ویزای تحصیلی دانمارک - شرایط و مراحل دریافت - مدارک و هزینه های اخذ ویزا 2024

31 نظر

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک جهت شروع تحصیلات علمی ، باید شرایط خاصی را برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک داشته باشید. این شرایط عبارتند از:

 • پذیرش در یک موسسه آموزشی دانمارکی: پیش نیاز اولیه برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک، پذیرش مطمئن در یک موسسه آموزشی معتبر دانمارکی است. این می تواند یک دانشگاه، کالج یا موسسه معتبر دیگری باشد که مدرک معتبر ارائه می دهد.
 • اثبات تمکن مالی: متقاضیان باید نشان دهند که منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی خود در طول اقامت خود در دانمارک دارند. شرایط مالی خاص ممکن است بسته به موسسه و شهری که دانشجو قصد اقامت در آن را دارد متفاوت باشد.
 • مهارت زبان: متقاضیان باید تسلط کافی در زبان انگلیسی و یا دانمارکی از خود نشان دهند.

هزینه دریافت ویزای تحصیلی دانمارک 250 یورو و مدت زمان تحویل ویزا 2 تا 3 ماه طول میکشد، و شما اجازه بردن همراه به صورت هم زمان را دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید از مشاوره رایگان تلفنی مشاورین مجرب موسسه نیز استفاده کنید.

 

معرفی ویزای تحصیلی دانمارک

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ویزای دانشجویی دانمارک

شرایط ویزای تحصیلی دانمارک

باید بگوییم که ویزای دانشجویی دانمارک برای:

 • شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا (EU/EEA) نیاز به دریافت اجازه اقامت ندارند.
 • شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا (EU/EEA) باید ویزای دانشجویی و اجازه اقامت دریافت کنند.

گفتنی است بهترین زمان برای درخواست اجازه اقامت شش ماه قبل از تاریخ ورود به دانمارک است. زیرا جمع اوری اسناد و مدارک لازم، امضا و مراحل بیومتریک و... هر یک مدت زمانی برای پردازش بر اساس ملیت افراد صرف خواهد شد. کشورهایی نظیر ایران، کانادا، اندونزی، مصر، بنگلادش، فیلیپین، ایالات متحده امریکا و هندوستان معمولا پروسه اطلاعات حدود 60 روز زمان بر خواهد بود.

شرایط ویزای دانشجویی دانمارک

افرادی که قصد اخذ ویزا تحصیلی در دانمارک را دارند باید به این مهم دقت داشته باشند که باید شرایط زیر را دارا باشند.

 • ارائه پذیرش تحصیلی
 • مورد تایید بودن دانشگاه مقصد
 • ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبلی
 • دارا بودن نمره آیلتس خواسته شده از سمت دانشگاه پذیرش شده
 • تمکن مالی

شرایط ویزای تحصیلی دانمارک

تمکن مالی

6,589 کرون ماهانه (79,06 کرون سالانه)

مدرک زبان

مدارس و دبیرستان: تسلط با یکی از زبان های زبان دانمارکی، سوئدی، نروژی، انگلیسی یا آلمانی در حد معقول

دانشگاه: تسلط کامل به یکی از زبان های دانمارکی، سوئدی، نروژی، انگلیسی یا آلمانی

اجازه کار

20 ساعت در هفته

اقامت پس از تحصیل

6 ماه تا 3 سال برای دوره کارشناسی و ارشد

دکترا: 3 سال

تمدید مجوز اقامت

3 ماه قبل از انقضا

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اسکاندیناوی

 
 

 


انواع ویزای تحصیلی دانمارک

دانمارک یکی از کشورهای جذاب برای تحصیلات عالی است و ارائه‌ دهنده انواع ویزاهای تحصیلی به دانشجویان بین‌ المللی می‌باشد. در زیر انواع ویزای تحصیلی دانمارک را برای شما عزیزان لیست کرده ایم:

 

نوع ویزا   توضیخات
ویزای تحصیلی این ویزا برای دوره‌ های تحصیلی بلند مدت یا دوره‌ های پژوهشی اعطا می‌شود.
ویزای تحصیلی کوتاه مدت این ویزا برای دانشجویانی که به دوره‌ های تحصیلی کوتاه مدت یا دوره‌ های زبان شرکت می‌کنند، اعطا می‌شود. معمولاً برای دوره‌ هایی با مدت کمتر از 3 ماه استفاده می‌شود
ویزای تحصیلی مختص به دوره‌های معین برخی از دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزشی ممکن است ویزای تحصیلی خود را بر اساس دوره‌ های خاصی که ارائه می‌ دهند، اختصاص دهند. این ویزا نیز برای دوره‌ های کوتاه مدت استفاده می‌شود.

ویزای دانش آموزی دانمارک

برای اخذ ویزای دانش آموزی دانمارک می بایست در یک دوره تحصیلی مدرسه پذیرش گرفته باشید و رضایت نامه از والدین برای تحصیل در این کشور به همراه گواهی قیم یا دارندگان حضانت نشان دهید. افراد در اخرین دوره های تحصیلی می بایست زبان آموزشی را بفهمند و قادر به صحبت کردن باشند. برنامه های مدارس تجارت و بازرگانی قابلیت تحصیل ندارند.

برای دوره دبیرستان چند شرط خاص وجود دارد که شامل:

 • اثبات بازگشت به کشور خود پس از اتمام دوره
 • شروع دبیرستان در کشور مبدا و تحصیل به مدت یک سال از دبیرستان در دانمارک
 • درخواست ویزا از سازمان های تبادل دانشجو

تحصیل در بسیاری از رشته ها در کشور دانمارک (نظیر هنر و پزشکی) در مقطع لیسانس به زبان دانمارکی می باشد و هزینه های بسیار پایین تری نسبت به دوره های زبان انگلیسی دارد به همین جهت اخذ ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع قبل از دانشگاه به دانش آموز کمک زیادی جهت ورود به دانشگاه و یاد گیری زبان دانمارکی میکند. تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک به دانش آموز امکاناتی نظیر استفاده از کمپ های آموزشی اروپا (کمپ های ماجراجویی که دانش آموزان را در کل اروپا به سفر میبرند و با تمامی اروپا و فرهنگ کشورهای مختلف آشنا میکنند)، یادگیری زبان دانمارکی، اخذ دیپلم دانمارکی معتبر در تمام دنیا، استفاده از مشاوره های تحصیلی اروپایی جهت انتخاب دوره و رشته و مهمتر از همه تضمین آینده تحصیلی و شغل دانش آموز می باشد. هزینه تحصیل در مدارس بین المللی برتر در دانمارک از 35000 یورو الی 50000 یورو متغیر است. مقاطع در مدارس کشور دانمارک به صورت زیر می باشند که کمی با سایر کشورها متفاوت است:

سن

دوره تحصیلی

از سن 6 الی 15 سالگی

مدارس ابتدایی و دوره متوسطه

از 15 الی 18 سالگی

دوره های فنی حرفه ای یا آکادمیک

ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک از در مقطع کارشناسی امکان پذیر است. بسیاری از دوره های تحصیلی در کشور دانمارک در مقطع لیسانس به زبان دانمارکی ارائه میشوند و در برخی از رشته ها نظیر پزشکی نیز آزمون های ورود به زبان دانمارکی دارند. در برخی دانشگاه های بین المللی و در برخی از دانشگاه های دولتی در کشور دانمارک دوره ها و رشته هایی که تقاضای زیاد و شرایط مناسب جهت ورود به بازار کار در این کشور را دارند به زبان انگلیسی نیز ارائه میشوند. رشته هایی نظیر رشته های مدیریت یا تحصیل مهندسی در دانمارک به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس ارائه میشوند که مدت زمان تحصیل در این رشته ها نیز 3 ساله می باشد و در برخی از دانشگاه ها نیز با ورود به دوره های کارآموزی در شرکت های مختلف به اتمام میرسند. تحصیل در مقطع لیسانس محدودیت سنی به خصوصی ندارد و هر شخصی که بتواند انگیزه کافی جهت تحصیل را در دانشگاه های این کشور ارائه دهد و ایلتس 6 داشته باشد امکان تحصیل در رشته های مختلف در این کشور را دارد. از نکات ثبت تحصیل در لیسانس در کشور دانمارک وجود دوره های انگلیسی زبان می باشد ولی باید توجه شود تحصیل در مقطع لیسانس در کشور دانمارک تقریباً 12 الی 15 هزار یورو در سال شهریه دارد. برخی از مدارکی که جهت تحصیل در مقطع لیسانس در دانمارک مورد نیاز است:

 • دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر دانمارکی یا مورد تائید کشور دانمارک
 • مدرک زبان در حد ایلتس 6
 • پاسپورت
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • ریز نمرات مقطع دبیرستان

ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

در حال حاضر تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانمارک، شرایط بسیار ایده آل و مناسبی دارد. در اکثر رشته ها، دوره های مختلف به زبان انگلیسی ارائه می شوند و حتی برخی دوره ها به صورت کوتاه مدت 1 ساله و یا 18 ماهه وجود دارند که مستقیم به بازار کار این کشور متصل می شوند. در برخی مواقع، متقاضیان مسیر مهاجرت خود را از روش دریافت ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب می کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته هایی که توسط اداره مهاجرت دانمارک به عنوان کمبود نیروی کار و پر تقاضا معرفی شده است، می تواند شانس متقاضی را جهت ورود به بازار کار این کشور دوچندان کند. ویزای تحصیلی مقطع ارشد دانمارک نیز محدودیت سنی خاصی ندارد و ارائه انگیزه نامه مناسب، شانس فرد متقاضی را برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک افزایش می دهد. هزینه های تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد بین 12 الی 15 هزار یورو در سال است که از نکات مثبت وجود دوره های یک ساله می باشد. مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانمارک شامل موارد زیر می شود:

 • دیپلم و ریز نمرات
 • کارشناسی و ریز نمرات
 • مدرک زبان در حد ایلتس 6.5
 • انگیزه نامه
 • معرفی نامه از اساتید دانشگاه های قبلی
 • در مواردی نامه کاری و داشتن سابقه کار مرتبط

ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع دکترا

تحصیل دکترا در دانمارک مانند سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی، به صورت شغل می باشد و در اکثر موقعیت ها ،دانشجو حقوق و مزایا دریافت می کند که این حقوق می تواند هزینه های زندگی دانشجو را تأمین کند. روند اخذ پذیرش در کشور دانمارک با برخی کشورهای نظیر کانادا و انگلستان متفاوت است. برخلاف اکثر کشورها که جهت اخذ پذیرش دکترا نیاز به یافتن سوپروایزر و استاد راهنماست، در کشور دانمارک بسیاری از دانشگاه ها و دوره ها بر پایه پوزیشن ها و ظرفیت های اعلام شده می باشد و دانشجوی دارای ویزای تحصیلی، با توجه به دوره ها و ظرفیت های اعلام شده، دوره ای که متناسب با شرایط دانشجو و رزومه علمی و پروژه های تحقیقاتی وی باشد را انتخاب کرده و درحواست پذیرش می دهد.

در صورتی که دانشگاه با تقاضا و شرایط دانشجو موافقت کند و وی را واجد شرایط بداند، پذیرش برای او صادر می شود. البته پیشنهاد می شود برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع دکترا و دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور، شخص دانشجو از رزومه مناسب و سطح زبان حداقل آیلتس 6.5 و ترجیحاً 7 برخوردار باشد تا بتواند شانس مناسبی جهت پذیرش در مقطع دکترا در دانمارک داشته باشد.

راهنمای گام به گام مراحل اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

برای اینکه بدانیم که چگونه باید ویزای تحصیلی دانمارک را دریافت کنیم در این بخش راهنمای گام به گام مراحل اخذ ویزا را به صورت جز به جز برای شما شرح خواهیم داد:

مراحل اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

 • مرحله اول: این مرحله مربوط به اطلاعات متقاضی است که هنگام ارسال درخواست باید اطلاعات شخصی خود را به صورت فرم الکترونیکی تکمیل نماید. در واقع شما باید یک شناسه سفارش پرونده ایجاد کنید تا بتوانید مراحل درخواست خود را تکمیل نمایید.
 • مرحله دوم: این مرحله پرداخت هزینه می باشد که شما باید همه هزینه ها را تا قبل از یک ژانویه پرداخت کنید و درخواست خود را بعد از یک ژانویه ارسال کنید. ممکن است درخواست شما رد شود، که در این صورت می توانید با ارسال درخواست برگشت وجه مبلغ پرداختی را پس بگیرید.
 • مرحله سوم: این مرحله جمع آوری اسناد و مدارک است که بهتر است از چک لیست استفاده کنید. اگر می خواهید اسنادی را به مدارک خودتان پیوست کنید به زبان انگلیسی آلمانی، نروژی، سوئدی، یا دانمارکی نوشته نشده باشد، باید ترجمه مجاز به دانمارکی یا انگلیسی را پیوست کنید. همچنین باید رسید پرداخت وجه خود را نیز ضمیمه کنید. اسنادی که باید در پرونده خود قرار دادید دهید به شرح زیر است:
  • کپی از تمام صفحات گذرنامه از جمله صفحات خالی و پشت و روی پاسپورت
  • اسنادی که نشان دهنده میزان تمکن مالی و شما برای مدت زمان اقامت تان در دانمارک باشد.
  • نامه پذیرش مدرسه یا دانشگاه را باید ضمیمه کنید
  • معرفی نامه از دانشگاه و یا مدرسه محل تحصیل قبلی خود
  • اگر زیر ۱۸ سال باشید رضایت والدین باید پیوست شده باشد و هر دو آن را امضا کنند
  • کپی شناسنامه
  • نامه از مدرسه و یا خوابگاه محل تحصیل خود در دانمارک که اقامت امن شما را تضمین می‌کند که به مهر و امضای مدرسه در آمده باشد.
 • مرحله چهارم: آپلود مدارک، شما باید در پروفایلی که برای شما درست شده تمام مدارک خود را به صورت نسخه چاپی آپلود کنید و مطمئن باشید که تمام اسناد و مدارک را به طور کامل ضمیمه کردید و مراحل درخواست را به نحوه صحیح تکمیل کردید فرم هایی که ضمیمه می‌کنید باید در حد حجم مجاز باشد. پس از پر کردن کامل مدارک به شما یک رمز عبور داده می شود که در صورت ناقص بودن یا اشتباه در برخی از موارد می‌توانید آن را اصلاح کنید در انتها رسید چاپی st1 را با فرمت pdf دانلود و پرینت کنید و نزد خود داشته باشید.
 • مرحله پنجم: ارسال درخواست، شما باید درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کنید. اگر درخواستتان را ارسال کردید، مرحله بعد ارسال بیومتریک می باشد. شما می توانید اگر از خارج از کشور دانمارک برای ارسال اقدام می کنید به سفارت این کشور در محل زندگی خود مراجعه کنید و مدارک و لیست ها را به وزارت امور خارجه دانمارک تحویل دهید. توصیه می شود که قبل از ارسال درخواست خود به طور کامل مدارک مورد نیاز را در سایت بررسی نمایید و چند قطعه عکس و کپی گذرنامه اضافه همراه خود داشته باشید.
 • مرحله ششم: بیومتریک، هنگامی که درخواست خود را ثبت کردید باید بیومتریک خود را ثبت کنید یعنی از صورت شما عکس گرفته می شود. اثر انگشت شما ذخیره می شود. در حالت کلی بعد از اینکه این مرحله را پشت سر گذاشتید افسر مربوط به پرونده شما کار خود را شروع کند و به درخواست شما رسیدگی کند.
 • مرحله هفتم: پیگیری درخواست: بعد از این که پاسخ درخواست خود را دریافت کردید یعنی: شناسایی پرونده ایجاد، هزینه پرداخت، درخواست را ارسال و بیومتریک را ثبت کردید می توانید زمان عادی پردازش و پرونده را در سمت راست صفحه خود روی سایت مشاهده کنید و اگر در طول رسیدگی به پرونده به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشند، افسر مربوط به پرنده با شما تماس میگیرد و از شما می خواهد که اطلاعات را تکمیل کنید و در پایان منتظر پاسخ باشید.

شرایط سنی ویزای تحصیلی دانمارک

از دیگر پارامترهای موثر بر ویزای دانشجویی دانمارک، شرایط سنی ویزای تحصیلی دانمارک است. گرچه دانشگاه در مقاطع و رشته های تحصیل مختلف بازه های سنی متفاوتی مورد پذیرش قرار می دهند با این حال به طور معمول برای لیسانس 18 تا 24، فوق لیسانس حداکثر 35 و در دکترا حداکثر 40 سال، سن منقاضی پذیرش می شود.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، مسئله ای است و باید مدارکی که مورد نیاز سفارت می باشد، به دقت تهیه و آماده شود. موارد زیادی مشاهده شده است که به علت پذیرش اشتباه از یک موسسه غیر معتبر، عدم تناسب نوع ویزای درخواستی با مدت دوره، ارائه نادرست و ناقص موارک مالی و ... موجب رد شدن درخواست ویزای تحصیلی شده است. دریافت ردی ویزا، علاوه بر صرف هزینه بدون دستیابی به نتیجه مورد نظر، باعث ایجاد یک امتیاز منفی در رزومه فرد در سفارت دانمارک می شود. بر این اساس، توصیه می شود که پس از بررسی و تحقیق کامل در خصوص شرایط و مدارک مورد نیاز سفارت دانمارک جهت اخذ ویزای تحصیلی، اقدام به تهیه و تکمیل مدارک مورد نیاز نمایید. مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک از قرار زیر است:

 • فرم در خواست پرشده و امضا شده
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • بیمه سفر
 • اطلاعات دقیق و گواهی و مدارک تحصیلی به طور کامل
 • ارائه اثبات پرداخت هزینه اجازه اقامت با مبلغی حدود 255 یورو
 • اثبات تمکن مالی حدود 1000 یورو در ماه
 • اثبات تسلط بر زبان انگلیسی، در این رابطه به طور معمولا آزمون های تافل iBT، آیلتس آکادمیک، PTE آکادمیک، C1 پیشرفته مورد پذیرش دانشگاه ها قرار می گیرد.

ویزای تحصیلی دانمارک بدون مدرک زبان

برخی از بهترین دانشگاه های جهان برای دانشجویان بین المللی پذیرش بدون مدرک آیلتس مشروط بر اینکه مدرکی دال بر مهارت به زبان انگلیسی یا توانایی برقراری ارتباط حداقل در سطح متوسط در زبان انگلیسی ارائه کنند، می دهند. در واقع ویزای تحصیلی دانمارک بدون مدرک زبان در بسیاری از موسسات و دانشگاه های دانمارکی امکان پذیر است و می توانید پذیرش بگیرید و ویزای تحصیلی را دریافت نمایند اگر شرایط زیر را داشته باشند:

 • اگر نشان دهید که لیسانس خود را در یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند ایالات متحده آمریکا، نیوزلند، استرالیا، کانادا، انگلیس، ایرلند به پایان رسانده باشید، نیاز به ارائه مدرک آیلتس ندارید.
 • دانشجویانی که زبان مادری شان انگلیسی می باشد از شرایط ارائه آیلتس معاف می باشد.
 • سایر دانش آموزان نیز اگر بتوانند مهارت خود را در حد معمول ثابت کنند می توانند از ارائه مدرک آیلتس معاف شوند.

هزینه ویزای تحصیلی دانمارک

ریز هزینه ویزای دانشجویی دانمارک برای افرادی که شهروندی خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا هستند و بیش از سه ماه قرار است در دانمارک اقامت داشته باشند، در جدول زیر بیان شده است.

اقلام

هزینه ها

هزینه ویزای تحصیلی

1890 کرون معادل 250 یورو

بیومتریک

30 یورو

هزینه برای اقامت های کوتاه مدت تحصیلی

80 یورو

هزینه بلیط پرواز به دانمارک

301 الی 447 دلار

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی دانمارک

برای دریافت اقامت تحصیلی باید نشان دهید که تمکن مالی برای ویزای تحصیلی دانمارک را دارید.

تمکن مالی برای کارآموز

اگر دوست دارید به عنوان کارآموز وارد خاک دانمارک شوید، باید نشان دهید که ۶۳۹۷ کرون در ماه درآمد دارد. به عنوان مثال: این مبلغ باید به صورت حساب بانکی باشد، و یا اسنادی که نشان دهد شما دارای بورس تحصیلی هستید.

تمکن مالی کافی برای اقامت دانشجویی

اگر می خواهید به عنوان دانشجو زندگی در دانمارک داشته یاشید، باید بتوانید مدارک تمکن مالی خود را ارائه دهید که شما قادر به پرداخت هزینه های تحصیل در دانمارک هستید. به عبارتی شما باید مدارکی ارائه دهید که ۶۳۹۷ کرون در ماه درآمد خواهید داشت. این هزینه شامل هزینه های اتاق غذا و غیره می باشد.

تمکن مالی کافی برای اقامت دانشجوی phd

اگر شما به عنوان دانشجوی دکترا می خواهید در این کشور وارد شوید باید اسنادی را ارائه دهید که نشان دهنده این است که شما برای 12 ماه از مدت تحصیل خود ماهی ۶۳۹۷ درآمد دارید که این مبلغ تنها برای سال اول تحصیلی شما باید موجود باشد. و در سال‌های بعد، دانشجوی دکترا هزینه پرداخت نمی کند و در برخی از موارد اگر شرایط شما با دانشگاه و یا شرکتی مطابق باشد، شما برای آن شرکت و یا دانشگاه تحقیق انجام دهید و حقوق دریافت خواهید کرد. شما می توانید به جای ارائه حساب بانکی برای بورس تحصیلی مدارک مربوط به دریافت حقوق خود را تحویل دهید.

مدت زمان صدور ویزای تحصیلی دانمارک

به طور کلی می‌توان گفت طول پروسه و مدت زمان صدور ویزای تحصیلی دانمارک از سوال های مهمی است که متقاضیان ویزای دانشجویی دانمارک دارند. به طور کلی طول این پروژه حدود دو ماه یعنی ۶۰ روز می باشد. در این مدت پرونده شما مورد بررسی قرار می گیرد. با این حال زمان پردازش پرونده بستگی به ملیت شما نیز دارد و ممکن است طولانی تر شود. به عنوان مثال دانش آموزان کشورهای نیجریه، پاکستان، کنیا، و غنا، ممکن است زمان پروسه پاسخگویی به پرونده آن ها تا شش ماه نیز طول بکشد. بنابراین شما می توانید در بهترین حالت ۶۰ روز و در بدترین حالت ممکن ۶ ماه را برای بررسی پروژه پرونده خود در نظر بگیرید.

دلایل ریجکتی ویزای تحصیلی دانمارک

درخواست ویزای تحصیلی دانمارک ممکن است به دلایل مختلفی رد شود. این دلایل می‌توانند به شکل‌ها و موارد مختلفی باشند، اما در کل می‌توان به برخی از دلایل رایج ریجکتی ویزای تحصیلی اشاره کرد:

 • مدارک تکمیل نشده یا اشتباه: اگر مدارکی که برای درخواست ویزا ارائه می‌شوند، ناکامل یا با اشتباه باشند، ممکن است درخواست رد شود. اطمینان حاصل کردن از کامل بودن مدارک و صحت اطلاعات بسیار مهم است.
 • پذیرش ناموفق: اگر پذیرش از دانشگاه یا مؤسسه آموزشی ناموفق باشد یا اصالت آن توسط مقامات ارزیابی نشود، می‌تواند یکی از دلایل رد ویزا باشد.
 • عدم ارائه مدارک اقتصادی کافی: برخی از کشورها نیازمند ارائه مدارک اقتصادی برای اثبات توانایی مالی دانشجو برای تحصیل در آن کشور هستند. اگر اطلاعات مالی یا اسناد مالی مناسب ارائه نشود، ممکن است ویزا رد شود.
 • عدم توافق با شرایط ویزا: اگر دانشجو نتواند با شرایط و مقررات ویزای تحصیلی دانمارک مطابقت داشته باشد یا موردی در درخواست به نظر مقامات نامطلوب ظاهر شود، ممکن است درخواست ویزا رد شود.
 • عدم اثبات مواردی مانند بیمه سلامت یا مسکن: ارائه مدارک مهم مانند بیمه سلامت یا اثبات مسکن در دانمارک ممکن است بخشی از الزامات ویزای تحصیلی باشد. عدم ارائه این مدارک یا ارائه نادرست آنها می‌ تواند به رد ویزا منجر شود.

تمدید ویزای تحصیلی دانمارک

مراحل تمدید ویزای تحصیلی در دانمارک ارائه شده است:

 • درخواست برای تمدید: برای تمدید ویزای تحصیلی در دانمارک، باید قبل از انقضای مجوز فعلی خود برای تمدید درخواست دهید. فرآیند درخواست می تواند تا سه ماه طول بکشد.
 • واجد شرایط بودن برای تمدید: شما می توانید برای تمدید مجوز اقامت خود به عنوان یک دانشجو در صورت تاخیر در تحصیل یا اگر مجوز کوتاه تری به دلیل تاریخ انقضای گذرنامه به شما داده شده است، اقدام کنید.
 • مدارک مورد نیاز: مدارک مورد نیاز برای تمدید ویزای تحصیلی در دانمارک شامل پاسپورت معتبر، ریز نمرات تحصیلی، مدرک ثبت نام و مدرک حمایت مالی است.
 • هزینه پردازش: برای تمدید ویزای تحصیلی در دانمارک، هزینه پردازش 2115 DKK مورد نیاز است.
 • زمان درخواست: شما می توانید درخواست خود را برای تمدید حداکثر سه ماه قبل از انقضای مجوز اقامت خود ارسال کنید.
 • کار و تحصیل: می توانید در حالی که SIRI درخواست شما را برای تمدید بررسی می کند، حتی اگر مجوز شما منقضی شده باشد، به کار و تحصیل ادامه دهید.

توجه به این نکته مهم است که الزامات و رویه های خاص ممکن است بسته به شرایط فردی و نوع برنامه ای که برای آن درخواست می شود متفاوت باشد. توصیه می شود برای اطلاعات دقیق و به روز در مورد مراحل تمدید ویزای تحصیلی در دانمارک با منابع رسمی، متخصصان حقوقی یا مشاوران مهاجرت مشورت کنید.

بیمه درمان دانشجویی در دانمارک

در اینجا مراحل دریافت بیمه درمانی دانشجویی در دانمارک برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا ارائه شده است:

 • بررسی کنید که آیا واجد شرایط دریافت کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) هستید: دانشجویان خارجی از اتحادیه اروپا (EU) باید EHIC خود را برای نشان دادن مدرکی مبنی بر پوشش از اولین روز ورود به دانمارک همراه داشته باشند.
 • ارائه دهندگان بیمه دانشجویی بین المللی: دانشجویان غیر اتحادیه اروپا تحت پوشش قانون امنیت سلامت دانمارک نیستند و ملزم به خرید بیمه پزشکی خود هستند. ارائه دهندگان بیمه تحقیقاتی مانند بیمه بازدیدکنندگان آمریکایی و Swisscare.
 • مقایسه و خرید بیمه: بهترین بیمه درمانی را برای دانشجویان بین المللی در دانمارک مقایسه و خریداری کنید. به دنبال بیمه ای باشید که مزایای پزشکی اورژانسی را برای بیماری و حادثه و همچنین بازگشت به کشور خود دانش آموز فراهم می کند.
 • درخواست کارت بیمه درمانی: سیستم مراقبت های بهداشتی دانمارک، دانشجویان بین المللی دانشگاه کپنهاگ را که بیش از سه ماه در دانمارک اقامت دارند، پوشش می دهد. کارت بیمه درمانی دسترسی همگانی و برابر به درمان پزشکی را در دانمارک، جزایر فارو و گرینلند فراهم می کند.
 • بررسی شرایط بیمه با دانشگاه خود: با دانشگاه خود تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها از دانشجویان می خواهند بیمه بگیرند یا خیر. دانشگاه کپنهاگ دانشجویان را ملزم به گرفتن بیمه نمی کند، اما آنها دانشجویانی که تحت پوشش هیچ گونه بیمه نامه UCPH نیستند، را به شدت تشویق اخذ بیمه می کنند. 

توجه به این نکته مهم است که الزامات و رویه های خاص ممکن است بسته به شرایط فردی و نوع برنامه ای که برای آن درخواست می شود متفاوت باشد. توصیه می شود برای اطلاعات دقیق و به روز در مورد بیمه سلامت دانشجویان در دانمارک برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا با منابع رسمی، متخصصان حقوقی یا ارائه دهندگان بیمه مشورت کنید.

کار حین تحصیل با ویزای دانشجویی دانمارک

کار دانشجویی یکی از مهمترین قوانینی می باشد که باید جهت ویزای تحصیلی دانمارک بررسی شود. دانشجویان در کشور دانمارک به جهت تامین هزینه های زندگی که تقریبا بالا می باشد نیاز به کار دانشجویی دارند. خوشبختانه کار ضمن تحصیل در دانمارک با دانش زبان انگلیسی در کشور دانمارک امکان پذیر است و به علت تسلط مردم این کشور به زبان انگلیسی می توان با سطح زبان انگلیسی خوب کار دانشجویی یافت. دانشجویان اتحادیه اروپا هیچ محدودیتی در ساعات کاری در دانمارک ندارند ولی دانشجویان خارج اتحادیه نهایت تا 20 ساعت در هفته اجازه کار در این کشور را دارند. البته دانشجویان خارج اتحادیه اروپا در ماه های ژوئن، ژولای و آگوست اجازه کار تمام وقت را دارند. در صورتی که شخص زیر 18 سال باشد باید با دریافت تائیدیه از شرکت هایی که مجوز استخدام در شرایط خاص را دارند به اداره مهاجرت مراجعه کند. همینطور در صورتی که شخص بیش از 20 ساعت در هفته مشغول به کار بشود این کار غیر قانونی می باشد و ممکن است به اخراج شخص از کشور دانمارک منجر شود به همین جهت به هیچ وجه انجام کارهای سیاه و غیر قانونی پیشنهاد نمی شود.

ویزای همراه دانشجویی دانمارک

کشور دانمارک یکی از ایده آل ترین گزینه های تحصیل برای خانواده می باشد. در حالی که بسیاری از کشورها مانند اسپانیا، ایتالیا، قبرس و... اجازه بردن همراه به دانشجویان بین المللی و متقاضی تحصیل نمی دهند، کشور دانمارک به متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی دانمارک این اجازه را می دهد تا با همراه خود وارد این کشور شوند.

از دیگر برتری ها و مزایای ویزای تحصیلی دانمارک، اجازه کار تمام وقت برای همراهان می باشد. این در حالیست که در بسیاری از کشورها مانند فرانسه، همراه دانشجویان بین المللی به هیچ وجه حق اجازه کار ندارد.

همچنین بر خلاف کشورهایی مانند اتریش و هلند که امکان درخواست همزمان ویزای تحصیلی و ویزای همراه برای خانواده وی وجود ندارد و همراهان باید با چند ماه تأخیر وارد این کشورها شوند، دریافت ویزای تحصیلی و ویزای الحاق خانواده به صورت همزمان امکان پذیر است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه

 • مدرک پرداخت هزینه سفارت و بررسی مدارک
 • کپی تمامی صفحات پاسپورت
 • مدارک تمکن مالی
 • مدرک ازدواج
 • مدارک تولد و شناسنامه فرزند

شرایط اقامت تحصیلی دانمارک بعد از فارغ التحصیلی

بسیاری از افراد برای تحصیل در کشور دانمارک، قصد اقامت و دریافت حقوقی شهروندی را دارند و تمایل به بازگشت به کشور خود ندارند. با توجه به سطح رضایت و شادی ساکنان کشور دانمارک، تعداد زیادی از دارندگان ویزای تحصیلی، متقاضی زندگی در این کشور می باشند.

موقعیت های شغلی فراوانی در کشور دانمارک وجود دارد، اما متقاضیان غیر تبعه اروپایی، اجازه ورود به این کشور و یافتن شغل را ندارند. این افراد باید در خارج از کشور دانمارک، برای دریافت پیشنهاد کاری یا یافتن شغل در این کشور اقدام نمایند. به همین علت بسیاری از افراد، با اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و ورد به این کشور، شانس خود را جهت یافتن کار از طریق تحصیل در این کشور، چندین برابر می کنند. کشور دانمارک این اجازه را به دانشجویان خود اجازه می دهد که به مدت 6 ماه پس از پایان تحصیل خود، در این کشور حضور داشته و به جستجوی کار مناسب بپردازند. چنانچه در مدت گفته شده، فرد بتواند پیشنهاد شغلی مناسبی دریافت کرده و مشغول به کار شود، می تواند ویزای تحصیلی دانمارک را به ویزای کاری دانمارک تبدیل نماید. همچنین می تواند در صورت امکان، اقدام به راه اندازی کسب و کار خود کرده و از این طریق، اقامت کاری دانمارک را اخذ نماید. قابل ذکر است که این مدت، یک بار قابل تمدید می باشد.

یکی از بهترین مسیرهای مهاجرت به دانمارک، این می باشد که با تحصیل در رشته های مورد نیاز دانمارک، وارد بازار کار این کشور شد و اقامت آن را به دست آورد. کشور دانمارک قواعد متفاوتی جهت اعطای حقوق شهروندی و اقامت دائم مشخص کرده است. مطابق با دو قانون ذیل، اقامت دائم دانمارک را می توان اخذ نمود:

در روش اول طبق قوانین اتحادیه اروپا، شخصی که به مدت 5 سال در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا زندگی کرده باشد می تواند درخواست اقامت دائم در اتحادیه اروپا بدهد. این روش، شرایط خاص و پیش بینی شده خود را دارد.

در روش دوم طبق قوانین کشور دانمارک، در صورتی که شخص به مدت 8 سال در این کشور زندگی کرده است می تواند درخواست اقامت دائم کشور دانمارک را اعلام نماید. در صورتی که فرد شرایط زیر را داشته باشد، می تواند درخواست اقامت دائم این کشور را پس از 4 سال اعلام نماید:

 • تسلط به زبان دانمارکی
 • کار در دانمارک در 4 سال گذشته
 • قبولی در امتحان شهروندی
 • دریافت  حقوق بیش از 38000 یورو در سال

اخذ پاسپورت و تابعیت دانمارک نیز پس از 9 سال اقامت در این کشور امکان پذیر است که البته تحت شرایطی نظیر ازدواج با شخص دانمارکی، این مدت کاهش می یابد.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای تحصیلی دانمارک هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

سوالات متداول

✔️ آیا دریافت ویزای تحصیلی دانمارک بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بله برای این مورد شما باید نشان دهید که تسلط کافی به یکی از زبان های آلمانی، دانمارکی، و یا انگلیسی دارید که این مورد در مصاحبه حضوری مشخص می گردد.

✔️ هزینه ویزای تحصیلی دانمارک چقدر است؟

1890 کرون که معادل 250 یورو است.

✔️ میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی دانمارک چقدر است؟

 حداقل 14000 یورو سالیانه

✔️ در چه صورت اقدام برای دریافت اقامت دانشجویی دانمارک ضروری است؟

 

 


 سخن پایانی

افرادی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی دانمارک می شوند، به علت شرایط مناسب این کشور برای زندگی و تحصیل، شرایط مناسب ویزای همراه، وضعیت مناسب کار و امکان اقامت پس از تحصیل، دارای فرصت بی نظیری جهت اخذ اقامت و تابعیت کشور دانمارک می باشند. ویزای تحصیلی دانمارک از بهترین مسیرهای مهاجرت می باشد. البته باز هم باید همیشه شرایط شخص کامل بررسی شود و پس از بررسی تمامی جوانب، بهترین مسیر و روش برای مهاجرت به دانمارک انتخاب شود؛ زیرا در کنار تمامی موارد مزایای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، مواردی نظیر هزینه های بالای زندگی و تحصیل در این کشور می تواند برای برخی افراد که از نظر هزینه های تحصیل محدودیت هایی دارند مناسب نباشد. شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره تخصصی با دفاتر ما تماس حاصل فرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند شوید. همچنین با تکمیل فرم تماس، مشاورین متخصص موسسه ملک پور به منظور ارائه مشاوره تلفنی رایگان، با شما تماس خواهند گرفت. در صورت بروز هر گونه سوال در خصوص مهاجرت خود می توانید سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" که در ذیل این مطلب قرار دارد، با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت، پاسخ مناسب توسط مشاورین متخصص این موسسه خدمت شما عرضه شود. 

امتیاز 5 از 5 ( 8 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
محمد رحمانی
سلام مقاله جالبی در مورد ویزای تحصیلی دانمارک بود و در بین مقالاتی که تو سایتای مختلف خوندم برام جالب تر بود.ضمن تشکر از شما یه سوال داشتم. من از دانشگاه Technical University of Denmark پذیرش دریافت کردم و 2 تا بچه 7 و 9 ساله دارم. خواستم بدونم که شرایط تحصیلشون چطور میشه اونجا و اینکه اگر با هم به صورت همزمان اقدام کنیم شانس ویزامون کم نمیشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان ابتدای امر به شما تبریک می گیم که از یک دانشگاه خوب پذیرش دریافت کرده اید. بصورت کلی کشور دانمارک ویزای همراه دارد ولی اینکه همه خانواده با هم بخواهید همزمان اقدام کنید برای پروسه سفارت و ویزا نیساز به بررسی بیشتر و میزان قدرت یا قوی بودن پرونده شما دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مرتضی بهروزی
سلام، من 38 سالم هست و مهندسی برق خوندم، همسرم هم 37 ساله هست و مدیریت خونده و زبانش از من بهتره. خواستم بدونم با توجه به اینکه چند سالی هست از تحصیل فاصله گرفتیم، باز هم شانس داریم برای ویزای تحصیلی دانمارک برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنیم؟ کدوممون اقدام کنیم بهتره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به شرایطی که می فرمایید بلی این امکان وجود دارد و البته برای کشور دانمارک ارائه مدرک زبان انگلیسی الزامی می باشد. از آنجایی با ویزای تحصیلی همراه هم می تواند اقدام کند و اجازه کار دارد بهتر کسی که سابقه کار بیشتری دارد برای کار و همسرتان که سطح زبان خوبی دارد برای پذیرش اقدام نمایند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
میلاد صبوری
با سلام ممنون از مقاله خوبتون من ۲۶ ساله هستم دانشجوی کامپیوتر ایا برای دانمارک تو رشته خودم میتونم تحصیل کنم ؟ اجازه کار هم دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان را دارید که در رشته خودتان پذیرش بگیرید البته مد نظر داشته باشید که در مقطع فوق لیسانس ارائه نمره زبان 6.5 الزامی است. موفق باشید.
میلاد بهادری
سلام آیا من با سن 27 سال و گپ تحصیلی بالا برای تحصیل لیسانس در دانمارک شانسی دارم؟ می تونم در این کشور برای رشته ای به زبان انگلیسی پذیرش بگیرم و بعد از ورود کار هم داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما ممکن است با گپ تحصیلی حدود ۹ سال موفق به اخذ پذیرش و یا ویزا در دانمارک نشوید ولی برای کشورهایی مثل هلند، اتریش و فنلاند می توان برای تحصیل در مقطع لیسانس اقدام کرد. برای اخذ اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان در این زمینه دریافت بفرمایید. سپاس
سمر شیبانی
هزینه زندگی یک نفر در دانمارک برای یک سال چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. به طور معمول برای یک سال حدود 12 الی 15 هزار یورو هزینه زندگی افراد خواهد بود.
مرتضی
شرایط اخذ ویزا تحصیلی در دانمارک 2022 چطوری می تونه بشه؟ به نظر شما امکان داره تغییراتی به وجود بیاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام شرایط تحصیل در دانمارک تغییر چندانی نداشته است. و در صورت داشتن شرایط می توانید اقدام نمایید.
مهسا محمدزاده
سلام ممنون بابت مقاله و توضیحاتتون من ۳۷ سالمه و کارشناسی ارشد بیومکانیک ورزشی دارم از دانشگاه آزاد کرج با معدل ۱۹ و چاپ یک مقاله در سال ۹۴ آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور دانمارک برام هست و آیا همسرم هم می تونه همراهم باشه یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای دریافت پذیرش در مقطع دکتی عموماً نیازمند به یک سوپروایزر و استاد راهنما هم هستید که اگر استاد راهنما شما را تایید بکند امکان پذیرش دکتری شما زیاد است. موفق باشید.
ماهک صادقی
سلام راهی برای کم کردن شهریه تحصیلی به جز بورسیه در دانمارک وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله از طریق کار ضمن تحصیل که البته با شرایطی همچون تنها 20 ساعت کار در هفته و... افراد می توانندبخشی از هزینه های زندگی دانشجویی خود را جبران نمایند.
احمد
برای تحصیل در کشور دانمارک باید زبان انگلیسی بلد باشیم؟ نمره آیلتس چقد باید باشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله نیاز به مدرک آیلتس هست و حداقل نمره شما بستگی به مقطعی که قرار هست برای آن اقدام کنید دارند. حداقل نمره برای لیسانس6 ارشد 6.5 و دکترا6.5 الی7
زهرا
سلام از جه مقطعی میسه ویزای تحصیلی این کشور رو گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس می توانید اقدام کنید البته به شرایط شماست. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود. https://officialmalekpour.net/contact
سمر شیبانی
تحصیل در دانمارک به زبان دانمارکی رایگان است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله تحصیل در دانشگاه های دولتی به زبان دانمارکی رایگان است.
ماریا
سلام، من متاهل هستم، آیا میتونم همزمان با همسرم برای ویزای تحصیلی اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. شانس دریافت ویزای همزمان در این کشور وجود دارد اما نمی توان این موضوع را حتمی دانست.
خیریه موسوی
سلام وقتتون بخیر آیا تحصیل رایگان در کشور دانمارک وجود داره ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت تسلط به زبان اصلی کشور امکان تحصیل رایگان وجود دارد
خیریه موسوی
سلام وقتتون بخیر آیا تحصیل رایگان در کشور دانمارک وجود داره ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت تسلط به زبان اصلی کشور امکان تحصیل رایگان وجود دارد.
پریسا
مقاله خیلی مفیدی بود واقعا. ممنونم. خواستم بدونم من با 36 سال سن می تونم برای دانمارک اقدام کنم؟ زبانم در حد 6 هست و لیسانس مدیریت دارم. متاهل هستم ولی فرزندی نداریم هنوز. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز شما در صورتی که مدرک زبان خود را تقویت نمایید می توانید برای دوره فوق لیسانس اقدام نمایید. همسر شما نیز به شما ملحق شده و اجازه کار خواهند داشت.
رعنا بهروز
سلام وقت بخیر من فوق لیسانس مترجمی زبان انگلیسی هستم و ۳۱ ساله میتونم برای فوق لیسانس مجدد تو دانمارک اقدام کنم ؟ و حتما باید آیلتس بگیرم یا تافل و دولینگو هم میشه ؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، می توانید برای فوق لیسانس اقدام داشته باشید و داشتن مدرک آیلتس گزینه های بیشتری را پیش روی شما قرار می دهد.
تبریزی
سلام و عرض ادب میخواستم بپرسم که برای تحصیل در دانمارک آیا امکان بردن همسر و فرزند همزمان هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، امکان انجام این کار در بسیار از مواقع وجود دارد اما شرایط متقاضی باید توسط وکیل بررسی شود تا شانس شما بررسی شود.
Mina
سلام وقت بخیر به نظرتون من چند ماه نیازه تمکن‌مالیم‌رو بذارم توی حساب بمونه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب عزیز برای ارائه تمکن مالی نیاز است که مبلغ مورد نظر سه تا چهار ماه در حساب باشد.
Zahra
سلام وقت بخیر آیا من در دانمارک تحصیل کنم، همسر منم میتونه باهام همزمان بیاد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله این امکان وجود دارد که ایشان همزمان اقدام داشته باشند. البته در برخی از برهه های زمانی حساسیت هایی وجود خواهد داشت.
قاسم نژاد
سلام و عرض ارادت من 39 سالمه و تصمیم دارم برای تحصیل در دانمارک برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنم چند سال بعد از اتمام تحصیل می تونم برای کاریابی اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز پس از اتمام تحصیل ۶ ماه تا ۱ سال فرصت کاریابی خواهید داشت.
اسما محمودی
سلام وقت بخیر مقالات کامل و جامع بودن اما سوالی که دارم اینه که ایا ویزای تحصیلی میتونه جزو دوران اقامت حساب شه و بعد از 5 سال اقامت دائم بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز در دانمارک سال های تحصیل جزء سوابق اقامتی محسوب نمی گردد.
شهاب
سلام .شب خوش شرایط گرفتن تخصص دنداپزشکی در دانمارک چیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی در ابتدا می بایست مدرک عمومی خود را معادلسازی نمایید.
Darab
سلام وقت بخیر دانمارک چند ماه بعد از تحصیل بهمون وقت میده دنبال کار بگردیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما تا یک سال پس از تحصیل اجازه اقامت پس از تحصیل خواهید داشت تا کاریابی انجام دهید.
نرگس غفاری
سلام و عرض ادب من شنیده بودم دانمارک همراه همزمان نیست الان من با ۳۲ سال سن برای مقطع ارشد با همسرم همزمان میتونیم اقدام کنیم؟ خیلی ممنونم از وقتی که میگذارین
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در خصوص همزمان بودن اقامت همراه نمیتوان تضمین نمود اما در بسیاری از مواقع این امر به صورت همزمان انجام شده است.
سودابه نفر
سلام وقت بخیر ببخشید ویزای تحصیلی دانمارک امکان بردن همراه هست ؟ تحصیل به زبان انگلیسی داره ؟ چقدره هزینه اش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله امکان بردن همراه را خواهید داشت و با آیلتس 6 الی 6.5 میتوانید برای تحصیل اقدام نمایید و هزینه تحصیل در این کشور حدود سالانه 12 الی 15 هزار یورو است.
ندا
سلام خسته نباشید برای دریافت ویزای دانشجویی دانمارک ، آیا میشه با همسر به صورت همزمان اقدام کرد؟ تمکن مالی به چه صورت خواهد بود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله بصورت همزمان این امکان وجود دارد.تمکن مالی برای دو نفر در حدود ۲۰ تا ۲۵ هزار دلار می باشد.
روژان
سلام من ۲۹ ساله هستم لیسانس تربیت بدنی دارم ایا برای دانمارک تو رشته خودم میتونم تحصیل کنم ؟ اجازه کار هم دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز لیست رشته های دانشگاه مقصد بایستی بررسی گردد. در حین تحصیل اجازه کار خواهید داشت.
Mina
سلام خستهدنباشید برای تحصیل در دانمارک در مقطع مدارس آیا امکان همراه هست من یه دختره ۱۲ ساله دارم اگر بخوام برای تحصیل در مدارس اقدام کنم ایا میشه همراه هم بره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز این امکان وجود دارد.
برهان
سلام وقت بخیر بنده فوق دیپلم برق دارم ویه خانواده ۴نفره هستیم خودم ۴۴وهمسرم ۴۲ساله هست دوتا دخترم دارم ۱۷و ۱۲ساله دارایی ۴/۳میلیارددارم ایا بااین مبلغ میتونم برای دانمارک اقدام کنم و ازپس هزینه های این کشور بربیاییم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در صورت اقدام برای مهاجرت از طریق روش های تحصیل و یا کار میتوانید هزینه های خود را تامین نمایید.
جلال
سلام و وقت بخیر ایا برای تحصیل در دانمارک همسر و فرزندان من می توانند به صورت همزمان با من اقدام کنند و اقامت دانمارک را دریافت نمایند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. نمیتوان تضمین نمود اما معمولا این امر امکان پذیر است که بتوانید با هم اقدام داشته باشید.
مشاوره رایگان