کار پس از تحصیل در کانادا

1 نظر

کار پس از تحصیل در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا، بررسی قوانین کار پس از تحصیل در کانادا، مشاغل مورد نیاز در کشور کانادا، نحوه و چگونگی کاریابی در کانادا، تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت کاری کانادا و دیگر مسائل مرتبط با کار پس از تحصیل در کانادا را دراین مقاله به صورت تخصصی به رشته تحریر در خواهیم اورد. کانادا کشوری مهاجر پذیر در قاره آمریکا می باشد که به دلیل شرایط عالی زندگی و کار و تحصیل هر ساله متقاضیان بسیاری از سراسر جهان خواهان مهاجرت به این کشور از روش های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری و... می باشند. موسسه ملک پور با سالیان دراز سابقه در امور مهاجرت می تواند شما عزیزان را در زمینه کار پس از تحصیل در کانادا و دیگر امور مهاجرت یاری نماید و در این راه همراه مطمئن شما عزیزان باشد. شما می توانید با برقراری تماس با موسسه ملک پور و همچنین با پر کردن فرم تماس بر روی سایت، مشاوره تلفنی رایگان از مشاورین مجرب دریافت کرده و شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین با تجربه موسسه در میان بگذارید تا آن ها با بررسی شرایط اولیه شما بهترین روش برای مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد دهند.

  • قوانین کار پس از تحصیل در کانادا
  • شرایط بازار کار پس از تحصیل در کانادا
  • مشاغل مورد نیاز در کانادا
  • نحوه کاریابی پس از تحصیل و معرفی مؤسسات کاریابی در کانادا
  • وضعیت اقامت و اخذ تابعیت با کار پس از تحصیل در کانادا
  • سوالات متداول راجع به کار پس از تحصیل در کانادا
  • سخن پایانی پیرامون کار پس از تحصیل در کانادا

کار پس از تحصیل در کاناداقوانین کار پس از تحصیل در کانادا

یکی از اصلی ترین روش های مهاجرت به کانادا روش تحصیل می باشد. متقاضیان به تحصیل می توانند در صورت واجد شرایط بودن برای تحصیل در مقاطع مختلف از جمله مقاطع دانشگاهی کانادا اقدام نمایند. اما باید به این نکته اشاره نمود که تنها تحصیل منجر به اخذ اقامت کشور کانادا نخواهد شد و نوع اقامت دانشجویان در مدت تحصیل موقت می باشد. با این که دانشجویان در مدت زمان تحصیل بسته به مقطع تحصیلی اجازه دارند به صورت پاره وقت مشغول به کار شوند اما این به معنای اجازه کار دائم نمی باشد و منجر به اخذ اقامت کاری نخواهد شد. دانشجویان پس از اتمام تحصیل و فارغ التحصیلی می توانند برای اقامت کاری یا Post Graduate Work Permit (PGWP) درخواست دهند. باید به این نکته توجه داشت که به صرف گذراندن دوره های تحصیلی در کانادا نمی توان برای اقامت کاری اقدام نمود و نوع دانشگاه و دوره و محل تحصیل از مواردی می باشد که بسیار حائز اهمیت است. می توان گفت که برای اخذ اقامت کاری اکثر دانشگاه های کانادا که به دانشجویان مدارک فارغ التحصیلی می دهند مورد تایید می باشند و گاهاً بعضی از کالج ها که دوره های 1 ساله یا 2 ساله را ارائه می دهند واجد شرایط می باشند. برای اخذ اقامت کاری پس از تحصیل طول دوره تحصیل دانشجو باید حداقل 8 ماه باشد و در صورتی که این دوره ها زیر 8 ماه باشد شراید اقامت کاری وجود نخواهد داشت. اگر دوره تحصیل بین 8 ماه تا دو سال باشد این امکان وجود دارد که به همان مقدار دوره تحصیل اقامت کاری را دریافت نمایید و دوره هایی که بیش از 2 سال باشند اقامت کاری به مدت 3 سال به فرد داده می شود. دانشجویان پس از اتمام دوره تحصیل حداکثر 6 ماه زمان دارند تا برای اخذ اقامت کاری پس از تحصیل در کانادا درخواست نمایند.

کار پس از تحصیل در کانادا

کار در کانادا

شرایط بازار کار پس از تحصیل در کانادا

یک از مواردی که افراد قبل از مهاجرت باید به آن توجه بسیاری داشته باشند شرایط بازار کار در کشور مربوطه می باشد. متضاضیان کار پس از تحصیل در کانادا باید به مسائلی چون نرخ بیکاری در کانادا و حقوق دریافتی در این کشور توجه بسیاری داشته باشند. زیرا با بررسی این موارد می توان متوجه این موضوع شد که آیا کشور کانادا مقصد مناسبی برای کار است یا خیر؟ در ادامه به بررسی نرخ بیکاری و میزان حقوق دریافتی در کانادا می پردازیم:

  • نرخ بیکاری

نرخ بیکاری در کشور کانادا در سال 2020 از 13/12 درصد در ماه می به 12.3 درصد کاهش یافته است. در حالی که تعدادی زیادی از مردم کانادا در میان کاهش محدودیت های ناشی از ویروس کرونا به بازار کار بازگشته اند. نرخ مشارکت نیروی کار از 61.4 درصد در ماه های قبل به 63.8 درصد رسیده است. نرخ بیکاری در کانادا در ماه ژوئن به 5/27 و به بالاترین حالت خود رسیده بود.

کار پس از تحصیل در کانادا

  • میزان حقوق مشاغل

از دیگر مواردی که دارای اهمیت بسیاری می باشد و هر فرد باید قبل از مهاجرت به کشور کانادا به بررسی آن بپردازد میزان حقوق دریافتی مشاغل در این کشور می باشد. با ببرسی میزان حقوق دریافتی می توان به این نتیجه رسید که میزان شغل مورد نظر ما در کانادا به چه مقدار می باشد و به فرد کمک می کند راحت تر تصمیم خود را برای کار در کانادا اتخاذ نماید.

 

مشاغل برتر

کمترین حقوق در سال

بیشترین حقوق در سال

پزشکان متخصص

11،700 دلار

375000 دلار

دندان پزشک

53،805 دلار

213.671 دلار

پزشک عمومی

58،015 دلار

310.054 دلار

وکلا

48.630 دلار

146.431

قضات

308.600 دلار

146.431 دلار

مدیران ارشد ساخت و ساز

75.159 دلار

141.569 دلار

مدیران ارشد امور مالی و بانک ها

77.805 دلار

129.629 دلار

مهندسین

68.100 دلار

172.200 دلار

خلبان هواپیما

35.233 دلار

146.274 دلار

 

در جدول زیر نیز بیشترین و کمترین میزان حقوق در مشاغل کم درآمد در کانادا نمایش داده شده است.

 

مشاغل کم درآمد

کمترین حالت در سال

بیشترین حالت در سال

اپراتور چرخ خیاطی

22.514 دلار

41.546 دلار

آشپزی، فست فود

20.994 دلار

26.026 دلار

صندوقدار

21.183 دلار

29.156 دلار

ظرف شور

21.286 دلار

28.540 دلار

گارسون رستوران

21.113 دلار

29.120 دلار

کارگر خدماتی

21.052 دلار

32.357 دلار

کمک آشپز

21.184 دلار

32.888 دلار

پرستار بچه و والدین

20.882 دلار

37.354 دلار

 

مشاغل مورد نیاز در کانادا

کشور کانادا از سال 2015، با توجه به کمبود نیروی کار متخصص و ماهر برنامه ای را به نام اکسپرس اینتری ارائه کرده است. در این برنامه دولت کانادا با توجه به کمبود نیروی ماهر در مشاغل مختلف بر اساس امتیاز بندی در دو مرحله افراد واجد شرایط را برای کار به کانادا دعوت می نماید. متقاضیان واجد شرایط این امکان را دارند که از بدو ورود به کانادا، اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند و به همراه خانواده خود که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد به کانادا مهاجرت نمایند. این برنامه در دو مرحله ی باشد و افراد با توجه به شرایطی چون سن، مدرک تحصیلی، سابقه کار مرتبط با رشته و مدرک زبان می توانند شانس خود را برای مهاجرت به کانادا امتحان نمایند. هر ساله دولت کانادا با ارائه لیست مشاغل مورد نیاز که در دسته بندی های جداگانه (0_A_B_)می باشد نیرو های کار ماهر را از سراسر جهان جذب می نماید. همچنین دانشجویان می توانند پس از پایان تحصیلات خود در کانادا با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز ارائه شده در کانادا و رشته تحصیلی خود وارد بازار کار در این کشور شوند. در ادامه لیست بعضی از مشاغل مورد نیاز کانادا در سال 2020 را برای شما عزیزان قرار داده ایم.

