تحصیل رایگان در استرالیا

30 فروردین 1402 بدون نظر

کشور استرالیا که به کشور خرس های کوالا و کانگوروهای زیبا شناخته شده است، در چند سال اخیر بعنوان یکی از مقاصد محبوب نیز برای متقاضیان مهاجرت و تحصیل بین المللی شناخته شده است. از دلایل محبوبیت این کشور می توان به نظام آموزشی قوی، سطح بالای کیفیت زندگی مردمان آن و طبیعت بکر و خاص اشاره کرد. در این نوشتار قصد داریم جدیدترین داده ها را در خصوص تحصیل رایگان در استرالیا با شما عزیزان به اشتراک بگذاریم. آیا تحصیل در استرالیا رایگان است؟ با ما همراه باشید و با شرایط تحصیل در تمامی مقاطع آشنا شوید. لازم به ذکر است که این داده ها بر اساس مشورت با وکلای محلی کشور استرالیا جمع آوری شده و توسط کارشناسان با سابقه در سایت های جهانی نیز بررسی شده است. سروران گرامی برای بدست آوردن اطلاعات جزیی و دقیق در زمینه تحصیل رایگان در استرالیا می توانید با خطوط موسسه مشاوره ای mie تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما
تحصیل رایگان در استرالیا

شرایط تحصیل رایگان در استرالیا

استرالیا یکی از کشورهایی است که زبان رسمی آن انگلیسی بوده و تحصیلات آکادمیک برای دانشجویان بین المللی نیز به همین زبان مرسوم است. بطور کل نظام آموزشی این کشور مجانی نبوده و ملزم به پرداخت شهریه است. بنابرین حتی شهروندان این کشور بزرگ و زیبا برای تحصیل خود هزینه پرداخت می کنند. البته به اقتضای وجود بورسیه و اسکالرشیپ های مناسب امکان شرایط تحصیل رایگان استرالیا فراهم است. اگر فردی دارای رزومه عالی و سوابق علمی چشمگیر باشد، علاوه بر آن به زبان انگلیسی نیز مسلط باشد می تواند برای اخذ بورسیه بصورت کامل یا بخشی از شهریه اقدام نماید و تحصیل رایگان در استرالیا یا تحصیل ارزان داشته باشد. با وجود اینکه تحصیل در استرالیا رایگان نیست، اما همچنان امکان کسب درآمد فوق العاده و پوشش هزینه های تحصیل در استرالیا وجود دارد. بهمین خاطر طرفداران زیادی از کشور ها و قاره های متفاوت برای دانشگاه های رایگان استرالیا اقدام می کنند.

راهکارهای افزایش شانس تحصیل رایگان در استرالیا

اگر شما هم به دنبال کسب و یادگیری راهکارهای افزایش شانس تحصیل رایگان و استرالیا هستید پس در ادامه این نگارش با ما همراه باشید. همانطور که اشاره کردیم هر قدر رزومه علمی قوی تری وجود داشته باشد شانس شما برای اینکه تحصیل در استرالیا رایگان شود، بیشتر خواهد شد. علاوه بر داشتن رزومه علمی قوی شامل مدارک تحصیلی معتبر و ریز نمرات بالا، سطح زبان نیز یکی از المان های مهم است. اگر شما به زبان انگلیسی مسلط باشید خیلی راحت تر می توانید با دانشگاه های رایگان استرالیا برای مهاجرت به استرالیا ارتباط گرفته و به نتیجه مطلوب برسید. یکی دیگر از مواردی که تحصیل رایگان استرالیا را امکان پذیر می کند این است که شما نشان دهید کشور مبدا شما جزء کشورهای جهان سومی بوده و برای شما شرایط اقتصادی خوبی جهت پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل وجود ندارد. توجه داشته باشید مورد آخر به تنهایی کافی نیست و می بایست در کنار آیتم های دیگر قرار گیرد.

تحصیل رایگان در مدارس استرالیا

مبحث تحصیل رایگان در استرالیا به دو شکل انجام پذیر است : تحصیل برای افراد زیر 18 سال که شامل مدارس می شود و تحصیل برای افراد بالای 18 سال که تحصیلات آکادمیک در دانشگاه را شامل می شود. افراد زیر 18 سال به دو صورت می توانند در استرالیا تحصیل داشته باشند. تحصیل در مدارس بین المللی که شامل خوابگاه و شرایط زندگی نیز خواهد بود و هزینه ای بین 35000 دلار استرالیا تا 50 هزار دلار استرالیا در سال را در بر می گیرد. با توجه به امکانات مدرسه مبلغ متفاوت خواهد بود. تحصیل در مدارس روزانه نیز امکان پذیر است که گاها افراد تصور می کنند تحصیل رایگان در مدارس استرالیا است لذا قابل ذکر است که مدارس روزانه با تعرفه دولتی تنها هزینه کمتری دارد و بطور کامل رایگان نخواهد شد. این امکان برای افرادی فراهم است که قیم داشته باشند یا والدین آنها از طریقی اقامت دائم استرالیا را بدست آورده باشند. در این حالت هزینه های ذکر شده به شکل قابل توجهی تا 50 الی 70 درصد کاهش می یابد.

 

کالج زبان

این مقاله را از دست ندهید: کالج زبان در استرالیا

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد کالج زبان در استرالیا را به شما خواهیم آموخت.

 

تحصیل رایگان کارشناسی در استرالیا

برای تحصیل رایگان کارشناسی در استرالیا چه راهکار هایی وجود دارد؟ همانطور که پیش تر اشاره داشتیم تحصیل در استرالیا رایگان نیست و فقط در صورتیکه شخص واجد شرایط اخذ اسکالرشیپ باشد می تواند برای تحصیل رایگان در استرالیا و یا تحصیل ارزان اقدام کند. تحصیل کارشناسی در استرالیا یک دوره ی 3 الی 4 ساله را در بر می گیرد و برای دانشجویان بین المللی نیز تنوع رشته بسیار بالایی دارد. از شرایط تحصیل در این کشور می توان به مدرک تحصیلی حداقل دیپلم 12 ساله اشاره داشت، علاوه بر آن ارائه مدرک زبان معتبر مثل آیلتس یا تافل مهم است که با توجه به رشته نمره ای بین 6 تا 7 آیلتس یا معادل آن را چک می کنند. بعنوان مثال رشته های فنی و مهندسی و یا رشته های مرتبط با کادر درمان بین سی هزار دلار استرالیا تا پنجاه هزار دلار است. برای بعضی از رشته ها مانند مدیریت و زیر شاخه های آن میتوان با شهریه کمتر نیز تحصیل داشت.

تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در استرالیا

تحصیل رایگان کارشناسی ارشد در استرالیا تنها در صورتی امکان پذیر خواهد بود که متقاضی بتواند بورسیه دریافت کند و در حالت کلی شرایط تحصیل رایگان در استرالیا وجود ندارد. لازم به ذکر است که امکان تحصیل کارشناسی ارشد در استرالیا به صورت رایگان بیشتر است چرا که شانس اعطای بورسیه های موجود برای این مقطع تحصیلی بالاتر است. برای تحصیل در فوق لیسانس کشور استرالیا ارائه مدرک معتبر لیسانس با ریز نمرات خوب و حداقل معدل 14 الزامی است، ارائه مدرک زبان و اثبات دانش کامل زبان نیز از موارد مهم بوده که معمولا دانشگاه ها طی یک مصاحبه این موضوع را چک خواهند کرد. هزینه تحصیل مستر بطور میانگین بین 20 تا 30 هزار دلار استرالیا است که مبلغ دقیق آن با توجه به ایالت دانشگاه و رشته مشخص خواهد شد. کسب مدرک کارشناسی ارشد در استرالیا شانس کاریابی شما را بسیار بالا برده و جایگاه شغلی شما را تثبیت می کند.

تحصیل رایگان دکتری در استرالیا

تحصیل رایگان دکتری در استرالیا بدین شکل است که متقاضی می بایست یک پروپوزال بسیار کامل و قوی ارائه کند و یک استاد راهنما یا سوپروایزر به شخص تاییدیه بدهد. تحصیل رایگان دکتری در استرالیا نیز مانند دیگر مقاطع در صورتی انجام می پذیرد که شخص واجد شرایط استفاده از بورسیه ها باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که تحصیل دکترا در استرالیا و در اکثر کشور ها کار محسوب شده و از مرحله ای به بعد شخص می تواند حقوق نیز دریافت نماید. برای تحصیل رایگان در مقطع دکتری در استرالیا اگر شخص رزومه علمی قوی شامل مدرک تحصیلی، مقاله جهانی، تالیف یا ترجمه داشته باشد و همزمان سطح زبان عالی نیز داشته باشد می تواند پذیرش از دانشگاه های رایگان استرالیا داشته باشد. تحصیل رایگان استرالیا برای مقطع دکتری به مراتب راحت تر از مقاطع پایین تر است البته در صورتی که متقاضی دارای شرایط ایده آل باشد.

شرایط بورسیه تحصیلی رایگان استرالیا

شرایط بورسیه تحصیلی رایگان استرالیا با توجه به مقطع تحصیلی، ایالت مورد نظر، دانشگاه و رزومه متقاضی مشخص خواهد شد. بورسیه ها در کشور استرالیا به دو دسته تقسیم می شوند : دولتی و دانشگاهی. بورسیه های دولتی توسط دولت استرالیا به شخص اعطا می شود و بورسیه های دانشگاهی که عموما در محیط بررسی می شوند، بر اساس رزومه دانشجو مشخص خواهد شد. مبلغ برخی از بورسیه ها به گونه ای است که شخص با دریافت آن می تواند تحصیل رایگان در استرالیا را تجربه کند در این بخش از نگارش به بررسی برخی از بورسیه های موجود در استرالیا می پردازیم:

  • Carnegie Mellon University Scholarships: این بورسیه در مقطع مستر ارائه می شود. و به شکل فول فاند ارایه شده و تمامی هزینه های تحصیل و زندگی را در بر می گیرد.
  • Deakin University Scholarships: این بورسیه در استرالیا به دانشجویان مقطع مستر و دکترا ارائه داده می شود که به شکل فول فاند است و تمامی هزینه های تحصیل و زندگی را در بر می گیرد.
  • Macquarie University International Scholarships: این بورسیه در مقطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه می شود و نیمی از هزینه دانشجویان را شامل می شود. این بورسیه تا 10 هزار دلار نیز به دانشجویان ارائه داده می شود.
  • UNSW International Scholarships: این بورسیه به دانشجویان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس ارائه می شود. در برخی مواقع کل هزینه دانشگاه و در برخی مواقع نیمی از آن را پوشش می دهد.

تحصیل رایگان در استرالیا

معرفی دانشگاه های رایگان استرالیا

متقاضیان گرامی برای معرفی دانشگاه های رایگان استرالیا بهتر است به بررسی بورسیه های ارائه شده در سال جاری تحصیلی بپردازید و دانشگاه هایی که اسکالر شیپ های مناسبی را معرفی نموده اند انتخاب نمایید. کشور هایی که زبان رسمی آن ها انگلیسی است از جمله کشور زیبای استرالیا نظام آموزش و پرورش رایگان ندارند لذا با توجه به امکاناتی که برای شهروندان و مهاجرین از جمله دانشجویان بین المللی فراهم آورده اند، شخص می تواند از پتانسیل موجود در بازار کار برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی استفاده نماید. تحصیل رایگان در استرالیا را با هم بررسی نمودیم و به این جمع بندی رسیدیم که راه رسیدن به تحصیل رایگان یا ارزان استفاده از کمک هزینه هایی است که دولت یا دانشگاه های استرالیا ارائه می دهند.

 

هزینه زندگی در استرالیا

این مقاله را از دست ندهید: هزینه های زندگی در استرالیا

در این مقاله اطلاعات مفیدی در مورد هزینه های زندگی در استرالیا به شما خواهیم آموخت.

 

رشته های تحصیلی رایگان در استرالیا

دانشجویان عزیزی که به دنبال رشته های تحصیلی رایگان در استرالیا هستند این نکته را مدنظر داشته باشند که شرایط کلی و لازم برای تحصیل رایگان در استرالیا و در حقیقت معنی از این لفظ دریافت بورسیه یا فاند تحصیلی می باشد چرا که معمولا تحصیل رایگان در این کشور به خودی خود وجود ندارد. فول فاند کلیه هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را شامل می شود. در بسیاری از موارد مواقع این نوع بورسیه های تحصیلی هزینه های شخصی دانشجو، رفت و آمد در شهر و حتی بلیط هواپیمای شخص را برای خروج از کشور خود و ورود به استرالیا را نیز شامل می شود. دریافت فول فاند بسته به شرایط دانشجو و دانشگاه متفاوت می باشد. عموما متقاضیانی شانس گرفتن بورسیه تحصیلی در استرالیا را خواهند داشت که از نظر اکادمیک شرایط ویژه ای داشته باشند و طبق شایستگی های آنها بورسیه به انها تعلق خواهد گرفت. در حقیقت هر چه که رزومه تحصیلی و کاری شما را قوی تر می کند به دانشگاه مدنظرتان ارائه دهید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل رایگان در استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

✅ آیا تحصیل در استرالیا رایگان است؟

خیر، بصورت کلی نظام آموزشی استرالیا رایگان نیست اما تحت شرایط خاص مثل استفاده از بورسیه امکان تحصیل رایگان وجود دارد.

✅ آیا بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی می توان برای تحصیل رایگان در استرالیا اقدام کرد؟

خیر ، یکی از مدارک مهم و لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی و تحصیل رایگان در استرالیا داشتن مدرک زبان انگلیسی معتبر است.

✅ شرایط تحصیل رایگان در استرالیا چگونه است؟

اگر فردی دارای رزومه عالی و سوابق علمی چشمگیر باشد، علاوه بر آن به زبان انگلیسی نیز مسلط باشد می تواند برای اخذ بورسیه بصورت کامل یا بخشی از شهریه اقدام نماید و تحصیل رایگان یا ارزان داشته باشد.

سخن پایانی

تحصیل رایگان در استرالیا، بورسیه های تحصیلی در استرالیا و رشته های تحصیلی رایگان در استرالیا از مواردی بود که در این نوشتار برای شما عزیزان توضیح دادیم. در حال حاضر استرالیا جزء 5 کشور و مقصد محبوب برای مهاجرت تحصیلی در جهان به حساب می آید. اگر تمایل دارید که به زبان انگلیسی ادامه تحصیل دهید و اگر از تمکن مالی خوبی برخوردار هستید کشور استرالیا یکی از بهترین پیشنهادات ما به شماست و چنانچه بدنبال تحصیل رایگان در استرالیا هستید قسمت شرایط بورسیه تحصیلی رایگان استرالیا را مطالعه نمایید. فناوری پیشرفته، رفاه، استانداردهای بالای آموزش، تنوع در نژاد و کیفیت بالای زندگی این کشور را تعریف می کنند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات کاملتر در ارتباط با تحصیل رایگان در استرالیا و دریافت مشاوره تلفنی رایگان با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید و یا سوالات خود را در قسمت زیر مطرح نمایید تا بتوانیم پاسخگوی شما عزیزان باشیم. 


ثبت پرسش
مشاوره رایگان