مهندسی پزشکی در آلمان

بدون نظر

اگرشما جزو افرادی هستید که دوست دارید در رشته مهندسی پزشکی در آلمان و یا تحصیل مهندسی پزشکی در آلمان اطلاعاتی داشته باشید خوب است بدانید این مقاله برای شما نگارش شده است. ما در این مقاله به بازار کار مهندسی پزشکی در آلمان و همچنین تحصیل رشته مهندسی پزشکی در آلمان می پردازیم. همان طور که می دانید کشور آلمان کشوری صنعتی می باشد و تمامی رشته‌های صنعتی نظیر مهندسی پزشکی در آلمان می تواند در بهترین دانشگاه ها تدریس شود و همچنین بازار کار مهندسی پزشکی در آلمان می تواند بسیار عالی و پردرآمد باشد. اگر جزو افرادی هستید که به رشته مهندسی پزشکی که یکی از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان است علاقه دارید این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید. موسسه MIE قصد دارد در این مقاله تمامی جزئیات که با تفحص در سایت های معتبر و مشورت وکلای محلی تنطیم شده برای شما تشریح کند پس با ما همراه باشید و جهت دانستن خدمات با ما تماس بگیرید.

کار تحصیل آلمان در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
بازارکار مهندسی پزشکی در آلمان

درباره رشته مهندسی پزشکی در آلمان

یکی از رشته های پر طرفدار و جذاب برای علاقه مندان به تحصیل در آلمان تحصیل مهندسی پزشکی در آلمان می باشد. رشته مهندسی پزشکی در آلمان بازار کار بسیار پر درآمد و خوبی دارد و همچنین رشد رشته مهندسی پزشکی در آلمان بازار کار رو به پیشرفت و فوق العاده ای دارد. برای خیلی ها این سوال به وجود می آید که این رشته در خصوص چه دروسی می باشد؟ لازم به ذکر است که بگوییم رشته مهندسی پزشکی أصول علم مهندسی و مفهوم زیست شناسی را در بر گرفته است که شامل سازماندگی و مدیریت تجهیزات پزشکی در بیمارستان ها می باشد. کشور آلمان در بخش مهندسی پزشکی یک کشور پیشرو و مدرن در این امر می باشد و اکثرا دانشجویان برای ادامه تحصیل در رشته مهندسی پزشکی کشور آلمان را انتخاب می کنند.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

شرایط تحصیل مهندسی پزشکی در آلمان

دانشجویان برای تحصیل مهندسی پزشکی در آلمان می بایستی واجد شرایط باشند. در تمامی مقاطع مختلف شرایط متفاوت می باشد. در ادامه این مقاله برای مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و مقطع دکتری تمامی شرایط و نکات را برای شما تشریح کرده ایم پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل کارشناسی مهندسی پزشکی در آلمان

دانشجویانی که قصد تحصیل رشته مهندسی پزشکی در آلمان در مقطع کارشناسی دارند باید این نکته را در نظر داشته باشند که می بایستی به مدت یک سال در یکی از دانشگاه های دولتی ایران اقدام به تحصیل کرده باشید در غیر اینصورت باید دوره های کالج را بگذرانید و بعد وارد دانشگاه های کشور آلمان شوید. دو شرط اصلی در اخذ پذیرش در رشته مهندسی پزشکی در آلمان داشتن مدرک زبان آلمانی معتبر و همچنین داشتن معدل بالا می باشد. حداقل معدل برای ورود به دوره های کارشناسی نمره ۱۵ می باشد. همچنین خوب است بدانید که تحصیل کارشناسی در آلمان برای رشته مهندسی پزشکی ۴ ساله می باشد. مدرک زبان مورد نیاز در سطح ایلتس ۶ می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی در آلمان

تحصیل مهندسی پزشکی در المان در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به مدرک کارشناسی معتبر و با معدل بالا دارد. اگر شما جزو دانشجویانی هستید که برای تحصیل در دانشگاه های رایگان کشور آلمان قصد اقدام دارید می بایستی مدرک زبان آلمانی معتبر داشته باشید. دانشجویان برای تحصیل رشته مهندسی پزشکی در آلمان در دانشگاه های خصوصی این کشور می بایستی هزینه ای حدود ۵۰۰ یورو برای هر ترم در نظر داشته باشند و مدرک زبان انگلیسی در سطح ایلتس ۶.۵ را از شما می خواهد. تحصیل مهندسی پزشکی در مقطع کارشناسی ارشد در آلمان حدود دو سال به طول می انجامد.

تحصیل دکترا مهندسی پزشکی در آلمان

برای اخذ پذیرش در مقطع دکتری در رشته مهندسی پزشکی در المان می بایستی بتوانید مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد معتبر ارائه دهید. ۲ شرط اصلی برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا در آلمان دارد که می توان یکی از این دو شرط را مدرک زبان ایلتس ۷ و دیگری را داشتن استاد راهنما معرفی کرد. طول دوره تحصیل رشته مهندسی پزشکی در آلمان در مقطع دکترا به ۵ سال می کشد.

گرایش های مهندسی پزشکی در آلمان

همان طور که پیش تر هم توضیح دادیم کشور آلمان از نظر صنعتی بودن کشور سطح بالایی می باشد اکثر مهندسین علاقه دارند در این کشور تحصیل کنند یا به کار بپردارند. رشته ای مثل مهندسی پزشکی و همچنان رشته های هم گرایش در کشور آلمان حتی در بحث کاریابی بازار کاری خوبی می تواند داشته باشد. در گرایش های مهندسی پزشکی در آلمان که بسیار مورد توجه قرار گرفته است می توان به رشته هایی مثل زیست شناسی، مهندسی سلولی، زیست شناسی محاسباتی، بافت ژنتیک، مهدنسی بالینی، مهندسی ارتوپدی، بیوفیزیک، بیومکانیک، مهندسی توانبخشی و تصویر برداری اشاره کرد.

هزینه تحصیل مهندسی پزشکی در آلمان

اگر شما جزو دانشجویان بومی کشور آلمان هستید باید بدانید که تحصیل مهندسی پزشکی در آلمان برای تمامی دانشجویان بومی رایگان می باشد و نیازی به پرداخت شهریه ندارند. ولی اگر جزو افرادی هستید که بومی نیستید و قصد اقدام دارید با پرداخت شهریه می توانید برای تحصیل در این کشور اقدام داشته باشید. در جدول زیر ریز هزینه تحصیل مهندسی پزشکی در آلمان در دانشگاه های خصوصی را برای شما به تصویر کشیده ایم.

مقطع تحصیلی

هزینه تحصیل

کارشناسی

۲۵.۰۰۰ یورو تا ۵۰.۰۰۰ یورو

کارشناسی ارشد

۱۵.۰۰۰ یورو تا ۴۰.۰۰۰ یورر

دکتری

رایگان می باشد

رشته روانشناسی در آلمان

این مقاله را از دست ندهید: رشته روانشناسی در آلمان

در این مقاله ما جوانب رشته روانشناسی در آلمان را به شما خواهیم آموخت.

بورسیه های تحصیلی آلمان در رشته مهندسی پزشکی

شروط مهم برای اخذ بورسیه های تحصیلی آلمان در رشته مهندسی پزشکی معدل بالا، سطح زبان قوی و سابقه علمی فوق العاده می باشد. بعضی از بورسیه های تحصیلی که خود کشور و دانشگاه در نظر می گیرد حدود ۵۰ درصد از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را در بر می گیرد. برخی از سایت های معتبر برای همه کشور ها موجود می باشد که بورسیه های تحصیلی را برای شما به اشتراک میگذارند.

بهترین دانشگاه های آلمان در رشته مهندسی پزشکی

کشور آلمان به دلیل صنعتی بودن و همچنین گرایش به سمت صنعتی شدن دانشگاه های زیادی را برای دانشجویان گذاشته است. ولی در بین تمامی دانشگاه های آلمان برای تحصیل در رشته مهندسی پزشکی در آلمان ۳ دانشگاه معتبر وجود دارد که در ادامه به معرفی این سه دانشگاه می پردازیم.

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه دولتی در کشور آلمان می باشد و یکی از دانشگاه های تراز اول این کشور به شمار می آید. این دانشگاه از لحاظ علمی با دانشگاه آکسفورد آمریکا هم سطح می باشد.

دانشگاه مونیخ

دانشگاه مونیخ یکی دیگر از دانشگاه های سطح بالای کشور آلمان می باشد. یکی از نکاتی که این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر دارد در این می باشد که بعد از اتمام تحصیل دانشجو می تواند مشغول به کار شود.

دانشگاه هامبورگ

دانشگاه هامبورگ از نظر علمی جزو دانشگاهی می باشد که تا کنون حدود ۶ جایزه نوبل را برای خود کرده است.

شرایط اخذ اقامت پس از تحصیل در آلمان در رشته مهندسی پزشکی

همه دانشجویانی که برای تحصیل به کشور آلمان مهاجرت می کنند بعد از مدتی به فکر اخذ اقامت دائم این کشور هستند. لازم به ذکر می باشد که اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید از طریق تحصیل رشته مهندسی پزشکی در آلمان به اقامت دائم برسید می باستی بعد از تحصیل در این کشور وارد بازار کار مهندسی پزشکی در آلمان شوید. دانشجویان بعد از اخذ مدرک تحصیلی در کشور آلمان می توانند وارد بازار کار در آلمان شوند و با پرداخت مالیات و بیمه بعد از ۵ سال می توانند به پاسپورت کشور المان دست پیدا کنند و اقامت دائم و شهروندی خود را بگیرند.

بازار کار رشته مهندسی پزشکی در آلمان

بازار کار مهندسی پزشکی در آلمان به دلیل این که کشور را صنعتی می شمارند بسیار خوب و پر درآمد می باشد. دانشجویانی که در رشته مهندسی پزشکی در آلمان تحصیل می کند می بایستی بعد از تحصیل بتوانند در این رشته کار کنند پس بازار کار مهندسی پزشکی در آلمان بسیار مهم و حائز اهمیت برای دانشجویان می باشد به دلیل اینکه بعد از تحصیل اگر بتوانند کار پیدا کنند می‌ توانند اقامت دائم این کشور نزدیک شوند. برای آلمان از آن دسته کشورهایی می باشد که رشته های صنعتی و همچنین رشته‌های نظیر مهندسی پزشکی را بسیار خوب مورد استقبال قرار می‌دهد و اکثر اشخاصی که دوست دارند رشته مهندسی پزشکی را بخوانند کشور آلمان اولویت اول آنها می باشد. پس با وجود اینکه این رشته در کشور آلمان بسیار مورد استقبال قرار گرفته است از نظر بازار کار هم می تواند دانشجویان را ساپورت کند.

شرایط مهندسی پزشکی در آلمان

حقوق مهندسی پزشکی در آلمان

اگر بخواهیم در مورد حقوق مهندسی پزشکی در آلمان صحبت کنیم می‌بایستی بگوییم که حقوق افراد در رشته مهندسی پزشکی بسیار متفاوت با سابقه کاری و مهارت های انها متفاوت می باشد. لازم به ذکر است که بگوییم افرادی که تازه فارغ التحصیل شده اند و تجربه کاری زیادی ندارند می توانند درآمدی بین ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ یورو را در نظر داشته باشند. ولی اشخاصی که واقعاً مهارت دارند و سابقه کار بالایی در این رشته توانسته‌اند کسب کنند حقوقی بین ۱۰ تا ۱۳ هزار یورو در ماه می توانند داشته باشند. دانشجویان و فارغ التحصیلان هرچقدر مهارت بیشتری در رشته مهندسی پزشکی در آلمان داشته باشند می توانند درآمد خود را به بالا ترین سطح ممکن برسانند.

عناوین شغلی مهندسی پزشکی در آلمان

رشته مهندسی پزشکی در آلمان عناوین شغلی زیادی می تواند داشته باشد در ادامه سعی داریم تمامی این عناوین را برای شما در جدول زیر به اشتراک بگذاریم.

زیست شناسی

 مهندسی سلولی

 زیست شناسی محاسباتی

بافت ژنتیک

مهدنسی بالینی

مهندسی ارتوپدی

بیوفیزیک

 بیومکانیک

مهندسی توانبخشی

تصویر برداری

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب مهندسی پزشکی در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

آیا میتوان در کشور آلمان در رشته مهندسی پزشکی به صورت رایگان تحصیل کرد؟

بله امکان پذیر می باشد شما در هر کشوری بتوانید زبان رسمی آن کشور را یاد بگیرید و به زبان رسمی آن کشور تحصیل کنید تحصیل شما کاملاً رایگان می شود.

آیا رشته مهندسی پزشکی در آلمان می تواند بازار کار خوبی در بر داشته باشد؟

بله امکان پذیر می باشد به دلیل اینکه کشور آلمان جز کشورهای صنعتی میباشد.

شخصی که از ابتدا شروع به کار کرده و درآمدی حدود ۳ تا ۴ هزار یورو در ماه دارد می تواند زندگی خوبی در کشور آلمان داشته باشد؟

بله امکان پذیر می باشد به دلیل اینکه کشور آلمان از نظر سطح هزینه‌ها پایین میباشد و درآمدهای روبه بالا دارد.

آیا میتوان بدون گپ تحصیلی در رشته مهندسی پزشکی در آلمان برای مقطع لیسانس اقدام کرد؟

اگر گپ تحصیلی شما کمتر از ۳ سال باشد می توانید با یاد گرفتن زبان آلمانی به صورت رایگان در کشور آلمان رشته مهندسی پزشکی را در مقطع لیسانس بگذرانید.

سخن پایانی

در این مقاله ما تمامی جزئیات در خصوص مهندسی پزشکی در آلمان و همچنین تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی کارشناسی ارشد و همچنین دکترا را در این مقاله برای شما به جزئیات تشریح کرده ایم. در این مقاله شما کامل متوجه شدید که کشور آلمان کشوری صنعتی می باشد و بازار کار مهندسی پزشکی در کشور آلمان می ‌تواند بسیار پر درآمد و عالی برای فارغ‌التحصیلان و یا کسانی که سابقه کار بالا دارند باشد. ما در این مقاله سعی کردیم تمامی جزئیات را برای شما به اشتراک بگذاریم اگر شما جزو افرادی هستید که هنوز جواب سوالات خود را نگرفته اید می توانید با موسسه MIE تماس حاصل فرمایید و از مشاورین ما مشاوره رایگان دریافت کنید یا حتی می توانید در زیر همین مقاله سوالات خود را مطرح کنید که در اولین و سریعترین زمان به سوالات شما پاسخ دهیم.

امتیاز 2.33 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان