شرایط تحصیل در دانمارک

37 نظر

برای تحصیل در دانمارک باید:

 • داشتن سوابق تحصیلی مناسب
 • از دانشگاه مقصد پذیرش تحصیلی داشته باشید
 • هزینه تحصیل که بین 6 تا 18 هزار یورو است پرداخت کنید.
 • تسلط به زبان دانمارکی و یا انگلیسی ضروری است.
 • ویزای تحصیلی دریافت کنید.
 • خوابگاه و محل اسکان مناسب تهیه کنید.
 • بیمه دانشجویی پرداخت کنید.

پذیرش دوره کارشناسی با نهایتا 8 درخواست رشته و دانشگاه از طریق سایت optagelse و پذیرش تحصیلات تکمیلی مستقیما از طریق سایت دانشگاه ها انجام می شود. موسسه MIE با تحقیق در سایت دولت این کشور شرایط تحصیل در دانمارک را در ادامه تهیه کرده است. در صورت نیاز به دانستن جزئیات خدمات ما و اخذ مشاوره رایگان تلفنی با کارشناسان موسسه ارتباط بگیرید.

چرا تحصیل در دانمارک

ویدیو موسسه MIE در مورد مقایسه تحصیل در دانمارک و فنلاند


 

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

تماس با ما

 

متقاضی تحصیل در دانمارک

سیستم آموزشی دانمارک

نظام آموزشی دانمارک در دانمارک به این صورت است که:

 • آموزش برای همه آزاد است و نیاز به پرداخت هزینه ندارد
 • آموزش اجباری در کشور دانمارک ۱۰ سال است و شامل یک سال دوره پیش دبستانی و ۹ سال مدارس می باشد.

کودکان از سن ۶ سالگی تحصیلات رسمی خود را آغاز می‌کنند. در کشور دانمارک از برگزاری آزمون‌ های رسمی اجتناب می‌کنند، و کودکان به صورت گروهی کار می‌ کنند و در حین بازی مهارت‌ها و فعالیت های گروهی مهارت ها را کسب می کنند. همه کودکان در دانمارک تا سن ۱۶ سالگی می‌توانند بدون پرداخت شهریه در مدارس دولتی تحصیل کنند. اگر والدین قصد داشته باشند فرزندان خود را در مدارس خصوصی ثبت نام کنند، باید شهریه مدارس خصوصی را پرداخت کنند.انواع مدارس در دانمارک به شرح زیر می‌باشد:

 • مدارس دولتی
 • مدارس مذهبی شامل مدارس یهودی، مسیحی و مسلمان
 • مدارس انگلیسی زبان
 • مدارس فرانسوی زبان

دوره های تحصیلی در دانمارک:

 • ۶ الی ۷ سالگی:پیش دبستانی (تحصیلات اجباری)
 • ۷ الی ۱۶ سالگی دوره دبستان (تحصیلات اجباری)
 • ۱۶ الی ۱۸ : دوره دبیرستان (اختیاری)

مراحل پلای تحصیلی دانمارک

فرآیند اپلای کردن برای تحصیل در دانمارک شامل چند مرحله است. در ادامه، مراحل اصلی این فرآیند را مشاهده می‌کنید:

 • انتخاب رشته و دوره تحصیلی: ابتدا باید تصمیم بگیرید که در چه حوزه تحصیلی و دوره‌هایی علاقه دارید تحصیل کنید.
 • بررسی شرایط و معیارهای پذیرش: هر دوره و دانشگاه ممکن است شرایط مختلفی برای پذیرش داشته باشد. که با توجه به شرایط ذکر شده باید درخواست خود را ارسال کنید.
 • تهیه و تدوین مدارک: برای ثبت نام در دوره تحصیلی، باید مدارک مرتبط را آماده کنید. این ممکن است شامل مدارک تحصیلی (مثل مدرک دیپلم یا کارشناسی)، نمرات، رزومه تحصیلی، نامه توصیه و نتایج آزمون‌های استاندارد مورد نیاز باشد.
 • آزمون زبان: بسیاری از دوره‌های تحصیلی در دانمارک نیازمند تسلط به زبان انگلیسی هستند. برخی از دانشگاه‌ها ممکن است از شما بخواهند مدرک زبان در حد آیلتس 6 به بالا و یا مدرک زبان دانمارکی در حد b2 ارائه دهید.
 • ثبت نام در دانشگاه: پس از آماده‌سازی مدارک، باید ثبت‌نام خود را در دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی مورد نظر انجام دهید. این فرآیند بیشتر اوقات از طریق سیستم ثبت‌نام آنلاین دانشگاه انجام می‌شود.
 • پرداخت هزینه ثبت‌نام: بعد از ثبت‌نام، ممکن است بخواهید هزینه ثبت‌نام و یا شهریه را پرداخت کنید. که هزینه دانشگاه ها در دانمارک بین 6 الی 18 هزار یورو است.
 • درخواست ویزا: در این مرحله باید درخواست ویزا را انجام دهید. و به سفارت یا کنسولگری دانمارک در زمان مقرر مراجعه کنید.

تحصیل در مدارس دانمارک

یکی از مقاطعی که امکان اخذ پذیرش و مهاجرت تحصیلی دانمارک در آن وجود دارد مقطع مدارس می باشد که دوره مهد کودک بصورت اجباری نخواهد بود. تحصیل در دانمارک از شش سالگی تا هیجده سالگی اجباری می باشد. دوره ابتدایی در کشور دانمارک ۱۰ سال به طول خواهد انجامید. پس از اتمام دوره ابتدایی دوره دبیرستان به مدت ۳ سال می باشد. لازمه ورود به دانشگاه گذراندن ۱۳ ساله تحصیلی و داشتن مدرک دیپلم است. تحصیل در مدارس دانمارک به زبان دانمارکی رایگان می باشد. بنابراین این روش بیشتر به افرادی که مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل داشته اند پیشنهاد می شود، تا از فرصت تحصیل رایگان فرزندانشان استفاده کنند. امکان مهاجرت تحصیلی به دانمارک در مدارس بین المللی و انگلیسی زبان از قبیل مدرسه بین المللی پرینس هنرکس و مدرسه بین المللی هلر پو برای دانش آموزان خارجی وجود دارد. هزینه تحصیل در این گونه مدارس حدود 17000 الی 36000 یورو در سال می باشد.

تحصیل در مدارس دانمارک

دوره تحصیل اجباری

6 الی 18 سالگی

دوره دبستان

10 سال

دوره دبیرستان

3 سال

تحصیل به زبان دانمارکی

رایگان است

تحصیل در مدارس بین المللی و انگلیسی زبان

هزینه تحصیل بین 17000 الی 36000 یورو در سال

شرایط تحصیل در دانمارک با مدرک دیپلم در رشته های فنی و حرفه ای آکادمیک

رشته های فنی و حرفه ای آکادمیک معمولا در دوره ای 2 تا 2.5 سال با 120 واحد تحصیلی ارائه می شوند. افرادی که قصد یادگیری کاربردی مهارت های حرفه ای دارند این دوره می تواند برایشان مناسب باشد زیرا که مطالب تئوری با رویکرد عملی ترکیب شده و با بازسازی محیط کار دروس به صورت کاملا عملی آموزش داده خواهد شد. افراد در این دوره مدرک AP گرفته و در برخی رشته ها حتی امکان ادامه تحصیل 90 واحدی و اخذ لیسانس حرفه ای را خواهند داشت. کالج های دانشگاهی و بیزنس آکادمی ها ارائه دهنده این دوره هستند. یکی از مزیتهای ادامه تحصیل در دانمارک در مقطع تحصیلی فوق دیپلم (AP) این است که با مدرک دیپلم فنی و حرفه ای و بدون مدرک پیش دانشگاهی می توان برای ورود به این مقطع اقدام کرد.

تحصیل در رشته های فنی و حرفه ای در دانمارک

طول دوره

2 الی 2.5 سال

تعداد واحد های تحصیلی

120 واحد

نحوه آموزش

 عملی و کاربردی

مدرک پایانی

به فارغ التحصیلان مدرک AP اعطا می گردد

تحصیل لیسانس در دانمارک

تحصیل کارشناسی در دانمارک دو مدرک تحصیلی جدا دارد:

 • کارشناس حرفه ای: لیسانس حرفه ای در نظام آموزش کشور دانمارک به صورت 3 الی 4 و نیم سال و شامل 180 تا 270 واحد تحصیلی است. پایه اصلی این نوع مقاطع بر اساس فعالیت های عملی و دوره های کارآموزی 30 واحدی می باشد. برای تکمیل سطح تحصیلات خود، افراد باید پروژه و یا پایان نامه هایی ارائه دهند تا دانشکده ها و کالج های ارائه دهنده، با توجه به ارتباط قوی و پیوندهای مفیدی که با نیروهای کسب و کار دانمارک دارند، فرد را برای ورود به بازار کار کشور دانمارک آماده کنند. رشته هایی همچون مهندسی، مدیریت فناوری اطلاعات، پرستاری، بهداشت و تغذیه، آموزش معلمان، روزنامه نگاری و آموزش اجتماعی در این بخش می باشد. کالج های دانشگاهی و مدارس آموزش و پرورش دریانوردی ارائه دهنده این نوع مدارک هستند.
 • کارشناس عادی دانشگاهی: مدارک لیسانس عادی پس از گذراندن سه سال دوره تحصیلی در کشور دانمارک به افراد اعطا می شود. آموزش ها بر اساس تحقیق و مبانی نظری می باشد که دانشجویان را بر پایه سطح علمی گسترده و همچنین دانش تخصصی آماده می کند. در پایان این دوره ها، شما باید یک پروژه نهایی یا پایان نامه را به دانشگاه تحویل دهید. این دوره شما را برای ورود به بازار کار و تحصیلات تکمیلی بعدی آماده می کند.

شرایط پذیرش مهاجرت تحصیلی به دانمارک در دوره کارشناسی

مدرک دیپلم با معدل معادلسازی شده سیستم نمرات دانمارکی با 7 سطح در پذیرش این دوره که شامل 2 سهمیه است، موثر می باشد. در سهمیه اول معدل سهم بسزایی در پذیرش خواهد داشت اما در سهمیه دوم ارائه انگیزه نامه قوی یا نمرات دروس خاص می توانند کمک کننده باشند. همانطور که گفته شد پذیرش از طریق سایت optagelse.dk با ددلاین 15 مارس و مجوز 8 انتخاب رشته و دانشگاه انجام می شود. برخی از رشته ها فقط از طریق سهمیه 2 دانشجو می پذیرند که شامل آزمون ورودی و مصاحبه است. در صورتی که دانشجوی مورد نظر به زبان دانمارکی آشنایی و تسلط داشته باشد می تواند از تحصیل رایگان در دانمارک برخوردار شود. دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند از اجازه کار دانشجویی در دانمارک تا 10 ساعت در هفته استفاده کنند.

تحصیل در دوره کارشناسی در دانمارک

طول دوره

3 الی 4.5 سال

تعداد واحد های تحصیل

180 الی 270 واحد

شرط معدل برای تحصیل

حداقل معادل نمره 7 در سیستم معدل دانمارک

مدرک زبان مورد نیاز

حداقل آیلتس 6

هزینه تحصیل

6 الی 18 هزار یورو

اجازه کار دانشجویی

دارد

تحصیل ارشد در دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای افراد کمتر از 39 سال مناسب می باشد. تحصیل در این مقطع عمدتاً به زبان انگلیسی می باشد و ارائه نمره 6.5 آیلتس زبان انگلیسی الزامی می باشد. کشور دانمارک با توجه به بازار کار مناسبی که برای رشته هایی نظیر کشاورزی، علوم مهندسی، رشته های مدیریتی و رشته پزشکی فراهم آورده است، بیشتر مورد توجه اشخاصی بوده است که به دنبال یافتن شغل مناسب در کشور های اروپایی خواهند بود. بازار کار مناسب در یک کشور باعث ایجاد انگیزه در تحصیل می گردد. با تحصیل در دانشگاه های معتبر دانمارک علاوه بر بهره مندی از کیفیت تحصیلی عالی، از کیفیت زندگی در آینده نیز برخوردار خواهید شد. هزینه تحصیل در دانمارک در این دوره به طور میانگین بین 12 الی 15 هزار یورو در سال می باشد. طول دوره های تحصیل کارشناسی ارشد در دانمارک یک و دو ساله می باشند. امکان کار دانشجویی در دانمارک در در این مقطع تا 20 ساعت در هفته وجود دارد.

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانمارک

طول دوره

1.5 الی2 سال

مدرک زبان مورد نیاز

حداقل آیلتس 6.5

هزینه تحصیل

12 الی 15 هزار یورو

اجازه کار دانشجویی

دارد

تحصیل دکترا در دانمارک

در مقطع دکتری تحصیل رایگان در دانمارک وجود دارد. کشور دانمارک برای افرادی که در مقطع دکتری در این کشور مشغول به تحصیل می باشند، حقوقی ماهیانه به میزان تقریباً 2000 دلار را مدنظر قرار می دهند. بنابراین برای دانشجویان جهت تحصیل دکتری در دانمارک رقابت بسیار سختی را در راستای اخذ بورسیه تحصیلی در دانمارک در مقطع دکتری پیش رو خواهند داشت. جهت دریافت کمک هزینه تحصیلی و فاند در مقطع دکتری در دانمارک شخص متقاضی می بایست فاکتورهای زیر را احراز نماید:

 • در دست داشتن مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد از دانشگاه های معتبر
 • اخد مدرک دال بر تسلط کافی و زبان انگلیسی حداقل آیلتس 6.5
 • یک استاد راهنما (supervisor) که برنامه درسی دکتری فرد را پشتیبانی نماید.
 • داشتن تالیفات از قبیل مقالات بین المللی، کتاب 
 • دوره های دکتری در این کشور 3 الی 5 سال به طول می انجامند. اجازه کار دانشجویی در این مقطع 30 ساعت در هفته می باشد.

تحصیل دوره دکترا در دانمارک

طول دوره

3 تا 5 سال

مدرک زبان مورد نیاز

حداقل آیلتس 7

هزینه تحصیل

20 الی 30 هزار یورو

اجازه کار دانشجویی

دارد

هزینه تحصیل در دانمارک

هزینه تحصیل در دانمارک عدد متغیری در بازه 8 تا 21 هزار دلار سالانه را شامل می شود. مقاطع مختلف، دانشگاه ها و رشته های خاص در هزینه تحصیل در دانمارک بسیار تاثیر گذار می باشند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم که هزینه آموزش در برخی از دانشگاه های برتر دانمارک را در ادامه بیان نماییم، برای آگاهی از این مقوله، شما را به مطالعه جدول زیر دعوت می کنیم:

نام دانشگاه

لیسانس (سالیانه) یورو

فوق لیسانس(سالیانه)یورو

دکترا(سالیانه) یورو

Aalborg

10000-14000

8000-12000

2000-4000

Aarhus

8000-14000

6000-12000

1500-3000

Danish Technical University

10000-13500

7000-10000

3000-6000

University of Copenhagen

7000-20000

5000-15000

2500-7000

Roskilde University

14000-36000

10000-25000

5000-15000

هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک

در نگاه کلی هزینه زندگی در دانمارک ماهیانه 900 الی 1200 یورو می باشد. در جدول زیر می توانید با جزئیات هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک را مشاهده بفرمایید:

اقلام

هزینه (یورو)

اقامتگاه (خصوصی)

450

اقامت در خوابگاه ها

250-300

خورد و خوراک

200-270 (500 یورو بسته به سبک زندگی)

حمل و نقل

40-50

کتاب و هزینه های جانبی

30-65

تحصیل در دانمارک به زبان انگلیسی

هر رشته ای در دانمارک در دوره دانشگاه نیاز به مدرک زبان انگلیسی رو به بالا دارد. تحصیل در دانمارک به زبان انگلیسی در دوره های لیسانس و فوق لیسانس نیازمند سطح B انگلیسی دبیرستان های این کشور را دارد. البته برخی رشته ها نیاز به سطح بالاتر A خواهند داشت که در جدول زیر میانگین بازه معادل نمرات آزمون های لازم را جمع آوری کرده ایم؛ لطفا دقت کنید که مدارک تافل، آیلتس و آزمون ESOL کمبریج برای اثبات مهارت مورد تایید است و نمرات معادل توسط هر دانشگاه متفاوت است.

نام آزمون

سطح B

سطح A

آیلتس

6.5

7.0

تافل

محدوده 550-583 (مبتنی بر کاغذ)، یا 213-237 (آزمون مبتنی بر رایانه) یا 79-93 (آزمون مبتنی بر اینترنت)

محدوده 587-610 (مبتنی بر کاغذ)، یا 240-253 (آزمون مبتنی بر رایانه) یا 94-101 (آزمون مبتنی بر اینترنت)

کمبریج

CAE

CPE

 

برای تحصیل به زبان دانمارکی نیز باید دارای مدرک Danskprøve 2 یا Danskprøve 3 باشید.

مدرک زبان لازم برای تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک بدون مدرک زبان

تمامی رشته های دانشگاهی برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک نیاز به دانش زبان انگلیسی در سطح رو به بالا دارند و ارائه اسناد الزامی است. تنها تحصیل در دانمارک بدون مدرک زبان دانمارکی، ممکن است و شرایط پذیرش آن به این صورت است که دانشجوی بین المللی با تحصیل به زبان انگلیسی می تواند به صورت رایگان زبان دانمارک را بیاموزد و سپس برای مقاطع بعدی اقدام به تحصیل به زبان دانمارکی نماید. حتی افرادی که زبان مادری آنان انگلیسی بوده باید مدارکی دال بر معادل زبان انگلیسی سطح B در دانمارک تهیه کنند.

مدارک لازم برای تحصیل در دانمارک

قطعا مهاجرت برای ورود به دانشگاه و موسسات علمی این کشور پیشرفته، با رعایت موارد و قوانینی، رخ می دهد. افراد بدون تکمیل پرونده و ارائه مدارک، نمی‌توانند به ویزای تحصیلی دانمارک فکر کند. از جمله مهمترین مدارک مورد قبول برای پذیرش تحصیلی دانمارک، شامل موارد زیر می باشد:

 • مدرک تحصیلی
 • گواهی مربوط به هویت افراد
 • اثبات توانایی مالی
 • بیمه نامه مسافرتی
 • یک قطعه عکس
 • مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6.5 و مدرک زبان تافل با حداقل ۷۹
 • مدرک c1 پیشرفته
 • رزومه تحصیلی مناسب
 • انگیزه نامه و توصیه نامه

بورسیه تحصیلی دانمارک

چنانچه دانشجویی دارای سوابق تحصیلی خوبی باشد به عبارتی دیگر دارای معدل بالای 17 و همچنین مدرک زبان IELTS با نمره 6.5 باشد، می تواند از این تسهیلات استفاده نموده و نه تنها تحصیلات خود را بصورت رایگان ادامه دهد بلکه امکان دریافت کمک هزینه زندگی نیز برای او وجود دارد. البته اعطای بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی بسیار محدود و دشوار می باشد. اعطای این کمک هزینه ها در مقطع فوق لیسانس در مقایسه با مقطع کارشناسی کمی تسهیل شده است. البته بیشتر کمک هزینه ها و بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری ارائه می شود. در بخش های قبل اشاره شد که ارائه رزومه علمی که شامل مقاله های علمی و کنفرانس های خارجی و نمره زبان بالا بسیار تاثیر گذار می باشد. بهترین بورسیه تحصیلی دانمارک بورسیه اراسموس موندُس، بورسیه دولتی بخش فرهنگ دانمارک که سالیانه 6090 یورو به دانشجویان کمک مالی می کند و بورسیه مربوط به دانشجویان برتر دانشگاه روسکیلده به ارزش ماهیانه 7900 کرون دانمارک می باشند.

تحصیل رایگان در دانمارک

از آنجایی که سیستم آموزشی کشور دانمارک بسیار پیشرفته و همسو با استانداردهای جهانی می باشد، دانشجویان و افراد بسیاری از سراسر دنیا مایل به تحصیل در این کشور می باشند. افرادی که با بودجه مالی اندکی روبرو هستند به دنبال این باشند که آیا امکان تحصیل رایگان در دانمارک وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ این سوال باید گفت که تنها دانشجویان عضو اتحادیه اروپا از پرداخت شهریه در مقاطع مختلف تحصیلی دانمارک، معاف می باشند و دیگر دانشجویان بین‌المللی، ملزم به پرداخت شهریه برای ورود به سیستم آموزشی کشور این کشور می باشند. لازم به ذکر است که راه هایی برای کم کردن و یا پوشش بهای آموزش و زندگی دانشجویی در این کشور وجود دارد که یکی از برجسته ترین آنها، بورسیه های تحصیلی می باشد.

بهترین رشته ها برای تحصیل در دانمارک

تحصیل در دانمارک، شرایط ویژه‌ای را پیش روی افراد قرار می دهد قطعاً در سراسر دنیا، هر کس با استعداد و علاقه خاصی علاقه‌مند به تحصیل در این کشور می‌باشد و دوست دارد بداند که آیا رشته مورد علاقه اش، در دانشگاه های دانمارک آموزش داده می می گردد یا خیر. که در این رابطه باید بگوییم تقریباً همه رشته هایی که در سراسر دنیا آموزش داده می‌شود، در دانشگاه های دانمارک نیز وجود دارد. پرطرفدارترین رشته ها مانند: پزشکی، داروسازی، علوم انسانی، حقوق، داروسازی، دندانپزشکی، پرستاری، علوم مهندسی، هنر و... در بهترین دانشگاه های دانمارک، دانشجویان را از سراسر دنیا پذیرش می نمایند. این رشته ها در مقاطع مختلف لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در دسترس می باشد.

تحصیل پزشکی در دانمارک

با علم به موضوع جایگاه رشته پزشکی می توان انتظار داشت که این رشته در دانشگاه های دانمارک آموزش داده شود. اولین شرط و لازمه تحصیل پزشکی در دانمارک، توانایی درک زبان با ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره 6.5 و c1 دانمارک می باشد. از مهمترین عوامل تاثیر گذار و قانون اصلی برای ورود به رشته پزشکی دانشگاه های این کشور می توان به پشت سرگذاشتن فیلتر امتحان ورودی که در این کشور برگزار می‌شود، اشاره نمود و همچنین افراد پس از موفقیت در ورود به دانشگاه های پزشکی دانمارک، باید به مدت نه سال علوم مربوط به رشته طب را بیاموزند. معتبرترین دانشگاه های دانمارک مانند کوپنهاگ، دارای رشته پزشکی می باشند.

تحصیل دندانپرشکی در دانمارک

برای تحصیل در رشته دندانپزشکی، متقاضیان باید:

 • به زبان دانمارکی تسلط داشته باشید.
 • دوره لیسانس: قبل از ورود به دوره اصلی دنداپزشکی باید وارد دوره لیسانس دندانپزشکی شوید. در دوره لیسانس دندانپزشکی کلیه بیماری‌های دهان و تشخیص درمان آنها تدریس می‌ شود.
 • دوره دکترا: پس از تکمیل دوره لیسانس باید در آزمون ملی پزشکی شرکت کنید. در صورت قبولی در آزمون ملی می توانید برای تحصیل دندانپزشکی دانمارک وارد شوید، این دوره ۴ ساله می‌ باشد.
 • دوره تخصص: دوره تخصص نیز با توجه به گرایش انتخابی بین 2 تا5  سال می‌باشد.

تحصیل پرستاری در دانمارک

برای تحصیل پرستاری در دانمارک باید شرایط اولیه تحصیل در این رشته را داشته باشید:

 • مدرک تحصیلی: شما باید مدرک پایان دوره متوسطه دانمارکی و یا مدرک معادل آن را داشته باشید اگر مدرک شما دانمارکی نیست باید آن را به زبان دانمارکی و یا انگلیسی ترجمه کنید.
 •  الزامات زبانی: مدرک زبان انگلیسی و یا دانمارکی برای تحصیل در این دوره ضروری است.
 • ارسال درخواست: برای درخواست تحصیل باید یک دانشگاه مقصد را انتخاب کنید و مدارک خود را برای تایید به دانشگاه مورد نظر ارسال کنید. متقاضیان دارای تحصیلات متوسطه خارج از دانمارک برای تحصیل در دوره پرستاری باید مدارک خود را معادل سازی کنند. اگر نمره معدلشان ۷ به بالا باشد سهمیه رتبه ۱ در نظر گرفته می‌شوند.

تحصیل روانشناسی در دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک به قصد ورود به رشته روانشناسی امکان پذیر می باشد. تحصیل روانشناسی در دانمارک در رابطه با رفتار و فرایندهای روانشناسی در رابطه با انسان خلاصه می شود. اصلی ترین دروس ارائه شده در این رشته شامل: روانشناسی شخصیتی و رشد می باشد. افراد می توانند این رشته را در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های دانمارک ادامه دهند. لازم به ذکر است که این رشته در کشور دانمارک به صورت اختصاصی به زبان دانمارکی ارائه می‌شود و افراد برای ورود به آن، باید با مهارت به این زبان، رشته روانشناسی را انتخاب نمایند.

تحصیل داروسازی در دانمارک

تحصیل در دانمارک آن هم برای رشته داروسازی آرزوی بسیاری از دانشجویان علاقمند به این رشته در سراسر دنیا می باشد. شهریه تحصیل در این رشته به طور میانگین، ۷۵۰۰ یورو در سال برآورد شده است. متقاضیان تحصیل داروسازی در دانمارک، در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا می توانند این رشته را به زبان انگلیسی و دانمارکی آموزش ببینند. بسیار مهم است که افراد مدارک خواسته شده دانشگاه های این کشور برای رشته داروسازی که مهم ترین آن، رزومه تحصیلی، ریزنمرات و مدرک زبان آیلتس و دانمارکی می باشد را برای پذیرش، ارائه دهند.

رشته طراحی صنعتی در دانمارک

رشته طراحی صنعتی در دانمارک، جز رشته های آینده دار در دانشگاه های این کشور می باشد. مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در ازای دارا بودن شرایطی همچون مدرک آیلتس با حداقل نمره ۶ و یا مدرک زبان دانمارکی در سطح c1 می توانند، دروسی همچون روش طراحی تولید، توسعه محصول، عوامل انسانی و غیره را در رشته طراحی صنعتی دانمارک، آموزش ببیند.

رشته ژنتیک در دانمارک

رشته ژنتیک در دانمارک با ارائه دروسی مانند: انجمن لیکومولی تجربی، ژنتیک ،rna ژنتیک انسانی، ژنتیک جمعیت و باکتری شناسی پیش می رود. افراد برای تحصیل در رشته ژنتیک دانشگاههای دانمارک باید سالانه ۶ تا ۱۶ هزار یورو به عنوان شهریه بپردازند. رشته ژنتیک، در مقطع کارشناسی، 3 الی 4 سال در کارشناسی ارشد دو سال و دکترا، سه سال به طول می انجامد.

دانشگاه های دانمارک

طبیعتاً اشخاصی که به دنبال ادامه تحصیل و مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل می باشند، ضروری است که با دانشگاه های مختلف دانمارک آشنایی داشته باشند. همان گونه که بیان گردید، دانمارک دارای نظام آموزشی و دانشگاهی بسیار پیشرفته ای می باشد. دانشگاه های این کشور از جمله دانشگاه کپنهاگ، همان گونه که در جدول زیر می بینید،از جمله دانشگاه های برتر جهان هستند.

نام دانشگاه

رتبه جهانی

Københavns Universitet

39

Aarhus Universitet

107

Danmarks Tekniske Universitet

112

Aalborg Universitet

260

Syddansk Universitet

370

Handelshøjskolen i København

768

Roskilde Universitet

1405

IT-Universitetet i København

1559

Danmarks Medie- og Journalisthøjskole

4636

Københavns Erhvervsakademi

6047

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در دانمارک

دانمارک دارای دانشگاه‌های معتبر و با سابقه برجسته‌ای است. انتخاب بهترین دانشگاه برای تحصیل در دانمارک به بسیاری از عوامل مانند رشته تحصیلی، امکانات دانشگاه، محیط آموزشی، هزینه‌ها، و نظرسنجی‌ها بستگی دارد. در زیر، چند دانشگاه برجسته در دانمارک ذکر شده‌اند:

 • دانشگاه کپنهاگ: به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و برجسته‌ترین دانشگاه‌های اروپا، جایگاه بالایی دارد.
 • دانشگاه تکنیکی دانمارک: متخصص در حوزه‌های علوم و مهندسی و در رده‌بندی جهانی دانشگاه‌ها جایگاه بسیار خوبی دارد.
 • دانشگاه رسکیلد: این دانشگاه به خصوص در زمینه‌های علوم اجتماعی، علوم محیطی و علوم انسانی مشهور است.
 • دانشگاه رسکیلد (Copenhagen Business School - CBS): در حوزه کسب و کار و مدیریت یکی از بهترین دانشگاه‌ها در اروپا و دنیا محسوب می‌شود.
 • دانشگاه ژولاند: در زمینه علوم انسانی، هنر و علوم اجتماعی فعالیت می‌کند و جزء دانشگاه‌های معتبر دانمارک است.دانشگاه اُرهوس
 • دانشگاه سوتهرن دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

پس از آشنایی با شرایط کلی مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل و آشنایی با مقاطع مختلف و دانشگاه های برتر این کشور زیبا، پس از ارائه مدارک مورد جهت دریافت پذیرش تحصیلی در هر یک از مقاطع مورد نظر، می بایست جهت دریافت ویزای تحصیلی دانمارک اقدام صورت گیرد. در قدم اول باید از مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دانمارک و شرایط تحصیل در دانمارک آگاهی کامل داشت. با ارائه این مدارک به سفارت می توانید درخواست اقامت تحصیلی در این کشور را بدهید. در ادامه به مهم ترین مدارک لازم برای ویزای تحصیلی دانمارک اشاره ای می شود:

 • نامه تمکن مالی از بانک
 • مدرک زبان انگلیسی
 • گذرنامه معتبر
 • نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه
 • تکمیل فرم های درخواست ویزا
 • انجام تست پزشکی
 • چند قطعه عکس
 • انگیزه نامه
 • مدارک تحصیلی قبلی

ویزای همراه در دانمارک

الحاق خانواده به این معنی می باشد که افرادی که به صورت قانونی عضو خانواده شخص اصلی هستند، می توانستند وی را در کشور دانمارک مشایعت کنند. افرادی از قبیل همسر قانونی و ثبت شده فرد و فرزندان مجرد زیر 18 سال می توانستند از این قابلیت استفاده کنند و به همراه شخص اصلی به کشور دانمارک عزیمت نمایند. دانشجویان خارجی پس از 6 ماه می توانند برای اعضای خانواده خود درخواست ویزای همراه دانمارک داشته باشند.

کار پس از تحصیل در دانمارک

در تمام فرایند مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل، به دلیل این که هدف نهایی دریافت اقامت موقت و پس از آن اقامت دائم و تابعیت دانمارک می باشد، موضوع اشتغال پس از تحصیل بسیار اساسی و مهم می باشد. افراد می توانند به مدت 6 ماه در این کشور حضور داشته و جست و جوی کار داشته باشند. برای اطلاع از شرایط کار ضمن تحصیل در دانمارک مقاله موجود را بخوانید. در نمودار زیر می توانید تغییرات نرخ بیکاری در کشور دانمارک در چند سال اخیر را مشاهده نمایید:

نمودار نرخ بیکاری در دانمارک 2023

اقامت بعد از تحصیل در دانمارک

همان گونه که می دانید با دریافت پذیرش تحصیلی، دانشجویان بین المللی اقامتی موقت به مدت طول دوره تحصیلی مورد نظر دریافت می کنند. این اقامت به تنهایی منجر به اقامت دائم دانمارک نمی گردد. دانشجویان بین المللی در صورت موفقیت در پیدا کردن کار در دانمارک می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نموده و در این کشور تمدید اقامت دانمارک داشته باشند. نرخ بیکاری کشور دانمارک در سال های گذاشته از ثبات خوبی برخوردار بوده است. در اکثر سال ها حدود 6 درصد و در سه سال گذشته این نرخ تا پایین تر از 5 درصد نیز کاهش یافته است. پس از گذشت 5 سال از کار در دانمارک، افراد اقامت دائم دانمارک را به دست می آورند. پس از آن گذشت 3 الی 4 سال دیگر آن ها می توانند در خواست تابعیت دانمارک را نیز بدهند.

مزایای مهاجرت تحصیلی به دانمارک

 قطعا مهاجرت تحصیلی به دانمارک مانند هر تصمیم دیگری دارای نقطه ضعف و قوت های بی شماری می باشد. مزایای تحصیل، تبدیل به عامل محرک برای تصمیم گیری افراد جهت مهاجرت به این کشور می باشد. هر چند نوع زندگی و وضعیت افراد این مزایا را مشخص می‌کند اما بر اساس استانداردهای کلی، مهمترین مزایای تحصیل در دانمارک عبارتند از:

 • وجود دانشگاه های معتبر و دارای رنگینگ جهانی
 • امکان بهره مندی از بورسیه های تحصیلی
 • فرهنگ بالا و مهاجر پذیر بودن مردم دانمارک
 • سیستم آموزشی بسیار با کیفیت
 • شرایط ایده آل برای کار پس از تحصیل
 • قیمت مناسب
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • پایین بودن جرم و جنایت در دانمارک و امنیت بالا

مقایسه تحصیل در دانمارک با فنلاند و کشورهای اسکاندیناوی

همان طور که مطلعید دانمارک، فنلاند، نروژ، و سوئد کشور های بسیار پیشرفته هستند اما زندگی در آنها با کمی هزینه‌های بالا مواجه است. به طور مثال:

 • هزینه یاد گرفتن زبان در فنلاند رایگان است.
 • 20% تخفیف بعد از دریافت نمره a2 و 100% تخفیف بعد از یادگیری کامل فنلاندی
 • هزینه زندگی و تحصیل در فنلاند و سوئد نسبت به نروژ و دانمارک پایین تر می باشد.
 • اقامت پس از تحصیل دانمارک و سوئد ۶ ماه اما فنلاند یک سال

در جدول ذیل اطلاعات مهم مقایسه مهاجرت به دانمارک و سایر کشورها آورده شده است:

کشور ها

هزینه تحصیل

هزینه یادگرفتن زبان بومی

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل

دانمارک

12 الی 13 هزار یورو

هزینه دارد

آیلتس 6

فنلاند

9 تا 12 هزار یورو

رایگان

بدون نیاز به مدرک زبان

نروژ

بیش از 15 هزار دلار

هزینه دارد

آیلتس 6

سوئد

80 الی 130 کرون

هزینه دارد

آیلتس 5.5

 

⬅️ چنانچه علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در باب شرایط تحصیل در دانمارک هستید، اینجا کلیک کنید ➡️


سوالات متداول

✔️ آیا تحصیل رایگان در دانمارک ممکن می باشد؟

در صورتی که فرد تسلط کافی به زبان دانمارکی وجود داشته باشد امکان پذیر است.

✔️ متوسط هزینه تحصیل در دانمارک چه میزانی دارد؟

8000-21000 دلار / 6000-16000 یورو

✔️ پروسه پذیرش و ویزا برای تحصیل در دانمارک چه مدت زمان می برد؟

حدود 7 الی 8 ماه زمان نیاز دارد.

✔️ مدرک زبان مورد نیاز مهاجرت تحصیلی به دانمارک چه سطحی لازم دارد؟

آیلتس 6.5 الی 7 بسته به رشته تحصیلی

✔️ آیا همراهان دانشجو در دانمارک اجازه کار دارند؟

مهاجرت تحصیلی به دانمارک با درخواست ویزای همراه به صورت همزمان نیست و همراه اجازه کار دارد.

✔️ آیا فرزندان شخصی که در حال تحصیل در دانمارک است می توانند در مدارس تحصیل داشته باشند؟

بلی؛ این امکان وجود دارد و فرزندان می توانند به صورت رایگان مهاجرت تحصیلی به دانمارک کنند.

✔️ مقدار تمکن مالی در ارائه مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک چه میزان است؟

 این میزان به اندازه هزینه زندگی در این کشور به مدت یک سال می باشد که در مجموع حدود 13000 یورو است.


سخن پایانی

در این مقاله در مورد شرایط مهاجرت تحصیلی به دانمارک و قوانین اخذ پذیرش های تحصیلی در این کشور بحث شد. شرایط دریافت بورسیه تحصیلی و همچنین تحصیل در دانمارک به زبان انگلیسی نیز بیان گردید. تحصیل در دانمارک به دلیل پیچیدگی های موجود در دریافت ویزای کاری دانمارک واقامت سرمایه گذاری در دانمارک، بهترین روش مهاجرت به این کشور می باشد. در بخش هایی از این مقاله نرخ بیکاری دانمارک و همچنین قوانین کار پس از تحصیل و شرایط کار همراهان متقاضی اصلی بررسی گردید. در صورتی که سوالاتی بدون پاسخ در خصوص مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل باقی مانده اند، می توانید با طرح آن ها در بخش دیدگاه انتهای همین صفحه پاسخ را دریافت کنید. همچنین شما عزیزان می توانید با تماس تلفنی با کارشناسان موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس، مشاوره تلفنی رایگان در زمینه مهاجرت تحصیلی به دانمارک دریافت نمایید.

امتیاز 4.04 از 5 ( 26 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
عباس جاسبی
سلام و عرض ادب، ممنون از مقاله تحصیل در دانمارک - چند سوال داشتم - آیا با سن 38 سال می توان برای این کشور اقدام کرد؟ آیا حتما مدرک زبان نیاز است؟ می توان در آنجا زبان را خواند و بعد تحصیل کرد؟ متشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز با توجه به رزومه ای که می فرمایید بلی ارائه مدرک زبان انگلیسی الزامی می باشد. اگر نمره زبان ندارید کشور اتریش می تواند گزینه خوبی باشد و می توانید زبان را در کشور اتریش بخوانید. پیشنهاد می کمک حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید. موفق باشید.
سحر
سلام وقتتون بخير آيا مهاجرت به دانمارك از طريق تحصيل در رشته هاي پزشكي شرط سني داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی معمولاً تحصیل در رشته پزشکی نیازمند به گذراندن دوره های پیش پزشکی است، که بهتر است از افراد زیر 21 سال باشند و دلیل آن هم این است که این رشته آزمون ورودی دارد. علاوه بر این دوره های پزشکی اکثراً در هر کشوری به زبان همان کشور برگزار می شود موفق باشید.
یلدا
سلام بنده میخام در دانمارک پستاک بخونم و ازین طریق اقامت بگیرم. متاسفانه مدرک زبان ندارم.ولی ۱۵ سال سابقه کار و ۳ مقاله پژوهشی چند کتاب تالیف و ترجمه دارم.مجردم و ۳۸ سالمه.لطفا راهنماییم بفرمایید
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شرایط شما مناسب هست اما سطح زبان یکی از موارد مهم میباشد بهتر بود رشته تحصیلی و سنتون رو هم میفرمودین پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا تمام شرایط را بررسی کرده و شما را راهنمایی کنند
مسیح اعتزازیان
ضمن سلام و خسته نباشید لطفا در مورد ششمین مدرک مورد نیاز (انجام تست پزشکی ) که در قسمت مدارک لازم برای ویزای تحصیلی بهش اشاره کردید توضیح بدید.دقیقا به چه منظور انجام میشه.
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب برای بیمه دانشجویی نیاز است شما میتوانید با مشاوران موسسه تماس بگیرید تا شما را کامل راهنمایی کنند با تشکر
ماهان
سلام من پذیرش دانشگاه دانمارک رو گرفتم میتونم از این طریق برای همسر و فرزندم هم ویزای همراه بگیرم؟ فرزندم هم 5 سالش هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب متاسفانه از سال 2021 دیگر امکان گرفتن ویزای همراه از طریق ویزای تحصیلی این کشور وجود ندارد.
داووود
تحصیل در دانمارک نیازمند پرداخت چه مبلغ هزینه است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام بستگی به دانشگاهی که در آن تحصیل می گنید و مقطع تحصیلی شما متغیر است این مووع را به طور کامل در مقاله توضیح دادیم لطفا برا کسب اطلاعات دقیق مقاله را با دقت مطالعه فرمایید.
mitra
مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی برای کشور دانمارک چیست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام واحترام همان طور که در متن اشاره شد مدارک تحصیلی عبارتند از: مدرک تحصیلی، گواهی مربوط به هویت افراد، اثبات توانایی مالی، تکمیل فرم درخواست ویزا، پذیرش تحصیلی، بیمه نامه مسافرتی، یک قطعه عکس، مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 و مدرک زبان تافل با حداقل ۷۹، مدرک c1 پیشرفته، رزومه تحصیلی مناسب
نرگس
سلام میششه با زبان انگلیسی هم در دانشگاه های رایگان دانمارک درس خوند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خیر تنها در صورت مسلط بودن کامل به زبان دانمارکی امکان تحصیل رایگان در این کشور به وجود خواهد امد.
زهرا عاشوری
کشور فنلاند برای تحصیل شرایط بهتری دارد یا دانمارك؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با توجه به اینکه با یادگیری رایگان زبان فنلاندی امکان تحصیل رایگان در فنلاند می باشد مزایای تحصیل در فنلاند از دانمارک بالاتر است.
سامان جلالی
با سلام بنده دانشجوی سال دوم پزشکی در روسیه هستم ، آیا امکان ادامه تحصیل در کشور دانمارک را دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز باید ببینید دانشگاهی که در روسیه تحصیل می کنید آیا در کشور دانمارک شعبه دارد یا خیر. بهتر است این موارد را از طریق دانشگاهی در آن در حال تحصیل هستید پیگیری نمایید.
سنا تدبیری
با سلام. چه رشته های تحصیلی بازار کار فعال تری توی دانمارک دارن؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز معمولا کشورها لیست مشاغل مورد نیازشون را منتشر می کنند این موارد را از آنجا چک بفرمایید خیلی بهتر است. اما در کل برای کار رشته های مهندسی، برق، کامپیتوتر، برنامه نویسی و مارکتینگ بازار کار خوبی دارند.
راضیه یوسفی
در بین کشور های اسکاندیناوی کدام یک از آنها شرایط بهتری برای تحصیل دارند برای دانشجوی خارجی؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام تمام کشور های اسکاندیناوی شرایط بسیارخوبی برای تحصیل دارند اما در بین آنها شرایط فنلاند به دلیل رایگان بودن آموزش زبان فنلاندی و مناسب بودن هزینه های زندگی شرایط ویژه تری دارد.
سینا
تحصیل در فنلاند بهتره یا دانمارک؟ کدومشون مزایای بهتری دارند برای تحصیل؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
هر دو کشور از جمله کشور های درجه یک دنیا می باشند اما مزایای تحصیل در فنلاند از دانمارک بیشتر است.
ava
سلام ممنون از مقاله خوبتون میخواستم بدونم با توجه به مطالبی که در این مقاله بیان شد آیا شرایط نحصیل در فنلاند در مقایسه با دانمارک مطلوب تر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب از لحاظ پیشرفته و مدرن بودن و شرایط کاری هر دو کشور در شرایط مطلوبی به سر می برند اما از لحاظ شهریه، فنلاند از دانمارک پایین تر می باشد و زبان این کشور به صورت رایگان آموزش داده می گردد.
سید علی
سلام من مدرک زبان ندارم ولی به زبان انگلیسی تسلط نسبی دارم به صورت جد تصمیم دارم مهاجرت کنم میشه بگید چطوری بدون مدرک زبان میشه به دانمارک مهاجرت تحصیلی کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و احترام برای پذیرش در دانشگاه های بین المللی دانمارک داشتن مدرک زبان انگلیسی الزامی میباشد. در صورتی که نمره زبان شما از حد نیاز کمتر باشد شما می توانید قبل از ورود به دانشگاه در دوره های زبان پذیرش اخذ نمایید.
ali
سلم روزتون بخیر یه سوال داشتم از حضورتون اینکه بخوایم از روش تحصیلی به کشوری مهاجرت کنیم لازمه که سرمایه داشته باشیم؟ مبلغ این سرمایه برای دانمارک چقده؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود بله نیاز به ارائه نامه تمکن مالی می باشد که این مبلغ در کشور دانمارک13 هزار یورو می باشد.
vahid mozafari
با سلام و احترام قصد دارم در یکی از کشور های اسکاندیناوی برای تحصیل مهاجرت کنم میشه بفرمایید بین دانمارک و فنلاند کدوم یکی برای تحصیل ارشد رشته شهر سازی مناسب تر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و درود با توجه به اینکه هزینه تحصیل در فنلاند پایین تر هست و آموزش زبان فنلاندی رایگان هست و در صورت فراگیری برای تخصیل به شما تخفیف در شهریه داده می شود شرایط تحصیل در این کشور مساعد تر می باشد البته تحصیل و کاریابی در برخی از رشته ها مانند پزشکی و پرستاری در دانمارک شرایط بهتری دارد.
دریا
سلام وقتتون بخیر باشه. برای تحصیل تو دانشگاه های دانمارک میشه با شما اقدام کرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب بله دوست عزیز برای دریافت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس بگیرید.
سمر شیبانی
حداقل هزینه تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی سالیانه چقدر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. هزینه تحصیل شما بسته به رشته و دانشگاه محل تحصیلتان حدود 12 الی 15 هزار یورو در سال خواهد بود.
رها
سلام و وقت بخیر. من 34 ساله هستم و لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد دارم. آیا می تونم برای ارشد دانمارک اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام بله دوست عزیز امکان اقدام وجود دارد.
خیریه موسوی
سلام وقتتون بخیر در مورد تحصیل در دانمارک فرد می‌تونه با خودش همراه بیاره
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله، تحصیل در دانمارک اجازه حضور همراه را به متقاضی می دهد و حتی همراه اجازه کار را نیز خواهد داشت.
محدثه
سلام آیا میشه در کنار تحصیل کار کنیم و هزینه دانشگاه رو بدیم؟!؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. بله امکان کار دانشجویی وجود دارد اما اینکه تمام هزینه های شما را تامین کند قابل تضمین نیست ولی بخشی از هزینه ها را تامین می کند.
حامد سعادتی
سلام من شنیدم کشور دانمارک سخت پذیرش میده آیا با ایلتس 7 و 23 سال سن و کاردانی میکانیک با پشتوانه مالی حدود 1 میلیارد میشه برای تحصیل در این کشور درخواست داد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت دوست عزیز. در صورتی که شرایط مالی خود را تقویت نمایید شانس دریافت پذیرش و ویزای شما خوب است.
صفار
سلام و خدا قوت. من 37 سالم هست و لیسانس مدیریت دارم. گپ تحصیلیم تقریبا 15 سال میشه، شانس دارم که ویزا دریافت کنم برای دانمارک؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز گپ تحصیلی برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک اهمیت چندانی ندارد و امکان اخذ پذیرش وجود دارد‌.
سمر شیبانی
ایا هزینه زندگی دانشجویی در دانمارک بیشتر از اتریش می باشد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز هزینه ها در این دو کشور به هم نزدیک می باشد. ممکن است اختلاف هزینه در دانمارک نسبت له اتریش حدود ۱۰۰ یورو بیشتر باشد.
alireza
سلام 44 ساله هسم رزومه کاری خوبی دارم ولی آخرین مدرک تحصیلیم دیپلم هست و 4 سال ژاپن و 7 سال امارات مشغول به کار بودم. زبانم خوبه ولی نمیتوم مدرک بگیرم. بهترین و سریع ترین راه برای اقامت دانمارک چه روشی هست؟؟ همسرم آیلتس 6 دارند و 2 فرزند دارم تا 100 هزار یورو هم میتونم هزینه کنم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما می‌توانید از روش تحصیلی و یا کاری اقدام به اخذ اقامت این کشور نمایید. پیشنهاد می‌شود برای دریافت مشاوره با موسسه تماس حاصل نمایید.
fatemeh_javadi
سلام و عرض ادب میخواستم بدون امکان تحصیل رایگان به زبان انگلیسی هم در دانمارک برای مقطع ارشد وجود داره ؟ شرایط اصلی اخذ بورسیه تحصیلی چی هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام خیر دوست عزیز تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه بین‌المللی ملزم به پرداخت هزینه می‌باشد. در صورت داشتن رزومه قوی اعم از معدل بالا مقاله‌های علمی سطح زبان بالا می‌توانید بورسیه دریافت نمایید.
فائزه
سلام میشه بفرمایید اگه زبان دانمارکی یاد بگیریم متوسط هزینه برای تحصیل ارشد در هر ترم چقدر میشه؟ من رشته ام نقشه کشی هست
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. امکان تحصیل رایگان به زبان بومی را خواهید داشت و برای رشته مد نظر شما، شرایطتان باید برای دانشگاه ارسال شود.
Asad
سلام وقت بخیر برای تحصیل دکترا در دانمارک ایلتس چند لازمه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. به طور معمول برای دکترا باید حداقل آیلتس 7 ارائه نمایید.
الهام
در حال حاضر هزینه زندگی در دانمارک برای یکسال چقدر هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. هزینه های زندگی در دانمارک برای یک نفر حدود 15 هزار یورو در سال می باشد.
احمدیان
سلام وقت بخیر بنده 34 سالمه و لیسانس مدیریت دارم آیا میتونم برای ادامه تحصیل برای ارشد با خانواده به کشور دانمارک مهاجرت کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، امکان اقدام برای تحصیل در دانمارک را خواهید داشت و خانواده شما نیز میتوانند در کنار شما حضور داشته باشند.
سپیده
سلام وقت بخیر برای ویزای تحصیلی به دانمارک باید حتما آیلتس ۶.۵ ارائه بدیم ؟ و اینکه میشه برای همراه به صورت همزمان ویزا درخواست داد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای مقطع فوق لیسانس داشتن ایلتس ۶/۵ ضروری است. همچنین شما می توانید ویزای همراه را بصورت همزمان درخواست دهید.
زینب
آیا با سن 38 سال می توان برای این کشور اقدام کرد؟ آیا حتما مدرک زبان نیاز است؟ می توان در آنجا زبان را خواند و بعد تحصیل کرد؟ متشکر
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. بله دوست عزیز، امکان اقدام دارید و حتما باید مدرک زبان متناسب با مقطع تحصیلی خود ارائه نمایید و بدون مدرک زبان ریسک کار شما بسیار بالا خواهد بود.
کیمیا حبیب نیا
سلام وقت شما بخیر برای تحصیل در دانمارک محدودیت سن به چه صورت هست؟به جز آیلتس چه مدارک زبانی قابل قبول است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. در خصوص شرایط سنی و گپ تحصیلی سخت گیری زیادی وجود ندارد و عمدتا از شما مدرک آیلتس خواسته می شود.
مهرانه اسکندری
سلام وقت بخیر محدودیت سن برای پذیرش به چه صورت هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز دانمارک روی سن حساس نمی باشد.
hamed
سلام وقتبخیر آیا برای گرفتن پذیرش از دانشگاه و تحصیل در دانمارک شرط سن وجود داره؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب. خیر محدودیت سنی ندارد ولی باید مدرک زبان و شرایط دیگر شما بررسی گردد.
مشاوره رایگان