تحصیل رشته حقوق در اتریش

بدون نظر

رشته حقوق یکی از بهترین رشته های علوم انسانی در بسیاری از کشورهاست که دانشجویان زیادی تمایل دارند تا به تحصیل آن بپردازند و اتریش نیز یکی از بهترین کشورهای دنیاست که هر ساله مهاجرین متعددی را می پذیرد. حال متقاضیان زیادی تمایل دارند تا برای تحصیل رشته حقوق در اتریش اقدام کنند و هر دوی این موارد را با هم داشته باشند و ما نیز برای بررسی شرایط تحصیل رشته حقوق در اتریش این مقاله را تهیه و تنظیم نمودیم. در این مقاله سعی شده است تا به موارد متعددی همچون مزایای تحصیل رشته حقوق در اتریش، شرایط تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی، هزینه های تحصیل رشته حقوق در اتریش، بهترین دانشگاه های این کشور و بسیاری دیگر از عوامل مرتبط با تحصیل حقوق در اتریش پرداخته شود. در واقع ما در تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE تلاش نمودیم تا مطالب این مقاله را از منابع موثق به منظور آگاهی شما سروران گرامی تهیه نموده و نگارش کنیم. در صورتی که پس از مطالعه این مقاله سوالی در خصوص تحصیل رشته حقوق در اتریش داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان ارشد موسسه استفاده نموده و پاسخ سوالات خود را بدست آورید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل رشته حقوق در اتریش

مزایای تحصیل رشته حقوق در اتریش

هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل رشته حقوق در اتریش وارد این کشور می شوند و به طور کلی می توان گفت اتریش یکی از کشورهایی است که بیشترین دانشجوی بین المللی در این رشته را دارد. اما دلیل این آمار چیست؟ شاید یکی از بزرگترین دلایل این موضوع را بتوان شرایط تحصیل رایگان برای دانشجویان نام برد زیرا دانشجویانی که به زبان آلمانی تسلط داشته باشند می توانند با کمترین هزینه ممکن در این کشور تحصیل کنند. ضمن اینکه دقت داشته باشید که تحصیل در دانشگاه های اتریش همانند سوئیس از اعتبار بالایی برای دانشجو برخوردار است و شرایط کاری بهتری را برای دانشجو پس از تحصیل فراهم خواهد کرد. البته دانشجویانی که قصد اقامت در کشوری خوش آب و هوا و البته مدرن را دارند نیز می توانند در این کشور کار کنند و اقامت دائم و پاسپورت اتریشی کسب کنند. از دیگر مزیت های تحصیل دانشجویان در این کشور این است که دانشجو به صورت همزمان می تواند برای خانواده خود نیز اقامت دریافت کند و آنها را در کنار خود داشته باشد. وین، به عنوان پایتخت اتریش چندین سال به عنوان بهترین شهر شناخته شده و می تواند مقصد خوبی برای زندگی دانشجویان بین المللی باشد.

شرایط تحصیل در رشته حقوق در اتریش

برای بسیاری از متقاضیان تحصیل رشته حقوق در اتریش، اطلاع از شرایط تحصیل در اتریش و شرایط پیشرفت در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. بسیاری قصد دارند تا تحصیل در این رشته را از ابتدا در اتریش آغاز نمایند و برخی دیگر در صدد ادامه تحصیل حقوق در اتریش می باشند که به طور کلی برای هر دو دسته این شرایط فراهم است. به طور کلی نظام حقوقی کشور اتریش مانند بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی civil law است و متقاضی تحصیل رشته حقوق در اتریش باید بتواند تسلط بالایی به زبان آلمانی را کسب نماید تا بتواند به این رشته وارد شده و پس از آن مشغول به کار شود. دانشجویان برای ورود به دانشگاه باید مصاحبه شده و با ارائه مدارک لازم بتوانند وارد دانشگاه شوند. دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی 3 سال در دفاتر حقوقی یا لافرم ها مشغول کارآموزی می شوند و به مدت 7 ماه هم در دادگاه امور حقوقی انجام می دهند و پس از این مراحل آزمون وکالت داده و در صورت قبولی می توانند به عنوان وکیل مشغول به کار شوند. لازم به ذکر است که تحصیل رشته حقوق در اتریش به زبان آلمانی و رایگان است و دانشجویان در تمام مقاطع تحصیلی در این رشته امکان تحصیل خواهند داشت.

تحصیل رایگان در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل رایگان در اتریش

در این مقاله ما تمام راه های مهاجرت به این کشور شگفت انگیز را به شما خواهیم آموخت.

 

تحصیل رشته حقوق در اتریش در مقطع کارشناسی

تحصیل رشته حقوق در اتریش برای متقاضیان این رشته پس از دریافت مدرک دیپلم از دوره کارشناسی آغاز می شود و این می تواند آغازی برای یک مسیر روشن باشد. دانشجویان برای تحصیل در رشته حقوق در این کشور دانشگاه های متعددی را برای تحصیل پیش روی خود می بینند و با تسلط به زبان آلمانی می توانند وارد این مقطع شده و آموزش ببینند. این دانشگاه ها برنامه های کارشناسی حقوق (LLB) را به صورت گسترده و طی 4 سال به دانشجویان ارائه نموده و شرایط ورود به مقطع کارشناسی ارشد که تخصصی تر است را فراهم می کنند. به طور کلی تحصیل رشته حقوق در اتریش رایگان است و دانشجویان تنها هزینه ای در حدود 800 یورو برای تحصیل در هر ترم پرداخت خواهند نمود که البته این هزینه برای دانشجویان با ملیت اتحادیه اروپا نصف این مبلغ می باشد.

خوب است بدانید که تمامی افرادی که در رشته حقوق تحصیلی می کنند برای امر وکالت باید حتماً عضو کانون وکلای اتریش (ABA) باشند که این سازمان ناظر بر امور تمامی وکلای کیفری و مدنی در اتریش می باشد. فارغ التحصیلی در مقطع لیسانس در دانشگاه حقوق و پشت سر گذراندن دوره های کارآموزی از جمله شرایط اصلی برای دانشجویان حقوق قبل از شرکت در آزمون وکالت و همینطور عضویت در کانون وکلای اتریش است.

تحصیل ارشد حقوق در اتریش

دانشجویانی که مدرک لیسانس حقوق (LLB) خود را در اتریش بدست می آورند در ادامه مسیر تحصیلی خود می توانند وارد مقطع فوق لیسانس حقوق (LLM) می شوند که مخفف Latin Legum Magister می باشد. دانشجویان در این مقطع نیز باید سطح زبان آلمانی خوبی داشته باشند و یک مدرک لیسانس معتبر ارائه نمایند و جالب است بدانید که تحت شرایطی دانشجویان با مدرک لیسانس غیرحقوق نیز امکان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد این رشته را خواهند داشت. به طور معمول دانشجویان حدود 1 الی 2 سال در این مقطع باید درس بخوانند تا بتوانند در این مقطع فارغ التحصیل شوند. لازم به ذکر است که دانشجویان در این مقطع نیز اجازه کار دانشجویی به صورت پاره وقت خواهند داشت و می توانند بخشی از هزینه های خود را جبران کنند. توجه داشته باشید که قوانین حقوقی داخلی و خصوصی خیلی از کشورها با هم تفاوت هایی دارند و برای کار در کشور مقصد خود می توانید آزمون داده و به نوعی مدرک خود را معادلسازی نمایید.

تحصیل دکترای حقوق در اتریش

دانشجویان فارغ التحصیل شده از دوره فوق لیسانس حقوق این امکان را دارند تا در دوره دکترای حقوق در اتریش پذیرش دریافت نموده و تحصیلات تکمیلی خود را در حد عالی ادامه دهند. دانشجویان برای پذیرش در این دوره باید از دانشگاه مد نظر خود سوپروایزر پیدا کرده و در صورت جلب رضایت وی بیتواند پذیرش دکتری برای تحصیل حقوق در اتریش را بدست آورد. دانشجویان در این مقطع باید در بالاترین سطح زبان آلمانی یعنی سطح C1 قرار داشته باشند و مدرک معتبری برای اثبات آن ارائه نمایند. دانشجویان دکتری در این مقطع به طور معمول 4 الی 5 سال به آموزش و تحقیق می پردازند و با ارائه رساله دکتری تحصیلشان به اتمام می رسد ولی بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی نمی توانند به عنوان وکیل مشغول به کار شوند و باید حتما در آزمون وکالت و دوره های کارآموزی و دادگاه شرکت کند تا بتواند به عنوان وکیل مستقل مشغول به کار شود.

بهترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل در رشته حقوق

قطعاً دانشگاهی که دانشجو برای تحصیل در آن اقدام می کند تاثیر بسیار بالایی بر آینده او خواهد داشت و قطعاً دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه های تاپ دنیا در آینده شانس بسیار بالاتری برای کار در اتریش بدست خواهد آورد. برای این منظور ما نیز تلاش نمودیم تا در این قسمت بهترین دانشگاه های اتریش برای تحصیل در رشته حقوق در اتریش را به شما معرفی نماییم. شاید اولین دانشگاهی که در اتریش ذهن متقاضیان تحصیل حقوق در اتریش را به سمت خود جذب کند دانشگاه ملی وین است که جزو دانشگاه های زیر 200 دنیا در رتبه بندی های مختلف دانشگاه ها است. این دانشگاه از قدیمی ترین دانشگاه های اتریش است و دانشجویان می توانند با قبولی در آزمون ورودی این دانشگاه به صورت رایگان مشغول به تحصیل حقوق در اتریش شوند. با توجه به این موضوع نام برخی از معروف ترین دانشگاه های اتریش را تهیه نمودیم که در جدول زیر قابل مشاهده می باشد.

ردیف

نام دانشگاه به زبان آلمانی

شهر

1

Karl-Franzens-University

گراتس

2

University of Innsbruck

اینسبروک

3

Johannes Kepler University

لینز

4

Universität Salzburg

سالزبورگ

5

University of Vienna

وین

6

Wirtschaftsuniversität Wien - WU Executive Academy

وین

7

Danube University Krems

کرمس

8

MCI Management Center Innsbruck

اینسبروک

هزینه تحصیل رشته حقوق در اتریش

هزینه تحصیل در اتریش یکی دیگر از مهم ترین مواردی است که دانشجویان قبل از اقدام به بررسی آن پرداخته و با توجه به بودجه و سایر شرایط خود آن را تطبیق می دهند و در صورت امکان برای پذیرش در دوره تحصیلی مد نظر اقدام می کنند. این مقاله توسط تیمی تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE تهیه شده است و هرگونه کپی برداری از مطالب آن غیرقانونی و غیر شرعی می باشد. تحصیل رشته حقوق در اتریش مانند سایر رشته های تحصیلی در این کشور به زبان آلمانی تقریباً رایگان می باشد و دانشجویان با هزینه کمتر از 1.000 یورو می توانند مشغول به تحصیل شوند. البته هزینه تحصیل دانشجویان اتحادیه اروپا نصف دانشجویان خارج از اتحادیه است و این دانشجویان با کمتر از 500 یورو هزینه می توانند به تحصیل حقوق در اتریش بپردازند. توجه داشته باشید که معمولاً هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی و زبان انگلیسی در این کشور بالاتر از 10.000 یورو بوده و به صورت میانگین در حدود 15.000 یورو در سال است.

تحصیل رشته حقوق در اتریش از طریق اخذ بورسیه تحصیلی

در مباحث پیشین یاد گرفتیم که تحصیل رشته حقوق در اتریش مانند بسیاری دیگر از رشته ها تقریباً رایگان است و به همین دلیل به صورت معمول بسیاری از دانشجویان اصلاً نیازی به بورسیه تحصیلی نخواهند داشت. البته توجه داشته باشید که همین تحصیل رایگان دلیلی بر دشوار بودن شرایط بورسیه در این کشور نیز می باشد. توجه داشته باشید که در همین شرایط نیز دریافت بورسیه در مقاطع بالاتر منطقی تر و در دسترس تر می باشد. دانشجویان متقاضی بورسیه تحصیل رشته حقوق در اتریش بر اساس شایستگی بورسیه هایی را به صورت محدود از معاونت دانشکده حقوق دریافت می کنند که از منابع درآمدی بنیاد بورسیه دانشگاه تامین می گردد. این بورسیه ها معمولا به دانشجویان با معدل بالا و با حجم در س 30 واحد در سال اعطا می شود و مانند سایر بورسیه هایی که ارائه می شوند به صورت رقابتی خواهد بود.

شرایط ویزای همراه برای تحصیل رشته حقوق در اتریش

برخی از افرادی که برای تحصیل حقوق در اتریش اقدام می کنند متاهل هستند و یا برخی دیگر مجرد هستند و تصور می کنند در صورت دریافت اقامت می توانند برای پدر، مادر و یا سایر اعضای خانواده اقامت دریافت کنند. به صورت کلی در امر مهاجرت به همسر و فرزندان زیر 18 سال همراه نفر اصلی گفته می شود و بنا به این تعریف افراد مجرد نمی توانند برای سایر اعضای خانواده خود تقاضای اقامت دهند ولی افراد متاهل می توانند برای همسر و فرزندانشان تقاضای اقامت اتریش را بدهند. در گذشته امکان اقدام ویزای همزمان برای همراهان در اتریش وجود نداشته است که اخیراً این امکان برای همراهان ایجاد شده است تا به همراه نفر اصلی وارد اتریش شوند. همسر نفر اصلی در اتریش در صورت پیدا کردن کار فول تایم می توان اجازه کار را از اداره کار کسب کند و فرزندان نیز می توانند در مدارس دولتی این کشور به صورت رایگان تحصیل نمایند.

دوره های وکالت در کشور اتریش

به طور کلی افرادی که قصد دارند تا پس از تحصیل رشته حقوق در اتریش مشغول به کار شوند باید دوره های وکالت را پشت سر بگذارند. جالب است بدانید که افراد به 2 صورت در اتریش مشغول به کار می شوند. یک سری بررسی اولیه پرونده متقاضیان را انجام می دهند و دسته ای دیگر برای دفاع از پرونده موکل در دادگاه فعالیت می کنند. افرادی که در رشته حقوق تحصیل کرده اند و از کشوری غیر از اتریش می خواهند در این کشور پروانه وکالت دریافت کنند باید یک سال در این کشور دوره وکالت را پشت سر بگذارند که البته دوره های دشواری محسوب می شود و معمولاً کاریابی در این رشته نسبت به سایر کشورهای اروپا قدری دشوار و زمان بر است زیرا شخص برای رسیدن به مرحله کار باید به مدت 5 سال دوره کارآموزی پشت سر بگذارد و در آزمون وکلا نمره قبولی بدست آورد.

وضعیت پیدا کردن کار پس از تحصیل رشته حقوق در اتریش

اغلب دانشجویانی که قصد تحصیل رشته حقوق در اتریش را دارند، تمایل دارند تا در پس از فارغ التحصیلی در این کشور موقعیت شغلی مناسبی پیدا کرده و مشغول به کار شوند. همانطور که در قبل گفته شد دانشجویان تنها با پشت سر گذاشتن دوره تحصیل خود نمی توانند به عنوان وکیل مستقل وارد بازار کار در اتریش شوند اما می توانند به عنوان دستیار و کارآموز مشغول به کار شده و درآمد کسب کنند. این افراد باید مجوز وکالت خود را کسب کرده و پس از آن بتوانند در این کشور مشغول به کار شوند که به طور کلی این پروسه برای افرادی که مقیم اروپا نیستند به دلیل شرایط ویزا قدری سخت تر است و با ریسک هایی همراه است. با این وجود اگر دانشجویی بتواند این مراحل را طی نموده و از کارفرمای اتریشی پیشنهاد کاری داشته باشد می تواند در این کشور مشغول به کار شده و با چند سال فعالیت و پرداخت بیمه و مالیات اقامت دائم و پاسپورت اتریش را بدست آورد.

وضعیت اقامت دائم و تابعیت پس از تحصیل رشته حقوق در اتریش

اطلاع و آگاهی از شرایط دریافت اقامت دائم و تابعیت اتریش پس از تحصیل رشته حقوق در اتریش یکی از موضوعات بسیار مهم و حساس برای متقاضیان تحصیل حقوق در اتریش است. به طور معمول اغلب دانشجویان بین المللی که وارد این کشور می شوند بخصوص اگر از کشورهای در حال توسعه وارد اتریش شده باشند تمایل دارند تا پس از تحصیل در این کشور اقامت دائم و پس از آن تابعیت کسب نمایند. کشور اتریش این شرایط را فراهم کرده است تا افراد در صورتی که حداقل 5 سال در این کشور حضور داشته باشند و مالیات و بیمه پرداخت کرده باشند بتوانند به اقامت دائم این کشور دست یابند و در صورت آشنایی با زبان آلمانی و پشت سر گذاشتن آزمون شهروندی بتوانند به پاسپورت بسیار معتبر این کشور دست یابند. افرادی که اقامت اتریش را داشته باشند می توانند در تمام کشورهای حوزه شینگن ورود و خروج داشته باشند و در صورت داشتن پاسپورت اتریش حتی می تواند در این کشورها زندگی نماید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل رشته حقوق در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول در تحصیل رشته حقوق در اتریش

هزینه تحصیل رشته حقوق در اتریش برای افراد غیر اروپایی چقدر است؟

هزینه تحصیل حقوق در اتریش برای دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا به زبان آلمانی کمتر از 800 یورو می باشد که بسیار کم و مقرون به صرفه است.

هزینه زندگی در اتریش برای دانشجوی حقوق در اتریش چقدر است؟

دانشجویان با حدود 1.000 یورو در ماه می توانند تمام هزینه های مسکن، خوراک و تردد و ... خود را تامین نموده و یا حتی در صورت مدیریت هزینه با مبالغی پایین تر در این کشور زندگی کنند.

آیا صرفاً داشتن مدرک زبان آلمانی و مدرک تحصیلی قبلی برای ورود به رشته حقوق در اتریش کافی است؟

خیر، دانشجویان برای ورود به دانشگاه باید آزمون داده و یا حتی در مصاحبه های ورودی دانشگاه شرکت کنند.

آیا امکان کار دانشجویی برای دانشجویانی که در مقاطع مختلف مشغول تحصیل رشته حقوق در اتریش هستند وجود دارد؟

بله، دانشجویان بسته به مقطع تحصیلی خود می توانند حداقل 20 ساعت کار دانشجویی در هفته انجام دهند.

 

سخن پایانی درباره تحصیل رشته حقوق در اتریش

در این مقاله تلاش شد تا موارد متعددی در خصوص تحصیل رشته حقوق در اتریش برای شما عزیزان تجزیه و تحلیل شده و شما با مواردی همچون شرایط تحصیل رشته حقوق در اتریش در مقاطع مختلف، دانشگاه های حقوق در اتریش، هزینه های تحصیل حقوق،  مدارک مورد نیاز، شرایط کار حقوق در اتریش و ... آشنا شوید. به طور کلی دانشجویان برای ورود به رشته حقوق در اتریش باید به زبان آلمانی تسلط داشته باشند و بتوانند در آزمون ورودی دانشگاه ها و مصاحبه برخی از آنها نمره قبولی کسب کنند تا اجازه تحصیل رشته حقوق در اتریش را بدست آورند. این مقاله را با کوشش تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE تهیه و تنظیم شده است تا راهنمای شما در خصوص تحصیل حقوق در اتریش باشد. لذا در صورتی که سوالی در این خصوص داشتید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با مشاورین مجرب موسسه استفاده نموده و یا سوال خود را در قالب دیدگاه در زیر همین متن قرار دهید.

امتیاز 4.83 از 5 ( 5 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان