شرایط سرمایه گذاری در سوئد - شرایط اقامت و انواع سرمایه گذاری در سوئد

34 نظر

برای سرمایه گذاری در سوئد می توان از روش های زیر اقدام کرد:

 • خرید ملک
 • خرید اوراق قرضه دولتی
 • خرید بیزینس
 • ثبت شرکت
 • خرید فرانچایز

معمولا عموم سرمایه گذاری ها در سوئد نیازمند یک طرح تجاری قوی می باشد که باید در آن اشتغال زایی انجام شود و منافعی که برای جامعه سوئد دارد، مشخص شود، لذا قبل از هر اقدامی لازم است کاملاً نسبت به این امر تسلط داشته و دانش خود را ارتقا بخشید. در مقاله به بررسی هر یک از موارد میزان سرمایه مورد نیاز و شرایط و مزایای اقامتی آنها می پردازیم. نکته قابل توجه این است که تمام پروسه های سرمایه گذاری منجر به اخذ اقامت نمی گردد و شرایط و ضوابطی حاکم است که در مقاله حاضر به آن می پردازیم. شما همراهان همیشگی ما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سرمایه گذاری در سوئد و بررسی شرایط عمومی خود با موسسه ملک پور از سراسر دنیا تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد سرمایه گذاری در خارج از کشور


مباحثی که در این نوشتار مورد بررسی قرار میگیرد:

تماس با ما

سرمایه گذاری در سوئد

شرایط سرمایه گذاری در سوئد

برای سرمایه‌ گذاری در سوئد شرایط ممکن است بسته به نوع سرمایه‌ گذاری و وضعیت شخصی، متغیر باشد. اما به طور کلی، برخی از شرایطی که ممکن است یک فرد برای سرمایه‌ گذاری در سوئد لازم داشته باشد عبارتند از:

 • داشتن منابع مالی کافی: فرد باید دارای منابع مالی کافی برای سرمایه‌ گذاری در سوئد باشد. این شامل سرمایه‌ ی مورد نیاز برای خرید املاک، تاسیس شرکت، یا سرمایه‌ گذاری در زمینه‌های صنعتی یا تجاری است.
 • داشتن تجربه لازم و سابقه کار: برای برخی از نوع‌ های سرمایه‌ گذاری مثل تاسیس شرکت یا ایجاد کسب و کار، داشتن سابقه کار و تجربه لازم از شرایط لازم است.
 • مطابقت با قوانین مهاجرتی و سرمایه‌ گذاری: سرمایه گذاری فرد باید مطابق با قوانین مهاجرتی سوئد باشد و همچنین ممکن است نیاز به اخذ مجوزهای لازم را داشته باشد.
 •  پشتوانه مالی معتبر: برخی از سرمایه‌ گذاری ها ممکن است نیاز به ارائه پشتوانه مالی معتبر داشته باشند تا نشان دهند قادر به پشتیبانی مالی مورد نیاز برای سرمایه‌ گذاری هستند.
 • یادگیری زبان سوئدی یا انگلیسی
 • حداقل سرمایه 100,000 هزار یورو

اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری دارای شرایط و ضوابط عمومی سخت¬گیرانه ای در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی اعم از کشور اتریش، اسپانیا و یونان است. بسیاری از طرق مختلف مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری در ابتدای امر منجر به اخذ اقامت این کشور نمی گردد، مثل سرمایه گذاری در خرید ملک و سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی که منجر به اخذ اقامت سوئد در ابتدای امر نمی گردند. سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت اگر طبق اصول آن طی شود می تواند منجر به اخذ اقامت 2 ساله گردد. متقاضی می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقدام نماید اما نکته منفی که وجود دارد این است که همراه اجازه کاریابی در سوئد را ندارد. برای تمدید اقامت موقت برای 2 سال دیگر، شرکت ثبت شده در سوئد باید به صورت فعال پویا بوده و هیچگونه تخلف و فرار مالیاتی نداشته باشد. موسسه ملک پور با سابقه درخشان مهاجرتی خود توصیه می کند قبل از هر اقدامی جهت سرمایه گذاری در کشورها مطالعه نموده و با آگاهی کامل نسبت به این امر اقدام نمایید.

 

روش سرمایه گذاری

سرمایه لازم (کرون)

نوع اقامت دریافتی

ثبت شرکت

هزینه اولیه 50 هزار

 

اقامت موقت 2 ساله

سرمایه کل 600 هزار

 

بعد از 2 سال می توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

کارآفرینی

حداقل 500هزار کرون در نظر داشته باشید

اقامت 5 ساله

بعد از 5 سال اقامت دائم دریافت می کنید

خرید اوراق قرضه دولتی

خرید 51% از سهام یک شرکت

بعد از 2 سال می توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند.

خرید ملک

متری 5200 الی 8600 دلار

به تنهایی منجر به اقامت نمی گردد.

فرانچایز

پرداخت هزینه های اخذ شعبه به برند اصلی

اقامت موقت 5 ساله

خرید بیزینس

1750 خدمات حسابداری و مالیاتی

اقامت 5 ساله

 

بعد از 5 سال اقامت دائم دریافت می کنید.

 

250 کرون هزینه ثبت دولت

پرداخت هزینه شرکت به مالک قبلی

انواع روش های سرمایه گذاری در سوئد

یکی از راه های کسب اقامت در سوئد سرمایه گذاری در سوئد است از آنجایی که سوئد دارای اقتصادی قدرتمند و پایدار است سرمایه گذاران زیادی علاقه مند به سرمایه گذاری در سوئد هستند. سرمایه گذاری در سوئد روش های متفاوتی دارد پس پیش از هرگونه اقدام برای سرمایه گذاری در سوئد تمام جوانب و مراحل کار را بسنجید. روش هایی که برای سرمایه گذاری در سوئد وجود دارد عبارنتد از:

 1. ثبت شرکت
 2. کارآفرینی
 3. خرید اوراق قرضه دولتی
 4. خرید ملک
 5. خرید بیزینس
 6. خرید فرانچایز

سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید ملک

سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید ملک در سوئد میسر بوده و از شرایط و ضوابط عمومی مناسبی نیز برخوردار می باشد. نکته مهم و قابل توجه سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید املاک و مستغلات این است که از این روش در ابتدای امر نمی توان موفق به اخذ اقامت کشور سوئد شد. با توجه به قوانین مهاجرت به سوئد عموم شرکت های چند ملیتی و اشخاص حقیقی می توانند به صورت آزادانه به خرید و فروش املاک و مستغلات در سوئد اعم از مسکونی، تجاری و اداری بپردازند اما فردی که قصد مهاجرت به سوئد از طریق خرید ملک را دارد باید قبلاً اقامت کشور سوئد را دریافت نموده باشد و همچنین دارای منبع مالی مشخصی باشد. نکته مثبتی که سرمایه گذاری در سوئد از طریق املاک و مستغلات دارد این است که اشخاص مالکیت 100 درصدی روی املاک خود دارند و این از نظر سرمایه گذاری بین المللی یک مزیت مطلوب و ایده آل به حساب می آید. فرآیند مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک بدین صورت است که ابتدا ملک انتخاب شده ارزشگذاری و قرارداد اولیه تنظیم می شود. مرحله دوم دریافت تأییدیه های ثبت اداری و وضعیت بانکی است که توسط یکی از محضرهای خود کشور سوئد صورت می پذیرد. لازم به ذکر است که پرداخت مالیات (با توجه به نرخ مالیات بالای کشور سوئد) بر عهده خریدار ملک می باشد. مرحله سوم امضاء قرارداد اصلی در محضر می باشد. در خصوص سرمایه گذاری سوئد از طریق خرید ملک باید عنوان داشت که اگر آشنا به شرایط و ضوابط عمومی این کشور نباشید ممکن است متحمل ضرر و زیان های سنگینی با توجه به کمبود مسکن و نرخ بالای قیمت ها شوید. توصیه می شود.

سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت

سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت یکی دیگر از طرق مختلف سرمایه گذاری در این کشور می باشد. که اگر روی اصول و ضوابط قانونی آن صورت پذیرد می تواند منجر به اقامت کشور سوئد نیز گردد. لازم به ذکر است که صرف ثبت شرکت در سوئد منجر به اخذ اقامت نمی شود. سرمایه گذار در ابتدا باید یک طرح تجاری قوی ارائه دهد که در آن منافع اقتصادی برای جامعه سوئد مشخص شده باشد، همچنین لزوم یک شریک سوئدی و حداقل 2 سال سابقه کاری مرتبط با طرح تجاری خود طی 5 سال گذشته ارائه نماید. به همین سبب تحصیلات متقاضی سرمایه گذاری سوئد نیز باید با طرح تجاری و سوابق کاری وی مرتبط باشد. با توجه به اینکه عموم مهاجران متقاضی با قواعد حقوق بین الملل تجارت و قوانین کشور سوئد آشنایی ندارند، در خصوص ارائه یک طرح تجاری با مشکل موجه می شوند که لزوم مراجعه به وکیل مهاجرت به سوئد را بیش از پیش متذکر می شود. لازم به ذکر است هزینه اولیه ثبت شرکت 50 هزار کرون و حداقل سرمایه مورد نیاز 600 هزار کرون سوئد، معادل 130 هزار یورو می باشد. از آنجایی که در ابتدای امر یک اقامت موقت 2 ساله صادر می شود سرمایه گذار باید یک پشتیبانی مالی قوی جهت حمایت از خانواده خود برای مدت 2 سال در قبال هزینه های زندگی ارائه بدهد. با توجه به شرایط طرح تجاری و هزینه های آن، سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در سوئد  در مقایسه با دیگر کشور های تراز اول اروپایی مثل اتریش توصیه نمی شود. سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت که به طرح قرمز سفید قرمز نیز معروف می باشد با هزینه ای بسیار کمتر و سریع تر از سوئد منجر به اخذ اقامت بهترین شهر دنیا یعنی وین می گردد. جهت دریافت توضیح و راهنمایی در این خصوص می توانید به مقاله ذیل رجوع نمایید.

سرمایه گذاری در سوئد از طریق کارآفرینی

سرمایه گذاری در سوئد از طریق کار آفرینی نیز مفتوح می باشد. کار آفرینی در کشور سوئد بسیار شبیه به ثبت شرکت در این کشور می باشد. در این روش مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری نیز شما باید یک طرح تجاری که در آن میزان سوددهی و منافع اقتصادی جامعه سوئد مشخص شده است، ارائه بدهید. از آنجایی که کشور سوئد چندان کشور سرمایه ­پذیری نیست و مخصوصا ایرانیان با فضای این کشور و قواعد حقوق بین الملل تجارت آشنایی ندارند، بهتر است قبل از هر اقدامی جهت سرمایه گذاری تحقیق کرده و با آگاهی کامل نسبت به کارآفرینی در سوئد اقدام نمایید.

سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید اوراق قرضه دولتی

سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید اوراق قرضه دولتی در سوئد بدین صورت می باشد که شما برای خرید سهام شرکت های این کشور می توانید اقدام کنید. سرمایه گذاری در سوئد از طریق اوراق قرضه دولتی بدین صورت نیست که شما با اهدای مبلغی به دولت سوئد، موفق به دریافت اقامت شوید. در مورد خرید سهام یک شرکت سوئدی باید توجه ویژه ای به بدهی ها و نحوه پرداخت مالیات های آن لحاظ شود، چرا که بسیاری افراد بدون آگاهی و تحقیقات لازم اقدام به خرید شرکت های ورشکسته با فرارهای مالیاتی می نمایند که می تواند بسیار زیان بار باشد. نکته مهم دیگر در خصوص خرید سهام شرکت در سوئد این است که شما باید 51 درصد از آن سهام را خریداری نمایید. بنابراین سرمایه گذاری در این روش با توجه به شرایط و ضوابط عمومی که دارد در ابتدای امر توصیه نمی شود. پیشنهاد می شود قبل از هر اقدامی تحقیق کرده و آن را با سرمایه گذاری در کشورهای دیگر اروپایی مثل اتریش، یونان، آلمان و اسپانیا مقایسه نمایید.

خرید بیزینس در سوئد

بسیاری به دلایل گوناگون اقدام به راه اندازی بیزنس در سوئد می کنند که یکی از این دلایل می تواند برای مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت باشد. اما این بیزنس می بایست متولد، رشد و نمو پیدا کرده تا در عرصه رقابت به عنوان یک مهره تاثیرگذار عمل نماید. بعضی برای فرار از این پروسه و تسریع در به نتیجه رسیدن این ساز و کار، اقدام به خرید بیزنس در سوئد می کنند. در این حالت دیگر نیازی به بازاریابی و انتظار برای شروع سود دهی نخواهید بود. البته باید این موضوع را هم در نظر داشت که با خرید یک بیزنس، تمام بدهی ها و قرارداد های تا کنون منعقد شده نیز برای شما به ارث خواهد رسید. برای این منظور حتما می بایست در هنگام ارزیابی و بررسی شرکت مربوطه، از افرادی که به مسائل مالی و حقوقی تسلط عالی دارند، کمک گرفته شود. در این پروسه شما نیاز به یافتن یک مورد مناسب از طرق امن مانند کارگزاران تجاری دارید. در ادامه می توانید مستقیما یا با مشاوره و کمک یک کارگزار تجاری، اقدام به تماس با این شرکت کنید. به یاد داشته باشید که بهترین کار تماس با خود مالک و صحبت با همان شخص است. در ادامه اگر توافق صورت گرفت، و یک فرد زبده امور حقوقی و مالی را کنترل کرد، نوبت به اریابی و قیمت گذاری می رسد. سپس شما می توانید با تنظیم و امضا قرارداد مالک آن بیزنس شوید. در نهایت باید این موضوع را در نظر داشت که ممکن است کسب و کاری که می خواهید ایجاد کنید، نیاز به یک ساز و کار جدید، اسم تازه، سیاست های متفاوت و .... داشته باشد و به کل انجام این کار، تصمیم درستی نباشد. بنابر این توصیه می شود قبل از انجام این کار حتما تمام جوانب را به کمک افراد با تجربه، بررسی و سپس بهترین گزینه را انتخاب و ایجاد کار در سوئد کنید.

سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید فرانچایز

فرانچایز یا به اصلاح مرسوم ما ایرانی ها فرانشیز، به موردی اطلاق می شود که طی ان، یک شرکت کوچک اقدام به اخذ امتیاز یک شرکت بزرگ، جهت استفاده از نام برند، محصولات، روش های مدیریتی، بازار ایجاد شده توسط فرانچایز دهنده و.... می کند. در این روش شما استقلال مالکیت شرکت خود را همواره خواهید داشت، اما در موارد مدیریتی تحت تاثیر سیاست های کلی فرانچایز دهنده خواهید بود و در این مورد بخش از استقلال عمل خود را از دست خواهید داد. در این اتفاق، گیرنده فرانچایز، می بایست به نام تجاری مربوطه، هزینه پرداخت کند. بسته به شرایط قرارداد، این موضوع ممکن است تنها محدود به کارمزد شود، اما در مواردی نیز فرانچایز دهنده ممکن است درخواست مبلغ اولیه بکند. در هر صورت شما بعد از اخذ قرارداد، ملزم به پرداخت کارمزد بر اساس میزان درامد از خدمات یا محصولات ان برند خواهید بود. اما این موضوع را در نظر داشته باشید که با این اقدام، شما هزینه های ایجاد یک برند، تبلیغات و شناساندن شرکت و کسب تجربه در این حیطه را، در کسب و کار خود صرفه جویی کرده اید. همچنین ریسک موفقیت یا عدم موفقیت در حیطه کاری خود را به حداقل می رسانید، چرا که طبیعتا شما یک از یک برند معتبر که به اصلاح امتحان پس داده، فرانچایز گرفته اید.

هیچ قانون خاص خرید فرانچایز در سوئد به طور جامع وجود ندارد. تنها قانون مستقیم مربوط مواردی است که فرانچایز دهنده موظف است به اطلاع خریدار امتیاز برساند. در ادامه به مواردی که دولت برای سرمایه گذاری در سوئد از طریق فرانچایز به رعایت انها نظارت می کند اشار می کنیم:

 • شرح دقیق فعالیت فرانچایز که شخص خریدار قرار است اجرا کند.
 • اطلاعات سایر خریداران امتیاز که فرنچایز دهنده که با همان سیستم حق امتیاز قرارداد منعقد کرده اند و دامنه فعالیت آنها طبق قرار داد منعقد شده.
 • اطلاعات در مورد مبلغی که خریدار باید به فرنچایز دهنده پرداخت کند و سایر شرایط مالی برای فعالیت خریدار امتیاز.
 • اطلاعات مربوط به حقوق مالکیت معنوی که به خریدار اعطا خواهد شد.
 • اطلاعات مربوط به کالاها یا خدماتی که خریدار امتیاز موظف به خرید یا اجاره است.
 • اطلاعات در مورد مدت قرارداد، شرایط اصلاح، تمدید و فسخ قرارداد امتیاز و همچنین پیامدهای مالی فسخ.
 • اطلاعات در مورد نحوه رسیدگی به اختلاف قراردادی و مسئولیت هزینه دادرسی حقوقی.

حداقل میزان سرمایه گذاری در سوئد

با توجه به این که در روش های خرید ملک و اوراق قرضه در سوئد اقامت داده نمیشود بهترین روش ها برای سرمایه گذاری در سوئد کارآفرینی و ثبت شرکت میباشد. در روش ثبت شرکت سرمایه مورد نیاز 600 هزار کرون میباشد که اقامت 2 ساله به شما داده میشود و در روش کارآفرینی 200 هزار کرون حداقل آن است که اگر افراد خانواده، همسر و فرزندان نیز اضافه شوند باید برای هر نفر 100 هزار کرون در نظر بگیرید که در این روش اقامتی 5 ساله به شما داده میشود.

مدارک لازم برای سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه‌گذاری در سوئد باید:

 • پاسپورت معتبر داشته باشید
 • صورتحساب بانکی برای سه ماه گذشته که ثابت می‌کند توانایی حمایت از خود و کسب و کار را خواهید داشت را ارائه دهید.
 • داشتن مدارکی مبنی بر وجود محل اسکان برای زندگی
 • کپی مدرک تحصیلی گواهی اشتغال‌ های قبلی
 • اگر قصد دارید ثبت شرکت در سوئد داشته باشید، باید در اداره ثبت شرکت‌های سوئد برند خود را ثبت کنید، هزینه‌ های مربوطه را پرداخت کنید، و گواهی رجیستری را دریافت کنید.
 • اگر قصد خرید ملک در سوئد دارید، باید شناسه صادر شده توسط اداره مالیات را دریافت و برای ویزا ارائه دهید.
 • اگر خرید سهام شرکت میخواهید انجام دهید، باید اسناد مربوط به سهام های خریداری شده را برای درخواست ویزا به همراه داشته باشید.

مزایای سرمایه گذاری در سوئد

سرمایه گذاری در کشوری توسعه یافته و مدرن و استفاده از ساز و کار ها و بستر های موفق اقتصادی ان می تواند عامل رشد سریع بیزنس شما باشد. سوئد تا به حال توانسته شرایط آرام و بدور از کشمکش های بوجود امده توسط سیاست های خارجی را ایجاد کند، که باعث تبدیل سوئد به معدود کشور های بدور از جنگ و یا احتمال ان بدل شود و محل مناسب و امنی برای بیزنس ها تبدیل شود. اما این تنها مزایای سرمایه گذاری در سوئد نیست؛ در ادامه و در لیستی به مزایای دیگر این نوع از مهاجرت خواهیم پرداخت:

 • سرمایه گذاری از منظر ثبات سیاسی و اقتصادی مطلوب می باشد.
 • سرمایه گذاری در کشور سوئد با توجه به تعهدات و قوانین این کشور نسبت به کسب و کار بسیار مطلوب است.
 • کشور سوئد دارای نظام قضایی و حقوقی مستقلی می باشد.
 • سرمایه گذاری در کشور سوئد مخصوصا با توجه به استاندارد ها و قوانین کشورهای حوزه اسکاندیناوی نسبت به یکدیگر، از امنیت بالایی برخوردار است.
 • کشور سوئد مانند دیگر کشورهای حوزه اسکاندیناوی مانند دانمارک دارای بالاترین خدمات اجتماعی نسب به شهروندان خود می باشد.

معایب سرمایه گذاری در سوئد

زندگی و سرمایه گذاری در هیچ کشوری بدون معایب نخواهد بود. بهتر است قبل از تصمیم به مهاجرت و اقدام به مطالعه و بررسی این موارد پرداخت. با ما همراه باشید تا در لیست ذیل به معایب سرمایه گذاری در سوئد بپردازیم:

 • نرخ مالیات در سوئد نسبت به دیگر کشورها بسیار بالا است.
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک منجر به اخذ اقامت نمی شود.
 • سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت نیاز به یک طرح تجاری قوی دارد.
 • ورود به سوئد چندان آسان نیست و نیاز به آشنایی با زبان سوئدی دارد.
 • از طریق سرمایه گذاری همان ابتدا نمی توان موفق به اخذ اقامت دائم این کشور شد و برای اخذ اقامت دائم سرمایه گذار باید در طی اقامت موقت خود بیمه و مالیات خود را به طور کامل پرداخت نموده و در این کشور حضور داشته باشد.

شرایط اقتصادی سوئد برای سرمایه گذاری

آشنایی با استاندارد های سرمایه گذاری یکی از فاکتور های بسیار مهم در امر موفقیت در سرمایه گذای های خارجی می باشد. با توجه به اینکه عموم مهاجران متقاضی سرمایه گذاری در سوئد قبلا در این کشور اقامت نداشته اند و دارای ویزای سوئد نیست و مسلط به شرایط و قواعد حقوقی این کشور نیستند توصیه می شود قبل از هر اقدامی به استاندارد های سرمایه گذاری در این کشور توجه ویژه ای داشته باشند. در خصوص مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری و عموم سرمایه گذاری های خارجی استاندارد های بین المللی (IIA) و معاهدات دوجانبه تجاری (BIT) که در بین کشورها برای حمایت از سرمایه گذار خارجی منعقد می شود، مورد اهمیت است. علاوه بر آن، استاندارد های سرمایه گذاری سوئد مثل نرخ مصادره اموال (Expropriation risk) در این کشور نیز از جهت برخورد سیستم قضایی با مهاجر، امکان نقض قراردادها توسط دولت و... باید مطالعه شده و نسبت به آن آگاه بود. عموماً کشورهایی که در این شاخص به عدد یک نزدیک می باشند امن تر و کشورهایی که به عدد 7 نزدیک باشند از نظر مصادره اموال سرمایه گذار، کشورهای نا امنی می باشند.

نمودار نرخ مصادره اموال در سوئد

شاخص های اقتصادی تأثیرگذار در مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری

مطالعه شاخص های اقتصادی تأثیرگذار می تواند یک شناخت کلی و عمومی از شرایط و ضوابط سرمایه گذاری در سوئد به شخص دهد. با توجه به اینکه بسیاری از متقاضیان از شرایط و قواعد مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری اطلاعات درست و کافی ندارند موسسه ملک پور در این بخش به معرفی و تعریف شاخص های اقتصادی تاثیر گذار در کشور سوئد می پردازد. این شاخص ها طبق آخرین آمار اعلام شده از سوی بانک جهانی و اداره آمار کشور سوئد می باشد. شاخص های اقتصادی تاثیر گذار اعم از نرخ بهره بانکی، تولید ناخالص داخلی، مالیات و... می باشد، که به تفصیل در نمودار های ذیل توضیح داده می شود.

نرخ بهره بانکی در سرمایه گذاری سوئد

نرخ بهره بانکی عموماً برای جلوگیری از کاهش ارزش پول ملی در قبال نرخ تورم تعیین می شود. نرخ بهره بانکی را فرد وام گیرنده پرداخت می کند. برای کشور سوئد نرخ بهره بانکی طبق نمودار برای ماه 12 سال 2023 عدد 5.67 درصد می باشد.

نمودار نرخ بهره بانکی در سوئد

بررسی تولید ناخالص داخلی برای کشور سوئد

تولید ناخالص داخلی یکی از شاخص های مهم اقتصاد کلان می باشد که به (GDP) نیز معروف می باشد و دومین شاخص بسیار مهم در خصوص سرمایه گذاری سوئد است که نمادی از رشد اقتصادی کشور مربوطه می باشد. تولید ناخالص داخلی به ارزش کلیه کالا ها و خدمات تولید شده در یک دوره مشخص عموماً یک ساله گفته می شود و نشان دهنده بهره وری و تولید بیشتر در اقتصاد کلان یک کشور در طی یک دوره زمانی مشخص می باشد. که به طبع آن باعث افزایش درآمد اقشار جامعه می شود. در ادامه نمودار نرخ تولید ناخالص بر حسب هر نفر را مشاههده می فرمایید:

نمودار نرخ تولید ناخالص بر حسب هر نفر در سوئد

مالیات در سوئد

با توجه به این تعریف مالیات که سازمان همکاری های توسعه اقتصادی (OECD) ارائه داده است، شرکت ها موظف به پرداخت مالیات هستند. سرمایه گذاری در سوئد از طریق ثبت شرکت منجر به اخذ اقامت ۲ ساله می شود، اما برای تمدید آن شما حتما باید طرح تجاری سودده خود را اجرایی و مالیات آن را پرداخت کرده باشید، که یکی از چالش های سرمایه گذاری در این کشور است. زیرا اکثر طرح های تجاری پس از ۲ سال اول و عموما طی 5 سال به سود می رسند. حال آنکه در سوئد طرح شما باید آنقدر قوی باشد که از همان ابتدا دارای سود و منفعت اقتصادی برای جامعه سوئد باشد که از اصول آن پرداخت مالیات می باشد. 

نمودار نرخ مالیات در سوئد

 


سوالات متداول

✔️ بهترین روش سرمایه گذاری در سوئد کدام است؟

با توجه به ثبات نظام اقتصادی و سیاسی در کشور سوئد، بهترین روش سرمایه گذاری در این کشور، ثبت شرکت می باشد.

✔️ آیا با سرمایه گذاری در سوئد، اخذ اقامت همزمان برای خانواده فرد امکان پذیر است؟

همراهی همسر و فرزندان تا زیر 18 سال در تمامی روش های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به سوئد امکان پذیر است.

✔️ آیا سرمایه گذاری، روشی مطمئن جهت دستیابی به اقامت سوئد است؟

کشور سوئد از نظر اقتصادی، بسیار پیشرفته بوده و سرمایه گذاری در آن، علاوه بر حفظ سرمایه، منجر به کسب سود می شود. بنابراین سرمایه گذاری در این کشور، روشی مطمئن برای کسب سود خواهد بود. اما دستیابی به اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری، کاملاً بستگی به نظر افسر سفارت دارد.

✔️ آیا با سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید ملک می توان به اقامت دائم این کشور دست یافت؟

 اتباع خارجی اجازه خرید ملک در بازار کشور سوئد را دارند و می توانند از این طریق، کسب سود نمایند؛ اما کسب اقامت سوئد از طریق خرید ملک میسر نمی باشد.

 سخن پایانی

سرمایه گذاری در سوئد و روش های مختلف آن، حداقل سرمایه برای مهاجرت به سوئد، مزایا و معایب سرمایه گذاری و دریافت اقامت سوئد از طریق سرمایه گذاری در این نوشتار علمی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. باتوجه به توضیحات این مقاله، شرایط سرمایه گذاری اعم از اهدای اقامت، فضای سرمایه گذاری در سوئد و مبالغ آن در مقایسه با سرمایه گذاری در کشور اتریش، خرید ملک در یونان و دیگر کشورهای مطرح اروپا چندان توصیه نمی شود. نکته قابل توجه در سرمایه گذاری ها و خرید شرکت و بیزینس های آماده، دقت به مباحث مالی شرکت می باشد که شرکت از فرار مالیاتی و دیگر خلاف های دارایی برخوردار نباشد. شما سروران عزیز می توانید با تماس از سراسر دنیا با موسسه ملک پور، مشاوره رایگان تلفنی جهت بررسی شرایط عمومی خود برای سرمایه گذاری در سوئد و مهاجرت به این کشور یا سایر کشورها دریافت نمایید. همچنین در انتهای همین مقاله در بخش "ثبت پرسش" سوالات و دیدگاه های خود را مطرح و در کمترین زمان ممکن به پاسخ های خود دست یابید.

امتیاز 3.97 از 5 ( 27 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
محمد
با سلام ممنون از مقاله و مطالب علمی خوبتون سوال بنده این است: من در ایران دارای شرکت هستم در بخش الکترونیک با همسرم فعالیت داریم با توجه به سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت ما می توانیم همین شرکت را در سوئد یا دیگر کشورهای اروپایی که راحت اقامت بدهند داشته باشیم؟ من و همسرم 30 ساله هستیم 5 سال سابقه مدیریتی در شرکت خودمان و از نظر مالی هم مشکلی نداریم خداروشکر. ممنون می شوم راهنمایی بفرمائید. پیشاپیش سپاسگزارم از پاسخگوئی شما.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان برای اینکه بهتر راهنمایی تان کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی برای ثبت شرکت در سوئد و فعالیت در آن باید طرح تجاری مناسبی ارائه بدهید که مورد تایید باشد. اما یک طرحی کشور اتریش دارد به اسم قرمز سفید قرمز که به شرایط شما بسیار نزدیک است که نیاز به طرح تجاری هم ندارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
شیوا . س
سلام ممنون از مقالات خوبتون. من یه سوال کلی داشتم: برای سرمایه گذاری بدون در نظر گرفتن محدودیت مالی کدوم کشورا بهترین انتخاب ها برای دریافت اقامت و تابعیت هستن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه بهتر کمکتان کنیم نیامند به اطلاعات بیشتری هستیم اما بصورت کلی شما می توانید با خرید ملک به مبلغ 2.5 میلیون یورو پاسپورت کشور قبرس جنوبی را خریداری نمایید. یا کشور انگلستان با 10 میلیون پوند. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان توسط کارشناسان ما بررسی شود. موفق باشید.
احمد نادری
سلام وقتتون بخیر مقاله بسیار مفیدی بود. آیا در خصوص سرمایه گذاری در سوئد هم امکانش هست از روش کار شرکت که معرفی کردید اقدام بشه؟ که شرکتی توی سوئد ثبت کنید و برای مثال همسرمون رو داخلش استخدام کنیم که اقامت بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سپاسگزاریم از الطافتان روش کار شرکت بلی در کشور سوئد هم امکان پذیر می باشد اما نکته ای که باید مد نظر قرار بدهید این است که آیا شما واقعا بیزنس من هستید و می خواهید تجارت هم بکنید یا خیر. چون باید از پس بیمه و مالیات کشور سوئد هم بتوانید بربیایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما توسط کارشناسان ما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
امیر علیزاده
سلام ممنون از مقاله خیلی خوبتون. آیا با خرید یک کافه یا رستوران می توان سرمایه گذاری در سوئد انجام داد و اقامت دریافت کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز خیر کشور سوئد به صرف خرید ملک اقامت نمی دهد مگر در موارد خاصی که شما روی خرید ملک بیزینسی را راه اندازی کنید و طرح تجاری سود ده به دولت سوئد ارائه بدهید. کشورهایی که با خرید ملک اقامت می دهند کشورهایی چون پرتغال، قبرس جنوبی، یونان و اسپانیا هستند. موفق باشید.
حامد
سلام وقت خوش ایا سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید ملک باعث اقامت میشود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خرید ملک در هر کشوری منجر به اقامت دائم و پاسپورت نشده و فقط در کشورهای پرتغال، یونان، قبرس و اسپانیا منجر به اقامت دائم می شود. سپاس
مینا
سلام با تشکر از مطالب خوب و مفیدتون سوال من در خصوص سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در سوئد هست. آیا از طریق خرید ملک می توان اقامت این کشور را اخذ کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت ممنونیم از لطف و محبت شما خیر، امکان دریافت اقامت از طریق خرید ملک در سوئد وجود ندارد و شما در کشورهای پرتغال، اسپانیا و یونان می توانید اقامت اروپا را بدست آورید.
پیردهقان
سلام و وقت بخیر یکی از دوستانم گفتن که میتونم با سرمایه گذاری در سوئد از طریق خرید ملک اقامت دریافت کنم؟ آیا این درسته؟ به خانوادم هم اقامت داده میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت خیر، کشور سوئد اقامتی با خرید ملک به شما ارائه نخواهد کرد و برخی کشورها همچون پرتغال، یونان و اسپانیا با خرید ملک به شما اقامت اعطا می کنند.
كميل احمدي
حداقل مبلغ مورد نياز در پروسه سرمايه گذاري در ءسوئد چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز حداقل مبلغ سرمایه گذاری بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار یورو می باشد.
ماریا
سلام آیا با سرمایه گذاری در سوئد برای همه اعضای خانواده میشه اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در صورت دریافت اقامت، همسر و فرزندان زیر 18 سال شخص نیز می توانند اقامت دریافت نمایند.
حسین
آیا با خرید ملک میشه در سوئد اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست گرامی در حال حاضر سوئد برنامه اقامتی تحت عنوان خرید ملک ارائه نمی دهد.
ساغر شجاعی
درود بر شما و ممنون از مطالب مفید شما فرزندان من اقامت سوئد دارند و من از طریق ویزای توریستی فقط میتونم در سال چند ماه پیششون باشم 63 سالمه، از چه طریق میتونم اقامت سوئد رو دریافت کنم که در کنار فرزندانم باشم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام مخاطب عزیز شما می توانبد از روش های سرمایه گذاری مانند خرید ملک، ثبت شرکت، خرید اوراق قرضه و ... اقدام به اخذ اقامت نمایید.
کریم
سلام و عرض ادب میخواستم بپرسم که از طریق خرید ملک آیا امکان دریافت اقامت سوئد هم وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. خیر دوست عزیز، امکان دریافت اقامت از این طریق وجود ندارد.
Amir
با سلام ابتدا تشکر کنم از ارائه اطلاعات بنده راهنمایی میخواستم از خدمتتون. هدف ثبت شرکت تو اروپا رو دارم و دارای طرح تجاری هستم اما با مطالعه ای که داشتم میزان سرمایه گذاری ۱۳۰ هزار یورو در سوئد هست. آیا کشور مطرح دیگه ای تو اروپا هست که با سرمایه حداقلی امکان ثبت شرکت وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می توانید در کشورهایی نظیر آلمان هلند و ... اقدام به راه اندازی بیزینس نمایید‌
محمودزاده
سلام، چند نفر از اقوام بنده سوئد هستند و میگن افتتاح حساب برای افرادی که اقامت ندارن و بخصوص میخوان از ایران اقدام کنند خیلی سخت هست و راحت قبول نمیکنن تا بتونیم از طریق روش های سرمایه گذاری بتونیم اقامت سوئد رو بگیریم. خواستم ببینم غیر از سرمایه گذاری روش دیگه ای به ما میخوره؟ من خودم مدیر بانک هستم و 45 سالمه، زبانم خیلی قوی نیست. همسرم هم 37 ساله و لیسانس آمار هستند، ایشون زبانشون خوبه و در حد آیلتس 6 هستند. دو تا فرزند دوقلوی 9 ساله هم داریم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. بله افتتاح حساب در این کشور برای ایرانی ها بسیار دشوار بوده و با ریسک همراه است. در صورتی که همسر شما بتوانند سطح زبان خود را تقویت نمایند می توانید برای تحصیل در سوئد اقدام داشته باشید و به همراه همسر و فرزندان خود به این کشور تشریف ببرید.
علی حقی
سلام اقای ملک پور آیا با خرید رستوران در سوئد میشه اقامت دائم گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز. خیر امکان دریافت اقامت دائم به صورت مستقیم با خرید یک بیزنس در سوئد امکان پذیر نیست اما امکان دریافت اقامت از طریق سرمایه گذاری وجود دارد.
الهام
سلام وقت بخیر من خواهرم تو سوئد تبعه هستن و یک شرکت خدماتی دارن امکان سرمایه گذاری در سوئد رو با خواهرم به صورت اشتراکی داریم ؟ ما از نظر سرمایه مشکلی نداریم ولی قصد داریم ی شرکت واردات صادرات محصولاتی مثل پسته رو داشته باشیم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام عرض ادب دوست عزیز شما می‌توانید از طریق خواهرتان و جاب آفر دریافت نمایید و در این شرکت مشغول به کار شوید. برای ثبت شرکت بایستی رزومه شما بررسی گردد.
Gohar
سلام و خسته نباشید آیا با روش سرمایه گذاری میشه پاسپورت هم گرفت بعد از اخذ پاسپورت سوئد آیا میشه پاس دیگه ایی دریافت کرد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. در واقع دریافت اقامت از این طریق در سوئد ریسک هایی دارد اما در صورتی موفقیت در کسب اقامت میتوانید برای پاسپورت هم اقدام نمایید.
کوثر
سلام وقت بخیر سریعترین روش سرمایه گذاری در سوئد که مارو به پاس می رسونه کدومه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بستگی به شرایط شما دارد که بتوانید از کدام روش اقدام نمایید پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان موسسه تماس حاصل نمایید تا شما را راهنمایی نمایند.
سارا
سلام، حداقل سرمایه گذاری در کشور سوئد باید چقدر باشه که بتونیم اقامت بگیریم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. حداقل مبلغ سرمایه گذاری بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار یورو می باشد.
سمانه علوی
سلام وقت بخیر در روش کارآفرینی و یا خرید بیزینس اقامتی که دریافت می کنیم موقت هست؟ چه مدته اس؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله به طور معمول اقامت های سرمایه گذاری ابتدا موقت هستند و بسته به شرایط شما پس از مدتی به اقامت دائم تبدیل می شوند.
سونیا
وقت بخیر و خسته نباشید برای سرمایه گذاری در کشور سوئد از طریق خرید ملک، آیا لازم است ملک خانه باشد یا املاک دیگر مثل زمین یا مغازه نیز امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. اگر شما قصد دریافت اقامت از این طریق در کشور سوئد را دارید باید مطلع باشید که امکان دریافت اقامت از این طریق در سوئد وجود ندارد.
راضیه امانی فر
سلام وقت شما بخیر خدا قوت برای من با ۳۰ سال سن و ارشد مدیریت بازرگانی و آیلتس در حد ۵ و سرمایه چهار میلیارد چه روشی از مهاجرت به سوئد مناسب هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما با تقویت سطح زبان میتوانید برای تحصیل در سوئد اقدام داشته باشید.
عباسی
سلام خسته نباشید بنده میخواستم از طریق خرید فرناچایز اقدام کنم چه سرمایه ایی لازمه و همچنین بفرمایید از چه طریقی میشه این مورد رو استارت زد ایا شرایط به خصوصی داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرایط شما بایستی بررسی گردد.پیشنهاد می شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس بگیرید.
Mina
سلام خسته نباشيد با توجه به مطالبي كه خوندم انگار كشور سوئد براي سرمايه گذاري در ملك مناسب نيست شما در اين زمينه كدوم كشور رو پيشنهاد ميكنيد
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در حال حاضر کشورهای اسپانیا، یونان و مجارستان گزینه های مناسبی برای خرید ملک و دریافت اقامت از این طریق هستند.
دلیری
سلام. میخواستم با خرید ملک توی سوئد اقامت بگیرم که گویا نمیشه، امکانش هست توی کشورهای دیگه اروپایی این کار رو انجام بدم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله می توانید در اسمانیا یونان و مجارستان با خرید ملک اقامت بگیرید.
Zeynab
سلام، آیا از طریق خرید ملک هم میشه در سوئد اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر سوئد برنامه اقامتی تحت عنوان خرید ملک ارائه نمی دهد.
Mina
سلام خسته نباشید . الان در حال حاضر برای سرمایه گذاری در کشور سوئد چقدر مورد نیاز هست؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. این موضوع به روش اقامتی شما و بیزنس پلن شما بستگی خواهد داشت.
مهدی
سلام خسته نباشيد در مقاله گفتيد خريد ملك باعث دريافت اقامت نميشه، میشه تحصیلی رفت و بعدش اونجا بیزنس ایجاد کرد؟؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، شما میتوانید به صورت تحصیلی وارد شده و پس از آن با اخذ تاییدات لازم بیزنس خود را راه اندازی نمایید.
Mina
سلام و عرض ادب برای سرمایه گذاری با حداقل سرمایه کدوم کشور بهتره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
باسلام دوست عزیز رزومه شما بایستی بررسی گردد.برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید
Zeynab
سلام، آیا با خرید ملک میشه در سوئد اقامت گرفت؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر دوست عزیز، امکان دریافت اقامت از این طریق وجود ندارد.
ساناز حسینی
سلام و عرض ادب وقتتون بخیر ببخشید حداقل سرمایه گذاری در سوئد برای گرفتن اقامت دائم سوئد چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. شما برای سرمایه گذاری باید ایده مناسبی داشته باشید و حداقل سرمایه شما باید حدود 50 هزار یورو باشد.
شهره توسلی
سلام و عرض ادب من اگر برای اقامت خودحمایتی سوید اقدام کنم آیا می تونم در هر شهری از این کشور زندگی کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. کشور سوئد روشی تحت عنوان خودحمایتی برای دریافت اقامت ندارد ولی میتوانید برای کشورهای دیگری مانند اتریش، اسپانیا، فرانسه و ... اقدام داشته باشید.
hesham
سلام ایا با سرمایه گذاری در سوئد امکان رسیدن به اقامت دائم نیز وجود دارد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله امکان پذیر است‌
مشاوره رایگان