مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

27 اردیبهشت 1401 14 نظر

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، شرایط اخذ اقامت و تابعیت اتریش از طریق ثبت شرکت، شرایط ثبت شرکت در کشور اتریش و راه اندازی کسب و کار در اتریش و همچنین مراحل ثبت شرکت در اتریش در مقاله حاضر مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت یکی از روش های مهاجرت و سرمایه گذاری در این کشور می باشد که دارای طرفداران بسیاری نیز می باشد. افرادی که مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت را انتخاب می نمایند، باید از سرمایه کافی برای این امر برخوردار باشند. چرا که قطعاً ثبت شرکت در اتریش نیازمند هزینه هایی می باشد که شخص متقاضی باید متحمل شود. ما در این مقاله بر آن شدیم تا در مورد ثبت شرکت در اتریش و هزینه های آن مطالب مفید و علمی را عنوان نماییم. موسسه ملک پور در این مقاله به شرایط مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت می پردازد. شما خوانندگان گرامی می توانید برای بررسی شرایط خود و کسب اطلاعات کامل، با کارشناسان ما در موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. مقاله مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط موسسه ملک پور و پرسش از وکلای محلی همکار اتریش و همچنین بررسی سایت های دولتی گرداوری شده و تقدیم حضورتان می شود.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

درباره کشور اتریش و شرایط ثبت شرکت در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، یکی از انواع روش های سرمایه گذاری در اتریش محسوب می شود. قبل از اینکه به موضوع مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت بپردازیم، بر آن شدیم تا در مورد شرایط کلی این کشور مطالبی را عنوان نماییم. کشور اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی می باشد که پایتخت آن شهر زیبای وین است. کشور اتریش از سمت شمال با کشور آلمان و کشور جمهوری چک، از سمت شرق با کشور اسلواکی، از قسمت جنوب با کشور ایتالیا و اسلوونی و همچنین از قسمت غرب با کشور زیبای سوئیس و لیختن اشتاین همسایه می باشد. در سال 2019 جمعیت این کشور در حدود 8.822.267 نفر گزارش شده است. اتریش 83.878 کیلومتر مربع مساحت دارد. این کشور از 9 ایالت تشکیل شده است که 60 درصد از آن در رشته کوه های آلپ واقع شده است. از جمله شهرهای مهم این کشور عبارتند از: وین، زالتسبورگ، اینسبورگ، گراتس، کلاگن فورت، لئوبن، لینتس، فیلاخ و آیزن اشتات.

خودحمایتی اتریش

اگر قصد مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت را دارید باید بدانید که با ثبت شرکت در این کشور می توانید از تمام مزایای قانونی در این کشور استفاده نمایید. اشخاصی که اقدام به ثبت شرکت در این کشور می نمایند، می توانند از خدمات درمانی رایگان در این کشور بهره مند گردند. همچنین امکان افتتاح حساب در این کشور را نیز خواهند داشت و جالب است که بدانید امکان دریافت وام از بانک های اتریش نیز میسر می باشد.

اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اتریش

در این قسمت مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت و اخذ اقامت آن را بررسی می نماییم تا بدانید ارتباط ثبت شرکت در اتریش و اقامت این کشور چیست و آیا می توان از طریق ثبت شرکت در اتریش، اقامت آن را بدست آورید یا خیر. سوال دیگر در این زمینه، پیرامون چگونگی ثبت شرکت در اتریش و اقامت از طریق آن می باشد. به طور کلی افرادی که اقدام به مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت می نمایند، تحت شرایطی می توانند پس از ثبت شرکت خود، کارت اقامت خود و اعضای خانواده خویش را در کشور اتریش دریافت نمایند. در مورد اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت باید گفت که اگر شرکتی که در اتریش به ثبت می رسانید، طرح تجاری فعال و سودآوری داشته باشد و بتوانید مالیات خود را نیز پرداخت نمایید، می توانید اقامت خود را در این کشور تمدید نمایید. نکته جالب توجه در مورد اقامت پس از مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، این نکته می باشد که می توانید اقامت موقت خود را به مدت 5 سال تمدید نمایید که به صورت کارت قرمز سفید قرمز خواهد بود. شما در ابتدا یک کارت اقامت 2 ساله و سپس کارت اقامت 3 ساله دریافت خواهید کرد و با گذشت 5 سال می توانید اقامت دائم اتریش و سپس پاسپورت این کشور را اخذ نمایید. نکته حائز اهمیت این است که افرادی که قصد اخذ پاسپورت اتریش را دارند، باید از دانش زبان آلمانی برخوردار باشند. همچنین شرکت در آزمون شهروندی این کشور و نداشتن سابقه کیفری نیز در اخذ پاسپورت اتریش بسیار حائز اهمیت است.

انواع شرکت ها در اتریش

اگر قصد مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت را دارید باید در ابتدا بررسی نمایید که دقیقاً قصد ثبت چه نوع شرکتی را دارید. چرا که شرایط انوع ثبت شرکت در اتریش بسیار متفاوت می باشد و در این قسمت به آن می پردازیم. انواع شرکت در اتریش از قرار زیر است:

انواع شرکت

معادل انگلیسی

1: شرکت با مسئولیت محدود

Gesellschaft mit Beschrankter haftungb (GMBH)

2: شرکت با قوانین اروپا

Societas europra (SE)

3: شرکت سهامی عام

Aktien Gesellschaft (AG)

4: شرکت با مشارکت محدود

KG

5: شرکت با مشارکت عمومی

OG

6: شرکت با مشارکت غیر فعال

STG

7: شرکت از نوع مشارکت مدنی

 

 

از انواع روش های ثبت شرکت که طرفداران بسیاری نیز دارد، شرکت با مسئولیت محدود (GMBH) می باشد. اشخاصی که قصد ثبت شرکت با مسئولیت محدود دارند باید، حداقل سرمایه لازم در حدود 35000 یورو را دارا باشند که البته باید نصف این مبلغ را در زمان ثبت شرکت وارد حساب شرکت نمایند. نکته مهم در مورد این شرکت این است که اشخاص سهامدار در این شرکت نباید سهامی کمتر از 7000 یورو داشته باشند. برای ثبت شرکت نیاز است که اطلاعاتی از قبیل آدرس شرکت، هدف از سرمایه گذاری و همچنین سهام هر فرد باید مشخص گردد.

نوع دیگری از ثبت شرکت در اتریش که می توانید به ثبت برسانید، شرکت سهامی عام (AG) می باشد. اگر قصد ثبت شرکت سهامی عام را دارید باید بدانید که این شرکت نیاز به نظارت های ویژه ای دارد. افرادی که این شرکت را به ثبت می رسانند باید گزارش های مالی به صورت سالیانه را ارائه نمایند. همچنین حداقل سرمایه لازم برای ثبت این کشور 70000 یورو می باشد که شخص متقاضی باید دارا بودن این میزان از سرمایه را اثبات نماید. در این صورت می تواند شرکت سهامی عام را در اتریش به ثبت برساند.

حداقل سرمایه اولیه لازم برای ثبت شرکت در اتریش

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در اتریش نیازمند توجه به شرایط ثبت شرکت در اتریش و تدارک مقدمات آن می باشد. از جمله مهم ترین شرایط ثبت شرکت در اتریش، داشتن سرمایه کافی و بکارگیری آن در این مسیر است. برای این منظور لازمست که در ابتدا مبلغ اولیه ای را به پروسه ثبت شرکت در اتریش اختصاص دهید. اکنون این سوال مطرح می شود که هزینه ثبت شرکت در اتریش چقدر است؟ ثبت شرکت اتریش بسته به نوع شرکت، دارای سرمایه اولیه متفاوتی می باشد. کپی برداری از مقاله مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت که توسط موسسه ملک پور به رشته تحریر درآمده است از لحاظ قانونی و شرعی خلاف مقررات است. جالب است که بدانید تنها با 4000 یورو هزینه می توانید شرکت مورد نظر خود را در اتریش به ثبت برسانید، اما این صرفاً هزینه ثبت شرکت در اتریش است و سرمایه و تمکن مالی بیشتری برای راه اندازی شرکت لازم است. این سرمایه اولیه مورد نیاز، حدود 35 هزار یورو در اتریش می باشد. در پروسه مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت هزینه های جانبی مانند هزینه بابت تهیه و تنظیم طرح تجاری یا حق الوکاله و... را شامل می شود که باید توانایی پرداخت این مبالغ را نیز داشته باشید. مبلغ دقیق مورد نیاز برای انجام این امور نیز بستگی به نحوه اقدام شما و شرایط دارد. یکی از مقالات مفید در زمینه سرمایه گذاری که می تواند اطلاعات جامع و کاملی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد، مقاله سرمایه گذاری در اتریش است.

مراحل مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

اشخاصی که قصد مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت را دارند باید در ابتدا از مراحل ثبت آن اطلاعات کافی داشته باشند سپس اقدام به ثبت شرکت نمایند. اولین موضوعی که در ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است داشتن حداقل سن 18 سال تمام می باشد. همچنین شخص متقاضی ثبت شرکت نباید سابقه کیفری داشته باشد در این صورت می تواند برای ثبت شرکت اقدام نماید. نکته مهمی که در مورد ثبت شرکت در اتریش وجود دارد این است که شخص متقاضی باید درخواست خود را در شهرداری منطقه ای که قصد فعالیت در آن منطقه را دارد مطرح نماید.

مراحل ثبت شرکت در اتریش به شرح زیر است

 • نوع شرکت باید دقیق تعیین شود
 • محل شرکت و آدرس شرکت باید مشخص شود
 • اطلاعات فردی مانند نام و نام خانوادگی، ملیت، تاریخ تولد و محل تولد و شماره تلفن اتریش
 • انتخاب نام شرکت و نوع آن
 • تهیه اساسنامه شرکت
 • افتتاح حساب بانکی برای شرکت
 • ثبت شرکت
 • پرداخت هزینه های شرکت

طرح تجاری (بیزنس پلن) برای ثبت شرکت در اتریش

اگر در اندیشه مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت هستید، برای داشتن کسب و کاری پر سود و تجارتی گسترده نیاز به ارائه طرح تجاری (Business plan) دارید تا بتوانید شرکتی پایدار داشته باشید، همچنین به اقتصاد کشور اتریش نیز توجه کرده باشید. شخص متقاضی در ارائه طرح تجاری باید با دقت بسیار بالا عمل نماید چرا که طرح تجاری ارائه شده باید از قابلیت بالایی در جهت گسترش و توسعه اقتصاد کشور اتریش باشد همچنین نقطه فروش و بازاریابی بالایی نیز داشته باشد به همین دلیل ارائه طرح تجاری از اهمیت بسیار بالایی در ثبت شرکت برخوردار است. نکته مهمی که باید به آن توجه نمایید این است که طرح تجاری ارائه شده باید طرحی نوآور و سودده و همچنین مورد نیاز اقتصاد کشور اتریش باشد. در صورتی که طرح تجاری مناسب را ارائه کردید این طرح باید به تایید دولت اتریش برسد، در صورتی که طرح تجاری شرایط لازم را دارا باشد توسط دولت اتریش تایید خواهد شد، در این صورت می توانید شرکت خود را در این کشور به ثبت برسانید. با توجه به اهمیت طرح تجاری در لیست شرایط ثبت شرکت در اتریش، توصیه می شود که طرح تجاری توسط شخص متقاضی نوشته شود. موسسه ملک پور با داشتن تیم وکلای اتریشی می تواند شما را در ارائه بیزینس پلن کمک و یاری نماید. 

بیشتر بدانید: بیزنس پلن

مدارک لازم برای ثبت شرکت در اتریش

 برای موفقیت در پروژه و فرایند ثبت شرکت در اتریش، ارائه مدارکی از الزامات می باشد که به صورت دقیقی در ادامه به آن پرداخته ایم:

 • پاسپورت متقاضی اصلی و شریکان به همراه کپی آن
 • مدارک تحصیلی همه سهامداران شرکت
 • اساسنامه برای ثبت شرکت
 • اجاره نامه و یا سند مالکیت شرکت
 • نمونه امضای همه اعضا
 • عدم سابقه کیفری و اثبات آن
 • تاییدیه بیمه اجتماعی
 • ارائه گواهی صلاحیت
 • مشخص نمودن یک سهامدار و مدیرعامل
 • اعلامیه سهامداران (به صورت محضری باشد)
 • ارائه صورت های مالی
 • دارا بودن بیزنس پلن یا طرح خلاقانه
 • مدارک اثبات پرداخت سهم سرمایه اولیه هر شخص
 • پرداخت هزینه های مربوط به ثبت شرکت

مدت زمان اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

برای توضیح در رابطه با مدت زمان اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت باید گفت که افراد پس از ثبت شرکت خود و شروع فعالیت های تجاری در کشور اتریش و پیروی از قوانینی همچون پرداخت به موقع مالیات، ابتدا موفق به اخذ یک کارت اقامت 2 ساله می شوند و در ادامه کارت اقامت 3ساله را دریافت خواهد کرد. لازم به ذکر است که ثبت شرکت در اتریش، موجب اخذ اقامت دائم برای افراد نیز می شود که ابتدا افراد با کسب اقامت موقت و ثبت تداوم در سودآوری بیزنس و شرکت خود در اتریش، اقامت خود را تمدید کرده و در نهایت آن را به اقامت دائم تغییر می دهند. جالب است بدانید که متقاضیان قادر به اخذ اقامت اتریش برای خانواده خود نیز می باشند. البته همه اینها بستگی به این دارد که افراد کسب و کار خود را در کشور اتریش چگونه پیش می برند و آیا شرکت آنها سودآوری دارد یا خیر.

ریسک ها، مالیات ها و نکات مهم در زمینه ثبت شرکت در اتریش

از مهمترین مواردی که در بحث مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت باید به آن پرداخته شود ریسک ها و مالیات هاییست که شخص متقاضی باید بپردازد. اشخاصی که قصد ثبت شرکت در اتریش را دارند باید نکات مهم برای ثبت شرکت را اطلاع داشته باشند تا متحمل ضرر و زیان در این راه نشوند. یکی از مهم ترین مواردی که در بحث مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت وجود دارد، امنیت و ریسک سرمایه گذاری مانند (مصادره اموال، شرایط سیاسی و اقتصادی) در این کشور می باشد.

ریسک مصادره اموال

جالب است که بدانید نرخ مصادره اموال در اتریش 1 است. این عدد نشان دهنده امنیت بالای اقتصادی در این کشور می باشد. نمودار مصادره اموال را می توانید مشاهده نمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

مالیات بر درآمد

یکی از مواردی که باید بررسی شود نرخ مالیات بر درآمد می باشد. در این مورد باید بدانید که نرخ مالیات بر درآمد در طول 1 سال کاری بررسی می شود که میزان نرخ مالیات بر درآمد بستگی به میزان درآمد و فعالیت شخص دارد. در حال حاضر نرخ مالیات بر درآمد شخص در اتریش در حدود 27.04 درصد می باشد. با توجه به کاهش 25 درصدی مالیات بر درآمد شرکت در اتریش، این کشور یکی از پر طرفدار ترین کشورها در امر سرمایه گذاری و ثبت شرکت می باشد. به همین دلیل کشور اتریش توانسته در جذب سرمایه گذار خارجی بسیار موفق عمل نماید. نکته مهمی که در ثبت شرکت اتریش وجود دارد این است که اگر شعبه شرکت خارجی در اتریش ثبت شود، به دلیل قراردادهای مالیاتی چند گانه که این کشور با برخی کشورها دارد، فقط یکی از کشورها نیاز به پرداخت حق مالیات بر درآمد شرکت را تعیین می نماید. نرخ مالیات در کشور اتریش متفاوت است و بستگی به میزان درآمد شرکت دارد. اگر قصد ثبت شرکت در اتریش را دارید باید بدانید که اگر شرکتی کمتر از 30000 یورو در سال درآمد داشته باشد باید 25 درصد از درآمد خود را به عنوان مالیات بپردازد. حداقل میزان مالیات در اتریش 1700 یورو در سال خواهد بود. نرخ مالیات در اتریش در نمودار زیر آورده شده است.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

کنترل فساد

در مورد قوه قضاییه در اتریش باید گفت که این کشور از نظام قوی برخوردار است و با افراد متخلف در این کشور برخورد قانونی خواهد شد. نرخ کنترل فساد در کشور اتریش در نمودار زیر آورده شده است.
مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

تولید ناخالص داخلی

در بحث سرمایه گذاری و ثبت شرکت مهمترین مسئله تولید ناخالص داخلی می باشد. تولید ناخالص داخلی به ارزش کالاها در یک کشور می پردازد. نمودار زیر شاخص تولید ناخالص داخلی در اتریش را نشان می دهد.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

تورم

تورم یکی از مهمترین موارد در هر کشوری می باشد. اشخاصی که قصد سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در اتریش را دارند باید بدانند که نرخ تورم در این کشور 7.2 می باشد که می توان گفت اتریش یکی از بهترین کشورها برای مهاجرت و انجام سرمایه گذاری خواهد بود.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

نقاط مثبت مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت می تواند برای اشخاص متقاضی نقاط مثبت بسیاری داشته باشد. در این قسمت قصد داریم تا نقاط مثبت ثبت شرکت در این کشور را بررسی نماییم تا بتوانید راحتتر برای مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت اقدام نمایید. یکی از نقاط مثبتی که باید آن اشاره شود این است که، افرادی که در این کشور اقدام به ثبت شرکت می نمایند می توانند برای فرزندان خود حقوق دریافت نمایند. از نقاط مثبت دیگر در ثبت شرکت اتریش این است که فرد متقاضی می تواند از بانک های اتریش وام دریافت نماید. همچنین شخص متقاضی و اعضا خانواده این امکان را دارند که از بیمه درمانی رایگان در این کشور بهره مند شوند. افرادی که مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت را انتخاب می نمایند می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز همراه داشته باشند و فرزندان می توانند از تحصیل رایگان در این کشور بهره مند شوند. از نقاط مثبت دیگری که باید به آن اشاره شود این است که افراد متقاضی می توانند حساب های بین المللی نیز داشته باشند که این مسئله یکی از مهمترین مسائل در بین افراد سرمایه گذار می باشد. اشخاصی که قصد ثبت شرکت در اتریش را دارند می توانند قبل از اتمام پروسه ثبت شرکت خود ویزای توریستی این کشور را نیز دریافت نمایند و با ورود به این کشور از روند قانونی ثبت شرکت خود اطلاع کافی داشته باشند، چرا که این افراد از شانس بالاتری برای اخذ ویزای توریستی برخوردار هستند.

نکات مهم نهایی برای مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

در این بخش قصد داریم تا در مورد مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت نکات مهمی را بیان نماییم. یکی از نکات مهمی که باید به آن پرداخته شود ارائه طرح تجاری مناسب و سودآور می باشد. بسیاری از اشخاص با طرح تجاری آشنایی ندارند، بنابراین برای نوشتن این طرح گاهاً هزینه های بسیاری را متحمل می شوند. بهتر است بدانید که طرح تجاری که ارائه می نمایید، باید مورد تأیید دولت اتریش واقع شود، این طرح زمانی به تأیید دولت می رسد که بتواند سودآوری لازم را برای دولت اتریش داشته باشد. موسسه ملک پور با برخورداری از وکلای مجرب اتریشی، این امکان را دارد تا شما را در ارائه طرح تجاری راهنمایی نماید. پس از اینکه طرح تجاری شما مورد تأیید دولت اتریش واقع شد، این امکان را دارید که شرکت خود را به ثبت رسانیده و سپس درخواست اقامت خود را مطرح نمایید. بدین ترتیب در ابتدا یک کارت اقامت 2 ساله و سپس یک کارت اقامت 3 ساله دریافت می نمایید و در سال 5 اقامت خود می توانید اقامت دائم کشور اتریش را بدست آورید. پس از گذشت 6 سال از اقامت خود نیز می توانید درخواست اخذ پاسپورت کشور اتریش را نموده و پاسپورت این کشور را بدست آورید. 

وکیل ثبت شرکت در اتریش و خدمات موسسه MIE در زمینه ثبت شرکت در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت یکی از روش هاییست که طرفداران بسیاری دارد. اما باید بدانید برای ثبت شرکت و درخواست اقامت و تابعیت از این طریق، باید به تمام قوانین ثبت شرکت آگاهی داشته باشید. به همین دلیل توصیه می شود قبل از هر اقدامی در زمینه ثبت شرکت، اطلاعات کافی و دقیق در این زمینه بدست آورید و با وکلای مجرب در این امر مشاوره نمایید تا بتوانید با کمترین ریسک ممکن، برای ثبت شرکت و اخذ اقامت خود اقدام داشته باشید. موسسه ملک پور این امکان را دارد که با دارا بودن بهترین تیم از وکلای مطرح اتریشی تمام امور مربوط به مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت را بر عهده بگیرد به همین دلیل موسسه ملک پور آماده ارائه خدمات در این زمینه به شما خوانندگان فهیم می باشد. جالب است که بدانید در رابطه با مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، یکی از پرتکرارترین عبارات جستجو شده توسط متقاضیان، عبارت ثبت شرکت در اتریش ملک پور می باشد و این تکرار این عبارت، گویای اعتماد شما عزیزان به این موسسه می باشد. بهتر است قبل از اقدام در این امر، با وکیل مهاجرت به اتریش مشاوره نمایید تا از تمام شرایط موجود و ریسک هایی که در این راه وجود دارد مطلع شوید و سپس اقدام به مهاجرت و ثبت شرکت نمایید.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

گام به گام تا اخذ اقامت


سوالات متداول درباره مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

چگونه می توان در اتریش شرکت ثبت نمود؟

اولین موضوعی که در ثبت شرکت از اهمیت بالایی برخوردار است داشتن حداقل سن 18 سال تمام می باشد. همچنین شخص متقاضی ثبت شرکت نباید سابقه کیفری داشته باشد در این صورت می تواند برای ثبت شرکت اقدام نماید. نکته مهمی که در مورد ثبت شرکت در اتریش وجود دارد این است که شخص متقاضی باید درخواست خود را در شهرداری منطقه ای که قصد فعالیت در آن منطقه را دارد مطرح نماید.

ثبت شرکت در اتریش با چه میزان سرمایه ای امکان پذیر است؟

برای ثبت شرکت تنها نیاز به پرداخت 4.000 یورو خواهید داشت، اما حداقل سرمایه اولیه برای ثبت شرکت در این کشور 35.000 یورو می باشد، که شخص متقاضی پس از ثبت شرکت تنها باید 17.500 یورو را در حساب شرکت وارد نماید.

چه نوع شرکت هایی در کشور اتریش قابلیت ثبت دارند؟

7 نوع شرکت در اتریش وجود دارد که از مهم ترین آنها می توان به شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام و شرکت با مشارکت محدود اشاره کرد.

آیا ثبت شرکت در اتریش منجر به اعطای اقامت می شود؟

افرادی که اقدام به مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت می نمایند، تحت شرایطی می توانند پس از ثبت شرکت خود، کارت اقامت خود و اعضای خانواده خویش را در کشور اتریش دریافت نمایند.

سخن پایانی درباره مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، آثار اقامتی ثبت شرکت در اتریش، مراحل ثبت شرکت در اتریش و اخذ تابعیت کشور اتریش از طریق ثبت شرکت در این مقاله مورد بررسی علمی و تحلیلی قرار گرفت. هرچند که مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت یکی از روش های مناسب برای مهاجرت محسوب می شود اما باید قبل از اقدام برای این پروسه از قوانین حال حاضر در مورد مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت اطلاع کافی داشته باشید. چرا که ثبت شرکت انواع مختلفی دارد و اشخاصی که به دنبال ثبت شرکت در این کشور هستند باید در ابتدا نوع شرکت را مشخص نمایند و سپس اقدام به ثبت و انجام مراحل قانونی آن داشته باشند. موسسه ملک پور با داشتن گروهی از بهترین وکلای اتریش این امکان را دارد تا در انجام مراحل ثبت شرکت شما را یاری نماید. برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. در صورتی که اطلاعات خود را در فرم تماس وارد نمایید، مشاوران موسسه با شما تماس خواهند گرفت. همچنین در صورت تمایل می توانید سوالات خود را در قسمت "ثبت پرسش"مطرح کنید.

امتیاز 4.4 از 5 ( 32 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
حمید سالاری
سلام و عرض ادب من قصد مهاجرت و اقامت در اتریش از طریق ثبت شرکت در اتریش را دارم سن من 52 سال و همسرم 41 سال و پسرم 16 سال است لطفا هزینه های دولتی و نیز اجرت موسسه شما برای انجام پروسه از صفر تا صد را اعلام بفرمایید در صورت امکان شرایط خود حمایتی را هم اعلام بفرمایید با سپاس فراوان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب، با توجه به شرایط تحصیل شما و همسرتان، پتانسیل مالی و سایر فاکتورهای موردنیاز، امکان اقدام شما از طریق ثبت شرکت اتریش بررسی می شود. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی راجع به کارت قرمز سفید قرمز اتریش و یا خود حمایتی اتریش به مقالات مربوطه مراجعه فرمایید. https://www.mohajerati.com/تمکن-مالی-اتریش https://www.mohajerati.com/کارت-قرمز-سفید-قرمز * مانا باشید *
علیرضا دادخواه
با سلام میخواستم یک کبابی ایرانی در وین باز کنم فکر کنم نیاز به ثبت شرکت داره میخواستم کل هزینه از صفر تا صد را بدونم با سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب، بله هر فعالیت اقتصادی در اتریش، مستلزم ثبت شرکت می باشد. باید در نظر داشته باشید صرف ثبت شرکت برای شما آثار اقامتی به همراه نداشته و جهت بررسی امکان اخذ اقامت شما، باید شرایط شما به صورت تخصصی مورد بررسی قرار گیرد. با ارتباط با مشاورین مجموعه، راهنمایی لازم را دریافت خواهید نمود. * مانا باشید *
امیر حسین خلخالی
با سلام، بنده به همراه خانواده قصد مهاجرت و اقامت به کشور اتریش از طریق ثبت شرکت را داریم، سن من۳۹ و همسرم ۳۶ سال و هر دو تحصیلکرده و دارای ۱ فرزند ۳ ساله، لطفا شرایط و هزینه هایی که برای این امر در نظر گرفته میشود را برای من اعلام بفرمائید، با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با عرض سلام و ادب، شرایط اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت و هزینه های آن مستقیما به رشته تحصیلی و سابقه کاری شخص بر می گردد و با توجه به امتیازات حاصله، امکان یا عدم امکان این روش براورد می گردد. هزینه های دولتی ثبت شرکت 2 تا نهایتا 5 هزار یورو می باشد. سرمایه اولیه تزریقی به شرکت نیز 35000 یورو می باشد. هزینه های بیمه و مالیات نیز به این مبلغ افزوده می شود. اطلاعات کامل تر در این زمینه توسط مشاورین ارائه خواهد شد. * مانا باشید *
مریم ناصری
سلام و عرض ادب خدمت شما وقتتون بخیر ممنون از مقاله بسیار خوب شما من و همسرم هر دو 34 ساله هستیم و کارشناسی کامپیوتر اما سابقه کار مدیریتی نداریم کل داراییمون 3 میلیارده می تونیم از طریق ثبت شرکت مهاجرت کنیم به اتریش؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزارم از الطافتان برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما با توجه به رزومه کلی که فرمودید شرایط عمومی شما خوب است و می توانید هم برای روش ثبت شرکت و قرمز سفید قرمز و هم حتی ویزاهای تحصیل و کار اقدام کنید. پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
علی میرزایی
سلام وقت بخیر.من ۲۳ سالمه مادرم ۵۹ و خواهرم ۲۶ سالشه.سرمایه ۳۰۰ هزار دلار داریم با درامد ماهی ۲۰ هزار دلار.با این میزان درامد شانس دریافت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت را داریم؟ با ثبت شرکت بازی سازی و استخدام ۵ کارمند اتریشی ایا به این شکل هم میشه ثبت شرکت کرد و اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب در اخذ اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت، الزاماً شما باید امتیازات لازم را کسب نمایید که به سن، تحصیل، سابقه کاری و سطح زبان مربوط می گردد. اخذ اقامت از این طریق، به شخص و خانواده وی شامل همسر و فرزندان تعلق می گیرد. بنابراین روش پیشنهادی برای خانواده شما روش ترکیبی تحصیل و خودحمایتی می باشد. جهت دریافت راهنمایی از طریق تکمیل فرم تماس، مشاورین مجموعه با شما تماس خواهند گرفت. *مانا باشید*
آرمان مطیعی
با سلام و عرض ادب خدمت شما و تیم مجرب و متخصص MIE میخواستم بپرسم که آیا مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت برای فارق التحصیلان رشته های علوم انسانی هم امکان پذیر هست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایین که آیا امکان کار کردن در شرکت برای فارق التحصیلان این دسته از رشته ها فراهم هست؟ ممنون از مطالب مفیدتون.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما بسیار کلی است و برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی بلی البته نه همه رشته های علوم انسانی. رشته های چون مدیریت، بازاریابی، آموزش کسب و کار و کار آفرینی شانس بسیار بالایی دارند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
م. مرادی
عرض ادب و ارادت ثبت شرکت در چه زمینه هایی باشه بهتره ؟ من با داشتن دکتری در رشته معماری میتونم ثبت شرکت داشته باشم و فعالیت کنم یا باید باز هم معادل سازی انجام بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر است که ثبت شرکت در زمینه کاری خودتان باشد که بتوانید با آن فعالیت کرده و کسب درآمد داشته باشید و به صرف ثبت شرکت اقامت تعلق نمی گیرد. رشته معماری نیازمند به معادلسازی دارد و مثل رشته های مهندسی مکانیک، کامپیوتر یا IT نیست. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
sepideh
عرض ادب و ارادت سوال بنده این هست که به صرف ثبت شرکت در اتریش هم آیا میشه اقامت گرفت برای خود شخص و کل خانواده؟ یا حتما به واسطه کار در اون شرکت هست که امکان دریافت اقامت وجود داره؟ مورد بعد این که اگر فرد شرکتی رو ثبت کنه تا چه مدت باید در اون شرکت فعالیت داشته باشه و بعد از چه مدت امکان انحلال شرکت وجود داره؟ اگر شرکت منحل بشه آیا اقامت فرد و خانواده او از بین میره؟ سپاسگزارم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور اتریش به صرف ثبت شرکت اقامت نمی دهد اگر شما مثلا در روش قرمز سفید قرمز ملاحظه می فرمایید ان اقامت به واسطه ی استخدام است. از طرف دیگر اگر شما یک طرح تجاری خلاقانه و سود ده داشته باشید و مورد تایید دولت قرار بگیرد، این امکان وجود دارد که با ثبت شرکت هم اقامت دریافت نمایید. اگر اقامت شما وابسته به وجود شرکت است بهتر این است که ابتدا در یک شرکت دیگری مشغول به فعالیت شوید یا اقامت بلند مدت را دریافت نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا در این خصوص یک مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید.
نیما ردایی
سلام ممنون از مقاله خوبتون در خصوص مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت ، منظور از شرکت چیست؟ من میخوام آرایشگاه بزنم باید ثبت شرکت کنم!! نمیشه یه مغازه بزنم!؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم مثل سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان و پشتوانه مالی اما بصورت کلی ثبت شرکت برای افرادی مناسب است که تجربه کار مدیریت و بیزینس داشته باشند، پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
غلامرضا مرادی
سلام من میخوام یک شرکتی در اتریش باز کنم در مورد سرمایه اولیه هیچ محدودیتی ندارم. ولی خودم میخوام ایران بمونم خانم و بچه ها رو بفرستم اتریش که بچه ها تحصیل رایگان داشته باشن. من بازاری هستم با لیسانس اقتصاد شغل ازاد دارم و در بورس هم فعالیت دارم سالهاست. آیا با مجموع شرایطی که گفتم امکان اجرایی شدن داره این ایده؟ ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت صرف ثبت شرکت‌ در اتریش برای شما آثار اقامتی به همراه نخواهد داشت و شما نیز می بایست در اتریش حضور دائم داشته باشید. توصیه میکنم برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان و بررسی شرایط خود توسط کارشناسان مجرب مجموعه ر‌‌وی خطوط موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید.
سيروس دوستدار
ايا شش نفر كه يك نفر اتريشي باشد ميتونن با هم يك شركت ثبت كنند و هريك جداگانه كارت اقامت براي خود همسردريافت كنند و ايا ميتوان در صورت ثبت شركت و كارت اقامت با ورود به انجا فعاليت ديگر شروع كرد نياز است هر ٥ نفر مدرك زيان داشته باشند باتوجه به اينكه يك اتريشي با ما هستند
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز این موضوع حساسیت ها و شرایط خاصی دارد پیشنهاد میکنم شماره واتس آپ خود را در سایت ثبت نمایید مشاوران مجرب موسسه ملک پور تماس بگیرند تا شرایط شما را بررسی کنند و شما را کامل راهنمایی کنند
منصور
با عرض سلام و احترام ، بنده ۳۲ سالم هست و مدرک تحصیلز دانشگاهی ندارم ولی تخصص حرفه ایی در یکی از شاخهای شرینی پزی دارم و برادرم ۳۷ ساله مدرک تحصیلی داشگاهی هر دو مجرد و با سرمایه سه میلیارد تومان اقامت اتریش را میتوان گرفت و گرنه چه مبلغی نیاز داریم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام دوست عزیز با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شما را کامل راهنمایی کنند
بنفشه
با سلام من ۱۰سابقه مربی گری و مدیریت باشگاه بدنسازی رو دارم و و مدارک مختلف ورزشی دارم به لحاظ مالی هم قوی هستم برای این که بتونم در اتریش باشگاه ورزشی بدنسازی راه اندازه کنم از چه روشی باید اقدام کنم که منجر به اقامت بشه؟ و به چه میزان سرمایه نیاز هست؟ و این که برای این کار ( باشگاه بدن سازی ) کدوم کشور در اروپا رو پیشنهاد میدید؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب شرایط شما مناسب است میتوانید برای کشورهای هلند و اتریش و پرتغال و... اقدام نمایید با مشاوران موسسه ملکپور تماس بگیرید شما را راهنمایی کنند