمایه خیلی زیاد بخواد نه ریسک و ضرر خیلی زیاد داشته باشه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به اینکه می خواهید وارد پروسه سرمایه گذاری شوید ابتدا با خود حمایتی اقدام کنید بهتر است. چون در این روش شما سرمایه گذاری نمی کنید و به صرف نشان دادن سرمایه اقامت می گیرید. بعد که اقامت دریافت کردید بعد از تحقیق سرمایه گذاری کنید. این حالت منطقی تر است تا اینکه از ابتدا سرمایه زیادی را بدون آشنایی با قواعد حقوق تجارت بین الملل درگیر نمایید. موفق باشید.
میرحیدری
سلام می خواستم بدونم که آیا در خودحمایتی اسپانیا می تونیم پدر و مادر رو هم به شرط نشون دادن وابستگی با خودمون ببریم و براشون اقامت بگیریم؟ یا اصلا کشوری هست همچین شرایطی داشته باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خیر اسپانیا این امکان وجود ندارد ولی در روش خودحمایتی یا خرید ملک پرتغال این امکان وجود دارد برای دریافت اطلاعات بیشتر و دقیق تر با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان استفاده نمایید.
عماد
با سلام ضمن تشکر از بین روشهای خودحمایتی و خرید ملک ارجحیت با کدامیک است. شرایط هرکدام به چه صورت است و میزان سرمایه گذاری هر طرح چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب پاسخ به سوال شما با توجه به میزان سرمایه و الویت بندی های شما مشخص خواهد شد. چنانچه شرط حضور برای شما مهم است و همچنین از پس هزینه های خرید ملک (مبلغ ۵۰۰ هزار یورو) برآیید؛ قاعدتا خرید ملک به خودحمایتی ارجحیت دارد.هم از لحاظ زمان بندی (زیر ۶ ماه کل پروسه انجام میشود)،هم به لحاظ عدم داشتن شرط حضور طولانی( خودحمایتی سالی ۶ ماه-خرید ملک سالی ۷ روز)،کل سرمایه متعلق به شما خواهد بود و امکان دریافت سود سالیانه نیز وجود دارد. .پیشنهاد میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایطتان توسط کارشناسان مجرب مجموعه با موسسه ارتباط برقرار بفرمایید.موفق باشید
سید محمدرضا درمیانه بزرگ
با سلام و خسته نباشید اینکه من مبلغ خود حمایتی خود و ۲ فرزندم را دارم باضافه حدود ۴میلیارد تومان وجه نقد ولی ملکی بنامم نیست در اینصورت باید چطور اقدام کنم ممنون از راهنمایی شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی برای خودحمایتی فاکتورهای مختلفی از شرایط شما باید بررسی گردد. داشتن ملک از جمله فاکتورهایی است که در پرونده شما کارگشا خواهد بود. برای بررسی جزئیات کار خود می توانید شرایط خود را به طور دقیق با کارشناسان موسسه در مشاوره رایگان در میان بگذارید تا راهنمایی های لازم انجام شود.
محمد
سلام من از طریق ویزای خودحمایتی میتونم همسر و دو فرزندم رو هم به اسپانیا ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام عرض ادب سن فرزندانتان مهم است و در صورتی که هنوز به 18 سال نرسیدند، می توانید از طریق ویزای همراه، با همسر و فرزندان خود به اسپانیا مهاجرت کنید.
ناهید
اگر اقامت خود حمایتی بگیریم میتونیم توی اسپانیا شغل هم داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز روی اقامت خودحمایتی اجازه کار ندارید مگر اینکه خودتان برای خودتان سرمایه گذاری کنید و بعنوان مدیر باشید.
مجید
سلام حساب بانکی ما برای اینکه تمکن مالیمون رو نشون بده و بتونیم از طریق روش خودحمایتی وارد اسپانیا بشیم چقدر باید باشه؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به تعداد اعضای خانواده دارد ولی نفر اصلی بین 25 تا 30 هزار یورو باشد کفایت می کند.
مهرداد مرادی
میشه بفرمایید کشور اسپانیا از لحاظ شرایط افتصادی کشوری امن برای سرمایه گذاری است یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام با توجه به شاخص های اقتصادی و نرخ تورم 2 الی3 درصد این کشور از جمله کشور های بسیار امن برای سرکایه گذاری می باشد.
مهدی
سلام. بعد از چند سال اقامت خودحمایتی میشه اقامت دائم گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب پس از پنج سال زمان از اخذ ویزای خودحمایتی کشور اسپانیا، می توان برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کرد.
ترابی
آیا می‌توان گفت خود حمایتی بهترین روش کسب اقامت اسپانیاست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بهترین روش با توجه به شرایط هر فرد مشخص می شود اما به طور کلی روش خود حمایتی یکی از راحت ترین و سریع ترین روش های دریافت اقامت است.
Fatemeh
حداقل مبلغ سرمایه لازم در روش خود حمایتی چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
حداقل مبلغ 30 هزار یورو باید در حساب پس انداز موجود باشد و به ازای هر فرد6500 یورو نیاز به پرداخت است.
Reza Mandali
سلام امکان کار کردن بعد دو سه سال زندگی کردن در اسپانیا با ویزای خود حمایتی هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر تا زمانی که اقامت شما خودحماتی است اجازه کار کردن ندارید.
Yasin
پروسه گرفتن مجوز کار بعد از پنج ماه موندن در اسپانیا به چه صورت قابل انجامه و به ما اجازه کار کردن در چه مشاغلی داده میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز روی کارت خودحمایتی اجازه کار داده نمی شود مگر اینکه تغییرش بدهید یا پس دریافت اقامت دائم می توانید در هر مشاغلی مشغول کا بشوید.
