ثبت شرکت در فرانسه

بدون نظر

موضوعاتی همچون چگونگی دریافت اقامت کشور فرانسه از طریق ثبت شرکت، ثبت شرکت sci در فرانسه، مراحل و مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در فرانسه در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفته اند. مراحل ثبت شرکت در فرانسه به چه صورت است؟ آیا می توان از طریق ثبت شرکت در فرانسه اقامت این کشور را دریافت نمود؟ کشور فرانسه کشوری بسیار محبوب و مهم در اتحادیه اروپا بوده و به لحاظ اقتصادی و سیاسی جایگاه مهمی داشتن و نقش به سزایی را ایفا می کند. به طور کلی سیاست های کشور فرانسه همواره به سمت و سوی جذب سرمایه گذار خارجی کشیده شده است. ثبت شرکت در فرانسه یکی از پر طرفدار ترین راه های سرمایه گذاری و اخذ اقامت در فرانسه است. بر این اساس مطالبی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه ثبت شرکت در فرانسه و اقامت، شما عزیزان می توانید با کارشناسان موسسه ملک پور، تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. لازم است بدانیم مطالب نوشته شده پس از مشورت با وکلای فرانسه و استفاده از سایتهای معتبر نگارش شده است.واضح است که ارائه این اطلاعات به مفهوم ارائه خدمات به شما عزیزان در این خصوص نمی‌باشد؛ لذا خواهشمندیم جهت کسب اطلاعات لازم از میزان خدمات ما با مشاوران موسسه تماس گرفته و پس از مشاوره رایگان بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرید.

تحصیل در مدارس کانادا

ثبت شرکت در فرانسه

شرایط ثبت شرکت در فرانسه

کشور فرانسه یکی از مهمترین کشورهای اتحادیه اروپا بوده و نقش مهمی را در عرصه های اقتصادی و سیاسی در میان ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا ایفا می نماید. کشور فرانسه در سال ۲۰۱۵ رتبه ششم در میان بزرگترین کشورهای جهان در عرصه ی اقتصاد را به دست آورد. همچنین این کشور یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا بوده و همه ساله عده ی کثیری از سراسر دنیا برای بازدید از فرانسه و یا مهاجرت به این کشور اقدام می نمایند. به طور کلی می توان گفت فرانسه از جمله محبوب ترین کشورهای اروپایی برای مهاجرت در میان متقاضیان است. پایتخت کشور فرانسه، شهر پاریس یکی از زیباترین و محبوب ترین شهرها بوده و زبان رسمی این کشور از جمله کامل ترین و شیواترین زبان های دنیا است.

_____________مشاهده ویدئوهای بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در فرانسه___________

ثبت شرکت در فرانسه

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در فرانسه

در ارتباط با پروسه اخذ اقامت باید توجه داشت که ثبت شرکت از جمله پلن هایی است که به طور مستقیم منجر به دریافت اقامت فرانسه نخواهد شد. نکته قابل توجه این است که برای دریافت اقامت کشور فرانسه از طریق ثبت شرکت می بایست بیزنس پلن یا برنامه تجاری متقاضی مورد تأیید سازمان های مربوطه در کشور فرانسه قرار گیرند. همچنین از دیگر شرایط ثبت شرکت در فرانسه می توان ارائه سوابق کاری فرد متقاضی در زمینه بیزنس پلن در کشور خود و نیز مالکیت تمامی سهام بیزنس و شرکت مورد نظر در کشور فرانسه و حضور فعال در این شرکت را نام برد. از دیگر مواردی که می بایست مورد توجه قرار گیرد این است که شرکت ثبت شده در فرانسه می بایست حداقل حقوقی به مبلغ ۲۰۰۰ یورو را برای افراد خود در نظر گیرد. در رابطه با هزینه ثبت شرکت در فرانسه می توان گفت سرمایه اولیه مورد نیاز برای ثبت شرکت در حدود ۴۰۰۰ یورو خواهد بود. در صورت داشتن تمامی این شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق ثبت شرکت، اقامتی به مدت ۳ سال دریافت نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در فرانسه به صفحه مقاله سرمایه گذاری در فرانسه مراجعه فرمایید.

انواع شرکت در فرانسه

 • شرکت با مسئولیت محدود در فرانسه (SARL)

LLC، نوعی از شرکت است که معمولاً در زمینه ایجاد مشاغل در فرانسه مورد استفاده قرار می گیرد و از مزایای یک ساختار ساده برخوردار است که در آن مسئولیت شرکا به میزان مشارکت آنها محدود می شود. سرمایه آن که در قانون برای آن حداقل مبلغی تعیین نشده است، حداقل بین دو شریک تقسیم می شود.

 • شرکت با مسئولیت محدود یک نفره (EURL)

این نوع از شرکت را می توان به عنوان یک دسته خاص از شرکت با مسئولیت محدود در نظر گرفت زیرا EURL فقط یک سهامدار دارد. قوانین عملیاتی آن بسیار شبیه به قوانین SARL است و تفاوت اصلی مربوط به سیستم مالیاتی آن است.

 • شرکت با مسئولیت محدود خصوصی (SELARL)

قانون مقررات عملکرد LLC را برای انطباق آنها با نیازهای حرفه های لیبرال تصویب کرده است. و سپس نوعی از شرکت به نام SELARL متولد شد.قوانین حاکم بر آن بسیار شبیه SARL است، اما کارکنان این شرکت بر اساس قوانین خصوصیات و اخلاق حرفه ای که برای این نوع از شرکت ایجاد شده است، رفتار می کنند.

 • شرکت سهامی عام (SA)

شرکت SA حداقل از هفت سهامدار با حداقل مبلغ سرمایه 37000 یورو تشکیل شده است. این شرکت توسط یک کارفرما و یک مدیر ارشد اجرایی (که ممکن است یک یا چند نفر نفر باشند) و توسط یک هیئت مدیره متشکل از حداقل سه نفر است اداره می شود.

هزینه ثبت شرکت در فرانسه

متقاضیان و علاقه مندان به ثبت شرکت لازم است ابتدا از هزینه ثبت شرکت در فرانسه به طور کامل آگاه شوند. همانطور که گفته شد حداقل هزینه و سرمایه لازم برای ثبت شرکت در حدود ۴۰۰۰ یورو می باشد و این میزان بسته به نوع شرکت و بیزنس پلن کاملاً متفاوت است. نکته مهم دیگر لزوم آگاهی از شرایط و هزینه های زندگی در فرانسه است. این هزینه ها تا حدی به نوع و سبک زندگی افراد بستگی دارد. در جدول زیر هزینه برخی از اقلام و هزینه های زندگی در فرانسه را مشاهده می نمایید:

 

هزینه (یورو)

اقلام

13

یک وعده غذا در رستوران

1.68

یک بطری آب

0.99

یک لیتر شیر

1.83

یک کیلوگرم برنج

2.99

۱۲ عدد تخم مرغ

2.60

یک کیلوگرم سیب

1.99

یک کیلوگرم موز

2.88

یک کیلوگرم گوجه فرنگی

1.70

هزینه رفت و آمد ماهانه

666.53

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر

513.33

اجاره آپارتمان ۱ خوابه خارج از مرکز شهر

مراحل ثبت شرکت در فرانسه

برای ثبت شرکت می بایست مراحل مورد نیاز آن به طور دقیق و منظم طی شود. و نیاز است با آگاهی کامل از این مراحل مدارک مورد نیاز برای هر مرحله از قبل مورد بررسی قرار گیرند. در ادامه مراحل ثبت شرکت در فرانسه را در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم:

مرحله ۱: اولین مرحله ثبت شرکت ارائه یک بیزینس پلن (طرح تجاری) به اتاق بازرگانی کشور فرانسه است. این طرح تجاری می بایست نشان دهد که این بیزنس برای اقتصاد کشور فرانسه مفید و کارآمد خواهد بود.

مرحله ۲: در این مرحله فرد می بایست از طرف سفارت کشور فرانسه تأییدیه بیزنس پلن را دریافت نماید.

مرحله ۳: در مرحله سوم و پس از دریافت تأییدیه بیزنس پلن متقاضی می بایست سفری به کشور فرانسه داشته باشد و مراحل ثبت شرکت در فرانسه را به شکل حضوری در فرانسه انجام دهد. فرد می بایست در این مرحله نام تجاری شرکت را نیز انتخاب نماید.

مرحله ۴: در این مرحله می بایست تمامی مدارک مورد نیاز برای انجام مراحل اداری ارائه شده و حساب مورد نیاز نیز افتتاح گردد.

مرحله ۵: این مرحله، مرحله پایانی است. فرد می بایست پس از طی شدن تمامی مراحل گفته شده به کشور خود بازگردد و برای دریافت ویزای یک ساله فرانسه به سفارت این کشور به منظور راه اندازی شرکت خود درخواست دهد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در فرانسه

 • اساسنامه شرکت با مشخص نمودن نام مدیر عامل شرکت که می بایست به زبان فرانسوی ارائه شود.
 • نامه رسمی عدم سوء سوابق کیفری برای مدیر عامل شرکت
 • آدرس شرکت
 • تکمیل فرم MO برای افتتاح یک حساب
 • یک نسخه کپی از آگهی ثبت شرکت که می بایست در روزنامه های رسمی کشور فرانسه منتشر شده باشد

 

ویزای استارتاپ فرانسه

این مقاله را از دست ندهید: ویزای استارت آپ فرانسه

در این مقاله ما جوانب ویزای استارت آپ فرانسه را به شما خواهیم آموخت.

طرح تجاری برای ثبت شرکت در فرانسه

بیزینس پلن یا همان طرح تجاری از فاکتورهای مهمی است که در فرانسه می بایست به منظور ثبت شرکت ارائه گردد. ارائه یک بیزنس پلن اولین و اصلی ترین مرحله ثبت شرکت در فرانسه تلقی می شود. فرد متقاضی می بایست دولت فرانسه را از طریق ارائه طرح تجاری متقاعد نماید و توجیه کند که بیزنس مورد نظر برای اقتصاد و دولت این کشور سودمند خواهد بود. نکته قابل توجه این است که دریافت اقامت دائم فرانسه به بقای شرکت مورد نظر بستگی داشته و بقای این شرکت به چگونگی و میزان فعالیت مفید اقتصادی و سودمند بودن وابسته می باشد. بر این اساس می توان نتیجه گرفت که اصلی ترین عامل در دریافت اقامت دائم و پاسپورت فرانسه ارائه یک بیزنس پلن مناسب و قوی است.

نکات مهم در قوانین ثبت شرکت در فرانسه

رعایت قوانین ثبت شرکت در فرانسه و نکات، بسیار حائز اهمیت و در این سرانجام خوب این فرصت، تاثیرگذار خواهد بود. یکی از نکات مهم که افراد باید بدان توجه نمایند، بهره مندی از اطلاعات و دانش یک وکیل متخصص در این فرآیند است. وکیل باید در این شرایط وضعیت متقاضی را در کشور فرانسه تحلیل کرده و موارد مورد نیاز را به وی گوشزد کند چرا که قوانین و مقررات در هر کشور بسیار متفاوت و شرایط ویژه ای را به وجود می آورد. سرمایه گذاری در کشوری دیگر، بسیار ریسک پذیر خواهد بود، پس وکیل و متخصص باید این ریسک را به پایین ترین درجه خود برساند. افراد باید به مواردی که موجب شکست و یا ضربه به کسب و کار آنان در کشور غریبه می شود را شناسایی و از آن دوری نمایند که این اتفاق با آگاهی و دانش و کسب اطلاعات از یک فرد آگاه، به دست می آید.

وام ثبت شرکت در فرانسه

 یکی از مزایای ثبت شرکت در فرانسه این است که دولت این کشور و افرادی که اقدام به ثبت شرکت و ایجاد مشاغل جدید می کنند، وام هایی با حداقل مبلغ 7000 یورو اعطا می نمایند. نکته قابل اهمیت این است که وام های ارائه شده بدون بهره و همراه با مشاوره تجاری خواهد بود. متقاضیان برای آگاهی دقیق از نوع و چگونگی هر وام، باید به منطقه ای که می خواهند در آن اقدام به ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار کنند توجه و اطلاعات کسب کنند، چرا که شرایط و قوانین در هر منطقه برای اعطای وام ثبت شرکت به افراد متفاوت می باشد.

مالیات شرکت ها در فرانسه

مالیاتی یکی از مواردی است که افراد با هدف ثبت شرکت در فرانسه باید به آن توجه داشته باشند. شرکتی که در فرانسه مشغول به فعالیت و درآمد می باشد مشمول مالیات بر درآمد خواهد شد. میزان اخذ مالیات ارتباط مستقیم با گردش حساب و درآمد هر شرکت دارد. برای مثال شرکت های با گردش حساب بالا، ۳۳% متحمل پرداخت مالیات خواهند شد این در حالی است که نرخ مالیات شرکتی استاندارد، ۲۵ درصد می باشد، اما شرکت های تازه تاسیس شده و کوچک با نرخ ۱۰ درصدی مالیات البته با اولین درآمد ۳۸.۱۲۰ یورو روبرو می باشند. انواع مالیاتی که برای ثبت شرکت در کشور فرانسه وجود دارد شامل مالیات شرکت برای مشارکت و مالیات شرکت برای تاجران انحصاری می باشد.

 مزایای ثبت شرکت در فرانسه

متقاضیانی که به دنبال ثبت شرکت می باشند، قطعاً با شرایط ایده آل و مزایایی که این فرصت برای آنها به وجود می‌آورد آگاه می باشند. بخشی از مزایایی که می توان برای ثبت شرکت در فرانسه در نظر گرفت، مواردی می باشد که در ادامه توضیح داده شده است:

 • 3 سال اقامت در فرانسه به متقاضی اعطا می گردد.
 • قابلیت اخذ اقامت برای فرزندهایی با حداکثر ۲۵ سال و والدین حداقل ۶۵ سال را به وجود می آورد.
 • شرط حضور در کشور مطرح نمی باشد
 • عدم نیاز به مراجعه به کشور برای درخواست
 • قابلیت ارائه درخواست اقامت دائم پس از ۵ سال
 • فرصت سرمایه‌ گذاری در اروپا، کسب تجربه و رسیدن به سود قابل توجه

استانداردها و شاخص های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در فرانسه

قبل از اقدام به ثبت شرکت در فرانسه می بایست این کشور را به طور کامل از نظر دارا بودن استاندارد های سرمایه گذاری مورد بررسی قرار دهیم. استانداردهای سرمایه گذاری همچون نرخ مصادره اموال و میزان کنترل فساد، از جمله موارد بسیار تأثیرگذار در داشتن یک انتخاب مناسب برای مقصد سرمایه گذاری هستند.به طور کلی نرخ مصادره اموال در یک کشور، میزان و چگونگی حمایت دولت آن کشور از یک سرمایه گذار خارجی را توصیف می کند. نرخ مصادره اموال در یک کشور عددی در بازه ی 1 تا 7 است، این نرخ در کشور فرانسه معادل عدد ۱ بوده که نشان دهنده وضعیت متوسط است. در نمودار زیر نرخ مصادره اموال در فرانسه را در سال های اخیر مشاهده می نمایید:

سرمایه گذاری در فرانسه

یکی دیگر از استاندارهای سرمایه گذاری میزان کنترل فساد توسط دولت کشور مورد نظر می باشد. نرخ کنترل فساد عددی در بازه ی ۲.۵- تا ۲.۵+ را نشان می دهد. هرچه این عدد بزرگتر باشد نشان دهنده وضعیت مناسب تر کشور مورد نظر و وجود نظام قضایی سالم تر در آن کشور است. در نمودار زیر نرخ کنترل فساد در کشور فرانسه در سال های اخیر را مشاهده می نمایید 

 ثبت شرکت در فرانسه

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار در روند سرمایه گذاری در یک کشور نیز از جمله موارد بسیار مهمی هستند که می بایست قبل از انتخاب مقصد مناسب برای سرمایه گذاری به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند. در ادامه به مطالبی را در خصوص شاخص های اقتصادی کشور فرانسه در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم:

نرخ بیکاری

نرخ بیکاری در یک کشور نشان دهنده وضعیت اقتصادی و موقعیت کاریابی و استخدام در آن کشور است. این نرخ یکی از مهمترین شاخص های اقتصادی تأثیرگذار در سرمایه گذاری است. در نمودار زیر نرخ بیکاری کشور فرانسه را در سال های اخیر مشاهده می فرمایید:

ثبت شرکت در فرانسه

تولید ناخالص داخلی

میزان تولید ناخالص داخلی یک کشور عموماً با بررسی تولید تمامی کالاها و خدمات و درآمد ملی آن کشور نشان داده می شود. در نمودار زیر نرخ تولید ناخالص داخلی فرانسه را در سال های اخیر مشاهده می نمایید:

ثبت شرکت در فرانسه

برای دریافت اطلاعات کامل در خصوص اخذ اقامت می توانید از محصول بی نظیر گام به گام تا اخذ اقامت با تدریس استاد ملک پور بهره مند شوید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول راجع به ثبت شرکت در فرانسه

✅ حداقل هزینه مورد نیاز برای ثبت شرکت در فرانسه چقدر است؟

حداقل هزینه ثبت شرکت در فرانسه در حدود ۴۰۰۰ یورو می باشد و این میزان بسته به نوع شرکت و بیزنس پلن، کاملاً متفاوت است.

✅ آیا اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت امکان پذیر است؟

برای دریافت اقامت کشور فرانسه از طریق ثبت شرکت می بایست بیزنس پلن یا برنامه تجاری متقاضی، مورد تأیید سازمان های مربوطه در کشور فرانسه قرار گیرد.

✅ مهمترین مرحله برای ثبت شرکت در فرانسه چه مرحله ای است؟

ارائه یک بیزنس پلن در فرانسه، اولین و اصلی ترین مرحله ثبت شرکت تلقی می شود.

✅ از طریق ثبت شرکت در فرانسه چه نوع اقامتی اعطا می شود؟

در صورت داشتن تمامی شروط لازم، فرد می تواند از طریق ثبت شرکت در فرانسه اقامتی به مدت ۳ سال دریافت نماید. لازم به ذکر است ثبت شرکت منجر به اخذ اقامت فرانسه برای ایرانیان نمی شود.


_____________سخن پایانی___________

چگونگی ثبت شرکت در فرانسه و مراحل آن، مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در فرانسه، هزینه ثبت شرکت در فرانسه و اقامت، ثبت شرکت sci در فرانسه و... به طور کامل در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت. همانطور که در مطالب قبلی گفته شد، با وجود شرایط نسبتاً مناسب اقتصادی در کشور فرانسه، ثبت شرکت منجر به اخذ اقامت این کشور برای ایرانیان نمی شود و بر این اساس پیشنهاد می شود برای اخذ اقامت کشور فرانسه از طرق دیگر همچون اقامت خودحمایتی اقدام شود. امید است توانسته باشیم پاسخ سؤالات شما عزیزان را در قالب این مقاله بدهیم. شما همراهان گرامی می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن های موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید. همچنین می توانید سؤالات خود را در پایان همین بخش مطرح نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی سؤالات شما عزیزان باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان