اعزام دانشجو به مجارستان

بدون نظر

تحصیل در مجارستان همواره یکی از راه های مهاجرت به اروپا بوده است. دلایل زیادی وجود دارد که مجارستان به مقصد دلخواه دانشجویان فراوانی تبدیل شده است. یکی از دلایل اقبال عمومی به اعزام دانشجو به مجارستان، دانشگاه های برتر مجارستان و همچنین تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی می باشد همچنین هزینه تحصیل در مجارستان پایین است و سالی 7000 تا 8000 هزار دلار در سال است و امکان دریافت بورسیه نیز وجود دارد. با توجه به این که کشور مجارستان یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می باشد، افراد با تحصیل در این کشور می توانند از موقعیت های شغلی متفاوت در سرتاسر اتحادیه اروپا بهره مند شوند. در ادامه موارد گوناگون در خصوص قوانین و شرایط اعزام دانشجو به مجارستان را با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. شما عزیزان می توانید با برقراری ارتباط با کارشناسان موسسه ملک پور به صورت رایگان مشاوره دریافت کنید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به مجارستان


 

 • آشنایی با کشور مجارستان و شرایط تحصیل در مجارستان
 • تحصیل و اعزام دانش آموز به مدارس مجارستان
 • تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع کارشناسی
 • تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد
 • تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع دکترا
 • هزینه تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان
 • مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به مجارستان و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان
 • زمان اپلای دانشگاه های مجارستان
 • خدمات موسسه ملک پور در زمینه اعزام دانشجو به مجارستان
 • سوالات متداول در زمینه اعزام دانشجو به مجارستان
 • سخن پایانی درباره اعزام دانشجو به مجارستان

تماس با ما

آشنایی با کشور مجارستان و شرایط تحصیل در مجارستان

در این بخش به آشنایی با مجارستان می پردازیم. مجارستان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اروپا و همچنین عضو حوزه شنگن می باشد. پایتخت این کشور شهر زیبا و تاریخی بوداپست می باشد. جمعیت این کشور در آخرین سرشماری های صورت گرفته 9 ملیون و هفتصد هزار نفر بوده است. هزینه زندگی و تحصیل در مجارستان هزینه پایینی می باشد. این موضوع یکی از دلایل انتخاب مجارستان به عنوان یکی از اهداف اعزام دانشجو به خارج کشور می باشد. در این کشور تنوع دانشگاه های زیادی وجود دارد. بسیاری از دانشگاه های معتبر در سطح جهان در مجارستان دارای شعبه می باشند و پس از فارغ التحصیلی دانشجو به او مدارک تحصیلی دوگانه از هر دو کشور اعطا می شود. علاوه بر تحصیل، روش های دیگری نیز منجر به کسب اقامت در مجارستان می گردد. نه تنها در مجارستان در بسیاری از کشورهای اروپایی روش های مهاجرتی متفاوتی وجود دارد.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل مجارستان


تحصیل و اعزام دانش آموز به مدارس مجارستان

تحصیل در مقطع مدارس در مجارستان از سن 6 سالگی آغاز می شود. این تحصیلات تا سن 16 سالگی به صورت اجباری در دوره های ابتدایی و متوسطه ادامه پیدا می کند. دانش آموزان تا چهارده سالگی در دوره های ابتدایی تحصیل می کنند. سپس با گذراندن یک دوره 3 ساله متوسطه جهت ورود به بازار کار و یا دانشگاه آماده می شوند. به طور کلی تحصیل در این مقاطع به زبان رسمی مجارستان، زبان مجاری، صورت می پذیرد. ولی در این بین برخی مدارس مانند مدرسه اتریشی مجارستان تحصیلات خود را به زبان  های انگلیسی و آلمانی ارائه می کند. امکان تحصیل برای دانش آموزان بین المللی در مدارس خصوصی و انگلیسی زبان مجارستان نیز وجود دارد ولی به به طور کلی اعزام دانشجو به مجارستان بیش تر از اعزام دانش آموز به این کشور پیشنهاد می شود. مدرسه آمریکایی بوداپست و همچنین مدرسه بریتانیای مجارستان از جمله مدارس خصوصی در این کشور هستند که هزینه سالیانه تحصیل در آن ها از حدود 16 هزار دلار الی 20 هزار دلار متغیر می باشد.

تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع کارشناسی

یکی از اصلی ترین مقاصد اعزام دانشجو به خارج کشور تحصیل در مجارستان در مقطع کارشناسی می باشد. مجارستان دارای دانشگاه های متفاوتی می باشد که در این مقطع برنامه های درسی خود را ارائه می کنند. تحصیل کارشناسی در مجارستان سه الی چهار سال می باشد و به زبان انگلیسی صورت می پذیرد. بنابراین ارائه مدرک زبان انگلیسی که حداقل آن نمره شش می باشد جهت تحصیل در این مقطع ضروری می باشد. در برخی از دانشگاه های کشور مجارستان با آیلتس کمتر نیز امکان اخذ پذیرش تحصیلی وجود دارد. در عمده ی رشته های تحصیلی از قبیل رشته های مدیریتی، رشته های بیزینسی و کسب و کار، رشته های فنی و مهندسی و سایر رشته ها امکان تحصیل در این کشور با هزینه ای بسیار مناسب و در حدود 3000 الی 6000 یورو در سال امکان پذیر می باشد. تحصیل پزشکی در مجارستان همواره مورد دلخواه بسیاری دانشجویان ایرانی بوده است. در واقع یکی از راه های اعزام دانشجو به مجارستان می باشد. به این منظور دانشجویان با گذراندن دوره های پیش پزشکی وارد دانشگاه ها و رشته های مربوطه می شوند. البته تحصیل پزشکی در مجارستان از نظر هزینه ارقام بالاتری را در خود در بر می گیرد. این هزینه ها تا سالی 20 هزار یورو نیز افزایش می یابد.

تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع کارشناسی ارشد

امکان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد همانند دوره لیسانس در رشته های زیادی وجود دارد. کشور مجارستان دارای دانشگاه های معتبر جهانی در زمینه مدیریت کسب و کار و بیزینس می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد معمولاً در چهار ترم تحصیلی می باشد. تقریباً تمامی دوره ها و برنامه های تحصیلی در این مقطع به زبان انگلیسی ارائه می شوند. نمره زبان مورد نظر 6.5 آیلتس می باشد ولی در بسیاری از دانشگاه ها امکان تحصیل با نمرات کمتر نیز مهیا شده است. شهریه در این مقطع حدود چهار الی هفت هزار یورو در سال می باشد. اعزام دانشجو به مجارستان در دوره فوق لیسانس در دانشگاه هایی امکان پذیر است که به دانشجو در هنگام فارغ التحصیلی (Dubble degree) دو مدرک ارائه می کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در مجارستان پیشنهاد می شود مقاله زیر را مطالعه بفرمایید.

تحصیل در خارج از کشور

مهاجرت به مجارستان از طریق تحصیل

تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع دکترا

اعزام دانشجو به خارج کشور در مقطع دکتری به دلایلی از قبیل تحصیل تقریباً رایگان در این مقطع در اکثر کشورها و همچنین امکان دریافت فاند و کمک هزینه تحصیلی همواره یکی از محبوب ترین روش های مهاجرتی به شمار می آید. اعزام دانشجو به مجارستان از طریق تحصیل در این کشور در مقطع دکتری نیز همانند سایر کشورها نیازمند دریافت تاییدیه از طرف یک استاد راهنما می باشد. مهم ترین فاکتورهایی که می توانند یک استاد دانشگاه را متقاعد به اعطای پذیرش تحصیلی به دانشجو کنند سطح زبان انگلیسی و همچنین رزومه علمی و تحقیقاتی متقاضی می باشد. داشتن مقالات بین المللی، شرکت در کنفرانس های جهانی، ارائه نمره زبان با سطح پیشرفته می توانند شانس پذیرش را بسیار ارتقا دهند. در صورتی که متقاضی موفق به اخذ فاند و کمک هزینه نگردید هزینه تحصیل در این مقطع در مجارستان حدود 6 الی 8 هزار یورو در سال می باشد. تحصیل دکتری در دانشگاه های برتر مجارستان به زبان انگلیسی و در یک بازه زمانی 3 الی 5 ساله انجام می شود.

هزینه  تحصیل و اعزام دانشجو به مجارستان

همان گونه که در بخش های قبل نیز به این موضوع اشاره گردید یکی از اصلی ترین دلایل محبوبیت اعزام دانشجو به مجارستان جهت ادامه تحصیل و کسب اقامت تحصیلی هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در این کشور اروپایی می باشد. تحصیل در این کشور به زبان بومی مجارستان برای شهروندان مجارستان تقریباً رایگان می باشد. برای دانشجویان بین المللی تحصیل در مقطع کارشناسی در عمده رشته ها و برنامه های تحصیلی شامل هزینه ای بالغ بر 3 الی 6 هزار یورو می باشد. در رشته های مهندسی و همچنین مقطع کارشناسی ارشد این هزینه تا هفت و هشت هزار یورو در سال نیز گاهاً افزایش پیدا می کند. همچنین افرادی که قصد تحصیل در رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های خصوصی را دارند در سال حدود 16 الی 20 هزار یورو هزینه دارند. تحصیل در مقطع دکتری نیز در رشته های مدیریتی تقریباً سالی حدود 6 هزار یورو هزینه دارد. علاوه بر هزینه های تحصیل در این کشور پیشنهاد می شود نگاهی به هزینه های زندگی و قیمت کالاهای اساسی در مجارستان داشته باشید:

 

هزینه های غذا و خورد و خوراک بر اساس یورو

یک وعده غذ در رستوران کم قیمت

6.75

قهوه

1.68

سه وعده غذا در رستوران متوسط

40.42

نوشیدنی گازدار

1.16

یک وعده غذ در مک دونالد

5.38

آب معدنی

0.92

هزینه های سوپر مارکت بر اساس دلار

یک  لیتر شیر

0.85

یک کیلو پنیر

7.12

یک کیلو گرم برنج

1.32

یک کیلو سیب

1.66

12 عدد تخم مرغ

1.93

1موز – یک کیلو

1.52

هزینه های حمل و نقل بر اساس دلار

بلیط یک طرفه

1.18

تاکسی تا یک کیلومتر

1.1

تاکسی

2.36

بلیط حمل و نقل عمومی ماهانه

32.00

هزینه های خرید و اجاره آپارتمان بر اساس دلار

آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر (اجاره(

532.94

آپارتمان سه اتاق خوابه در حومه شهر (اجاره(

712.05

آپارتمان تک خوابه در حومه شهر (اجاره(

405.63

خرید یک متر خانه در مرکز شهر

3467.28

اجاره آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر  

984.92

 خرید یک متر خانه در حومه شهر

2303.36

هزینه های پوشاک بر اساس دلار

یک دست لباس

30.60

یک جفت کفش مردانه

93.4

مدارک مورد نیاز برای اعزام دانشجو به مجارستان و اخذ ویزای تحصیلی مجارستان

فرآیند اعزام دانشجو به مجارستان دارای دو مرحله اصلی اخذ پذیرش دانشگاهی و اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی می باشد. مدارک لازم جهت دریافت پذیرش تحصیلی در دانشگاه های برتر مجارستان از قرار زیر می باشند:

 • مدارک تحصیلی قبلی
 • تکمیل فرم درخواست
 • مدرک زبان
 • پاسپورت معتبر
 • ارئه رزومه علمی تحقیقاتی و پروپوزال به منظور تحصیل دکترا
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه

در ادامه مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی مجارستان آمده است:

 • پاسپورت معتبر
 • بیمه درمانی
 • مدرک زبان
 • نامه تمکن مالی
 • مدارک تحصیلی مقاطع قبل
 • نامه پذیرش دانشگاهی
 • نشان دادن آدرس محل سکونت
 • ارائه رزرو بلیط هواپیما
 • پرداخت هزینه 60 یورویی سفارت و ارائه رسید آن

زمان اپلای دانشگاه های مجارستان

حال پس از بررسی شرایط کلی اعزام دانشجو به مجارستان می بایست برای تحصیل در مجارستان اقدام کرد. زمان اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی معمولاً به صورت اختصاصی در سایت رسمی هر دانشگاه قید می گردد. اما به طور کلی دانشگاه های مجارستان در ترم های پاییز و همچنین ترم زمستان دانشجو می پذیرند. متقاضی می بایست قبل از بسته شدن ددلاین دانشگاه مربوطه اقدام به ارائه مدارک خواسته شده بنماید. مدارک خواسته شده به طور کلی در بخش قبل بیان شده اند. البته در مقطع دکتری معمولا زمان معینی مشخص نشده است و متقاضیان می توانند با برقراری ارتباط با اساتید دانشگاه اقدام به دریافت پذیرش تحصیلی مورد نظر خود کنند. جهت دریافت برخی بورسیه های تحصیلی رایج در مجارستان نیز زمان های خاصی مشخص شده است تا افراد بتوانند از این شرایط بهره مند شوند. با مطالعه مقاله زیر اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست خواهید آورد.

تحصیل در خارج از کشور

بورسیه تحصیلی مجارستان

خدمات موسسه ملک پور در زمینه اعزام دانشجو به مجارستان

تحصیل در مجارستان در مقاطع تحصیلی متفاوت همواره مورد توجه دانشجویان بین المللی و به ویژه دانشجویان ایرانی قرار داشته است. تحصیل در مجارستان به دلیل هم جواری این کشور با کشورهایی نظیر اتریش و آلمان همواره می تواند گزینه مناسبی جهت ادامه تحصیل و کسب اقامت تحصیلی در اروپا باشد. موسسه ملک پور با بهره مندی از وکلای برجسته و مشاورین مهاجرتی کارشناس شما در رسیدن به این هدف یاری می کند. موسسه ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در زمینه ارائه مشاوره مهاجرتی امکان اعزام دانشجو به مجارستان تحصیل شما در دانشگاه های برتر مجارستان با بالاترین امکانات آموزشی و رفاهی را فراهم می کند. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور گردآوری شده است و هر گونه کپی برداری از آن از نظر شرعی و قانونی صحیح نمی باشد. موسسه ملک پور در زمینه تحصیل مجارستان فعالیت های فراوانی داشته است و با مشاهده ویزاهای مختلفی که در زمینه مجارستان صادر شده است از طریق لینک زیر می توانید به این موضوع پی ببرید.


_____________سخن پایانی ____________

اعزام دانشجو به مجارستان یکی از راه های مهاجرت به مجارستان و ورود به اتحادیه اروپا می باشد. هزینه تحصیل و زندگی پایین در مجارستان یکی از موارد و مزایایی محسوب می شود که باعث رو آوردن دانشجویان به این کشور شده است. در این مقاله سعی بر آن بود تا شرایط کامل و قوانین اعزام دانشجو به مجارستان در مقطع مدارس، مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری بررسی گردد. یکی دیگر از مزیت های موجود در مجارستان امکان تحصیل در دانشگاه های معتبر با مدرک زبان پایین تر نسبت به سایر کشورهای اروپایی و همچنین دریافت دو مدرک همزمان پس از فارغ التحصیلی می باشد. شما عزیزان می توانید سوالات خود در خصوص اعزام دانشجو به مجارستان را در پایین همین صفحه در بخش دیدگاه مطرح کنید. همچنین می توانید با برقراری تماس تلفنی با کارشناسان موسسه ملک پور (MIE اتریش) مشاوره رایگان دریافت کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان