اقامت دائم کانادا

13 بهمن 1401 بدون نظر

در این مقاله تلاش کرده ایم تا بصورت علمی و جامع به بررسی شرایط اخذ اقامت دائم کانادا و راههای آن بپردازیم. همچنین به پرسش های فراوانی نظیر پرسش هایی برای معرفی راههای دریافت ویزا کانادا و این امر به وجود می آید، چگونه اقامت دائم کانادا بگیریم؟ شرایط گرفتن اقامت دائم در کانادا گونه است؟ راه های اخذ اقامت دائم کانادا کدامند؟ مراحل اقامت دائم کانادا چیست؟ مدت زمان گرفتن اقامت دائم کانادا چقدر است؟ ارزان ترین روش اقامت دائم کانادا چه راهی است؟ امتیاز های اقامت دائم کانادا چیست؟ و... کشور کانادا به دلایلی نظیر سطح زندگی بالا، داشتن امتیازات اجتماعی شهروندی و پذیرش پناهجو با تعداد زیاد در زمره کشور های پرطرفدار برای مهاجرت تبدیل شده است. بیشتر جمعیت کانادا متشکل از شهروندان دیگر کشورهاست. در این میان، ایرانیان بسیاری نیز هر ساله برای مهاجرت این کشور را انتخاب می نمایند. چنانچه بعد از خواندن این مقاله باز هم پرسش هایی در این زمینه داشته باشید، می توانید به قسمت دیدگاه ها مراجعه کرده و سوالاتتان را ثبت نمایید تا سریعا به آن پاسخ داده شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر است در گوگل کلمه ملک پور را جستجو کنید و جزئیات مورد نیازتان را که در قالب نوشته و فایل های صوتی و تصویری می باشند، پیدا کنید. اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، به منظور کسب اطلاعات بیشتر حتما با موسسه MIE ارتباط برقرار کرده و از مشاوره تلفنی بهره مند شوید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد 3 روش عالی اقامت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد 3 روش عالی اقامت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد 3 روش عالی اقامت کانادا

 

راه های اقامت دائم کانادا در 30 ثانیه

تماس با ما

اقامت دائم کانادا

شرایط عمومی مهاجرت به کانادا

برای بررسی معرفی راههای دریافت ویزا و مهاجرت به کانادا باید به این نکنه اشاره کنیم که کانادا کشوری است در شمال قاره آمریکای شمالی. لقب بزرگترین کشور دنیا بعد از روسیه را به یدک می کشد. پایتخت کانادا اتاوا نام دارد. در اکثر شهرهای کانادا ناظر زمستان های سردی هستیم؛ ولی شهرهای بزرگی همچون ونکوور اقلیم معتدل تری دارد. همانطور که آگاه هستید کانادا کشوری می باشد بهرمند از وضعیت اقتصادی مناسب، نظام زندگی هوشمند و کیفیت نظام آموزشی قدرتمند. به همین خاطر با استقبال زیاد از افرادی که به هر طریقی قصد مهاجرت و اخذ سکونت دائم این کشور را دارند مواجه شده است. جالب است بدانید جمعیت این کشور نسبت به مساحت آن، بسیار کمتر و از بسترهای پیشرفته صنعتی برخوردار است؛ لذا در زمره کشورهایی به شمار می‌آید که نرخ مهاجرت پذیری خیلی بالایی دارد. کانادا با بیش از 80 طرح مهاجرتی- اقامتی، با استقبال گرم پذیرای افراد مهاجر است و از ادغام آنها در جمعیت کانادا پشتیبانی خواهد کرد. از این گذشته، خوب است آگاهی داشته باشید که دولت کانادا برای مدیریت انبوه مهاجران از یک سامانه امتیاز بندی استفاده می کند و به آنان بر اساس یک دستگاه ویژه امتیازبندی جواز داخل شدن به کانادا و اخذ اقامت این کشور را می دهد که در این خصوص بیشتر توضیح خواهیم داد.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد روش های اقامت کانادا

 

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کار

از معرفی راههای دریافت ویزا کانادا و روش های مهاجرت به کانادا، گرفتن اقامت دائم این کشور مهاجرت از طریق کاری می باشد. متقاضیان مهاجرت به کانادا به راحتی می توانند شغل پیدا کنند؛ زیرا بازار کار در کانادا به طور مداوم در حال در حال رونق و گسترش است. همچنين به دلیل نرخ اشتغال بالا و کم بودن نیروی کار عزیمت به کانادا از روش کاری بسیار مقرون به صرفه است. فرد داوطلب مهاجرت به کانادا از طریق کاری بایستی مهارت و مدارک کافی را داشته باشد. به روش های مختلفی می توان بصورت کاری به کانادا مهاجرت کرد که مهم ترین این روش ها اسکیلد ورکر Skilled worker یا express entry می باشد که دارای دو مرحله است.

با تهیه محصول زیر می توانید شخصاً نسبت به اخذ ویزای کار در کشورهای مطرح اروپایی، کانادا و استرالیا اقدام نمایید و اطلاعات کاملی در باب کاریابی در خارج از کشور، نحوه ارسال رزومه کاری و اخذ پیشنهاد کاری بدست آورید.

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد راههای اقامت دائم کانادا در کمتر از پنج دقیقه

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد راههای اقامت دائم کانادا در کمتر از پنج دقیقه

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد راههای اقامت دائم کانادا در کمتر از پنج دقیقه

دریافت اقامت دائم کانادا از طریق سیستم امتیاز بندی اکسپرس اینتری یا نیروی متخصص فدرال

در پروسه اسکیل ورکر کانادا یا اکسپرس اینتری در مرحله اول فرد متقاضی بایستی از کل 100 امتیاز مورد نظر 67 امتیاز را کسب کند. عواملی چون تحصیلات، سن، رزومه کاری مرتبط با مدرک تحصیلی و داشتن مدرک زبان شخص در کسب این امتیاز ها بسیار مؤثر می باشند. چنان چه متقاضی امتیاز های اولیه مورد نظر را بدست بیاورد که اغلب این اتفاق رخ می دهد، به مرحله دوم راه می یابد. در مرحله دوم سقف امتیاز 1200 امتیاز است و در این مرحله فرد باید بین 440 تا 470 امتیاز کسب کند تا واجدالشرایط اخذ اقامت کاری کانادا گردد.

در باب معرفی راههای دریافت ویزا کانادا باید به مدت زمان اخذ اقامت کاری کانادا دقت کنید چرا که ممکن است بین 6 تا 18 ماه و حتی بیشتر طول بکشد اما ارزان ترین روش اخذ اقامت کانادا همین روش است. ویزای کاری همچنین دارای مزیتی نسبت به سایر روش ها می باشد و آن این است که متقاضی از همان ابتدای ورود کارت اقامت دائم یا PR را در دست دارد این در حالی است که در اکثر راه های اخذ اقامت کانادا از ابتدا اقامت دائم کانادا را از ابتدا دریافت نخواهید کرد. بهتر است بدانید در سال 2021 نرخ بیکاری کانادا کمتر از 8 درصد می باشد که نرخ مناسبی است. در این لحظه توجه شما عزیزان را به نمودار نرخ بیکاری کانادا در سالیان گذشته جلب می نماییم:

نرخ بیکاری کانادا

 

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق تحصیل

تحصیل نیز یکی دیگر از روش های اخذ اقامت دائم کاناد و معرفی راههای دریافت ویزا کانادا است. اما باید در نظر داشته باشید که به طور کلی صرف تحصیل در هر یک از دانشگاه های این کشور شما را مستقیما به اقامت دائم نمیرساند؛ متقاضیانی که روش تحصیل را برای مهاجرت به کانادا بر می‌گزینند، بعد از تحصیل می توانند از راه هایی همچون سرمایه گذاری و کار در کانادا برای اخذ اقامت دائم خود اقدام نمایند.

 • ادامه تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف مدارس، لیسانس، فوق لیسانس و دكتری در كانادا از طریق گرفتن ویزای تحصیلی این كشور امکان پذیر است.
 • بسیاری از مدارس شبانه روزی در كشور كانادا پذیرنده دانش آموزان جهانی هستند كه مخارج سالانه این آموزشگاه ها ١٥ تا٥٠ هزار دلار كانادا خواهد بود.
 • در دانشگاه های كانادا در مقطع لیسانس ارائه سند دیپلم و کارنامه زبان با نمره ۶۰ تافل یا آیلتس معادل ضروری می‌باشد. تحصیل در این مقطع 3 الی 4 سال زمان خواهد برد.
 • تحصیل در كانادا در مقطع فوق لیسانس به گواهینامه لیسانس و ریزنمرات همچنین مدرك زبان آیلتس 6.5 یا تافل معادل نیاز دارد. مدت زمان تحصیل در این مقطع بستگی به رشته تحصیلی بین 1 الی 1.5 سال زمان بر است.
 • تحصیل در كانادا در مقطع دکترا نیاز به سوپروایزر دارد كه با متقاضی از پیش یک interview انجام داده و خواهان اند که در یك طرح علمی همیاری نمایند.برای قبولی در مقطع دكتری كانادا داشتن رزومه علمی، مقاله های معتبر جهانی و مدرك زبانی آیتلس7 نیاز خواهد بود. علاقمندان به این مقطع در کالج های کانادا با یادگیری و انجام دادن پروژه های علمی پژوهشی درآمدی به دست می‌آورند که می‌توانند بخشی از مخارج زندگی خویش را فراهم سازند.

نکات مهم در خصوص تحصیل در کانادا

 • نداشتن گپ تحصیلی برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا بسیار حائز اهمیت است.
 • هزینه های تحصیل در کانادا بسته به پایه تحصیلی، دانشگاه و رشته تحصیلی مختلف خواهد بود که تقریبا 15 الی 40 هزار دلار كانادا حدس زده شده است.
 • اخذ بورسیه تحصیلی در کانادا نیز امکان پذیر است. همچنین دانشجویان در كنار تحصیل می توانند به صورت پاره وقت سرگرم به كار شوند و قسمتی از هزینه های تحصیل خود را جبران نمایند.
 • مخارج تحصیل در كانادا نسبت به سایر كشورهای انگلیسی زبان مانند استرالیا و انگلستان کمتر می باشد.
 • دانشجویان بین‌المللی می توانند پس از پایان تحصیلاتشان با توجه به سال های تحصیل در كانادا و به مدت زمان معینی در این كشور سکونت داشته و به دنبال كار مناسب بگردند و اگر شغلی سازگار با رشته تحصیلی پیدا نمودند، اقامت تحصیلی خود را به اقامت كاری تغییر دهند و پس از سه سال پرداخت مالیات، كار و زندگی در این کشور با رجوع کردن به اداره مهاجرت كانادا موفق به دریافت کارت اقامت دائم کانادا شوند.
 • اگر در ایالات، دانشگاه ها، مقاطع و در رشته های به خصوصی، که توسط دولت کانادا مشخص شده اند، تحصیل بنمایید؛ همین تحصیل به خودی خود وسیله ساز اخذ اقامت دائم کانادا برای شما عزیزان می‌شود.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش هایی که می توانید به اقامت دائم کانادا برسید، سرمایه گذاری در این کشور است. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد از جمله: راه اندازی استارتاپ، کارآفرینی، خرید ملک و.... البته این نکته را مد نظر داشته باشید که تمام این روش ها به گرفتن اقامت دائم کانادا منتهی نمی شوند. در ادامه توضیحات بیشتری در این خصوص خدمت شما عزیزان ارائه شده است:

اقامت دائم کانادا از طریق ویزای نوآفرینی

اگر ایده خاصی دارید که می تواند یک ایده استارتاپی باشد می توانید از طریق ویزای نوآفرینی یا اصطلاحا start-up visa برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایید. در این روش فرد بدون احتیاج به سرمایه گذاری و استخدام نیروی کار کانادایی می تواند با کمک شرکت های به خصوص شروع به راه اندازی یک کسب و کار نماید. این روش مزیت ویژه ای دارد و آن دریافت وام برای راه اندازی و شروع کارتان است. برای این کار بایستی یک برنامه تجاری یا بیزینس پِلْن مناسبی داشته باشید. این طرح باید جدید و به روز باشد و شباهتی با سایر طرح های تجاری در کانادا (یا ایالتی که قصد راه اندازی یک کسب و کار نوپا دارید) نداشته باشد. هزینه این روش حداقل 50 تا 100 هزار دلار می باشد. از مزایای این روش اخذ اقامت دائم برای تمام اعضای خانواده می باشد. سن متناسب با این روش از 32 یا 33 سال تا 54 و 55 سال تا حداکثر 60 سال می باشد. برای روش استارت آپ احتیاجی به داشتن مدارک زبان سطح بالا نیست و آیلتس سطح 4 یا 5 کافی می باشد. در بحث مدرک تحصیلی افراد با داشتن دیپلم یا لیسانس نیز می توانند از این روش برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. شایان ذکر است که در روش ویزای نوآفرینی فوراً و از همان ابتدا می توان اقامت دائم را دریافت نمود.

اقامت دائم کانادا از طریق کارآفرینی

اگر صاحب سرمایه هستید، می توانید با راه اندازی یک کسب و کار (نه الزاما نوآورانه) اقامت دائم کانادا را بدست آورید. در این روش شما باید حداقل 1 یا 2 نفر از شهروندان کانادا را به واسطه کسب و کاری که ایجاد کرده اید، استخدام کنید. میانگین سرمایه مورد نیاز برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کارآفرینی بسته به نوع ایالتی که قصد دارید در آنجا یک business راه اندازی کنید بین 100 تا 600 هزار دلار کانادا می باشد. برای ایجاد یک بیزینس مناسب در کانادا باید وضعیت سرمایه گذاری در ایالت های این کشور را به طور جداگانه مورد مطالعه قرار دهید و یک طرح تجاری مناسب داشته باشید. اگر فرد دارای وضعیت مناسب برای این کار باشد، از طریق ویزایی دو ساله به کانادا ورود می کند، سپس فعالیت و سرمایه گذاری خود را شروع کرده، چند شهروند کانادایی را استخدام می کند. چنان چه روند کار خوب پیش رود و سرمایه گذاری شما سود آور باشد، بعد از 2 سال می توانید تقاضای اقامت دائم بدهید.

اقامت دائم کانادا از طریق خرید ملک

در حال حاضر خرید ملک یا خانه در کانادا فقط سود و منفعت شخصی را برای فرد سرمایه گذار در پی دارد و هیچ گاه به اقامت کانادا به صورت دائمی منجر نمی گردد.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج

از روش های دریافت کردن اقامت دائم کانادا، ازدواج کردن با شهروندان یا مقیمان دائم این کشور، می باشد. بهتر است بدانید اگر ثابت شود که به صورت فرمالیته و غیر واقعی با شهروندان کانادایی ازدواج کنید، جرائمی همچون جزای نقدی و ممانعت همیشگی برای ورود به کشور کانادا را در پِی خواهد داشت. مدارکی که بایستی برای این کار ارائه دهید به شرح زیر می باشد:

 • داشتن گواهی تمکن مالی که بتوان ثابت کند توانایی پرداخت هزینه‌های زندگی با همسر را دارید.
 • اسنادی که نشان دهد 2 سال (کمتر یا بیشتر) با فرد مورد نظر آشنایی دارید. اسنادی نظیر عکس دوران نامزدی یا عکس های خانوادگی و....
 • داشتن سن حداقل 18 سال برای هر یک از طرفین ازدواج
 • فرد باید اثبات کند که حداقل یک سال با شهروند کانادایی مورد نظر زندگی کرده و یا این که ثابت کند که در تمام امورات زندگی با همسرش همکاری می نماید.

اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا از طریق تولد فرزند

از راه های مناسب دریافت اقامت دائم کانادا، تولد یا به دنیا آوردن فرزند می باشد. کانادا بر خلاف غالب کشورهای اروپایی به والدین خارجی ای که فرزند خود را در خاک این کشور به دنیا بیاورند، اقامت اعطا می کند. کودک به دنیا آمده نیز در مدت زمان کوتاهی می تواند پاس کانادایی بگیرد.

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق پناهندگی

به فردی که در کشور خودش به دلایل متعدد از جمله سیاسی، اعتقادی، اجتماعی، تمایلات جنسی خاص و... از لحاظ جانی و مالی امنیت نداشته باشد، پناهجو یا پناهنده گفته می شود. شخصی که بخواهد در کانادا پناهنده شود، باید مامور پرونده و همچنین دادگاه را مُجاب کند که شرایط برگشت به کشور خود را ندارد و جانش در خطر است. مهاجرت از روش پناهندگی در کانادا در بیشتر زمان ها با ناکامی همراه است؛ به دلیل روشن نبودن آینده و سختی راه و نیز موانع خطرناک، اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق به هیچ عنوان توصیه نمی گردد. بهتر است بدانید که بیشتر درخواست های پناهندگی توسط دولت فدرال کانادا پذیرفته نمی شوند به همین علت پناهندگی راه مناسبی برای اخذ اقامت دائم این کشور نیست. موسسه ملک پور نیز هیچ گاه این روش پر خطر و غیر قابل اطمینان را توصیه نمی کند و در این مورد هم هیچ کمک و مشاوره ای ارائه نمی کند. بهتر است که افراد با کارشناسان موضوع مهاجرت صحبت کرده و حتی‌الامکان روش های قانونی که مطمئن تر هستند را برای برای این کار برگزینند.

اخذ اقامت دائم کانادا برای هنرمندان و افراد فوق موفق

ورزشکاران و هنرمندانی که هدایا و مدال های با ارزشی در تورنومنت های جهانی کسب کنند هم می توانند از طریق «ویزای خود اشتغالی کانادا» اقامت موقت را دریافت کرده و بعد از گذشت مدت زمان معلوم و طی روندی معین و مراحل مشخص اقامت دائم کانادا را کسب کنند. ویزای خود اشتغالی به سه نوع ویزای خوداشتغالی ورزشی، فرهنگی و کشاورزی دسته بندی می شود که افراد باید با شغل متناسب و با آن نوع ویزا کار خود را آغاز کنند.

برای مثال فردی که از طریق ویزای خوداشتغالی فرهنگی اقدام می کند باید در شغلی که به فرهنگ و هنر مربوط است فعالیت خود را در کانادا آغاز کند و یا در ویزای خود اشتغالی کشاورزی فرد باید یک مزرعه خریداری نماید و در آن مشغول به کار شود. همچنین مجسمه سازان، نویسندگان، کارگردانان و سایر هنرمندان می توانند از طریق ویزای خود اشتغالی فرهنگی برای دریافت تابعیت دائم اقدام کنند.

 ورزشکارانی که افتخار آفرینی کرده و جوایز معتبری در مسابقات با سطح بین المللی بالایی دریافت کرده اند، می توانند از طریق ویزای خود اشتغالی ورزشی اقدام کنند که بعد از دریافت اقامت دائم کانادا می توانند در مشاغل مرتبط با این نوع ویزا از جمله مربی گری، تأسیس باشگاه ورزشی به فعالیت مشغول شوند. همچنین این کار باید با رشته تخصصی ورزشی آن ها منطبق باشد.

ویزاهای خود اشتغالی کانادا دارای شرایطی هستند که در زیر به آن ها اشاره می شود:

 • فرد بایستی حداقل 35 امتیاز از جداول امتیازی را دریافت نماید
 • متقاضی باید در 5 سال گذشته حداقل 2 سال رزومه فعالیت مرتبط با آن نوع ویزا خود اشتغالی را که می خواهد دریافت نماید را داشته باشد
 • همچنین حداقل داشتن 100 هزار دلار (تمکن مالی) برای او ضروری است.
 • بعلاوه فرد می بایست از لحاض جسمی و روانی سالم بوده و در پرونده وی هیچ تخلفی دیده نشده باشد.

هزینه های اخذ اقامت دائم کانادا

یکی از شرایط اقامت کانادا پرداخت هزینه ها است. هزینه های اخذ اقامت دائم کانادا وابسته به روش مهاجرتی است که برای این امر بر می‌گزینید. یقینا اخذ اقامت دائم کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار و سرمایه گذاری مخارج بیشتری از اخذ اقامت دائم از روش های تحصیل، کار، ازدواج و… نیاز دارد. از شرایط اقامت و تحصیل در کانادا می‌توان به هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویی اشاره نمود که بسته به نوع دانشگاه، نوع رشته، نوع مقطع و ایالتی که در آن قصد تحصیل دارید متغیر خواهد بود. با توجه به وضعیت اقامت همیشگی در کانادا از روش های تجاری و سرمایه گذاری، هزینه های دولتی از جمله هزینه پردازش و حقوق اقامت دائم اگر به غیر از شما، همسر یا فرزند نیز همراهتان است، هزینه های درخواست شده باهم پرداخت می‌شوند.

هزینه های زندگی در کانادا

 از فاکتورهای مهمی که در بحث مهاجرت و دریافت اقامت دائم کانادا و سایر کشورها باید به آن توجه داشت، هزینه های زندگی است. طبعا هزینه های زندگی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد از جمله لایف استایل تان، ایالت و شهری که در آن زندگی می کنید و.... اما اگر بخواهیم به صورت میانگین آماری را خدمت شما عرض کنیم این گونه است که مخارج زندگی فرد مجرد در کانادا بدون محاسبه اجاره مسکن، سالیانه 15000دلار کانادا می باشد.

مدارک لازم برای اقامت دائم کانادا

شاید برای شما اطلاع از مدارک لازم برای اقامت دائم کانادا نیز حائز اهمیت باشد؛ در این باره باید بدانید که مدارک مورد نیاز بر حسب روش اقامتی که قصد اقدام بر اساس آن را دارید متفاوت است. بعنوان مثال اگر می خواهید از روش تحصیلی اقدام کنید، طبعا باید مدارک مرتبط با رزومه تحصیلی خود را ارائه نمایید؛ اگر از روش کاری قصد اخذ اقامت دائم کانادا را دارید، رزومه کاری شما از جمله مهمترین مدارک مورد نیاز است و اگر قصد اخذ اقامت دائم کانادا از طریق سرمایه گذاری را دارید، رزومه تجاری و سابقه مدیریتی شما مهمترین مدارک برای ارائه به سفارت است؛ اما به هر حال در هر کدام از این روش ها یک سری مدارک مشترک برای ارائه به سفارت وجود دارد که به شرح ذیل است:

 • پاسپورت
 • انگشت نگاری و بایومتریک
 • گواهی پلیس و عدم سوء پیشینه
 • معاینات پزشکی
 • اثبات وجوه و تمکن مالی
 • مدرک زبان مورد نیاز (بسته به هر نوع ویزا و روش اقامتی نمره زبانی که باید ارائه دهید متفاوت است)
 • آخرین مدرک دانشگاهی و آکادمیک
 • شناسنامه (در صورت اعلام فرزندان وابسته الزامی است)
 • گواهی ازدواج (الزامی است اگر وضعیت تأهل خود را "متاهل" اعلام کرده اید)
 • گواهی طلاق و قرارداد جدایی قانونی (الزامی است اگر وضعیت تاهل خود را "مطلقه" اعلام کرده باشید)
 • گواهی فوت (الزامی است اگر وضعیت تأهل خود را "بیوه" اعلام کرده اید )
 • گواهی فرزندخواندگی (مورد نیاز هنگامی که یک کودک وابسته به عنوان "فرزندخوانده" ذکر شده است)

مزایای اقامت دائم کانادا

در این قسمت قصد داریم تا به مزایایی که اخذ اقامت دائم در کشور کانادا دارد بپردازیم.  

 • نرخ پایین جرم و جنایت
 • عدم تبعیض نژادی
 • کشوری در حال پیشرفت با اقتصاد قدرتمند
 • متعادل بودن سیاست های بین المللی دولت فدرال کانادا
 • بالا بودن کیفیت نظام آموزش و پرورش
 • خدمات درمانی و اجتماعی با کیفیت خوب
 • نزدیکی و همسایگی با ایالات متحده آمریکا
 • طبیعت متنوع
 • بازار کار مناسب
 • با داشتن پاس کانادایی سفر به بیشتر کشورهای جهان برای شما بدون ویزا خواهد شد و...

شرایط اخذ شهروندی و تابعیت کانادا

روش اخذ فوری اقامت کانادا چیست؟ راه های متعددی برای این کار وجود دارد که برای شما عزیزان توضیح داده شد. در کل متقاضیانی که از راه های متفاوت مایل اند اقامت دائم کانادا را اخذ کنند، حدودا 3 تا 5 سال می توانند به این مهم دست یابند و بعد از گرفتن کارت اقامت دائم یا PR CARD به آفیس مهاجرت کانادا بروید و تقاضای خود را که دریافت گذرنامه کانادا است را ثبت نمایید. البته روش های اکسپرس اینتری و ویزای نوآوری در همان ابتدا به شما اقامت دائم اعطا می شود لکن در روش کارآفرینی نیازمند طِی کردن زمانی حدود 3 سال یا کمتر برای اخذ اقامت دائم هستید. بهتر است بدانید افرادی که از طریق تحصیلی وارد کشور کانادا می شوند، نمی توانستند به سرعت اقامت دائم را دریافت کنند. ولی با تصویب قوانین جدیدی که وضع شده است، از روش تحصیلی هم می توان از این مزیت بهره مند شد. اگر فرد در حین درس خواندن بیش از 8 ماه پذیرش داشته باشد، قادر است بعد از اتمام تحصیل تا مدت معینی در خاک کانادا حضور داشته باشد و به جست و جوی کار برود. چنان چه کار مطابق با رشته تحصیلی پیدا کند، می تواند اقامت از طریق کاری را کسب کند و بعد از 3 تا 5 سال اشتغال در کانادا و دادن مالیات به دولت، کارت اقامت دائم کانادا را دریافت کند. سپس بعد از اخذ کارت اقامت دائم یا PR می تواند می تواند شهروندی یا پاسپورت کانادا را هم بگیرد.

 

⬅️ چنانچه علاقمند به اطلاعات بیشتر درباره اقامت دائم کانادا هستید، اینجا کلیک کنید➡️


سئوالات متداول

روش های اقامت کانادا برای ایرانیان کدام اند؟

راه های دریافت اقامت کانادا برای شهروندان ایرانی شامل دسته بندی های تحصیل، سرمایه‌گذاری، ازدواج، کار، تولد و پناهندگی و... است. جهت یافتن بهترین روش، وضعیت هر کدام از این راه ها را در همین نوشتار با دقت بخوانید.

✅ کم خرج ترین راه دریافت اقامت کانادا چیست؟

راه های اقامتی در کانادا به طور جداگانه هزینه های خاص مربوط به خود را دارند ولی در کل می شود گفت کم هزینه ترین روش دریافت اقامت کانادا، اقامت کاری است.

✅ دریافت اقامت کانادا چه مدت طول خواهد کشید؟

این موضوع به راه های مختلف مهاجرت به این کشور بستگی دارد. در این مقاله مفصل تر توضیح داده شده است.

✅ برای کسب اقامت کانادا چه قدر هزینه مورد نیاز است؟

مخارج زندگی در کانادا به عوامل مختلفی وابسته است از جمله نوع زندگی کردن، تعداد اعضای خانواده و محل زندگی. اما میزان هزینه برای دو نفر از 1500 تا 2000 دلار در ماه متغیر است.

✅ مناسب ترین راه دریافت اقامت دائم کانادا چیست؟

در کل نمی توان راهی را به عنوان بهترین راه معرفی کرد چون بسته به وضعیت افراد مناسب ترین روش متغیر است ولی راه های skill worker، سرمایه گذاری، کار آفرینی، استارت آپ و اقامت از طریق تحصیل هر کدام از بهترین راه ها برای افراد محسوب می شوند.

 

سخن پایانی

در این نوشتار مباحث گرفتن اقامت دائم کانادا، وضعیت و روش های مهاجرت به کانادا و نیز چگونگی فرآیند هر یک از شیوه های دریافت گذرنامه و شهروندی کانادا توضیح داده شد. راه های اخذ اقامت دائم کانادا شامل این موارد می باشد: کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد، پناهندگی و خود اشتغالی که در خصوص راه های مورد نظر مطالبی ارائه شد. جهت کسب اطلاعات مفصل تر می توانید با موسسه ملک پور تماس بگیرید و در رابطه با تمام روش های اخذ اقامت دائم کانادا راهنمایی دریافت کنید. علاوه بر این در قسمت دیدگاه ها و نیز انجمن پرسش های مهاجرتی جهت جواب دادن به سوالات شما تدارک دیده شده است.

امتیاز 3.67 از 5 ( 2 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مشاوره رایگان