ارزان ترین دانشگاه های کانادا

بدون نظر

امروزه کشور کانادا به عنوان یکی از مقاصد اصلی و رویایی جهت ادامه تحصیل دانشجویان بسیاری می باشد. این کشور تا حدودی در میان دیگر کشورهای انگلیسی زبان دارای هزینه تحصیل مقرون به صرفه ای می باشد و در برخی مواقع شرایط تحصیل ارزان نیز برای دانشجویان در کانادا فراهم می باشد، لذا ما در این مقاله تلاش داریم تا ارزان ترین دانشگاه های کانادا را مورد تحلیل و بررسی علمی قرار دهیم. با توجه به این که دانشجویان بسیاری وجود دارند که علی رغم علاقه و استعداد به علت کمبود هزینه توانایی مهاجرت تحصیلی به سایر کشورهای خارجی را ندارند، اما این دانشجویان می توانند به رویای تحصیل ارزان در کانادا دست پیدا نمایند و یک زندگی دانشجویی ایده آل را با انتخاب یکی از ارزان ترین دانشگاه های کانادا در این کشور مهاجرپذیر و چند فرهنگی تجربه نمایند. دانشجویان باید قبل از اقدام به هر کاری این دانشگاه ها را شناسایی نموده و با شرایط تحصیل در کانادا آشنا گردند. در صورت تمایل به دریافت مشاوره تلفنی رایگان در ارتباط با ارزان ترین دانشگاه های کانادا و یا اعزام دانشجو به این دانشگاه ها با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

ارزان ترین دانشگاه های کانادا

شرایط تحصیل در ارزان ترین دانشگاه های کانادا

بسیاری از دانشجویان بین المللی تمایل دارند تا در ارزان ترین دانشگاه های کانادا به تحصیل بپردازند، اما متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که هر یک از این دانشگاه ها جهت اعطای پذیرش به دانشجویان در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی دارای شرایط مختص به خود می باشند که تمامی این شرایط و اطلاعات بر روی وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر قابل مشاهده می باشند. برخی از دانشگاه های فرانسوی زبان جهت پذیرش نیازمند مدرک زبان فرانسه و برخی دیگر نیازمند مدرک زبان انگلیسی معتبر می باشند، حداقل مدرک زبان انگلیسی برای دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد آیلتس 6.5 و برای دوره دکترا آیلتس 7 می باشد، در ارتباط با زبان فرانسه نیز دانشجویان دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد باید مدرک زبان در سطح C1 ارائه نمایند. این متن به صورت کامل توسط تیم حرفه ای و کارشناسان مجرب موسسه مشاوره ای MIE نوشته و تنظیم شده است و هرگونه رونویسی و یا کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام است. همچنین برخی از دانشگاه ها ممکن است دارای شرط معدل باشند که دانشجویان باید حتماً این موضوع را مورد توجه قرار دهند. آن دسته از دانشجویان فاقد مدرک زبان بهتر است در ابتدا با شرکت در دوره های زبان، سطح زبان خود را بهبود بخشیده و سپس جهت اخذ پذیرش از دانشگاه اقدام نمایند. همچنین دانشجویان باید اثبات نمایند که توانایی تامین هزینه های تحصیل و هزینه های مربوط به زندگی در این کشور را دارند.

هزینه های تحصیل در ارزان ترین دانشگاه های کانادا

یکی از موضوعات دارای اهمیت بسیار برای علاقه مندان به تحصیل در کانادا کسب اطلاعات و آگاهی یافتن از هزینه تحصیل در دانشگاه های کانادا بالاخص ارزان ترین دانشگاه های کانادا می باشد. همانگونه که از موضوع این مقاله مشخص است منظور از ارزانترین دانشگاه های کانادا آن دسته از دانشگاه هایی می باشند که شرایط تحصیل در مقاطع مختلف و در رشته های مختلف را برای دانشجویان بین المللی با هزینه مناسب فراهم نموده اند، اما باید توجه داشت که هزینه های تحصیل در کانادا و در این دانشگاه ها با یکدیگر یکسان نمی باشد و میزان شهریه آنها نیز با یکدیگر دارای تفاوت می باشند. اما در کل هزینه دوره کارشناسی در این دانشگاه ها حدود 7 الی 11 هزار و هزینه دوره کارشناسی ارشد حدود 3 الی 4 هزار دلار و هزینه تحصیل مقطع دکترا در اکثر دانشگاه های جهان از جمله دانشگاه های کانادا تا حدودی با دریافت بورسیه بسیار ارزان و می توان گفت رایگان می باشد. البته دانشجویان جهت اطلاع از این هزینه های تحصیل در کانادا نیز بهتر است به وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر خود مراجعه نموده و بخش شهریه تحصیلی مربوط به دانشجوهای بین المللی را بررسی نمایند.

شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا

این مقاله را از دست ندهید: شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا

در این مقاله ما تمام راه های شرایط پذیرش در دانشگاه های کانادا را به شما خواهیم آموخت.

فهرست ارزان ‌ترین دانشگاه ‌های کانادا

همانگونه که بیان نمودیم امکان تحصیل در ارزانترین دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی فراهم می باشد، اما دانشجویان باید از فهرست این دانشگاه ها اگاهی داشته باشند تا با بررسی هر یک و با توجه به شرایط خود اقدام به انتخاب و اخذ پذیرش از یکی از آنها نمایند. در زیر فهرستی از دانشگاه ارزان در کانادا قابل مشاهده می باشند.

هر یک از این دانشگاه دارای هزینه، شرایط پذیرش و زبان تدریس متفاوتی می باشند که به دانشجویان این امکان را می دهند که بهترین انتخاب را با توجه به شرایط خود داشته باشند.

روش اپلای و ارسال مدارک برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ارزان کانادا

دانشجویان پس از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود از میان ارزان ترین دانشگاه های کانادا در ابتدا باید مدارک مورد نیاز دانشگاه جهت اخذ پذیرش را آماده سازی و ترجمه نمایند، برای اطلاع کامل از مدارک مورد نیاز و چگونگی فراهم نمودن آنها دانشجویان بهتر است از تجارب و مهارت مشاوران معتبر مهاجرتی استفاده نمایند. پس از آماده نمودن مدارک لازم و ترجمه آنها، دانشجویان باید در زمان مشخص شده توسط دانشگاه درخواست خود را بصورت آنلاین و از طریق ایمیل ارسال نمایند. لازم به ذکر است که این کار باید در تاریخ مشخص شده توسط دانشگاه جهت اخذ پذیرش انجام گیرد و دانشجویان باید تاریخ ددلاین اپلای را هم مورد توجه قرار دهند تا در زمان مناسب اقدام به اخذ پذیرش نمایند. پس از ارسال مدارک باید منتظر دریافت جواب دانشگاه بمانند، دانشگاه از طریق ایمیل پاسخ دانشگاه را مبنی بر پذیرش و یا عدم پذیرش دانشجو برای وی ارسال می نماید. در صورت پذیرش، متقاضیان تحصیل در ارزانترین دانشگاه های کانادا باید مدارک لازم را به سفارت این کشور تحویل داده و درخواست ویزای دانشجویی نمایند. از جمله مدارک لازم می توان به موارد موجود در زیر اشاره نمود:

 • پاسپورت دارای اعتبار
 • تمامی مدارک شناسایی و هویتی
 • بیمه دانشجویی
 • انگیزه نامه
 • عدم سوء سابقه کیفری
 • مدارک تحصیلی پیشین همراه با ریز نمرات
 • پرینت بانکی به منظور اثبات توانایی و تمکن مالی جهت ادامه تحصیل و زندگی در کانادا
 • توصیه نامه از جانب اساتید پیشین
 • مدارک آزمون های احتمالی نظیر SAT، GRE، GMAT

ارزان ترین دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی

در این بخش از مقاله به معرفی تعدادی از ارزان ترین دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی اشاره می نماییم.

 • دانشگاه برندون:

واقع در استان مانیتوبا با میانگین هزینه حدود 7 هزار دلار ایجاد کننده فرصت های پژوهشی بسیاری برای دانشجویان بین المللی می باشد.

 • دانشگاه سنت بونیفاس:

واقع در شهر وینیپگ مانیتوبا با شهریه ای حدود 7 هزار دلار ارائه دهنده رشته های هنر، رشته مددکاری اجتماعی، پرستاری، تجارت، آموزش و غیره. زبان تدریس در این دانشگاه زبان فرانسوی می باشد.

 • دانشگاه گلف:

واقع در شهر گلف انتاریو متشکل از 5 دانشکده هنر، دانشکده علوم بیولوژیک، دانشکده تجارت و اقتصاد، دانشکده مهندسی و علوم فیزیکی و دانشکده علوم انسانی و اجتماعی

 • دانشگاه منونایت:

واقع در وینیپگ مانیتوبا به شهریه ای حدود 10 هزار دلار. در این دانشگاه 19 رشته تحصیلی مختلف در دوره های تحصیلی 3 و 4 سال ارائه می گردند و این دانشگاه پذیرای دانشجویان بسیاری با فرهنگ ها و ملیت های مختلف می باشد.

 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند:

واقع در سنت جانز نیوفاندلند با شهریه ای حدود 11 هزار دلار. این دانشگاه ارائه دهنده 100 برنامه تحصیلی در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد.

ارزان ترین دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد

در این قسمت از مقاله تعدادی از ارزان‌ ترین دانشگاه های کانادا در مقطع کارشناسی ارشد را مورد توجه قرار می دهیم.

 • دانشگاه مموریال نیوفاندلند: واقع در سنت جانز نیوفاندلند با شهریه 3 هزار دلار در دوره کارشناسی ارشد، ارائه دهنده برنامه های درسی دوره کارشناسی ارشد در رشته های مختلف علوم اجتماعی، علوم انسانی و برنامه های مختلف تحصیلی بین ر‌شته ای.
 • دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی: واقع در سنت جورج بریتیش کلمبیا با شهریه ای حدود 3 هزار دلار در دوره کارشناسی ارشد ارائه دهنده رشته های مدیریت، مهندسی و علوم طبیعی.
 • دانشگاه کلگری: واقع در کلگری آلبرتا با شهریه 3 هزار دلار در مقطع کارشناسی ارشد. ارائه دهنده رشته های حقوق، پرستاری، رشته مهندسی، رشته علوم پایه و مددکاری اجتماعی.
 • دانشگاه سایمون فریزر: واقع در برنابی بریتیش کلمبیا یکی از دانشگاه های ونکوور با شهریه تقریبی 3 هزار دلار. ارائه دهنده رشته های علوم کاربردی، هنر و علوم اجتماعی، تجارت، ارتباطات، رشته آموزش، رشته هنر و علوم بهداشتی.
 • دانشگاه ساسکاچوان: واقع در ساسکاتون ساسکاچوان با شهریه ای حدود 4 هزار دلار. ارائه دهنده 80 برنامه مختلف تحصیلی در دانشکده های کشاورزی، علوم و هنر، دندانپزشکی، آموزش، مهندسی، پزشکی، حقوق، پرستاری، داروسازی و دامپزشکی.

لیست دانشگاه های کانادا در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکترا در کانادا دارای هزینه ای حدود 10 الی 20 هزار دلار کانادا می باشد، اما با توجه به این که دانشجویان در این مقطع تحصیلی می توانند از بورسیه های تحصیلی مختلفی استفاده نمایند، تحصیل دکترا در دانشگاه های کانادا و در ارزانترین دانشگاه های کانادا تا حد زیادی بسیار مناسب و مقرون به صرفه می گردد و در برخی مواقع ممکن است تحصیل رایگان را برای دانشجو به دنبال داشته باشد. از میان دانشگاه های موجود جهت تحصیل در مقطع دکترا در کانادا می توان به موارد موجود در زیر اشاره نمود:

 • دانشگاه تورنتو
 • دانشگاه بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه مک گیل
 • دانشگاه آلبرتا
 • دانشگاه واترلو
 • دانشگاه کلگری
 • دانشگاه MC MASTER
 • دانشگاه SIMON FRASER
 • دانشگاه مونترال
 • دانشگاه اوتاوا
 • دانشگاه ویکتوریا بریتیش کلمبیا
 • دانشگاه یورک
 • دانشگاه مانیتوبا
 • دانشگاه ساسکاچوان
 • دانشگاه کارلتون

هر یک از این دانشگاه برای اعطای پذیرش در مقطع دکترا به دانشجویان بین المللی دارای شرایطی می باشند که یکی از اصلی ترین آنها داشتن انگیزه نامه قوی، توصیه نامه و داشتن استاد راهنما و سوپروایزر جهت تایید صلاحیت دانشجو برای ادامه تحصیل در دانشگاه مربوطه می باشد.

رشته های تحصیلی ارزان در کانادا

نمی توان به هیچ یک از رشته های تحصیلی ارائه شده در کانادا لقب ارزان داد، اما این رشته ها در مقایسه با سایر رشته های دانشگاهی دارای هزینه مناسبتر و مقرون به صرفه تری برای دانشجویان بین المللی می باشند. برخی از رشته ها نظیر رشته هنر، رشته موسیقی، گفتار درمانی، بینایی سنجی، باستان شناسی، تاریخ، روانشناسی و یا سایر رشته های علوم انسانی در مقایسه با سایر رشته ها دارای هزینه کمتری هستند. از دیگر رشته های ارزان در کشور کانادا می توان به رشته مدیریت اشاره نمود. این هزینه ها و رشته های ارزان بیشتر مرتبط به دوره کارشناسی می باشند و در دوره کارشناسی ارشد و دکترا هزینه تحصیل در کل مناسب تر از دوره کارشناسی می باشد. تحصیل در رشته های مدیریت، روانشناسی، آمار و مدیریت در دوره کارشناسی ارشد نیز دارای هزینه های کمتری نسبت به سایر رشته ها می باشند. برخی از رشته های مهندسی نظیر مهندسی عمران، مهندسی شیمی و مهندسی معماری نیز نسبت به دیگر شاخه های مهندسی دارای شهریه کمتری هستند.

ارزان ترین کالج های کانادا

کشور کانادا از کشورهای دارای سابقه طولانی در زمینه ارائه بهترین آموزش ها در دانشگاه ها و کالج ها مورد تایید سراسر جهان است. برخی از کالج های کانادا، همانند ارزان ترین دانشگاه های کانادا، دارای هزینه مناسب تری نسبت به دیگر کالج ها می باشند که در این بخش به تعدادی از آنها اشاره می نماییم.

 • کالج الگون کویین کانادا با شهریه ای حدود 12 هزار دلار در سال واقع در انتاریو
 • کالج کموسان با شهریه ای حدود 7 هزار دلار
 • کالج فنشاو با شهریه ای حدود 14 هزار دلار به عنوان یکی از بزرگترین کالج های کانادا
 • کالج لمبتون با شهریه 7 هزار دلار ارائه دهنده برنامه های فناوری اطلاعات، بهداشت و تجارت
 • کالج نیاگارا در انتاریو با شهریه 420 دلار به ازای هر ساعت
 • کالج لت بریج یا شهریه 6 الی 22 هزار دلار
 • کالج لویالیست با شهریه ای حدود 13 هزار دلار
 • کالج سنکا با شهریه ای حدود 13 هزار دلار
 • کالج هامبر با شهریه 7 الی 22 هزار دلار
 • کالج سنت لارنس با شهریه 16 هزار دلار
 • کالج شریدان با شهریه 7 هزار دلار در هر ترم

ارزان ترین راه تحصیل در کانادا چیست؟

تمامی دانشجویان به دنبال یافتن راهی جهت تحصیل ارزان در کانادا می باشند که برای دست یافتن به این هدف باید راه های موجود را بررسی نمایند. یکی از راه های موجود جهت تحصیل ارزان انتخاب دانشگاه ارزان در کانادا از میان ارزان ترین دانشگاه های کانادا و یا دریافت بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی می باشد. با توجه به اینکه تمامی دانشجویان توانایی و شرایط دریافت بورسیه تحصیلی در کانادا را ندارند پس بهترین راه انتخاب دانشگاه مناسب جهت تحصیل ارزان در کانادا می باشد که این کار بهتر است با کمک مشاوران معتبر مهاجرتی انجام شود. پیشنهاد می نماییم که در صورت تمایل به کسب هرگونه اطلاعات در ارتباط با سایر روش های مهاجرتی به سایر کشورها و همچنین چگونگی دریافت اقامت کشورهای مختلف محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه نمایید و با بررسی آن به نتایج مطلوبی در رابطه با مهاجرت خود دست پیدا نموده و در این زمینه تصمیم گیری نمایید.

چگونه برای اخذ پذیرش از ارزان ‌ترین دانشگاه‌ های کانادا اقدام کنم؟

دانشجویان علاقه مند به ادامه تحصیل در ارزان ترین دانشگاه های کانادا باید با شرایط، اخذ پذیرش از این دانشگاه ها آشنا گردند. هر یک از این دانشگاه ها برای اعطای پذیرش به دانشجویان بین المللی دارای شرایطی می باشند که دانشجویان باید بخش مربوط به تحصیل دانشجویان بین المللی را مورد بررسی قرار دهند. دانشجویان باید تمامی مدارک مورد نیاز ارزان ترین دانشگاه های کانادا را با توجه به نیاز دانشگاه مربوطه جمع آوری نمایند و درخواست خود را به صورت آنلاین به دانشگاه ارسال نمایند. با توجه به این که این دانشگاه ها دروس را به زبان انگلیسی و یا فرانسوی ارائه می نمایند دانشجویان باید سطح تسلط به زبان را افزایش دهند و با شرکت در دوره های زبان موفق به اخذ مدرک زبان مورد نیاز دانشگاه شده و در زمان دریافت پذیرش این مدرک را همراه با سایر مدارک به دانشگاه ارائه نمایند. همچنین دانشجویان باید زمان پذیرش دانشگاه و ددلاین آن را نیز مورد توجه قرار دهند تا در بازه زمانی مشخص شده اقدام به ارسال درخواست پذیرش خود نمایند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب ارزان ترین دانشگاه های کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

 


سوالات متداول

آیا رشته مهندسی عمران از رشته های کم هزینه در کشور کانادا است؟

بله رشته مهندسی عمران از رشته های دارای هزینه تحصیلی اندک در کشور کانادا است.

هزینه تحصیل دوره کارشناسی در ارزانترین دانشگاه های کانادا چقدر است؟

هزینه تحصیل دوره کارشناسی در ارزانترین دانشگاه های کانادا 3 الی 7 هزار دلار است.

آیا دانشگاه برندون از دانشگاه های ارزان برای تحصیل کارشناسی در کانادا است؟

بله دانشگاه برندون یکی از دانشگاه های ارزان جهت ادامه تحصیل رشته کارشناسی در کانادا است.

تحصیل ارزان در کانادا در دوره دکترا از طریق دریافت بورسیه امکانپذیر می باشد؟

بله تحصیل ارزان در کانادا در دوره دکترا از طریق دریافت بورسیه و تحصیل در ارزانترین دانشگاه های کانادا امکانپذیر است.

سخن پایانی

ما در این مقاله به صورت کلی به بررسی و تحلیل شرایط تحصیل در ارزان ترین دانشگاه های کانادا پرداختیم. همانگونه که بیان نمودیم هزینه تحصیل در این دانشگاه ها نسبت به سایر دانشگاه های کانادا برای دانشجویان بین المللی مناسب تر و مقرون به صرفه تر است. هر یک از این دانشگاه ها شرایط مختص به خود جهت اعطای پذیرش به دانشجویان بین المللی را دارند که دانشجویان با مراجعه به وب سایت دانشگاه و همچنین مشورت با مشاوران معتبر مهاجرتی می توانند به این اطلاعات دست پیدا نمایند. دانشجویان با انتخاب ارزانترین دانشگاه های کانادا جهت تحصیل ارزان در کانادا شرایط یک زندگی دانشجویی ایده ال با هزینه اندک را برای خود ایجاد می نمایند. در صورت تمایل به کسب هرگونه اطلاعات در ارتباط با ارزان ترین دانشگاه های کانادا و همچنین اعزام دانشجو به این دانشگاه ها با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در بخش زیر همین مقاله مطرح نمایید تا در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان