اقامت خود حمایتی اتریش

20 تیر 1400 1 نظر

اقامت خود حمایتی اتریش یا برنامه خود حمایتی اتریش، برنامه ای همه پسند، پردرخواست و بسیار پرمتقاضی است که در حال حاضر در بین بسیاری از سرمایه داران و متقاضیان ایرانی از شهرت ویژه و خاصی برخوردار می باشد. برای رسیدن و اقدام کردن در خصوص چنین اقامتی لازم نیست سرمایه ای را به کشور اتریش و بازار سرمایه این کشور وارد کنید. تنها لازم است که به اتریش ثابت کنید، اموال نقدی و غیرنقدی بسیاری دارید و مایلید از این فرصت جذاب برای اخذ اقامت با ارزش، استفاده کنید. برای استفاده از ویزای خود حمایتی اتریش می بایست از شرایط بخصوص و ویژه‌ای برخوردار باشید. قصد ما از ارائه نکات در این مقاله این است که، شما متقاضیان مهاجرت به کشور اتریش را از شرایط خود حمایتی اتریش آگاه سازیم. حال اگر از لحاظ مالی شرایط خوبی دارید و مصمم هستید تا از این طریق اقدام کنید، خواندن جز به جز موضوعات مقاله حاضر را به شما عزیزان و همراهان همیشگی توصیه می‌ کنیم. به علاوه پیشنهاد ما به شما مهاجرین ایرانی و شهروندان سایر کشورها این می باشد که، حتما مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه ملک پور را از دست ندهید و راهنمایی های آنان را الگوی مسیر خود حمایتی خود قرار دهید.

 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • شرایط کلی اخذ اقامت خود حمایتی اتریش
 • قوانین اخذ اقامت خود حمایتی اتریش
 • اقامت خود حمایتی اتریش و شرایط اخذ اقامت دائم از طریق آن
 • مدارک لازم برای اخذ اقامت خود حمایتی اتریش
 • استانداردها و شاخصه های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در اتریش
 • نکات مهم در باب اقامت خود حمایتی اتریش
 • وکیل مهاجرت به اتریش
 • هزینه های زندگی در اتریش
 • مزایای اقامت خود حمایتی اتریش
 • سوالات رایج در رابطه با اقامت خود حمایتی اتریش
 • سخن پایانی درباره اقامت خود حمایتی اتریش

رمز و راز اقامت خودحمایتی اتریش در 30 ثانیه

ویدئو کامل را در ادامه خواهید دید!

 

تماس با ما

 

اقامت خودحمایتی اتریش

شرایط کلی اخذ اقامت خود حمایتی اتریش

تمامی مهاجرین دوست دارند در کشوری با محیط بسیار دوستانه و مردمان بسیار خون گرم و صمیمی  زندگی کنند. کشوری که از همه لحاظ مرفه باشد و سطح کیفیت زندگی در تمامی شهرهای آن بالاتر از کشوری باشد که هم اکنون در آن جا سکونت دارند. اتریش کشوری است که امنیت در تمامی شهرهای آن قابل مشاهده است. وجود آب و هوای بسیار منحصر به فرد و موسسات عالی و رنک بالا  بر جذابیت های این کشور افزوده است. مهاجرت به اتریش از طریق خود حمایتی، شوق ایرانیان را برای مهاجرت برمی‌ انگیزد. کشور اتریش این مسیر جذاب و یا به بیانی این پلن بسیار پر درخواست را در اختیار مهاجرین قرار داده است  و شرایط رسیدن به این برنامه را به گونه ای طراحی کرده است که تقریباً اکثر مهاجرین دارای پتانسیل مالی خوب بتوانند از این طریق اقدام نموده و شانس زندگی در اتریش را داشته باشند.

برای دستیابی به ویزای خود حمایتی اتریش لازم نیست شما به عنوان یک ایرانی هم وطن و یا به عنوان یک مهاجر خارجی مدرک تحصیلی خاص و همچنین مدرک زبان آلمانی سطح بالا ارائه دهید. البته برای برقراری ارتباط  با شهروندان اتریشی عالی ترین توصیه ما، ارتقاسطح زبان آلمانی می باشد. زیرا اگر تسلط شما به زبان آلمانی کافی نباشد، نمی توانید با یک شهروند ارتباط بگیرید و ممکن است حضور در محیط برایتان سخت شود.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد رمز و راز اقامت خودحمایتی اتریش

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد رمز و راز اقامت خودحمایتی اتریش

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد رمز و راز اقامت خودحمایتی اتریش

 

یکی از کشورهای خوب قاره اروپا، کشور زیبا و مرفه اتریش است که شهر زیبای وین پایتخت آن می باشد. اسلوونی، سوییس، ایتالیا، لیختن اشتاین، اسلووکی، مجارستان و جمهوری چک با اتریش هم مرز می باشند.

خودحمایتی اتریش

در ادامه قوانین اقامت خود حمایتی اتریش را به منظور تقویت بانک اطلاعاتیتان ذکر نمودیم.

قوانین اخذ اقامت خود حمایتی اتریش

برای دست یابی به طرح خود حمایتی اتریش، باید ابتدا به دولت این کشور ثابت کنید از لحاظ مالی شرایطتان برای زندگی در اتریش بسیار مناسب است. شما موظفید برای اثبات این موضوع مبلغ ۲۰ هزار یورو الی ۲۲ هزار یورو را در حساب شخصی خود بگذارید. این مبلغ باید تا سه ماه دست نخورده باقی بماند. بدان معنا که نباید تحت هیچ شرایطی از مبلغ آن کم شود. البته بهتر است به منظور کاهش ریسک ویزا مبلغ ذکر شده تا زمان صدور ویزا در حساب بماند. در این روش شما نمی توانید به عنوان یک خارجی با یک کارفرمای اتریشی کار کنید. در واقع کارفرمایان مایل نیستند افرادی که از این طریق وارد شده‌ اند را استخدام نمایند. این مسیر برای مهاجرینی طراحی شده است که نیاز به کمک مالی دولت اتریش ندارند. شما به عنوان یک سرمایه دار ایرانی و خارجی باید از همه لحاظ خود و خانواده خود را بدون کار کردن برای یک کارفرما و بدون کسب درآمد پوشش دهید.

یکی از قوانین بسیار جالب اقامت خود حمایتی اتریش این است که برای جلوگیری از انقضا کارت اقامت تنها کافیست، در محیط اتریش حضور خود را تیک بزنید. در این روش به راحتی می توانید بین کشور مبدا و کشور مقصد جابجا شوید. در یک جمع‌ بندی کوتاه از قوانین ویزای خود حمایتی اتریش می‌ توان گفت دولت اتریش بایستی قانع شود که شما شرایط مالی خوبی دارید و تمایلی به کار کردن در این کشور ندارید. به طور معمول، شما پس از قرارگیری در یکی از شهرهای اتریش و پس از تغییر اقامت خود حمایتی خود به اقامت سرمایه‌ گذاری می‌ توانید در بیزینس خود مشغول به کار شوید. ولی تا زمانی که اقامت شما خود حمایتی است و تا زمانی که به اقامتتان همیشگی نشده است، حق حضور در بازار کار اتریش را نخواهید داشت. لطفاً این نکته اساسی را به خاطر داشته باشید که اتریش تنها به ۵۰۰ نفر شانس حضور در محیط را می دهد.

در واقع از میان هزاران نفری که هر ساله از کشورهای مختلف اقدام می‌ کنند تنها ۵۰۰ نفر انتخاب می‌ شوند. بنابراین در این مسیر محتاطانه عمل کنید و سریع مدارک خود را گرد هم آورید و حتماً در تاریخ ۲ ژانویه به سفارت مربوطه بروید.  در پاسخ به این سوال که کل پروسه خودحمایتی چقدر طول می کشد؟ می‌ توان گفت؛ مدت زمان پروسه به عوامل مختلفی بستگی دارد ولی در حالت معمولی شش ماه الی یک سال طول می‌ کشد تا بتوانید از طریق خود حمایتی شانس زندگی  در اتریش  مرفه را به دست آورید. ناگفته نماند که پس از حضور در محیط جهت جلوگیری از انقضا کارت لازم است هرچه زودتر اقداماتی را به انجام برسانید.

اقامت خود حمایتی اتریش و شرایط اخذ اقامت دائم از طریق آن

خودحمایتی، از همان ابتدای مسیر شما را به کارت اقامت دائم نمی رساند ولی اگر شرایطی که دولت اتریش برای اعطای کارت اقامت دائم تعیین کرده است با شرایط هم اکنون شما سازگاری داشته باشد، پس از ۵ سال سکونت در یکی از شهرهای اتریش می توانید، اقامت موقت ۱ ساله را به اقامت دائم تغییر دهید‌ پس از انقضای کارت یک ساله، کارت شما را مجدد برای یک سال دیگر تمدید می کنند. و پس از پایان یک سال دوم کارت شما را تا سه سال دیگر تمدید می کنند. در پی این مسئله، پس از ۵ سال، اقامت شما همیشگی و به بیانی دائمی می شود. در این صورت حق دارید به دنبال جستجوی کار در منطقه خاصی که برای زندگی برگزیدید، بروید و پس از مشغول شدن از این طریق، دستمزدی را از کارفرمای مربوطه دریافت نمایید. حال به این نکته حائز اهمیت بسیار توجه کنید که برای دائمی کردن اقامت بایستی ۶ ماه شرط حضور در اتریش را حفظ نمایید. ولی برای دستیابی به حقوق شهروندی اتریش شش ماه حضور در سال کافی نیست و شما بایستی مدت زمان بیشتری را در محیط حضور فیزیکی داشته باشید. در واقع ادغام شدن شما در جامعه اتریش به جهت دریافت پاسپورت با ارزش اتریشی که پس از شش سال امکان پذیر است، ضروری می باشد.

خودحمایتی اتریش

اقامت اتریش

مدارک لازم برای اخذ اقامت خود حمایتی اتریش

به منظور مهاجرت به اتریش از طریق خود حمایتی لازم است که اسناد ضروری و حائز اهمیتی را به سفارت اتریش در کشور مبدا هرچه سریع تر اعطا نمایید. سفارت اتریش هر یک از مدارک اعطایی شما را با دقت و بدون فوت وقت چک می‌ کند. اگر مدارکتان همان گونه‌ای باشد که سفارت اتریش تعیین کرده است، در لیست رقابتی ترین پلن اتریش قرار می‌ گیرید. اسنادی که در زیر آمده است، همان اسنادی می‌ باشند که سفارت اتریش از شما می خواهد که کامل ارائه دهید.

 • ارائه گواهی سلامت سرمایهتحصیل دکترا در اتریش
 • ارائه سند ملک
 • ارائه اجاره نامه
 • ارائه گذرنامه
 • ارائه بیمه نامه سلامت
 • ارائه عکس گذرنانه ای
 • اثبات این موضوع که حداقل مبلغ ۲۵۰۰ یورو ماهانه درآمد دارید
 • وجود مبلغ ۲۰ الی ۲۲ هزار یورو در حساب خود
 • اگر متاهل هستید به ازای همسر و یا هر یک از فرزندان خود نیز موظفید ۲۲ هزار یورو را در حساب شخصی خود بگذارید
 • ارائه اسنادی که نشان دهنده هویت شما باشد همانند: شناسنامه، کپی آن و در صورت وجود سند ازدواج

در خصوص بیمه سلامت، به این مسئله توجه نماید که شما بایستی سالانه ۵۰۰۰ الی ۶۰۰۰ یورو هزینه بیمه بپردازید و در خصوص اجاره ملک به این موضوع بیاندیشید که ملک اجاره ای شما بایستی واقعی باشد و شما موظف هستید اسناد واقعی ارائه دهید. مبلغ ملکی که اجاره می کنید، به خود شما و منطقه انتخابیتان بستگی دارد. ممکن است اجاره ملک در منطقه انتخابی شما ۲ هزار یورو باشد و یا ممکن است اجاره ملک در منطقه انتخابی شما ۱۰ هزار یورو باشد.

استانداردها و شاخصه های اقتصادی تاثیرگذار بر سرمایه گذاری در اتریش

در مبحث سرمایه‌گذاری و به عبارتی در مسیر سرمایه‌ گذاری در اتریش و یا هر کشور دیگری، شما مهاجرین موظفید به منظور آشنایی با بازار سرمایه کشور مقصد به چند شاخصه توجه نمایید. توجه به رشد قیمت ملک، رشد اقتصادی و شاخصه تورم سبب می‌ شود شما با آگاهی بیشتری به کشور اتریش مهاجرت نمایید.

 • رشد قیمت ملک در اتریش

 با توجه به نموداری که در زیر آمده است، می توان به این مسئله پی برد که قیمت ملک در اتریش در سال جاری نسبت به سال‌ های گذشته افزایش یافته است.

اقامت خود حمایتی اتریش

 •  رشد اقتصادی در کشور اتریش

 با توجه به نمودار زیر کشور اتریش از لحاظ اقتصادی نیز رشد داشته است. در حالت کلی به کشوری از لحاظ اقتصادی پیشرفته می گویند که میزان نرخ تولید ناخالص داخلی آن بالا باشد. به نمودار نرخ رشد اقتصادی اتریش که در زیر ترسیم شده است، توجه کنید.

اقامت خود حمایتی اتریش

 •  نرخ تورم در اتریش

در سال ۲۰۱۹ شاخص تورم در اتریش و شهرهای آن ۱.۸ بوده است. نرخ تورم با افزایش قیمت ملک، برق، رستوران‌، هتل و وسایل نقلیه افزایش و با کاهش قیمت موارد یاد شده کاهش می یابد. نمودار نرخ تورم کشور اتریش در زیر ترسیم شده است.

اقامت خود حمایتی اتریش

نکات مهم در باب اقامت خود حمایتی اتریش

با توجه به نکات ویژه ای که در عناوین مقاله اقامت خود حمایتی اتریش آمده است، مطلع و آگاه شدیم که جهت اخذ ویزای خود حمایتی اتریش به عنوان یک متقاضی خارجی ملزم به ارائه نامه گواهی مالی هستید. در واقع شما باید به ازای خود و هر یک از اعضای درجه یک و وابسته خانواده مبلغ ۲۲ هزار یورو را در حساب شخصی خود بگذارید. البته ممکن است یک مقدار میزان مبلغی که برای خانواده خود می گذارید، از میزان مبلغی که برای خود گذاشته‌ اید، کمتر باشد. در واقع سفارت اتریش در خصوص مبلغ دقیق که بایستی در حساب نشان دهید، نظر قطعی می دهد‌. در خصوص این مسئله که بهتر است مبلغ ذکر شده در حساب متقاضی اصلی باشد و یا هر یک از افراد وابسته می توانند در حساب خود مبلغی را نشان دهند، نیز می توان گفت، بهتر است، کل مبلغ در حساب شخص اصلی قرار گیرد.

وکیل مهاجرت به اتریش

برنامه اقامت خود حمایتی اتریش یکی از برنامه‌ های پیچیده ای است که بدون داشتن اطلاعات لازم و بدون تقویت بانک اطلاعاتی نمی توان مراحل آن را بدون استرس پشت سر گذاشت. لازم است در این مسیر حتماً از اطلاعات وکیل مهاجرتی اتریش استفاده کنید و حتما اطلاعات وی و راهنمایی های او را الگوی راه خود قرار دهید و به تک تک توصیه هایی که وکیل مهاجرت اتریش به شما می کند، عمل کنید. موسسه ملک پور خوشبختانه، تاکنون چند صد مهاجر را از طریق ویزای خود حمایتی اتریش به این کشور فرستاده است و مفتخر است تمامی متقاضیان مهاجرت به اتریش را برای موفقیت در این مسیر و در پروسه مورد نظر راهنمایی نام نماید. مقاله پیش رو و نکات حائز اهمیت آن توسط موسسه ملک پور مورد تحلیل علمی قرار گرفته است. بنابرین استفاده از مطالب آن حرام است.

شما می توانید با مراجعه به وب سایت موسسه ملک پور و بازدید از صفحات گالری ویزا و نظر موکلین، گزارشی تصویری از موفقیت های این موسسه در اکثر پرونده های دریافتی خود به ویژه پرونده های خودحمایتی را مشاهده نمایید.

هزینه های زندگی در اتریش

هزینه های زندگی یکی از مباحثی است که همیشه در کنار مبحث مهاجرت مورد بررسی و محاسبه دقیق قرار می گیرد. تمامی اشخاصی که تمایل دارند از طریق خود حمایتی وارد یکی از شهرهای اتریش شوند، بایستی در مورد هزینه برخی از اقلام ضروری و اجاره مسکن منطقه ای که برای زندگی انتخاب کرده‌اند، تحقیق کنند. ممکن است در منطقه انتخابی آنان هزینه اقدام بالاتر از دیگر مناطق باشد و یا ممکن است هزینه اجاره مسکن و اقلام مصرفی در منطقه‌ ای که آنان برای زندگی خود انتخاب نموده اند، پایین تر از سایر مناطق کشور اتریش باشد. در جدولی که در زیر آورده ایم، هزینه های زندگی در اتریش شرح داده شده است. قابل ذکر می باشد که هزینه اقلام مصرفی و هزینه آپارتمان در شهرهایی چون بروکسل، لندن، کپنهاگ و زوریخ از دیگر شهرهای اتریش نسبتاً کمتر است.

هزینه های زندگی در اتریش

 

نرخ به یورو

اجاره مسکن 1 خوابه در مرکز شهر

900

اجاره مسکن 3 خوابه در مرکز شهر

1600

اجاره مسکن 1 خوابه در خارج شهر

650

اجاره مسکن 3 خوابه در خارج شهر

1100

برنج 1 کیلو گرم

 

1.45

12 عدد تخم مرغ

 

4

1 لیتر بنزین

 

1.20

اینترنت ماهیانه

 

25

کاپیچینو

 

3

مزایای اقامت خود حمایتی اتریش

قبل از انتخاب یک مسیر مهاجرتی بایستی درخصوص مزایای پلنی که  برای مهاجرت خود انتخاب می نمایید، تحقیقاتی انجام دهید. اگر پلن انتخابی شما، اقامت خود حمایتی کشور اتریش می باشد، مطمئنا از مزایای بسیاری برخوردار خواهید شد که برخی از بارزترین آنان را در زیر این متن ذکر نمودیم.

 • سکونت در یکی از بهترین کشورهاسرمایه گذاری در استرالیا
 • دسترسی به اقامت با ارزش بدون سرمایه گذاری
 • بهره وری بسیار بالا
 • قرارگیری در یک محیط کسب و کار جذاب
 • زندگی در یک کشور مرفه
 • اگر بتوانید کارفرمایی را متقاعد کنید تا شما را استخدام کند، اجازه تغییر ویزای خود حمایتی را خواهید داشت.
 • قرارگیری و زندگی در میان مردمان خونگرم
 • مزایای اقامت خود حمایتی اتریش

در صورتی که شما عزیزان قصد مهاجرت و اقامت در کشور اتریش را دارید، توصیه ما به شما مشاهده ویدئوی گام به گام اخذ اقامت می باشد. این ویدئو که توسط موسسه ملک پور تهیه شده است، شما را یاری می نماید تا همچون یک وکیل مهاجرتی، مسیر مهاجرت خود را انتخاب فرمایید. 

خودحمایتی اتریش


بنرهای مورد نیاز

سوال: سلام خسته نباشید. اقای دکتر برای خود حمایتی اتریش در سال دوم برای تمدید مجدد باید باز 22 هزار یورو توی حسابمون باشه یا فقط سال اول اینطوره؟

پاسخ:


بنرهای مورد نیاز

سوال: مدارک لازم خودحمایتی اتریش چیست؟

پاسخ:


سوالات رایج در رابطه با اقامت خود حمایتی اتریش

✅آیا شانس قرارگیری در محیط اتریش از طریق ویزای خود حمایتی بالا است؟

 برای این که شانستان درخصوص این امر افزایش یابد، بایستی از طریق یک موسسه بسیار باتجربه اقدام کنید. موسسه ملک پور مصاحبه افرادی که از طریق این موسسه اقدام نموده اند واز مهاجرت خود راضی هستند را در وب سایت قرار داده است. با توجه به موفقیت های این موسسه در مسیر خود حمایتی کشور اتریش، با خیال راحت می توانید پرونده خود را به این موسسه بسپارید.

 ✅میزان سرمایه ای که برای اقامت خود حمایتی اتریش توسط سفارت اتریش تعیین گردیده است، چه میزان می باشد؟

 نفر اصلی می بایستی به ازای خود و هر یک از اعضای وابسته و درجه یک خود مبلغ ۲۲ هزار یورو را در حساب خود بگذارد و پس از ۳ ماه نامه گواهی مالی ارائه دهد

✅برای برنامه اقامت خود حمایتی اتریش شخص متقاضی بایستی ماهانه چه میزان درآمد داشته باشد؟

 ۲۵۰۰ یورو الی ۳۰۰۰ یورو

 ✅آیا برای اخذ ویزای خود حمایتی اتریش می‌ توان ارز را به نرخ دولتی ارائه داد؟

بله، ولی بهتر است مبلغ گذاشته شده به نرخ آزاد باشد.


_____________ سخن پایانی در باب اقامت خودحمایتی اتریش _____________

اطلاعات مقاله اقامت خود حمایتی اتریش، برای سرمایه دارانی که مایلند در کشور اتریش حضور داشته باشند و کارت اقامت این کشور را بدون سرمایه گذاری به دست آورند، بسیار جذاب و مفید می باشد. اگر بتوانید مدارک ذکر شده در این مقاله را ارائه دهید، می توانید به جمع ۵۰۰ نفری که سالانه اقدام می کنند، پیوندید. البته برای موفقیت در این مسیر  توصیه می‌ کنیم از طریق یک موسسه شناخته شده اقدام کنید.  موسسه ملک پور  ویزای تمام اشخاصی که  از این طریق به اتریش مهاجرت نموده اند، را در وب سایت اصلی قرار داده است. و برای افزایش آگاهی شما مقالات خود حمایتی بسیاری را به نگارش درآورده است. حال اگر قصد دارید هر چه زودتر مدارک ذکر شده را جمع آوری نمایید و در لیست شرکت کنندگان این پلن پر درخواست قرار گیرید، پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به جمع آوری مدارک به صورت رایگان با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی MIE ارتباط بگیرید. البته اگر دوست دارید، پرسش‌ های خود را به صورت کتبی بیان نمایید، می توانید از بخش دیدگاه مقاله استفاده کنید. ما به پرسش مطرح شما سریعاً پاسخ خواهیم داد. لطفاً رضایت خود از مقاله اقامت خود حمایتی اتریش را با روشن کردن ستاره های زیر به ما اعلام کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 3 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
بهنام
سلام و خسته نباشید.یه فرد مجرد هم میتونه از خودحمایتی استفاده کنه؟من 30 سالم هست و مجردم.همه شرایطش رو دارم.میتونم از این طرح استفاده کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز این امکان وجود دارد سن شما مناسب ایت و احتمالا میتوانید برای کشورهای هلند، سوئد، فنلاند و اتریش و... اقدام نمایید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شما را کامل راهنمایی کنند