تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

بدون نظر

تحصیل کارشناسی ارشد در مجلرستان

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان، تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی، شرایط تحصیل در مجارستان و هزینه تحصیل در مجارستان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. آیا تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان به همراه بورس تحصیلی امکان پذیر است؟ آیا هنگام تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان همراه می توان برد؟ اقامت پس از تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان به چه صورت است؟ برای بدست آوردن جواب این سوالات و اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان در این مقاله با ما همراه باشید. مجارستان کشوری است با تاریخ و فرهنگی کهن و غنی. کشور مجارستان یازدهمین کشور محبوب از نظر گردشگری در اروپا می باشد. بزرگترین چشمه آب گرم دنیا به نام هویز، بزرگترین دریاچه اروپای مرکزی به نام بالاتون، بزرگترین مرتع اروپا به نام پارک ملی هورتوبادی از مکان های گردشگری در کشور مجارستان می باشد. کشور مجارستان به دلیل زیبایی های بی شمارش ممکن است مقصد بسیاری از مهاجران از سرتاسر دنیا باشد. یکی از روش های موجود در مهاجرت، مهاجرت تحصیلی می باشد. در ادامه سعی بر این است تا تمامی مطالب مربوط به تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان به صورت کامل توضیح داده شود. لازم به ذکر است برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت موسسه ملک پور (MIE) مراجعه نموده و یا با تماس تلفنی با دفاتر این موسسه از مشاوره رایگان مشاوران مجرب و با سابقه بهره مند شوید.

 • شرایط عمومی تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان
 • تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان به همراه بورسیه تحصیلی
 • هزینه زندگی در مجارستان
 • کار ضمن تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان
 • بررسی ویزای همراه برای تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان
 • معرفی دانشگاه های برتر مجارستان در مقطع فوق لیسانس
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی مجارستان
 • موقعیت کار پس از تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان
 • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل فوق لیسانس در مجارستان
 • سوالات متداول راجع به تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان
 • تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان و سخن پایانی

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستانشرایط عمومی تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

مجارستان کشوری در اروپای مرکزی است. کشور مجارستان با کشورهای اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان و کرواسی، اسلوونی و اتریش هم مرز است. زبان رسمی مجارستان، مجاری است. پایتخت و پرجمعیت ترین شهر در مجارستان بوداپست می باشد. به طور کلی هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی پایین است و با این وجود، سیستم آموزش به کار رفته در دانشگاه های این کشور، از مطلوبیت کافی برخوردار است. بسیاری از افراد، تحصیل در مجارستان را به عنوان سکوی پرتاپی برای تحصیل و کار در کشورهای برتر اروپایی می شناسند. در این مقاله که به تحصیل کرشناسی ارشد در مجارستان می پردازد، مواردی از قبیل اخذ بورسیه تحصیلی، وضعیت ویزای همراه، هزینه های زندگی در مجارستان مورد بررسی قرار می گیرند.

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

تحصیل در مجارستان

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان به همراه بورسیه تحصیلی

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان ممکن است گزینه تحصیلی معروفی برای تحصیلات تکمیلی دانشجویان بین المللی نباشد، اما می تواند فرصت های آموزشی و تحقیقاتی بی نظیری به دانشجویان ارائه دهد. در دانشگاه های مجارستان بیش از 20.000 دانشجوی بین المللی در مقاطع کارشناسی ارشد و سایر مقاطع تحصیلات تکمیلی، تحصیل می کنند. به دانشجویان بعد از تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان مدرک بین المللی معتبر و شناخته شده در سراسر دنیا، اعطا می شود. دانشجویان واجد شرایط در طول تحصیل خود می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند. بورسیه های تحصیلی مجارستان در سال تحصیلی 2020-2021 دقیقاً مانند بورس تحصیلی فولبرایت ایالات متحده، بورس تحصیلی دولت چین، بورسیه استرالیا، بورسیه دولت کره و بورسیه ژاپن می باشد. بورسیه تحصیلی مجارستان شامل کلیه هزینه های زندگی و تحصیلی دانشجو می شود. مدت زمان بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد 1.5 تا 2 سال می باشد. در زیر مواردی که شامل بورسیه تحصیلی مجارستان می شوند آورده شده است:

 • هزینه های آموزش: پرداخت کل شهریه
 • کمک هزینه ماهانه: پرداخت هزینه های 1 سال زندگی در مجارستان
 • کمک به اسکان: پرداخت هزینه های اقامت برای کل مدت بورس تحصیلی در خوابگاه
 • بیمه درمانی: پرداخت خدمات مراقبت های بهداشتی

معیارهای واجد شرایط بودن جهت اخذ بورس تحصیلی در مجارستان:

 • داشتن گواهی پزشکی، سلامت جسمی و روحی
 • ارائه مدرک آیلتس
 • گذراندن مقاطع تحصیلی با نمرات عالی

مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورس تحصیلی کامل در مجارستان:

 • ارسال درخواست بورس تحصیلی به صورت آنلاین
 • یک قطعه عکس متقاضی
 • نامه انگیزشی
 • ارائه گواهینامه و یا مدرک مهارت زبان
 • مقتاضیان دریافت بورسیه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های مجارستان می بایست مدارک خود را در دوره تحصیلات تکمیلی ضمیمه کنند.
 • ارائه نسخه اسکن شده از پاسپورت مقاضی

هزینه زندگی در مجارستان

در این قسمت از مقاله هزینه های زندگی در مجارستان را بررسی می کنیم. بحث هزینه های زندگی از دیگر موارد مهم و حائز اهمیت تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان می باشد. فرد متقاضی می بایست به دولت این اطمینان را بدهد که توانایی مالی کافی جهت پرداخت اجاره مسکن، هزینه حمل و نقل، وعده های غذایی، هزینه های شخصی و... خود را دارد. هزینه ها در کشور مجارستان خیلی ارزان نیست اما برای افرادی که می خواهند هزینه های زندگی کمتری نسبت به اروپای مرکزی داشته باشند مناسب است. با توجه به میزان برآورد تعداد مهاجرین به مجارستان و تمایل مهاجران برای زندگی در پایتخت مجارستان یعنی بوداپست، هزینه زندگی در مجارستان در پایتخت بالاتر می باشد. با دور شدن محل زندگی از شهر بوداپست به سمت شهرهای کوچک تر، از تعداد مهاجرین به مجارستان کاسته می شود و هزینه های زندگی نیز پایین تر می آید. در ذیل این مطلب، بخشی از هزینه های زندگی در کشور مجارستان در جداول آورده شده است:

 

موارد

مبلغ به یورو

وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت

5.54

شیر(1لیتر)

0.66

قرص نان سفید تازه(500 گرم)

0.65

برنج(1کیلوگرم)

1.02

تخم مرغ(12عدد)

1.54

پنیر محلی(1کیلوگرم)

5.31

بنزین(1لیتر)

1.07

اجاره آپارتمان (1 خوابه) در مرکز شهر

347.02

اجاره آپارتمان (1 خوابه) بیرون شهر

259.63

اجاره آپارتمان (3 خوابه) در مرکز شهر

581.51

اجاره آپارتمان (3 خوابه) بیرون شهر

449.64

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

1،856.12

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز شهر

1،348.59

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان

کار ضمن تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

دانشجویان ممکن است جهت تأمین هزینه های زندگی یا بدست آوردن تجربه کار در کشور مجارستان، تصمیم بگیرند به صورت نیمه وقت در طول تحصیل یا در تعطیلات تابستانی خود کار کنند. حقوق و تعهدات کاری بسته به تابعیت دانشجویان متفاوت می باشد. دانشجویانی که از طریق تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان مهاجرت کرده اند و شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا هستند هیچ محدودیتی در ساعات کاری ندارند و تنها می بایست کارت ثبت نام داشته باشند. دانشجویانی که شهروند غیر اتحادیه اروپا هستند، با داشتن مجوز کار می توانند 24 ساعت در هفته و بیش از زمان یک ترم یعنی 66 روز، در طول تحصیل خود مشغول به کار شوند. دلایل دانشجویان تحصیل در کارشناسی ارشد در مجارستان جهت اشتغال:

 • تأمین بخشی از هزینه های تحصیل یا زندگی
 • کسب تجربه کار
 • کارفرمایان شرایط کاری منعطف و مناسبی را برای دانشجویان فراهم می کنند.

قطعاً کار نیمه وقت در مجارستان دستمزد نسبتاً کمی دارد و تنها بخشی از هزینه های دانشجویان را شامل می شود. از نکات مهم کار دانشجویی ضمن تحصیل، تسلط به زبان مجارستانی می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری در مجارستان آورده شده است:

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

بررسی ویزای همراه برای تحصیل کارشناسی ارشد مجارستان

طبق قوانین کشور مجارستان به خانواده های دانشجویانی که از طریق تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان مهاجرت کرده اند، ویزای همراه داده می شود. در مجارستان ویزای همراه، به ویزای اتحاد خانواده معروف است و به همسر و فرزندان وابسته به فرد دانشجو اجازه داده می شود که به آن شخص در مجارستان بپیوندند. لازم به ذکر است که مدت زمان ویزای همراه تا مدت زمان دانشجویی فرد اصلی اعتبار دارد. داشتن تمکن مالی از موارد و شرایط مهم درخواست ویزای همراه می باشد. فرد دانشجو می بایست از پس هزینه های زندگی خود و خانواده اش بربیاید. شخص دانشجو می بایست دعوتنامه و درخواست ویزای همراه خود را با چندین مدرک مورد نیاز به سفارت ارسال کند. و سپس بعد از بررسی مدارک و تایید آن ها برای اخذ ویزا اقدام نماید.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست ویزای همراه:

 • تمکن مالی
 • شناسنامه فرزند (برای فرزند زیر 18 سال)
 • سند ازدواج
 • اگر ازدواجشان قانونی ثبت نشده باشد باید مدارکی برای اثبات زندگی مشترکشان ارائه دهند و ثابت کنند به مدت حداقل 2 سال زندگی مشترک داشته اند.
 • کپی شناسنامه

معرفی دانشگاه های برتر مجارستان در مقطع فوق لیسانس

آموزش عالی مجارستان به دو دسته دانشگاه های دولتی و خصوصی تقسیم می شوند. اکثر مؤسسات معتبر شامل: دانشگاه ها، مدارس بازرگانی، مدارس مدیریت و کالج های هنری برنامه های کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. تعدادی از مؤسسات خارجی نیز در مجارستان شعبه دارند. متقاضیان می بایست قبل از اقدام به اخذ پذیرش در مورد دانشگاه ها، مؤسسات و آموزشگاه ها و حتی رشته تحصیلی مورد نظر خود بسیار تحقیق کنند. این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. کشور مجارستان با اینکه کوچک است اما دارای چندین دانشگاه تاریخی است که جایزه نوبل را دریافت کرده اند. در جدول زیر جزئیات اصلی تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان آورده شده است:

 

تعداد دانشگاه ها

65

هزینه های معمولی

1553یورو(متوسط)

قدیمی ترین دانشگاه

دانشگاه پسه (1367)

دانش آموزان بین المللی

32.332

طول دوره

2-1سال

سال تحصیلی

سپتامبر تا جولای

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

دانشجویان بین المللی که شهروند اتحادیه اروپا نیستند و قصد دارند بیش از 90 روز متوالی در مجارستان اقامت کنند، می بایست جهت اقامت تحصیلی در مجارستان ویزای تحصیلی مدت دار اخذ کنند. بهتر است متقاضیان قبل از رسیدن به زمان پذیرش دانشگاه ها، شرایط دانشگاه های مختلف را بررسی و در وقت مناسب اقدام کنند. متقاضیان جهت اخذ ویزای تحصیلی مجارستان ابتدا می بایست از دانشگاه مجارستان پذیرش را اخذ کنند. متقاضیان تحصیل در مجارستان با داشتن پذیرش یکی از دانشگاه های کشور مجارستان می توانند مدارک خود را به نزدیک ترین سفارت در کشور خودشان ارسال کنند. بررسی مدارک و اخذ ویزا معمولاً حدود 1 ماه طول می کشد، این زمان در بعضی موارد ممکن است طولانی تر هم بشود. بنابراین بهتر است زودتر از زمان شروع ترم دانشگاه برای اخذ ویزا اقدام شود.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی در مجارستان:

 • داشتن تمکن مالی
 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • پاسپورت معتبر (حداقل با 6 ماه اعتبار)
 • یک نسخه کپی از پاسپورت
 • اثبات بیمه درمانی
 • اثبات آدرس یا مسکن در مجارستان
 • فرم درخواست ویزا

 

آدرس سفارت مجارستان در ایران

تهران- خیابان دروس- خیابان شریعتی- خیابان یخچال- خیابان 11

وب سایت سفارت مجارستان در ایران

https://teheran.mfa.gov.hu/irn/contact/generated

تلفن تماس

02122596020

فکس

02122596022

روزها و ساعات کاری کنسولگری

یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:00 صبح تا 16:00

موقعیت کار پس از تحصیل فوق لیسانس در مجارستان

افرادی که از طریق تحصیل مهاجرت می کنند، در اکثر کشورها اجازه دارند بعد از تحصیل خود مدتی بمانند و به دنبال کار مورد نظر و مرتبط با رشته تحصیلی خود بگردند و بعد از یافتن شغل مناسب اقامت تحصیلی خود را به اقامت کاری تغییر بدهند و تا مدت زمان قرارداد کاری خود اقامت کشور مورد نظر را اخذ نمایند. مدت زمانی که افراد اجازه دارند بعد از تحصیل به دنبال کار باشند در کشورهای مختلف متفاوت می باشد. قوانین کار پس از تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان به این صورت است که شخص بعد از تحصیل 9 ماه اجازه ماندن و جستجوی کار در مجارستان را دارد. شهروندان غیر اتحادیه اروپا در صورت تمایل به کار در مجارستان، به ویزای کار و مجوز نیاز دارند. چنانچه درخواست اقامت کاری دانشجو در مجارستان رد شود، با اتمام ویزای دانشجویی مجبور به ترک کشور هستند.

 شرایط از از موارد اجازه کار در مجارستان می باشد:

 • مجوز کار قانونی
 • قرارداد کاری امضا شده بین متقاضی کار و کارفرما
 • اثبات محل اقامت
 • داشتن بیمه درمانی معتبر

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

اکثر افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشورهایی غیر از کشورشان را دارند، اقامت دائم و اخذ تابعیت بعد از تمام شدن تحصیلشان را نیز در نظر می گیرند. دانشجویان در طول تحصیل خود با شرایط زندگی، فرهنگ، آداب و رسوم یک کشور به راحتی آشنا می شوند و پس از سال ها تحصیل و زندگی، می توانند به اخذ اقامت دائم در آن کشور اقدام کنند. دانشجویان تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان می توانند برای تمدید اقامت خود شغلی پیدا کنند و اقامت کاری خود را به اقامت تحصیلی تغییر دهند و به مقدار اعتبار قرار داد کاری در مجارستان اقامت کنند. افراد بعد از 8 سال اقامت متوالی در مجارستان مجاز به درخواست تابعیت مجارستان می باشند. برای درخواست تابعیت مجارستان شخص متقاضی می بایست درخواست خود را در کنسولگری مجارستان ثبت کند. مجارستان به شهروندان خود اجازه می دهد تابعیت دیگری به جز تابعیت مجارستان را داشته باشند. شرایط لازم جهت اخذ تابعیت مجارستان در زیر آمده است:

 • اقامت 8 سال متوالی بدون وقفه در مجارستان
 • تسلط بر روی زبان مجاری
 • نداشتن سوء پیشنه

سوالات متداول راجع به تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان

✅ مدت زمان مجاز کار دانشجویی در طول دوره تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان چقدر است؟

حداکثر 24 ساعت در هفته.

✅ طول دوره کارشناسی ارشد در مجارستان چقدر است؟

1 تا 2 سال.

✅ مدت زمان کاریابی در مجارستان پس از تحصیل کارشناسی ارشد چقدر است؟

9 ماه.


_____________تحصیل کارشناسی ارشد و سخن پایانی____________

تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان، شرایط اخذ ویزای همراه، تحصیل رایگان در مجارستان به زبان انگلیسی، شرایط کار پس از تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان در این مقاله مورد بررسی علمی قرار گرفت. سعی بر این بود که تمامی اطلاعات مهم و مورد نیاز شما همراه گرامی در مورد تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان در این مقاله آورده شود. به دلیل وجود حساسیت های بسیار زیاد در امر مهاجرت، به شما همراه گرامی پیشنهاد می شود قبل از اقدام به تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان یا هر تصمیمی در امر مهاجرت، اقامت و گرفتن ویزا، با افرادی خبره دراین امر مشورت کنید. می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از روش ها و راه های بهتر مهاجرت به وب سایت موسسه ملک پور مراجعه نمایید. همراه گرامی به شما پیشنهاد می شود با توجه به نیاز خود، شرایط زندگی در کشورهای مختلف را بررسی کنید ممکن است شرایط سایر کشورهای اروپایی نیز با شرایط شما و روش مهاجرتی انتخابی شما سازگار باشد. در آخر سوالات و پیشنهادات خود را در قسمت "ثبت پرسش" برای ما ارسال نمایید در کوتاهترین زمان ممکن به سوالاتتان پاسخ داده می شود.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان