تحصیل در رشته سینما در اتریش

بدون نظر

از دیرباز علاقه به سینما در بین جوامع مختلف بسیار رایج بوده و جوانان کشور ما هم از این قاعده مستثنا نیستند. اما برای دستیابی به یک حرفه تنها علاقه کافی نیست بلکه داشتن تحصیلات مرتبط باعث موفقیت می‌شود. امروزه  تحصیل در رشته سینما در اتریش متقاضیان زیادی دارد و علاقه مندان به این رشته می توانند در دانشگاه های اتریش مشغول به  تحصیل شوند. موسسه مشاوره MIE در این نوشتار به تحصیل سینما در اتریش پرداخته است. مادامی‌ که به تحصیل در سینما در اتریش علاقه‌مند هستید می‌توانید با موسسه مشاوره MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید و سؤالات خود را بپرسید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

تحصیل در رشته سینما در اتریش

شرایط عمومی تحصیل سینما در اتریش

اتریش یکی از کشورهای است که همیشه پذیرای جشنواره‌ های سینمایی است چراکه این صنعت از اهمیت بالایی در اتریش برخوردار است. تماشاگران زیادی از اقصی نقاط دنیا برای شرکت در جشنواره فیلم وین به این کشور می‌آیند، که جمعیت بالغ‌ بر 75 هزار نفر را تشکیل می‌دهند. همین امور سبب شده متقاضیان زیادی درخواست تحصیل در رشته سینما در اتریش را داشته باشند و به نحوی در این جشنواره‌ های هرساله شرکت کنند. بدون شک ورود به رشته سینما مستلزم مستعد بودن درخواست‌ کننده است تا حدی که دانشگاه‌ ها برای ورود متقاضی به این رشته بجای آزمونی مبنی بر آزمون ورودی می‌بایست بسته به رشته زیر مجموعه سینما نمونه کاری را ارائه دهد و در صورت مورد تأیید بودن آن اثر شرایط برای ورود به دانشگاه در رشته سینما در اتریش فراهم می‌ شود.

مدارک پذیرش رشته سینما اتریش

زیر مجموعه رشته سینما شامل رشته های متنوعی می شوند که پذیرفته شدن و تحصیل درهر کدام از آنها ممکن است مدارک مختلفی را طلب کنند. مدارکی که برای ورود به رشته سینما به طور معمول مورد نیاز است شامل مواردی است که در اینجا لیست شده اند:

  • ارسال نمونه کار و اثر(بسته به رشته مورد درخواست)
  • مدرک تحصیلی دوره دبیرستان همراه با ترجمه به زبان آلمانی یا انگلیسی
  • مدرک زبان آلمانی C1
  • گواهی که ثابت کند امکان ورود به دانشگاه دولتی برای متقاضی در کشور خود فراهم بوده است
  • دو قطعه عکس
  • گواهی اثبات تمکن مالی جهت پرداخت هزینه زندگی و تحصیل در اتریش

 

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

این مقاله را از دست ندهید: مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل 

در این مقاله ما تمام راه های مهاجرت به این کشور شگفت انگیز را به شما خواهیم آموخت.

بهترین دانشگاه های سینما اتریش

اهمیت بالای صنعت سینما در اتریش سبب شده دانشگاه‌هایی به‌ عنوان دانشگاه برتر درزمینه تحصیل رشته سینما در اتریش شناخته شوند. در ادامه به معرفی این دانشگاه‌ها می‌پردازیم:

دانشگاه وین (vienna university):

دانشکده سینما و تئاتر با عنوان یکی از 15 دانشکده فعال در این دانشگاه هرساله به پذیرش دانشجویان بااستعداد می‌پردازد. دانشجویان می‌توانند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های مربوط به سینما و تحصیل بازیگری در اتریش در این دانشگاه مشغول به تحصیل شدند.

آکادمی فیلم وین:

آکادمی فیلم وین در سال 1925 در وین تأسیس‌ شده است. این موسسه تحت عنوان یک مرکز تخصصی دانشگاهی شناخته می‌شود. دانشجویان این مرکز در سه نیمسال ابتدای تحصیل خود در مقطع کارشناسی دروس عمومی را مطالعه می‌کنند و سپس استعدادیابی شده و در حوزه‌ ای که استعداد دارند به تحصیل مشغول می‌شوند.

هزینه تحصیل سینما در اتریش

شهریه تحصیل در یک دانشگاه دولتی در اتریش حدود 747 یورو تعیین‌ شده است. مادامی‌ که متقاضی در یک دانشگاه خصوصی در اتریش پذیرفته شود ملزم به پرداخت شهریه‌ ای برابر با 30000 یورو برای یک سال تحصیلی خواهد شد. رشته سینما از رشته‌ های پرهزینه به‌ حساب می‌آید زیرا ضبط فیلم و فعالیت‌ های از این قبیل به طبع نیازمند فضا و تجهیزاتی خاص هستند بنابراین برای تحصیل در رشته سینما در اتریش دانشجو می‌بایست استودیو و دوربین فیلم‌ برداری داشته باشد. برای اجاره یک استودیو بسته به مجهز بودن به وسایل فیلم‌ برداری و یا به‌ تنهایی هزینه‌ ای حدود 80 تا 425 یورو به ازای هر ساعت نیاز است.

مزایا و معایب تحصیل سینما در اتریش

تحصیل در رشته سینما در اتریش دارای مزایایی است که در این بخش به آنها می‌پردازیم. از آنجایی است که اتریش به‌عنوان مهد هنرهای نمایشی شناخته می‌شود تحصیل در رشته سینما از کیفیت و اعتبار بالایی برخوردار است و از مزایای دیگر تحصیل این رشته می‌ توان به استعدادیابی و بررسی اثرها قبل از پذیرش دانشجو اشاره کرد؛ چراکه دانشجویان به‌ طور کاملاً حرفه‌ای در این رشته پذیرفته می‌شوند و ادامه تحصیل می‌دهند. از مزایای دیگر تحصیل در اتریش هزینه تحصیل به‌ صرفه در مقابل کیفیت آموزش بالاست. با وجود مزایای زیادی که تحصیل در رشته سینما در اتریش به ارمغان می‌آورد معایبی را هم می‌توان برشمرد. برای مثال تحصیل در مقطع لیسانس کاملاً به زبان آلمانی است و سالانه تعداد محدودی دانشجو از کشورهای غیر اتحادیه اروپا در دانشگاه‌های اتریش پذیرش می‌شوند.

بازار کار پس از تحصیل سینما در اتریش

با توجه به اینکه اشتغال به‌ کار در اتریش بسیار سهل‌ تر از کشورهای دیگر است و این کشور در زمینه سهولت کار رتبه 29 را در جهان دارد. مخصوصاً برای رشته سینما این موضوع پررنگ‌ تر است چراکه هرساله فستیوال‌ های سینمایی در اتریش برگزار می‌شود و این امر سبب می‌شود شغل‌های مرتبط با سینما بیشتر موردنیاز واقع شود. کسانی که تحصیل در رشته سینما در اتریش را به‌ پایان برده‌ اند در این فرصت‌ها می‌توانند هنر خود را به نمایش بگذارند و مورد توجه کارفرمایانی که به‌ منظور شرکت در این جشنواره‌ها به اتریش می‌آیند مانند کارگردانان و نویسندگان سینمایی مختلفی قرار بگیرند و وارد بازار کار درزمینه تحصیل خود شوند.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در رشته سینما در اتریش هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سوالات متداول در باب تحصیل در رشته سینما در اتریش

✅بهترین دانشگاه های تحصیل در رشته سینما در اتریش کدامند؟

دانشگاه وین، آکادمی فیلم وین

✅برای تحصیل در رشته سینما در اتریش آیا آزمون ورودی برگزار می شود؟

خیر، تنها ارسال نمونه کار جهت ارزیابی و استعدادیابی الزامی است.

✅هزینه اجاره استودیو در تحصیل در رشته سینما در اتریش چقدر است؟

برای اجاره یک استودیو بسته به مجهز بودن به وسایل فیلم براری و یا به تنهایی هزینه ای حدود 80 تا 425 یورو به ازای هر ساعت نیاز است.

✅آیا برای تحصیل در رشته سینما در اتریش تسلط به زبان آلمانی الزامی است؟

بله، از آنجایی که تدریس در مقطع لیسانس در اتریش به زبان آلمانی است تسلط به زبان آلمانی برای ورود به دانشگاه در این مقطع الزامی است.

سخن پایانی درباره تحصیل در رشته سینما در اتریش

اتریش به‌عنوان محل برگزاری جشنواره‌های سینمایی باعث شده این رشته در کشور پررونق شود و افراد زیادی برای تحصیل در رشته سینما در اتریش متقاضی شوند. امکان کار پس از تحصیل، شهریه مقرون به‌صرفه و آموزش باکیفیت از مزایای تحصیل در رشته سینما در اتریش به‌حساب می‌آیند که ما در این نوشتار به آنها پرداختیم. از نمونه معایبی که می‌توان برای تحصیل در رشته سینما در اتریش برشمرد، اینکه تسلط به زبان آلمانی از الزامات تحصیل و کار در این کشور است و در دیگر اینکه سال تعداد کمی دانشجو از کشورهای غیر اتحادیه اروپا پذیرفته می‌شوند. مادامی‌که دارای استعداد در رشته سینما هستید و می‌خواهید در اتریش ادامه تحصیل دهید؛ می‌توانید با موسسه مشاوره  MIE تماس تلفنی برقرار کنید و از مشاوره رایگان استفاده کنید و سؤالات و ابهامات خود را هم رفع کنید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
مشاوره رایگان