تخصص دندانپزشکی در کانادا

2 نظر

ادامه تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه های بسیار معتبر پزشکی کشور کانادا، هر سال دارای متقاضیان بسیار زیادی از سراسر جهان می باشد. دانشگاه های موجود در کشور کانادا ارائه دهنده بهترین و با کیفیت ترین خدمات تحصیلی و آموزشی به دانشجویان رشته های مختلف از جمله دانشجویان پزشکی می باشند، لذا ما در این مقاله سعی داریم تا تخصص دندانپزشکی در کانادا را مورد بحث و بررسی علمی قرار دهیم. اعطای پذیرش به دانشجویان دوره تخصص دندانپزشکی در کشور کانادا دارای شرایط و ضوابطی می باشد که متقاضیان قبل از اقدام به اخذ پذیرش باید از آنها اطلاع و آگاهی کامل داشته باشند. کشور کانادا یک کشور کاملا رویایی و ایده آل جهت ادامه تحصیل در رشته پولساز و بسیار پر درآمد دندان‌پزشکی و دستیابی به تخصص در این زمینه به منظور تضمین آینده شغلی خود در تمامی کشورهای جهان با دریافت بسیار معتبر این رشته از دانشگاه های کانادا است. در صورتی که شما متقاضیان عزیز تمایل به ادامه تحصیل تخصص دندانپزشکی در کانادا را دارید می توانید جهت دریافت اطلاعات مربوط به اخذ پذیرش و یا مهاجرت تحصیلی به این کشور از مشاوره تلفنی رایگان مؤسسه مشاوره ای MIE بهره مند شوید.

مباحثی که در این نوشتار بررسی می‌گردد:

تماس با ما

تخصص دندانپزشکی در کانادا

شرایط تخصص دندان‌پزشکی در کانادا

اخذ پذیرش برای گذراندن دوره های تخصص دندانپزشکی در کانادا، فرایندی پیچیده می باشد. یکی از الزامات اصلی این پروسه، معادل سازی مدرک تحصیلی پایه و سپس دریافت تاییدیه از سازمان ملی ارزیابی دندانپزشکی با نام اختصاری NDEB می باشد. پس از انجام این کار، دانشجویان باید در آزمونی تحت عنوان the assessment of fundamental knowledge که آزمونی دو مرحله ای می باشد شرکت نمایند. این آزمون هر سال تنها یک بار برگزار می گردد و آن دسته از متقاضیان تخصص پزشکی در کانادا که موفق به اخذ امتیاز لازم نمی شوند تنها یک بار دیگه حق شرکت در این آزمون در سال های بعد را دارند. تمامی بخش های مقاله موجود توسط متخصصان و کارشناسان حرفه ای در زمینه مهاجرت فعال در موسسه مشاوره ای MIE نوشته و تنظیم شده اند و هرگونه کپی برداری از آنها بدون ذکر منبع، شرعا" و قانونا" حرام بوده و می‌تواند پیگرد قانونی به دنبال داشته باشد. در مرحله اول دانشجویان باید موفق به کسب امتیاز 75 شوند تا بتوانند وارد مرحله دوم آزمون شوند. در صورت موفقیت در آزمون، دانشجو وارد دوره دو سال تخصص پزشکی می شود.

تحصیل پزشکی در کانادا

این مقاله را از دست ندهید: تحصیل پزشکی در کانادا

در این مقاله ما به بررسی تحصیل پزشکی در کانادا خواهیم پرداخت.

تخصص‌های رشته دندان‌پزشکی در کانادا

دوره تخصص دندانپزشکی در کانادا دارای نه زیر مجموعه تخصصی مختلف می باشد که همگی آنها زیر نظر انجمن دندانپزشکی کشور کانادا با نام اختصاری CDAC ارائه گردیده و مورد بررسی و بازبینی قرار گرفته اند. این نه تخصص شامل موارد موجود در زیر می گردند :

 • دوره تخصصی دندانپزشکی کودکان
 • دوره تخصصی ارتودنسی و ارتوپدی فک و صورت
 • دوره تخصصی جراحی فک و دهان
 • دوره تخصصی درمان ریشه
 • دوره تخصصی پاتولوژی دهان
 • دوره تخصصی پرواز دندان
 • دوره تخصصی بهداشت عمومی دندان
 • دوره تخصصی لثه درمانی
 • دوره تخصصی رادیولوژی فک و دهان

پس از اتمام دوره تخصص دندانپزشکی در کانادا، زمانی فرد به عنوان یک متخصص شناخته می شود که دو الی شش سال در یکی از کلینیک ها و یا بیمارستان ها موفق به گذراندن دوره بالینی شده باشد.

دانشگاه های رشته دندان‌پزشکی کانادا

همانگونه که می دانیم کشور کانادا دارای بهترین دانشگاه ها با رنکینگ های جهان می سطح بالا می باشد. انتخاب دانشگاه مناسب می تواند تاثیر بسزایی بر آینده شغلی فرد داشته باشد، لذا علاقه مندان به تخصص دندانپزشکی در کانادا باید در این زمینه به دقت عمل نمایند و بهترین دانشگاه را جهت ادامه تحصیل خود انتخاب نمایند. در میان دانشگاه های موجود در این کشور برای تحصیل در دوره تخصص دندانپزشکی، می توان به دانشگاه بریتیش کلمبیا اشاره نمود که در رتبه یک دانشگاه های کانادا قرار دارد و دومین دانشگاه؛ دانشگاه تورنتو می باشد که یکی از بهترین دانشگاه های کشور کانادا جهت گذراندن دوره های دندانپزشکی است. در جدول زیر بهترین دانشگاه ها برای تحصیل تخصص دندانپزشکی در کانادا و رتبه آنها در کشور کانادا نشان داده شده اند:

رتبه

نام دانشگاه

1

دانشگاه British Columbia

2

دانشگاه Toronto

3

دانشگاه Alberta

4

دانشگاه McGill

5

دانشگاه Manitoba

6

دانشگاه Montreal

7

دانشگاه Western

8

دانشگاه Laval

  هزینه تحصیل در تخصص دندانپزشکی در کانادا

در ارتباط با هزینه های تحصیل در کشور کانادا، باید گفت که میزان شهریه و هزینه تحصیل در این کشور همانند سایر کشورها با توجه به رشته و و مقطع تحصیلی انتخابی متغیر می باشد. آن دسته از دانشجویان بین المللی علاقه مند به تحصیل تخصص دندانپزشکی در کانادا باید شهریه ای حدود 40 الی 100 هزار دلار کانادا را برای ادامه تحصیل در این دوره در نظر داشته باشند. همانگونه که مشاهده می نمایید تحصیل تخصص دندانپزشکی در کشور کاندا چندان ارزان نمی باشد و در واقع میزان شهریه تحصیل در این دوره برای دانشجویان بین المللی دو برابر میزان شهریه مشخص شده برای دانشجویان داخلی می باشد. برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی کانادا جهت اخذ پذیرش اثبات تمکن مالی از ضروریات می باشد. در جدول زیر میزان شهریه برخی از دانشگاه ها در رشته دندانپزشکی بر اساس دلار کانادا نشان داده شده است:

دانشگاه

هزینه سالانه

University of Toronto

90,000

University of mcgill

50,118

universitiy of Alberta

42,348

British Columbia University

86,654

تحصیل دندان‌پزشکی در کانادا و دریافت ویزا

علاقه مندان به گذراندن دوره تخصص دندانپزشکی در کانادا در صورت داشتن مدرک کارشناسی علوم پایه و معادل سازی آن می توانند جهت اخذ پذیرش برای گذراندن دوره تخصص دندانپزشکی در یکی از گرایشات ذکر شده از دانشگاه های پزشکی کانادا اقدام نمایند. این دانشجویان با موفقیت در آزمون، می توانند جهت دریافت ویزای تحصیلی و دانشجویی کشور کانادا اقدام نمایند. متقاضیان گذراندن دوره تخصص دندانپزشکی در کانادا باید حتما سن و گپ تحصیلی را مورد توجه قرار دهند زیرا هر دو مورد نظر آفیسر صدور ویزا را تحت تاثیر قرار داده و عوامل مهمی در صدور ویزای دانشجویی کانادا می باشند. کشور کانادا در صدور ویزای دانشجویی گپ تحصیلی بیش از دو سال را قبول ندارد. از جمله مدارکی که دانشجویان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا باید به سفارت این کشور تحویل دهند، عبارتند از :

 • پاسپورت دارای مدت اعتبار کافی
 • نامه قبولی در آزمون و پذیرش دانشگاه
 • اثبات تمکن مالی از طریق ارائه مستندات
 • عکس با فرمت عکس گذرنامه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • انگیزه نامه قوی
 • مدرک زبان انگلیسی معتبر

تمامی مدارک باید به صورت رسمی و به زبان انگلیسی ترجمه شوند.

کار پس از تحصیل در رشته دندان‌پزشکی در کانادا

این کشور در زمینه اشتغال به کار ضمن تحصیل در کانادا و همچنین اشتغال به کار پس از تحصیل در کانادا شرایط مناسبی را برای دانشجویان از جمله دانشجویان تخصص پزشکی در کانادا فراهم نموده است. موقعیت های شغلی بسیاری برای دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور مهاجرپذیر وجود دارد. بر اساس قوانین حاکم در کشور کانادا، افرادی که حداقل مدت زمان دو سال در یکی از دانشگاه های کشور کانادا تحصیل نموده باشند، پس از فراغت از تحصیل به مدت زمان دوره تحصیلی خود می توانند در این کشور باقی مانده و به کاریابی و یافتن شغل مرتبط با رشته خود بپردازند. دانشجویان در حال گذراندن دوره تخصص دندانپزشکی در کانادا، پس از به پایان رساندن دوره خود مدت سه سال می توانند در کشور کانادا باقی بمانند و به جستجوی کار بپردازند. در صورتی که دانشجوی تخصص دندانپزشکی در کانادا موفق به یافتن کار شد، ویزای کاری این کشور را دریافت نموده و از طریق ویزای کاری موفق به دریافت اقامت دائم کانادا و در نهایت پاسپورت معتبر و تابعیت کشور کانادا می شود. نرخ بیکاری که عاملی موثر بر کاریابی در کشور کانادا است نیز بر روی نمودار زیر قابل مشاهده است :

هزینه زندگی دانشجویی در کانادا

علاوه بر میزان هزینه مشخص شده برای گذراندن دوره تخصص دندانپزشکی در کانادا، دانشجویان باید میزان هزینه زندگی در کانادا را نیز مورد توجه قرار دهند. میزان هزینه های زندگی در هر یک از استانها و شهرهای کانادا متفاوت از دیگری می باشد. در اصل بخش عمده ای از هزینه های مربوط به یک زندگی دانشجویی مربوط به هزینه اسکان و اقامت فرد می باشد. از دیگر هزینه ها می توان به هزینه حمل و نقل، خوردو خوراک، پوشاک و غیره اشاره نمود. هر یک از دانشجویان در حال تحصیل در شهرهای مختلف کشور کانادا، با توجه به سبک زندگی خود، ماهیانه دارای هزینه ای حدود 1000 الی 1600 دلار در ماه هستند. دو استان کبک و استان نیوفاندلند در لیست ارزان ترین استان های کشور کانادا قرار دارند، در حالی که استان انتاریو و استان بریتیش کلمبیا در لیست گرانترین استان های این کشور قرار دارند. در جدول زیر هزینه های زندگی در استان های مختلف کشور کانادا جهت مقایسه ارائه گردیده اند :

نام استان

هزینه

محل اقامت

هزینه غذا

هزینه

حمل و نقل

هزینه متفرقه

مجموع دلار

استان

 آلبرتا

481

282

73

338

1174

استان

انتاریو

600

270

86

290

1246

استان

 کبک

423

272

42

318

1055

استان

 بریتیش کلمبیا

871

279

108

342

1600

نیوفاندلند

 استان

495

269

69

234

1067

استان نیوبرانزویک

458

245

71

237

1011

استان

نوا اسکوشیا

500

245

68

247

1060

استان مانیتوبا 

495

253

100

307

1155

استان ساسکاچوان

560

259

83

311

121

درآمد دندان‌پزشکی در کانادا

 همانگونه که بیان نمودیم رشته تخصص دندانپزشکی در کانادا یکی از پولسازترین رشته ها می باشد و دارای متقاضیان بسیار زیادی است. این رشته همیشه در لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا قرار دارد. دندانپزشکان در کشور کانادا دارای حداقل درامد 59 هزار دلار و حداکثر درآمد 209 هزار دلار می باشند. رشته دندانپزشکی اگرچه در لیست ده شغل بسیار پردرآمد در کشور کانادا قرار ندارد، اما میزان درآمد این شغل بیش از متوسط درآمد در کشور کانادا است. حداقل درامد سالانه در کشور کانادا 30200 دلار در سال و میانگین درآمد حدود 120 هزار دلار کانادا در سال است. در صورت تمایل به بررسی شرایط خود برای مهاجرت به سایر کشورها و کسب اطلاعات در ارتباط با اقامت و تابعیت کشورهای مختلف جهان، پیشنهاد می نماییم تا محصول راهنمای گام به گام اخذ اقامت را تهیه و مشاهده نمایید و با دیدی باز و اطلاعات کافی در ارتباط با مهاجرت خود تصمیمات صحیح را اتخاذ نمایید.

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب تخصص دندانپزشکی در کانادا هستید، اینجا کلیک کنید ➡️

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون مهاجرت به سایر کشورهای جهان می توانید از پکیج راهنمای گام به گام اخذ اقامت که تدریس جناب استاد ملک پور است استفاده نموده و در حد یک وکیل مهاجرت، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

بنر گام به گام اخذ اقامت


سؤالات متداول

بهترین دانشگاه جهت تحصیل تخصص دندانپزشکی در کانادا کدام است؟

دانشگاه بریتیش کلمبیا با رتبه یک در کانادا بهترین دانشگاه جهت تحصیل تخصص دندانپزشکی در کانادا می باشد.

آیا دوره تخصص دندانپزشکی در کانادا دارای آزمون ورودی می باشد؟

بله دوره تخصص دندانپزشکی در کانادا دارای آزمون ورودی دو مرحله ای می باشد که سالی یک بار برگزار می شود.

میزان هزینه تحصیل دندانپزشکی در کشور کانادا چقدر است؟

میزان شهریه تحصیل دندانپزشکی در کشور کانادا بین 40 الی 100 هزار دلار متغیر است.

میزان درآمد دندانپزشکان در کشور کانادا چقدر است؟

دندانپزشکان در کشور کانادا دارای حداقل درامد 59 هزار دلار و حداکثر درآمد 209 هزار دلار می باشند.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش نمودیم تا بصورت جامع و کامل تخصص دندانپزشکی در کانادا را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. همانگونه که بیان نمودیم امکان گذراندن این دوره در بهترین دانشگاه های پزشکی کشور کانادا که در این مقاله در قالب جدول نشان داده شدند، وجود دارد. برای تحصیل تخصص دندانپزشکی در کانادا دانشجویان باید مدرک علوم پایه خود را معادل سازی نموده و در یک آزمون دو مرحله ای که تنها سالی یک بار در کشور کانادا برگزار می گردد، شرکت نمایند. همچنین در این مقاله مشخص نمودیم که شهریه تحصیل دندانپزشکی در کشور کانادا در سطح بالایی قرار دارد، اما به همان اندازه میزان درامد دندانپزشکان نیز در کانادا در سطح بالایی بوده و یکی از رشته های پولساز در سراسر جهان است. جهت کشب اطلاعات بیشتر و بررسی شرایط خود در زمینه تخصص دندانپزشکی در کانادا برای مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب با موسسه مشاوره ای MIE ارتباط برقرار نمایید و جهت دریافت پاسخ سوالات احتمالی خود از جانب مشاورین حرفه ای این موسسه، سوالات خود را در باکس مشخص شده در زیر همین متن مطرح نمایید.

 

امتیاز 5 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مینا نوید زاده
سلام‌ من دندانپزشک هستم میخواستم از روش کاری کانادا رو برای مهاجرت انتخاب کنم میشه راهنماییم کنید چطوری میتونیم با کمک شما این کشور مهاجرت کنیم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل نمایید.
بردیا پورعلی
با سلام من میخواستم بپرسم که راحت ترین کشوری که من می تونم برای تخصص دندانپزشکی اقدام کنم کجاست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر المان مقصد خوبی برای دندانپزشکان می باشد.
مشاوره رایگان