 

قانونگذار

مدیران منابع انسانی

سایر مدیران خدماتی

مدیران خرید

مامورین پلیس

مدیران ساخت و ساز

مدیریت کشاورزی

مدیریت تولید

مدیران خدمات اسکان

مدیران تجارت خرده فروشی و عمده فروشی

مدیران و مقامات ارشد دولت

مدیران ارشد : مالی، ارتباطات و سایر خدمات اجتماعی

مدیران ارشد : بهداشت، آموزش، خدمات اجتماعی و عمومی و سازمانهای گروهی و عضویتی

مدیران ارشد : تجارت، صادرات و سایر خدمات کمیته ملی

مدیران ارشد : ساخت و ساز،حمل و نقل، تولید و خدمات رفاهی

مدیران مالی

متخصصان منابع انسانی

حسابرس و حسابدار مالی

ناظر، مشاغل مربوط به پست و توزیع

افسران اداری

مدیر املاک

مامورین دادگاه و دادگستری

مشاغل مدیریت اطلاعات پزشکی

هواشناس و اقلیم شناس

هواشناس و اقلیم شناس

شیمیدان

هواشناس و اقلیم شناس

مهندس شیمی

مهندس صنعت و تولید

مهندس معدن

مندس نفت

مهندس کامپیوتر (به غیر از مهندسی نرم افزار و طراحان)

نقشه بردار زمین

معماران

 

با مراجعه به مقالات زیر می توانید اطلاعات تکمیلی در خصوص لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و اسکیل ورکر کانادا را به دست آورید.

نحوه کاریابی پس از تحصیل و معرفی مؤسسات کاریابی در کانادا

متقاضیان کار پس از تحصیل در کانادا می توانند با ارسال رزومه و مدارک خود برای مؤسسات کاریابی در کشور کانادا، با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز ارائه شده توسط این کشور شانس خود را برای ورود به بازار کار امتحان نمایند. دانشجویان با انجام مصاحبه در صورتی که بتوانند از سمت یک کارفرما و یا یک شرکت معتبر به کار دعوت شوند می توانند اقامت خود را به اقامت کاری تبدیل نمایند.این مقاله توسط موسسه ملک پور جمع آوری شده است و هر گونه استفاده از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً خلاف مقررات می باشد. متقاضیان می توانند برای ورود به بازار کار مدارک خود را به مؤسسات کاریابی که در کشور کانادا موجود می باشند ارسال نمایند. در ادامه نام تعدای از مؤسسات کاریابی در کشور کانادا را برای شما عزیزان قرار داده ایم:

 

Construction,Oil and Gas

Matrix General Job Application

Skilled Trades Recruiter

Recruitment Consultant - Office Support Division

Consultant

Executive Recruitment Specialist, Talent & Business Development

کار پس از تحصیل در کانادا

کاریابی در کانادا

شما عزیزان می توانید با تهیه محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور، اطلاعات کاملی در خصوص کاریابی و کار در خارج از کشور به دست آورید.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

وضعیت اقامت و اخذ تابعیت با کار پس از تحصیل در کانادا

همانطور که در متن مقاله هم ذکر شد، تحصیل در هیچ کشوری منتج به اخذ اقامت دائم نخواهد شد. در همه کشور ها دانشجویان بین المللی در حین تحصیل اجازه کار نیمه وقت دارند و می توانند در حین تحصیل به کار های نیمه وقت و دانشجویی مشغول باشند. کشور کانادا نیز برای دانشجویان بین المللی این امکان را فراهم کرده است که علاوه بر کار در حین تحصیل، پس از اتمام دوره تحصیل نیز امکان ماندن داشته باشند تا بتوانند از طریق کار، اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کنند. کشور کانادا اجازه حضور پس از اتمام تحصیل را به اندازه مدت زمان تحصیل به دانشجو می دهد که حداکثر این زمان 3 سال می باشد. دانشجویانی که قصد اخذ اقامت دائم دارند باید از طریق سیستم اسکیل ورکر برای ورود به بازار کار اقدام کنند و به دلیل داشتن تجربه تحصیل در کانادا شانس بسیار زیادی برای گرفتن اقامت کاری در کانادا دارند. افرادی که به مدت 3 سال در کانادا مشغول به کار باشند می توانند برای اقامت دائم (pr) درخواست دهند و پس از 5 سال نیز برای تابعیت و اخذ پاسپورت اقدام کنند.

 

کار پس از تحصیل در کانادا

اقامت کانادا


سوالات متداول راجع به کار پس از تحصیل در کانادا

✅ آیا دانشجویان ایران امکان کار پس از تحصیل در کانادا را خواهند داشت؟

بله؛ با توجه به تحصیلات دانشجو که در کشور کانادا بوده این امکان وجود دارد که آن ها پس از اتمام تحصیل، وارد بازار کار شوند.

✅ آیا پس از اتمام تحصیلات، امکان اخذ اقامت دائم کانادا وجود دارد؟

بله؛ دانشجویان پس از فارغ التحصیلی در صورتی که بتوانند وارد بازار کار کانادا شوند این امکان را دارند اقامت خود را از اقامت تحصیلی به اقامت کاری تبدیل نمایند.

✅ آیا دانشجویانی که در کانادا فارغ التحصیل شده اند این امکان را دارند که در برنامه اسکیل ورکر شرکت نمایند؟

بله افرادی که در دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل شده اند این امکان را دارند و از شانس بیشتری نیز برخوردار خواهند بود.

✅ طول دوره برای کار پس از تحصیل حداقل چند ماه می باشد؟

دانشجویان برای ورود به بازار کار و اخذ اقامت کاری باید حداقل در برنامه های تحصیلی بیشتر از 8 ماه شرکت کرده باشند.


_____________سخن پایانی پیرامون کار پس از تحصیل در کانادا_____________

کار پس از تحصیل در کانادا، مشاغل مورد نیاز، مؤسسات کاریابی در کانادا، تبدیل ویزای تحصیلی به اقامت کاری کانادا و مواردی درگیر که با کار پس از تحصیل در کانادا مربوط بودند را در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار دادیم. هر ساله افراد بسیاری خواهان مهاجرت از طریق برنامه های تحصیلی و کاری به کشور کانادا می باشند. مهم ترین برنامه مهاجرت کاری به کانادا برنامه اکسپرس اینتری می باشد. کار پس از تحصیل در کانادا برای دانشجویان فارغ التحصیل در این کشور به چند شکل امکان پذیر است که همان گونه که در مطالب بالا ذکر شد می توانند در صورتی که در دوره های بیشتر از 8 ماه تحصیل نموده باشند به کار در کانادا بپردازند و برنامه دیگر اخذ اقامت کاری ورود به برنامه اکسپرس اینتری می باشد. موسسه ملک پور با چندین سال سابقه در امر مهاجرت می تواند شما عزیزان را در خصوص شرایط کار پس از تحصیل در کانادا یاری نماید و در این راه همراه شما عزیزان باشد. شما می توانید با برقراری تماس با موسسه و یا پر کردن فرم تماس، به صورت رایگان شرایط مهاجرتی خود را با مشاورین با تجربه ما در میان بگذارید و مشاوره تلفنی رایگان دریافت کنید. در صورت وجود هر گونه سوال یا پیشنهاد می توانید در بخش "ثبت پرسش" مطرح نمایید تا در اولین فرصت به آن ها پاسخ داده شود.

امتیاز 5 از 5 ( 15 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
meti
سلام. خسته نباشید. من با همسرم در کانادا هستم. دانشجو هستم و سال اول رشته مدیریت. می تونم در دوره دانشجویی برای پیدا کردن کار دائم تلاش کنم و اگر پیدا کردم ویزای تحصیلی رو به کاری تغییر بدم؟ بدون اینکه درسم رو تموم کرده باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی این امکان برای شما فراهم است البته بهتر است که شما یک نفرتان کار بکند و نفر دوم تحصیل که یک مدرک کانادایی هم داشته باشید. موفق باشید.
مشاوره رایگان