کار پس از تحصیل در مجارستان

1 نظر

کار پس از تحصیل در مجارستان

کار پس از تحصیل در مجارستان، مشاغل مورد نیاز مجارستان 2020، روش های کاریابی در مجارستان و اقامت کار بعد از تحصیل در مجارستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی کاملا علمی قرار خواهد گرفت؟ میزان حقوق در مجارستان چقدر است؟ نرخ بیکاری مجارستان چه میزان است؟ مشاغل مورد نیاز در مجارستان کدام است؟ در این مقاله به بررسی کامل و دقیق کار پس از تحصیل در مجارستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در مجارستان پرداخته شده است تا شما بتوانید برای انتخاب مسیر خود هرچه بهتر و با دیدی وسیع تر به این امر مهم بپردازید. برای بدست آوردن اطلاعات کافی در زمینه کار پس از تحصیل در مجارستان می توانید تا پایان با ما همراه باشید و یا جهت دریافت اطلاعات تحصیلی مهاجرتی و کاری به وب سایت موسسه ملک پور مراجعه یا با کارشناسان و مشاوران تلفنی این مجموعه تماس گرفته و از مشاوره رایگان کارشناسان بهرمند شوید.

 • شرایط عمومی کار پس از تحصیل در مجارستان
 • شرایط دریافت ویزای کاری مجارستان
 • مدارک مورد نیاز ویزای کار مجارستان
 • نرخ بیکاری در مجارستان
 • مشاغل مورد نیاز مجارستان 2020
 • حقوق و درآمد در مجارستان
 • چگونگی کاریابی در مجارستان
 • مؤسسات کاریابی در مجارستان
 • ویزای همراه مجارستان برای کار پس از تحصیل
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت مجارستان با کار پس از تحصیل
 • کار پس از تحصیل در مجارستان و سخن پایانی

خرید ملک در مالزیشرایط عمومی کار پس از تحصیل در مجارستان

مجارستان یک کشور اروپای مرکزی است با مساحت 93 هزار کبلومتر مربع و با جمعیت 10 میلیون نفر که از شمال با اسلواکی،از شمال شرقی با اوکراین،از شرق و جنوب شرقی با رومانی،از جنوب با صربستان، از جنوب با اتریش هم مرز است مجارستان، یک کشور عضو متوسط در اتحادیه اروپا است. ]زبان رسمی این کشور مجارستانی است، بزرگترین شهر آن بوداپست است که پایتخت این کشور نیز محسوب می شود. مجارستان عضو اتحادیه شینگن است و این خود علت مهمی برای رشد اقتصادی و پیشرف در این کشور می تواند باشد. شهرهای بزرگ مانند بوداپست، میسکولچ و دبرسن فرصت های شغلی با کیفیتی را ارائه می دهند: نرخ اشتغال مجارستان در فوریه 2018 به بالاترین حد خود رسید و فرصت های شغلی زیادی را به یکی از دلایل بسیاری برای کار در مجارستان تبدیل کرد. مجارستان یکی از کشورهای پیشرفته در بخش مالی در نظر گرفته می شود و در حال حاضر به عنوان یکی از اقتصادهای اصلی منطقه در اتحادیه اروپا شناخته می شود. بخش فناوری مجارستان به سرعت در حال تحول است، مشاغل مختلفی را در زمینه مهندسی ایجاد می کند و بوداپست یکی از 100 شهر برتر در جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است.

شرایط دریافت ویزای کاری مجارستان

شهروندان اتحادیه اروپا / EEA بدون نیاز به اخذ اجازه کار می توانند مانند شهروندان مجارستانی در این کشور، مشغول به کار شوند. این افراد نیازی به دریافت ویزای کار نخواهند داشت. اما کار برای دانشجویان و فارغ التحصیلان خارجی در مجارستان پیچیدگی های خود را دارد. افراد خارجی برای کار حین تحصیل و کار پس از تحصیل در این کشور نیازمند دریافت اجازه کار خواهند بود. البته به دانشجویان بین المللی پس از تحصیل در مجارستان فرصت برای کاریابی داده خواهد شد. فارغ التحصیلان در مجارستان از دو طریق می توانند برای دریافت ویزای کار پس از تحصیل در مجارستان اقدام کنند:

 • دریافت پیشنهاد کار معتبر
 • ثبت شرکت و مالکیت یک شرکت یا موسسه تجاری مجارستانی

اگر دانشجوی بین المللی در کشور مجارستان تحصیل نکرده باشد، برای دریافت پیشنهاد کار سختی های بیشتری را برای دریافت ویزای کار به دنبال خواهد داشت. از آنجا که دولت مجارستان اولویت استخدام را با شهروندان مجاری می داند، به کارفرما در صورتی که موفق یافتن نیروی کار مجاری نشود، اجازه استخدام فرد خارجی را خواهد داد. اعتبار ویزای کار مجارستان معمولا دو ساله است و در صورت تمدید قرارداد امکان تمدید ویزای کار نیز وجود دارد.

مدارک مورد نیاز ویزای کار مجارستان

همانطور که بیان شد، برای دریافت ویزای کار مجارستان لازم است که یک پیشنهاد کار از کارفرمایی در مجارستان داشته باشید. در صورتی که این پیشنهاد کار معتبر باشد، می توانید برای درخواست ویزای کار مجارستان به سفارت یا کنسولگری این کشور مراجعه کرده و مدارک و اسناد لازم را ارائه دهید. مرحله آماده سازی مدارک را جدی بگیرید، چرا که نقص در مدارک ممکن است سبب ردی ویزای شما شود. ردی ویزا علاوه بر اینکه سبب اتلاف وقت و بخشی از هزینه شما خواهد شد، امتیاز منفی در روند کار شما خواهد بود. پس از تهیه دقیق مدارک، آن ها را به سفارت مجارستان و یا کنسولگری ارائه دهید. لیست مدارک مورد نیاز ویزای کار مجارستان شامل موارد زیر است:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • عکس پاسپورتی
 • مدارک هویتی
 • محل اقامت(اجاره نامه یا سند مالکیت)
 • بیمه درمانی (تهیه شده توسط کارفرما)
 • قرار داد کار معتبر
 • نامه تمکن مالی
 • شماره مالیات از NAV(اداره ملی مالیات و گمرک)
 • کپی بیمه نامه مسافرتی با پوشش حداقل 30،000 یورو

نرخ بیکاری در مجارستان

نرخ بیکاری یکی از مهم ترین شاخص های اقتصادی در هر کشور است. به طور کلی نرخ بیکاری نشان دهنده درصد نسبی بیکاران هر جامعه است. هرچه این درصد کمتر باشد، نشان دهنده رشد اقتصادی بیشتر و پیشرفت کسب و کار آن کشور است. افرادی که کشور مجارستان را برای تحصیل و کار در نظر گرفته اند، بهتر است از شرایط تاثیر گذار در شانس کاریابی خود اطلاعات لازم را کسب کنند. نرخ بیکاری کشور مجارستان در ماه ژوئیه ۲۰۲۰ به حدود 4.8 درصد رسیده است. این نرخ کمی بالاتر از نرخ بیکاری سال پیش است و تعداد بیکاران در سال اخیر کمی افزایش یافته است. البته شیوع بیماری کرونا در افزایش این نرخ بی تاثیر نبوده است و در سال 2020 کشورهای زیادی دچار افزایش نرخ بیکاری شده است. نرخ بیکاری در مجارستان با وجود افزایش هنوز در سطح مناسبی قرار دارد. این عدد نشان می دهد که در صورت تحصیل در این کشور کار پس از تحصیل نیز امکان پذیر خواهد بود. با توجه به آمار رسمی سهم زنان در این بیکاری کمی بیشتر از مردان است. نمودار نرخ بیکاری مجارستان را در سال 2019 در ادامه مشاهده می کنید.

کار در مجارستان

مشاغل مورد نیاز مجارستان 2020

در مجارستان چند سالی است که کمبود نیروی کار به صورت گسترده ای حس می شد. تا جایی که مدیران و مسئولان رده بالای مجارستان سعی در باز کردن راه های متعددی برای جذب نیروی کار از کشور های عضو اتحادیه اروپا بودند. در آن سال کشور مجارستان توانست بخش اعظمی از نیروی کار خود را از طریق درخواست نیرو جبران کند که بیشتر در زمینه کار های بدون نیاز به مدرک و یا تخصص خاصی بودند. با این وجود دولت مجارستان هنوز هم با کمبود نیروی کار متخصص مواجه است‌. شغل های مانند پرستاری، متخصصان it در بخش های مختلف، کارگران ماهر ساختمانی، رانندگان حرفه ای در صدر شغل های مورد نیاز مجارستان است. بیشترین نیاز نیروی کاری در مجارستان به نیرو در زمینه فناوری و اطلاعات (it) می باشد. در جدول زیر به طور خلاصه چندین شغل مورد نیاز کشور مجارستان ذکر شده است. البته این جدول شامل تمامی شغل های مورد نیاز در این کشور نیست. این جدول تنها چند شغلی است که در سال های گذشته کمبود آن در مجارستان ملموس بوده و تا حدودی مجارستان نیاز شدیدی به این شغل ها دارد.

 

مهندسان و متخصصان علوم طبیعی

متخصصان فناوری اطلاعات و ارتباطات

مدیران و متخصصان اقتصادی و مالی

رانندگان کامیون های سنگین و کامیون ها

مدیر فروش

متخصصان بهداشت

مهندس نرم‌افزار

مهندس داده

مهندس عمران

حسابدار

مدیر سرمایه گذاری (ساخت و ساز)

پرستار دیالیز

تحلیلگر کسب و کار

حقوق و درآمد در مجارستان

میزان حقوق و دستمزد در کشور مجارستان با توجه به نرخ تورم و نرخ بیکاری و عوامل دیگر اقتصادی در این کشور نسبت به کشور های اروپایی کمتر است. البته این کمتر بودن نشان دهنده این نیست که نیروی کار در کشور مجارستان با مشکلی مواجه می شود. این میزان حقوق و دستمزد نسبت به هزینه های زندگی در مجارستان متعادل بوده و رضایت شغلی در مجارستان در سطح وسیعی از شغل های مختلف وجود دارد. فردی که در مجارستان کار می کند معمولاً ماهیانه حدود 493000 HUF درآمد دارد. محدوده حقوق از 125000 HUF (کمترین میانگین) تا 2،200،000 HUF (بالاترین میانگین) است. این متوسط حقوق ماهیانه شامل مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا است. حقوق و دستمزد بین مشاغل مختلف به شدت متفاوت است. اگر به حقوق یک شغل خاص علاقه مند هستید، برای حقوق عنوان های شغلی خاص به زیر مراجعه کنید.

 

عنوان شغلی

میزان حقوق

جراحان / پزشکان

862،000 تا 2،900،000

قضات

724،000 تا 2،430،000

وکلا

586،000 تا 1،970،000

مدیران بانک

552،000 تا 1،850،000

مدیران ارشد اجرایی

517،000 تا 1،740،000

مدیران ارشد مالی

483،000 تا 1،620،000

ارتودنتیست ها

465،000 تا 1،560،000

اساتید دانشکده

414،000 تا 1،390،000

خلبانان

345،000 تا 1،160،000

مدیران بازاریابی

310،000 تا 1،040،000

چگونگی کاریابی در مجارستان

یکی از مسائل مهم برای کاریابی در مجارستان تسلط بر زبان مجاری است. در صورتی که جویای کار در مجارستان موفق به دریافت یک پیشنهاد شغلی شود، با شرایط گفته شده می تواند برای دریافت ویزای کار مجارستان اقدام کند. اما متقاضی کار چگونه می تواند کاریابی در مجارستان را به بهترین شکل انجام دهد؟ دانشجویانی که در مجارستان تحصیل کرده اند، برای کار پس از تحصیل در مجارستان گزینه های بیشتری را برای کاریابی خواهند داشت. در برخی از موارد دانشجو ممکن است در طول دوره تحصیل موفق شود برای کارآموزی به شرکت های معتبر راه یابد. در صورتی که دانشجو در این کمپانی های معتبر خوب عمل کند، شانس دریافت پیشنهاد کار از همان شرکت را خواهد داشت. اما این امکان برای همه فراهم نیست. استفاده از روزنامه های محلی که آگهی های استخدام را چاپ می کنند نیز یکی دیگر از روش های کاریابی است. برای کاریابی در مجارستان استفاده از مؤسسات کاریابی معتبر یکی از بهترین گزینه های پیش روست. مؤسسات کاریابی با داشتن وب سایت های کاربردی، رزومه شما را دریافت کرده و برای یافتن موقعیت های شغلی مناسب و کارفرما به شما کمک می کنند. وب سایت های زیر نمونه ای از مراجع معتبر برای کاریابی هستند.

 • hu وب سایت محلی معروف Monster برای مجارستان
 • hu یکی از پورتال های شغلی پربازدید مجارستان که به زبان های انگلیسی و مجاری موجود است.
 • hu این وب سایت به زبان مجاری است، اما بسیاری از پیشنهاداتش به زبان انگلیسی است.

مؤسسات کاریابی در مجارستان

دانستیم که مؤسسات کاریابی یکی از بهترین منابع برای کاریابی در مجارستان هستند. متقاضیان کار پس از تحصیل در مجارستان حتی در صورتی حضور در این کشور، نیاز به مراجعه حضوری به مؤسسات کاریابی نخواهند داشت. این افراد با نام نویسی و ثبت نام در وب سایت های مؤسسات کاریابی می توانند از خدمات کاریابی این مؤسسات استفاده کنند. البته این مؤسسات به صورت رایگان امر کاریابی را برای شما انجام نخواهند داد و معمولا پس از استخدام شما بخشی از حقوقتان را به عنوان حق الزحمه دریافت خواهند کرد. برخی از مؤسسات کاریابی به صورت تخصصی در مشاغل خاصی فقط امر کاریابی را انجام می دهند. این مؤسسات برای افرادی که به دنبال کار تخصصی و حرفه ای هستند گزینه مناسبی است. برخی دیگر از مؤسسات که اکثریت مؤسسات را شامل می شوند محدودیتی برای ثبت نام و کاریابی ندارند و افراد با هر تخصصی می توانند در آن ها نام نویسی کنند. لیستی از آژانس های کاریابی مجارستان را در ادامه مشاهده می کنید:

 • Serendi
 • Budapes
 • ManpowerGroup
 • McROY
 • GMN Hungary Ltd.
 • ARSIS Global HR Consulting
 • Crew Recruitment Agency
 • Benusz Ltd

بررسی ویزای همراه مجارستان برای کار پس از تحصیل

ویزای همراه یا ویزای وابستگی جهت الحاق خانواده فرد در کشور مورد مهاجرت است‌. مجوزی است که به همراه یا همراهان شخص داده می شود تا بتوانند به کشور مقصد وارد شوند.این ویزا در کشور مجارستان بدبن صورت است که شخص پس از انجام امور کاری و اخذ ویزای کاری خودش می‌ تواند در خواست ویزای همراه خود را برای همسر و فررندان خود نیز ارائه دهد.البته این ویزا برای فرزندان زیر 18سال در مجارستان است. البته شخص اصلی که به عنوان سرپرست شناخته می شود باید نشان دهد که می تواند از تمامی افراد تحت حمایت خود پشتیبانی مالی انجام دهد. مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای همراه بدین شکل است

 • کپی از مجوز های اقامت
 • صورت حساب بانکی
 • نشان دادن درامد ثابت ماهیانه
 • ادرس محل اقامت
 • پوشش بیمه جهت تمامی اعضا
 • ترجمه سند ازدواج

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت مجارستان با کار پس از تحصیل

اقامت برای افرادی که در مجارستان موفق به کاریابی می شوند در ابتدا دو ساله است. در صورت تمدید قرارداد کار امکان تمدید اقامت نیز وجود دارد. برای دریافت اقامت طولانی مدت برای افراد خارجی دو حالت وجود دارد.

 • مجوز اقامت دائم EC

این اجازه اقامت برای اتباع غیر از اتحادیه اروپا که به مدت 5 سال در مجارستان زندگی کرده اند می باشد. اعتبار این مجوز نیز 5 ساله است و تا 5 سال دیگر نیز امکان تمدید دارد. این نوع مجوز اقامت طولانی برای افرادی صادر می شود که 5 سال در مجارستان اقامت موقت داشته اند. در صورتی که متقاضی 12 ماه در مجارستان حضور نداشته باشد، این مجوز باطل می شود.

 • مجوز اقامت دائم ملی (NPRP)

این مجوز اقامت خصوص اتباع کشورهای ثالث (شهروندان غیر از اتحادیه اروپا) است. افراد در صورت داشتن مجوز اقامت دائم یا EC در مجارستان از طریق کار، بدون نیاز به شرط حضور می توانند درخواست اقامت دائم می دهند. با دریافت این مجوز امکان کار و اقامت طولانی مدت و به صورت نا محدود در مجارستان ممکن است.

اخذ تابعیت یا پاسپورت مجارستان نیز در صورت اقامت مداوم به مدت 8 سال در این کشور ممکن است. کشور مجارستان اجازه تابعیت دوگانه را به افراد می دهد. برای دریافت تابعیت علاوه بر شرط حضور، تسلط به زبان مجاری، ادغام در جامعه، تمکن مالی مناسب و عدم سو پیشینه از شرایط دیگر دریافت تابعیت است.


_____________کار پس از تحصیل در مجارستان و سخن پایانی_____________

کار پس از تحصیل در مجارستان، مشاغل مورد نیاز در مجارستان، روش های کاریابی در مجارستان و اقامت کار بعد از تحصیل در مجارستان در این مقاله مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. دانستیم که شرایط کاری و شغلی در کشور مجارستان به شکل است با حداکثر و حداقل دستمزد در این کشور آشنا شدیم.مشخص شد که درصد نرخ بیکاری در این کشور چقدر است. وضعیت ویزای همراه را نیز مورد بررسی قرار داریم. با توجه به مطالب گفته برای اشخاصی که در مجارستان تحصیل کرده اند مجارستان می تواند گزینه مناسبی جهت کار پس از تحصیل باشد. ولی اگر کسی بخواهد مستقیم جهت کار خارج از کشور اقدام کند آلمان و اتریش با داشتن ویزای جستجوی کار گزینه مناسب تری است‌ و به متقاضیان کار اجازه می دهد بدون داشتن پیشنهاد کار وارد کشور شده و در جستجوی کار باشند. شما همواره می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و اشنایی با امور مهاجرتی با موسسه ملک پور تماس گرفته تا بتوانید با مشاوران و کارشناسان موسسه ملک پور به صورت کاملا رایگان و تلفنی صحبت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
Sahar
سلام سوالم این هستش که من ۳۹ سالمه سالمه و ۱۰ سابقه کاری در زمینه علوم کامپیوتر دارم، می‌توانم طبق تجربه کاریم سریع فرصت کاری در اتریش پیدا کنم و اگر در آنجا مستقر شدم می توانم برای برادر زاده ام برای تحصیل از اتریش اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. امکان کاریابی برای شما در اتریش وجود دارد اما شرایط قیومیتتان از برادرزاده شما باید دقیق تر و توسط وکیل بررسی شود.
مشاوره رایگان