شرایط ثبت شرکت در اتریش

48 نظر

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، می‌تواند یکی از راه‌های جذاب برای کسانی باشد که می‌خواهند به عنوان کارآفرین یا کسب‌ وکارهای خود به این کشور مهاجرت کنند. مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، یکی از انواع روش های سرمایه گذاری در اتریش محسوب می شود. برای مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، شما نیاز به توافقنامه تجاری (Commercial Agreement) دارید. در اینجا چند شرط اساسی برای مهاجرت به اتریش از طریق ایجاد شرکت ذکر شده است:

 • توافقنامه تجاری: برای شروع فرآیند، نیاز به ایجاد یک توافقنامه تجاری یا استارتاپ با مزایای اقتصادی و اجتماعی دارید. این توافقنامه باید شامل اطلاعات مربوط به فعالیت‌های کسب‌وکار، اشتغال، و سرمایه‌گذاری‌ها باشد.
 • افتتاح حساب بانکی: شما باید حساب بانکی در اتریش باز کنید. این حساب بانکی مهم است زیرا برای انجام تراکنش‌های مالی شرکت شما باید از این حساب استفاده کنید.
 • دریافت مجوزها: باید مجوزهای لازم برای انجام کسب‌ وکار خود را حاصل کنید. ممکن است این شامل مجوز اقامت کاری و مجوزهای صنفی مرتبط با حوزه فعالیت شما باشد.
 • پرداخت مالیات: به عنوان یک کارآفرین، شما ملزم به پرداخت مالیات در اتریش هستید. برای اطمینان از رعایت مقررات مالیاتی، همکاری با یک حسابدار محلی توصیه می‌شود.
 • تسلط به زبان: درصورتی که زبان اصلی شما آلمانی نیست، شما ممکن است نیاز به یادگیری زبان محلی در حد a2 و b1 داشته باشید. این موضوع کمک می‌کند تا در ارتباطات روزمره و تجاری بهتری داشته باشید.
 • مدارک و اسناد: تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت و مجوزها را به دقت آماده کنید. این ممکن است شامل اسناد شرکت، تاییدیه‌ها، و مدارک شخصی شما و همچنین اعضای تیم شما باشد.
 • اخذ اقامت: اخذ مجوز اقامت کاری از دفتر امور مهاجرت در اتریش یکی از گام‌های مهم در فرآیند مهاجرت است. این مجوز به شما اجازه زندگی و کار در اتریش را می‌دهد

ما در این مقاله بر آن شدیم تا در مورد ثبت شرکت در اتریش و هزینه های آن مطالب مفید و علمی را عنوان نماییم. موسسه ملک پور در این مقاله به شرایط اقامت ثبت شرکت اتریش می پردازد. شما خوانندگان گرامی می توانید برای بررسی شرایط خود و کسب اطلاعات کامل، با کارشناسان ما در موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. این مقاله بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار اتریش و همچنین بررسی سایت های دولتی گرداوری شده و تقدیم حضورتان می شود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

انواع شرکت ها در اتریش

اگر قصد مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت را دارید باید در ابتدا بررسی نمایید که دقیقاً قصد ثبت چه نوع شرکتی را دارید. چرا که شرایط انوع ثبت شرکت در اتریش بسیار متفاوت می باشد و در این قسمت به آن می پردازیم. انواع شرکت در اتریش از قرار زیر است:

انواع شرکت

معادل انگلیسی

1: شرکت با مسئولیت محدود

Gesellschaft mit Beschrankter haftungb (GMBH)

2: شرکت با قوانین اروپا

Societas europra (SE)

3: شرکت سهامی عام

Aktien Gesellschaft (AG)

4: شرکت با مشارکت محدود

KG

5: شرکت با مشارکت عمومی

OG

6: شرکت با مشارکت غیر فعال

STG

7: شرکت از نوع مشارکت مدنی

GesnbR

شرکت مسئولیت محدود (GMBH)

از انواع روش های ثبت شرکت که طرفداران بسیاری نیز دارد، شرکت با مسئولیت محدود (GMBH) می باشد. اشخاصی که قصد ثبت شرکت با مسئولیت محدود دارند باید، حداقل سرمایه لازم در حدود 35000 یورو را دارا باشند که البته باید نصف این مبلغ را در زمان ثبت شرکت وارد حساب شرکت نمایند. نکته مهم در مورد این شرکت این است که اشخاص سهامدار در این شرکت نباید سهامی کمتر از 7000 یورو داشته باشند. برای ثبت شرکت نیاز است که اطلاعاتی از قبیل آدرس شرکت، هدف از سرمایه گذاری و همچنین سهام هر فرد باید مشخص گردد.

شرکت سهامی اتریش (AG)

نوع دیگری از ثبت شرکت در اتریش که می توانید به ثبت برسانید، شرکت سهامی عام (AG) می باشد. اگر قصد ثبت شرکت سهامی عام را دارید باید بدانید که این شرکت نیاز به نظارت های ویژه ای دارد. افرادی که این شرکت را به ثبت می رسانند باید گزارش های مالی به صورت سالیانه را ارائه نمایند. همچنین حداقل سرمایه لازم برای ثبت این کشور 70000 یورو می باشد که شخص متقاضی باید دارا بودن این میزان از سرمایه را اثبات نماید. در این صورت می تواند شرکت سهامی عام را در اتریش به ثبت برساند.

شرکت عمومی (OG)

در این نوع شرکت، حداقل 2 نفر شریک باید وجود داشته باشد و هر دو شریک در خصوص اعمال شرکت مسئولیت دارند. برای ثبت این شرکت حداقل یکی از شرکا باید صلاحیت خود را در خصوص موضوع انتخابی شرکت اثبات نماید.

شرکت محدود اتریشی (KG)

این شرکت باید توسط حداقل 2 شریک ایجاد شود. تمامی اعضا در این نوع شرکت مسئولیت کامل دارند و در خصوص اقدامات شرکت مسئول می باشند. یکی از شرکا باید به عنوان شخص اصلی، تمامی مسئولیت را در خصوص مدیریت داشته باشد.

شرکت ساکت اتریشی (stGes)

در شرکت ساکت اتریشی، یک شخص مسئول تمامی امور شرکت است و مسئولیت تام را بر عهده دارد. در این شرکت، سایر شرکا مسئولیتی در باب مدیریت ندارند و به اصطلاح شرکای ساکت می باشند.

شرکت حقوق مدنی (GesnbR)

این نوع شرکت یک شرکت حقوقی رسمی نیست و برای اشخاصی مناسب است که میخواهند پروژه ای را در بازه مدتی محدود انجام دهند. ثبت و راه اندازی این نوع شرکت، راحت ترین آن از میان انواع شرکت ها در اتریش می باشد.

مدارک لازم برای ثبت شرکت در اتریش

 برای موفقیت در پروژه و فرایند ثبت شرکت در اتریش، ارائه مدارکی از الزامات می باشد که به صورت دقیقی در ادامه به آن پرداخته ایم:

 • پاسپورت متقاضی اصلی و شریکان به همراه کپی آن
 • مدارک تحصیلی همه سهامداران شرکت
 • اساسنامه برای ثبت شرکت
 • اجاره نامه و یا سند مالکیت شرکت
 • نمونه امضای همه اعضا
 • عدم سابقه کیفری و اثبات آن
 • تاییدیه بیمه اجتماعی
 • ارائه گواهی صلاحیت
 • مشخص نمودن یک سهامدار و مدیرعامل
 • اعلامیه سهامداران (به صورت محضری باشد)
 • ارائه صورت های مالی
 • دارا بودن بیزنس پلن یا طرح خلاقانه
 • مدارک اثبات پرداخت سهم سرمایه اولیه هر شخص
 • پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت

مراحل مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

اشخاصی که قصد مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت را دارند باید در ابتدا از مراحل ثبت آن اطلاعات کافی داشته باشند سپس اقدام به ثبت شرکت نمایند. اولین موضوعی که در ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است داشتن حداقل سن 18 سال تمام می باشد. همچنین شخص متقاضی ثبت شرکت نباید سابقه کیفری داشته باشد در این صورت می تواند برای ثبت شرکت اقدام نماید. نکته مهمی که در مورد ثبت شرکت در اتریش وجود دارد این است که شخص متقاضی باید درخواست خود را در شهرداری منطقه ای که قصد فعالیت در آن منطقه را دارد مطرح نماید.

مراحل ثبت شرکت در اتریش به شرح زیر است

 • تحقیقات اولیه: قبل از هرچیز، تحقیقات دقیقی در مورد بازار و شرایط کسب‌وکار در اتریش انجام دهید. این شامل مطالعه قوانین کسب‌وکار، نیازمندی‌های مالی، و شرایط بازار می‌شود.
 • انتخاب نوع شرکت: تصمیم بگیرید که کدام نوع شرکت (مثل شرکت محدود مسئولیت یا شرکت سهامی) برای کسب‌وکار شما مناسب است.
 • تعیین محل شرکت: آدرس شرکت باید مشخص شود
 • تکمیل اطلاعات فردی: اطلاعات فردی مانند نام و نام خانوادگی، ملیت، تاریخ تولد و محل تولد و شماره تلفن اتریش
 • انتخاب نام شرکت و نوع آن
 • تهیه اساسنامه شرکت
 • افتتاح حساب بانکی برای شرکت
 • ثبت شرکت
 • پرداخت هزینه های شرکت
 • پرداخت مالیات و ...

طرح تجاری (بیزنس پلن | Business Plan) برای ثبت شرکت در اتریش

اگر در اندیشه مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت هستید، برای داشتن کسب و کاری پر سود و تجارتی گسترده نیاز به ارائه طرح تجاری (Business plan) دارید تا بتوانید شرکتی پایدار داشته باشید، همچنین به اقتصاد کشور اتریش نیز توجه کرده باشید. شخص متقاضی در ارائه طرح تجاری باید با دقت بسیار بالا عمل نماید چرا که طرح تجاری ارائه شده باید از قابلیت بالایی در جهت گسترش و توسعه اقتصاد کشور اتریش باشد همچنین نقطه فروش و بازاریابی بالایی نیز داشته باشد به همین دلیل ارائه طرح تجاری از اهمیت بسیار بالایی در ثبت شرکت برخوردار است. نکته مهمی که باید به آن توجه نمایید این است که طرح تجاری ارائه شده باید طرحی نوآور و سودده و همچنین مورد نیاز اقتصاد کشور اتریش باشد. در صورتی که طرح تجاری مناسب را ارائه کردید این طرح باید به تایید دولت اتریش برسد، در صورتی که طرح تجاری شرایط لازم را دارا باشد توسط دولت اتریش تایید خواهد شد، در این صورت می توانید شرکت خود را در این کشور به ثبت برسانید. با توجه به اهمیت طرح تجاری در لیست شرایط ثبت شرکت در اتریش، توصیه می شود که طرح تجاری توسط شخص متقاضی نوشته شود. موسسه ملک پور با داشتن تیم وکلای اتریشی می تواند شما را در ارائه بیزینس پلن کمک و یاری نماید. 

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش

در این قسمت مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت و اخذ اقامت آن را بررسی می نماییم تا بدانید ارتباط ثبت شرکت اتریش و اقامت این کشور چیست و آیا می توان از طریق ثبت شرکت در اتریش، اقامت آن را بدست آورید یا خیر. سوال دیگر در این زمینه، پیرامون چگونگی ثبت شرکت و اقامت از طریق آن می باشد. به طور کلی افرادی که اقدام به مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت می نمایند، تحت شرایطی می توانند پس از ثبت شرکت خود، کارت اقامت خود و اعضای خانواده خویش را در کشور اتریش دریافت نمایند. در مورد اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت باید گفت که اگر شرکتی که در اتریش به ثبت می رسانید، طرح تجاری فعال و سودآوری داشته باشد و بتوانید مالیات خود را نیز پرداخت نمایید، می توانید اقامت خود را در این کشور تمدید نمایید. نکته جالب توجه در مورد اقامت پس از مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، این نکته می باشد که می توانید اقامت موقت خود را به مدت 5 سال تمدید نمایید که به صورت کارت قرمز سفید قرمز خواهد بود. شما در ابتدا یک کارت اقامت 2 ساله و سپس کارت اقامت 3 ساله دریافت خواهید کرد و با گذشت 5 سال می توانید اقامت دائم اتریش و سپس پاسپورت این کشور را اخذ نمایید. نکته حائز اهمیت این است که افرادی که قصد اخذ پاسپورت اتریش را دارند، باید از دانش زبان آلمانی برخوردار باشند. همچنین شرکت در آزمون شهروندی این کشور و نداشتن سابقه کیفری نیز در اخذ پاسپورت اتریش بسیار حائز اهمیت است.

بیشتر بدانید: سرمایه گذاری در ساب وی

هزینه ثبت شرکت در اتریش

هزینه های ثبت شرکت در اتریش بستگی به نوع شرکتی دارد که قصد ثبت آن را دارید. در این بخش از مقاله به هزینه های تأسیس و ثبت شرکت با مسئولیت محدود به علت رایج بودن این نوع شرکت پرداخته می شود. در خصوص هزینه های کلی ثبت شرکت، برخی مؤسسات حقوقی و مهاجرتی در ایران عمداً هزینه 50 تا 70 هزار یورو را اعلام کرده و حتی آن را از موکلین دریافت می نمایند این در حالیست در اتریش که هزینه اولیه ثبت شرکت بسیار ناچیز بوده و در حدود 4 هزار یورو می باشد. بنابراین لازم است که در خصوص هزینه ها، مطالعات و تحقیقات کامل و همه جانبه ای را انجام داده و سپس اقدام نمایید. مهم ترین هزینه جهت ثبت شرکت، سرمایه اولیه  35000 یورویی برای راه اندازی کسب و کار می باشد. اما باید توجه داشت که این مبلغ برای ادامه کار کافی نبوده و به یک پشتوانه مالی 100 تا 150 هزار یورویی نیاز می باشد. در جدول ذیل، هزینه های ثبت شرکت در اتریش به تفکیک بررسی شده است:

هزینه‌های ثبت شرکت در اتریش ممکن است متغیر باشند و بستگی به نوع شرکت، فعالیت‌های شرکت، و خدماتی که از مشاوران حقوقی یا حسابداران استفاده می‌شود داشته باشد. در زیر یک جدول حدودی از هزینه‌های مرتبط با ثبت شرکت در اتریش آورده شده است:

 

موارد

حدود هزینه (یورو)

ثبت نام تجارت (Firmenbuch) و گزارش تجارتی

 200 - 400

وکالت برای ثبت شرکت

 1,000 - 3,000

هزینه‌های دولتی و مالیاتی (Duty and Taxes)

50 - 500

مشاوره حقوقی و مالی

 1,000 - 5,000

هزینه‌های اداری و اسناد

100 - 300

حساب بانکی اولیه

500 - 1,000

آموزش زبان (بستگی به نیاز)

200 - 500

مجوز اقامت کاری (بستگی به نیاز)

300 - 1,000

 

​سایر هزینه های ثبت شرکت در اتریش

 

ثبت اولیه شرکت

2750 یورو

هزینه تمدید سالیانه

1650 یورو

ثبت و تهیه اساسنامه

225 یورو

مالیات انتقال سرمایه 35000 یورویی

350 یورو

هزینه های ثبت در دفتر اسناد رسمی

980 یورو

هزینه های ثبت در اتاق بازرگانی اتریش

450 یورو

هزینه ثبت نام در روزنامه رسمی

250 یورو

ثبت نام مالیات بر ارزش افزوده

550 یورو

حداقل سرمایه اولیه لازم برای ثبت شرکت در اتریش

مهاجرت از طریق ثبت شرکت نیازمند توجه به شرایط ثبت شرکت و تدارک مقدمات آن می باشد. از جمله مهم ترین شرایط ثبت شرکت در اتریش، داشتن سرمایه کافی و بکارگیری آن در این مسیر است. برای این منظور لازمست که در ابتدا مبلغ اولیه ای را به پروسه ثبت شرکت اتریش اختصاص دهید. اکنون این سوال مطرح می شود که هزینه ثبت شرکت در اتریش چقدر است؟ ثبت شرکت اتریش بسته به نوع شرکت، دارای سرمایه اولیه متفاوتی می باشد. کپی برداری از مقاله مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت که توسط موسسه ملک پور به رشته تحریر درآمده است از لحاظ قانونی و شرعی خلاف مقررات است. جالب است که بدانید تنها با 4000 یورو هزینه می توانید شرکت مورد نظر خود را در اتریش به ثبت برسانید، اما این صرفاً هزینه ثبت شرکت در اتریش است و سرمایه و تمکن مالی بیشتری برای راه اندازی شرکت لازم است. این سرمایه اولیه مورد نیاز، حدود 35 هزار یورو در اتریش می باشد. در پروسه مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت هزینه های جانبی مانند هزینه بابت تهیه و تنظیم طرح تجاری یا حق الوکاله و... را شامل می شود که باید توانایی پرداخت این مبالغ را نیز داشته باشید. مبلغ دقیق مورد نیاز برای انجام این امور نیز بستگی به نحوه اقدام شما و شرایط دارد. یکی از مقالات مفید در زمینه سرمایه گذاری که می تواند اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد، مقاله سرمایه گذاری در اتریش است.

بیشتر بدانید: اقامت کارشرکت اتریش

مدت زمان اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

برای توضیح در رابطه با مدت زمان اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت باید گفت که افراد پس از ثبت شرکت خود و شروع فعالیت های تجاری در کشور اتریش و پیروی از قوانینی همچون پرداخت به موقع مالیات، ابتدا موفق به اخذ یک کارت اقامت 2 ساله می شوند و در ادامه کارت اقامت 3ساله را دریافت خواهد کرد. لازم به ذکر است که ثبت شرکت در اتریش، موجب اخذ اقامت دائم برای افراد نیز می شود که ابتدا افراد با کسب اقامت موقت و ثبت تداوم در سودآوری بیزنس و شرکت خود در اتریش، اقامت خود را تمدید کرده و در نهایت آن را به اقامت دائم تغییر می دهند. جالب است بدانید که متقاضیان قادر به اخذ اقامت اتریش برای خانواده خود نیز می باشند. البته همه اینها بستگی به این دارد که افراد کسب و کار خود را در کشور اتریش چگونه پیش می برند و آیا شرکت آنها سودآوری دارد یا خیر.

شاخص های سرمایه گذاری در اتریش

از مهمترین مواردی که در بحث مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت باید به آن پرداخته شود ریسک ها و مالیات هاییست که شخص متقاضی باید بپردازد. اشخاصی که قصد ثبت شرکت در اتریش را دارند باید نکات مهم برای ثبت شرکت را اطلاع داشته باشند تا متحمل ضرر و زیان در این راه نشوند. یکی از مهم ترین مواردی که در بحث مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت وجود دارد، امنیت و ریسک سرمایه گذاری مانند (مصادره اموال، شرایط سیاسی و اقتصادی) در این کشور می باشد.

ریسک مصادره اموال

جالب است که بدانید نرخ مصادره اموال در اتریش 1 است. این عدد نشان دهنده امنیت بالای اقتصادی در این کشور می باشد. نمودار مصادره اموال را می توانید مشاهده نمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

مالیات بر درآمد

یکی از مواردی که باید بررسی شود نرخ مالیات بر درآمد می باشد. در این مورد باید بدانید که نرخ مالیات بر درآمد در طول 1 سال کاری بررسی می شود که میزان نرخ مالیات بر درآمد بستگی به میزان درآمد و فعالیت شخص دارد. در حال حاضر نرخ مالیات بر درآمد شخص در اتریش در حدود 27.04 درصد می باشد. با توجه به کاهش 25 درصدی مالیات بر درآمد شرکت در اتریش، این کشور یکی از پر طرفدار ترین کشورها در امر سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد. به همین دلیل کشور اتریش توانسته در جذب سرمایه گذار خارجی بسیار موفق عمل نماید. نکته مهمی که در ثبت شرکت اتریش وجود دارد این است که اگر شعبه شرکت خارجی در اتریش ثبت شود، به دلیل قراردادهای مالیاتی چند گانه که این کشور با برخی کشورها دارد، فقط یکی از کشورها نیاز به پرداخت حق مالیات بر درآمد شرکت را تعیین می نماید. نرخ مالیات در کشور اتریش متفاوت است و بستگی به میزان درآمد شرکت دارد. اگر قصد ثبت شرکت در اتریش را دارید باید بدانید که اگر شرکتی کمتر از 30000 یورو در سال درآمد داشته باشد باید 25 درصد از درآمد خود را به عنوان مالیات بپردازد. حداقل میزان مالیات در اتریش 1700 یورو در سال خواهد بود. نرخ مالیات در اتریش در نمودار زیر آورده شده است.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

کنترل فساد

در مورد قوه قضاییه در اتریش باید گفت که این کشور از نظام قوی برخوردار است و با افراد متخلف در این کشور برخورد قانونی خواهد شد. نرخ کنترل فساد در کشور اتریش در نمودار زیر آورده شده است.
نمودار کنترل فساد اتریش 2023

تولید ناخالص داخلی

در بحث سرمایه گذاری و ثبت شرکت مهمترین مسئله تولید ناخالص داخلی می باشد. تولید ناخالص داخلی به ارزش کالاها در یک کشور می پردازد. نمودار زیر شاخص تولید ناخالص داخلی در اتریش را نشان می دهد.

نمودار تولید ناخالص داخلی اتریش2023

تورم

تورم یکی از مهمترین موارد در هر کشوری می باشد. اشخاصی که قصد سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در اتریش را دارند باید بدانند که نرخ تورم در این کشور 7.2 می باشد که می توان گفت اتریش یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و انجام سرمایه گذاری خواهد بود.

نمودار تورم در اتریش

مزایا و معایب مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

در مورد مزایا و معایب ثبت شرکت در اتریش می توان به موارد زیر اشاره داشت

نقاط مثبت مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت می تواند برای اشخاص متقاضی نقاط مثبت بسیاری داشته باشد. در این قسمت قصد داریم تا نقاط مثبت ثبت شرکت در این کشور را بررسی نماییم تا بتوانید راحتتر برای مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید. یکی از نقاط مثبتی که باید آن اشاره شود این است که، افرادی که در این کشور اقدام به ثبت شرکت می نمایند می توانند برای فرزندان خود حقوق دریافت نمایند. از نقاط مثبت دیگر در ثبت شرکت اتریش این است که فرد متقاضی می تواند از بانک های اتریش وام دریافت نماید. همچنین شخص متقاضی و اعضا خانواده این امکان را دارند که از بیمه درمانی رایگان در این کشور بهره مند شوند. افرادی که مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت را انتخاب می نمایند می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز همراه داشته باشند و فرزندان می توانند از تحصیل رایگان در این کشور بهره مند شوند. از نقاط مثبت دیگری که باید به آن اشاره شود این است که افراد متقاضی می توانند حساب های بین المللی نیز داشته باشند که این مسئله یکی از مهمترین مسائل در بین افراد سرمایه گذار می باشد. اشخاصی که قصد ثبت شرکت در اتریش را دارند می توانند قبل از اتمام پروسه ثبت شرکت خود ویزای توریستی این کشور را نیز دریافت نمایند و با ورود به این کشور از روند قانونی ثبت شرکت خود اطلاع کافی داشته باشند، چرا که این افراد از شانس بالاتری برای اخذ ویزای توریستی برخوردار هستند.

معایب ثبت شرکت در اتریش

 برخی از معایب ممکن شامل موارد زیر باشند:

 • هزینه‌های ثبت و مشاوره: هزینه‌های ثبت شرکت و مشاوره حقوقی ممکن است نسبتاً بالا باشد. این موارد می‌توانند بر بودجه شرکت تأثیر گذار باشند.
 • نیاز به مهارت زبان آلمانی: اکثر معاملات و ارتباطات اداری در اتریش به زبان آلمانی انجام می‌شود. بنابراین، مهارت در زبان آلمانی ممکن است برای اداره کسب‌وکار و ارتباط با مقامات محلی ضروری باشد.
 • نیاز به اقامت کاری: برای انجام کارهای مربوط به شرکت، افراد نیاز به مجوز اقامت کاری دارند. این مسئله ممکن است زمان‌بر و پیچیده باشد.
 • محدودیت‌های مالیاتی: سیستم مالیاتی اتریش ممکن است برخی از کسب‌وکارها را به دلیل مالیات‌های بالا چالش آمیز کند.
 • محدودیت‌های اداری: ممکن است مقررات اداری و مالیاتی در اتریش نسبت به دیگر کشورها پیچیده‌تر باشد که می‌تواند زمان و انرژی بیشتری را از کارآفرینان بگیرد.
 • رقابت با بازار محلی: ورود به بازار اتریش ممکن است با رقابت با شرکت‌های محلی روبرو شود که ممکن است برخی از چالش‌ها را ایجاد کند.
 • تغییرات سیاستی و قانونی: تغییرات در سیاست‌ها و قوانین ممکن است تأثیری بر شرایط کسب‌وکار شما داشته باشد.

نکات مهم نهایی برای مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

در این بخش قصد داریم تا در مورد مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت نکات مهمی را بیان نماییم. یکی از نکات مهمی که باید به آن پرداخته شود ارائه طرح تجاری مناسب و سودآور می باشد. بسیاری از اشخاص با طرح تجاری آشنایی ندارند، بنابراین برای نوشتن این طرح گاهاً هزینه های بسیاری را متحمل می شوند. بهتر است بدانید که طرح تجاری که ارائه می نمایید، باید مورد تأیید دولت اتریش واقع شود، این طرح زمانی به تأیید دولت می رسد که بتواند سودآوری لازم را برای دولت اتریش داشته باشد. موسسه ملک پور با برخورداری از وکلای مجرب اتریشی، این امکان را دارد تا شما را در ارائه طرح تجاری راهنمایی نماید. پس از اینکه طرح تجاری شما مورد تأیید دولت اتریش واقع شد، این امکان را دارید که شرکت خود را به ثبت رسانیده و سپس درخواست اقامت خود را مطرح نمایید. بدین ترتیب در ابتدا یک کارت اقامت 2 ساله و سپس یک کارت اقامت 3 ساله دریافت می نمایید و در سال 5 اقامت خود می توانید اقامت دائم کشور اتریش را بدست آورید. پس از گذشت 6 سال از اقامت خود نیز می توانید درخواست اخذ پاسپورت کشور اتریش را نموده و پاسپورت این کشور را بدست آورید. 

وکیل ثبت شرکت در اتریش

مهاجرت از طریق ثبت شرکت یکی از روش هاییست که طرفداران بسیاری دارد. اما باید بدانید برای ثبت شرکت و درخواست اقامت و تابعیت از این طریق، باید به تمام قوانین ثبت شرکت آگاهی داشته باشید. به همین دلیل توصیه می شود قبل از هر اقدامی در زمینه ثبت شرکت، اطلاعات کافی و دقیق در این زمینه بدست آورید و با وکلای مجرب در این امر مشاوره نمایید تا بتوانید با کمترین ریسک ممکن، برای ثبت شرکت و اخذ اقامت خود اقدام داشته باشید. موسسه ملک پور این امکان را دارد که با دارا بودن بهترین تیم از وکلای مطرح اتریشی تمام امور مربوط به مهاجرت از طریق ثبت شرکت را بر عهده بگیرد به همین دلیل موسسه ملک پور آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما خوانندگان فهیم می باشد. جالب است که بدانید در رابطه با مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، یکی از پرتکرارترین عبارات جستجو شده توسط متقاضیان، عبارت ثبت شرکت در اتریش ملک پور می باشد و این تکرار این عبارت، گویای اعتماد شما عزیزان به این موسسه می باشد. بهتر است قبل از اقدام در این امر، با وکیل مهاجرت به اتریش مشاوره نمایید تا از تمام شرایط موجود و ریسک هایی که در این راه وجود دارد مطلع شوید و سپس اقدام به مهاجرت و ثبت شرکت نمایید.

 

 


 

 

پرسش: سلام بنده متاهل با 100 هزار یورو سرمایه و فرزند سه سال و مدرک تحصیلی خودم و همسرم فوق لیسانس عمران هست. سابقه کاری بنده 5 سال برنامه نویسی حرفه ای همراه با بیمه. با توجه به عدم مرتبط بودن سابقه و مدرک تحصیلی آیا امکان تاسیس شرکت در آلمان، اتریش، هلند در حوزه برنامه نویسی و استخدام خودم رو دارم؟

 


سوالات متداول

✔️ چگونه می توان در اتریش شرکت ثبت نمود؟

اولین موضوعی که در ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است داشتن حداقل سن 18 سال تمام می باشد. همچنین شخص متقاضی ثبت شرکت نباید سابقه کیفری داشته باشد در این صورت می تواند برای ثبت شرکت اقدام نماید. نکته مهمی که در مورد ثبت شرکت در اتریش وجود دارد این است که شخص متقاضی باید درخواست خود را در شهرداری منطقه ای که قصد فعالیت در آن منطقه را دارد مطرح نماید.

✔️ ثبت شرکت در اتریش با چه میزان سرمایه ای امکان پذیر است؟

برای ثبت شرکت تنها نیاز به پرداخت 4.000 یورو خواهید داشت، اما حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در این کشور 35.000 یورو می باشد، که شخص متقاضی پس از ثبت شرکت تنها باید 17.500 یورو را در حساب شرکت وارد نماید.

✔️ چه نوع شرکت هایی در کشور اتریش قابلیت ثبت دارند؟

7 نوع شرکت در اتریش وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام و شرکت با مشارکت محدود اشاره کرد.

✔️ آیا ثبت شرکت در اتریش منجر به اعطای اقامت می شود؟

افرادی که اقدام به مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت می نمایند، تحت شرایطی می توانند پس از ثبت شرکت خود، کارت اقامت خود و اعضای خانواده خویش را در کشور اتریش دریافت نمایند.

سخن پایانی

آثار اقامتی ثبت شرکت در اتریش، مراحل ثبت شرکت در اتریش و اخذ تابعیت کشور اتریش از طریق ثبت شرکت در این مقاله مورد بررسی علمی و تحلیلی قرار گرفت. هرچند که مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت یکی از روش های مناسب برای مهاجرت محسوب می شود اما باید قبل از اقدام برای این پروسه از قوانین حال حاضر در مورد مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت اطلاع کافی داشته باشید. چرا که ثبت شرکت انواع مختلفی دارد و اشخاصی که به دنبال ثبت شرکت در این کشور هستند باید در ابتدا نوع شرکت را مشخص نمایند و سپس اقدام به ثبت و انجام مراحل قانونی آن داشته باشند. موسسه ملک پور با داشتن گروهی از بهترین وکلای اتریش این امکان را دارد تا در انجام مراحل ثبت شرکت شما را یاری نماید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. در صورتی که اطلاعات خود را در فرم تماس وارد نمایید، مشاوران موسسه با شما تماس خواهند گرفت. همچنین در صورت تمایل می توانید سوالات خود را در قسمت "ثبت پرسش"مطرح کنید.

