سرمایه گذاری در اروپا

30 فروردین 1402 2 نظر

سرمایه گذاری در اروپا، روش ­های مختلف مهاجرت به اروپا از طریق خرید ملک، ثبت شرکت ، خودحمایتی و... ، بهترین کشور اروپایی برای سرمایه گذاری و اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می ­گیرد.بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه­ گذاری در اروپا کدام کشور است؟آیا امکان اخذ تابعیت از طریق سرمایه ­گذاری در اروپا امکان­پذیر است؟ امروزه افراد بسیاری در سرتاسر جهان تمایل به مهاجرت و اخذ تابعیت کشورهای اروپایی را از طریق سرمایه گذاری دارند و اطلاع از تمامی شرایط  و راه­ های سرمایه ­گذاری در کشورهای اروپایی یکی از دغدغه­ های اساسی این افراد محسوب ­می­ گردد چرا که علاوه برانکه در کشورهای با رشد اقتصاد مطلوب سرمایه گذاری می کنند اگر بتوانند از این طریق اقامت یک کشور اروپایی را اخذ نمایند می توانند بدون نیاز به ویزا در تمام اتحادیه اروپا بدون محدودیت تردد داشته باشد و همچنین از خدمات رفاهی و اجتماعی سطح بالا در اروپا برخوردار گردند.  لذا این مقاله به منظور پاسخ گویی به سوالات مطرح شده توسط متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه ­گذاری در اروپا و هموار نمودن راه­ های مهاجرت از این طریق، به نگارش در آمده است. قبل از هرگونه اقدام در زمینه سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی، آگاهی و داشتن اطلاعات کامل درخصوص قوانین موجود در کشورهای اروپایی دارای اهمیت بسیار است، لذا در صورت نیاز به هرگونه مشاوره در این زمینه با مشاوران و کارشناسان موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردید.

ویدیو موسسه MIE در مورد بررسی خرید ملک در کشورهای اروپایی


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

  • شرایط عمومی سرمایه گذاری در اروپا
  • اخذ اقامت و تابعیت اروپا از طریق سرمایه گذاری
  • استاندارد های سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی در اروپا
  • روش های مختلف مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری
  1. سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک
  2. سرمایه گذاری در اروپا از طریق ثبت شرکت
  3. سرمایه گذاری در اروپا از طریق خود حمایتی
  4. سرمایه گذاری در اروپا از طریق کار آفرینی
  5. سرمایه گذاری در اروپا از طریق فرانچایز
  6. سرمایه گذاری در هاستل های اروپا
  • بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
  • بهترین سرمایه گذاری در اروپا
  • مزایای سرمایه گذاری در اروپا
  • سوالات رایج درباره سرمایه گذاری در اروپا
  • سخن پایانی درخصوص سرمایه گذاری در اروپا

 

سرمایه گذاری در ایتالیا

 

سرمایه گذاری در اروپا

شرایط عمومی سرمایه گذاری در اروپا

امروزه قاره اروپا واقع در نیم کره شمالی، مکانی سرسبز با آب و هوایی معتدل، مکانی جذاب برای بسیاری از مهاجران جهت سرمایه گذاری در اروپا تلقی می­ گردد.از موارد جالب توجه در این منطقه داشتن سیاست اقتصاد آزاد و همچنین وجود اتحادیه اروپا در راستای حمایت ازاین سیاست است.

ویدیو موسسه MIE در مورد سرمایه گذاری در اروپا


همچنین یکی از بزرگترین دستاورد های اتحادیه اروپا، مشخص نمودن محدوده شنگن است که شامل 26 کشور اروپایی می ­گردد و در واقع محدوده­ ای می­ باشد که در آن رفت و آمد بین کشورهای مشخص شده آزادانه و بدون بازرسی مرزی انجام می­ شود.متقاضیان سرمایه گذاری در اروپا باید بدانند که واحد پول اکثر کشورهای اروپایی یورو است که ­می ­تواند نکته بسیار مهمی برای سرمایه­ گذاران خارجی تلقی گردد.سرمایه­ گذاری در اروپا در صورتی که به شیوه مناسب و اصولی انجام شود، منافع مالی بسیاری را برای سرمایه گذار به دنبال خواهد داشت، اما متقاضیان مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اروپا لازم است بدانند که همه روش های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت در اروپا نمی­ شود و تنها تعدادی از آن ها که در ادامه نیز به ان ها پرداخته می­شود، اخذ اقامت را به دنبال خواهند داشت.

خرید ملک، ثبت شرکت و کارافرینی، خودحمایتی و تمکن مالی و خرید سهام از جمله روش های سرمایه گذاری در اروپا می باشند. روش هایی مانند خرید ملک فقط در کشورهایی مانند یونان، اسپانیا، قبرس جنوبی و پرتغال  منجر به اقامت می گردد اما مثلا در کشوری مانند اتریش بسیار سودده است اما منجر به اقامت نمی گردد. همچنین  تمکن مالی و خودحمایتی در کشورهایی مانند  فرانسه، پرتغال، سوییس، اتریش روشی پرطرفدار است که منجر به اقامت می گردد و نیاز به انتقال سرمایه هم ندارند. ثبت شرکت و کارافرینی نیز در برخی از کشورها تنها در صورتی منجر به اقامت می گردد که چند نفر را استخدام کرده و سودآوری داشته باشد، اما درکشورهایی مانند اتریش شما می توانید با استخدام همسر خود  به اقامت دست یابید. سیاست های موجود در زمینه سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و اتحادیه اروپا بر اساس تبعیت و پیروی از قوانین بین ­المللی است و لذا محل امنی را جهت سرمایه گذاری برای متقاضیان مهاجرت از این طریق فراهم می ­نماید.

ویدیو موسسه MIE در مورد بهترین روش مهاجرت به اروپا و آمریکا چیست؟


اخذ اقامت و تابعیت اروپا از طریق سرمایه گذاری

یکی از مناسب ­ترین راه­ ها برای مهاجرت به اروپا برای افراد دارای تمکن مالی مناسب، سرمایه گذاری در اروپا است.در برخی از روش های سرمایه گذاری افراد مقداری از سرمایه خود را صرف خرید ملک، کارآفرینی، ثبت شرکت، خرید سهام  و غیره می­ نمایند  که آثار متفاوتی را به دنبال خواهد داشت که یکی از آن ها امکان اخذ اقامت آن کشور در برخی از این روش ها است.متقاضیان سرمایه گذاری در اروپا باید بدانند که با سرمایه گذاری در برخی از کشورها می­توانند به اقامت موقت با دوره زمانی یک تا دو سال که تا پنج سال قابلیت تمدید نیز دارند، دست پیدا نمایند که بعد از 5 سال، امکان درخواست اقامت دائم اروپا نیز برای آنان فراهم می­ گردد، در کل اگر فردی مدت 5 سال در یکی از کشورهای اروپایی اقامت داشته باشد، امکان اخذ اقامت دائم برای وی فراهم می ­گردد و بدون مشکل می ­تواند در هر کشور اروپایی که تمایل دارد زندگی کرده و آزادانه در کشورهای حوزه شینگن رفت و آمد نماید.

ویدیو موسسه MIE در مورد سرمایه گذاری یورویی


فردی که اقامت دائم اروپا را دریافت کند می تواند در صورت داشتن شرایط از جمله دانش زبان به پاسپورت ان کشور نیز دست یابد. البته توجه داشته باشید که روش های مختلف سرمایه گذاری در اروپا ممکن است دارای آثار اقامتی و یا فاقد آن باشند، لذا متقاضیان باید به دقت در این زمینه به کسب اطلاعات پرداخته و حتما از مشاوره مشاورین خبره موسسات مهاجرتی معتبر بهره ­مند گردند.به عنوان مثال سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در برخی از کشورها  فاقد آثار اقامتی است، در صورتی که در بین روش های سرمایه گذاری در اروپا دارای بالاترین میزان سود دهی است. کشورهایی نظیر یونان، اسپانیا، قبرس جنوبی و پرتغال اخذ اقامت با خرید ملک را در دستور کار خود دارند اما خرید ملک در اتریش یکی از بهترین روش های سرمایه گذاری در اتریش است که به تنهایی منجر به اقامت نخواهد شد.

مثلاً فرد در خرید ملک در یونان از همان ابتدا می تواند به اقامت دائم دست یابد و در قبرس جنوبی هم با مبلغ حدود 2 میلیون یورو سرمایه گذاری در ملک از همان ابتدا پاسپورت این کشور را دریافت نماید. در روش های خودحمایتی نیز شخص پس از گذشت 5 سال می تواند به اقامت دائم دست یابد و سپس برای پاسپورت اقدام کند. ثبت شرکت در کشورهای اروپایی نیز اخذ اقامت و تابعیت کشور مقصد را به دنبال خواهد داشت، اکثر کشورها مانند اتریش در ابتدا اقامت دو سال، سپس سه سال و بعد از طی پنج سال فرد میتواند جهت اقامت دائم و در نهایت تابعیت و پاسپورت آن کشور اقدام نماید. در ادامه مقاله در هنگام بررسی انواع مختلف سرمایه گذاری به موضوع اقامت در هریک از این روش­ها نیز خواهیم پرداخت.

 

استاندارد های سرمایه گذاری و شاخص های اقتصادی در اروپا

استاندارد های سرمایه­گذاری نظیر نرخ مصادره اموال و نرخ کنترل فساد  و همچنین شاخص­ های اقتصادی نظیر نرخ تورم، تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری از موارد بسیار مهم و تاثیر گذار در زمینه سرمایه ­گذاری در اروپا می­ باشند که داشتن اطلاعات کافی از آنها می­ تواند تصمیمات سرمایه­گذاران خارجی را تحت تاثیر قرار دهد و باعث می ­گردد که متقاضیان بتوانند بهترین کشور را جهت سرمایه­ گذاری انتخاب نمایند.در واقع شرایط اقتصادی هر کشور نشان دهنده میزان امنیت اقتصادی آن کشور است و متقاضیان سرمایه گذاری در اروپا باید با بررسی این شرایط اطمینان حاصل نمایند که سرمایه آنها به کشور امنی انتقال پیدا خواهد کرد و در این زمینه تفاوت چندانی بین آنها و تبعه خود آن کشور وجود نخواهد داشت.در این بخش شاخص ­های اقتصادی و استاندرد های سرمایه گذاری در قاره اروپا را مورد بررسی قرار می دهیم تا متقاضیان سرمایه ­گذاری در اروپا با داشتن اطلاعات کافی از آمار و ارقام موجود در این زمینه بتوانند پروسه سرمایه گذاری را با موفقیت طی نمایند.

نرخ کنترل فساد

نرخ کنترل فساد یکی دیگر از استاندارد های تاثیرگذار بر سرمایه­ گذاری در اروپا است که نشان دهنده میزان تلاش هر کشور در مبارزه با فساد اقتصادی است.هرچه میزان نرخ کنترل فساد در سطح بالاتری قرار داشته باشد، میزان اطمینان سرمایه گذاران خارجی در زمینه سرمایه گذاری افزایش پیدا می­ نماید.در جدول موجود در زیر نرخ فساد در چندین کشور اروپایی نشان داده شده است:

 

نرخ کنترل فساد

نام کشور

۰٫۸۷-

اوکراین

۰٫۸۵-

روسیه

۰٫۰۷-

یونان

۰٫۲۴

ایتالیا

۰٫۶۱

اسپانیا

۰٫۶۴

قبرس

۱٫۳۲

فرانسه

۱٫۶۰

اتریش

۱٫۸۳

انگلستان

۲٫۱۵

دانمارک

۲٫۰۱

هلند

۰٫۸۵

پرتغال

۱٫۹۵

آلمان

۲٫۰۱

سوئیس

۲٫۲۱

فنلاند

 

نرخ مصادره اموال

نرخ مصادره اموال که نشان دهنده میزان سلب نمودن مالکیت خارجی به وسیله کشور مقصد و میزان تغییر عملکرد دولت نسبت به سرمایه گذاران خارجی است، دارای بازه یک تا هفت است که در آن هرچه عدد کوچکتر باشد نشان دهنده پایین بودن میزان ریسک مصادره است.این نرخ در کشورهای قاره اروپا تقریبا برابر با یک است که گویای بسیار پایین بودن ریسک مصادره اموال در این کشورها است.در جدول موجود در زیر نرخ مصادره اموال در چندین کشور اروپایی نشان داده شده است:

 

میزان ریسک سرمایه گذاری

نرخ مصادره اموال

نام کشور

کمترین ریسک

۱

سوئد

//

۱

سوئیس

//

۱

اتریش

ریسک به نسبت پایین

۲

لهستان

ریسک متوسط

۳

صربستان

ریسک بالا

۴

اوکراین

ریسک بسیار بالا

۵

ترکیه

//

۵

روسیه

//

۵

بلاروس

 

تولید  ناخالص داخلی

تولید ناخالص داخلی یکی از شاخص­ های اقتصادی نشان دهنده میزان رشد اقتصادی در یک کشور است.در جدول زیر میزان تولید ناخالص داخلی برخی از کشورهای اروپایی نشان داده شده است:

 

نام کشور

میزان تولید ناخالص داخلی (دلار آمریکا)

موناکو

۱۸۵٫۷۴۱٫۲۸

لوگزامبورگ

۱۱۶٫۶۳۹٫۸۹

سوئیس

۸۲٫۷۹۶٫۵۵

نروژ

۸۱٫۶۹۷٫۲۴

دانمارک

۶۱٫۳۵۰٫۳۵

اتریش

۵۱٫۴۶۱٫۹۵

آلمان

۴۷٫۶۰۳٫۰۳

اسپانیا

۳۰٫۳۷۰٫۸۹

ترکیه

۹٫۳۷۰٫۱۸

بلاروس

۶٫۲۸۹٫۹۴

اوکراین

۳٫۰۹۵٫۱۷

انگلستان

۲۸۵۵٫۳۰

پرتغال

۲۳۴۰۷٫۹۱

دانمارک

۶۱۳۵۰٫۳۵

هلند

۵۳۰۲۴٫۰۶

 

نرخ تورم

نرخ تورم نشان دهنده رونق اقتصادی و میزان تغییر هزینه های زندگی در یک کشور است، هرچه میزان نرخ تورم در سطح پایین تری قرار داشته باشد، ثبات اقتصادی آن کشور بالاتر است.در جدول موجود در زیر نرخ تورم برخی از کشورهای اروپایی نشان داده شده است:

 

نام کشور

نرخ تورم

ترکیه

۱۶٫۳

اوکراین

۱۱٫۰

نروژ

۲٫۸

اتریش

۲٫۰

سوئد

۲٫۰

آلمان

۱٫۷

اسپانیا

۱٫۷

فنلاند

۱٫۱

سوئیس

۰٫۹

دانمارک

۰٫۸

ایرلند

۰٫۵

انگلستان

۱٫۷۹

پرتغال

۰٫۳۸

دانمارک

۰٫۷۸

هلند

۱٫۵۹

 

نرخ بیکاری

یکی دیگر از شاخص های اقتصادی تاثیر گذار بر سرمایه گذاری در اروپا، نرخ بیکاری است که نشان می دهد امکان کاریابی در آن کشور تا چه اندازه است.در جدول موجود در زیر نرخ بیکاری برخی از کشورهای اروپایی نشان داده شده است:

 

نام کشور

نرخ بیکاری

یونان

۱۸٫۰۸

اسپانیا

۱۴٫۷۰

ایتالیا

۹٫۲۲

سوئیس

۴٫۸۷

اتریش

۴٫۶۴

هلند

۳٫۷۶

آلمان

۳٫۲۰

انگلستان

۳٫۸

پرتغال

۷٫۲

دانمارک

۳٫۷

هلند

۳٫۳

 

روش های مختلف مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری

با توجه به شاخص ها و استانداردهای مطرح شده در فوق، امروزه سرمایه گذاری در اروپا توجه بسیاری از متقاضیان دارای تمکن مالی را به خود جلب نموده است.از آن جایی که در اکثر روش های سرمایه گذاری در اروپا، متقاضی پس از مدتی می تواند جهت دریافت اقامت دائم اقدام نماید، و همچنین از آنجایی که قوانین و توافقات انجام شده در اتحادیه اروپا، اقامت حاصل از طریق سرمایه گذاری در اروپا امکان سفر افراد به دیگر کشورهای اروپایی حوزه شینگن را بدون ویزا به همراه خواهد داشت، لذا این کشورها محل مناسبی برای آن ها تلقی می گردند.روش های بسیاری جهت سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی نظیر سرمایه گذاری از طریق خرید ملک، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت، سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی ، سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی و سرمایه گذاری از طریق فارنچایز جود دارد که در ادامه آن ها را مورد بررسی قرار می دهیم.

سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک

یکی از بهترین و سود آورترین راه ها جهت سرمایه گذاری در اروپا، خرید ملک است که در صورت طی نمودن این پروسه به صورت اصولی، می تواند نتایج بسیار مطلوبی حاصل گردد. فرایند مهاجر پذیری در کشورهای اروپایی و همچنین اقتصاد در حال پیشرفت در این کشورها نشان دهنده بالا رفتن میزان سود آوری قیمت املاک در آینده است. پروسه خرید ملک تا حدودی روندی ساده است، اما متقاضیان سرمایه گذاری در اروپا از طریق خرید ملک باید بدانند که این روش در همه کشورها منجر به دریافت اقامت آن کشور نمی شود اما در کشورهایی نظیر پرتغال، فرد با خرید ملکی حدود 280 هزار یورو می تواند در مدت نسبتا کوتاه چند ماهه به اقامت خود، همسر، فرزند و والدین دست پیدا نماید. همچنین با سرمایه گذاری 350 هزار یورو امکان دریافت مقداری سود نیز از این روش میسر خواهد بود، در ادامه نیز شما قادر خواهید بود، بعد از گذشت 5 سال اقدام به درخواست شهروندی این کشور نمایید. در کشور یونان با طی کوتاه تر پروسه فرد با خرید ملکی معادل 250 هزار یورو، اقامت کشور یونان را بصورت 5 ساله دریافت می نماید و در نهایت در 7 امین سال اقامت قادر به درخواست برای دریافت پاسپورت یونان خواهد بود. در این روش نیز امکان همراهی اعضای خانواده وجود خواهد داشت. همچنین در کشور قبرس جنوبی  با مبلغی حدود 300 هزار یورو، دریافت اقامت دائم این کشور امکان پذیر است. در کشور های دیگر نظیر اسپانیا نیز با 500 هزار یورو قادر به اخذ اقامت برای خود، همسر و فرزندان و همچنین پدر و مادر خود خواهید بود. زمان اخذ اقامت در این پلن از دیگز روش ها بسیار کمتر بوده و شما این امکان را خواهید داشت تا با خریداری املاک با اجاره 10 ساله، با مبلغ حدودی 350 هزار یورو این پلن را پیش ببرید. شما پس از اقامت 10 ساله در اسپانیا می توانید نسبت به درخواست تابعیت خود اقدام نمایید. در پلن های معرفی شده فرزندان تا 24 سال قادر به همراهی شما خواهند بود.

ویدیو موسسه MIE در مورد خرید ملک در اروپا


اما باید توجه داشته باشید که خرید ملک در کشور اتریش یکی از روش های سرمایه گذاری در اتریش است اما هیچ آثار اقامتی نخواهد داشت.در کل خرید ملک در کشورهای اروپایی برای افراد دارای تمکن مالی سطح بالا مناسب می باشد.درجدول زیر برنامه خرید ملک در چندین کشور مورد بررسی قرار گرفته است:

 

نام برنامه

حداقل مبلغ (یورو)

شرط حضور

شرایط اخذ اقامت دائم

گلدن ویزای پرتغال

۳۵۰٫۰۰۰

۱ هفته در سال

بعد از ۵ سال

گلدن ویزای یونان

۲۵۰٫۰۰۰

بدون شرط حضور

از ابتدا

گلدن ویزای اسپانیا

۵۰۰٫۰۰۰

۱۸۰ روز در سال

بعد از ۵ سال

گلدن ویزای قبرس

۲ میلیون یورو خرید ملک+

اهدای ۱۵۰٫۰۰۰ یورو به دولت

شرط حضور ندارد

از همان ابتدا پاسپورت اعطا می شود

لازم به ذکر است که میزان سود دهی حاصل از خرید ملک در کشور های اروپایی تقریبا بین 5 الی 12 درصد است، البته بسته به نوع سرمایه گذاری این سود ها متغیر هستند.متقاضیان سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در اروپا باید به مواردی نظیر خرید ملک در مکان دارای آینده، نزدیک به مکان های عمومی و مراکز خرید و همچنین نزدیکی به سیستم های حمل و نقل عمومی توجه نمایند، زیرا تمامی این موارد در خرید ملک و میزان سود دهی آن ها موثر هستند.

سرمایه گذاری در اروپا از طریق ثبت شرکت

یکی از اهداف سرمایه گذاران خارجی که قصد سرمایه گذاری در اروپا را دارند، ثبت شرکت تحت عناوین مسئولیت محدود، سهامی خاص، سهای عام و یا شرکت های تعاونی و غیره است.این نوع سرمایه گذاری برای افرادی سودمند است که هم تمایل به انتقال دارایی و سرمایه خود به کشورهای اروپایی داشته و هم این که تمایل دارند تا کسب و کاری مختص خود را در یکی از کشورهای اروپایی راه اندازی نمایند.اما متقاضیان سرمایه گذاری در اروپا از طریق ثبت شرکت باید بدانند که این پروسه به تنهایی دریافت اقامت این کشور را به دنبال نخواهد داشت، اما موسسه ملک پور با ثبت شرکت در کشور اتریش تحت عنوان سرمایه گذاری در اتریش امکان ثبت شرکت و دریافت اقامت این کشور را برای افراد فراهم نموده است.شرط سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت داشتن تمکن مالی خوب در ایران است.در این پروسه در ابتدا شرکتی با صرف 3 الی 4 هزار یورو ثبت می گردد و با استخدام نمودن همسر در این شرکت، امکان دریافت اقامت اتریش برای سایر اعضای خانواده نیز ممکن می گردد و این یکی از روش های اخذ اقامت اروپا نیز هست.

از روش های دریافت اقامت به کمک سرمایه گذاری در اروپا، اقامت کار شرکت است که در آن فرد اثبات می نماید که کار شرکت منافع مالی و اقتصادی را برای کشور اروپایی به دنبال خواهد داشت.از شروط اصلی هر دوی این فرایندها ارتباط مستقیم کار شرکت با سابقه کاری و تحصیلی فرد متقاضی است.

ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش

سرمایه گذاری در اروپا از طریق خود حمایتی

یکی دیگر از راه های سرمایه گذاری در اروپا، سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی است وشرط این نوع سرمایه گذاری نیز داشتن تمکن مالی سطح بالا است و روش بسیار مناسبی برای بازنشستگان دارای تمکن مالی تلقی می گردد.این نوع اقامت برای کشورهایی مانند سوییس، اتریش، یونان، اسپانیا، پرتغال و فرانسه امکان پذیر است. طی نمودن این پروسه با هدف سرمایه گذاری در اروپا، متقاضی در ابتدا باید به کمک دارایی های نقدی و غیر نقدی و یا سندهای مالکیت، تمکن مالی خود را به اثبات برساند و همچنین نشان دهد که در ایران دارای درآمدی ماهیانه نیز می باشد.در این روش در اکثر کشورها اجازه کار برای متقاضی سرمایه گذاری در اروپا وجود ندارد اما شخص می تواند کسب و کار مختص خود را شروع نماید. در کشور پرتغال شخصی که از طریق خود حمایتی اقدام می کند اجازه کار هم خواهد داشت.

ویدیو موسسه MIE در مورد بررسی و مقایسه اقامت خود حمایتی در کشور های مختلف


در این نوع روش، نیازی به انتقال اموال به خارج از کشور وجود ندارد و فرد تنها باید تمکن مالی خود را اثبات نماید، این روش یکی از روش های اخذ اقامت اروپا نیز می باشد.در جدول زیر به پروسه خود حمایتی در برخی از کشورهای اروپایی اشاره می نماییم:

 

نام کشور

شرط حضور

شرایط اخذ اقامت دائم

افرادی که در پرونده قرار می گیرند

سوئیس

حداقل ۶ ماه در سال

در ابتدا اقامت یک ساله، تمدید به مدت یک سال دیگر و سپس تمدید به مدت سه سال و پس از ۵ سال اقامت دائم

همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال

فرانسه

۱ هفته در سال

در ابتدا اقامت یک سال، پس از تمدید سالانه و گذشت ۵ سال امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد

همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال

اتریش

حداقل ۶ ماه در سال

در ابتدا اقامت یک ساله، تمدید به مدت یک سال دیگر و سپس تمدید به مدت سه سال و پس از ۵ سال اقامت دائم

همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال

پرتغال

حداقل 6 ماه در سال

در ابتدا اقامت یک ساله و سپس دو تا اقاممت دو ساله و پس از پنج سال اقامت دایم

همسر و فرزندان تا 21 سال

سرمایه گذاری در اروپا از طریق کار آفرینی

یکی از راه های سرمایه گذاری در اروپا و روش های اخذ اقامت اروپا، سرمایه گذاری در اروپا از طریق کار آفرینی است.متقاضیان این نوع سرمایه گذاری در ابتدا باید از تمامی قوانین سرمایه گذاری اطلاع پیدا نموده تا بتوانند با آگاهی کامل، برنامه ریزی های لازم را به انجام برسانند. شرط انجام این پروسه، ارائه یک طرح کار آفرینی خلاق و جدید است و متقاضی سرمایه گذاری در اروپا از طریق کار آفرینی باید اثبات نماید که طرح وی دارای تاثیر مثبت بر اقتصاد کشور مقصد است، و علاوه بر این یک سری افراد بومی نیز باید استخدام شوند.در اکثر موارد افراد این نوع کارآفرینی را زیر مجموعه پروسه ثبت شرکت به انجام رسانده و طرح خود را در چهارچوب یک شرکت تجاری ارائه می نمایند.به عنوان مثال سرمایه گذاری از طریق کار آفرینی یکی از روش های سرمایه گذاری در اتریش می باشد و فرد متقاضی با داشتن 50 الی 100 هزار یورو به کمک این طرح می تواند به اخذ اقامت کشور اتریش دست پیدا کند.

سرمایه گذاری در اروپا از طریق فرانچایز

امروزه وجود رستوران های زنجیره ای همانند برگر کینگ، KFC، مک دونالد و غیره و همچنین هتل های مشهوری نظیر شرایتون و یلتون که دارای شعبه های بسیاری در سطح بین المللی می باشند، امکان سرمایه گذاری در اروپا از طریق فارنچایز را برای متقاضیان فراهم نموده اند.این برندها همگی سود آوری سطح بالایی را برای سرمایه گذار به دنبال خواهند داشت، زیرا با توجه به نوع برند خود به صورت مداوم در حال تبلیغات هستند.

ویدیو موسسه MIE در مورد سرمایه گذاری در فرانچایزها


متقاضیان سرمایه گذاری در اروپا از طرق فارنچایز باید بدانند که هزینه دریافت نمایندگی هر یک از این برندها با توجه به مکان و نوع خود برند متفاوت است و گاهاً نیازمند سرمایه سطح بالایی هستند، به عنوان مثال، دریافت نمایندگی مک دونالد نیازمند 900 هزار یورو سرمایه است اما برند دارای معروفیت کمتری نظیر SUBWAY، تنها نیازمند 100 هزار یورو جهت اعطای نمایندگی است.این نوع سرمایه گذاری یکی پرسودترین و پرطرفدارترین روش های سرمایه گذاری می باشند.

سرمایه گذاری در ساب وی

سرمایه گذاری در فرانچایز

سرمایه گذاری در هاستل های اروپا

یکی از بهترین و کم ریسک ترین و پر سودترین سرمایه گذاری ها در خارج از کشور، سرمایه گذاری در هاستل می باشد. هاستل ها ساختمان هایی دارای اتاق های مجزا و مستقل هستند که بدون نیاز به مهماندار و یا گرفتن کلید، تنها با داشتن کد ورود قابل اجاره و استفاده به مدت معین برای گردشگران و مسافران می باشد. این سرمایه گذاری را می توان در شاخه سرمایه گذاری در املاک قرار داد. امروزه برخلاف گذشته دیگر نمی توان به راحتی پول و سرمایه را در خارج از کشور در اختیار اشخاص قرار داد و انتظار سودآوری بدون ریسک را داشت. این نوع سرمایه گذاری جای خود را به سرمایه گذاری های کم ریسک مانند خرید ملک، هاستل و فرانچایز ها داده است. به عنوان مثال، شما با خرید هاستلی به قیمت 500 تا هزار یورو در کشور اتریش(با دریافت وامی به مبلغ سرمایه گذاری و خرید هاستل) ملک خود را به مسافران اجاره دهید و ماهیانه بین 3 تا 4 هزار یورو درآمد یورویی داشته باشید. این در حالی است که اگر بخواهید ملک خود را بصورت بلندمدت و سالیانه اجاره دهید تنها ماهیانه مبلغی در حدود 800 تا 1000 یورو را دریافت خواهید نمود. پس در نتیجه شما می توانید از پولی که بابت اجاره هاستل دریافت میکنید به همراه افزایش سالیانه مبلغ ملک خود، سالیانه از 4 تا 15 درصد سود یورویی کسب نمایید. بهترین کشورها برای خرید هاستل از لحاظ سودآوری کشورهای اتریش، کانادا، استرالیا و پرتغال هستند. شما می توانید هاستل خود را برای اجاره در سایت هایی مثل:

 • booking.com
 • kayak.com
 • nh-hotels.com

ثبت نام کنید.

ویدیو موسسه MIE در مورد سرمایه گذاری در هاستل


در پایان این بخش می بایست اشاره نماییم که امروزه بسیاری از افراد سرمایه گذار در اروپا، از خرید املاک فرسوده و تعمیر و بازسازی آنها و سپس تبدیل آنها به هاستل ها، سودهای مطلوبی را در فصول مختلف سال از طریق اجاره دادن آنها بصورت اتاق های مجزا کسب می نمایند. 

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان سرمایه گذاری در اروپا باید توجه داشته باشند که تمام پیکره اقتصاد یک کشور همانند زنجیری عمل می نمایند که رسیدن به یک اقتصاد پایدار نیازمند درست عمل نمودن تمامی بخش های این زنجیره است. یکی از موارد دارای اهمیت در انتخاب بهترین کشور برای سرمایه گذاری در اروپا نوسانات موجود در زمینه نرخ ارز و ارزش پولی آن کشور است، زیرا زمانی که میزان تغییرات نرخ ارز در یک کشور مشخص نباشد، امکان هیچ نوع برنامه ریزی طولانی مدت برای سرمایه گذار وجود نخواهد داشت. یکی دیگر از موارد دارای اهمیت در انتخاب بهترین کشور برای سرمایه گذاری خارجی و موثر بر روش های اخذ اقامت اروپا، دریافت اقامت یک کشور از طریق سرمایه گذاری است. کشور مقصد جهت سرمایه گذاری باید تضمین کننده اعطای اقامت و تابعیت از طریق سرمایه گذاری شما در آن کشور باشد و کشوری حامی سرمایه گذار خارجی است که در برابر سرمایه گذاری امکان دریافت اقامت و پاسپورت کشور خود را برای وی فراهم نماید.

در کل چندین معیار اساسی موثر بر انتخاب کشوری به عنوان بهترین کشور جهت سرمایه گذاری در اروپا عبارتند از: عدم ایجاد تبعیض بین سرمایه گذار داخلی و خارجی، وجود امکانات و شرایط جهت پیشرفت، پایین بودن نرخ مصادره اموال، اقتصاد در حال رشد و پایدار، تامین امنیت، اعطای اقامت و تابعیت و وجود نظام حقوق سالم. انتخاب کشورهای تاپ اروپایی مانند اتریش و پرتغال که از نظر شرایط اقتصادی مناسب هستند و دارای پاسپورت معتبر نیز می باشند گزینه های مناسبی هستند چرا که دراین دو کشور شما می توانید از طریق خودحمایتی بدون انتقال پول اقامت بدست اورید و سپس در هر زمینه ای که تمایل داشتید سرمایه گذاری کنید به علاوه شما می توانید با خرید ملک هم به اقامت کشور پرتغال دست یابید که هم سرمایه گذاری بسیار مطمین انجام داده اید و هم اینکه اقامت بهترین کشور اروپایی را دریافت کرده اید. از دیگر روش های سرمایه گذاری در اتریش و اخذ اقامت ثبت شرکت می باشد که یکی از بهترین راه های اخذ اقامت اروپا است.

سرمایه گذاری در اروپا

مهاجرت و اقامت اروپا

بهترین سرمایه گذاری در اروپا

تمامی روش های مختلف سرمایه گذاری در اروپا که در قسمت فوق مورد بررسی قرار گرفتند، هر یک دارای مزایا و معایب مختص به خود می باشند.اما آن دسته از سرمایه گذاری هایی که منجر به اخذ اقامت اروپا برای فرد متقاضی و خانواده وی می گردند، بهترین نوع سرمایه گذاری تلقی می گردند.ثبت شرکت در اروپا از آنجایی که امکان اجازه کار، تحصیل و زندگی در کشور مقصد را برای متقاضی به همراه دارد، می تواند یکی از گزینه­های سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی باشد.متقاضی سرمایه گذاری در اروپا با ثبت شرکت می تواند کسب و کار خود را راه اندازی نموده و در محیطی که دارای ثبات اقتصادی است پیشرفت پیدا نموده و به بازرهای جهانی دسترسی پیدا نماید.اما انجام تمامی امور مربوط به سرمایه گذاری و طی نمودن پروسه آن امری مشکل بوده و متقاضی مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری بهتر است که از مشاوره و تجربه مشاوران مهاجرتی موسسات معتبر مهاجرتی بهره مند گردد.

اقامت از طریق خودحمایتی هم از انجا که شخص نیازی به انتقال و جابجایی سرمایه ندارد می تواند یکی از گزینه های مناسب باشد. خرید ملک در کشورهایی نظیر اتریش، پرتغال، قبرس جنوبی برای ان دسته از افرادی که به دنبال سرمایه گذاری بدون ریسک هستند می تواند از بهترین گزینه ها باشد اما همانطور که گفته شد خرید ملک در کشور اتریش از روش های سرمایه گذاری در اتریش است اما منجر به اخذ اقامت نخواهد شد.

مزایای سرمایه گذاری در اروپا

سطح بالای کیفیت زندگی، وجود رفاه جتماعی، نظام آموزشی عالی، ثبات اقتصادی، طبیعت زیبا و آب و هوای خوب از جمله مواردسرمایه گذاری در استرالیا مهمی می باشند که توجه بسیاری از افراد را به سرمایه گذاری در اروپا و روش های اخذ اقامت اروپا جلب می نمایند.معمولا افرادی که متقاضی سرمایه گذاری در اروپا هستند خرید ملک را راهی برای افزایش میزان سرمایه خود، ثبت شرکت را نوعی گسترش کسب و کار خود و روش های خود حمایتی را راهی برای اخذ اقامت می دانند.یکی از مزایای اصلی سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و همچنین سرمایه گذاری در اتریش، تردد آزاد بین کشورهای حوزه شینگن و امکان زندگی در هر یک از کشورهای این حوزه است.یکی دیگر از مزیت های سرمایه گذاری در اروپا امکان داشتن یک درآمد پایدار و طولانی مدت،  حفظ سرمایه اصلی و امکان رشد سرمایه است.همچنین در برخی از کشورهای اقامت دهنده از طریق سرمایه گذاری، امکان تحصیل رایگان فرزندان نیز فراهم می باشد.تمامی این موارد از جمله مزیت هایی هستند که هر ساله مورد توجه بسیاری از متقاضیان مهاجرت هستند و آن ها را تشویق به انتقال سرمایه خود به کشورهای اروپایی می نمایند.


تحصیل در کالج لافبورو

پرسش: سلام ممنون از سایت خوبتون ، برای راه اندازی فرنچایز چه کار باید بکنم مقصد من اروپاست ، حداقل چه سرمایه ای لازم هست برای فرنچایزی نظیر subway ؟

پاسخ:


سوالات رایج درباره سرمایه گذاری در اروپا

✅آیا تمامی روش های سرمایه گذاری در اروپا منجر به اخذ اقامت می شوند؟

خیر تنها برخی از روش ها منجر به اخذ اقامت می شوند.

آیا متقاضی در روش سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی اجازه کار خواهد داشت؟

در روش سرمایه گذاری از طریق خود حمایتی در کشورهایی مانند اتریش، فرانسه  متقاضی اجازه کار ندارد اما در کشور پرتغال اجازه کار وجود دارد.

هزینه ثبت شرکت در کشورهای اروپایی چقدر است؟

هزینه ثبت شرکت در کشورهای اروپایی 3 الی 4 هزار یورو است.

خرید ملک در چه کشورهایی منجر به اخذ اقامت می شود؟

خرید ملک در کشورهایی نظیر یونان، پرتغال، قبرس جنوبی و اسپانیا منجر به اخذ اقامت می شود.


_____________________ سرمایه گذاری در اروپا و سخن پایانی _____________________

سرمایه گذاری در اروپا، بهترین کشور اروپایی برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت، مزایای سرمایه گذاری در  اروپا و اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری در این مقاله مورد بررسی قرار گرفتند. در کل، روش های گوناگونی جهت سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی وجود دارد که تمامی آن ها نیازمند تمکن مالی و شرایط مختص به خود هستند و همچنین میزان مبلغ سرمایه گذاری نیز در هر یک از این روش ها متفاوت است. برخی از این روش ها دارای امتیاز اخذ اقامت و برخی فاقد آن هستند، لذا تمامی متقاضیان سرمایه گذاری در اروپا قبل از اقدام به این کار باید تمامی عوامل، شرایط و فاکتورهای لازم را مورد بررسی قرار دهند تا بتوانند بهترین کشور را جهت سرمایه گذاری و مهاجرت انتخاب نمایند.روش های مختلفی نظیر خود حمایتی، ثبت شرکت، خرید ملک از جمله بهترین روش های سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردید.همچنین در پایان مقاله امکان ثبت سوالات شما وجود دارد تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.

امتیاز 5 از 5 ( 24 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
شایان چراغی
با سلام و خسته نباشید. ایا سرمایه گذاری در اروپا با توجه به وضعیت حال حاظر و تحریم ها برای ما ایرانی ها ممکن هست؟ ایا میتونیم اعتماد کنیم که خطری سرمایه ما رو تهدید نمیکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب در حال حاضر شما می توانید از طریق روشهای مختلف سرمایه گذاری در کشورهای مختلف اروپایی نظیر اتریش، لهستان، ایرلند و .. اقامت اخذ کنید و شما ابتدا می توانید بدون سرمایه گذاری اقامت کشوری مانند اتریش را اخذ کنید و بعد از اخذ اقامت سرمایه گذاری کنید. برای اخذ اطلاعات دقیقتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید. سپاس
عماد صالحی
با سلام. شرایط خرید ملک در ترکیه به چه صورتی است؟ آیا اقامت ترکیه را می توان از طریق خرید یا اجاره ملک بدست اورد؟ نحوه اقامت و اقامت دائم و تابعیت این کشور به چه صورت است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شما با اجازه ملک می توانید اقامت یک ساله ترکیه در برخی مناطق را دریافت نمایید. ضمن اینکه با خرید ملک با ارزش کمتر از 250 هزار دلار نیز امکان دریافت اقامت 3 ساله را به شما می دهد. در صورتی که ملک خریداری شده ارزشی بالاتر از 250 هزار دلار داشته باشد شما از ابتدا می توانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید. در حال حاضر موسسه ملک پور پروژه هایی با شرایط خاص برای دریافت پاسپورت ترکیه ارائه می نماید که برای اطلاع از شرایط ویژه آن می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل نمایید.
مشاوره رایگان