تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش

بدون نظر

بسیاری از عاشقان موسیقی رویای تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش را در سر داشته و همواره به دنبال راهی هستند تا بتوانند به رویای خود دست یابند اما از چگونگی تحقیق این رویا اطلاع ندارند. در این مقاله قصد داریم تا مواردی همچون دانشگاه موسیقی وین اتریش، شرایط ورود به دانشگاه موسیقی اتریش، هزینه های تحصیل و زندگی برای دانشجویان رشته موسیقی در اتریش، بورسیه های تحصیل و... که در خصوص تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش به شما کمک می کنند را مورد تحلیل و بررسی دقیق و علمی قرار دهیم. موسسه مشاوره ای MIE این مقاله را با هدف آشنایی شما با تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش نگارش نموده است و امیدواریم که در این خصوص یاری گر شما باشیم. چنانچه قصد اقدام برای تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش را داشته باشید و یا سوالی در خصوص دارید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد تحصیل در دانشگاه اتریش


 

تحصیل در دانشگاه اتریش 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش

تاریخچه موسیقی در اتریش

تقریباً می توان گفت که محال است که طرفدار موسیقی باشید و اثری از موسیقی دانان بزرگ اتریش همچون موتزارت، شوبرت، ماهلر، کرایسلر و سایر اسطوره های موسیقی اتریش را نشنیده باشید. اواخر قرن 18 و قرن 19 میلادی نقطه عطف موسیقی دنیا با ظهور استعدادهای برتر موسیقی در این کشور بوده است و این پیشرفت به حدی بوده که حتی موسیقی دان بزرگی همچون بتهوون نیز در برای پیشرفت به این کشور آمد. در واقع موسیقی اتریش تاثیر شگرفی بر موسیقی کلاسیک دنیا داشته است و رد پای آن در آثار برجسته هنری به جای مانده از گذشته وجود دارد. البته شروع این تغییرات را می توان از سال 1808 و اعلان تاسیس یک کنسرواتور در وین دانست که به تدریج گسترش یافت و این کنسرواتور در سال 1817 بنیان گذاری شد و در طی مراحل مختلف تاریخی و سیاسی این هنر به جایی رسید که دانش آموختگانی را تقدیم جامعه هنری نمود که آثار آنها بعد از قرن ها هنوز از طراوت و شادابی ویژه ای برخوردار است و هیچگاه کهنه و فراموش نخواهند شد.

دانشگاه موسیقی وین اتریش

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین که از دیرباز با نام های آکادمی موسیقی وین یا مدرسه عالی موسیقی وین شناخته می شد یک دانشگاه دولتی در کشور اتریش است که در شهر زیبای وین واقع شده است. بسیاری از بزرگان هنر دنیا این دانشگاه را بزرگترین دانشگاه موسیقی دنیا و بزرگترین دانشگاه هنر در اتریش می نامند که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های تخصصی موسیقی محسوب می شد و به تدریج هنرهای نمایشی نیز به آن افزوده شد. این دانشگاه که در سال 1817 و تحت عنوان کنسرواتوار بنیان گذاری شد و طی دو قرن هدف اصلی خود که پیشرفت هنر بوده است را به نحو احسنت اجرا نمود و در نهایت از سال 1998 با نام کنونی مشغول به فعالیت شد. دانشجویان مستعد از سراسر دنیا رویای تحصیل در این دانشگاه را دارند و هر ساله متقاضیان متعددی برای ورود به این دانشگاه با هم رقابت می کنند تا بتوانند شرایط ورود به این دانشگاه که به صورت مجزا بررسی می گردد را فراهم نموده و وارد این دانشگاه شوند.

اقامت هنرمندان در اتریش

این مقاله را از دست ندهید: ویزای هنرمندان اتریش

در این مقاله ما تمام راه های اخذ ویزای هنرمندان اتریش را به شما خواهیم آموخت.

شرایط ورود به دانشگاه موسیقی وین اتریش

دانشجویانی که تمایل به تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش را دارند، اولویت انتخاب دانشگاهشان دانشگاه موسیقی وین است که بهترین دانشگاه دنیا در این زمینه می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در وین را دارند باید توجه داشته باشند که تحصیل در این دانشگاه به زبان آلمانی می باشد و متقاضی باید بتواند سطح خوبی از زبان را با توجه به مقطع تحصیلی که قصد تحصیل در آن را دارد ارائه نماید. لازم به ذکر است که این دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی در رشته های مختلف موسیقی در دو ترم سپتامبر و اکتبر دانشجو می پذیرد. علاوه بر ارائه سوابق تحصیلی، شخص باید در یک آزمون ورودی شرکت کند که تاثیر بسیار زیادی در پذیرش او خواهد داشت. این آزمون گاهی به صورت آنلاین و اغلب به صورت حضوری برگزار می گردد که شخص باید بتواند در زمان مشخص شده برای مصاحبه در محل دانشگاه حضور پیدا کند. دانشجویانی که موفق به دریافت پذیرش در این دانشگاه شوند می توانند با هزینه ای کمتر از 1.000 یورو و تقریباً رایگان شروع به تحصیل نمایند و تا حدودی از تحصیل رایگان در اتریش برخوردار شود.

شرایط تحصیل در این دانشگاه نیز به گونه ای است که دانشجویان می توانند در آلات تخصصی موسیقی آموزش ببینند و در آن متخصص شوند. شرایط آموزشی به گونه ای است که به ازای حدود هر 5 دانشجو 1 استاد سطح بالا در نظر گرفته شده است و قطعاً این موضوع می تواند به پیشرفت هنرآموز کمک بسیار زیادی داشته باشد. البته در این دانشگاه علاوه بر موسیقی، سایر هنرهای نمایشی نیز آموزش داده می شود اما از گذشته تا کنون این دانشگاه با رشته موسیقی خود مشهور بوده است.

دیگر دانشگاه های موسیقی اتریش و شرایط آنها

تا به اینجای کار در خصوص بهترین دانشگاه موسیقی دنیا صحبت کردیم اما خوب است تا در خصوص دیگر دانشگاه های موسیقی اتریش و شرایط آنها برای ورود دانشجویان را نیز بررسی نماییم. البته همانطور که گفته شد کشور اتریش بهشت دوستداران موسیقی است و قطعاً با توجه به شرایط دانشگاه موسیقی وین و محدودیت هایی که دارد همه نمی توانند وارد این دانشگاه شوند و دانشگاه های معتبر دولتی و خصوصی دیگری نیز وجود دارند که خدمات بسیار خوبی به دانشجویان بومی و بین المللی ارائه نمایند که دانشگاه های شهر گراتس و سالزبورگ از دیگر دانشگاه های موسیقی اتریش هستند که مورد استقبال دانشجویان می باشند. برخی از بهترین دانشگاه های موسیقی اتریش را طبق بررسی انجام شده در جدولی قرار دادیم که در ذیل این مطلب مشاهده می فرمایید.

 

ردیف

نام دانشگاه

نام دانشگاه به زبان آلمانی

شهر

نوع دانشگاه

1

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین

Universität für Musik und darstellende Kunst Wien

وین

دولتی

2

دانشگاه آنتوان بروکنر

Anton Bruckner Privatuniversität

لینز

خصوصی

3

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی گراتس

Universität für Musik und darstellende Kunst Graz

گراتس

دولتی

4

دانشگاه موتزارت یوم سالزبورگ

Universität Mozarteum Salzburg

سالزبورگ

دولتی

هزینه تحصیل موسیقی در اتریش

هزینه های تحصیل در اتریش در رشته موسیقی از نکات مهمی است که ذهن دانشجویان علاقمند به تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش را به خود مشغول می کند. همانطور که اشاره شد امکان تحصیل رایگان موسیقی در اتریش برای دانشجویانی که به زبان آلمانی تسلط کافی را دارند و آزمون ورودی دانشگاه ها را پشت سر می گذارند وجود خواهد داشت و پذیرفته شدگان به هزینه ای کمتر از 1.000 یورو می توانند در دانشگاه های دولتی اتریش تحصیل نمایند. البته در این بین برخی دانشگاه های خصوصی نیز در اتریش وجود دارند که بسته به امکاناتی که در اختیار دانشجویان قرار می دهند هزینه های متفاوتی حدود 5 الی 25 هزار یورو دریافت می نمایند. توجه داشته باشید که ممکن است دانشگاه های خصوصی دوره های ویژه ای نیز برای فرد در نظر بگیرند که منجر به افزایش هزینه های دانشجو به حدود 35.000 یورو در سال خواهد شد.

بورسیه تحصیلی موسیقی اتریش

همانطور که تا به اینجای کار در خصوص تحصیل در رشته موسیقی اتریش گفته شد، شرایط ویژه ای برای تحصیل دانشجویان مستعد موسیقی و هنر در این کشور در نظر گرفته شده است که از جمله مهم ترین آنها امکان تحصیل رایگان برای دانشجویانی است که به زبان آلمانی تسلط دارند. این موضوع خود می تواند فشار مالی زیادی را از دانشجو برداشته و ذهنش را بر روی آموزش متمرکز کند اما علاوه بر این موضوع دانشجویان بین المللی در این کشور هزینه هایی برای زندگی پیش رو خواهند داشت که باید بتوانند از عهده آن بر آیند. بسیاری از دانشگاه های موسیقی اتریش به دانشجویان برتر تحصیلی که رتبه های خوبی را در طی سال کسب کرده باشند بورسیه و فاندهای خوبی ارائه می دهند تا به وسیله آن هزینه های تحصیل و زندگی خود را پوشش دهند و نگرانی بابت این موضوع نداشته باشند. از این رو بورسیه تحصیلی اتریش در رشته موسیقی از دیگر مزایای این دانشگاه ها محسوب می شود. البته با این وجود دانشجویان برای سال اول بهتر است هزینه های زندگی خود را به همراه داشته باشند تا با هزینه های پیش بینی نشده دیگری مواجه نشوند.

معرفی مدارس موسیقی در اتریش

اگرچه شاید در بسیاری از کشورها فراگیری موسیقی امری است که تا قبل از ورود به دانشگاه به دانش آموزان در مدارس تدریس نمی شود و تنها راه یادگیری آن استفاده از اساتید خصوصی و پرداخت هزینه بابت آموزشی است که می بینند اما یادگیری موسیقی در اتریش از مدارس آغاز می گردد. پس با توجه به این موضوع دانش آموزان می توانند در دوران تحصیل خود در کنار دروس اصلی، دروس مرتبط با آموزش موسیقی را به صورت علمی و عملی فرا گیرند. یکی از مدارس بین المللی که بستر آموزش موسیقی را به بهترین نحو برای دانشجویان فراهم آورده است مدرسه Amadeus می باشد که سرآمد بسیاری از مدارس اتریش و یا حتی اروپا به شمار می آید. در این مدرسه و بسیاری دیگر از مدارس خصوصی این کشور موسیقی به صورت آوازی و ابزاری به دانش آموزان آموخته می شود و دانش آموزان قبل از ورود به دانشگاه ساز تخصصی خود را خواهند داشت که می تواند به آنها در ادامه مسیر آموزش کمک بسیاری داشته باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی اتریش

افرادی که قصد تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش را دارند باید بتوانند پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مد نظر خود اقدامات صحیحی برای ویزای داشته باشند تا با موفقیت بتوانند در کشور مقصد حضور پیدا کنند. به طور کلی برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش مدارک باید بر اساس آنچه که اداره مهاجرت اعلام می کند ارائه گردد و البته نحوه چیدمان و ارائه پرونده نیز بسیار مهم است. توجه داشته باشید که شرایط سنی برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش محدودیت ندارد و شخص با داشتن نامه پذیرش تحصیلی، نامه تمکن مالی مناسب و سایر مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا امکان دریافت ویزا خواهد داشت. این مطلب توسط تیم مشاوره ای MIE نوشته شده است و هرگونه کپی برداری از آن شرعاً حرام بوده و قابل پیگرد قانونی می باشد. به طور کلی می توان موارد زیر را به عنوان اصلی ترین مواردی که برای دریافت ویزای تحصیلی اتریش مورد نیاز است نام برد.

  • مدارک هویتی متقاضی
  • سوابق کامل تحصیلی
  • سوابق کاری موکل
  • مدرک زبان معتبر
  • نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه
  • نامه تمکن مالی
  • انگیزه نامه قوی
  • توصیه نامه از اساتید گذشته

اگر علاقه مند به تحصیل بازیگری در اتریش هستید میتوانید با مطالعه مقاله زیر اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنید

تحصیل بازیگری در اتریش

شرایط اقامت و تابعیت پس از تحصیل موسیقی در اتریش

یکی از اهدافی که دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش به دنبال آن خواهند بود کسب اقامت و تابعیت پس از تحصیل موسیقی در اتریش است. دانشجویان در صورتی که بتوانند سال های تحصیل خود را پشت سر گذاشته و مدرک تحصیلی خود را دریافت نمایند و پس از آن در محیط کار پیدا کرده و بیمه و مالیات پرداخت کنند می توانند درخواست اقامت دائم و یا حتی پاسپورت اتریش را ارائه نمایند. همانطور که می دانید این پاسپورت از نظر اعتبار در سطح بسیار بالایی قرار دارد و دارندگان این پاسپورت می توانند در کل اروپا زندگی کنند و یا بدون دریافت ویزا به کشورهای مختلفی مسافرت داشته باشند. البته افراد برای دریافت پاسپورت باید زبان آلمانی بدانند و در آزمون معادلسازی قبول شوند که با توجه به الزام داشتن مدرک زبان برای تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش اغلب عزیزان در این خصوص کار سختی نخواهند داشت.

مزایا و معایب تحصیل در رشته موسیقی در اتریش

تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش نیز می تواند با مزایا و معایبی همراه باشد که در این قسمت سعی میکنیم به برخی از موارد مهم آن بپردازیم. البته همانطور که می دانید مزایا و معایبی که ارائه می شود ممکن است برای افراد مختلف تفاوت هایی داشته باشد و به طور کلی این موضوع سلیقه ای است. به طور کلی می توان گفت که تحصیل در بهترین دانشگاه موسیقی زیر نظر بهترین اساتید و امکانات به صورت رایگان یکی از بزرگترین مزایای تحصیل در رشته موسیقی در اتریش به شمار می رود. علاوه بر این همانطور که می دانید محدودیت سنی برای تحصیل در این کشور وجود ندارد و دانشجویان بین المللی دارای گپ تحصیلی می توانند در این کشور ادامه تحصیل دهند و در بهترین شهر دنیا زندگی کنند. اما یکی از معایب و دشواری های تحصیل در رشته موسیقی در اتریش را می توان یادگیری زبان آلمانی دانست و شاید بتوان گفت هزینه های زندگی در این کشور برای برخی افراد نسبتاً بالا باشد. ضمن اینکه دانشجویان رشته موسیقی می دانند که شرایط کاریابی برای رشته تحصیلیشان قدری دشوارتر از رشته های فنی و مهندسی می باشد.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول در مورد تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش

آیا تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش به صورت رایگان امکان پذیر است؟

بله، دانشجویانی که بتوانند سطح زبان آلمانی خوبی ارائه کنند و در آزمون ورودی دانشگاه های اتریش پذیرفته شوند شانس تحصیل رایگان در این کشور را خواهند داشت.

آیا دانشجویانی که برای تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش اقدام می کنند اجازه بردن همراه دارند؟

بله، دانشجویان می توانند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به همراه خود به اتریش ببرند.

برای پذیرش مقطع لیسانس در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش داشتن مدرک تحصیلی دیپلم کافی است؟

خیر، متقاضی باید علاوه بر مدرک دیپلم 12 ساله، مدرک زبان معتبر نیز ارائه نماید و باید در مصاحبه ورودی دانشگاه شرکت نموده و قبول شوند.

آیا دانشجویان رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش اجازه کار دانشجویی دارند؟

بله، دانشجویان بسته به مقطع تحصیلی خود ساعات خاصی در هفته می توانند به کار دانشجویی مشغول شده و کسب درآمد کنند.

سخن پایانی درباره تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش

در این مقاله تلاش کردیم تا تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش را به صورت کامل مورد تحلیل و بررسی دقیق و علمی قرار دهیم و در این خصوص موارد مهمی همچون شرایط تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش، هزینه های تحصیل، مدارک مورد نیاز برای پذیرش و ویزا، امکان دریافت اقامت و تابعیت و ... را بررسی نمودیم. با توجه به این موضوعات دریافتیم که تحصیل موسیقی در دانشگاه های اتریش به زبان آلمانی و رایگان می باشد و دانشجو با قبولی در مصاحبه ورودی می تواند وارد دانشگاه این کشور شود. این مقاله با هدف یادگیری موضوعات مختلف در باب تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش توسط تیم تحقیقاتی موسسه مشاوره ای MIE تهیه شده است تا راهنمای شما باشد. در صورتی که سوالی در خصوص تحصیل در رشته موسیقی در دانشگاه های اتریش یا سایر موضوعات مهاجرتی داشته باشید می توانید از مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه استفاده نموده و یا سوال خود را در قسمت دیدگاه ها یادداشت نموده و پاسخ خود را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان