شرایط بورسیه تحصیلی مجارستان

21 نظر

اخذ بورسیه تحصیلی در مجارستان مستلزم رعایت شرایط و مدارک خاصی است. در اینجا شرایط کلیدی وجود دارد که باید رعایت کنید:

 • سابقه تحصیلی قوی: ارائه دهندگان بورسیه تحصیلی در مجارستان معمولاً از متقاضیان می خواهند که سوابق تحصیلی قوی داشته باشند. این شامل معدل بالا (GPA) یا دستاوردهای تحصیلی معادل از مطالعات قبلی است.
 • تسلط به زبان: بسته به زبان آموزشی برای برنامه انتخابی خود، باید به زبان انگلیسی یا مجارستانی مهارت داشته باشید. این اغلب مستلزم ارائه نمرات آزمون مهارت زبان، مانند آیلتس یا تافل برای برنامه های انگلیسی است.
 • محدودیت سنی: برخی بورسیه ها ممکن است محدودیت سنی داشته باشند.
 • گواهی پزشکی: ممکن است از متقاضیان خواسته شود که گواهی سلامت ارائه دهند یا تحت معاینه پزشکی قرار گیرند تا از سلامت و تناسب آنها برای تحصیل در مجارستان اطمینان حاصل شود.

علاوه بر شرایط ذکر شده باید تمام مدارک لازم شامل ریز نمرات دانشگاهی، گواهینامه ها، توصیه نامه ها، انگیزه نامه و رزومه را جمع آوری کنید و با رعایت مهلت درخواست، فرم درخواست آنلاین را در وب سایت رسمی ارائه دهنده بورسیه تکمیل کنید.

دریافت بورسیه تحصیل در مجارستان در تمامی مقاطع برای اتباع بین المللی و همچنین اتباع ایرانی امکان پذیر است. معمولاً فرآیند درخواست بورسیه تحصیلی در مجارستان به این صورت است که متقاضی ابتدا می بایست در درخواست خود را ابتدا به شورای بورسیه تحصیلی در مجارستان و سپس برای دانشگاهی که قصد ادامه تحصیل در آن را دارند، ارسال نمایند. بورسیه های تحصیلی در مجارستان گاهاً شامل بخشی از هزینه های تحصیل و یا زندگی در مجارستان خواهد بود و گاهاً کاملاً این هزینه ها را پوشش خواهد داد. اما مهم ترین نکته در خصوص بورسیه های تحصیلی در مجارستان این است که دریافت این بورس ها بیشتر شامل حال دانشجویان مقطع دکتری خواهد بود و دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد کمتر موفق به دریافت آن خواهند شد. لازم به ذکر است که انتخاب متقاضیان برتر و استعداد های درخشان در مقطع دکتری برای دریافت بورسیه عموماً بر اساس سوابق تحصیلی، نمره زبان انگلیسی، سایر توانمندی های علمی و همچنین ارزیابی و مصاحبه دانشگاه پذیرنده صورت می گیرد.

شما می توانید جهت آگاهی از شرایط تحصیل در مجارستان و تمام کشور های طراز اول در سطح جهانی با موسسه ملک پور ارتباط برقرار نموده و با مشاوره تلفنی رایگان ود با کارشناسان مجرب موسسه ملک پور اطلاعات لازم را کسب نمایید. توصیه می نماییم برای دریافت هرگونه اطلاعات تکمیلی در خصوص بورسیه تحصیلی در مجارستان با ما در این نوشتار همراه باشید.

عناوینی که در این نوشتار مورد بررسی قرار خواهند گرفت:

تماس با ما

بورسیه تحصیلی در مجارستان

شرایط ثبت نام بورسیه فول فاند دولت مجارستان برای سال 2024-2023

برای واجد شرایط بودن برای ثبت نام بورسیه فول فاند دولت مجارستان برای 2023-2024 متقاضیان باید شرایط زیر را برآورده کنند:

 • تسلط به زبان انگلیسی (برای دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند).
 • خدمات مراقبت های بهداشتی بر اساس قوانین مربوطه مجارستان (قانون شماره 80 سال 1997، کارت بیمه سلامت ملی) و بیمه پزشکی تکمیلی تا سقف 65000 HUF (حدود 205 یورو) در سال برای هر نفر.

بورسیه تحصیلی بر اساس توافق نامه های همکاری آموزشی دوجانبه موثر بین وزارت ظرفیت های انسانی مجارستان و وزارت همکار مسئول آموزش عالی است. در صورتی که متقاضی توسط مقامات مسئول شریک ارسال کننده معرفی شده باشد، درخواست ها، واجد شرایط تلقی خواهند شد.

در صورت برآورده کردن شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام بورسیه فول فاند دولت مجارستان، فرآیند درخواست به این صورت است که دانشجویان باید از طریق وب سایت دانشگاه یا وب سایت هیئت بورس تحصیلی مجارستان درخواست دهند. مهلت درخواست معمولا بین ژانویه و فوریه سال قبل از سال تحصیلی است که بورسیه برای آن ارائه می شود.

انواع بورسیه های تحصیلی مجارستان

انواع بورسیه تحصیلی مجارستان به شرح زیر است:

 • بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum مجارستان
 • بورسیه تحصیلی Erasmus+ مجارستان
 • بورسیه تحصیلی CEEPUS مجارستان
 • بورسیه تحصیلی دولتی دو جانبه مجارستان
 • بورسیه تحصیلی مالی EEA Grants مجارستان
 • بورسیه تحصیلی Diaspora مجارستان
 • بورسیه تحصیلی فائو در مجارستان

بورسیه تحصیلی Stipendium Hungaricum مجارستان

بورسیه تحصیلی مجارستانی Stipendium Hungaricum یک برنامه بورسیه معتبر است که توسط دولت مجارستان به دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیلات عالی در مجارستان هستند ارائه می شود. این برنامه بورسیه به دلیل پوشش جامع هزینه های تحصیل، خوابگاه و هزینه های زندگی شناخته شده است و آن را به فرصتی جذاب برای دانشجویان از سراسر جهان تبدیل می کند. در اینجا برخی از جزئیات کلیدی در مورد بورسیه تحصیلی مجارستان Stipendium Hungaricum آورده شده است:

 • سطوح بورسیه: بورس تحصیلی Stipendium Hungaricum طیف وسیعی از سطوح تحصیلان عالی شامل کقطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا را پوشش می دهد.
 • پشتیبانی مالی کامل: یکی از جذاب ترین جنبه های این بورسیه این است که حمایت مالی کامل را ارائه می دهد. این شامل هزینه های تحصیل، هزینه های اقامت، کمک هزینه ماهانه برای هزینه های زندگی و بیمه پزشکی است.
 • زبان آموزشی: بسته به دانشگاه و برنامه، آموزش می تواند به زبان انگلیسی یا مجارستانی باشد. بنابراین، متقاضیان ممکن است نیاز به ارائه نمرات آزمون مهارت زبان، مانند آیلتس یا تافل برای برنامه های انگلیسی داشته باشند.
 • معیارهای واجد شرایط بودن: برای واجد شرایط بودن برای بورسیه تحصیلی مجارستانی Stipendium Hungaricum، متقاضیان معمولاً باید معیارهای خاصی از جمله برتری تحصیلی، مهارت زبان و شرایط بهداشتی را رعایت کنند. محدودیت های سنی نیز ممکن است اعمال شود.
 • فرآیند درخواست: فرآیند درخواست شامل انتخاب یک برنامه و دانشگاه در مجارستان است که با اهداف تحصیلی شما همسو باشد، جمع آوری تمام مدارک مورد نیاز (مانند ریز نمرات تحصیلی، گواهی مهارت زبان، و انگیزه نامه)، تکمیل آنلاین. فرم درخواست در وب سایت رسمی بورسیه تحصیلی و ارسال درخواست خود در مهلت تعیین شده.
 • انگیزه نامه: ایجاد یک انگیزه نامه قانع کننده بسیار مهم است. این نامه باید توضیح دهد که چرا می خواهید در مجارستان تحصیل کنید، آرزوهای تحصیلی و شغلی شما و اینکه چگونه بورسیه از اهداف شما حمایت می کند.
 • مزایا: بورس تحصیلی Stipendium Hungaricum علاوه بر پوشش هزینه های تحصیل و زندگی، فرصتی برای تبادل فرهنگی، شبکه سازی و تجربه میراث فرهنگی غنی مجارستان ارائه می دهد.
 • مدت زمان بورسیه: مدت زمان بورسیه بر اساس سطح علمی متفاوت است. به طور معمول، برنامه های کارشناسی برای 3-4 سال، برنامه های کارشناسی ارشد برای 1.5-2 سال، و برنامه های دکترا برای 3-4 سال است.
 • تعهد پس از بورسیه: برخی از دریافت کنندگان بورسیه ممکن است پس از اتمام تحصیلات خود در مجارستان به عنوان بخشی از موافقت نامه بورس تحصیلی ملزم به بازگشت به کشور خود شوند.

بورسیه تحصیلی مجارستان Stipendium Hungaricum فرصتی معتبر و سخاوتمندانه برای دانشجویان بین المللی است تا تحصیلات عالی را در مجارستان دنبال کنند. دانش پژوهان مشتاق باید الزامات و دستورالعمل های خاص برنامه بورس تحصیلی مورد نظر خود را به دقت بررسی کنند و یک برنامه کاربردی قوی برای به حداکثر رساندن شانس موفقیت خود آماده کنند.

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی در مجارستان

مدت زمان دوره تحصیلی کارشناسی در مجارستان سه یا چهار سال می باشد. برای ورود به این مقطع لازم است که متقاضی حتماً مدرک دیپلم یعنی تحصیلات دوازده ساله دبیرستانی خود را ارائه دهد. به صورت کلی ورود به دانشگاه های مجارستان در این مقطع هم با ارائه مدرک زبان (در حد آیلتس پنج و نیم یا شش) امکان پذیر است و هم بدون ارائه مدرک زبان اما به شرط گذراندن دوره زبان در مجارستان، متقاضی امکان تحصیل در مقطع کارشناسی در این کشور را دارد. در نتیجه تحصیل در مجارستان بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر می باشد.

یکی از معروف ترین بورسیه های تحصیلی در مجارستان که در سه مقطع از کارشناسی تا دکتری به دانشجویان بین المللی تعلق می گیرد؛Stipendium Hungaricum Scholarship program می باشد. این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی و در واقع اتباع حدوداً 62 کشور در سطح جهانی صادر خواهد شد. کشور هایی نظیر؛ ایران، عراق، ترکیه، الجزایر، سوریه، لبنان و.... برای دریافت این بورسیه مشخصاً نیازی به مدرک زبان آیلتس نیست اما حتماً می بایست مدرک زبان جایگزین ارائه گردد. در نتیجه بدون ارائه مدرک زبان معتبر دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان مقدور نمی باشد، چرا که تحصیل در دانشگاه های این کشور به زبان مجاری یا انگلیسی خواهد بود و دانشجو باید تسلط خود را در یکی از این دو زبان بتواند اثبات نماید. جالب است بدانید درخواست بورسیه تحصیلی در مجارستان به صورت آنلاین ثبت خواهد شد. در نهایت لیستی از نامزد های واجد شرایط برای دریافت بورسیه اعلام می شود که این افراد دعوت به مصاحبه خواهد شد. پس از انجام مصاحبه که از طریق اسکایپ صورت می گیرد. لیست نهایی افرادی که واجد شرایط برای دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان بودند را اعلام می نمایند. در این نوع بورسیه به دانشجوی بین المللی تا مبلغی حدود 150 یورو در ماه کمک هزینه زندگی تعلق خواهد گرفت و همچنین وی معاف از شهریه های تحصیل خواهد بود. لازم است بدانید؛ دریافت بورسیه در مقطع تحصیلی کارشناسی به ندرت صورت می پذیرد.

بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد در مجارستان

درخواست برای دریافت بورسیه تحصیل کارشناسی ارشد در مجارستان نیز برای دانشجویان بین المللی بسیار زیاد است. منتهای مراتب همانند مقطع کارشناسی دریافت بورسیه تحصیلی در این مقطع ممکن است به ندرت اتفاق بیوفتد. در هر صورت نداشتن گپ تحصیلی طولانی، ارائه مدرک تحصیلی مقطع کارشناسی با نمرات بالا، ارائه مدرک زبان معتبر در حد آیلتس 6.5 آکادمیک و به واقع داشتن رزومه تحصیلی قوی از جمله ملزومات دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان می باشد. از جمله بورسیه های ارائه شده توسط مجارستان در این مقطع تحصیلی Stipendium Hungaricum scholarship می باشد که شامل کمک هزینه تحصیلی تا سقف یکصد و پنجاه یورو در ماه می باشد. این کمک هزینه به صورت ماهیانه اعطا خواهد شد. از جمله دیگر بورسیه های تحصیلی در مجارستان برای دانشجویان بین المللی می توان به بورس های؛ CEU-REF، EMPIRICUS، A. NADOSY اشاره نمود که نام ایران در هیچ یک از کشور های مجاز برای درخواست این نوع بورسیه تحصیلی در مجارستان لحاظ نشده است.

بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا در مجارستان

دریافت بورسیه دکتری در مجارستان اما به نسبت سایر مقاطع تحصیلی برای دانشجویان بین المللی بیشتر محتمل می باشد. از جمله مهم ترین مدارک لازم برای تحصیل دکترا در مجارستان و دریافت بورسیه؛ ارائه تمام مدارک تحصیلی مقاطع پیشین با نمرات بالا، ارائه انگیزه نامه قوی برای تحصیل در این کشور، داشتن نمره زبان معتبر با نمره بالا (حداقل آیلتس 6.5 آکادمیک به بالا یا معادل آن در آزمون تافل)، ارائه توصیه نامه معتبر از اساتید معتبر در مقاطع پیشین تحصیلی، ارائه مقالات چاپ شده در ژورنال ها و مجلات معتبر در سطح جهانی و همچنین داشتن مقاله ISI الزامی می باشد. بورسیه دکتری در مجارستان علاوه بر معافیت از پرداخت شهریه؛ به همراه کمک هزینه ماهیانه حدوداً چهارصد و پنجاه یورو می باشد که عملاً بیش از نصف هزینه های زندگی دانشجو را در یک بازه یک ماهه تامین خواهد نمود. از جمله بورسیه های تحصیلی در مجارستان می توان به؛ بورسیه های تحصیلی دولتی دو جانبه (میان کشور مجارستان و کشور هایی که با آن ها در این زمینه توافقات لازم را دارند)، Erasmus، CEEPUS، EEA اشاره نمود. موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در زمینه مهاجرت و مهاجرت از طریق تحصیل می تواند در زمینه اخذ پذیرش دکتری در مجارستان بدون ارائه نمره زبان و مقاله ISI و سایر شروط لازم، یاری رسان شما همراهان گرامی باشد و در این مسیر شما را همراهی نماید.

دانشگاه های برتر مجارستان

پس از پیوستن مجارستان به اتحادیه اروپا و مطابقت سیستم آموزشی این کشور با نظام تحصیلی در کل اتحادیه اروپا رو به روز بر تعداد متقاضیان مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل افزوده شده است. چرا که دانشجویان بین المللی همان سطح کیفیت در آموزش را در کنار کمترین هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان خواهند داشت. ضمن این که تحصیل در مجارستان می تواند سکوی پرش مناسبی برای مهاجرت پس از تحصیل به کشور های هم مرز این کشور نظیر اتریش باشد. در جدول زیر تعدادی از دانشگاه های برتر مجارستان و رنکینگ آن ها در سطح کشوری و جهانی را مشاهده خواهید نمود.

 

دانشگاه خصوصی

رتبه جهانی

رتبه کشوری

رتبه کشوری

رتبه جهانی

دانشگاه دولتی

Közép-Európai Egyetem

1541

6

1

434

Eötvös Loránd Tudományegyetem

Pázmány Péter Katolikus Egyetem

3871

15

2

936

Debreceni Egyetem

Kodolányi János Egyetem

5467

27

3

1252

Budapesti Muszaki és Gazdaságtudományi Egyetem

International Business School

5878

24

4

1398

Szegedi Tudományegyetem

Budapesti Metropolitan Egyetem

6423

25

5

1534

Pécsi Tudományegyetem

ویزای تحصیلی مجارستان

دانشجویانی که از اتباع اتحادیه اروپا هستند نیازی به دریافت ویزای دانشجویی برای ورود به کشور مجارستان نخواهند داشت. اتباع ایرانی اما برای تحصیل و اقامت در مجارستان می بایست ویزای این کشور را داشته باشند. این مقاله تماماً توسط کارشناسان مجرب موسسه ملک پور تهیه شده و به نگارش درآمده است و هر گونه کپی برداری از آن قانوناً، شرعاً و عرفاً غیر قانونی و حرام خواهد بود. شروع ترم تحصیلی در مجارستان سپتامبر و ژانویه می باشد. اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی در مجارستان بهتر است که حداقل سه ماه قبل از شروع سال تحصیلی در این کشور صورت بگیرد. در جدول ذیل این مطلب می توانید مدارک مورد نیاز دانشجویان بین المللی برای درخواست ویزای تحصیلی مجارستان را مشاهده نمایید.

 

مدارک ویزای تحصیلی مجارستان

1. شناسنامه، گذرنامه، عکس

2. فرم ویزا

3. ریز نمرات مقاطع قبلی

4.اصل مدارک تحصیلی پیشین

5. گردش مالی و اثبات تمکن مالی

6. انگیزه نامه فردی و توصیه نامه اساتید معتبر

7.مدرک زبان متناسب با مقطع تحصیلی مورد نظر

8.گواهی پزشکی بابت سلامت فردی دانشجو و بیمه وی

9. نامه پذیرش دانشگاهی

 

سوالات متداول

✔️ آیا تحصیل رایگان در مجارستان امکان پذیر است؟

خیر، تحصیل در مجارستان رایگان نبوده و دانشجو می بایست بتواند از پس پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل برآید.

✔️ آیا دانشجویان بین المللی امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان را دارند؟

معمولاً دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان در مقطع دکتری و به شرط ارائه رزومه قوی امکان پذیر است و در مقاطع پایین تر به ندرت دانشجو موفق به دریافت بورسیه خواهد شد.

✔️ آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان بدون مدرک زبان وجود دارد؟

طیق قوانین و مقررات مدون نیازی به ارائه مدرک زبان نمی باشد اما به این دلیل که دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان امری رقابتی می باشد مسلماً فردی که مدرک زبان ارائه می نماید از شانس بیشتری برخوردار می باشد.

✔️ آیا هزینه های تحصیل و زندگی در مجارستان از سایر کشور های اروپایی کمتر است؟  

بلی، در مقام مقایسه تحصیل و زندگی در مجارستان به نسبت سایر کشور های اروپایی هزینه های کمتری برای دانشجو به همراه دارد.


سخن پایانی

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان و شرایط تحصیل رایگان در مجارستان را به تفصیل مورد تحلیل و بررسی قرار دادیم. هزینه تحصیل در مجارستان به نسبت سایر کشور های طراز اول اروپایی تا حد زیادی کمتر می باشد. منتهای مراتب دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان برای تمام مقاطع تحصیلی در این کشور قابل دسترسی نمی باشد. دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد برای اتباع بین المللی و به خصوص دانشجویان ایرانی به ندرت صورت می گیرد. در مقطع دکتری اما تحت شرایطی امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان وجود دارد. یکی دیگر از معایب تحصیل در مجارستان عدم ارائه ویزای همراه به صورت همزمان در تمام مقاطع تحصیلی می باشد. در نهایت چنان چه قصد مهاجرت از طریق تحصیل را دارید می توانید به کشور مجارستان به چشم یک سکوی پرتاب مناسب به کشور های طراز اول جهان نیز بنگرید. شما می توانید برای بررسی شرایط خود و دریافت مشاوره تلفنی رایگان با موسسه ملک پور تماس برقرار نموده و یا فرم تماس را کامل کنید تا از خدمات آنلاین موسسه بهره مند گردید. همچنین این امکان را دارید تا در قسمت دیدگاه ها در انتهای همین مقاله؛ سوالات و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

امتیاز 4.15 از 5 ( 20 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
نادیا محمدپور
با سلام و احترام خدمت شما و همکاران گرامیتان. میخواستم بپرسم که آیا دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران با معدل لیسانس ۱۸ و نمره آیلتس ۶.۵ امکان پذیر است؟ در ضمن من ۲۷ ساله هستم و مدرک لیسانس مهندسی عمران از دانشگاه آزاد دارم. ممنون از مطالب مفیدتون.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان دوست عزیز برای اخذ بورسیه تحصیلی صرفاً داشتن معدل و نمره زبان ملاک نیست. شما باید مجموعه ای از فاکتورها: معدل بالا نمره زبان مقالات علمی چاپ شده و از همه مهمتر دشتن یک اتساد راهنما و سوپر وایزر می باشد که شما را بپذیرد. اگر سوپروایزر داشته باشید شانس موفقیت شما خیلی بالا می رود. موفق باشید.
صفارنژاد
سلام و عرض ادب. خسته نباشید. اگر بخوایم برای گرفتن بورسیه تحصیلی در مجارستان اقدام کنیم باید چند ترم رو در مجارستان بخونیم یا که قبل از شروع سال تحصیلی و مهاجرت می تونیم برای گرفتن بورسیه تحصیلی در مجارستان اقدام کنیم؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازند به اطلاعات بیشتری هستیم، اما بصورت کلی اگر دانشجوی مقطع کارشناسی باشید و دانشجوی ممتاز امکان گرفتن تخفیف وجود دارد یا اگر شرایط خاص و ممتازی داشته باشید می توانید موفق به دریافت بورسیه هم شوید. برای مقاطع بالاتر داشتن نمره زبان بالا، معدل قوی و از همه مهمتر مقالات علمی معتبر و سوپروایزر الزامی است. موفق باشید.
محمدرضا امری
سلام و عرض ادب من 31 ساله هستم.ارشد حقوق تجارت بین الملل دارم و ایلتس 6.5 آکادمیک مقاله ای اس ای ندارم فقط دو مقاله چاپ شده در یکی از ژورنال های داخلی دارم آیا برای گرفتن دکتری به صورت فول فاند در مجارستان شانسی برای من وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای اخذ پذیرش فول فاند باید حداقل یک مقاله isi داشته باشید تا شانس پذیرش بیشتر شود. ولی اگر دانشگاههای هر دو مقطح تحصیلی شما سراسری باشد می توان برای شما در دانشگاه دولتی وین به صورت رایگان پذیرش گرفت. شما می توانید برای دریافت اطلاعات دقیقتر با موسسه ملک پور تماس گرفته و مشاوره رایگان در مورد مهاجرت دریافت نمایید. سپاس
متین پورجعفر
با سلام ممنون از مقاله خوبتون آیا دریافت بورسیه تحصیلی در مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد برای رشته مهندسی مکانیک، سن ۲۷ سال و معدل ۱۷ بدون داشتن مقاله آی اس آی امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب خیر برای دریافت بورسیه باید شرایط بسیار خوبی از قبیل نمرات و معدل بالا زبان عالی و مقالات و ... داشته باشید چون کاملا رقابتی می باشد .
علیرضا حسن پور
سلام واسه کارشناسی با معدل زبان خوب و معدل دیپلم خوب چقدر شانس داره گرفتن بورسیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز به طور کلی دوره های کارشناسی شانس کمتری برای دریافت ویزا دارند اما در صورتی که دانش آموز نخبه ای باشید شانس خواهید داشت. ضمن اینکه برخی کشورها مانند ایتالیا بورسیه های خوبی برای مقطع لیسانس ارائه می نمایند.
علی
هزینه زندگی ماهانه تقریبا چقدره؟ در حد یک دانشجوی معمولی که کم خرج میکنه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای کشور مجارستان هزینه ها بصورت کامل و میانگین در جدول هزینه های زندگی در مجارستان عنوان شده. بصورت میانگین و بسته به سبک زندگی فرد هزینه ها متغییر و هزینه ها از 700 یورو 600 یورو به بالا می تواند متغییر باشد.
مهرداد
سلام و عرض ادب آیا بورسیه فقط برای هزینه تحصیل هست یا برای هزینه زندگی هم کمک میکنه؟ مرسی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بسته به نوع بورسیه، می تواند هزینه های تحصیل و زندگی شما را شامل شود.
محمد
سلام برای رشته های علوم پزشکی هم انکان دریافت بورسیه تحصیلی وجود دارد ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز هر دانشگاه بورسیه های خاص خود را دارد. در صورت داشتن رزومه قوی شخص می تواند از بورسیه ها استفاده نماید.
سامان
درود بر شما آیا امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای رشته های هنر در مقطع کارشناسی با معدل 18 و سن 22 سال با زبان آیلتس 5/5 وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. در صورتی که سطح زبان خود را ارتقا دهید شانس دریافت پذیرش بیشتر می شود اما تضمینی بابت دریافت بورسیه نمی توان ارائه نمود و دریافت آن یک امر رقابتی است.
اسماعیلی
سلام. من تازه دیپلم دریافت کردم. 18 سالم هست و زبانم هم خوبه. به نظرتون شانس دارم برای لیسانس در مجارستان بورسیه دریافت کنم؟ اگه بورسیه نتونم بگیرم، هزینه تحصیلم چقدر میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. دریافت بورسیه در مقطع لیسانس قدری دشوار است اما نمی توان آن را رد کرد و در صورتی که بورسیه دریافت نکنید به طور معمول در اکثر رشته ها هزینه های تحصیل شما کمتر از 10 هزار یورو است.
سلیمی
سلام مقت بخیر من ۲۲سالمه میتونم برای رشته مدیریت بورسیه تحصیلی بگیرم با ایلتس ۶
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. اگر برای مقطع فوق لیسانس اقدام می فرمایید و سوابق تحصیلی و تحقیقاتی شما خوب باشد ممکن است بتوانید بورسیه دریافت کنید اما نمی توان تضمینی در این خصوص ارائه داد.
علی سواری
سلام و عرض ادب من 28 سالمه و پزشک هستم ایلتس 7 دارم و 2 مقاله علمی دارم و قصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی در مجارستان را دارم از نظر شما امکان دریافت بورسیه باتوجه به شرایطم را دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. برای تحصیل پزشکی در مجارستان شما باید بتوانید دوره های پیش پزشکی را پشت سر بگذارید و شرایط سنی شما برای پذیرش این دوره ها کمی ریسک ایجاد میکند. لازم به ذکر است که شما میتوانید مدرک خود را در کشور آلمان معادلسازی نموده و روند کار یا ادامه تحصیل دوره تخصص را در این کشور سپری کنید.
اسکندری
سلام روز خوش. برای مقطع ارشد رشته مهندسی متالورژی مجارستان فول فاند هم میده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب گرامی در صورت داشتن رزومه قوی ممکن است بتوانید به صورت فول فاند پذیرش بگیرید
ستایش محرمی
سلام من19 سالمه دوست دارم پزشکی مجارستان بخونم، شرایط مالی مناسبی ندارم ولی معدل و ریز نمراتم بالاست.زبان آلمانی و انگلیسی هم بلدم میتونم بورسیه دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب عزیز رزومه شما بایستی با جزئیات بیشتری بررسی گردد پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید
نغمه جعفری
سلام وقت بخیر من ۱۸ ساله هستم و قصد دارم تو مجارستان پزشکی بخونم امکان دریافت بورسیه تحصیلی مجارستان رو دارم ؟ شرایط خاصی برای بورسیه باید داشته باشم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز تحصیل در مجارستان مشمول پرداخت هزینه می باشد و شرایط شما برای دریافت بورسیه بایستی بررسی گردد. پیشنهاد می شود برای تحصیل رایگان در کشورهایی مانند المان فرانسه و اسپانیا اقدام نمایید.
یعقوبی
سلام بنده یه سوال داشتم میخواستم بدونم بنده ۳۲سالمه ودیپلم دارم ایا ازهمان اول برامون بورسیه میگیرید ؟ وهزینه اش چقدره ؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب مخاطب عزیز یونان روی سن و گپ تحصیلی حساس می‌باشد و با توجه به گپ تحصیلی که دارید بهتر است برای کشورهایی مانند اتریش فنلاند هلند سوئد دانمارک بلژیک و ... اقدام نمایید.
مهرشاد
سلام وقت بخیر برای بورسیه تحصیلی مجارستان در مقطع دکترا باید چه شرایطی داشته باشم ؟ و چند درصد میشه بورس گرفت ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اخذ بورسیه بایستی رزومه قوی از جمله مقاله های بین المللی سطح زبان بالا، معدل قابل قبول و ... داشته باشید.
برجی پور
سلام و عرض ادب من فوق لیسانس مهندسی صنایع دارم و داری آیلتس 6.5 هستم و 35 سالمه آیا با این شرایط می تونم برای بورسیه مجارستان اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط تحصیلی و زبان شما مناسب است اما باید شرایطتان ارسال شود و نمیتوان تضمینی ارائه نمود. داشتن رزومه تحقیقاتی، نمرات مناسب و ... میتواند شانس شما را بالا ببرد.
خیری
سلام. من تازه دیپلم دریافت کردم. 18 سالم هست و زبانم هم خوبه. در حد آیلتس ۶ . به نظرتون شانس دارم برای لیسانس در مجارستان بورسیه دریافت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز شاس اقدام خواهید داشت.
محمدرضا کرمی
با سلام و احترام. برای گرفتن بورسیه تحصیلی آیا رشته های خاصی مد نظر هستند یا در سایر رشته این امگان وجود دارد مثلا برای رشته تربیت بدنی آیا این امکان نیز وجود دارد. متشکرم.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز این مورد توسط تیم اجرایی موسسه پس از عقد قرارداد بررسی می گردد‌
khalil
سلام وقت شما بخیر، برای گرفتن بورسیه ایا داشتن رزومه تحصیلی قوی لازم است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله قطعا تاثیر گذار است.
مشاوره رایگان