شرایط تحصیل در مجارستان

37 نظر

مجارستان دارای ده ها دانشگاه محبوب، مقرون به صرفه است که دوره های انگلیسی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهند. هزینه زندگی در مجارستان به طور کلی کمتر از سایر کشورهای اروپایی است. شرایط پذیرش برای تحصیل در مجارستان از استانداردهای فرآیند بولونیا به معنی اخذ مدرک لیسانس برای ورود به دوره های کارشناسی ارشد و دکترا پیروی می کند. طول تحصیل لیسانس در مجارستان 3 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا 4 سال است.

 • شرط معدل: برای ورود به کالج حدااقل نمره 2 و برای ورود به دانشگاه حداقل معدل 3 بر اساس رتبه بندی (GPA) را داشته باشید.
 • مهارت زبان:
  • کارشناسی: نمره 60 تافل و حداقل نمره 5.0 آیلتس
  • کارشناسی ارشد: 70 تافل ، 5.5 آیلتس
  • دکترا: 80 تافل 6.5 آیلتس
 • شرایط کار در حین تحصیل: حداکثر 30 ساعت در هفته کار دانشجویی
 • گپ تحصیلی: 5 تا 6 سال وقفه تحصیلی 
 • متوسط شهریه سالانه: بین 5000 تا 7500 یورو

دانشجویان بین المللی که می خواهند بخشی از هر موسسه آموزش عالی در مجارستان باشند باید ویزای دانشجویی دریافت کنند. شرط کلیدی برای دریافت ویزای دانشجویی مجارستان این است که قبل از شروع فرآیند درخواست خود، باید در دانشگاه مجارستان پذیرفته شوند.

چنانچه پس از مطالعه این مقاله کماکان سوالی در ذهن شما خواننده گرامی در باب موضوع تحصیل در مجارستان باقی ماند، در تماس با متخصصان موسسه ملک پور و استفاده از مشاوره های تلفنی رایگان آن ها پس از تماس تلفنی و یا تکمیل فرم تماس، تردیدی به خود راه ندهید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تحصیل در مجارستانتحصیل در مجارستان

نظام آموزشی مجارستان

سیستم آموزشی مجارستان یک سیستم جامع و ساختار یافته است که آموزش را از مقطع ابتدایی تا آموزش عالی ارائه می دهد. این توسط وزارت ظرفیت های انسانی تنظیم می شود و از یک برنامه درسی پیروی می کند که برای ارائه آموزش جامع به دانش آموزان طراحی شده است. در اینجا یک نمای کلی از سیستم آموزشی مجارستان آمده است:

 • آموزش اجباری: تحصیل در مجارستان برای همه کودکان بین 3 تا 16 سال اجباری است. در حالی که مهد کودک در مجارستان (bölcsöde) برای کودکان زیر 3 سال در دسترس است، کودکان باید در مهد کودک (óvoda) ثبت نام کنند. از سن 3 سالگی، مراقبت روزانه حرفه ای و آموزش اولیه را دریافت می کنند و کودکان را برای ورود به مدرسه آماده می کنند.
 • آموزش ابتدایی: آموزش ابتدایی در مجارستان از سن 6 سالگی شروع می شود و پایه و اساس آموزش عمومی را برای 6 تا 14 سال فراهم می کند. پس از آن، دانش‌ آموزان می‌ توانند تحصیلات اصلی خود را در یک موسسه متوسطه (ISCED 3)؛ در یک دبیرستان متوسطه، یک دبیرستان فنی حرفه‌ ای، ادامه دهند. آموزش ابتدایی به دو مرحله تقسیم می شود: چهار سال اول "általános iskola" و چهار سال بعدی "gimnázium" نامیده می شود. برنامه درسی آموزش ابتدایی شامل موضوعاتی مانند زبان و ادبیات مجارستانی، ریاضیات، تاریخ، جغرافیا، علوم، هنر، تربیت بدنی و زبان های خارجی است.
 • آموزش متوسطه: دانش آموزان پس از اتمام دوره ابتدایی می توانند مسیرهای مختلفی را در دوره متوسطه بر اساس علایق و توانایی های خود انتخاب کنند. گزینه ها عبارتند از:
  • Gimnázium: این یک مدرسه متوسطه عمومی است که دانش آموزان را برای آموزش عالی آماده می کند. این یک برنامه درسی گسترده با تأکید زیادی بر موضوعات دانشگاهی ارائه می دهد.
  • Szakközépiskola: اینها مدارس متوسطه حرفه ای هستند که هم آموزش عمومی و هم آموزش حرفه ای تخصصی ارائه می دهند. دانش آموزان می توانند از بین رشته های حرفه ای مانند مهندسی، تجارت، مهمان نوازی و مراقبت های بهداشتی انتخاب کنند.
  • Szakiskola: اینها مدارس حرفه ای هستند که در درجه اول بر آموزش عملی و آماده سازی دانش آموزان برای مشاغل یا حرفه های خاص تمرکز دارند.
 • آموزش عالی: در مجارستان، آموزش عالی توسط تعدادی از کالج ها و دانشگاه ها ارائه می شود. تحصیل در اولی 4 سال طول می کشد، اما در دومی تا 6 سال طول می کشد. در هر دو مورد، دانش آموزان باید امتحانی را در پایان تحصیلات خود بگذرانند تا مدرک خود را دریافت کنند. آموزش عالی و دانشگاه های مجارستان روز به روز در میان دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در خارج از کشور هستند، محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در مجارستان


تحصیل در مجارستان در مدارس

با توجه به اینکه تحصیل در مجارستان در مدارس، تا سن 18 سالگی می باشد و به دو بخش ابتدایی و دبیرستان تقسیم می گردد؛ بهتر است که در این قسمت از مقاله به هر یک از این بخش ها به تفصیل پرداخته شود و شرایط آن ها را برای شما اعلام داریم:

 • تحصیل در مجارستان در مدارس در مقطع دبستان

تحصیل در مجارستان با یک دوره پیش دبستانی با مدت زمان بیش از سه سال، برای کودکان 3 تا 7 سال آغاز می‌ گردد. تحصیل در سال آخر پیش دبستانی برای همه اجباری است. بعد از پیش دبستانی، دوره دبستان آغاز می‌ شود و به دو دوره سطح اول و دوم تقسیم می‌ گردد که دوره اول 4 سال و دوره دوم 2 تا 3 سال است. متقاضیان تحصیل در مجارستان باید بدانند که تحصیلات در مقطع دبستان در کشور مجارستان شامل سیکل و دوره اول برای دانش آموزان سنین 7 تا 14 سال بوده و دارای 8 سطح است. کودکان 6 تا 7 سال در سطح اول، 7 تا 8 سال در سطح دوم، 8 تا 9 سال در سطح سوم، 9 تا 10 سال در سطح چهارم، 10 تا 11 سال در سطح پنجم، 11 تا 12 سال در سطح ششم، 12 تا 13 در سطح هفتم و 13 تا 14 سال در سطح هشتم دسته بندی می‌ شوند. متقاضیان تحصیل در مجارستان در صورت نیاز به درخواست ویزا برای همراهان خود باید به این نکته دقت داشته باشند که صدور ویزای همراه برای والدین دانش آموزانی که در سطح دبستان به تحصیل می‌پردازند، فقط با توجه به شرایطی خاص و در اداره مهاجرت این کشور صادر می گردد. بنابراین بهتر است که متقاضی تحصیل در مقطع دبستان کشور مجارستان، دارای قیم قانونی باشد و یا اینکه یکی از مدارس شبانه روزی را جهت تحصیل انتخاب نماید. لازم به ذکر است که برای افراد تحصیل کننده در مقطع لیسانس و بالاتر، ویزای همراه صادر می‌ شود.

 • تحصیل در مجارستان در مدارس در مقطع دبیرستان

پس از دوران ابتدایی، مقطع دبیرستان آغاز می‌شود که دارای تنوع بسیار بوده و معمولاً شامل دوره های 4، 5، 6 و 8 سال است. دانش آموزان متقاضی تحصیل در مجارستان از سنین 10، 12 یا 14 سال وارد این مقطع شده و تحصیل آن ها تا سنین 18 یا 19 سال در دبیرستان به طول می انجامد. علاوه بر دبیرستان‌ها، مدارس فنی حرفه ای شامل یک دوره 4 سال و همچنین هنرستان های شامل دوره های 2 تا 4 سال در کشور مجارستان وجود دارند. پس از اتمام دوره دبیرستان، و یا تحصیل در هنرستان و فنی حرفه ای، دانش آموز مدرک دیپلم دریافت می‌نماید. متقاضیان تحصیل در کشور مجارستان باید بدانند که دوره دبیرستان در این کشور شامل سه سطح اول، دوم و سوم است که در مقایسه با سیستم آموزشی در ایران همان دوره اول، و دوم دبیرستان و پیش دانشگاهی می‌باشند. دوره دبیرستان برای دانش آموزان در محدوده سنی 16 تا 18 سال است. ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل در مجارستان، همانند دوره دبستان فقط با موافقت اداره مهاجرت مجارستان صورت می‌پذیرد. بهتر است که دانش آموز متقاضی تحصیل، در این کشور دارای قیم بوده و یا اینکه یکی از مدارس شبانه روزی را جهت تحصیل انتخاب نماید. در کل سه نوع مدرسه متوسطه در کشور مجارستان وجود دارد که عبارتند از:

 • Gimnázium: یک دوره دو سال آموزش دهنده زبان های خارجی
 • Szakközépiskola:نوعی هنرستان حرفه ای
 • Szakmunkásképző Szakiskola: نوعی آموزشگاه حرفه ای ارائه دهنده خدمات به دانش آموزان جامانده از تحصیل در دوره ابتدایی

پس از پایان دوره دبیرستان، دانش آموزان در آزمون نهایی که در واقع راهی برای ورود به دانشگاه نیز می‌ باشد، شرکت می‌ نمایند. آزمون کتبی ریاضی، آزمون شفاهی و همچنین کتبی دستور زبان، زبان های خارجی و تاریخ و همچنین آزمون شفاهی با انتخاب یک موضوع توسط خود دانش آموز انجام می گیرد.

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی

متقاضیان تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی باید بدانند که دوره لیسانس در این کشور یک دوره 3 تا 4 سال است که یکی از شرایط ورود به این مقطع داشتن دیپلم معتبر می باشد. لازم به ذکر است که تحصیل در مقطع لیسانس نیازمند مدرک زبان نمی‌ باشد و دانشجوی متقاضی تحصیل در کشور مجارستان با توجه به رشته خود می‌ تواند در حین تحصیل، به یادگیری زبان انگلیسی و یا آلمانی بپردازد. دانشجوی دوره لیسانس مجاز است که 20 ساعت در هفته کار نماید؛ البته در ایام تعطیل، امکان پر کردن این 20 ساعت به صورت تمام وقت وجود دارد. پزشکی و پیش پزشکی از رشته های بسیار پرطرفدار تحصیل در کشور مجارستان می‌ باشند. متقاضیان تحصیل در مجارستان پس از گذراندن دوره پیش پزشکی می‌ توانند. برای تحصیل در کشورهایی مانند آلمان، اتریش و انگلستان اقدام نمایند. دانشگاه های مجارستان، خوابگاه هایی را در اختیار دانشجویان خود قرار می‌ دهند و همچنین متقاضیان تحصیل در مجارستان می‌ توانند در خود این خوابگاه ‌ها، کتابخانه و یا رستوران دانشگاه مشغول به کار گردند. متقاضی تحصیل در مجارستان در مقطع لیسانس در ابتدا باید بتواند ویزای دانشجویی این کشور را فراهم نماید که این نوع ویزا دارای بیمه رایگان نیز می‌ باشد. در کل، تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی شامل مزایایی است که عبارتند از:

 • شهریه مناسب تحصیل در مقطع لیسانس
 • تحصیل در کشوری با استانداردهای رفاهی سطح بالا
 • فراهم بودن امکان ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و دکتری
 • امکان تحصیل در دانشگاههای معتبر اروپایی
 • مجوز کار
 • زندگی و تحصیل در کشوری با آب و هوای عالی
 • دریافت مدرک دانشگاهی معتبر

تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد

کشور مجارستان دارای 69 دانشگاه معتبر است که شامل دانشگاه های دولتی و خصوصی می‌گردند. در این دانشگاه ها رشته هایی نظیر پزشکی، مهندسی، مدیریت، هنر و غیره ارائه می‌گردند. یکی از گزینه های ادامه تحصیل در مجارستان برای متقاضیان تحصیل در مجارستان، دوره کارشناسی ارشد است. کشور مجارستان دارای سیستم آموزشی عالی و با قدمت چندین هزار ساله است. امروزه حدود 20 هزار دانشجوی بین المللی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این کشور مشغول به تحصیل می‌باشند. هم اکنون 4 دانشگاه در کشور مجارستان در بین 800 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

دوره فوق لیسانس در کشور مجارستان یک دوره تحصیلی 1 الی 2 ساله است که شرط ورود به آن، داشتن مدرک لیسانس است. متقاضی تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان باید بداند که رشته انتخابی وی در مقطع فوق لیسانس باید همان رشته انتخابی در مقطع لیسانس باشد. متقاضی تحصیل در مجارستان، برای تحصیل در دوره فوق لیسانس نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد و می‌تواند در حین تحصیل، به یادگیری زبان انگلیسی و آلمانی بپردازد. متقاضی تحصیل در این کشور در مقطع کارشناسی ارشد، مجوز 20 ساعت کار در هفته را دارد اما نمی‌تواند در تعطیلات بین دو ترم، این 20 ساعت را پر نماید. لازم به ذکر است که دانشجویان مقطع فوق لیسانس می‌ توانند برای دریافت ویزای همراه اقدام نمایند. یکی از موارد جالب توجه در خصوص تحصیل در مجارستان، امکان شرکت در دوره زبان در مجارستان می باشد. از آن جایی که متقاضیان برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مجارستان نیازمند ارائه مدرک زبان با نمره مناسب می باشند، در صورت کسب نمره پایین تر می توانند در دوره زبان در مجارستان شرکت کرده و پس از افزایش نمره زبان خود، تحصیل در دوره اصلی را آغاز نمایند.

تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری

یکی از گزینه های ادامه تحصیل برای متقاضیان تحصیل دکترا در مجارستان است. دوره دکتری به دو صورت بورسیه و یا بدون بورسیه ارائه می‌ گردد که دریافت بورس تحصیلی در واقع شرایط ایده آلی برای اعزام دانشجو به مجارستان را فراهم نموده و نوعی اشتغال می باشد. تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری، شامل یک دوره تحصیلی 3 تا 5 سال است و یکی از شرایط ورود به این دوره، داشتن مدرک فوق لیسانس معتبر می باشد. متقاضیان تحصیل در کشور مجارستان باید بدانند که امکان فراگیری زبان انگلیسی، البته در شرایط غیر بورسیه ای، در حین تحصیل برای آنها فراهم می باشد. موسسه ملک پور خدمات ویژه ای را برای داوطلبان تحصیل دکترا در مجارستان ارائه کرده است. در این خدمات، داوطلبان دکترا در مجارستان نیاز به ارائه مدرک زبان، مقالات ISI و یافتن استاد راهنما و دریافت تایید وی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه نمی باشند. توجه داشته باشید که عدم نیاز به ارائه مدرک زبان جهت تحصیل در مجارستان، صرفاً برای دانشجویان مقطع دکترا بوده و این امر تنها در اخذ پذیرش صادق می باشد. بنابراین به منظور دریافت ویزای تحصیلی مجارستان، ارائه مدرک زبان مورد نیاز می باشد. متقاضی تحصیل در کشور مجارستان در این مقطع، مجاز به 30 ساعت کار در هفته می باشد و می ‌تواند در حین تحصیل به انجام کارهای تحقیقاتی بپردازد. همچنین فرد می‌تواند درخواست ویزای همراه نماید. در کل، دو نوع مدرک دکتری شامل PhD و DLA یا دکتری در رشته هنر توسط دانشگاه‌ ها ارائه می‌گردند که هر دو مدرک دارای ساختار و عملکرد یکسانی هستند.

شرایط سنی تحصیل در مجارستان

در اینجا خلاصه ای از شرایط سنی برای تحصیل در مجارستان آمده است:

 • آموزش اجباری: تحصیل در مجارستان بین سنین 6 تا 16 سال اجباری است.
 • مدرک لیسانس: برای درخواست برای برنامه لیسانس در مجارستان،حداقل سن 18 سالگی است و هیچ شرط حداکثر سنی خاصی در دوره کارشناسی وجود ندارد.
 • کارشناسی ارشد: حداقل سن 20 سالگی
 • مدرک دکترا: حداقل سن 20 سالگی

تحصیل در مجارستان با مدرک دیپلم

برای تحصیل در مجارستان با مدرک دیپلم، شرایط زیر لازم است:

 • دانش آموزان بالقوه باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان یا گواهی پایان دوره متوسطه باشند که باید به مجارستانی یا انگلیسی ترجمه شود.
 • مهارت های زبانی: دانش آموزان باید سطح دانش خود را از زبان مجارستانی یا انگلیسی، بسته به برنامه و موسسه ثابت کنند. در برخی موارد، ممکن است دانش‌آموزان ملزم به گذراندن دوره‌های واجد شرایط اضافی به نام «دوره‌ های آمادگی» شوند.
 • به رسمیت شناختن دیپلم و مدارک تحصیلی: دانش آموزان باید مدرک دیپلم خود را توسط مقامات مجارستان به رسمیت شناخته شوند. دانش آموزان می توانند از وب سایت ENIC بازدید کنند تا به رسمیت شناختن مدرک خود را بررسی کنند.
 • بورسیه تحصیلی: امکان دریافت بورسیه تحصیلی با مدرک دیپلم و حتی تحصیل رایگان در دانشگاه های مجارستان امکان پذیر است.

بورسیه تحصیل در مجارستان

از آنجایی که تقاضا از جانب متقاضیان برای دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان روز به روز در حال افزایش می باشد، کشور مجارستان طرحی به نام stipendium hungaricum را برای دانشجویان خارجی ارائه نموده که همان بورسیه تحصیلی کشور مجارستان است. در سال 2018 حدود 4100 دانشجو و در سال 2019 حدود 5000 دانشجوی بورسیه در مقاطع مختلف در دانشگاه ‌های کشور مجارستان مشغول به تحصیل بودند. این بورسیه هر سال تقریبا به 5000 داوطلب تعلق می گیرد که سال 2021 نیز از این قاعده مستثنی نیست. متقاضیان تحصیل در مجارستان باید بدانند که این طرح، شامل کشورهای دارای قرارداد تعامل فرهنگی و تبادل دانشجو با کشور مجارستان می‌گردد. بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی دوره 2 تا 4 سال، کارشناسی ارشد 1.5 تا 2 سال و دکتری 2 سال است. متقاضیان تحصیل در این کشور که بورسیه دریافت می‌ نمایند، هزینه ای را بابت تحصیل پرداخت نمی‌ نمایند و در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کمک هزینه ای معادل 130 یورو، دکتری معادل 450 یورو ماهیانه دریافت می‌ کنند. اسکان دانشجویان دریافت کننده بورسیه، رایگان می باشد. متقاضیان تحصیل در کشور مجارستان از طریق بورسیه تا 15 ژانویه هر سال می‌ توانند اقدام نمایند و در ماه جولای، نتایج اعلام می‌ گردند. دانشجوی پذیرش شده بورسیه تا 30 سپتامبر فرصت خواهد داشت که خود را به دانشگاه معرفی نموده و وارد خاک مجارستان شود. مدارک مورد نیاز جهت دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان عبارتند از: مدرک زبان، مدارک و سوابق تحصیلی و انگیزش نامه. در دوره دکتری علاوه بر موارد ذکر شده، ارائه طرح تحقیقاتی و همچنین 2 توصیه نامه از جانب اساتید دانشگاه محل تحصیل دانشجو ضروری است.

تحصیل رایگان در مجارستان

به صورت کلی هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور مجارستان از 16 تا 25 هزار یورو بوده و نسبت به باقی کشورهای اروپا پایین تر است و بسته به رشته این هزینه ها می تواند متفاوت باشد؛ اما برای دانشجویان بین المللی رایگان نخواهد بود و متقاضی لازم است که هزینه تحصیل خود را در این کشور پرداخت نماید. تنها روشی که می توان از طریق آن برای تحصیل رایگان در مجارستان اقدام نمود تحصیل از طریق بورسیه های تحصیلی می باشد که در قسمت قبل بررسی شد.

هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان

پایین بودن هزینه تحصیل در مجارستان، بسیار مورد توجه دانشجویان متقاضی تحصیل در مجارستان می باشد. هزینه تحصیل در این کشور بسته به رشته تحصیلی متفاوت است اما در بسیاری از رشته ها هزینه تحصیل در مجارستان در حدود 2500 الی 3000 یورو به ازای هر سال خواهد بود. البته برای رشته های مهندسی و پزشکی این رقم بالاتر خواهد بود. برای رشته های مهندسی این رقم می تواند تا 5000 یورو افزایش یابد و برای رشته های پزشکی می تواند بین 6 الی 8 هزار یورو برای شما هزینه داشته باشد. افرادی که قصد ورود به کالج های کشور مجارستان را دارند، می تواند با هزینه حدود 5 تا 8 هزار یورو در این کالج ها مشغول به تحصیل شوند.

در جداولی که در زیر برای شما آورده ایم به هزینه های جاری زندگی مربوط به خورد و خوراک و در جدولی مجزا به هزینه های مربوط به اقامت و تهیه مسکن در خلال دوره تحصیل در مجارستان اشاره کرده ایم:

میانگین هزینه های مربوط به خورد و خوراک در طی تحصیل در مجارستان

میانگین هزینه ها (یورو)

میانگین هزینه لازم برای یک وعده صبحانه

1 الی 3

میانگین هزینه لازم برای یک وعده غذا در میان رستوران های این کشور

2 الی 5

میانگین هزینه لازم برای یک ساندویچ با برند مک دونالد که به صورت معمولی

3 الی 6

میانگین هزینه برای صرف یک وعده غذا در رستوران های خارجی یعنی غیر مجاری

حداقل 8

میانگین هزینه برای صرف یک وعده غذا در رستوران هایی که به صورت ایرانی و عربی

حداقل 10

میانگین هزینه برای صرف یک وعده غذا در رستوران هایی که ویژه سرو فست فود

حداقل 6

1 لیتر شیر

0.94

برنج (سفید)، (1 کیلوگرم)

0.90

پنیر محلی (1 کیلوگرم)

5.20

موز (1 کیلوگرم)

1.26

در جدول زیر برای بررسی بیشتر هزینه های زندگی، طیفی از هزینه های مربوط به اجاره و خرید مسکن در خارج و در مرکز شهر ارائه گردیده است:

میانگین هزینه های مربوط به تهیه مسکن 

میانگین هزینه ها (یورو)

میانگین هزینه لازم برای اجاره نمودن یک سوئیت

600 الی 700

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

62/387

اجاره آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر

65/288

خرید آپارتمان در مرکز شهر هر متر مربع

982/1

خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر هر متر مربع

304/1

تحصیل پزشکی در مجارستان

از آنجایی که تحصیل در مجارستان با هزینه پایین تری نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر همراه است، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار می گیرد. تحصیل پزشکی در مجارستان با هزینه به صرفه و در عین حال بهره مندی از کیفیت بالای آموزش و زندگی در این کشور همراه است. افراد می توانند به زبان مجاری و یا انگلیسی به تحصیل پزشکی در این کشور بپردازند که البته تسلط بر زبان بومی یا مجارستانی این کشور، برای بهبود برقراری ارتباط با بیماران الزامی می باشد. تحصیل پزشکی در این کشور ملزم به شرکت در ازمون ورودی پزشکی مجارستان می باشد. دوره یک ساله پیش پزشکی در کشور مجارستان برگزار می شود که در آن به تقویت زبان و دروس ازمون ورودی پزشکی مجارستان پرداخته می شود. با شرکت در این کلاس ها، آمادگی فرد برای پذیرش در ازمون ورودی پزشکی مجارستان یا کشورهای دیگر اروپایی افزایش می یابد. لازم به ذکر است که دانشجو پس از پایان دوره 6 ساله تحصیل پزشکی در مجارستان می تواند وارد بازار کار این کشور شده و یا برای یافتن کار در دیگر کشورهای اروپایی و حوزه شنگن اقدام نماید. 

کار دانشجویی ضمن تحصیل در مجارستان

در این بخش از مقاله به بررسی کار دانشجویی ضمن تحصیل می پردازیم. یکی از سوالاتی که برای هر متقاضی تحصیل در مجارستان پیش می آید این است که آیا امکان کار ضمن تحصیل وجود دارد و اینکه چند ساعت در هفته دانشجو می تواند کار کند؟ همانند اکثر کشورها که دانشجو می تواند کار پاره وقت ضمن تحصیل در اکثر مقاطع را داشته باشد، در کشور مجارستان نیز دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، اجازه کار پاره وقت به مدت 20 ساعت در هفته را داراست. در مقطع دکترا نیز دانشجو 30 ساعت اجازه کار نیمه وقت در هفته دارد. با توجه به این که هزینه های زندگی در کشور مجارستان به نسبت دیگر کشورهای حوزه شنگن مانند سوئیس، آلمان و اتریش ارزان و کمتر است، شخص دانشجو می تواند بخش زیادی از هزینه های زندگی و خورد و خوراک خود را با کار ضمن تحصیل پوشش دهد.

شرایط اخذ ویزای همراه مجارستان

اگر متقاضی تحصیل در مجارستان، همسر، فرزند زیر 18 سال از یک تبعه مجارستانی و یا سرپرست فرزند زیر 18 سال دارای تبعه مجارستانی باشد، تا زمان اقامت این فراد در کشور مجارستان، وی می‌تواند در این کشور زندگی کرده و دارای اجازه اقامت خواهد بود. هر فردی با هدف دور هم آوردن خانواده می‌تواند جهت اقامت درخواست نماید. برای انجام این کار شرایطی وجود دارد که عبارتند از:

 • اجازه اقامت
 • فضای کافی جهت زندگی افراد خانواده با تایید سفارت یا کنسولگری مجارستان
 • داشتن تمکن مالی به منظور تامین هزینه ها با تایید مقامات مجارستانی

همانگونه که بیان گردید ویزای صادر شده برای خانواده که همان ویزای همراه می باشد، به همسر و فرزندان زیر 18 سال اجازه می‌دهد تا به فر متقاضی تحصیل در مجارستان بپیوندند. فرد دارای مجوز اقامت باید یک سری اطلاعات را جهت درخواست ویزای همراه ارسال نماید. در صورتی که خانواده دارای شرایط خاص مورد نظر باشد می‌توانند به همسر و یا والدین خود در مجارستان بپیوندند. فرد عضو اتحادیه اروپا و یا سوئیس، با داشتن گذرنامه می‌تواند برای اخذ اقامت مجارستان اقدام نماید و در عرض سه ماه پس از ورود نام خود را در دفتر ثبت نام مربوط به ساکنان ثبت کند. اما اگر متقاضی تحصیل در مجارستان دارای تابعیت کشورهای دیگر باشد، باید با توجه به ملیت خود درخواست اقامت و الحاق خانواده دهد. باید توجه داشته باشیم که فرد متقاضی ویزای همراه باید با ویزای توریستی وارد کشور شده و سپس جهت ویزای بلند مدت درخواست دهد. مدت زمان ویزای توریستی 3، 6 یا نه ماه بوده و سپس شخص به کمک راه های نظیر ثبت شرکت، کار، سرمایه گذاری، خرید اوراق بورس، و… می تواند جهت اقامت طولانی مدت اقدام نماید.

معرفی دانشگاه های برتر مجارستان

دانشگاه ‌های کشور مجارستان از رنکینگ بالایی در میان کشورهای اروپایی به خصوص در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی برخوردارند و ضمن داشتن اساتید مجرب، دوره ‌های تخصصی به زبان انگلیسی نیز در آن ها برگزار می‌شود. همچنین امکان ترانسفر به دانشگاه‌ های آلمان و اتریش و ادامه تحصیل رایگان در آن ها نیز برای دانشجویان فراهم است. این مقاله توسط متخصصان موسسه ملک پور در باب موضوع تحصیل در مجارستان به رشته تحریر در آمده و کپی برداری از آن، مخالف موازین اخلاقی و ممنوع است. در جدول زیر لیست چند دانشگاه از دانشگاه برتر مجارستان به همراه رتبه های جهانی آن ها برای متقاضیان تحصیل در مجارستان نشان داده شده است:

نام دانشگاه در مجارستان

رنکینگ جهانی

Eötvös Loránd Tudományegyetem

432

Debreceni Egyetem

936

Budapesti Muszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

1252

Szegedi Tudományegyetem

1398

Pécsi Tudományegyetem

1534

Közép-Európai Egyetem

1541

Semmelweis Egyetem

2549

Eszterházy Károly Egyetem

2636

Széchényi István Egyetem

3201

István Egyetem

3399

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیل در مجارستان

دریافت ویزای تحصیلی کشور مجارستان برای متقاضیان تحصیل در مجارستان دارای شرایط و مدارک خاصی می باشد. حداقل سن فرد متقاضی ویزای تحصیلی و اقامت در مجارستان، 18 سال است و بررسی درخواست و صدور ویزا، نیازمند پروسه ای 1 الی 3 ماه می باشد. در ادامه، مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیل کشور مجارستان ارائه گردیده اند:

 • انگیزش نامه شخص متقاضی برای تحصیل
 • کلیه مدارک تحصیلی شخص متقاضی برای تحصیل
 • مدرک زبان شخص متقاضی برای تحصیل در مجارستان
 • رسید پرداخت شهریه شخص متقاضی برای تحصیل در کشور مجارستان
 • عکس استاندارد شخص متقاضی برای تحصیل در مجارستان
 • مدارک هویتی برای شخص متقاضی برای تحصیل در مجارستان
 • پرینت بانکی نشان دهنده تمکن مالی شخص متقاضی برای تحصیل در مجارستان
 • رسید 60 یورویی پرداخت هزینه سفارتهای مجارستانی در کشورهای دیگر و رسید 18000 فارینت هزینه پرداخت شده در خود کشور مجارستان
 • اجاره نامه یک ماه به بالا در شهر محل تحصیل شخص متقاضی برای تحصیل در کشور مجارستان

موقعیت کار پس از تحصیل در مجارستان

افراد ساکن یا دارای شهروندی خارج از اتحادیه اروپا، جهت کار در مجارستان باید دارای ویزای کار باشند تا به کمک آن، ابتدا وارد این کشور شده و سپس کار نمایند. در صورتی که متقاضی کار پس از دوره تحصیل در مجارستان، از جانب کارفرمای مجارستانی پیشنهاد کاری دریافت نماید، دارای پیشنهاد کاری از جانب کارفرمای مجارستانی باشد؛ انجام تمامی مراحل اداری بر عهده خود کارفرما است. کارفرما اسناد مختلف نظیر مدارک تحصیلی و مدارک مربوط به سلامت جسمانی فرد را به اداره مهاجرت مجارستان تحویل می‌ دهد. کاریابی نیاز به داشتن مهارت ها و دانش مربوطه می باشد که تأثیر بسیار زیادی در متقاعد کردن کارفرما و موفقیت در مصاحبه دارد. شرایط کار در خارج از کشور، اطلاعاتی نظیر بازار کار کشورهای مختلف و مهارت های کاریابی در خارج از کشور، در محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور توسط مدیر موسسه ملک پور تدریس شده است؛ به گونه ای که با تهیه و مشاهده این محصول می توانید سابقه کاری و مدارک تحصیلی خود را به بهترین نحو ممکن به کارفرما ارائه داده و موفقیت خود در کسب موقعیت کاری مورد نظر را تضمین نمایید.

کار در ایرلند

پس از دریافت پیشنهاد کاری، فرد می‌تواند برای دریافت ویزای کاری اقدام نماید. مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای کار عبارتند از:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • شناسنامه و کارت ملی
 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده توسط متقاضی
 • عکس رنگی شخص متقاضی برای تحصیل در مجارستان
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • کپی مدارک تحصیلی و مدارک حرفه ای
 • رزومه کاری شخص متقاضی برای تحصیل در مجارستان
 • قرارداد کاری امضا شده توسط شخص متقاضی و کارفرما
 • اثبات محل سکونت شخص متقاضی برای تحصیل در کشور مجارستان

تحصیل در مجارستان

اخذ اقامت و تابعیت پس از تحصیل در مجارستان

متقاضی تحصیل در مجارستان که با پذیرش تحصیلی وارد این کشور شده و هدف وی دریافت اقامت طولانی مدت مجارستان می باشد، می بایست به محض ورود، یکی از انواع روش‌های مهاجرتی را انتخاب نماید. دریافت اقامت با کمک روش های کارآفرینی، ازدواج، ثبت شرکت، پناهندگی و سرمایه گذاری امکان پذیر می باشد. لذا دانشجو باید پس از فارغ التحصیلی، یکی از این روش‌ها را جهت اخذ تابعیت انتخاب نماید.

 • اخذ اقامت از طریق کار

همانگونه که قبلاً اشاره نمودیم، دانشجویان در مجارستان در حین تحصیل، مجاز به کار کردن پاره وقت هستند و اگر متقاضی تحصیل در مجارستان پس از اتمام تحصیل بتواند پیشنهاد شغلی (job offer) از جانب کارفرمای مجارستانی دریافت کند، موفق به دریافت ویزای کار مجارستان می شود. افرادی که هشت سال در کشور مجارستان اقامت داشته باشند، موظف به پرداخت مالیات می‌باشند. توجه به نرخ بیکاری کشور مجارستان در طی چند سال اخیر ضرورتی است که باید به آن بپردازید. با توجه به تغییرات اخیر نرخ بیکاری در کشور مجارستان، این نرخ به حدود 4 درصد رسیده است که همچنان نرخ پایینی برای بیکاری محسوب می شود. بر این اساس، احتمال کاریابی برای افراد فارغ التحصیل از دانشگاه های مجارستان، بسیار زیاد است. ضمن این که این افراد می توانند برای کاریابی و جستجوی کار در کشورهای دیگر اروپایی نیز اقدام نمایند.

تحصیل در مجارستان

 • اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به مجارستان به وسیله سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت، یکی از راه‌های دریافت اقامت مجارستان است. اگر متقاضی تحصیل در مجارستان پس از فارغ التحصیلی، تمایل به اقامت در مجارستان داشته باشد و دارای تمکن مالی نیز باشد می‌تواند با صرف هزینه اندکی در مجارستان، شرکتی را ثبت کرده یا سرمایه گذاری نماید. بهترین گزینه برای ثبت شرکت، شرکت‌های مسئولیت محدود می‌باشند. فرد با ارائه طرح کاری و یا طرح توجیهی، پس از تأیید از جانب دولت مجارستان، شرکت خود را ثبت نماید.

 • اخذ اقامت از طریق ازدواج

ازدواج با فرد دارای تابعیت مجارستانی، یکی از راه‌ های دریافت مجوز اقامت این کشور است. در صورتی که متقاضی تحصیل در مجارستان با ویزای تحصیلی وارد کشور شود و با یکی از افراد تبعه مجارستان ازدواج نماید، در ابتدا مجاز به اقامت طولانی مدت بوده و پس از مدت ها حضور مداوم، موفق به دریافت پاسپورت مجارستان می‌شود.

مزایای تحصیل در مجارستان

تحصیل در مجارستان به عنوان یک کشور با سیستم آموزشی معروف و کیفیت بالا، دارای مزایای زیادی است. در زیر به برخی از مزایای تحصیل در مجارستان اشاره می‌کنم:

 • کیفیت آموزش: مجارستان دارای سیستم آموزشی با کیفیت بالا و استانداردهای بین‌ المللی است. دانشگاه‌ ها و مؤسسات آموزش عالی مجارستان طیف گسترده‌ ای از رشته‌ های تحصیلی را در سطوح لیسانس، ارشد و دکتری ارائه می‌ دهند. این مؤسسات معمولاً دارای اساتید با تجربه و تخصص در رشته‌ های مختلف هستند و از تجهیزات و منابع آموزشی پیشرفته استفاده می‌ کنند.
 • هزینه تحصیل: یکی از مزایای تحصیل در مجارستان، هزینه نسبتاً پایین آموزش و هزینه زندگی پایین نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر است. به طور کلی، هزینه تحصیل در مجارستان برای دانشجویان بین‌ المللی نسبتاً مناسب است و امکان دسترسی به یک درجه تحصیلی با هزینه مقرون به صرفه را فراهم می‌ کند.
 • محیط زندگی و فرهنگ: مجارستان کشوری با فرهنگ غنی و تاریخ باستانی است. این کشور دارای شهرهای زیبا و جاذبه‌ های گردشگری فراوانی مانند بوداپست، دهلیزهای بایک، دریاچه بالاتونا و ... است. همچنین، مجارستان پذیرای دانشجویان بین‌ المللی است و از آن ها استقبال می‌ کنند. این محیط دوستانه و چند فرهنگی می‌ تواند تجربه تحصیل در مجارستان را برای دانشجویان جذاب‌ تر کند.
 • موقعیت جغرافیایی: مجارستان واقع در قلب اروپا قرار دارد و به راحتی می‌ توان به سایر کشورهای اروپایی سفر کرد. این موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد، به دانشجویان امکان می‌ دهد در طول تحصیل خود به راحتی به سایر شهرها و کشورهای اروپایی سفر کنند و از فرهنگ‌ ها و تجارب جدید بهره‌ برداری کنند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در مجارستان هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

سوالات متداول

✔️ آیا تحصیل در مجارستان نیاز به مدرک زبان دارد؟

تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است و همین امر، یکی از مزایای کشور مجارستان برای تحصیل می باشد. متقاضیان می توانند برای شرکت در دوره های زبان، وارد این کشور شده و پس از پایان این دوره، به تحصیل در مقاطع تحصیلی دانشگاهی بپردازند. البته این امر، بستگی به سن و شرایط متقاضی دارد.

✔️ آیا تحصیل در مجارستان دارای محدودیت سنی می باشد؟

با توجه به شرایط دشوار اخذ ویزا در حال حاضر، بهتر است که متقاضیان کمتر از 28 سال، جهت تحصیل در کشور مجارستان اقدام نمایند.

✔️ آیا تحصیل در مجارستان ارزان قیمت است؟

تحصیل در مجارستان با توجه به هزینه زندگی پایین در این کشور (حدود 600 یورو ماهیانه) می تواند گزینه ای مقرون به صرفه جهت ورود به حوزه شنگن باشد. هزینه تحصیل بستگی به رشته و مقطع تحصیلی دارد. به طور معمول هزینه تحصیل در مجارستان، حدوداً سالیانه مبلغ 6 الی 10 هزار یورو می باشد.

✔️ آیا تحصیل در مجارستان منجر به اخذ اقامت این کشور خواهد شد؟

متقاضیان می توانند از طریق تحصیل در مجارستان، اقامت موقت این کشور را دریافت کرده و پس از پایان تحصیلات خود، با ورود به بازار کار، به کار در این کشور مشغول شده و از این طریق، به اقامت دائم مجارستان دست یابند.

سخن پایانی

تحصیل در مجارستان، مهاجرت به کشور مجارستان از روش تحصیلی و شرایط تحصیل در مجارستان با مدرک دیپلم و بالاتر از جمله اصلی ترین موضوعاتی بودند که در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفتند. همانگونه که پیش تر نیز برای شما بیان داشتیم، چنانچه متقاضی استفاده از آشنایی با کشور مجارستان و شرایط تحصیل در مجارستان می باشید لازم است که از شرایط عمومی و دانشگاه های برتر این کشور اطلاعات کافی داشته باشید. وجود دانشگاه های برتر در کشور مجارستان و همینطور نرخ پایین بیکاری در این کشور که آینده کاری شخص بعد از اتمام تحصیل در مجارستان را تضمین می نماید، باعث شده است که متقاضیان زیادی سالیانه به سوی مهاجرت به کشور مجارستان و استفاده از موقعیت تحصیل در کشور مجارستان روی آورند. در صورتی که بعد از مطالعه دقیق مطالب ارائه شده در این مقاله، کماکان سوالی در ذهن شما خواننده گرامی در مورد موضوع تحصیل در مجارستان باقی ماند، حتماً با متخصصان ما در موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و یا فرم تماس را کامل نمایید و از مشاوره های تلفنی رایگان این مشاورین بهره مند شوید. همچنین در انتهای مقاله، سوالات خود را در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید و پاسخ آن ها را در کمتر از 12 ساعت دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 22 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نیما فلاح
سلام ممنون از مقاله خوبتان در مورد تحصیل در مجارستان سوالات زیادی در ذهنم بوجود آمد. آیا میتوان زبان آلمانی را در این کشور خواند و سپس به آلمان یا اتریش یا سوئیس وارد شد!؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله امکانپذیر می باشد.
مریم کاظمیان
سلام یادم میاد قبلا دوره های زبان آلمانی در مجارستان وجود داشت و میشد به واسطه اون برای تحصیل در مجارستان اقدام کرد. خواستم بدونم الان هم این دوره ها هست و من با سن 37 سال شانس دارم تا برای این دوره ها اقدام کنم؟ مدرک تحصیلیم هم فوق دیپلم هست.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت بله، دوره های زبان آلمانی هم اکنون نیز در کشور مجارستان برگزار می شود اما نسبت به سالیان گذشته شانس دریافت ویزای برای ایرانیان مقداری کمتر شده است و با شرایط سنی شما شانس ویزا بسیار پایین می باشد.
دنیا میزانی
سلام وقتتون بخیر امتحان تحصیل پزشکی در مجارستان هست ؟ و مدرک زبان برای تحصیل مجارستان مورد نیاز هست ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز حداقل مدرک زبان ایلتس ۶ می باشد.
مانی
شرایط تحصیل در مجارستان چطوریه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت است. لطفا برای بررسی شرایط خود با موسسه تماس بگیرید.
سیده خیریه موسوی
سلام وقت بخیر برای تحصیل در مجارستان میشه دوره های زبان مثل فرانسوی رو آموزش ببینیم ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام دوست عزیز در صورت داشتن سن مناسب می توانید اقدام به اخذ پذیرش نمایید.
فائزه زارع
سلام وقت بخیر من دخترم 18 ساله هست و تازه دیپلم گرفته سطح زبانش خوبه برای رشته های پزشکی امکان تحصیل در مجارستان رو داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکان اقدام وجود دارد. برای دریافت مشاوره با شماره 02149076000 تماس حاصل نمایید.
ماریا
سلام، من میتونم همراه همسرم برای اقامت تحصیلی در مجارستان اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز ویزای همراه مجارستان همزمان نمی باشد.
مهرداد
با درود مرسی از توضیحاتتون آیا درسته که مجارستان بورسیه های تحصیلی خوبی هم داره؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، علاوه بر پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور، دانشجویان تاپ می توانند از بورسیه های تحصیلی نیز استفاده نمایند.
خیریه موسوی
سلام وقتتون بخیر یعنی فرد که میخاد تابعیت بگیره باید حین تحصیل یکی از موارد رو اقدام کنه یا بعد از تحصیل هم امکانش هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما بعد از تحصیل هم امکان اقدام برای دریافت اقامت و پس از آن تابعیت را خواهید داشت.
سمر شیبانی
تحصیل پزشکی در مجارستان سالیانه چقدر هزینه دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بسته به دانشگاه مبالغ متفاوتی وجود دارد اما معمولا حدود 15 الی 20 هزار یورو هزینه برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی خواهید داشت.
ماریا
سلام، آیا من میتونم بیام مجارستان بعد از اونحا اقدام کنم برای ویزای آلمان؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، امکان دریافت ویزای آلمان از مجارستان وجود دارد.
کمیل قاسمی
سلام وقت بخیر روزتون بخیر ایا بعد از فارغ التحصیلی توی مجارستان مثلا تپی رشته دندون پزشکی میشه بریم المان و اونجا کار کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله این امکان وجود دارد.
نسترن مرادی
سلام عرض ادب من ۲۸ ساله هستم و لیسانس مدیریت سطح زبانم خوبه اما مدرک ندارم میتونم برای ادامه تحصیل در مجارستان اقدام کنم ؟ شانس ویزا چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد. اما توجه نمایید دانش زبان در حد ایلتس ۵ ضروری است.
نرگس
ایا با ۳۰ ساعت کار در هفته میتونیم هزینه زندگی را تامین کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. تقریبا درصد زیادی از هزینه های زندگی شما تامین می شود اما نمی توان قطعی در این خصوص اظهار نظر کرد.
آرمیتا چراغی
سلام وقت بخیر من 31 سالمه ومدرک زبان ندارم و بودجه حدودی یک میلیارد و دویست میلیونی دارم، میتونم برای ارشد در مجارستان درخواست بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، امکان اقدام خواهید داشت اما برای تقویت شانس خود می توانید مدرک زبان نیز ارائه نمایید.
مرتضی
سلام من لیسانس پرستاری دارم آیا امکان تحصیل در رشته MBA مجارستان برای من وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز در صورت داشتن سن مناسب این امکان وجود دارد.
سحر
سلام، من 25 سالم هست، آیا شانس دارم برای تحصیل لیسانس در مجارستان اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان تحصیل در مجارستان را خواهید داشت
حسین صفائی
سلام آیا امکان تحصیل رایگان در صورت دانستن زبان مجارستانی وجود دارد؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، در صورتی که به زبان مجاری مسلط باشید می توانید از تحصیل رایگان در این کشور استفاده کنید.
سحر
سلام وقت بخیر برای رشته داروسازی حتما باید دوره پیش پزشکی توی مجارستان بگذرونیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، در صورت گذراندن دوره پیش پزشکی می توانید در دوره های داروسازی و پزشکی و ... شرکت نمایید.
سارا مرزادگان
سلام وقت بخیر، بعد از اتمام تحصیل در رشته مدیریت در این کشور امکان پیدا کردن کار در ادامه توی همین کشور وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، به طور معمول دانشگاه ها برای کاریابی پس از تحصیل راهنمای شما خواهند بود و به شما کمک می کنند.
پوریا المیری شمیراناتی
سلام، مرسی از مطلابتون. با توجه به اینکه آیلتس در ایران دچار مشکل شده، ایا مجارستان مدرک زبان دولینگو هم قبول میکنن؟ اگر بله، حدود نمره رو میفرمایید؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله امکان دریافت پذیرش با مدرک دولینگو در برخی از کالج ها و دانشگاه ها وجود دارد اما نمره آن بسته به مقطع تحصیل متفاوت است.
Rose
سلام وقت بخیر من ۱۹ سالمه دیپلم ریاضی هستم برای اینکه زبان بخونم باید دانشگاه پذیرش بگیرم یا میشه کالج زبان برم بعدش دانشگاه توی کشور دیگه درس بخونم؟ ممنون از سایت خوبتون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. بله شما می توانید برای دوره زبان ورود داشته باشید و پس از آن برای کشور دیگری اقدام نمایید.
Ati
سلام وقت بخیر من ۲۶ سالمه متاهلم لیسانس معماری دارم می تونم برای تحصیل مجارستان اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، امکان تحصیل برای دوره لیسانس در مجارستان وجود دارد.
سینا قائم فرهانی
سلام وقتتون بخیر آیا کشورهایی در اروپا هستن که هزینه تحصیل در اونها حتی نسبت به مجارستان هم پایین تر باشه و این کشورها عضو شنگن هم باشند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارات. بله، شما می توانید در کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، اسپانیا و ... به زبان بومی این کشورها به صورت رایگان تحصیل نمایید.
احسان
با درود ایا برای تحصیل پزشکی در مجارستان نیاز به آزمون ورودی می باشد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز تحصیل پزشکی در این کشور ملزم به شرکت در ازمون ورودی پزشکی می باشد.
رزیتا
سلام وقت بخیر من 29 سالمه و لیسانس حسابداری دارم. می تونم برای مدیریت در مقطع ارشد اقدام کنم؟ و اینکه متاهل هستم همراه می پذیره مجارستان اجازه کار دارن همسرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله شما می توانید برای دوره فوق لیسانس در رشته مدیریت اقدام نمایید و همراه شما می تواند پس از مدتی به شما ملحق گردد.
سودا
سلام برای تحصیل در مجارستان میتونم برای کالج اقدام کنم ؟ میخوام رشته دندانپزشکی بخونم ولی سطح زبانم بالا نیست و ۱۸ ساله هستم چقدر سرمایه نیاز دارم برای تحصیل در مجارستان ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله شما میتوانید برای تحصیل در کالج های این کشور اقدام داشته باشید و پس از آن وارد رشته دندانپزشکی شوید. معمولا حدود 20 هزار یورو برای یک سال تحصیل و زندگی در مجارستان باید داشته باشید.
moradi
سلام وخسته نباشید .یه سوال داشتم از حضورتون ایا هزینه تحصیل درمجارستان به مراتب از ترکیه کمتراست ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. تحصیل در این کشور بسته به رشته تحصیلی میتواند ارزان تر باشد و یا حتی بیشتر ولی آثار اقامتی و شرایط محیطی بهتری از ترکیه خواهد داشت.
مونا
سلام و وقتتون به خیر. برای پذیرش توی دوره های زبان در مجارستان و بعد اقدام به تحصیل در این کشور چه پیش نیازهایی لازمه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز داشتن سن مناسب، گپ تحصیلی پایین و سطح زبان متوسط برای اخذ پذیرش لازم است.
بهنام
سلام و عرض ارادات من اگر بخوام برای رشته پزشکی در کشور مجارستان اقدام کنم حدود هزینه ها چقدر میشه و آیا آزمون ورودی دارند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله شما بایستی در ازمون ورودی شرکت نمایید. هزینه تحصیل حدود ۱۵ تا ۲۰ هزار یورو در سال می باشد.
عاطفه مجد
سلام 20 ساله هستم و دیپلم ریاضی دارم، آیا میتونم در مجارستان تحصیل پزشکی داشته باشم؟ و زبان رو اونجا بخونم؟ مدرک زبان ندارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، میتوانید دوره های پیش پزشکی را در مجارستان پشت سر بگذارید و پس از آن وارد دانشگاه شوید. البته باید سطح زبان شما حداقل در حد آیلتس 5.5 باشد.
اقای جهانشاهی
سلام بنده 40 سالمه و سطح زبان انگلیسیم در حد ایلتس 6 هست میخواستم برای دکترا اقدام کنم شرایط به چه صورت هست و چقدر تمکن مالی مورد نیازه ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اخذ پذیرش در مقطع دکترا بهتر از ایلتس ۷ داشته باشید و شما بایستی از یک سوپروایزر پذیرش بگیرید که هزینه‌ها با توجه به رزومه شما مشخص می‌گردد ممکن است بتوانید در این مقطع فاند نیز دریافت نمایید
متین ساکی
درود بر شما 18 ساله هستم دیپلم تجربی دارم و میتونم مدرک زبان بگیرم، میخوام بدونم که آیا آزمون های ورودی برای رشته های پزشکی توی این کشور معمولا راحت هستن؟ و شانس قبولی در این ازمون برای ما ایرانیها به چه صورته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز معمولاً آزمون ورودی دانشگاه‌ها در مقایسه با کنکور ایران راحت‌تر می‌باشند و دانش آموزان ایرانی می‌توانند در آزمون قبول شود.
میثم دارابی
سلام وقت بخیر هزینه برای تحصیل دکترا در مجارستان چقدر است ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. هزینه تحصیل در مقطع دکترا بسته به رشته و دانشگاه متفاوت است و در بسیاری از موارد دانشجویان مستعد میتوانند از بورسیه های مختلفی برای این مقطع استفاده کنند اما به طور معمول هزینه ها کمتر از 10 هزار یورو است.
سارا
سلام، آیا اگر من برای تحصیل برم مجارستان میتونم همسرم رو هم با خودم ببرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکان بردن همراه وجود دارد اما در نظر بگیرید ویزای همراه به صورت همزمان صادر نمی‌گردد
طاهر
سلام برای رشته پزشکی در مجارستان هم میشه اقدام کرد و اینکه سطح زبانش چقد باشه بنده 18 سالمه زبانم 5 هست و معدل دیپلمم 18 تجربی بوده ایا به شرایط من میخوره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله، برای تحصیل پزشکی ابتدا باید دوره های پیش پزشکی را پشت سر گذاشته و پس از ثبولی در آزمون ورودی وارد دانشگاه شوید. سطح زبان شما برای ورود به رشته پزشکی به طور معمول باید در حد آیلتس 7 باشد.
صادفی مهر
سلام و وقت بخیر برای تحصیل مجارستان برای رشته های پزشکی من چطور می تونم اقدام کنم؟ من 23 سالمه آیا با این شرایط سنی امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورتی که دوره های پیش پزشکی در این کشور را پشت سر بگذارید میتوایند برای شرکت در رشته پزشکی اقدام نمایید.
مشاوره رایگان