تحصیل دکترا در مجارستان

17 نظر

تحصیل دکترا در مجارستان

تحصیل دکترا در مجارستان، شرایط تحصیل در مقطع دکترا در مجارستان، تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی با اخذ بورسیه تحصیلی و وضعیت ویزای تحصیلی در مجارستان در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. آیا تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع دکترا در مجارستان توصیه می شود؟ دانشگاه های برتر مجارستان کدامند؟ وضعیت کار پس از تحصیل در مقطع دکترا در مجارستان چگونه است؟ پاسخ به این سوالات و سایر سوالات از این دست، در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار می گیرد. مجارستان کشوری در قاره اروپا است که در سالیان اخیر برنامه های تحصیلی مناسبی را برای متقاضیان تحصیل دکترا در مجارستان پیشنهاد داده است و شما می توانید با اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان، ضمن تحصیل در یک کشور عضو اتحادیه اروپا، مدرک تحصیلی معتبری را از دانشگاه های مجارستان اخذ نموده و به دنبال اهداف خود باشید. دانشگاه های این کشور برنامه های آموزشی مناسبی دارند که برای تحصیل دکترا در مجارستان به آن ها خواهیم پرداخت. این مقاله که توسط موسسه ملک پور (MIE) گردآوری شده است، اطلاعات لازم در خصوص موضوع تحصیل دکترا در مجارستان را در اختیار شما قرار خواهد داد و شما می توانید مطالب مبهم و سوالات خود را از طریق برقراری تماس با دفاتر موسسه در میان بگذارید و جواب سوالات خود را از طریق مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. در ادامه به بررسی موارد زیر خواهیم پرداخت.

 • شرایط عمومی تحصیل دکترا در مجارستان
 • تحصیل دکترا در مجارستان با فاند
 • دانشگاه های برتر مجارستان
 • مدارک مورد نیاز تحصیل دکترا در مجارستان
 • پیدا کردن سوپروایزر برای تحصیل دکترا در مجارستان
 • مدت زمان تحصیل دکترا در مجارستان
 • وضعیت ویزای همراه تحصیلی در مجارستان
 • نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در مجارستان
 • شرایط کار بعد از تحصیل دکترا در مجارستان
 • تحصیل دکترا در مجارستان
 • تحصیل دکترا در مجارستان و سخن پایانی

کار ضمن تحصیل در ایتالیاشرایط عمومی تحصیل دکترا در مجارستان

مجارستان کشوری عضو اتحادیه اروپا است که جمعیتی در حدود 10 میلیون نفر دارد و در مرکز اروپا قرار گرفته است. همسایه های مجارستان عبارتند از کشورهای اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان، کرواسی، اسلوونی و اتریش. پایتخت این کشور، بوداپست است. زبان رسمی آن مجاری است و مردمی مهمان نواز دارد.

 • فایل تصویری موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مجارستان

 

 • فایل صوتی موسسه ملک پور در زمینه تحصیل در مجارستان

 

نکات مهم برای تحصیل دکترا در مجارستان این است که تحصیل به زبان نگلیسی در این کشور ممکن است و باعث انتخاب این کشور به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی به مجارستان است. همچنین دانشگاه های مجارستان دارای اعتبار علمی و قدمت هستند و هزینه های زندگی و تحصیل در مجارستان مناسب می باشد. بنابراین دلایل ذکر شده برای تحصیل دکترا در مجارستان می تواند باعث ایجاد رغبت برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور گردد. در برخی از دانشگاه های مجارستان علاوه بر زبان انگلیسی، زبان های آلمانی، ایتالیایی و فرانسوی نیز در برخی دانشگاه ها تدریس می گردد و دانشگاه فنی بوداپست از معتبرترین دانشگاه های مجارستان است که رشته های متعدد به 6 زبان مختلف در آن تدریس می گردد و تا به حال، افتخار دریافت 9 جایزه نوبل را داشته است. دانشگاه ها و کاج های متعددی در کشور مجارستان وجود دارد که می توند برای تحصیل دکترا در مجارستان مورد توجه قرار گیرد. در ادامه در این خصوص صحبت خواهیم کرد.

تحصیل دکترا در مجارستان با فاند

برای تحصیل دکترا در مجارستان باید بدانیم که بورسیه یا اسکالرشیپ در حقیقت به کمک هزینه هایی اطلاق می گردد که باعث ایجاد تخفیف در شهریه دانشگاه می شود. اما فاند به کمک هزینه هایی اطلاق می گردد که علاوه بر هزینه های تحصیل، بخشی از هزینه های زندگی را نیز پوشش می دهد و معمولاً برای افرادی که دارای شرایط تحصیلی بسیار خوبی هستند و یا در بعضی کشورها به افرادی اعطا می شود که وضعیت مالی خوبی ندارند؛ اما از شرایط تحصیلی خوبی برخوردار هستند. مزایای بورس تحصیلی مجارستان به شرح زیر است:

 1. برای درخواست بورسیه تحصیلی مجارستان هیچ هزینه درخواست لازم نیست.
 2. کمک هزینه ماهیانه 150 یورو برای برندگان بورسیه تحصیلی مجارستان با مدرک لیسانس یا فوق لیسانس و 450 یورو به محققان در دوره دکترا تعلق می گیرد.
 3. هر دانشگاه مجارستانی که در آن تحصیل خواهید کرد یک اتاق مشترک رایگان به شما ارائه می دهد.
 4. تحصیلات و بیمه زندگی رایگان توسط دانشگاه، در برنامه بورس تحصیلی وجود دارد.

دولت مجارستان هدف خود را افزایش قابل ملاحظه تعداد دانشجویان بین المللی تا سال 2021 تعیین کرده است که می تواند برای تحصیل دکترا در مجارستان حائز اهمیت باشد. برای این منظور، در حال افزایش تعداد برنامه های دکترا انگلیسی زبان (و سایر دوره ها) است. همچنین دسترسی دانشجویان به طیف وسیعی از طرح های بورسیه را برقرار می کند. بیش از 108 بورس تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی و کمک هزینه دکترا برای دانشجویان بین المللی در مجارستان تعیین شده است که بسیاری از آن ها برای تحصیل دکترا در مجارستان نیز کاربرد دارد. دانشجویان بین المللی که در مرحله متوسطه تحصیل با نمرات خوب مجاز به تحصیل شده اند، واجد شرایط درخواست بورسیه کامل مجارستان برای دوره های کارشناسی و پزشکی هستند.

لیست کشورهای واجد شرایط برای بورس تحصیلی مجارستان عبارتند از پاکستان، گرجستان، نیجریه، مصر، آرژانتین، بوسنی، هرزگوین، اتیوپی، برزیل، نیجریه، ایران، پاکستان، ژاپن، کامبوج، مراکش، عراق، قرقیزستان، لائوس، لبنان، مغولستان، اروگوئه، شیلی، کلمبیا، مکزیک، پرو، فلسطین، الجزایر، چین، آلبانی، آنگولا، آذربایجان، بلاروس، کلمبیا، اکوادور، غنا، هند، اندونزی، عراق، قزاقستان، کنیا، کره، کوزوو، مقدونیه، مولداوی، نامیبیا، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، فیلیپین، میانمار، ترکیه، یمن، روسیه، ویتنام، اسرائیل، سوریه، اردن، تونس، ترکمنستان، اوکراین و مکزیک. همانطور که مشخص است برای تحصیل دکترا در مجارستان از ایران نیز می توان اقدام کرد و از مزایای بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در مجارستان بهره برد.

برای درخواست آنلاین برای بورس تحصیلی مجارستان باید موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

در وهله نخست شما باید یک برنامه بورس تحصیلی مجارستان را که با بودجه کامل تأمین می شود. از طریق پر کردن مشخصات شخصی، سوابق تحصیلی و برنامه تحصیلی آینده خود، به صورت آنلاین در وب سایت بورسیه دولت مجارستان ارسال کنید. هنگام ارسال درخواست خود برای بورسیه تحصیلی مجارستان، از داوطلبان خواسته می شود که سه موضوع ترجیحی خود را برای تحصیل در یک دانشگاه خاص مجارستان ارائه دهند. بنابراین لیست کاملی از کلیه برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد، تحصیل دکترا در مجارستان و پزشکی با نام دانشگاه و وب سایت موجود در وب سایت بورسیه دولت مجارستان وجود دارد که شامل لیستی از دوره های تحصیلی دانشگاه های مجارستان شامل لیسانس، فوق لیسانس، برنامه های سطح پزشکی و دکترا است که در تمام دانشگاه های وابسته مجارستان تحت برنامه بورس تحصیلی تدریس می شود.

در مجموع در 27 دانشگاه و به تعداد 420 برنامه بورس تحصیلی ارائه می شوند و می توانید حداکثر سه گزینه را انتخاب کنید و درخواست بورس تحصیلی مجارستان بدون پرداخت هزینه است. برخی از برنامه های بورس تحصیلی مجارستان، نیاز به مصاحبه دارد که از طریق اسکایپ صورت می گیرد. برای برندگان نهایی بورسیه مجارستان، پذیرش تا پایان ماه ژوئن صادر می شود و پس از آن می توانید ویزای خود را بین ماه های جولای تا اوت دریافت نمایید. برای تحصیل دکترا در مجارستان ذکر این نکته ضروری است که کلاس ها در دانشگاه های مجارستان از ماه سپتامبر آغاز می شود.

مدارک مورد نیاز برای بورس کامل تحصیلی مجارستان شامل موارد زیر است:

 1. از کلیه دانشجویان بین المللی از لیست کشورهایی که در بالا در این مقاله ذکر شده است، درخواست می شود تا ضمن ارسال آنلاین درخواست خود، عکس خود را که مربوط به سال جاری است ارسال کنند.
 2. انگیزه نامه باید با فونت Times New Roman و اندازه قلم 12 و حداقل یک صفحه نوشته شود.
 3. طرح بورس تحصیلی مجارستان، دانشجویان بین المللی را ملزم می کند مدارک اثبات مهارت زبان انگلیسی خود را بصورت آنلاین ارائه دهند. آیلتس یا تافل برای بورسیه های تحصیلی مجارستان اجباری نیست.
 4. از داوطلبان دریافت مدرک دکترا خواسته می شود که مدارک کارشناسی ارشد را بصورت اسکن شده در سیستم های درخواست آنلاین وب سایت بورس تحصیلی مجارستان ارسال کنند.
 5. برای درخواست بورسیه تحصیلی مجارستان به یک مجوز پزشکی از یک دکتر معتبر نیاز دارید. بنابراین لطفاً به فرم معاینه فیزیکی نگاهی بیندازید و از نظر همه بیماری های اپیدمیک از جمله هپاتیت A، B، C، ایدز و سایر بیماری های مهم آزمایش انجام دهید و مدرک لازم آن را ضمیمه کنید.
 6. همه دانشجویانی که برای بورسیه تحصیلی در دانشگاه های مجارستان متقاضی می شوند، باید پاسپورت خود را در دسترس داشته باشند.

مجموعه مدارک اضافی مورد نیاز دانشگاه های مجارستان برای تحصیل دکترا در مجارستان به صورت زیر است:

 1. متقاضیان تحصیل دکترا در مجارستان باید از دو استاد خود که در آخرین مدرسه حضور داشته اند، بخواهند که توصیه نامه هایی را برای تحصیل در هر یک از دانشگاه های مجارستان صادر کنند.
 2. یک طرح تحقیق مفصل را در قالب بنویسید: اندازه قلم رومی 12، محدودیت صفحه کمتر از دو
 3. برای تحصیل دکترا در مجارستان، شورای بورس تحصیلی مجارستان از متقاضیان درخواست می کند قبل از اقدام به توضیحات و شرایط بورس تحصیلی مجارستان مراجعه کنند.

دانشگاه های برتر مجارستان

به منظور ادامه تحصیل در کشور مجارستان و تحصیل دکترا در مجارستان، باید شرایط تحصیل و کیفیت آموزش در این کشور را به صورت دقیق بررسی نمایید. تحصیل دکترا در مجارستان نیازمند مطالعه دقیق شرایط تحصیل در این کشور و سطح کیفی دانشگاه هایی است که در مقطع دکترا به دانشجویان پذیرش اعطا می کنند. مجارستان سابقه طولانی و پر رنگ در آموزش عالی و تحقیقات دانشگاهی دارد و یک سابقه طولانی در آموزش به زبان های خارجی و در درجه اول زبان انگلیسی دارد. دانشجویان بین المللی به دلیل ترکیبی جذاب از آموزش عالی با شهریه و هزینه های زندگی نسبتاً کم، یک مقصد مناسب برای تحصیل دکترا در مجارستان در ذهن خود دارند.

دانشگاه های Szeged (SZTE)، Semmelsweis و (Eötvös Loránd (ELTE با داشتن رتبه در میان 200 دانشگاه برتر اروپا، بهترین دانشگاه های مجارستان محسوب می شوند. در ادامه اطلاعات دانشگاه های برتر مجارستان که برای تحصیل دکترا در مجارستان می تواند حائز اهمیت باشد، نشان داده شده است.

 

ردیف

نام لاتین

تلفظ فارسی

رتبه دانشگاه

1

University of Szeged

دانشگاه سگند

501

2

University of Debrecen

دانشگاه دبرسن

601

3

Eötvös Loránd University (ELTE)

دانشگاه اتووش لورند

651

4

University of Pécs

دانشگاه پیچ

651

5

Budapest University of Technology and Economics

دانشگاه فنی مهندسی بوداپست

801

6

Corvinus University of Budapest

دانشگاه کوروینوس بوداپست

801

7

Semmelweis University

دانشگاه سملویز

-

8

Szent István University

دانشگاه سنت ایشوان

-

مدارک مورد نیاز تحصیل دکترا در مجارستان

برای ادامه تحصیل و تحصیل دکترا در مجارستان و سایر کشورهای دیگر، نیازمند کسب ویزای بلندمدت تحصیلی است. برای اخذ این ویزا باید مدارک لازم را تهیه و مطابق با شرایط و فرمت های تعیین شده توسط سفارت آن کشور و دانشگاه مورد نظر ارائه نمایید. معمولاً مدارک لازم به دو قسمت عمده تقسیم می شوند.

 • مدارک هویتی
 • مدارک مرتبط با سوابق و تمکن مالی

برای اخذ ویزای تحصیلی مجارستان و تحصیل دکترا در مجارستان باید مدارک زیر را تهیه نمایید:

 • یک رزومه CV به روز
 • کپی پاسپورت یا کارت شناسایی خود
 • اثبات مهارت زبان (انگلیسی، آلمانی یا مجارستانی بسته به زبان برنامه آموزشی انتخابی)
 • ترجمه انگلیسی تائید شده از متن سوابق
 • ترجمه انگلیسی تائید شده از مدارک شما
 • ذکر دو داور آکادمیک
 • یک انگیزه نامه

برای تحصیل دکترا در مجارستان به ویزا نیاز دارید که پس از پذیرش در برنامه انتخابی خود می توانید برای آن درخواست دهید. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا عبارتند از:

 • رسید شهریه دانشگاه
 • نامه پذیرش دانشگاه
 • گذرنامه شما باید حداقل 6 ماه پس از روز ورود معتبر باشد.
 • اثبات بیمه درمانی
 • اثبات محل اقامت در مجارستان
 • اثبات اینكه بودجه كافی برای تأمین هزینه های زندگی در طول تحصیل دارید.
 • فرم درخواست ویزا

پیدا کردن سوپروایزر برای تحصیل دکترا در مجارستان

تحصیل دکترا در مجارستان با حدود 98 برنامه تحصیلی در حال حاضر امکان پذیر است. برخی از این برنامه ها عبارتند از:

 

ردیف

نام دوره

دانشگاه

وضعیت

شهریه سال

مدت

1

حقوق

University of Pécs

فول تایم

5000 یورو

4 سال

2

امور بین المللی

International Business School

فول تایم

6200 یورو

3 سال

3

زمین شناسی

University of Pécs

فول تایم

6000 یورو

4 سال

4

مدیریت کسب و کار

University of Pécs

فول تایم

6250 یورو

2 سال

5

شیمی

University of Pécs

فول تایم

6000 یورو

4 سال

6

زیست شناسی

University of Pécs

فول تایم

6000 یورو

4 سال

7

کسب و کار و مدیریت

International Business School

فول تایم

6200 یورو

3 سال

8

علوم سلامت

University of Pécs

فول تایم

6000 یورو

4 سال

9

فیزیک

University of Pécs

فول تایم

6000 یورو

4 سال

10

علوم حیوانات

University of Debrecen

فول تایم

5582 یورو

4 سال

 

به منظور تحصیل دکترا در مجارستان لازم است با اساتید مورد نظر خود در دانشگاه مقصد و براساس یکی از برنامه هایی که شرح برخی از آن ها در جدول بالا آورده شده است، مذاکره نمائید. در برخی از کشورها این فرآیند توسط برخی مؤسسات واسطه انجام می پذیرد اما برای تحصیل دکترا در مجارستان باید این نکته را مد نظر داشته باشید که ارتباط با استاد سوپروایزر بر عهده خود شماست. همچنین برخی از دانشگاه ها، هزینه ای را تحت عنوان بررسی درخواست شما برای پذیرش طلب نمایند که معمولاً هزینه زیادی نیست و در اکثر دانشگاه ها نیز مرسوم است. لازم به ذکر است که در صورت اقدام برای تحصیل دکترا در مجارستان از طریق موسسه ملک پور در برخی رشته ها، نیاز به یافتن سوپروایزر و دریافت تأیید همکاری وی نمی باشد. ضمن این که اخذ پذیرش در این رشته ها، نیازی به ارائه مدرک آیلتس ندارد.

مدت زمان تحصیل دکترا در مجارستان

مدت زمان تحصیل دکترا در مجارستان، کاملاً به رشته و دانشگاه مورد نظر بستگی دارد. به این منظور لازم است ضمن جستجوی رشته مورد نظر در وبسایت دانشگاه مورد نظر، از اطلاعات مربوط به مدت زمان تحصیل دکترا در مجارستان بر اساس رشته و دانشگاه مورد نظر مطلع گردید. در جدول زیر برخی از رشته های پرطرفدار برای تحصیل دکترا در مجارستان را به همراه طول دوران تحصیل، ذکر خواهیم کرد. این مقاله به همت کارشناسان موسسه ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی بردار از آن بدون ذکر منبع غیرقانونی و حرام بوده و قابل پیگرد می باشد.

 

ردیف

نام رشته

نام دانشگاه

مدت تحصیل

ردیف

نام رشته

نام دانشگاه

مدت تحصیل

1

Business Informatics

Corvinus University of Budapest

2 سال

6

Pharmaceutical Sciences

University of Szeged

4 سال

2

Computer Science

University of Szeged

4 سال

7

Doctoral School of Neurosciences

University of Debrecen

4 سال

3

Mechanical Engineierng

Budapest University of Technology and Economics

4 سال

8

Veterinary Science

Szent István University

3 سال

4

Materials Sciences and Technology

Óbuda University

4 سال

9

Economics

University of Szeged

4 سال

5

Medical Sciences

University of PécsPécs

4 سال

10

Psychology

Eötvös Loránd University

4 سال

وضعیت ویزای همراه تحصیلی در مجارستان

یکی از مزایای تحصیل در مجارستان را می توان امکان الحاق خانواده به نفر اصلی در طول دوران تحصیل برشمرد. به این ترتیب بهتر است نفر اصلی پس از اخذ ویزای تحصیلی مجارستان و مهیا نمودن شرایط اسکان در مجارستان، نسبت به اخذ ویزای همراهان خود اقدام نماید. برای تحصیل دکترا در مجارستان، همراهان معمولاً شامل همسر و فرزند وابسته زیر 18 سال هستند که در هنگام درخواست ویزا باید مدارک وابستگی احراز گردند.

افراد پس از اخذ اقامت تحصیل دکترا در مجارستان باید برای ارسال دعوت نامه برای خانواده خود اقدام نمایند. روند ارسال دعوت نامه برای وابستگان حدود 15 روز به طول می انجامد. مدارک مورد نیاز برای این کار شامل موارد زیر است:

 • فرم درخواست تکمیل شده توسط نفر اصلی
 • گواهی تمکن مالی مورد نیاز
 • گواهی تحصیل در دانشگاه مورد نظر
 • مجوز اقامت شخص اصلی
 • گواهی محل اسکان در مجارستان (اجاره یا خرید مسکن)
 • رسید پرداخت هزینه های ویزا
 • پاسپورت وابستگان با حداقل 18 ماه اعتبار
 • گواهی اثبات وابستگی برای وابستگان
 • گواهی بیمه پزشکی وابستگان در مجارستان
 • تکمیل فرم های ثبت نام وابستگان

همچنین در شرایط تحصیل دکترا در مجارستان، ممکن است اعضای نزدیک دیگری از خانواده داشته باشید که واجد شرایط وابستگی نیستند. در این صورت، آنها ممکن است اقامت مجارستان را دریافت کنند. به عنوان مثال، اگر فرزندان بالای 18 سال دارید، آنها می توانند در آموزش عالی مجارستان ثبت نام کنند و اجازه اقامت دانشجویی را دریافت کنند. کسانی که دانشگاه خود را در مجارستان به پایان می رسانند می توانند برای اقامت "تحصیل در محل کار" اقدام کنند، که به آنها امکان می دهد 9 ماه دیگر در مجارستان برای یافتن کار یا تأسیس شرکت بمانند. وقتی شغلی پیدا کردند، می توانند برای اجازه کار درخواست دهند. در عین حال، والدین شما می توانند برای بازنشستگی به مجارستان نقل مکان کنند. هزینه های اخذ ویزای همراه برای وابستگان به صورت زیر است:

 • درخواست اقامت غیر اتحادیه اروپا برای خانواده : 800 یورو (و مالیات بر ارزش افزوده)
 • مالیات: 100 یورو (و مالیات بر ارزش افزوده)
 • تأمین اجتماعی: 200 یورو (و مالیات بر ارزش افزوده)
 • برای خانواده هایی که با هم تقاضای اقامت می کنند، تخفیف های توسط سفارت اعمال می گردد.

نکات مهم در اخذ پذیرش دکترا در مجارستان

مجارستان کشوری کوچک، زیبا و دارای محیطی امن و دوستانه است. اگرچه از نظر مطالعات بین المللی به اندازه سایر کشورهای اروپایی شناخته شده نیست؛ اما در مجارستان می توانید برای تحصیل دکترا در مجارستان و سایر مقاطع تحصیلی از کیفیت خوب آموزشی بهره مند شوید. چندین دانشگاه از مجارستان همیشه در رتبه بندی دانشگاه های پیشرو جهان حضور دارند. در تحصیل دکترا در مجارستان می توانید از تخفیف های زیادی که برای دانشجویان در مجارستان در نظر گرفته شده است، استفاده ببرید. به عنوان مثال در وسایل حمل و نقل عمومی، اماکن ورزشی یا بلیت های سینما که هزینه تمام آنها تقریباً نیمی از مقدار اصلی با کارت دانشجویی است. در بوداپست به سختی می توانید مکان های خوابگاهی تهیه کنید. شما می توانید یک آپارتمان را به تنهایی یا با تعداد بیشتری دانشجو با هم اجاره کنید.برای تحصیل کترا در مجارستان لازم است بدانید که دانشگاه های بزرگتر دارای بخش های مخصوصی هستند که در آنها آپارتمان های 1 اتاقه از 320 یورو در ماه اجاره می گیرند.

از دیگر موارد مهم در تحصیل دکترا در مجارستان می توان موارد زیر را به صورت خلاصه برشمرد:

 • مدرک معتبر بین المللی دانشگاه های مجارستان
 • هزینه زندگی کم
 • کشور عضور پیمان شینگن
 • دو مقطع درخواست ویزای تحصیلی (فوریه و سپتامبر)
 • 9 ماه گزینه ماندن پس از تحصیلات به منظور کاریابی در اتحادیه اروپا
 • میزان موفقیت بالای اخذ ویزا

شرایط کار بعد از تحصیل دکترا در مجارستان

همانطور که بخش های قبلی عنوان گردید پس از تحصیل موفقیت آمیز در مجارستان، شما می توانید برای کاریابی از فرصت 9 ماهه این کشور استفاده نمایید. در این فرصت شما می توانید با ارائه مدرک تحصیلی این کشور به کارفرمایان حوزه اتحادیه اروپا، درخواست جاب آفر نمایید که با توجه به اعتبار مدارک دانشگاهی این کشور، به نظر کار غیرقابل انجامی نیست. این مقاله به همت کارشناسان موسسه ملک پور تهیه شده است و هرگونه کپی بردار از آن بدون ذکر منبع غیرقانونی و حرام بوده و قابل پیگرد می باشد. برای کاریابی پس از تحصیل دکترا در مجارستان لازم است از نرخ بیکاری این کشور مطلع گردید. میزان بیکاری در مجارستان در نمودار زیر نمایش داده شده است.

تحصیل دکترا در مجارستان

این نمودار حاکی از نرخ کاهشی بیکاری در این کشور می باشد و شما می توانید پس از تحصیل دکترا در مجارستان، به دنبال موقعیت های کاری موجود و مدنظر خود باشید. جهت افزایش دانش و مهارت های خود در زمینه کاریابی در خارج از کشور توصیه می شود که محصول راهنمای گام به گام تا کار در خارج از کشور -به تدریس استاد ملک پور- را تهیه و مشاهده نمایید.

کار در جمهوری چک

 


سوالات متداول راجع به تحصیل دکترا در مجارستان

✅ آیا امکان تحصیل دکترا در مجارستان به همراه بورسیه وجود دارد؟

بله؛ بیش از 180 بورسیه و کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی و متقاضیان تحصیل دکترا در مجارستان در نظر گرفته شده است.

✅ تحصیل دکترا در مجارستان به مدرک زبان نیاز دارد؟

بله؛ از جمله مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی مجارستان، ارائه مدرک زبان متناسب با مقطع تحصیلی است.

✅ طول دوره تحصیل دکترا در مجارستان چقدر است؟

طول دوره به رشته تحصیلی و دانشگاه فرد بستگی دارد؛ برخی به مدت 3 سال و برخی به مدت 4 سال به طول می انجامد.

✅ وضعیت ویزای همراه برای متقاضیان تحصیل دکترا در مجارستان چگونه است؟

بهتر است مدتی پس از ورود فرد اصلی به مجارستان، درخواست الحاق خانواده صادر شود.


_____________تحصیل دکترا در مجارستان و سخن پایانی____________

تحصیل دکترا در مجارستان، طول مدت تحصیل در مجارستان، شرایط بورسیه و تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی در این نوشتار علمی مورد بحث قرار گرفت. کشور مجارستان در موضوع تحصیل از دیرباز دارای پیشینه بوده است و در این کشور در برخی از دانشگاه ها، رشته های متعددی را با چند زبان آموزش می دهند. هزینه های مهاجرت تحصیلی به مجارستان به نسبت مناسب است و یافتن فاند در مجارستان با توجه به برنامه های متعدد PHD در این کشور، به نظر مناسب می آید. اما وضعیت کار پس از تحصیل در این کشور ممکن است به خوبی کشورهای مترقی دنیا نباشد و برای تحصیل دکترا در مجارستان باید این نکته را مدنظر قرار دهید. پیشنهاد می شود شرایط کشورهای دیگر که هم به لحاظ سطح آموزشی و هم شرایط کار پس از تحصیل، در موقعیت های به مراتب بهتری قرار دارند را بررسی نمایید؛ کشورهایی نظیر آمریکا، کانادا، آلمان، اتریش، استرالیا و انگلستان. شما می توانید ضمن برقراری تماس با دفاتر موسسه ملک پور از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شده و پاسخ سوالات و ابهامات خود را در خصوص تحصیل دکترا در مجارستان دریافت نمائید. همچنین دیدگاه های خود در خصوص مطالب مندرج در مقاله تحصیل دکترا در مجارستان را می توانید در قسمت ثبت پرسش مطرح فرمایید و پاسخ آن را در اسرع وقت دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
حمید جاوید
خدمت شما سلام عرض میکنم و تشکر فراوان دارم از زحمات فراوانی که در زمینه مهاجرت واطلاع رسانی دارید. مقاله تحصیل دکترا در مجارستان را مطالعه کردم و بسیار ممنونم از تمامی مطالب مفیدی که در این مقاله ارائه شد.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت ممنونیم از همراهی شما دوست عزیز.
فاطمه
با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم برای رشته های علوم نظری (زبان و ادبیات فارسی ) در مجارستان مقطع دکتری هم می تونیم APPLY کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی در صورت ارائه این رشته در دانشگاه های مجارستان امکان اقدام وجود دارد.
مریم
سپاس از اطلاعات مفیدی که ارائه دادید. برای تحصیل تو دانشگاه های مجارستان معدل اهمیت داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام معمولا سخت گیری زیادی وجود ندارد. اما رزومه شما باید بررسی گردد.
نیما مرادی
سلام وقت بخیر آیا بدون مدرک زبان هم امکان اخذ پذیرش برای دکترای مجارستان وجود داره ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. دوست گرامی، برای دریافت پذیرش در مقطع دکترا بهتر است با داشتن مدرک آیلتس 7 اقدام داشته باشید تا شانس دریافت پذیرش و ویزای شما افزایش یابد.
ساناز
سلام. ممنون از مقاله خوبتون. آیا با 42 سال سن شانسی برای تحصیل در مجارستان وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز مقطع تحصیلی را ذکر نکرده اید. اما مجارستان روی سن و گپ تحصیلی حساس است بهتر است برای کشورهایی مانند اتریش و فنلاند اقدام‌نمایید.
ماریا
سلام، من شنیدم ویزای تحصیلی مجارستان نمیتونی همراه ببری، این درسته؟ آیا حتی اگر در مقطع دکترا پذیرش داشته باشیم باز هم نمیتونیم همراه ببریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. امکان همراهی خانواده را در این روش خواهید داشت اما همراهی آنها ممکن است قدری زمان بر باشد.
پویان شمس
سلام وقتتون بخیر من فوق لیسانس کامپیوتر هستم از دانشگاه علامه سطح زبانم خوبه و میتونم آیلتس ۷ بگیرم امکانش هست برای دکترا رشته خودم تو مجارستان اقدام کنم ؟ چقدر شانس ویزا دارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله دوست عزیز، در صورتی که بتوانید سوپروایزری را در رشته خود پیدا کنید شانس دریافت پذیرش و ویزا خواهید داشت.
عفیفه گودرزی
درود بر شما آیا میشه برای کشور مجارستان درخواست فول فاند داد؟؟ 34 سالمه؛ آیلتس 7 و معدل کارشناسی ارشدم 18 شده آیا شانسی دارم؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله امکان درخواست برای این امر وجود دارد اما دریافت فول فاند بسته به شرایط متقاضیان فاند خواهد داشت.
رشیدپور
سلام. شما برای دکترا میتونید سوپروایزر پیدا کنید برای من؟ من سطح زبانم خوب نیست نگرانم که من رو نپذیرن.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. دوست گرامی، شما برای تحصیل در مقطع دکترا باید سطح زبان خوبی داشته باشید و عموماً در حد آیلتس 7 باشید و برای سوپروایزر نیز در بسیاری از موارد خود دانشجو باید ارتباط مستقیم با استاد داشته باشد.
علی غفاری
سلام. من با 42 سال سن و مدرک کارشناسی ارشد، مدرک زبان هم میتونم بگیرم به زودی. خواستم بدونم سنم برای دریافت پذیرش و ویزا ریسک ایجاد نمیکنه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر شرایط سنی شما برای پذیرش و ویزای دوره دکترا مناسب بوده و در صورت داشتن سوپروایزر می توانید برای این دوره اقدام نمایید.
Sima
سلام وقت بخیر. من از طریق سایت applymie با موسسه شما آشنا شدم و قصدم تحصیل در کشور مجارستانه برای دکترا. میخواستم ببینم شما چطوری میتونید منو راهنمایی کنید برای اقدام دکترا؟!
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. شما برای تحصیل در مقطع دکترا در کشور مجارستان می توانید پروپوزال خود را برای اساتید دانشگاه های مختلف ارسال نمایید تا در صورت تایید یک سوپروایزر بتوانید پذیرش دریافت نمایید و پس از آن برای ویزای تحصیل شما اقدام شود.
Rose bozorgi
سلام وقت بخیر برای مقطع دکترا محدودیت سن وجود نداره؟ اگر پذیرش از دانشگاه بگیرم موسسه محترم ملک پور در خصوص بورسیه به من کمک می کنند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر محدودیت سنی برای این مقطع وجود ندارد و در صورت دریافت پذیرش، برای امر ویزا در کنار شما خواهیم بود. ضمنا دریافت بورسیه به شرایط شما بستگی دارد.
سلطانی
سلام وقت بخیر برای تحصیل دکترا در مجارستان به چه سطحی از زبان نیاز داریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. شما به طور معمول باید حداقل سطح زبان آیلتس 6.5 الی 7 را داشته باشید.
الهام
هم اکنون برای دکترای مجارستان اقدام دارید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکان اقدام وجود دارد.
حنانه
سلام خسته نباشید بنده ۴۰ سالمه رشتم زیست شناسیه وسطح زبان انگلیسیم آیلتس ۷ هستش و برای دکترا میخواستم اقدام کنم آیا بازار کارخوبی داره که بعد از اتمام تحصیل بتونم مشغول به کار شم ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد و شرایط کاریابی پس از اتمام تحصیل در مجارستان یا کشورهای اروپایی دیگر نیز برای شما فراهم خواهد بود.
یاسمین
سلام آیا ارائه مقالات منتشر شده در پذیرش دکترا در دانشگاه های مجارستان تأثیر دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بسته به نوع، موضوع و کیفیت مقالات ارائه شده میتواند تاثیرگذار باشد.
سعادتی
من ۲۴ سالمه و دیپلم هستم با این شرایط سن می تونم اقدام کنم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکان اقدام وجود دارد. اما سن شما کمی ریسک دارد.
مشاوره رایگان