رشته روانشناسی در آلمان

بدون نظر

رشته روانشناسی یکی از رشته های پرطرفدار بین دانشجویان به شمار می آید و از آنجایی که آلمان به دانشجویان بین المللی نیز خدمات تحصیلی رایگان ارائه می نماید و از دانشگاه های باکیفیتی برخوردار می باشد مقصد مناسبی برای بسیاری از دانشجویان تلقی می گردد.

  • شرایط تحصیل رشته روانشناسی در آلمان چیست؟
  • هزینه های تحصیل رشته روانشناسی در آلمان چقدر است؟
  • بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل روانشناسی کدامند؟

قطعا افرادی که تصمیم به تحصیل رشته روانشناسی در آلمان دارند پرسش های بسیار زیادی در ذهن خود دارند که در این مقاله تصمیم داریم به آنها بپردازیم. یکی از مزایای تحصیل روانشناسی در آلمان این است که شما می توانید با هزینه های بسیار پایین به زبان انگلیسی این رشته را در دانشگاه بگذرانید. امیدواریم شما عزیزان از طریق مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص تحصیل روانشناسی در آلمان کسب نمایید. در صورت داشتن سوالی در خصوص اعزام دانشجو به آلمان می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل فرمایید.

کار تحصیل آلمان در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
نحوه آموزش تحصیلی روانشناسی در آلمان

درباره رشته روانشناسی در آلمان

روانشناسی به عنوان علمی شناخته می گردد که به مطالعه ذهن و رفتار انسان می پردازد. به گفته انجمن روانشناسی آمریکا روانشناسی با مطالعه ذهن، تاثیر و نحوه عملکرد آن را بر رفتار انسان تفسیر می نمایند. این علم همچنین به مطالعه ویژگی های رفتاری و شناختی یک فرد، گروه، فعالیت و... دلالت دارد. افرادی که به عنوان روانشناس بالینی هستند به تشخیص و درمان انواع بیماری های روانی مشغول می باشند. دلایل بسیار زیادی برای تحصیل روانشناسی در آلمان وجود دارد، چراکه کشور آلمان به عنوان یکی از بهترین کشورها در حوزه تحقیقات می باشد. این کشور یکی از امن ترین و با ثبات ترین کشور ها شناخته می گردد. هزینه زندگی در آلمان بسیار مقرون به صرفه می باشد. یکی از بهترین مزیت های تحصیل روانشناسی در آلمان، ارائه زیر شاخه های متعدد رشته روانشناسی در دانشگاه های این کشور می باشد. علاوه بر این با توجه به اینکه دانشجویان بعد از فراغت از تحصیل فرصت های کاری بسیار زیادی دارند این کشور از سایر کشورها متمایز می گردد. در ادامه به اطلاعات دقیق تری در خصوص تحصیل روانشناسی در آلمان می پردازیم، اطلاعاتی که با مشورت با وکلای محلی آلمان و با تحقیق در سایت های دولتی این کشور تقدیم شما می گردد. ذکر این نکته ضروری است که اطلاعات ذیل برای آگاهی شما عزیزان در خصوص تحصیل روانشناسی در آلمان گردآوری گردیده است و برای کسب اطلاعات در مورد میزان خدمات موسسه بایستی با ما تماس حاصل فرمایید.

  • توضیحات موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد کار تحصیل آلمان

شرایط تحصیل روانشناسی در آلمان

تحصیل روانشناسی در آلمان هم در دانشگاه های دولتی این کشور و هم در دانشگاه های خصوصی که عمدتا به زبان انگلیسی برگزار می شود، ارائه می گردد. دانشجویانی که تمایل به تحصیل در المان و این رشته را دارند معمولا قبل از ورود به دانشگاه بایستی یک سال دوره کالج پیش دانشگاهی را در آلمان بگذرانند. در این قسمت به شرایط تحصیل در رشته روانشناسی در آلمان در مقاطع علمی مختلف می پردازیم:

تحصیل کارشناسی روانشناسی در المان

دانشجویانی که تحصیلات خود را در مقطع دیپلم به اتمام رسانده اند و دوره یکساله کالج را در آلمان سپری می نمایند می توانند تحصیلات خود را در مقطع لیسانس آغاز نمایند. تحصیل در این مقطع به مدت 3 سال به طول می انجامد. دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه هایی که روانشناسی را به زبان انگلیسی ارائه می نمایند بایستی حداقل دارای مدرک زبان آیلتس 6 باشند. همچنین در دانشگاه های دولتی که رشته های تحصیلی به زبان آلمانی ارائه می گردد دانشجویانی بایستی دارای مدرک زبان آلمانی B2 باشند. لازم به توضیح است دانشجویانی که سطح زبان پایین تری دارند می توانند با شرکت در دروه کالج زبان المانی و گذراندن دوره پیش دانشگاهی وارد رشته روانشناسی گردند.

تحصیل کارشناسی ارشد روانشناسی در آلمان

دوره کارشناسی ارشد رشته روانشناسی در آلمان یک دوره دو ساله تحصیل می باشد که هدف آن مطالعه رفتار انسان و ذهن انسان ها در جامعه، کار، سازمان ها و... می باشد. این دوره بر شناخت احساسات، تعامل انسانی، ارتباطات، توسعه منابع انسانی و... با رسانه ها و تکنولوژی جدید تمرکز دارد. در دوره کارشناسی ارشد روانشناسی در آلمان دانشجویان حدودا 3 الی 6 ماه را به عنوان دوره کارآموزی نیز در دانشگاه های آلمان سپری می نمایند. دانشجویانی که تمایل دارند تحصیل خود را در مقطع کارشناسی ارشد ادامه دهند بایستی شرایط ذیل را داشته باشند:

  • داشتن مدرک لیسانس روانشناسی به همراه ریز نمرات آنها
  • داشتن مدرک زبان آلمانی از موسسه گوته یا TestDAF یا داشتن مدرک زبان انگلیسی و آیلتس
  • پاسپورت دارای اعتبار
  • انگیزه نامه
  • در برخی از دانشگاه ها نیز آزمونی جهت اطلاعات آکادمیک برگزار می گردد که اجباری نیست ولی دانشجویانی که در این آزمون شرکت می نمایند شانس خود را برای اخذ پذیرش بالاتر می برند. این آزمون به ارزیابی استعداد دانشجویان می پردازد.
  • داشتن هر گونه توصیه نامه حرفه ای، کاری، و کارآموزی جهت اخذ پذیرش تحصیلی کمک کننده است.

در جدول ذیل به مدراک زبانی که هر کدام از دانشگاه ها برای پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد روانشناسی در آلمان نیاز دارند، اشاره نموده ایم:

دانشگاه ها 

مهارت های آلمانی

آیلتس

تافل iBT

دانشگاه هومبولت

TestDAF امتیاز در هر قسمت 3

6.5

100

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان

آموزش به زبان انگلیسی است، بنابراین آزمون مهارت آلمانی اجباری نیست.

6.5.

79

دانشگاه آلبرت لودویگ

مهارت های زبان آلمانی معادل سطح C1 نیاز است.

6.5

96

دانشگاه فیلیپس، ماربورگ

مهارت های زبان آلمانی باید در سطح DSH2 باشد.

6

72

دانشگاه RWTH آخن

سطح DSH2، تسلط کافی به زبان آلمانی از موسسه گوته و معادل آن نیز پذیرفته است

6

90

دانشگاه هایدلبرگ

مهارت های زبان آلمانی باید در سطح DSH2 باشد.

6.5

-

تحصیل دکترای روانشناسی در آلمان

دانشجویانی که تحصیلات خود را در مقطع فوق لیسانس به اتمام می رساند چنانچه تمایل به ادامه تحصیل داشته باشند می توانند برای دکترای روانشناسی در آلمان اقدام نمایند. همانطور که می دانید افرادی که به مقطع PHD وارد می شوند افرادی هستند که به تحقیق و انجام پژوهش های علمی مختلفی علاقه مند هستند. اکثر دانشجویانی که تمایل دارند در دانشگاه ها یا کالج های آلمان مشغول به انجام تدریس گردند بیشتر وارد مقطع دکترا در آلمان می گردند و افرادی که نیز علاقه مند به فعالیت داشتن به عنوان روانشناس بالینی هستند به تحصیلات مقطع فوق لیسانس بسنده می کنند.

لازم به توضیح است دانشجویانی که قصد تحصیل دکترای روانشناسی در آلمان را دارند بایستی مدرک فوق لیسانس خود را در رشته هایی مانند روانشناسی، مشاوره یا بهداشت روان کسب نموده باشند. همچنین داشتن معدل بالا، مدرک GRE، توصیه نامه، انجام مصاحبه های مختلف و... از شرایط پذیرش در این مقطع می باشد. مقطع دکترای روانشناسی در آلمان بسیار طولانی می باشد و به طور متوسط بین 5 الی 7 سال به طول می انجامد و دانشجویان بایستی دوره های کاروزی در روانشناسی را نیز زیر نظر سوپروایزر بگذرانند.

آوسبیلدونگ روانشناسی در آلمان

دوره های آوسبیلدونگ آلمان در واقع دوره های آموزش حرفه ای هستند که به مدت 3 سال دانشجویان را برای ورود به بازار کار آماده می سازد. این دوره با محوریت کار در رشته های مختلف مانند علوم کامپیوتر، رشته های فنی مهندسی، پرستاری، روانشناسی و... برگزار می گردد. هدف از این دوره تمرکز بر کارورزی و آموزش عملی می باشد و کشور آلمان با برگزاری این دوره ها نیروی ها جوان را برای انواع موقعیت های شغلی که نیاز دارد آماده می سازد. دانشجویان در این دوره 3 ساله اکثرا به یادگیری دروس عملی می پردازند و بابت فعالیتی که نیز دارند حقوق دریافت می نمایند. میزان درآمدی که دانشجویان از طریق دوره آوسبیلدونگ کسب می نمایند بر حسب رشته بسیار متفاوت می باشد ولی به صورت میانگین ماهیانه در حدود 700 الی 800 یورو دریافت می نمایند. لازم به توضیح است دوره آوسبیلدونگ روانشناسی در آلمان در مقایسه با سایر رشته ها محدودتر می باشد.

مقاله تحصیل رشته موسیقی در آلمان اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد داد.

تحصیل موسیقی در آلمان

گرایش های رشته روانشناسی در آلمان

همانطور که می دانید هر رشته تحصیلی دارای زیر شاخه های متعدد است که دانشجویان بر حسب علایق خود می توانند انتخاب نمایند. رشته روانشناسی نیز در شاخه های مختلفی مانند روانشناسی کودک، روانشناسی بالینی، مشاوره و... آموزش داده می شود. در قسمت ذیل به چند تا از مهم ترین گرایش های رشته روانشناسی در آلمان اشاره نموده ایم:

روانشناسی رشد

این یک رویکرد علمی است که هدف آن تبیین رشد، تغییر و ثبات در طول عمر، با مشاهده چگونگی تغییر تفکر، احساس و رفتار در طول زندگی یک فرد است. معمولاً اکثریت قریب به اتفاق نظریه‌های روان‌شناسی رشد بر دوره‌ای از زندگی تمرکز می‌کنند که بیشترین تغییرات در آن رخ می‌دهد (کودکی).

روانشناسی سلامت (health psychology)

این شاخه از علم روانشناسی به حل کردن تاثیرات جامعه و عناصر محیطی بر سلامت عمومی و میزان بیماری ها دلالت دارد. این دانش به افراد کمک می کند که سبک زندگی سالم تری را انتخاب نمایند.

Neuropsychology یا روانشناس اعصاب

این گرایش از علم رواشناسی در واقع یک کار نظری است که چگونگی تاثیر مغز و سیستم های عصبی را بر رفتار فرد بررسی می کند.

Experimental psychology یا روانشناسی تجربی

این رشته بیشتر برای افرادی که تمایل دارند به جای داشتن شرکت های خصوصی پزشکی و دارویی در مراکز تحقیقاتی دانشگاه و شرکت های دولتی فعالیت نمایند، مناسب می باشد.

روانشناسی صنعتی

این شاخه از علم روانشناسی که به عنوان روانشناسی شغلی نیز نامیده می شود؛ رفتار انسان را در محیط کار مورد مطالعه قرار می دهد و در این گرایش از علم روانشناسی، نظریه های روانشاختی را در زمانی که انسان در محیط کار خود می باشد به کار می گیرد.

دروس رشته روانشناسی در آلمان

دروسی را که دانشجویان در رشته روانشناسی در آلمان می گذرانند بسته به گرایش آنها متفاوت می باشد. البته ساختار هر دانشگاه نیز در ارائه دوره تحصیلی دانشگاهی متفاوت می باشد. به طور مثال برای تحصیل روانشناسی در دانشگاه برلین آلمان دانشجویان دروسی مانند؛ تاریخچه روانکاری در زمینه تثبیت روانشناسی به عنوان یک علم، مطالعات روانشناختی اجتماعی، روانشناسی رشد، آسیب شناسی و مطالعات عمومی و اختصاصی اختلالات روانی، تشخیص روان شناختی، روش تحقیق، پیشگیری و مشاوره، علم و معرفت شناسی و... اموزش می بینند.

مقاله رشته مامایی در آلمان اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار خواهد داد.

رشته مامایی در آلمان

هزینه تحصیل در آلمان در رشته روانشناسی

همانطور که می دانید کشور المان در لیست کشورهایی قرار دارد که تحصیلات رایگان را به دانشجویان ارائه می نماید. در واقع دانشجویان در دانشگاه های دولتی این کشور هزینه بسیار کمی را پرداخت می نمایند ولی در دانشگاه های خصوصی این هزینه ها بالاتر می باشد. لازم به توضیح است هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور نیز در مقایسه با برخی از کشورهای دنیا پایین تر است. در جدول ذیل سعی نموده ایم هزینه برخی از دانشگاه های آلمان را در رشته روانشناسی بیان داریم.

دانشگاه ها / کالج ها

دوره 

هزینه برنامه (یورو)

دانشگاه هومبولت، برلین

کارشناسی ارشد روانشناسی (روانشناسی عصبی-شناختی/روانشناسی طول عمر/روانشناسی بالینی/روان درمانی)- دوره 2 ساله

1200

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

کارشناسی ارشد روانشناسی (علوم یادگیری)مدت دوره 2 سال

716

دانشگاه آزاد برلین

کارشناسی ارشد روانشناسی (روانشناسی بالینی و سلامت).مدت دوره 2 سال

1248

 دانشگاه هایدلبرگ

کارشناسی ارشد روانشناسی (روانشناسی رشد، روانشناسی بالینی، رفتار سازمانی و شناخت انطباقی). گزینه پاره وقت نیز موجود است.

6000

دانشگاه مانهایم

کارشناسی ارشد روانشناسی شناختی و بالینی

6760

دانشگاه آلبرت لودویگ، فرایبورگ (دانشگاه فرایبورگ)

کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی، کارشناسی ارشد در علوم اعصاب، کارشناسی ارشد در روانشناسی شناختی، کارشناسی ارشد در یادگیری و کار

6000

دانشگاه هامبورگ

کارشناسی ارشد در روانشناسی (تمرکز بر علوم عصبی شناختی، روانشناسی انگیزشی)

1200

دانشگاه گوته، فرانکفورت

کارشناسی ارشد روانشناسی (شناختی، عصب شناسی، بالینی، سازمانی، آموزشی)

1480

دانشگاه RWTH آخن

کارشناسی ارشد روانشناسی

1164

دانشگاه فیلیپس، ماربورگ

کارشناسی ارشد روانشناسی

8800

شرایط بورسیه روانشناسی در آلمان

اگرچه هزینه های تحصیل در آلمان تقریبا رایگان می باشد ولی بسیاری از دانشجویانی که از نظر علمی توانمند هستند ولی شرایط مالی مناسبی ندارند می توانند با استفاده از بورسیه های تحصلیی که در رشته روانشناسی در آلمان ارائه می گردد بخشی از هزینه های خود را جبران نمایند. در لیست زیر برخی از بورسیه تحصیلی در آلمان در رشته روانشناسی ذکر گردیده است:

دانشگاه ها

بورسیه ها

میزان پوشش و مبلغ بورسیه

دانشگاه هومبولت، برلین

بورسیه های DAAD

در دسترس دانشجویان بین المللی که هزینه تحصیل برنامه کارشناسی ارشد را پوشش می دهند. این بورسیه شامل 850 یورو در ماه و پوشش دهنده بیمه درمانی، تصادف، کمک هزینه سفر، اجاره ماهانه و کمک هزینه ماهانه است.

دانشگاه آزاد برلین

بورسیه آلمان

همه دانشجویان بین المللی تا سقف 300 یورو برای دو ترم کمک مالی دریافت می کنند.

BVA (دفتر اداری فدرال)

کمک های مالی به دانشجویان بین المللی شایسته ارائه می شود. محدوده وام - 1000 تا 7200 یورو

بورسیه های بنیاد هاینریش بول

این بورسیه شامل 850 یورو برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا و بین المللی به عنوان کمک هزینه فردی است.

دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان، مونیخ

بورسیه های تحصیلی لودویگ ماکسیمیلیان

بودجه تا 650 یورو در ماه برای دانشجویان بین المللی با استعداد در دسترس است.

دانشگاه آلبرت لودویگز، فرایبورگ

بورسیه آلمان

همه دانشجویان بین المللی تا سقف 300 یورو برای دو ترم کمک مالی دریافت می کنند.

بهترین دانشگاه های روانشناسی در آلمان

به صورت کلی یکی از دلایلی که دانشجویان آلمان را برای تحصیل انتخاب می نمایند، وجود دانشگاه ها معتبر با جایگاه علمی بالا در جامعه بین الملل است. کشور آلمان در رشته روانشناسی بعد از کشورهایی مانند آمریکا، انگلیس و استرالیا بهترین دانشگاه ها را در رشته روانشناسی دارد. پنج دانشگاه برتر دنیا در رشته روانشناسی به ترتیب دانشگاه های هاروارد، استنفورد، دانشگاه آکسفورد، دانشگاه کمبریج، دانشگاه کالیفرنیا، برکلی می باشد. جدول ذیل بیانگر بهترین دانشگاه های روانشناسی در آلمان در رشته روانشناسی می باشد.

نام بهترین دانشگاه های روانشناسی در آلمان

رتبه دانشگاه در جهان

دانشگاه هومبولت، برلین

41

دانشگاه آزاد برلین

43

دانشگاه لودویگ-ماکسیملیانس- مونیخ

69

دانشگاه ابرهارد کارلز توبینگن

101-150

دانشگاه هایدلبرگ

101-150

دانشگاه هامبورگ

101-150

دانشگاه مانیهام

101-150

دانشگاه درسدن

151-200

دانشگاه آلبرت لودویگ فرایبورگ

151-200

دانشگاه کلن

151-200

بازار کار رشته روانشناسی در آلمان

شاید فکر کنید کشور آلمان به دلیل صنعتی بودن فقط به نیروی کار در مشاغل حوزه فنی و مهندسی نیاز دارد، ولی بایستی بیان نماییم کشور آلمان یکی از بهترین مقاصد برای روانشناسان نیز می باشد. چراکه این رشته در آلمان به عنوان پرتقاضاترین رشته برای کار قلمداد می گردد. البته ذکر این نکته ضروری است افرادی که تمایل دارند به عنوان روانشناس در آلمان فعالیت نمایند بایستی مدارک آنها توسط آلمان به رسمیت شناخته گردد، گاها متقاضیان بایستی مدارک خود را معادل سازی نمایند. داشتن دانش زبان آلمان نیز در کاریابی به افرادی که به عنوان روانشناس هستند بسیار تاثیر گذار است. در نمودار زیر نرخ بیکاری در آلمان را مشاهده می فرمایید.

نرخ بیکاری المان 2022

درآمد روانشناسی در آلمان

قطعا یکی از اهداف دانشجویان از تحصیل وارد شدن به بازار کسب و کار و کسب درآمد می باشد. میزان درآمد روانشناسی در آلمان بر حسب تخصصی که افراد دارند بسیار متغیر می باشد. اگرچه بسیاری از مردم فکر می کنند که روانشناسان عمدتاً به عنوان درمانگر کار می کنند، اما آموزش آکادمیک در این رشته بسیار گسترده است که امکان استخدام دانشجویان را در بسیاری از زمینه ها و بخش ها فراهم می کند. علاوه بر مشاغل در مراقبت های بهداشتی و موسسات اجتماعی، روانشناسان می توانند در تحقیقات یا به عنوان مشاور کسب و کار فعالیت کنند. میانگین درآمد که روانشناسان در آلمان کسب می نمایند سالیانه در حدود 47.760 یورو می باشد. در جدول ذیل درآمد روانشناسان در برخی از موسسات به صورت میانگین ذکر گردیده است:

کارفرما

میانگین حقوق سالانه پس از تجربه حرفه ای (به یورو)

تا 2 سال سابقه کار

بیش از 2 سال سابقه کار، بدون مسئولیت پرسنلی

بیش از 2 سال سابقه کار، با مسئولیت پرسنل

موسسه تحقیقاتی

38000

45500

52000

خدمات بهداشتی

36500

42100

49000

موسسات آموزشی

36300

39200

50000

امکانات اجتماعی

33000

40000

47000

فرصت های شغلی در آلمان در رشته روانشناسی

با توجه به اینکه کشور آلمان کشور صنعتی می باشد و افراد زیادی برای مدت های طولانی در مشاغل سختی مشغول به کار می باشند قطعا رشته روانشناسی برای کمک به افراد برای درمان انواع بیماری های روانی یا کمک به افراد برای داشتن سبک زندگی بهتر نمود دارد. افرادی که در این رشته تحصیل می نمایند می توانند به عنوان درمانگر انواع بیماری های روانی، به عنوان مشاور در موسسات آموزشی و تحقیقاتی مختلف، به عنوان روانشناس در بسیاری از مراکز اجتماعی یا به عنوان روانشناسی شغلی و... فعالیت نمایند.

شرایط اقامت و تابعیت آلمان پس از تحصیل رشته روانشناسی

شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان برای افرادی که در کشور آلمان در رشته های گوناگون تحصیل می نمایند تقریبا یکسان می باشد. افرادی که تحصیلات خود را در آلمان به اتمام می رسانند می توانند به مدت یک سال و نیم در این کشور اقامت داشته باشند که بتوانند با کاریابی اقامت خود را دریافت نمایند. افرادی که از دانشگاه های آلمان فارغ التحصیل گردیده اند و کار خود را پیدا کرده اند می توانند پس از مدت 2 سال درخواست اقامت دائم نمایند. در برخی از رشته ها نیز متقاضیان پس از 4 الی 5 سال می توانند اقامت دائم خود را اخذ نمایند. افرادی نیز به عنوان مقیم دائم هستند پس از گذشت 8 سال می توانند برای شهروندی آلمان اقدام نمایند. داشتن دانش زبان آلمان، آشنایی با فرهنگ و تاریخ و قوانین آلمان از الزامات اخذ پاسپورت آلمان می باشد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب رشته روانشناسی در آلمان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 


سوالات متداول

✔️ شرایط تحصیل روانشناسی در آلمان چیست؟

دانشجویان می توانند با داشتن مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی برای تحصیل روانشناسی در آلمان اقدام نمایند.

✔️ هزینه های تحصیل روانشناسی در آلمان چقدر است؟

میزان هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان می باشد و در برخی از دانشگاه های خصوصی نیز دانشجویان سالیانه حدود 6 تا 10 هزار یورو پرداخت می نمایند.

✔️ شرایط اخذ اقامت آلمان پس از تحصیل روانشناسی در این کشور چیست؟

دانشجویان می توانند در فرصت 18 ماهه پس از فراغت از تحصیل در آلمان در جستجوی شغل مناسب باشند و با کاریابی اقامت این کشور را اخذ نمایند.

سخن پایانی

رشته روانشناسی در آلمان، شرایط تحصیل در این رشته، هزینه های تحصیل و میزان درآمدی که دانشجویان روانشناسی پس از اتمام تحصیل در آلمان کسب می نمایند از موارد مهمی بود که در این مقاله علمی به آنها اشاره داشتیم. دانشجویان می توانند با داشتن مدرک زبان آلمانی برای تحصیل رایگان در آلمان اقدام نمایند. دانشجویان برای ورود به رشته روانشناسی در آلمان بایستی پس از اینکه دیپلم خود را به اتمام رساندن در یک دوره یک ساله کالج شرکت نمایند و پس از ان وارد دانشگاه گردند. فرصت های شغلی برای دانشجویان روانشناسی در آلمان بسیار مناسب است و دانشجویانی که تحصیلات خود را در آلمان به پایان می رسانند به مدت 18 ماه اجازه دریافت اقامت پس از تحصیل را دارند که فرصت مناسبی برای پیدا کردن کار و درخواست اقامت کاری می باشد. امیدواریم شما سروران عزیز با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در خصوص رشته روانشناسی در آلمان کسب نموده باشید. در صورت داشتن سوالی در این زمینه می توانید با کارشناسان موسسه MIE تماس حاصل نمایید.

امتیاز 3.4 از 5 ( 4 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان