ویزای تحصیلی دانمارک

15 اردیبهشت 1402 9 نظر

ویزای تحصیلی دانمارک نیازمند نامه پذیرش، مدرک زبان، تاییدیه دانشگاه یا موسسه آموزشی، قیم قانونی (برای مدارس) می باشد که در این محتوا به بررسی شرایط اخذ نامه پذیرش و تمکن مالی برای ویزای دانشجویی دانمارک و سایر مدارک می پردازیم. برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک بهتر است حداکثر 6 ماه قبل از شروع دوره اقدام نمود. معمولا گرفتن اقامت تحصیلی که پس از اخذ ویزا اقدام خواهید کرد بسته به دوره پذیرشی در چند دسته زیر 18 سال، آموزش عالی، دکترا، دبیرستان های فنی تقسیم می شود که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. جهت اطلاع از خدمات موسسه ملک می توانید با ما تماس رایگان تلفنی حاصل فرمایید.

معرفی ویزای تحصیلی دانمارک

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ویزای دانشجویی دانمارک

شرایط ویزای تحصیلی دانمارک

باید بگوییم که ویزای دانشجویی دانمارک برای:

 • شهروندان اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا (EU/EEA) نیاز به دریافت اجازه اقامت ندارند.
 • شهروندان خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا (EU/EEA) باید ویزای دانشجویی و اجازه اقامت دریافت کنند.

گفتنی است بهترین زمان برای درخواست اجازه اقامت شش ماه قبل از تاریخ ورود به دانمارک است. زیرا جمع اوری اسناد و مدارک لازم، امضا و مراحل بیومتریک و... هر یک مدت زمانی برای پردازش بر اساس ملیت افراد صرف خواهد شد. کشورهایی نظیر ایران، کانادا، اندونزی، مصر، بنگلادش، فیلیپین، ایالات متحده امریکا و هندوستان معمولا پروسه اطلاعات حدود 60 روز زمان بر خواهد بود.

شرایط ویزای دانشجویی دانمارک

افرادی که قصد اخذ ویزا تحصیلی در دانمارک را دارند باید به این مهم دقت داشته باشند که باید شرایط زیر را دارا باشند.

 • ارائه پذیرش تحصیلی
 • مورد تایید بودن دانشگاه مقصد
 • ریز نمرات مقاطع تحصیلی قبلی
 • دارا بودن نمره آیلتس خواسته شده از سمت دانشگاه پذیرش شده
 • تمکن مالی

شرایط ویزای تحصیلی دانمارک

تمکن مالی

6,589 کرون ماهانه (79,06 کرون سالانه)

مدرک زبان

مدارس و دبیرستان: تسلط با یکی از زبان های زبان دانمارکی، سوئدی، نروژی، انگلیسی یا آلمانی در حد معقول

دانشگاه: تسلط کامل به یکی از زبان های دانمارکی، سوئدی، نروژی، انگلیسی یا آلمانی

اجازه کار

20 ساعت در هفته

اقامت پس از تحصیل

6 ماه تا 3 سال برای دوره کارشناسی و ارشد

دکترا: 3 سال

تمدید مجوز اقامت

3 ماه قبل از انقضا

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در اسکاندیناوی


شرایط ویزای دانش آموزی دانمارک

برای اخذ ویزای دانش آموزی دانمارک می بایست در یک دوره تحصیلی مدرسه پذیرش گرفته باشید و رضایت نامه از والدین برای تحصیل در این کشور به همراه گواهی قیم یا دارندگان حضانت نشان دهید. افراد در اخرین دوره های تحصیلی می بایست زبان آموزشی را بفهمند و قادر به صحبت کردن باشند. برنامه های مدارس تجارت و بازرگانی قابلیت تحصیل ندارند.

برای دوره دبیرستان چند شرط خاص وجود دارد که شامل:

 • اثبات بازگشت به کشور خود پس از اتمام دوره
 • شروع دبیرستان در کشور مبدا و تحصیل به مدت یک سال از دبیرستان در دانمارک
 • درخواست ویزا از سازمان های تبادل دانشجو

تحصیل در بسیاری از رشته ها در کشور دانمارک (نظیر هنر و پزشکی) در مقطع لیسانس به زبان دانمارکی می باشد و هزینه های بسیار پایین تری نسبت به دوره های زبان انگلیسی دارد به همین جهت اخذ ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع قبل از دانشگاه به دانش آموز کمک زیادی جهت ورود به دانشگاه و یاد گیری زبان دانمارکی میکند. تحصیل در مدارس و دبیرستان های دانمارک به دانش آموز امکاناتی نظیر استفاده از کمپ های آموزشی اروپا (کمپ های ماجراجویی که دانش آموزان را در کل اروپا به سفر میبرند و با تمامی اروپا و فرهنگ کشورهای مختلف آشنا میکنند)، یادگیری زبان دانمارکی، اخذ دیپلم دانمارکی معتبر در تمام دنیا، استفاده از مشاوره های تحصیلی اروپایی جهت انتخاب دوره و رشته و مهمتر از همه تضمین آینده تحصیلی و شغل دانش آموز می باشد. هزینه تحصیل در مدارس بین المللی برتر در دانمارک از 35000 یورو الی 50000 یورو متغیر است. مقاطع در مدارس کشور دانمارک به صورت زیر می باشند که کمی با سایر کشورها متفاوت است:

سن

دوره تحصیلی

از سن 6 الی 15 سالگی

مدارس ابتدایی و دوره متوسطه

از 15 الی 18 سالگی

دوره های فنی حرفه ای یا آکادمیک

ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک از در مقطع کارشناسی امکان پذیر است. بسیاری از دوره های تحصیلی در کشور دانمارک در مقطع لیسانس به زبان دانمارکی ارائه میشوند و در برخی از رشته ها نظیر پزشکی نیز آزمون های ورود به زبان دانمارکی دارند. در برخی دانشگاه های بین المللی و در برخی از دانشگاه های دولتی در کشور دانمارک دوره ها و رشته هایی که تقاضای زیاد و شرایط مناسب جهت ورود به بازار کار در این کشور را دارند به زبان انگلیسی نیز ارائه میشوند. رشته هایی نظیر رشته های مدیریت یا تحصیل مهندسی در دانمارک به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس ارائه میشوند که مدت زمان تحصیل در این رشته ها نیز 3 ساله می باشد و در برخی از دانشگاه ها نیز با ورود به دوره های کارآموزی در شرکت های مختلف به اتمام میرسند. تحصیل در مقطع لیسانس محدودیت سنی به خصوصی ندارد و هر شخصی که بتواند انگیزه کافی جهت تحصیل را در دانشگاه های این کشور ارائه دهد و ایلتس 6 داشته باشد امکان تحصیل در رشته های مختلف در این کشور را دارد. از نکات ثبت تحصیل در لیسانس در کشور دانمارک وجود دوره های انگلیسی زبان می باشد ولی باید توجه شود تحصیل در مقطع لیسانس در کشور دانمارک تقریباً 12 الی 15 هزار یورو در سال شهریه دارد. برخی از مدارکی که جهت تحصیل در مقطع لیسانس در دانمارک مورد نیاز است:

 • دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر دانمارکی یا مورد تائید کشور دانمارک
 • مدرک زبان در حد ایلتس 6
 • پاسپورت
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • ریز نمرات مقطع دبیرستان

ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

در حال حاضر تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانمارک، شرایط بسیار ایده آل و مناسبی دارد. در اکثر رشته ها، دوره های مختلف به زبان انگلیسی ارائه می شوند و حتی برخی دوره ها به صورت کوتاه مدت 1 ساله و یا 18 ماهه وجود دارند که مستقیم به بازار کار این کشور متصل می شوند. در برخی مواقع، متقاضیان مسیر مهاجرت خود را از روش دریافت ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد انتخاب می کنند. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته هایی که توسط اداره مهاجرت دانمارک به عنوان کمبود نیروی کار و پر تقاضا معرفی شده است، می تواند شانس متقاضی را جهت ورود به بازار کار این کشور دوچندان کند. ویزای تحصیلی مقطع ارشد دانمارک نیز محدودیت سنی خاصی ندارد و ارائه انگیزه نامه مناسب، شانس فرد متقاضی را برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک افزایش می دهد. هزینه های تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد بین 12 الی 15 هزار یورو در سال است که از نکات مثبت وجود دوره های یک ساله می باشد. مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانمارک شامل موارد زیر می شود:

 • دیپلم و ریز نمرات
 • کارشناسی و ریز نمرات
 • مدرک زبان در حد ایلتس 6.5
 • انگیزه نامه
 • معرفی نامه از اساتید دانشگاه های قبلی
 • در مواردی نامه کاری و داشتن سابقه کار مرتبط

ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع دکترا

تحصیل دکترا در دانمارک مانند سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی، به صورت شغل می باشد و در اکثر موقعیت ها ،دانشجو حقوق و مزایا دریافت می کند که این حقوق می تواند هزینه های زندگی دانشجو را تأمین کند. روند اخذ پذیرش در کشور دانمارک با برخی کشورهای نظیر کانادا و انگلستان متفاوت است. برخلاف اکثر کشورها که جهت اخذ پذیرش دکترا نیاز به یافتن سوپروایزر و استاد راهنماست، در کشور دانمارک بسیاری از دانشگاه ها و دوره ها بر پایه پوزیشن ها و ظرفیت های اعلام شده می باشد و دانشجوی دارای ویزای تحصیلی، با توجه به دوره ها و ظرفیت های اعلام شده، دوره ای که متناسب با شرایط دانشجو و رزومه علمی و پروژه های تحقیقاتی وی باشد را انتخاب کرده و درحواست پذیرش می دهد.

در صورتی که دانشگاه با تقاضا و شرایط دانشجو موافقت کند و وی را واجد شرایط بداند، پذیرش برای او صادر می شود. البته پیشنهاد می شود برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک در مقطع دکترا و دریافت پذیرش از دانشگاه های این کشور، شخص دانشجو از رزومه مناسب و سطح زبان حداقل آیلتس 6.5 و ترجیحاً 7 برخوردار باشد تا بتواند شانس مناسبی جهت پذیرش در مقطع دکترا در دانمارک داشته باشد.

راهنمای گام به گام مراحل اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

برای اینکه بدانیم که چگونه باید ویزای تحصیلی دانمارک را دریافت کنیم در این بخش راهنمای گام به گام مراحل اخذ ویزا را به صورت جز به جز برای شما شرح خواهیم داد:

مراحل اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

 • مرحله اول: این مرحله مربوط به اطلاعات متقاضی است که هنگام ارسال درخواست باید اطلاعات شخصی خود را به صورت فرم الکترونیکی تکمیل نماید. در واقع شما باید یک شناسه سفارش پرونده ایجاد کنید تا بتوانید مراحل درخواست خود را تکمیل نمایید.
 • مرحله دوم: این مرحله پرداخت هزینه می باشد که شما باید همه هزینه ها را تا قبل از یک ژانویه پرداخت کنید و درخواست خود را بعد از یک ژانویه ارسال کنید. ممکن است درخواست شما رد شود، که در این صورت می توانید با ارسال درخواست برگشت وجه مبلغ پرداختی را پس بگیرید.
 • مرحله سوم: این مرحله جمع آوری اسناد و مدارک است که بهتر است از چک لیست استفاده کنید. اگر می خواهید اسنادی را به مدارک خودتان پیوست کنید به زبان انگلیسی آلمانی، نروژی، سوئدی، یا دانمارکی نوشته نشده باشد، باید ترجمه مجاز به دانمارکی یا انگلیسی را پیوست کنید. همچنین باید رسید پرداخت وجه خود را نیز ضمیمه کنید. اسنادی که باید در پرونده خود قرار دادید دهید به شرح زیر است:
  • کپی از تمام صفحات گذرنامه از جمله صفحات خالی و پشت و روی پاسپورت
  • اسنادی که نشان دهنده میزان تمکن مالی و شما برای مدت زمان اقامت تان در دانمارک باشد.
  • نامه پذیرش مدرسه یا دانشگاه را باید ضمیمه کنید
  • معرفی نامه از دانشگاه و یا مدرسه محل تحصیل قبلی خود
  • اگر زیر ۱۸ سال باشید رضایت والدین باید پیوست شده باشد و هر دو آن را امضا کنند
  • کپی شناسنامه
  • نامه از مدرسه و یا خوابگاه محل تحصیل خود در دانمارک که اقامت امن شما را تضمین می‌کند که به مهر و امضای مدرسه در آمده باشد.
 • مرحله چهارم: آپلود مدارک، شما باید در پروفایلی که برای شما درست شده تمام مدارک خود را به صورت نسخه چاپی آپلود کنید و مطمئن باشید که تمام اسناد و مدارک را به طور کامل ضمیمه کردید و مراحل درخواست را به نحوه صحیح تکمیل کردید فرم هایی که ضمیمه می‌کنید باید در حد حجم مجاز باشد. پس از پر کردن کامل مدارک به شما یک رمز عبور داده می شود که در صورت ناقص بودن یا اشتباه در برخی از موارد می‌توانید آن را اصلاح کنید در انتها رسید چاپی st1 را با فرمت pdf دانلود و پرینت کنید و نزد خود داشته باشید.
 • مرحله پنجم: ارسال درخواست، شما باید درخواست خود را به صورت آنلاین ارسال کنید. اگر درخواستتان را ارسال کردید، مرحله بعد ارسال بیومتریک می باشد. شما می توانید اگر از خارج از کشور دانمارک برای ارسال اقدام می کنید به سفارت این کشور در محل زندگی خود مراجعه کنید و مدارک و لیست ها را به وزارت امور خارجه دانمارک تحویل دهید. توصیه می شود که قبل از ارسال درخواست خود به طور کامل مدارک مورد نیاز را در سایت بررسی نمایید و چند قطعه عکس و کپی گذرنامه اضافه همراه خود داشته باشید.
 • مرحله ششم: بیومتریک، هنگامی که درخواست خود را ثبت کردید باید بیومتریک خود را ثبت کنید یعنی از صورت شما عکس گرفته می شود. اثر انگشت شما ذخیره می شود. در حالت کلی بعد از اینکه این مرحله را پشت سر گذاشتید افسر مربوط به پرونده شما کار خود را شروع کند و به درخواست شما رسیدگی کند.
 • مرحله هفتم: پیگیری درخواست: بعد از این که پاسخ درخواست خود را دریافت کردید یعنی: شناسایی پرونده ایجاد، هزینه پرداخت، درخواست را ارسال و بیومتریک را ثبت کردید می توانید زمان عادی پردازش و پرونده را در سمت راست صفحه خود روی سایت مشاهده کنید و اگر در طول رسیدگی به پرونده به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشند، افسر مربوط به پرنده با شما تماس میگیرد و از شما می خواهد که اطلاعات را تکمیل کنید و در پایان منتظر پاسخ باشید.

تمکن مالی برای ویزای تحصیلی دانمارک

برای دریافت اقامت تحصیلی باید نشان دهید که تمکن مالی برای ویزای تحصیلی دانمارک را دارید.

تمکن مالی برای کارآموز

اگر دوست دارید به عنوان کارآموز وارد خاک دانمارک شوید، باید نشان دهید که ۶۳۹۷ کرون در ماه درآمد دارد. به عنوان مثال: این مبلغ باید به صورت حساب بانکی باشد، و یا اسنادی که نشان دهد شما دارای بورس تحصیلی هستید.

تمکن مالی کافی برای اقامت دانشجویی

اگر می خواهید به عنوان دانشجو زندگی در دانمارک داشته یاشید، باید بتوانید مدارک تمکن مالی خود را ارائه دهید که شما قادر به پرداخت هزینه های تحصیل در دانمارک هستید. به عبارتی شما باید مدارکی ارائه دهید که ۶۳۹۷ کرون در ماه درآمد خواهید داشت. این هزینه شامل هزینه های اتاق غذا و غیره می باشد.

تمکن مالی کافی برای اقامت دانشجوی phd

اگر شما به عنوان دانشجوی دکترا می خواهید در این کشور وارد شوید باید اسنادی را ارائه دهید که نشان دهنده این است که شما برای 12 ماه از مدت تحصیل خود ماهی ۶۳۹۷ درآمد دارید که این مبلغ تنها برای سال اول تحصیلی شما باید موجود باشد. و در سال‌های بعد، دانشجوی دکترا هزینه پرداخت نمی کند و در برخی از موارد اگر شرایط شما با دانشگاه و یا شرکتی مطابق باشد، شما برای آن شرکت و یا دانشگاه تحقیق انجام دهید و حقوق دریافت خواهید کرد. شما می توانید به جای ارائه حساب بانکی برای بورس تحصیلی مدارک مربوط به دریافت حقوق خود را تحویل دهید.

شرایط سنی ویزای تحصیلی دانمارک

از دیگر پارامترهای موثر بر ویزای دانشجویی دانمارک، شرایط سنی ویزای تحصیلی دانمارک است. گرچه دانشگاه در مقاطع و رشته های تحصیل مختلف بازه های سنی متفاوتی مورد پذیرش قرار می دهند با این حال به طور معمول برای لیسانس 18 تا 24، فوق لیسانس حداکثر 35 و در دکترا حداکثر 40 سال، سن منقاضی پذیرش می شود.

هزینه ویزای تحصیلی دانمارک

ریز هزینه ویزای دانشجویی دانمارک برای افرادی که شهروندی خارج از اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا هستند و بیش از سه ماه قرار است در دانمارک اقامت داشته باشند، در جدول زیر بیان شده است.

اقلام

هزینه ها

هزینه ویزای تحصیلی

1890 کرون معادل 250 یورو

بیومتریک

30 یورو

هزینه برای اقامت های کوتاه مدت تحصیلی

80 یورو

هزینه بلیط پرواز به دانمارک

301 الی 447 دلار

ویزای تحصیلی دانمارک بدون مدرک زبان

برخی از بهترین دانشگاه های جهان برای دانشجویان بین المللی پذیرش بدون مدرک آیلتس مشروط بر اینکه مدرکی دال بر مهارت به زبان انگلیسی یا توانایی برقراری ارتباط حداقل در سطح متوسط در زبان انگلیسی ارائه کنند، می دهند. در واقع ویزای تحصیلی دانمارک بدون مدرک زبان در بسیاری از موسسات و دانشگاه های دانمارکی امکان پذیر است و می توانید پذیرش بگیرید و ویزای تحصیلی را دریافت نمایند اگر شرایط زیر را داشته باشند:

 • اگر نشان دهید که لیسانس خود را در یکی از کشورهای انگلیسی زبان مانند ایالات متحده آمریکا، نیوزلند، استرالیا، کانادا، انگلیس، ایرلند به پایان رسانده باشید، نیاز به ارائه مدرک آیلتس ندارید.
 • دانشجویانی که زبان مادری شان انگلیسی می باشد از شرایط ارائه آیلتس معاف می باشد.
 • سایر دانش آموزان نیز اگر بتوانند مهارت خود را در حد معمول ثابت کنند می توانند از ارائه مدرک آیلتس معاف شوند.

طول پروسه و مدت زمان صدور ویزای تحصیلی دانمارک

به طور کلی می‌توان گفت طول پروسه و مدت زمان صدور ویزای تحصیلی دانمارک از سوال های مهمی است که متقاضیان ویزای دانشجویی دانمارک دارند. به طور کلی طول این پروژه حدود دو ماه یعنی ۶۰ روز می باشد. در این مدت پرونده شما مورد بررسی قرار می گیرد. با این حال زمان پردازش پرونده بستگی به ملیت شما نیز دارد و ممکن است طولانی تر شود. به عنوان مثال دانش آموزان کشورهای نیجریه، پاکستان، کنیا، و غنا، ممکن است زمان پروسه پاسخگویی به پرونده آن ها تا شش ماه نیز طول بکشد. بنابراین شما می توانید در بهترین حالت ۶۰ روز و در بدترین حالت ممکن ۶ ماه را برای بررسی پروژه پرونده خود در نظر بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، مسئله ای است و باید مدارکی که مورد نیاز سفارت می باشد، به دقت تهیه و آماده شود. موارد زیادی مشاهده شده است که به علت پذیرش اشتباه از یک موسسه غیر معتبر، عدم تناسب نوع ویزای درخواستی با مدت دوره، ارائه نادرست و ناقص موارک مالی و ... موجب رد شدن درخواست ویزای تحصیلی شده است. دریافت ردی ویزا، علاوه بر صرف هزینه بدون دستیابی به نتیجه مورد نظر، باعث ایجاد یک امتیاز منفی در رزومه فرد در سفارت دانمارک می شود. بر این اساس، توصیه می شود که پس از بررسی و تحقیق کامل در خصوص شرایط و مدارک مورد نیاز سفارت دانمارک جهت اخذ ویزای تحصیلی، اقدام به تهیه و تکمیل مدارک مورد نیاز نمایید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک از قرار زیر است:

 • فرم در خواست پرشده و امضا شده
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • پاسپورت معتبر
 • عکس پاسپورتی
 • بیمه سفر
 • اطلاعات دقیق و گواهی و مدارک تحصیلی به طور کامل
 • ارائه اثبات پرداخت هزینه اجازه اقامت با مبلغی حدود 255 یورو
 • اثبات تمکن مالی حدود 1000 یورو در ماه
 • اثبات تسلط بر زبان انگلیسی، در این رابطه به طور معمولا آزمون های تافل iBT، آیلتس آکادمیک، PTE آکادمیک، C1 پیشرفته مورد پذیرش دانشگاه ها قرار می گیرد.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به دانمارک

دانشگاه های دانمارک عموما برای متقاضیان اهل کشورهای اتحادیه اروپا رایگان و کم هزینه است با این حال برای دانشجویان بین المللی خارج از این منطقه هزینه تحصیل تعریف شده است. به طور متوسط هزینه تحصیل بین چهل و پنج هزار کرون تا صد و بیست هزار کرون در سال است. گفتنی است که این هزینه ها برای دانشگاه و شهرها و رشته های مختلف برای دانشجویان متفاوت خواهد بود.

میزان هزینه زندگی دانشجویی با ویزای تحصیلی در دانمارک

یکی از مهمترین موارد جهت دریافت ویزای تحصیلی دانمارک، بررسی هزینه های زندگی و اطلاع از آن در نقاط مختلف کشور دانمارک می باشد. کشور دانمارک جزو آن دسته از کشورهای اروپایی است که هزینه های زندگی در این کشور تا حدودی بالا می باشد و به همان نسبت، سطح زندگی و میزان حقوق دریافتی در آن نیز بالاتر از بسیاری از نقاط اروپاست. هزینه های زندگی در دانمارک در نقاط مختلف متفاوت است و در شهرهای اصلی و بزرگ مانند کپنهاگ حدود 2000 یورو در ماه و در سایر نقاط این کشور 1000 الی 1500 یورو در ماه می باشد. البته به علت وجود شرایط کاری مناسب در کشور دانمارک و نرخ بیکاری پایین، امکان کار دانشجویی و تأمین هزینه های زندگی در این کشور وجود دارد و این موضوع برای افرادی که قصد کار و تحصیل همزمان در این کشور دارند، امکان پذیر است. هزینه های زندگی در کشور دانمارک شامل بخش های مختلفی می شود. در جدول ذیل، میانگین قیمت تعدادی از اقلام و خدمات در کشور دانمارک ارائه شده است.

موارد

هزینه ها به یورو

رستوران ارزان قیمت

16.00 €       

غذا در مک دونالد

10.00 €       

کاپوچینو

5 €    

1 بطری آب معدنی

2.27

1 لیتر شیر

1.14

1 کیلو گرم برنج

1.85

12 عدد تخم مرغ

3 €    

1 کیلو گرم گوشت گاو

127

1 کیلو گرم موز

2.3 € 

1 کیلو گرم سیب زمینی

1.5 € 

1 کیلو گرم پیاز

1.2 € 

بلیط 1 طرفه حمل و نقل

3 €    

هزینه مسکن یک خوابه

850 یورو

 

مسکن یکی از هزینه های اصلی دانشجویان در دانمارک می باشد. دانشجویان می توانند از خوابگاه های دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی استفاده کنند ولی برخی از دانشجویان نیز با یکدیگر خانه ای اجاره می کنند تا هزینه های آنها از خوابگاه دانشجویی کمتر باشد.

انواع ملک در دانمارک

هزینه اجاره

خانه 1 خوابه در مرکز شهر

844 یورو در ماه

خانه 1 خوابه خارج از مرکز شهر

630 یورو در ماه

آپارتمان 3 خوابه مرکز شهر

1600 یورو

آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر

1200 یورو

 

هزینه های تحصیل نیز همانطور که اشاره شد در دانمارک رایگان نمی باشد و هزینه ها در مقطع لیسانس 8 الی 13 هزار یورو و در مقطع کارشناسی ارشد 12 الی 15 هزار یورو در سال می باشد. در مقطع دکترا تحصیل عموماً به صورت رایگان می باشد.

شرایط کار با ویزای دانشجویی دانمارک چگونه است؟

کار دانشجویی یکی از مهمترین قوانینی می باشد که باید جهت ویزای تحصیلی دانمارک بررسی شود. دانشجویان در کشور دانمارک به جهت تامین هزینه های زندگی که تقریبا بالا می باشد نیاز به کار دانشجویی دارند. خوشبختانه کار ضمن تحصیل با دانش زبان انگلیسی در کشور دانمارک امکان پذیر است و به علت تسلط مردم این کشور به زبان انگلیسی می توان با سطح زبان انگلیسی خوب کار دانشجویی یافت. دانشجویان اتحادیه اروپا هیچ محدودیتی در ساعات کاری در دانمارک ندارند ولی دانشجویان خارج اتحادیه نهایت تا 20 ساعت در هفته اجازه کار در این کشور را دارند. البته دانشجویان خارج اتحادیه اروپا در ماه های ژوئن، ژولای و آگوست اجازه کار تمام وقت را دارند. در صورتی که شخص زیر 18 سال باشد باید با دریافت تائیدیه از شرکت هایی که مجوز استخدام در شرایط خاص را دارند به اداره مهاجرت مراجعه کند. همینطور در صورتی که شخص بیش از 20 ساعت در هفته مشغول به کار بشود این کار غیر قانونی می باشد و ممکن است به اخراج شخص از کشور دانمارک منجر شود به همین جهت به هیچ وجه انجام کارهای سیاه و غیر قانونی پیشنهاد نمی شود.

ویزای همراه دانشجویی دانمارک

کشور دانمارک یکی از ایده آل ترین گزینه های تحصیل برای خانواده می باشد. در حالی که بسیاری از کشورها مانند اسپانیا، ایتالیا، قبرس و... اجازه بردن همراه به دانشجویان بین المللی و متقاضی تحصیل نمی دهند، کشور دانمارک به متقاضیان اخذ ویزای تحصیلی دانمارک این اجازه را می دهد تا با همراه خود وارد این کشور شوند.

از دیگر برتری ها و مزایای ویزای تحصیلی دانمارک، اجازه کار تمام وقت برای همراهان می باشد. این در حالیست که در بسیاری از کشورها مانند فرانسه، همراه دانشجویان بین المللی به هیچ وجه حق اجازه کار ندارد.

همچنین بر خلاف کشورهایی مانند اتریش و هلند که امکان درخواست همزمان ویزای تحصیلی و ویزای همراه برای خانواده وی وجود ندارد و همراهان باید با چند ماه تأخیر وارد این کشورها شوند، دریافت ویزای تحصیلی و ویزای الحاق خانواده به صورت همزمان امکان پذیر است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای همراه

 • مدرک پرداخت هزینه سفارت و بررسی مدارک
 • کپی تمامی صفحات پاسپورت
 • مدارک تمکن مالی
 • مدرک ازدواج
 • مدارک تولد و شناسنامه فرزند

معرفی برترین دانشگاه ها برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک

با توجه به کوچک بودن و جمعیت کم کشور دانمارک، تعداد دانشگاه های این کشور نیز کم می باشد و دانشجویان جهت تحصیل در دانشگاه ها و شرکت در دوره های آموزشی، دارای تنوع در انتخاب همانند آنچه که در کشورهای کانادا یا انگلستان وجود دارد، نمی باشند.

گرچه زبان رسمی این کشور، دانمارکی است؛ اما اکثر دوره ها و رشته های آموزشی در دانمارک، به زبان انگلیسی ارائه می شود. برخی دانشگاه های دانمارک نظیر دانشگاه کپنهاگ و دانشگاه های مدیریتی، جزو معتبرترین و با کیفیت ترین دانشگاه ها در سطح اروپا هستند. نکته بسیار مهم در خصوص اخذ ویزای تحصیلی دانمارک برای ایرانیان، این است که اخذ پذیرش برای ایرانیان، در برخی دانشگاه های دانمارک دشوار می باشد. چرا که برخی از دانشگاه ها، تمایل به صدور پذیرش برای دانشجویان برخی کشورها از جمله ایران ندارند. به همین جهت بهتر است قبل از اقدام و صرف هزینه های مختلف جهت پذیرش تحصیلی، با وکلای متخصص و با تجربه موسسه ملک پور مشورت نمایید و به روزترین اطلاعات را دریافت نمایید.

همان طور که گفته شد، آموزش در دانشگاه های دانمارک، در سطح بسیار بالایی قرار دارد. در جدول ذیل، لیست برترین دانشگاه های دانمارک نمایش داده شده است:

نام دانشگاه

نام لاتین

رتبه جهانی دانشگاه

دانشگاه کپنهاگ

University of Copenhagen

76

دانشگاه آرهوس

Aarhus University

123

دانشگاه آلبورگ

Aalborg University

279

دانشگاه جنوبی دانمارک

University of Southern Denmark

347

دانشگاه فنی دانمارک

Technical University of Denmark

404

دانشگاه کسب و کار دانمارک

Copenhagen Business School

778

دانشگاه رسکیلد

Roskilde University

1222

دانشگاه ای تی کپنهاگ

IT University of Copenhagen

1314

دانشگاه ویا

VIA University College

5200

دانشگاه معماری و طراحی

Det Kongelige Danske Kunstakademis Skoler for Arkitektur Design og Konservering

5238

شرایط اقامت تحصیلی دانمارک بعد از فارغ التحصیلی

بسیاری از افراد برای تحصیل در کشور دانمارک، قصد اقامت و دریافت حقوقی شهروندی را دارند و تمایل به بازگشت به کشور خود ندارند. با توجه به سطح رضایت و شادی ساکنان کشور دانمارک، تعداد زیادی از دارندگان ویزای تحصیلی، متقاضی زندگی در این کشور می باشند.

موقعیت های شغلی فراوانی در کشور دانمارک وجود دارد، اما متقاضیان غیر تبعه اروپایی، اجازه ورود به این کشور و یافتن شغل را ندارند. این افراد باید در خارج از کشور دانمارک، برای دریافت پیشنهاد کاری یا یافتن شغل در این کشور اقدام نمایند. به همین علت بسیاری از افراد، با اخذ ویزای تحصیلی دانمارک و ورد به این کشور، شانس خود را جهت یافتن کار از طریق تحصیل در این کشور، چندین برابر می کنند. کشور دانمارک این اجازه را به دانشجویان خود اجازه می دهد که به مدت 6 ماه پس از پایان تحصیل خود، در این کشور حضور داشته و به جستجوی کار مناسب بپردازند. چنانچه در مدت گفته شده، فرد بتواند پیشنهاد شغلی مناسبی دریافت کرده و مشغول به کار شود، می تواند ویزای تحصیلی دانمارک را به اقامت کاری این کشور تبدیل نماید. همچنین می تواند در صورت امکان، اقدام به راه اندازی کسب و کار خود کرده و از این طریق، اقامت کاری دانمارک را اخذ نماید. قابل ذکر است که این مدت، یک بار قابل تمدید می باشد.

یکی از بهترین مسیرهای مهاجرت به دانمارک، این می باشد که با تحصیل در رشته های مورد نیاز دانمارک، وارد بازار کار این کشور شد و اقامت آن را به دست آورد. نرخ بیکاری در کشور دانمارک در حدود 5.3 می باشد که نسبت به جمعیت دانمارک، نرخ مناسبی است و احتمال اشتغال فارغ التحصیلان بین المللی در این کشور را افزایش می دهد. در صورت مراجعه به لینک ذیل، می توانید اطلاعات جامعی در خصوص کار در کشور دانمارک و شرایط آن به دست آورید.

اخذ اقامت دائم دانمارک با ویزای دانشجویی

یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده پیرامون تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، شرایط اخذ اقامت دائم و پاسپورت دانمارک می باشد. تنها درصد کمی از دانشجویان بین المللی این کشور خواهان بازگشت به کشور خود پس از اتمام تحصیل می باشند. عمده این افراد تصمیم دارند که پس از پایان دوره تحصیل خود، اقامت کشور دانمارک را دریافت کرده و از حقوق شهروندی دانمارک برخوردار شوند. کشور دانمارک قواعد متفاوتی جهت اعطای حقوق شهروندی و اقامت دائم مشخص کرده است. مطابق با دو قانون ذیل، اقامت دائم دانمارک را می توان اخذ نمود:

در روش اول طبق قوانین اتحادیه اروپا، شخصی که به مدت 5 سال در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا زندگی کرده باشد می تواند درخواست اقامت دائم در اتحادیه اروپا بدهد. این روش، شرایط خاص و پیش بینی شده خود را دارد.

در روش دوم طبق قوانین کشور دانمارک، در صورتی که شخص به مدت 8 سال در این کشور زندگی کرده است می تواند درخواست اقامت دائم کشور دانمارک را اعلام نماید. در صورتی که فرد شرایط زیر را داشته باشد، می تواند درخواست اقامت دائم این کشور را پس از 4 سال اعلام نماید:

 • تسلط به زبان دانمارکی
 • کار در دانمارک در 4 سال گذشته
 • قبولی در امتحان شهروندی
 • دریافت  حقوق بیش از 38000 یورو در سال

اخذ پاسپورت و تابعیت دانمارک نیز پس از 9 سال اقامت در این کشور امکان پذیر است که البته تحت شرایطی نظیر ازدواج با شخص دانمارکی، این مدت کاهش می یابد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ویزای تحصیلی دانمارک هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول راجع به ویزای تحصیلی دانمارک

✔️ آیا دریافت ویزای تحصیلی دانمارک بدون مدرک زبان امکان پذیر است؟

بله برای این مورد شما باید نشان دهید که تسلط کافی به یکی از زبان های آلمانی، دانمارکی، و یا انگلیسی دارید که این مورد در مصاحبه حضوری مشخص می گردد.

✔️ هزینه ویزای تحصیلی دانمارک چقدر است؟

1890 کرون که معادل 250 یورو است.

✔️ میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی دانمارک چقدر است؟

 حداقل 14000 یورو سالیانه

✔️ در چه صورت اقدام برای دریافت اقامت دانشجویی دانمارک ضروری است؟

در صورتی که طول دوره تحصیل شما بیش از 3 ماه باشد و دانشجوی اتحادیه اروپا و یا سوئیس نباشید.


 سخن پایانی

افرادی که موفق به دریافت ویزای تحصیلی دانمارک می شوند، به علت شرایط مناسب این کشور برای زندگی و تحصیل، شرایط مناسب ویزای همراه، وضعیت مناسب کار و امکان اقامت پس از تحصیل، دارای فرصت بی نظیری جهت اخذ اقامت و تابعیت کشور دانمارک می باشند. ویزای تحصیلی دانمارک از بهترین مسیرهای مهاجرت می باشد. البته باز هم باید همیشه شرایط شخص کامل بررسی شود و پس از بررسی تمامی جوانب، بهترین مسیر و روش برای مهاجرت به دانمارک انتخاب شود؛ زیرا در کنار تمامی موارد مزایای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، مواردی نظیر هزینه های بالای زندگی و تحصیل در این کشور می تواند برای برخی افراد که از نظر هزینه های تحصیل محدودیت هایی دارند مناسب نباشد. شما سروران گرامی می توانید جهت دریافت مشاوره تخصصی با دفاتر ما تماس حاصل فرمائید و از مشاوره تلفنی رایگان موسسه ملک پور بهره مند شوید. همچنین با تکمیل فرم تماس، مشاورین متخصص موسسه ملک پور به منظور ارائه مشاوره تلفنی رایگان، با شما تماس خواهند گرفت. در صورت بروز هر گونه سوال در خصوص مهاجرت خود می توانید سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" که در ذیل این مطلب قرار دارد، با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت، پاسخ مناسب توسط مشاورین متخصص این موسسه خدمت شما عرضه شود. 

امتیاز 5 از 5 ( 7 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
محمد رحمانی
سلام مقاله جالبی در مورد ویزای تحصیلی دانمارک بود و در بین مقالاتی که تو سایتای مختلف خوندم برام جالب تر بود.ضمن تشکر از شما یه سوال داشتم. من از دانشگاه Technical University of Denmark پذیرش دریافت کردم و 2 تا بچه 7 و 9 ساله دارم. خواستم بدونم که شرایط تحصیلشون چطور میشه اونجا و اینکه اگر با هم به صورت همزمان اقدام کنیم شانس ویزامون کم نمیشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان ابتدای امر به شما تبریک می گیم که از یک دانشگاه خوب پذیرش دریافت کرده اید. بصورت کلی کشور دانمارک ویزای همراه دارد ولی اینکه همه خانواده با هم بخواهید همزمان اقدام کنید برای پروسه سفارت و ویزا نیساز به بررسی بیشتر و میزان قدرت یا قوی بودن پرونده شما دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
مرتضی بهروزی
سلام، من 38 سالم هست و مهندسی برق خوندم، همسرم هم 37 ساله هست و مدیریت خونده و زبانش از من بهتره. خواستم بدونم با توجه به اینکه چند سالی هست از تحصیل فاصله گرفتیم، باز هم شانس داریم برای ویزای تحصیلی دانمارک برای مقطع فوق لیسانس اقدام کنیم؟ کدوممون اقدام کنیم بهتره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به شرایطی که می فرمایید بلی این امکان وجود دارد و البته برای کشور دانمارک ارائه مدرک زبان انگلیسی الزامی می باشد. از آنجایی با ویزای تحصیلی همراه هم می تواند اقدام کند و اجازه کار دارد بهتر کسی که سابقه کار بیشتری دارد برای کار و همسرتان که سطح زبان خوبی دارد برای پذیرش اقدام نمایند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
میلاد صبوری
با سلام ممنون از مقاله خوبتون من ۲۶ ساله هستم دانشجوی کامپیوتر ایا برای دانمارک تو رشته خودم میتونم تحصیل کنم ؟ اجازه کار هم دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان را دارید که در رشته خودتان پذیرش بگیرید البته مد نظر داشته باشید که در مقطع فوق لیسانس ارائه نمره زبان 6.5 الزامی است. موفق باشید.
میلاد بهادری
سلام آیا من با سن 27 سال و گپ تحصیلی بالا برای تحصیل لیسانس در دانمارک شانسی دارم؟ می تونم در این کشور برای رشته ای به زبان انگلیسی پذیرش بگیرم و بعد از ورود کار هم داشته باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما ممکن است با گپ تحصیلی حدود ۹ سال موفق به اخذ پذیرش و یا ویزا در دانمارک نشوید ولی برای کشورهایی مثل هلند، اتریش و فنلاند می توان برای تحصیل در مقطع لیسانس اقدام کرد. برای اخذ اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان در این زمینه دریافت بفرمایید. سپاس
مهسا محمدزاده
سلام ممنون بابت مقاله و توضیحاتتون من ۳۷ سالمه و کارشناسی ارشد بیومکانیک ورزشی دارم از دانشگاه آزاد کرج با معدل ۱۹ و چاپ یک مقاله در سال ۹۴ آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور دانمارک برام هست و آیا همسرم هم می تونه همراهم باشه یا خیر؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای دریافت پذیرش در مقطع دکتی عموماً نیازمند به یک سوپروایزر و استاد راهنما هم هستید که اگر استاد راهنما شما را تایید بکند امکان پذیرش دکتری شما زیاد است. موفق باشید.
ماهک صادقی
سلام راهی برای کم کردن شهریه تحصیلی به جز بورسیه در دانمارک وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله از طریق کار ضمن تحصیل که البته با شرایطی همچون تنها 20 ساعت کار در هفته و... افراد می توانندبخشی از هزینه های زندگی دانشجویی خود را جبران نمایند.
احمد
برای تحصیل در کشور دانمارک باید زبان انگلیسی بلد باشیم؟ نمره آیلتس چقد باید باشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
بله نیاز به مدرک آیلتس هست و حداقل نمره شما بستگی به مقطعی که قرار هست برای آن اقدام کنید دارند. حداقل نمره برای لیسانس6 ارشد 6.5 و دکترا6.5 الی7
زهرا
سلام از جه مقطعی میسه ویزای تحصیلی این کشور رو گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای مقاطع لیسانس و فوق لیسانس می توانید اقدام کنید البته به شرایط شماست. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط شما بصورت کامل بررسی شود. https://officialmalekpour.net/contact
مشاوره رایگان