مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک

5 نظر

مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک یکی از روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این کشور محسوب می شود که افراد متقاضی می توانند اقدام نمایند. خرید ملک در سوئد برای ایرانیان در صورت داشتن اقامت این کشور امکان پذیر است.به طور قطع قیمت خرید ملک در سوئد با توجه به شرایطی که ممکن است ملک مورد نظر داشته باشد متفاوت خواهد بود. اگر در اندیشه مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک هستید پیشنهاد می نماییم قبل از اقدام برای خرید ملک، قوانین آن را به خوبی بررسی نمایید.موسسه ملک پور در این مقاله قوانین و شرایط خرید ملک در سوئد را بررسی می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک و یا حتی دیگر روش های مهاجرت به سوئد می توانید با کارشناسان ما تماس در این موسسه تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید تا از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند گردید.

ویدیو موسسه MIE در مورد خرید ملک در اروپا


مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک

شرایط عمومی خرید ملک در سوئد

برای مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک، قوانین و شرایط خاصی وجود دارد که شخص متقاضی باید آن را رعایت نماید. در صورتی که شخص متقاضی خرید ملک در سوئد از شهروندان اتحادیه اروپا باشد به آسانی می تواند ملک مورد نظر خود را در سوئد خریداری نماید؛ اما مسئله اصلی در مورد خرید ملک در سوئد برای اشخاص غیر تبعه اتحادیه اروپا می باشد. در مورد اشخاص دارای تابعیت غیر اتحادیه اروپا که قصد خرید ملک در سوئد را دارند باید گفت که این امکان در صورتی فراهم خواهد شد که شخص متقاضی اقامت کشور سوئد را از روش هایی مانند سرمایه گذاری، ثبت شرکت و... اخذ نماید. در صورتی که شخص متقاضی بتواند اقامت این کشور را بدست آورد می تواند اقدام به خرید ملک در این کشور نماید. نکته مهمی که باید بدانید این است که برای اینکه بتوانید در کشور سوئد، ملک مورد نظر خود را خریداری کنید باید اثبات نمایید که منبع درآمد شما از کشور سوئد می باشد. برای مهاجرت به سوئد بهتر است در ابتدا از شرایط این کشور آگاه باشید. 

اقامت سوئد از طریق خرید ملک

یکی از رایج ترین تصوراتی که در زمینه خرید ملک در خارج از کشور وجود دارد، امکان اخذ اقامت از این طریق است؛ در حالیکه خرید ملک در کشورهای مختلف، دارای آثار اقامتی متفاوتی است. بنابراین امکان اخذ اقامت سوئد از طریق خرید ملک نیز بایستی مورد بررسی و مطالعه قرار گیرد. قابل توجه متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک است که خرید ملک در این کشور، منجر به اخذ اقامت نمی شود. به همین دلیل متقاضیان اخد اقامت از طریق خرید ملک بایستی ابتدا از طرق دیگر مهاجرتی مانند سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت و یا کارآفرینی، ابتدا اقامت سوئد را دریافت کرده و سپس ملک مورد نظر خود در این کشور را خریداری نمایند. اکنون ممکن است این سوال مطرح شود که آیا افرادی که از طریق تحصیل در سوئد برای مهاجرت اقدام کرده اند، امکان اخذ اقامت سوئد از طریق خرید ملک را دارند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که گرچه دانشجویان در حال تحصیل در سوئد دارای اقامت موقت این کشور هستند؛ ولی امکان خرید ملک در سوئد برای این عزیزان فراهم نیست. چرا که دانشجویان و محصلین سوئد از پرداخت مالیات معاف بوده و از درآمد کافی برای خرید ملک در سوئد برخوردار نیستند. اما افرادی که مشغول کار در سوئد هستند، از حقوق کافی برخوردارند و مالیات پرداخت می کنند، می توان برای اخذ اقامت سوئد از طریق خرید ملک استفاده کرده و املاک و مستغلات مورد نظر خود را در این کشور خریداری کنند.

واجدین شرایط خرید ملک سوئد

در این بخش از مقاله قصد داریم به شرایط افرادی بپردازیم که قصد مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک را دارند. به همین دلیل به شرایط افرادی که مجاز به خرید ملک در سوئد می باشند پرداخته و شرایط آن ها را بررسی می نماییم. شهروندان کشور سوئد و اشخاص غیر تبعه اتحادیه اروپا این امکان را دارند که در کشور سوئد ملک مورد نظر خود را خریداری نمایند. جالب است که بدانید شرایط خرید ملک و همچنین فرایند آن برای شهروندان سوئد و همچنین اشخاص دیگر متفاوت است. اشخاصی که در کشور سوئد اقامت داشته و به کار می پردازند می توانند برای خرید ملک در این کشور از وام بانکی نیز استفاده نمایند. این اشخاص می توانند تا 85 درصد از مبلغ ملک خود را وام بانکی دریافت نمایند. نکته ای که در مورد وام بانکی باید بدانید این است که اشخاصی که قصد اخذ وام بانکی از کشور سوئد را دارند باید در اداره مالیات این کشور ثبت نام نمایند. همچنین این افراد باید اثبات کنند که دارای درآمد ثابت در این کشور هستند و می توانند به صورت منظم اقساط وام خود را پرداخت نمایند. مقاله مهاجرت به سوئد ملک پور اطلاعات جامع و دقیق در این باره را ارائه داده است.

مراحل قانونی خرید ملک در کشور سوئد

به طور قطع برای اقدام به مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک باید مراحل قانونی خرید ملک در این کشور نیز مورد بررسی قرار گیرد. اگر قصد خرید ملک در سوئد را دارید در ابتدا باید ملک مورد نظر خود را با کمک و راهنمایی مشاور املاک پیدا کنید. در صورتی که موفق به یافتن ملک مورد نظر خود شوید باید مذاکرات لازم برای عقد قرارداد خرید ملک را انجام دهید؛ سپس قرارداد مذکور توسط خریدار و فروشنده به امضا می رسد. در زمان خرید خانه در سوئد و امضای قرارداد باید مبلغی در حدود 2 تا 10 درصد از مبلغ ملک توسط شخص خریداری پرداخت گردد. سپس طرفین قرارداد باید هزینه های خدمات، اجاره ملک وهمچنین حق بیمه را پرداخت نمایند. در انتها خریدار ملک باید صورت حساب را به اداره ثبت ارسال نماید و سپس مراحل انتقال ملک توسط دولت تأیید می شود. در ذیل این مطلب می توانید هزینه های معامله خرید و فروش ملک را مطالعه نمایید:

  • هزینه مهر و موم: 4.25 درصد از ارزش ملک
  • هزینه نماینده املاک در سوئد: 3 تا 5 درصد از ارزش ملک
  • هزینه ثبت نام قرارداد ملک: 96 یورو

هزینه خرید خانه در سوئد

برای مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک یکی از مهمترین مواردی که باید اشخاص متقاضی از آن اطلاع داشته باشند هزینه خرید خانه در سوئد می باشد. به همین دلیل در این بخش هزینه های خرید و اجاره ملک در سوئد را بررسی می نماییم. در مورد خرید ملک در سوئد باید بدانید که هزینه خرید خانه در سوئد در هر شهری و با توجه به منطقه ای که ملک در آن واقع شده است و همچنین متراژ ملک متفاوت می باشد. در جدول ذیل، هزینه خرید ملک در برخی از شهرهای مختلف سوئد را بررسی می نماییم.

 

متراژ ملک در استکهلم

هزینه ملک در استکهلم به کرون

قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

94،107.48

قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

57،178.76

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

13،005.82

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر

8،957.20

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

20،981.21

اجاره آپارتمان 3خوابه در خارج از شهر

13،088.17

متراژ ملک در گوتنبرگ

هزینه ملک در گوتنبرگ به کرون

قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

58،685.04

قیمت هر مترمربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

39،383.33

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

10،086.00

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج از شهر

7،730.77

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

16،606.67

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج از شهر

11،815.38

خدمات موسسه ملک پور در مورد خرید ملک

مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک یکی از روش های سرمایه گذاری در سوئد می باشد که افراد می توانند از طریق آن اقدام نمایند. بررسی شرایط خرید ملک و قوانین آن یکی از مواردیست که می توانید در خصوص آن با کارشناسان موسسه ملک پور مشاوره نمایید تا در صورتی که قصد خرید ملک در سوئد را دارید با آگاهی از قوانین و شرایط خرید ملک در این کشور اقدام نمایید. موسسه ملک پور با داشتن گروهی ازمشاورین حرفه ای و مجرب در اروپا و کشور سوئد و همچنین سابقه کار چندین ساله در امر مهاجرت و همچنین خرید ملک، آماده ارائه هر گونه خدمات در این زمینه می باشد. این مقاله توسط مشاورین و کارشناسان موسسه ملک پور تهیه و نگارش شده است. هرگونه کپی برداری از محتوای این مقاله بدون ذکر منبع آن پیگیرد قانونی خواهد داشت.

استانداردهای سرمایه گذاری در مورد خرید ملک

اگر قصد مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک و یا مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری را دارید بهتر است قبل از اقدام در این زمینه، از استانداردهای سرمایه گذاری در سوئد مطلع شوید تا از شرایط اقتصادی و امنیت سرمایه گذاری خود در کشور سوئد اطمینان یابید. مهم ترین استانداردهای سرمایه گذاری که در این زمینه مورد بررسی قرار می گیرند عبارتند از نرخ مصادره اموال، کیفیت نظارتی و کنترل فساد.

مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک

  • نرخ مصادره اموال:

این نرخ یکی از مهمترین مواردی است که در بحث استانداردهای سرمایه گذاری باید مورد بررسی قرار گیرد. نرخ مصادره اموال به احتمال سلب و مصادره اموال سرمایه گذار توسط دولت و کشور مقصد اشاره دارد و با اعداد 1 و 7 به معنای کمترین و بیشترین احتمال نمایش داده می شود. جالب است که بدانید نرخ مصادره اموال در کشور سوئد 1 می باشد. این نرخ بیانگر پایین بودن ریسک سرمایه گذاری در این کشور است.

مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک

  • کیفیت نظارتی:

یکی دیگر از موارد مهمی که در بخش استانداردهای سرمایه گذاری باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد کیفیت نظارتی است. قوانین و اقدامات دولت در راستای حمایت از اقتصاد سوئد و به ویژه اقتصاد خصوصی، با شاخص کیفیت نظارتی بررسی و نمایش داده می شود. کشورهای دارای امنیت اقتصادی بالا دارای حداکثر نرخ مثبت 2.5 در شاخص کیفیت نظارتی می باشند. این نرخ در کشور سوئد در سال 2018 در حدود 1.8 بوده است.

مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک

  • کنترل فساد:

این نرخ در بحث استانداردهای سرمایه گذاری جز موارد مهم محسوب می شود. کنترل فساد در واقع میزان سالم بودن یک جامعه برای سرمایه گذاری را نشان می دهد. نرخ کنترل فساد از منفی 2.5 تا مثبت 2.5 می باشد. نرخ کنترل فساد در کشور سوئد مثبت 2.14 می باشد.

برای انجام سرمایه گذاری در سوئد باید از تمام قوانین سرمایه گذاری در این کشور اطلاع داشته باشید برای این امر می توانید مقاله سرمایه گذاری در سوئد را به صورت کامل مطالعه کنید.

 


تحصیل در کالج لافبورو

پرسش: درودبیکران برشما و ممنون از مشاوره و راهنمایی. قیمت خرید ملک ارزان هر کجای سوئد که باشد فرقی ندارد.کشاورزی یا آپارتمان و یا مشاء فرقی ندارد.فقط ارزان باشد و امکان دریافت اقامت هم داشته باشد.درضمن سنم40میباشد.

پاسخ:


سوالات متداول

✔️ آیا با خرید ملک در سوئد می توان به اقامت و تابعیت دست یافت؟

خیر؛ خرید ملک در سوئد به تنهایی منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور نخواهد شد.

✔️ آیا هزینه خرید ملک در سوئد در هر شهری متفاوت است؟

بله؛ هزینه خرید با توجه به شهری که قصد خرید ملک در آن را دارید و همچنین متراژ ملک و منطقه ای که ملک در آن واقع است متفاوت می باشد.

✔️ آیا امکان اخذ وام بانکی برای خرید ملک در سوئد وجود دارد؟

بله؛ در صورتی که بتوانید اثبات نمایید که در سوئد و یا در اتحادیه اروپا دارای درآمد هستید و مالیات خود را پرداخت می نمایید می توانید درخواست وام بانکی نمایید.

✔️ چه افرادی واجدین شرایط خرید ملک در سوئد هستند؟

اشخاصی که اقامت سوئد و یا اقامت اتحادیه اروپا را دارند و دارای درآمد در این کشور هستند، واجدین شرایط خرید ملک در سوئد می باشند.

 

سخن پایانی

در این مقاله شرایط و قوانین کامل مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک و امکان اخذ اقامت سوئد از طریق خرید ملک بررسی شد. همانطور که می دانید امکان اخذ اقامت سوئد از طریق خرید ملک فراهم نیست و افرادی که از این طریق قصد مهاجرت به سوئد دارند بایستی در ابتدا از طرق دیگری مانند اخذ ویزای کاری سوئد و یا ثبت شرکت و کارآفرینی در سوئد، اقامت سوئد را دریافت نمایند و پس از آن برای خرید ملک در سوئد اقدام کنند؛ چرا که امکان خرید ملک در سوئد برای افرادی فراهم است که از درآمد کافی برخوردار بوده و در این کشور، مالیات پرداخت می نمایند. مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک، قوانین و فرآیند خاص خود را دارد که اشخاص متقاضی باید از تمام قوانین خرید ملک در این کشور اطلاع داشته باشند. همچنین اگر قصد خرید ملک در این کشور را دارید باید بدانید که قیمت ملک با توجه به شهر مورد نظر و همچنین متراژ ملک متفاوت می باشد. اگر تمایل دارید که از طریق خرید ملک اقامت خود را بدست آورید می توانید در کشورهایی مانند پرتغال، اسپانیا، یونان و قبرس جنوبی، ملک مورد نظر خود را خریداری نمایید. موسسه ملک پور در این مقاله شرایط کامل مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک را بررسی نمود. به منظور کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و یا با تکمیل فرم تماس، از خدمات مشاوره رایگان تلفنی این موسسه بهره مند شوید. همچنین در صورت داشتن سوالات متعدد می توانید در بخش "ثبت پرسش" که در پایان مقاله قرار دارد، سوالات خود را مطرح نمایید تا در کوتاه ترین زمان ممکن به شما پاسخ داده شود.

امتیاز 3.47 از 5 ( 37 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
فرهنگ خطیر
من باداشتن 150000دلار،آیا میتوانم درسوید، درشهری منزل به هرصورت ممکن خریداری کنم وکارهم پیداکنم، شغلم، مهندس عمران هستم باتجربه کافیولازمه.. باتشکر ازهمکاریتان
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید شرایط شما بطور کامل بررسی شود و کشور سوئد به صرف خرید ملک هیچگونه اقامتی اهدا نمی کند پیشنهاد می کنم حتما با مجموعه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید
بهرنگ یعقوبی
میانگین هزینه ملک در یک شهر با جمعیت متوسط چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب سوال شما بسیار کلی است و خرید ملک منطقه به منطقه قیمت های مختلفی دارد اما به صورت میانگین برای خرید یک ملک متوسط باید حداقل بالای 50 - 70هزار یورو سرمایه داشته باشید البته در اروپا اگر کار داشته باشید با حمایت های دولتی به راحتی می توانید صاحب ملک شوید. موفق باشید
علی صدری
سلام و وقت بخیر آیا با داشتن اقامت تحصیلی میشه اقدام به خرید ملک در سوئد نمود و اون رو اجاره داد و ازش سود دریافت کرد؟ ممنون از شما
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی امکان خرید ملک وجود دارد اما برای کار های اداری و مالیات هم و همچنین درآمد پیشنهاد می کنم حتما با یک وکیل مهاجرت معتبر مشاوره نمایید. موفق باشید.
عرب پور
سلام و تشکر بابت سایت خوبتون. بنده سوالی در جورد مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک دارم. اگر من از طریق خرید ملک در یونان اقامت اروپا رو بگیرم میتونم وارد سوئد بشم و اونجا ملک بخرم؟؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت شما صرفا در صورتی که از شهروندان اتحادیه اروپا باشید امکان خرید ملک در سوئد را خواهید داشت.با داشتن اقامت یونان چنین امکانی نخواهید داشت.مگر‌ این که از‌ دیگر روش های مهاجرتی ابتدا به ساکن اقامت سوئد را دریافت کرده و سپس اقدام به خرید ملک نمایید. شما میتوانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایط خود به صورت تخصصی با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید.موفق باشید
مهشید صفایی
درود. آیا من امکان این رو دارم برای فرزندی که زیر 18 سال هست کار خرید ملک انجام بدم که ایشان به اقامت برسن؟ سپاس
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، خرید ملک در کشور سوئد منجر به دریافت اقامت نمیشود.
مشاوره رایگان