یاسین
عرض ادب، زمانی که از طریق خودحمایتی وارد کشور اسپانیا می شویم آیا امکان انتخاب شهر و منطقه زندگی خود را داریم یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی وقتی شما مقیم کشوری هستید و استانی هم اسپانسر شما نیست می توانید در هر شهر منطقه ای از اون کشور اقامت داشته باشید.
سامیار عاشوری
من شنیدم با دریافت ویزای خود حمایتی حتی اجازه کار در اسپانیا هم به متقاضیان داده می‌شود این درسته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام خیر در خود حمایتی برای کشورایتالیا اجازه کار وجود دارد اما در اسپانیا اجازه کار وجود ندارد.
محدثه آقایی
سلام آیا میتوانیم با دریافت ویزای خود حمایتی در این کشور به کار و سرمایه گذاری هم بپردازیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
خیر؛ در روش خودحمایتی این کشور اجازه کار به متقاضیان داده نمی شود.
مقدم
با سلام آیا کشوری هست که من بتونم با وجود اقدام از طریق روش خودحمایتی ولی همچنان اجازه کاربدون محدودیت هم داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی در خودحمایتی پرتغال شما اجازه کار هم دارید.
محسن رمضانی
سلام من یک کارگاه تولید کاشی و سرامیک دارم توی ایران میخواستم بدونم برای اقدام به دریافت اقامت خود حمایتی چقدر باید در ماه درآمد و سرمایه داشته باشیم تا بتونیم برای این روش اقدام کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
برای دریافت اقامت خود حمایتی شما باید نشان دهید که حداقل مبلغ 30 هزار یورو پس انداز دارید و به ازای هر نفر 6500 یورو سرمایه دارید. همچنین سند املاک و دارایی های خود را نیز باید ارائه دهید برای راهمایی های دقیق تر لطفا با دفتر موسسه تماس حاصل فرمایید.
نادیا
وقت بخیر در ویزای تمکن مالی اگر من شرط حضور رو رعایت کنم و تسلط بزبان داشته باشم ولی همسرم کمتر از شش ماه در سال بمونن و تسلط به زبان نداشته باشن ایا امکان دریافت اقامت دایم بعد ۵ سال و دریافت پاسپورت بعد ۱۰ سال برای هر دو هست یا از ایشون سلب میشه؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اخذ اقامت دائم و پاسپورت کشور اسپانیا می بایست شرط حضور شش ماه در سال رعایت شود  .
مهناز
سلام روزتون بخیر قصد سرمایه گذاری و دریافت اقامت اسپانیا رو داشتم از لحاظ شرایط زندگی تحقیق کردم با روحیه من این کشور خیلی سازگار هست میخواستم بدونم از لحاظ اقتصادی هم کشور امن و مطمئنی هست اسپانیا؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با درود بله کشور اسپانیا یکی از کشور هایی می باشد که دارای شاخص های اقتصادی قوی است و از لحاظ ریسک اقتصادی ریسک پایینی برای سرمایه گذاری دارد.
ویدا هراتی
سلام میخواستم یه روش مهاجرتی پیدا کنم که سریع به اقامت ختم بشه ولی بخاطر اینکه باید بالای سر کارخونه مون باشم میخواستم شرط حضور نداشته باشه روش خود حمایتی شرط حضور داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله روش خود حمایتی برای این کشور نیاز به6 ماه حضور دارد اما کشور های دیگری هستند که برای دریافت ویزای خود حمایتی نیازی به حضور ندارند برای کسب راهنمایی بیشار حتما با موسسه تماس حاصل فرمایید.
azadeh
سلام مت تولیدی لباس عروس دارم 50 نفر پرسنل دارم و باید حتما بالاسر کار باشم تا کارگاه و مغازه ها روی روال باشه حالا میخواستم یه خونه برای سرمایه گذاری و حفط ارزش پول توی اسپانیا برم اما نمیتونم مدت زیادی توی این کشور حضور داشته باشم اگر مدت اقامتن توی اسپانیا کم باشه نمیشه اقامت دریافت کنم؟ چقر باید حضور داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
دوست عزیز مدت شرط حضور اسپانیا محدود هست و تنها با داشتن 3 روز تا 7 روز در این کشور در سال می توانید اقامت دریافت کنید.
صادق مقدم
سلام روزتون بخیر من قصد دارم برای سرمایه گذاری در ملک و خرید و فروش و اجازه به اسپانیا مهاجرت کنم از نظر شرایط اقتصادی و ثبات اقتصادی اسپانیا امنیت سرمایه برقرار هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود از لحاظ شاخص های اقتصائی کشور اسپانیا دارای شرایط بسیار مطلوب می باشد. و امنیت سرمایه بر قرار است.
yaser
سلام روزتون بخیر من قصد دارم با روش خودحمایتی به این کشور مهاجرت کنم فقط اینکه من میخوام به همراه همسر و 2 تا بچه هام همزمان وارد این کشور بشیم سوالم از شما اینه که آیا این که همزمان با هم وارد بشیم وجود داره یا محدودیت داریم؟ و هرکس باید جداگانه درخواست بده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز خوشبختانه برای کشور اسپانیا این شرایط فراهم است که سایر اعضای خانواده به تبع فرد اصلی اقدام کنند و نیازی برای اقدام جداگانه نیست. برای تکمیل اطلاعات خود می توانید با مشاوران موسسه در ارتباط باشید.
مشاوره رایگان