کالج زبان در استرالیا

9 شهریور 1402 بدون نظر

ترکیبی از خورشید، ماسه و موج سواری، این تصادفی نمی باشد که در حال حاضر استرالیا دومین کشور قابل زندگی در دنیا می باشد.  استرالیا کشوری فوق العاده جهت یادگیری زبان انگلیسی در خارج از کشور خود برای دانشجویان بین المللی می باشد و کالج زبان در استرالیا این امکان را برای مهاجرین فراهم می آورد تا در دوره زبان در استرالیا شرکت نمایند. این کشور جایگزینی فوق العاده به جز انگلستان و آمریکا برای زبان آموزان انگلیسی می باشد تا دوره زبان در استرالیا را انتخاب نمایند. این کشور به دلیل نزدیکی به آسیا و داشتن قوانین منعطف تر نسبت به دیگر مقاصد یادگیری زبان انگلیسی گزینه مناسب تری برای دانشجویان آسیایی می باشد.

شما به جای شرکت در آزمون آیلتس، می توانید دوره های زبان را در کالج های زبان استرالیا وابسته به دانشگاه انتخاب کنید. موسسه ملک پور از طریق بخش "Apply MIE" به شما در اخذ پذیرش کمک می کند و در بخش "Apply MIE VIP" مشاوره تخصصی از جمله گزینه های پذیرش کاندیشنال در دانشگاه های مختلف استرالیا را ارائه می دهد. موسسه ملک پور این خدمات را با هزینه بسیار مقرون به صرفه زیر 1000 یورو برای راحتی شما ارائه می دهد.

این کشور جایگزینی فوق العاده به جز انگلستان و آمریکا برای زبان آموزان انگلیسی می باشد تا دوره زبان در استرالیا را انتخاب نمایند. این کشور به دلیل نزدیکی به آسیا و داشتن قوانین منعطف تر نسبت به دیگر مقاصد یادگیری زبان انگلیسی گزینه مناسب تری برای دانشجویان آسیایی می باشد. اگر آمادگی یادگیری زبان انگلیسی با لهجه استرالیایی را دارید با جزئیات بیشتری در این مقاله در مورد آموزش زبان در استرالیا در دوره های مختلف، هزینه کالج زبان در استرالیا و سایر موارد مربوط به یادگیری زبان در استرالیا پرداخته می شود. در صورت داشتن سوال در زمینه یادگیری زبان در استرالیا و کالج زبان در استرالیا با برقراری تماس با موسسه MIE از مشاوره رایگان مشاورین موسسه در مورد دوره زبان در استرالیا بهره مند گردید.

ویدیو موسسه MIE در مورد مهاجرت به اروپا از طریق کالج زبان


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

دانشجویان در کالج زبان در استرالیا

شرایط دوره زبان انگلیسی در استرالیا

داشتن و ارائه نمودن پاسپورت و ویزای معتبر جهت سفر به این کشور لازم می باشد و بسته به ملیت هر فرد ممکن است که نیاز باشد که برای ویزای توریستی اقدام نمود و برای افرادی که بیش از 90 روز قصد اقامت دارند باید برای ویزای دانشجویی اقدام نمود. افراد جهت کسب اطلاعات بیشتر باید با سفارت در کشور خود تماس حاصل نمایند. جهت تحصیل در دانشگاه فرد باید سطح خوبی از زبان انگلیسی را داشته باشد اما افراد می توانند دوره هایی را در کالج زبان در استرالیا و موسسات زبان خصوصی نیز پیدا کنند. افراد می توانند در دوره های کوتاه مدت زبان انگلیسی در استرالیا شرکت نمایند ولی از آنجایی که بیشتر افراد قصد ادامه تحصیل دارند لذا ویزای تحصیلی استرالیا دریافت می نمایند. از جمله شرایط دوره زبان انگلیسی در استرالیا می توان به ارائه تمکن مالی، گواهی عدم سوء پیشینه و گواهی های مربوط به سلامتی می باشد. محدودیت سنی برای دوره زبان انگلیسی در کالج زبان انگلیسی در استرالیا وجود ندارد ولی بهتر است که افراد در رنج سنی زیر 19 سال در این دوره ها شرکت نمایند.

انواع دوره های زبان انگلیسی در استرالیا

استرالیا کشوری مهاجر پذیر می باشد و یادگیری زبان انگلیسی در داخل یا خارج از کلاس های درس آسان و امکان پذیر می باشد و کالج زبان در استرالیا امکان مناسبی جهت یادگیری زبان فراهم می آورند. انواع دوره های زبان انگلیسی در استرالیا به صورت زیر می باشد.

دوره های دانشگاهی

چندین دانشگاه عالی برای دانشجویان بین المللی در استرالیا وجود دارد که برای یادگیری زبان انگلیسی باید همه ی آنها را در نظر گرفت. قبل از ورود به این دوره ها داشتن سطح متوسط انگلیسی مورد نیاز می باشد و الزامات و اعتبارات خاص و مشخصی برای هر موسسه وجود دارد.

آموزشگاه های خصوصی زبان

برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه را ندارند، برای مدت  زمان کوتاهی (1 تا 3 ماه) امکان یادگیری زبان انگلیسی را دارند و یا اینکه سطح بالایی از زبان انگلیسی را ندارند، بایستی در آموزشگاه های خصوصی زبان شرکت نمایند. آموزش زبان انگلیسی استرالیا در اغلب شهرهای بزرگ رایج بوده که گزینه های زیادی را در این زمینه ارائه می نمایند.

تدریس خصوصی

امکان حضور در کلاس های خصوصی و تدریس خصوصی نیز وجود دارد. شهریه کلاس های خصوصی در استرالیا تقریبا 15 دلار در ساعت می باشد.

دوره زبان ELICOS در استرالیا

دوره زبان ELICOS در استرالیا (دوره های فشرده زبان انگلیسی برای دانشجویان خارجی) معادلی استرالیایی برای دوره زبان انگلیسی بوده که مناسب دانشجویان بین المللی می باشد که به دنبال بهبود دادن و توسعه مهارت زبان انگلیسی خود در کشور استرالیا و یا سایر کشورهای انگلیسی زبان می باشند. طول مدت این دوره ها انعطاف پذیر بوده و به دانش آموزان کمک می کند که مهارت های زبان انگلیسی مورد نیاز برای آموزش عالی و کار را گسترش دهند. جهت تحصیل در دوره زبان ELICOS در استرالیا ابتدا باید در آزمون های مورد قبول چون آیلتس، تافل، PTE، CAE و OET شرکت نمود تا سطح زبان فرد مشخص گردد و بسته به این نمره فرد برای نوع خاصی از ELICOS  در کالج زبان در استرالیا اقدام نماید. مثلا آیلتس 4.5 به پایین جهت دوره های انگلیسی عمومی و نمره آیلتس 5 به بالاتر جهت اهداف آکادمیک مناسب می باشد.

مدارک رسمی آموزش زبان در استرالیا

جهت تدریس زبان انگلیسی در استرالیا و بالاخص در کالج زبان در استرالیا فرد به مدرک زبان نیاز دارد به این منظور فرد باید مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در آموزش را داشته باشد و مدرک TESOL و TEFL نیز نیاز می باشد. فرد باید از واجد شرایط بودن خود کاملا آگاه شود، مدارک رسمی آموزش زبان در استرالیا و شرایط لازم جهت تحصیل را در هر ایالت استرالیا به طور جداگانه بررسی نماید زیرا هر ایالت استرالیا نیز قوانین و مقررات آموزش خاص خود را دارد. مدارک فرد توسط AITSL (موسسه استرالیایی برای آموزش و رهبری مدرسه) مورد ارزیابی قرار می گیرد. میانگین حقوق جهت تدریس در استرالیا بین 2500 الی 4000 دلار استرالیا در ماه متغیر می باشد.

انواع کالج زبان در استرالیا

یکی از راه های یادگیری زبان شرکت در کالج زبان انگلیسی در استرالیا می باشد. آموزش زبان انگلیسی در استرالیا در بهترین دانشگاه های استرالیا، موسسات خصوصی و TAFE ها نیز برگزار می گردد. در کشور استرالیا اغلب کالج ها وابسته به دانشگاه می باشند. در زیر به بررسی انواع کالج زبان در استرالیا پرداخته می شود. از جمله مشهورترین این کالج ها می توان به کالج زبان ILSC بریزن و ملبورن، کالج زبان کاپلان پرث، کالج زبان دانشگاه سیدنی و ... اشاره نمود.

دانشگاه ها

دانشگاه های زیادی در استرالیا دوره های زبان ارائه می نمایند که این دوره ها در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می گردند و فرد می تواند بر اساس رزومه تحصیلی و سطح دانش زبانی خود برای این دوره ها اقدام نماید. کالج زبان در استرالیا در دانشگاه ها نیز وجود دارد که تمام افراد و از جمله دانشجویان بین المللی می توانند از آن بهره ببرند.

ردیف

دانشگاه

1

ملبورن

2

کویینزلند

3

دانشگاه ملی استرالیا (کانبرا)

4

سیدنی

5

نیوثوث ولز (سیدنی)

6

آدلاید

7

دانشگاه تکنولوژی سیدنی

8

دانشگاه ملی استرالیا (کانبرا)

9

دانشگاه کانبرا

10

دانشگاه مک کواری (سیدنی)

11

گریفیث

12

لاتروب

13

ولونگونگ

14

فلیندرز

15

دیکین

16

کرتین

17

جیمز کوک

18

جنوب استرالیا

19

صنعتی سوئینبرن

20

مرداک

دانشجوی دوره زبان در استرالیا

موسسات خصوصی

دوره هایی معمولا ارزانتر از TAFE و دانشگاه در موسسات خصوصی نیز برگزار می گردد. این دوره ها افراد را برای آزمون های مختلف زبان آماده می کند.  موسسات خصوصی زیادی جهت یادگیری زبان در استرالیا وجود دارند. برخی از این موسسات به صورت زیر می باشند.

 • OHC Sydney
 • Home Language International (HLI)
 • Discover English
 • Royal Greenhill Institute of Technology (RGIT) Australia
 • OHC Melbourne
 • City Language Centre

TAFE

TAFE یک سیستم اجرایی دولتی در کشور استرالیا می باشد که دوره های حرفه ای را پس از دبیرستان آموزش می دهد مانند حسابداری، استخدام، طراحی، زبان انگلیسی، فناوری اطلاعات و سایر موارد. TAFE ها به مهارت های خاص مناسب جهت یک محل کار تمرکز دارند ولی دانشگاه ها طیفی از نظریه ها و تئوری ها را آموزش می دهند. موسسات TAFE در سراسر استرالیا وجود دارد که حتی دوره هایی به صورت آنلاین نیز برگزار می کنند و دوره های ترکیبی آنلاین و حضوری نیز در دسترس می باشد.

معرفی کالج زبان در استرالیا

کالج های استرالیایی زبان زیادی در این کشور وجود دارد. در زیر به معرفی کالج زبان در استرالیا پرداخته شده است و برخی از کالج های زبان در استرالیا ذکر شده است.

کالج زبان بین المللی استرالیا

کالج Einstein استرالیا

کالج بین المللی Perth انگلیس

کالج Ashton

کالج انگلیسی Astley

کالج شهر ملبورن

کالج انگلیسی Cairns

کالج انگلیسی Queensland

کالج بین المللی آموزش Cass

کالج انگلیسی جنوب استرالیا

کالج دانشگاه Bond

کالج SPC (Sun Pacific College Brisbane)

کالج Eynesbury آدلاید

کالج Edith Cowan

کالج UTS سیدنی

کالج زبان Burleigh Heads

 

کالج زبان در دانشگاه ملی استرالیا

کالج زبان در دانشگاه ملی استرالیا (School of Literature, Languages and Linguistics) برنامه های گوناگونی را برای نسل های بعدی افراد رهبر در زبان در استرالیا ارائه می نماید. این کالج زبان در استرالیا و در دانشگاه ملی استرالیا دوره های نوآورانه حضوری یا آنلاین از سطح مبتدی تا پیشرفته ارائه می نماید و نیز بر اساس نیازها و اهداف متفاوت دانشجویان گزینه های متفاوت را فراهم می نماید. این دانشگاه دوره های زبان یونان باستانی، چینی مدرن، ژاپنی، فرانسوی، مغولی، هندی، ایتالیایی، چینی کلاسیک، عربی، آلمانی، کره ای، لاتین، برمه ای، زبان های بومی استرالیا، کانتونی، اندونزیایی، اسپانیایی، تایلندی، ترکی، روسی، پرتغالی، فارسی، ویتنامی، تبتی، سانسکریت و توک پیسین ارائه می گردد.

مدارک مورد نیاز برای اپلای دوره زبان در استرالیا

مدارک مورد نیاز برای اپلای دوره زبان در استرالیا بسته به نوع کالج زبان در استرالیا و دوره متفاوت می باشد. افرادی که از خارج از استرالیا اقدام می نمایند باید برای دوره هایی اقدام نمایند که شانس ویزای بالایی داشته باشد و با اخذ پذیرش و ویزا وارد این کشور شوند. برخی از مدارک لازم جهت اپلای دوره زبان استرالیا مدارک شناسایی چون گذرنامه، بعضا گواهی زبان انگلیسی با نمره مشخص و مدارک تحصیلی می باشد. سایت کالج و دانشگاه بهترین مرجع برای افراد جهت کسب اطلاعات در مورد مدارک مورد نیاز می باشد.

هزینه کالج زبان در استرالیا

هزینه کالج زبان در استرالیا بسته به مقطع و موقیت مکانی متفاوت می باشد. کالج های زبان در استرالیا در مقاطع متفاوت هزینه های متفاوتی نیز دارند. هزینه دوره لیسانس در شهرهای بزرگ برای دانشجویان بین المللی از 20000 تا 45000 دلار استرالیا، دوره فوق لیسانس از 20000 تا 37000 دلار استرالیا و دکتری 14000 تا 37000 دلار استرالیا متغیر می باشد.

هزینه دوره زبان انگلیسی در استرالیا

هزینه دوره زبان انگلیسی در استرالیا بسته به طول دوره، نوع دوره، نوع دانشگاه و کالج زبان در استرالیا و مکان متفاوت می باشد. دوره های تخصصی در استرالیا بسته به موسسه و خود برنامه از 5000 الی 30000 دلار استرالیا متفاوت می باشد. اگر زبان بومی فرد انگلیسی نیست و یا اینکه نمره آیلتس کمتر از 5.5 داشته باشد باید یک دوره فشرده زبان انگلیسی چون ELICOS را بگذراند که از 250 تا 300 دلار استرالیا بوده و طول دوره بین 12 تا 25 هفته می باشد.

ویزای دوره زبان استرالیا

همه دانشجویان جهت تحصیل در دوره هایی که کمتر از 12 هفته می باشند باید برای ویزای توریستی استرالیا اقدام نمایند و برای دوره های بالای 12 هفته فرد باید برای ویزای دانشجویی اقدام نماید حتی در صورت داشتن مجوز کار. تمام دانشجویان جهت ورود به استرالیا به ویزا نیاز دارند که ملیت و مدت زمان اقامت تعیین کننده نوع ویزا می باشد. بنابراین فرد باید ویزای دوره زبان استرالیا را قبل از ورود به این کشور و تحصیل در کالج زبان در استرالیا دریافت نماید.

مراحل اخذ ویزای آموزش زبان انگلیسی استرالیا

جهت تحصیل کمتر از 12 هفته در کشور استرالیا باید برای ویزای توریستی اقدام نمود و برای بیشتر از 12 هفته تحصیل به ویزای دانشجویی نیاز می باشد.

جهت شرکت در برنامه تحصیلی کالج زبان در استرالیا نیاز به اخذ ویزای مورد نظر می باشد. مراحل اخذ ویزای آموزش زبان انگلیسی استرالیا به این صورت می باشد که مدرسه تاییدیه الکترونیکی ثبت نام eCoE)) ارائه نموده که جهت درخواست ویزای دانشجویی به آن نیاز می باشد. پس از دریافت نمودن هزینه کامل دوره فرم eCoE از طریق ایمیل برای فرد ارسال خواهد گردید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریافت نمودن ویزای استرالیا باید به وبسایت خدمات مهاجرت استرالیا مراجعه نمود و یا به سفارت استرالیا مراجعه نمود. از جمله شرایط لازم جهت درخواست نمودن ویزا ارائه نمودن پاسپورت معتبر، گواهی تمکن مالی، ارائه نمودن نامه پذیرش، نشان دادن وضعیت شغلی و درآمدی، بیمه نامه و نشان دادن تاریخچه سفرهای بین المللی.

دوره سلتا در استرالیا

CELTA گواهی کمبریج در آموزش زبان انگلیسی به بزرگسالان می باشد. سلتا توسط دانشگاه کمبریج اعطا شده و یک مدرک شناخته شده در سطح بین المللی می باشد که به افراد موفق در جهان امکان کار در موسسات را می دهد. این دوره ماهیتا عملی بوده و به عنوان آموزش های اولیه و سالم مورد توجه کارفرمایان می باشد. این گواهی در بیست کشور و در 100 مرکز مختلف در جهان و از جمله در کالج زبان در استرالیا ارائه می گردد.

در هفته اول این دوره ها فرد در کلاس درس واقعی تدریس می کند و از همکلاسی ها و مربیان خود بازخورد دریافت می نماید که این به پیشرفت فرد کمک می کند. هزینه دوره زبان در استرالیا در دوره سلتا متفاوت می باشد و معمولا بین 1500 تا 4000 دلار هزینه دارد و به طور کلی اکثر دوره های سلتا 2000 دلار می باشند.

شرایط اپلای تیسول استرالیا

دوره TESOL (آموزش زبان انگلیسی به عنوان یک زبان خارجی) به افراد این امکان را می دهد که به دانش آموزان غیر انگلیسی زبان آموزش دهند. TESOL (گاهی اوقات TEFl نامیده می شود) ، مدرک اصلی ESL می باشد که برای آموزش زبان انگلیسی در خارج از کشور مورد نیاز می باشد این مدرک مورد قبول کالج زبان در استرالیا نیز می باشد. این دوره مناسب دانشجویانی می باشد که مایل به تدریس زبان انگلیسی در خارج از کشور می باشند. مدرک تیسول گواهی می دهد که فرد دانش و مهارت های لازم برای تدریس زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم را دارا می باشد چه در داخل و چه در خارج کشور و حتی به صورت آنلاین. دیپلم TESOL برای افراد غیر انگلیسی زبان طراحی گردیده است تا مهارت های پیشرفته برای آموزش زبان انگلیسی را بیاموزند. در طول این دوره افراد مهارت های زیر را آموخته و بر آنها مسلط می گردند:

 • درک کردن تنوع های فرهنگی
 • چگونگی آموزش دادن گرامر، نوشتن، خواندن، گوش دادن، املا و تلفظ
 • تکنیک های طراحی کردن برنامه درسی، درس و ارزیابی
 • نحوه ارائه نمودن درس با آنچه که در دسترس می باشد
 • یادگیری موقعیت های واقعی زندگی

شرایط اپلای تیسول استرالیا به این صورت می باشد که فرد باید دیپلم 12 ساله را در کشور خود دریافت نموده باشد.

ادامه تحصیل در استرالیا پس از دوره زبان

اغلب افراد قصد ادامه تحصیل در استرالیا پس از دوره زبان را دارند و بهتر است که افراد زیر 20 سال سن برای این دوره ها اقدام نمایند تا از شانس ویزای بالاتری بهره مند گردند. مدرک های زبان مورد قبول کشور استرالیا آیلتس، تافل، PTE و... می باشند. افراد پس از گذراندن دوره های زبان در کالج زبان در استرالیا می توانند وارد بازار کار تدریس در این کشور شوند و یا اینکه وارد دانشگاه شده و مدارک عالی دانشگاهی کسب نمایند.

اخذ اقامت از طریق دوره زبان استرالیا

اغلب افرادی که برای دوره زبان در استرالیا درخواست می دهند قصد ادامه تحصیل در دانشگاه دارند و از این طریق امکان اخذ اقامت از طریق دوره زبان استرالیا وجود دارد. به این صورت که فرد می تواند برای ویزای 485 استرالیا جهت دریافت اقامت دائم درخواست دهد. ویزای 485 به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد تا پس از به اتمام رسانیدن تحصیلات در کالج زبان در استرالیا به مدت دو سال به صورت موقت در کشور استرالیا مانده و کار و زندگی کنند.

مزایا و معایب دوره زبان در استرالیا

استرالیا نه تنها کشوری زیبا می باشد بلکه مکانی عالی جهت مطالعه زبان انگلیسی در کالج زبان در استرالیا نیز می باشد. تحصیل در کشور استرالیا تقریبا ارزان بوده و دلایل زیادی جهت تحصیل در استرالیا وجود دارد. در زیر برخی از مزایا و معایب دوره زبان در استرالیا بیان شده است.

مزایای دوره زبان در استرالیا

 • کیفیت بالای آموزشی
 • اعطا نمودن بورسیه تحصیلی در مقاطع مختلف تحصیلی
 • شهریه های مقرون به صرفه و هزینه دوره زبان در استرالیا
 • تنوع فرهنگی
 • فرصت کارورزی
 • امکان داشتن شغل پاره وقت
 • امکان مهاجرت آسان
 • فرصت های شغلی مناسب، انگلیسی زبان بودن کشور استرالیا
 • پیشنهادات علمی قوی و مناظر متنوع در این کشور

معایب دوره زبان در استرالیا

از جمله معایب دوره زبان در استرالیا می توان به هزینه زندگی در استرالیا که خیلی بالا بوده و همچنین شرایط ورود و دلتنگی اشاره نمود.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کالج زبان در استرالیا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول

مدارک رسمی مورد نیاز جهت تدریس زبان انگلیسی در استرالیا در کالج زبان در استرالیا و سایر موسسات کدام موارد می باشد؟

داشتن مدرک کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در تدریس و مدارک TESOL/ TEFL مورد نیاز می باشد.

شرایط سنی جهت شرکت در کالج زبان استرالیا به چه صورت می باشد؟

بهتر است که فرد زیر 20 سال سن داشته باشد.

✅ دوره های زبان انگلیس در استرالیا به چه صورت ارائه می شوند؟

به صورت دوره های دانشگاهی، آموزشگاه های خصوصی زبان و کلاس های خصوصی.

دوره زبان ELICOS برای چه افرادی مناسب می باشد؟

این دوره ها مناسب افراد غیر انگلیسی زبان می باشد که قصد یادگیری زبان انگلیسی را دارند و در کشورهای مختلف برگزار می گردد.

✅ هزینه دوره سلتا در استرالیا به چه صورت می باشد؟

 از 1500 تا 4000 دلار استرالیا متغیر می باشد.

سخن پایانی

کشور استرالیا یکی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی در جهان می باشد که این کشور میزبان 624000 دانشجوی بین المللی در سال 2017 بوده است که رشد 13 درصدی را نسبت به سال قبل نشان می دهد. هزینه تحصیل در استرالیا بسته به رشته و مقطع متفاوت می باشد ولی با این وجود در این کشور هزینه های تحصیل و زندگی بالا می باشد. ولی از جمله مزیت های کشور استرالیا به انگلیسی زبان بودن این کشور و وجود کالج زبان در استرالیا و برگزاری دوره زبان در استرالیا می توان اشاره نمود. این کشور کالج ها و موسسات زیادی جهت یادگیری زبان انگلیسی دارد که امکان یادگیری این زبان در یک کشور انگلیسی زبان را به افراد می دهد. در این مقاله سعی گردید به بررسی کالج زبان در استرالیا، دوره زبان در استرالیا و شرایط اپلای در دوره های مختلف زبان از جمله کالج زبان در استرالیا پرداخته شود. ویزای آموزش زبان انگلیسی استرالیا مورد بررسی قرار گرفت و در مورد مزایا و معایب دوره زبان در استرالیا نیز صحبت گردید تا افراد به دید واضحی در این زمینه دست یابند. افرادی که جهت تحصیل زبان قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند می توانند از این مقاله بهره برده و سوالات خود را با مشاورین مجرب مجموعه MIE مطرح نموده و از مشاوره های رایگان مشاورین مجرب مجموعه بهره مند شوند.

 


ثبت پرسش
مشاوره رایگان