مقایسه گلدن ویزای اسپانیا و پرتغال- شرایط اخذ و هزینه ها

5 نظر

برای مقایسه گلدن ویزای اسپانیا و پرتغال می توان بیان داشت که، هر دو کشور از کشور های خوب در منطقه اروپا می باشد که قدرت پاسپورت آنها بالاست و هر دو عضو اتحادیه اروپا می باشند، سیاست های کشور پرتغال تغییرات زیادی در سال های گذشته داشته که این امر باعث شده اخذ گلدن ویزای این کشور زمان بر شده و با چالش های زیادی مواجه گردد و به عبارتی دیگر برای بسیاری از افراد امکان پذیر نمی باشد. از این رو اخذ گلدن ویزای اسپانیا روش معقول تری می باشد و سرعت اخذ آن نیز بالاتر است. حداقل سرمایه لازم برای اخذ گلدن ویزای پرتغال 280 هزار یورو و گلدن ویزای اسپانیا 500 هزار یورو می باشد که با راهکارهایی که موسسه mie در نظر گرفته امکان اخذ آن با 350 هزار یورو نیز ممکن است. برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید با شماره های موسسه در تماس بوده تا مشاوره اولیه رایگان اخذ نمایید و یا می توانید با مطالعه این مقاله در صورت نیاز سوالات خود را در پایان مقاله مطرح کرده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن دریافت نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد گلدن ویزا اسپانیا


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

مقایسه گلدن ویزای اسپانیا و پرتغال

مقایسه گلدن ویزای اسپانیا و پرتغال

 برای مقایسه گلدن ویزای اسپانیا و پرتغال در ابتدا می توان به این موضوع اشاره کرد که هر دوی این کشورها دارای چشم اندازهای خیره کننده، تاریخ باستانی غنی و فرهنگ فراوانی هستند. اما در ادامه چند ویژگی عمده‌ که باید برای بررسی گلدن ویزای اسپانیا و پرتغال در نظر داشته باشید:

ویزای طلایی اسپانیا:

 • حداقل شرط حضور را با درخواست ویزای طلایی اسپانیا
 • امکان درخواست اقامت فرزندان بالای 18 سال در زمان دریافت ویزای طلایی اسپانیا
 • امکان درخواست اقامت برای والدین متقاضی ویزای طلایی اسپانیا
 • دریافت اجازه کار تمام وقت با درخواست ویزای طلایی اسپانیا
 • اخذ اقامت دائم پس از 5 سال با درخواست ویزای طلایی اسپانیا
 • همینطور باید به این موضوع اشاره داشت که پاسپورت اسپانیا رتبه 2 جهان را دارا می باشد و از پر قدرت ترین پاسپورت های جهان می باشد.

ویزای طلایی پرتغال:

 • حداقل شرط حضور در زمان اعطای ویزای طلایی پرتغال
 • امکان درخواست اقامت فرزندان بالای 18 سال در زمان دریافت ویزای طلایی پرتغال
 • اخذ اقامت دائم پس از 5 سال با درخواست ویزای طلایی پرتغال
 • در زمان درخواست ویزای طلایی پرتغال در ابتدا اقامت 1 ساله و در ادامه اقامت هر 2 سال تمدید می شود.
 • همینطور پاسپورت پرتغال رتبه 4 جهانی را دارا می باشد و پس از پاسپورت اسپانیا قرار گرفته است.

البته باید در نظر داشت که قوانین گلدن ویزا برای کشور پرتغال تغییر کرده است و دیگر برای خیلی از متقاضیان میسر نیست. بنابراین چنانچه درخواست گلدن ویزای پرتغال را دارید می توانید برای دریافت اطلاعات دقیق و یا مقایسه گلدن ویزای اسپانیا و پرتغال با کارشناسان موسسه ملک پور تماس گرفته و در ابتدا مشاوره تلفنی دریافت نمایید.

ویدیو موسسه MIE در مورد نکات مهم راجع به ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال


گلدن ویزای اسپانیا بهتر است یا پرتغال

برای بررسی گلدن ویزای اسپانیا و پرتغال بهتر است یا پرتغال می توان گفت هر دو گلدن ویزای اسپانیا و پرتغال دارای مزایای منحصر به فرد هستند ( البته با توجه به قوانین جدید پرتغال دیگر امکان درخواست گلدن ویزای پرتغال از طریق خرید ملک امکان پذیر نمی باشد.) انتخاب بین دو کشور بستگی به علایق و نیاز های شما دارد. از بین این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

گلدن ویزای اسپانیا:

 • شهرهای شگفت‌انگیز مانند بارسلونا و مادرید با فرهنگ غنی و طعمه‌های غذایی لذیذ.
 • این امکان را برای متقاضیان فراهم می کند که حتی افراد برای فرزندان بالای 18 سال خود نیز در خواست اقامت نمایند.
 • همینطور متقاضیان گلدن ویزای اسپانیا می توانند والدین خود را در زمان درخواست اقامت به همراه داشته باشند.
 • گلدن ویزای اسپانیا نیاز به مدرک زبان و مدرک تحصیلی ندارد.
 • پروسه انجام آن می تواند خیلی سریع باشد.
 • البته این امکان وجود دارد که افراد بتوانند با سرمایه گذاری از طریق ملک با حداقل سرمایه 350 هزار یورو نیز اقدام نمایند.
 • و در پایان می توان گفت اعتبار و قدرت پاسپورت اسپانیا بالاتر از پاسپورت پرتغال می باشد.

گلدن ویزای پرتغال:

 • در زمان درخواست، ابتدا اقامت 1 ساله به متقاضی اعطا می شود.
 • افراد می توانند فرزندان بالای 18سال خود را در زمان درخواست همراه داشته باشند.
 • پس از گذشت 5 سال متاقضی می توانند درخواست اقامت دائم نمایند.
 • معمول ترین راه درخواست گلدن ویزای پرتغال خرید ملک به ارزش 280 هزار یورو می باشد.

 اما پیشنهاد می شود قبل از تصمیم‌گیری برای اقدام، بهتر است تمام نیازها و علایق خود را مورد بررسی قرار دهید و با تحقیق و مقایسه بیشتر، تصمیم بهتری بگیریند، چرا که طبق قوانین جدید امکان درخواست گلدن ویزای پرتغال برای تمامی افراد میسر نمی باشد و به تازگی قوانین گلدن ویزای پرتغال نیز تغییراتی داشته است.

ویدیو موسسه MIE در مورد اقامت آسان اروپا


حداقل و حداکثر سرمایه برای دریافت ویزای طلایی اسپانیا و پرتغال

برای دریافت گلدن ویزای اسپانیا یا پرتغال، سرمایه لازم ممکن است متفاوت باشد و به عوامل مختلفی مانند منطقه، نوع سرمایه، و شرایط هر کشور بستگی داشته باشد. در ادامه به طور کلی اطلاعاتی را ارائه می‌دهم:

 • گلدن ویزای اسپانیا:

حداقل سرمایه مورد نیاز برای درخواست گلدن ویزای اسپانیا 350.000 یورو  الی 500.000 یا حداقل 1 میلیون یورو برای سرمایه‌ گذاری در شرکت ‌ها و سازمان‌ های تجاری است.

اما حداکثر سرمایه و محدودیت واضحی وجود ندارد. بنابراین این موضوع بسته به شرایط متقاضی، میزان سرمایه به جهت سرمایه گذاری می تواند متغیر باشد.

 • گلدن ویزای پرتغال:

سرمایه‌ گذاری معتبر حداقل 280,000 یورو برای خرید ملک یا 500,000 یورو برای سرمایه‌ گذاری در پرتغال در صنعتی بود که در حال حاضر نیز با تغییر قوانین پرتغال امکان اخذ گلدن ویزا در این کشور وجود ندارد.

برای حداکثر سرمایه، محدودیت خاصی وجود ندارد و می‌توانید سرمایه بیشتری را سرمایه‌ گذاری کنید.

جایگزین برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

ویزای طلایی پرتغال مرتبط با خرید ملک به عنوان برنامه اصلی اقامت در پرتغال شناخته شده بود. اما شرایطی نیز ایجاد شده است که جایگزین برنامه اخذ اقمت پرتغال از طریق خرید ملک می باشد. یکی از برنامه‌ های جایگزین در اروپا، گلدن ویزای یونان می باشد که با سرمایه 250.000 یورو نیز امکان پذیر است. در این برنامه، شما می‌توانید به عنوان یک سرمایه‌گذار، اقدام به سرمایه گذاری در زمینه ملک می باشد.

همینطور برنامه‌ های جایگزین دیگر نیز وجود دارند که می‌توانند به شما در راستای اخذ اقامت اروپا کمک کند، که این برنامه ها شامل روش های نوآفرینی هلند، کارشرکت انگلستان، نوآفرینی انگلستان نیز می باشد.

در ادامه پیشنهاد می شود برای بررسی دقیق تر روش های مطرح شده از طریق لینک های زیر اقدام نمایید.

گزینه ‎‌های سرمایه‌ گذاری برای دریافت گلدن ویزا

برای دریافت گلدن ویزا یونان، چندین گزینه سرمایه‌ گذاری موجود است. در ادامه نمونه ‌هایی از گزینه ‌های سرمایه‌ گذاری برای دریافت گلدن ویزا یونان را برای شما فهرست می‌کنم:

 • خرید ملک: خرید یک خانه یا ویلا با ارزش 250,000 یورو یا بیشتر.
 • سرمایه‌ گذاری در صنایع: سرمایه‌ گذاری حداقل 300,000 یورو در صنایع یا شرکت‌ های یونانی.
 • سرمایه‌ گذاری در ازای اوراق بهادار: سرمایه‌ گذاری حداقل 800,000 یورو برای خرید اوراق بهادار یا حصول وثیقه بانکی در بانک های یونانی.
 • سرمایه‌ گذاری در ازای سهام یا وثیقه بانکی: سرمایه‌ گذاری حداقل 400,000 یورو برای خرید سهام یا حصول وثیقه بانکی در یک شرکت یونانی.

به طور قطع می توان گفت یکی از بهترین گزینه های سرمایه گذاری برای دریافت گلدن ویزا یونان، خرید ملک به ارزش 250.000 یورو می باشد.

همینطور گزینه های سرمایه گذاری برای دریافت گلدن ویزا اسپانیا عبارتند از :

 • سرمایه‌ گذاری در ازای خرید ملک: خرید یک خانه یا ویلا با ارزش حداقل 350.000 یورو الی 500.000 یورو می باشد.
 • سرمایه‌ گذاری در ازای سرمایه در شرکت ‌های اسپانیایی: سرمایه‌ گذاری حداقل 1 میلیون یورو در یک شرکت اسپانیایی.
 • سرمایه‌ گذاری در صندوق سرمایه‌ گذاری: سرمایه‌ گذاری حداقل 1 میلیون یورو در یک صندوق سرمایه‌ گذاری اسپانیایی.

اما باز هم می توان گفت یکی از امن ترین سرمایه گذاری در اسپانیا و اخذ گلدن ویزا، اقدام از طریق خرید ملک می باشد.

شرایط اقامت اروپا از طریق گلدن ویزا

شرایط اقامت اروپا از طریق گلدن ویزا یکی از راه‌ هایی است که برای دریافت اقامت در کشورهای اروپایی وجود دارد. با این نوع ویزا، شما می‌توانید با سرمایه‌ گذاری در یک کشور، اقامت موقت یا دائم در آن کشور را بدست آورید. اما لازم به ذکر است که هر کشور دارای الزامات و مشخصات خاص خود برای دریافت گلدن ویزا است و این مشخصات می‌تواند در مورد سرمایه‌ گذاری مورد نیاز، زمان لازم برای اقامت موقت و یا دائم و سایر شرایط مربوطه متفاوت باشد. بنابراین بهتر برای بررسی دقیق تر شرایط اقامت اروپا از طریق گلدن ویزا در ابتدا این مقاله را به طور کامل مطالعه نموده و در ادامه برای کسب اطلاعات به روز با کارشناسان موسسه ملک پور در تماس باشید.

اما در ابتدا باید بدانید که "گلدن ویزا" به مفهوم ویزای سرمایه‌ گذاری در کشورهای مختلف استفاده میشه. بنابراین بستگی به کشوری که قصد دارید از طریق گلدن ویزا اقامت کسب کنید، ممکن است شرایط متفاوت باشد. به طور کلی گلدن ویزا معمولا به شرط سرمایه‌ گذاری در معیار های خاص مانند سرمایه، ساخت پروژه ها، ایجاد شغل ها یا خرید ملک به شما اجازه اقامت در کشور موردنظر را می دهد. به همین خاطر، باید شرایط و مقررات مربوط به گلدن ویزای کشور موردنظرت رو بررسی کنید

 برای اقامت اروپا از طریق گلدن ویزا، شما باید به شرایط و مراحل زیر توجه کنید:

 • شما باید مبلغی را به عنوان سرمایه گذاری در یونان انجام دهید. این سرمایه‌ گذاری می‌تواند شامل سرمایه گذاری در املاک به ارزش 250.000 یورو در یونان و حداقل 350.000 یورو در اسپانیا باشد.
 • مدت زمان سرمایه‌ گذاری: شما باید سرمایه خود را به مدت حداقل 5 سال در دسترس نگه دارید.
 • مدارک و پروسه درخواست: شما باید مدارک مورد نیاز را جمع آوری کرده و درخواست خود را به سفارت یونان در کشور خودتان یا به سازمان مهاجرت یونان ارسال کنید. این مدارک شامل اطلاعات شخصی، اثبات سرمایه‌ گذاری، گواهی نمونه کیفری، و مدارک مالی و تجاری مرتبط است.
 • تأیید و گرفتن ویزای اقامت: پس از بررسی مدارک و مطابقت با شرایط، ممکن است ویزای اقامت موقت یا دائمی در یونان صادر شود.

 

سوالات متداول

✔️ کدام ویزای طلایی، اسپانیا یا پرتغال بهتر است ؟

در حال حاضر گلدن ویزای اسپانیا زمان کمتری را برای اقدام نیاز دارد.

✔️ کدام کشور اروپایی مبلغ کمتری را برای دریافت گلدن ویزا را دارد ؟

در کشور یونان متقاضیان می توانند با سرمایه گذاری بر روی ملک به ارزش 250.00 یورو درخواست گلدن ویزا نمایند.

✔️ اخذ تابعیت اسپانیا از طریق گلدن ویزا زودتر می باشد یا یونان ؟

طبق قوانین کشور یونان متقاضیان می توانند پس از 7 سال درخواست پاسپورت این کشور را داشته باشند.

سخن پایانی

گلدن ویزاها عبارتند از برنامه ‌های ویژه که اغلب توسط چند کشور در اروپا ارائه می‌شوند. این ویزا ها به سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و اعطا می شود. گلدن ویزای اروپا یکی از مقاصد جذاب برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت می باشد. کشور های اروپایی قوانین و شرایط خاص خود را برای گلدن ویزاها تعیین کرده ‌اند. هر یک از این ویزا ها نیاز به حداقل سرمایه گذاری در کشور مقصد می باشد. لذا سعی داشتیم در این مقاله به توضیح مفصلی در خصوص گلدن ویزا اروپا بپردازیم و پیرامون آن مسائل مهمی را بازگو کنیم. بنابراین توصیه می‌شود پس از مطالعه این مقاله در صورت مواجه شدن با سوال و یا ابهام با یک متخصصین و مشاورین موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید و یا می توانید در انتهای این مقاله سوالات خود را مطرح کرده و پاسخ آن را در کمترین زمان ممکن به دست آورید.

امتیاز 5 از 5 ( 1 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
شادکام
با سلام تفاوت اخذ پاسپورت پرتغال یا اسپانیا از نظر مدت زمان به چه صورت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر گلدن ویزای پرتغال بسته شده است. از طریق اسپانیا ۱۰ ساله به پاسپورت می رسید.
شایان امیری
سلام و وقت بخیر بین پرتغال و اسپانیا برای خرید ملک کدام گزینه مناسب تر می باشد و کدام شرط حضور ندارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برنامه خرید ملک پرتغال بسته شده است.می توانید برای اقامت گلدن ویزای اسپانیا که بدون شرط حضور می باشد اقدام نمایید‌‌
مهشید نادری
سلام از نظر اب و هوا و همچنین امنیت کدوم کشور مناسب تره؟ و همچنین کدوم پروسه سریعتر و ریسک کمتری داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز در حال حاضر برنامه گلدن ویزای پرتغال بسته شده است و می توانید برای اسپانیا با حداقل ۳۵۰ هزار یورو اقامت گلدن ویزا را اخذ نمایید.
صوفیا
سلام و درود بنده اقامت ترکیه رو دارم ایا ازاینجا میتونم درخواست بدم برای اقامت پرتغالی
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما بایستی با جزئیات بیشتری توسط کارشناسان بررسی گردد. پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
عدالت منش
سلام بنده اقامت ترکیه رو دارم برای گرفتن پاسپورت برای کدوم کشور زودتر به نتیجه میرسم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شرایط شما باید دقیق بررسی شود و صرف داشتن اقامت ترکیه کمکی برای دریافت پاسپورت به شما نمیکند.
مشاوره رایگان