امتیاز 4.44 از 5 ( 44 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
حمید سالاری
سلام و عرض ادب من قصد مهاجرت و اقامت در اتریش از طریق ثبت شرکت در اتریش را دارم سن من 52 سال و همسرم 41 سال و پسرم 16 سال است لطفا هزینه های دولتی و نیز اجرت موسسه شما برای انجام پروسه از صفر تا صد را اعلام بفرمایید در صورت امکان شرایط خود حمایتی را هم اعلام بفرمایید با سپاس فراوان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، با توجه به شرایط تحصیل شما و همسرتان، پتانسیل مالی و سایر فاکتورهای موردنیاز، امکان اقدام شما از طریق ثبت شرکت اتریش بررسی می شود. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی راجع به کارت قرمز سفید قرمز اتریش و یا خود حمایتی اتریش به مقالات مربوطه مراجعه فرمایید. https://www.mohajerati.com/تمکن-مالی-اتریش https://www.mohajerati.com/کارت-قرمز-سفید-قرمز * مانا باشید *
علیرضا دادخواه
با سلام میخواستم یک کبابی ایرانی در وین باز کنم فکر کنم نیاز به ثبت شرکت داره میخواستم کل هزینه از صفر تا صد را بدونم با سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، بله هر فعالیت اقتصادی در اتریش، مستلزم ثبت شرکت می باشد. باید در نظر داشته باشید صرف ثبت شرکت برای شما آثار اقامتی به همراه نداشته و جهت بررسی امکان اخذ اقامت شما، باید شرایط شما به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد. با ارتباط با مشاورین مجموعه، راهنمایی لازم را دریافت خواهید نمود. * مانا باشید *
امیر حسین خلخالی
با سلام، بنده به همراه خانواده قصد مهاجرت و اقامت به کشور اتریش از طریق ثبت شرکت را داریم، سن من۳۹ و همسرم ۳۶ سال و هر دو تحصیلکرده و دارای ۱ فرزند ۳ ساله، لطفا شرایط و هزینه هایی که برای این امر در نظر گرفته میشود را برای من اعلام بفرمائید، با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با عرض سلام و ادب، شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت و هزینه های آن مستقیما به رشته تحصیلی و سابقه کاری شخص بر می گردد و با توجه به امتیازات حاصله، امکان یا عدم امکان این روش براورد می گردد. هزینه های دولتی ثبت شرکت 2 تا نهایتا 5 هزار یورو می باشد. سرمایه اولیه تزریقی به شرکت نیز 35000 یورو می باشد. هزینه های بیمه و مالیات نیز به این مبلغ افزوده می شود. اطلاعات کامل تر در این زمینه توسط مشاورین ارائه خواهد شد. * مانا باشید *
مریم ناصری
سلام و عرض ادب خدمت شما وقتتون بخیر ممنون از مقاله بسیار خوب شما من و همسرم هر دو 34 ساله هستیم و کارشناسی کامپیوتر اما سابقه کار مدیریتی نداریم کل داراییمون 3 میلیارده می تونیم از طریق ثبت شرکت مهاجرت کنیم به اتریش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزارم از الطافتان برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما با توجه به رزومه کلی که فرمودید شرایط عمومی شما خوب است و می توانید هم برای روش ثبت شرکت و قرمز سفید قرمز و هم حتی ویزاهای تحصیل و کار اقدام کنید. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علی میرزایی
سلام وقت بخیر.من ۲۳ سالمه مادرم ۵۹ و خواهرم ۲۶ سالشه.سرمایه ۳۰۰ هزار دلار داریم با درامد ماهی ۲۰ هزار دلار.با این میزان درامد شانس دریافت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت را داریم؟ با ثبت شرکت بازی سازی و استخدام ۵ کارمند اتریشی ایا به این شکل هم میشه ثبت شرکت کرد و اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت، الزاماً شما باید امتیازات لازم را کسب نمایید که به سن، تحصیل، سابقه کاری و سطح زبان مربوط می گردد. اخذ اقامت از این طریق، به شخص و خانواده وی شامل همسر و فرزندان تعلق می گیرد. بنابراین روش پیشنهادی برای خانواده شما روش ترکیبی تحصیل و خودحمایتی می باشد. جهت دریافت راهنمایی از طریق تکمیل فرم تماس، مشاورین مجموعه با شما تماس خواهند گرفت. *مانا باشید*
آرمان مطیعی
با سلام و عرض ادب خدمت شما و تیم مجرب و متخصص MIE میخواستم بپرسم که آیا مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت برای فارق التحصیلان رشته های علوم انسانی هم امکان پذیر هست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین که آیا امکان کار کردن در شرکت برای فارق التحصیلان این دسته از رشته ها فراهم هست؟ ممنون از مطالب مفیدتون.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما بسیار کلی است و برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی بلی البته نه همه رشته های علوم انسانی. رشته های چون مدیریت، بازاریابی، آموزش کسب و کار و کار آفرینی شانس بسیار بالایی دارند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
م. مرادی
عرض ادب و ارادت ثبت شرکت در چه زمینه هایی باشه بهتره ؟ من با داشتن دکتری در رشته معماری میتونم ثبت شرکت داشته باشم و فعالیت کنم یا باید باز هم معادل سازی انجام بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر است که ثبت شرکت در زمینه کاری خودتان باشد که بتوانید با آن فعالیت کرده و کسب درآمد داشته باشید و به صرف ثبت شرکت اقامت تعلق نمی گیرد. رشته معماری نیازمند به معادلسازی دارد و مثل رشته های مهندسی مکانیک، کامپیوتر یا IT نیست. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
sepideh
عرض ادب و ارادت سوال بنده این هست که به صرف ثبت شرکت در اتریش هم آیا میشه اقامت گرفت برای خود شخص و کل خانواده؟ یا حتما به واسطه کار در اون شرکت هست که امکان دریافت اقامت وجود داره؟ مورد بعد این که اگر فرد شرکتی رو ثبت کنه تا چه مدت باید در اون شرکت فعالیت داشته باشه و بعد از چه مدت امکان انحلال شرکت وجود داره؟ اگر شرکت منحل بشه آیا اقامت فرد و خانواده او از بین میره؟ سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور اتریش به صرف ثبت شرکت اقامت نمی دهد اگر شما مثلا در روش قرمز سفید قرمز ملاحظه می فرمایید ان اقامت به واسطه ی استخدام است. از طرف دیگر اگر شما یک طرح تجاری خلاقانه و سود ده داشته باشید و مورد تایید دولت قرار بگیرد، این امکان وجود دارد که با ثبت شرکت هم اقامت دریافت نمایید. اگر اقامت شما وابسته به وجود شرکت است بهتر این است که ابتدا در یک شرکت دیگری مشغول به فعالیت شوید یا اقامت بلند مدت را دریافت نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا در این خصوص یک مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.
نیما ردایی
سلام ممنون از مقاله خوبتون در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت ، منظور از شرکت چیست؟ من میخوام آرایشگاه بزنم باید ثبت شرکت کنم!! نمیشه یه مغازه بزنم!؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم مثل سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان و پشتوانه مالی اما بصورت کلی ثبت شرکت برای افرادی مناسب است که تجربه کار مدیریت و بیزینس داشته باشند، پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
غلامرضا مرادی
سلام من میخوام یک شرکتی در اتریش باز کنم در مورد سرمایه اولیه هیچ محدودیتی ندارم. ولی خودم میخوام ایران بمونم خانم و بچه ها رو بفرستم اتریش که بچه ها تحصیل رایگان داشته باشن. من بازاری هستم با لیسانس اقتصاد شغل ازاد دارم و در بورس هم فعالیت دارم سالهاست. آیا با مجموع شرایطی که گفتم امکان اجرایی شدن داره این ایده؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت صرف ثبت شرکت‌ در اتریش برای شما آثار اقامتی به همراه نخواهد داشت و شما نیز می بایست در اتریش حضور دائم داشته باشید. توصیه میکنم برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و بررسی شرایط خود توسط کارشناسان مجرب مجموعه ر‌‌وی خطوط موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید.
سيروس دوستدار
ايا شش نفر كه يك نفر اتريشي باشد ميتونن با هم يك شركت ثبت كنند و هريك جداگانه كارت اقامت براي خود همسردريافت كنند و ايا ميتوان در صورت ثبت شركت و كارت اقامت با ورود به انجا فعاليت ديگر شروع كرد نياز است هر ٥ نفر مدرك زيان داشته باشند باتوجه به اينكه يك اتريشي با ما هستند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز این موضوع حساسیت ها و شرایط خاصی دارد پیشنهاد میکنم شماره واتس آپ خود را در سایت ثبت نمایید مشاوران مجرب موسسه ملک پور تماس بگیرند تا شرایط شما را بررسی کنند و شما را کامل راهنمایی کنند
منصور
با عرض سلام و احترام ، بنده ۳۲ سالم هست و مدرک تحصیلز دانشگاهی ندارم ولی تخصص حرفه ایی در یکی از شاخهای شرینی پزی دارم و برادرم ۳۷ ساله مدرک تحصیلی داشگاهی هر دو مجرد و با سرمایه سه میلیارد تومان اقامت اتریش را میتوان گرفت و گرنه چه مبلغی نیاز داریم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شما را کامل راهنمایی کنند
نیما نقی پور
هزینه های اولیه و بعدی ثبت شرکت چقدر هست و چقدر باید سرمایه داشته باشیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود برای راه اندازی شرکت سرمایه اولیه35 هزار یورویی لازم است و برای راه اندازی کسب و کار بین 100 الی150 یورو نیاز می باشد.
hosein
سلام روزتون بخیر با توجه به اینکه نوشتید سرمایه اولیه برای ثبت شرکت 3500 یورو هست یعنی اگر من مبلغ 3500 یورو رو بدم و طرح تجاریم قبول بشه میتونم به اتریش مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام روز شما بخیر دوست عزیز سرمایه اولیه برای ثبت شرکت3500 یورو می باشد اما سرمایه لازم و کافی برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت سرمایه100 الی150 هزار یورو می باشد.
بنفشه
با سلام من ۱۰سابقه مربی گری و مدیریت باشگاه بدنسازی رو دارم و و مدارک مختلف ورزشی دارم به لحاظ مالی هم قوی هستم برای این که بتونم در اتریش باشگاه ورزشی بدنسازی راه اندازه کنم از چه روشی باید اقدام کنم که منجر به اقامت بشه؟ و به چه میزان سرمایه نیاز هست؟ و این که برای این کار ( باشگاه بدن سازی ) کدوم کشور در اروپا رو پیشنهاد میدید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شرایط شما مناسب است میتوانید برای کشورهای هلند و اتریش و پرتغال و... اقدام نمایید با مشاوران موسسه ملکپور تماس بگیرید شما را راهنمایی کنند
رعنا
سلام وقت تون بخیر باشه میشه بفرمایید از روش ثبت شرکت بخوایم اقدام کنیم برای مهاجرت به اتریش پروسه چقدر زمان بر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
در ابتدا به شما ویزای2 ساله اعطا می شود اگر در این مدت شرکت شما سود ده بود ویزا 3 سال دیگر نیز تمدید می شود و در نهایت حتی منجر به دریافت اقامت دائم نیز می شود
jamshid
سلام، من مشغول ثبت شرکت در کشور اتریش هستم و در نهایت از این طریق میتونم اقامت دائم این کشور رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلم و عرض ادب بله ثبت شرکت یکی از راه هایی است که در نهایت به اخذ اقامت منجر می شود.
زینب
مدارکی که برای ثبت شرکت باید ارائه بدیم برای کشور اتریش چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
همان طور که در مقاله اشاره شد مدارک ثبت شرکت عبارتند از مدارک تحصیلی همه سهامداران شرکت اساسنامه برای ثبت شرکت اجاره نامه و یا سند مالکیت شرکت نمونه امضای همه اعضا عدم سابقه کیفری و اثبات آن تاییدیه بیمه اجتماعی ارائه گواهی صلاحیت مشخص نمودن یک سهامدار و مدیرعامل اعلامیه سهامداران (به صورت محضری باشد) ارائه صورت های مالی دارا بودن بیزنس پلن یا طرح خلاقانه مدارک اثبات پرداخت سهم سرمایه اولیه هر شخص پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت
نیلو
سلام برای باز کردن فروشگاه مواد غذایی هم نیاز به ثبت شرکت هست؟ میخواستم یه فروشگاه مواد غذایی بزنم توی اتریش باید ثبت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله لازم است قبل از شروع هرطرح اقتصادی آن را ثبت نمایید.
حامد
با ارائه طرح تجاری اولیه برای ثبت شرکت به ما اقامت داده می‌شود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله ابتدا یک کارت اقامت 2 ساله و سپس یک کارت اقامت 3 ساله دریافت می نمایید و در سال 5 اقامت خود می توانید اقامت دائم کشور اتریش را بدست آورید.
سپنتا
سلام روز بخیر من قصد ثبت شرکت رو دارم در کشور اتریش و تا اونجایی که متوجه شدم فقط نشون دادن تمکن مالی به این کشور کافیه و پولی از حسابم برداشته نمیشه درسته؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای ثبت شرکت باید 35000 یورو سرمایه داشته باشید که اگر موفق به ثبت شرکت شدید باید 17500 یورو از اون رو وارد حساب شرکت کنید.
آهو احمدی
حداقل میزان سرمایه گذاری برای ثبت شرکت را میخواستم بدونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سرمایه اولیه ثبت شرکت بین 25 تا 35 هزار یورو است.
رومینا جهانی
سلام روزتون بخیر میخواستم بدونم آیا فقط با ارائه مدارک شخصی میشه برای درخواست ثبت شرکت اقدام کرد یا باید از قبل مدارک خرید یا اجاره ملک رو انجام بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای اینکه بتوانید ثبت شرکت کنید باید مدارک مربوط به ملک شما در اتریش به همراه ادرس دقیق در پرونده مشخص باشد.
حسین قیاسی
سلام من قصد دارم یک شرکت حمل و نقل در وین بزنم از لحاظ سرمایه محدودیت ندارم شرایط ثبت شرکت در وین رو میفرمایید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
مراحل ثبت شرکت در اتریش به شرح زیر است: نوع شرکت مشخص شود، محل شرکت و آدرس شرکت باید مشخص شود ثبت اطلاعات فردی و شماره تلفن اتریش انتخاب نام شرکت و نوع آن ارائه اساسنامه شرکت افتتاح حساب بانکی برای شرکت ثبت شرکت پرداخت هزینه های شرکت
نوید آقامیر
با سلام و احترام میخواستم بدونم از نظر اقتصادی کشور اتریش برای سرمایه گذاری امن هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام کشور اتریش از لحاظ شاخص های اقتصادی دارای اقتصاد قوی و ثبات در منطقه می باشد.
هادی
سلام برای دریافت اقامت اتریش اگر سهام شرکت با مسئولیت محدود رو هم داشته باشیم باز امکان دریافت اقامت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بله یکی از روش های دریافت اقامت ثبت شرکت با مسئولیت محدود است امام لازم به ذکر است که در این روش بایدسرمایه اولیه بین25 الی35 هزار یورو باشد.
سمانه موسوی
سلام من در ایران سابقه مدیریت شرکت بازرگانی رو داشتم میخواستم بدونم امکان دریافت اقامت با ثبت شرکت هست و اینکه هزینه های اولیه برای ثبت در اتریش به چه صورت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز بله یکی از راه های مهاجرتی مهاجرت از روش ثبت شرکت هست از مهم ترین هزینه جهت ثبت شرکت، سرمایه اولیه 35000 یورویی برای راه اندازی کسب و کار می باشد. اما شما باید یک پشتوانه مالی 100 تا 150 هزار یوروییداشته باشید تا بتوانید هزینه های جانبی را پوشش دهید.
سمیرا مطیعی
سلام من 28 سالمه و همسرم 34 سالشه و یک شرکت مطبوعاتی داره قصد مهاجرت به اتریش و ایجاد شرکت واردات زعفران به اتریش رو داریم میشه راهنمایی کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام دوست عزیز هزینه اولیه ثبت شرکت 4 هزار دلار و تمکن مالی لازم حداقل 35 هزار دلار است لطفا جهت دریافت مشاوره دقیق و راهنمایی حتما با موسسه تماس حاصل فرمایید.
محدثه
سلام روزتون بخیر میخواستم برای ثبت شرکت اتریش اقدام کنم من تو ایران شرکت واردات محصولات آرایشی دارم آیا محدودیت خاصی برای ثبت شرکت در اتریش وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود دوست عزیز داشتن حداقل سن 18 سال و نداشتن سابقه کیفری از موارد بسیار مهم می باشد. نکته مهمی که در مورد ثبت شرکت در اتریش وجود دارد این است که شخص متقاضی باید درخواست خود را در شهرداری منطقه ای که قصد فعالیت در آن منطقه را دارد مطرح نماید.
ماریا
سلام، ثبت شرکت در اتریش شرایط سنی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام معمولا تا ۶۰ سال این امکان وجود دارد.
سامیار
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر باشه من میخواستم بپرسم اگر من از طریق تحصیل برم اتریش آیا بعد از تحصیلم می تونم تو این کشور ثبت شرکت کنم؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکام ثبت شرکت یا کار برای یک کارفرما وجود دارد.
کوثر سواری
سلام وقتتون بخیر حداقل مبلغ لازم برای تبت شرکت تجاری در اتریش چقدر است و آیا یک خانواده 4 نفره با این روش اقامت دائم میگیرن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز حداقل سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت ۳۵ هزار یورو می باشد. که پس از ۴ تا ۵ سال منجر به اقامت دائم می گردد.
کوثر سواری
سلام ممنون از سایت خوبتون ما یه خانواده 4 نفره هستیم یک شرکت بازرگانی ثبت شده در ایران هم داریم میخواستم بپرسم ایا با سرمایه 200 هزار یورو میشه در اتریش با این شرایط ثبت شرکت انجام بدیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. صرف ثبت شرکت در اتریش منجر به دریافت اقامت برای شما نخواهد شد و در صورتی که بتوانید در شرکت خود مشغول به کار شوید اقامت دریافت می کنید.
میثم
سلام عرض ادب من بیزنس پلان رو دارم فقط باید تقویت بشه، ایا شما در این امر هم میتونید به ما کمک کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله بیزنس پلن شما ابتدا بررسی شده و اجرایی بودن آن و همینطور شانس قبولی آن چک شده و پس از آن برای روش مد نظر اقدام می شود.
نرگس
سلام و خسته نباشید. برای پروسه ثبت شرکت اتریش چقدر سرمایه مورد نیاز است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. هزینه فرآیند ثبت شرکت بالا نیست اما حدود 35 هزار یورو باید در حساب شرکت خود قرار دهید.
مهدی رستمی
سلام وقتتون بخیر من ۵۴ ساله هستم و لیسانس فیزیک دارم و در حال حاضر کار بازرگانی انجام میدم چجوری میتونم از طریق ثبت شرکت در اتریش اقامت بگیرم ؟ بهتره چه بیزینسی راه اندازی بشه ؟ از نظر سرمایه هم مشکلی ندارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می توانید از روش خودحمایتی و یا اخذ پذیرش در دوره بیزینسی اقامت اتریش را گرفته و سپس اقدام به ثبت شرکت در این کشور نمایید.
سیاوش افضلی
وقت بخیر همسرم 38 ساله هستن و اتریش به دنیا اومدن، 14 سال هست که در تهران یک فروشگاه قطعات خودرو دارند و اوضاع مالی مناسبی دارند با توجه به اینکه متولد اونجا هستن ایا تاثیری داره؟ و چطور باید برای راه اندازی بیزنس اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر، تولد ایشان در اتریش تاثیری در دریافت اقامت برای ایشان نخواهد داشت و برای راه اندازی بیزنس باید شرایط بیزنس و سرمایه های ایشان دقیق تر بررسی گردد. برای مشاوره تکمیلی میتوانید با شماره 02149196000 تماس بگیرید.
مریم جدی
سلام روز بخیر برای ثبت شرکت اگر سابقه کار مون با رشته مون متناسب نباشه اما توی اون زمینه سابقه کار داشته باشیم میشه همون شرکت رو توی اتریش یا المان هم ثبت کنیم؟ یا فقط باید مرتبط با رشته باشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیلی دوست عزیز الزامی به ارائه سابقه کاری مرتبط نمی‌باشد.
Mina
سلام و عرض ادب برای ثبت شرکت در اتریش نیاز به مدرک زبان آلمانی هست؟!؟ اگر نیاز هست باید چه سطحی باشه؟ ممنونم از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست عزیز، برای ثبت شرکت نیازی به ارائه مدرک زبان آلمانی ندارید اما اگر قصد کار داشته باشید بهتر است حداقل در سطح A1-A2 آلمانی داشته باشید.
الهام
بعد از چند سال از ثبت شرکت اتریش می‌توان درخواست پاسپورت داد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در صورت اینکه شرکت شما و فعال باشد معمولا پس از ۷ تا ۸ سال می‌توانید برای دریافت پاسپورت اقدام نمایید.
سحر
وقت بخیر بنده ۳۶ سالمه و در ایران تولیدی پوشاک دارم می توانم همین کارم را در اتریش ادامه بدم و به عنوان ثبت شرکت اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز، صرف ثبت شرکت منجر به دریافت اقامت شما در اتریش نمیشود اما اگر تحصیلات و سوابق کاری شما به گونه ای باشد که بتوانید در شرکت خود استخدام شوید میتوانید برای این امر اقدام نمایید.
Nazila
سلام وقتتون بخیر حداقل مبلغ سرمایه گزاری برای ثبت شرکت اتریش چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما حداقل باید مبلغ 35 هزار یورو در حساب شرکت خود قرار دهید.
علی سالاری
سلام من 45 سالمه متاهلم و دوتا فرزند دارم از نظر شما با سرمایه 700 هزار دلار چه طریقی میشه در اتریش سرمایه گذاری کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. باید رزومه شما دقیق بررسی شود ولی به طور کلی امکان اقدام از طریق نوآفرینی و یا برخی از روش های دیگر وجود دارد.
کیمیا
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر باشه ببخشید حداقل سرمایه گذاری در شرکت چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. حداقل مبلغی که باید در حساب شرکت خود قرار دهید 35 هزار یورو است.
عباسی
سلام من میخوام یک شرکتی در اتریش باز کنم در مورد سرمایه اولیه تا ۵۰۰ هزار یورو میتونم تامین کنم . ولی خودم میخوام ایران بمونم همسرم و بچه ها رو بفرستم اتریش که بچه ها تحصیل رایگان داشته باشن . شرایط دارم ؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط شما بایستی با جزئیات بیشتری بررسی گردد. پیشنهاد میشود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
کاسب
سلام صرف ثبت شرکت در اتریش هم آیا میشه اقامت گرفت برای خود شخص و کل خانواده؟ یا حتما به واسطه کار در اون شرکت هست که امکان دریافت اقامت وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، شما با ثبت شرکت مستقیما اقامت دریافت نمی کنید اما با کار در شرکت خود میتوانید اقامت دریافت نمایید.
مشاوره رایگان