بورسیه تحصیلی دانمارک

4 نظر

بورسیه تحصیلی دانمارک، تحصیل رایگان در دانمارک، معرفی دانشگاه های دانمارک و هزینه زندگی در این کشور در این مقاله مورد بحث و تحلیل علمی قرار می گیرد. آیا دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک امکان پذیر است؟ از انواع مختلف بورسیه تحصیلی دانمارک و شرایط اخذ هر یک از آن ها چه اطلاعاتی دارید؟ مدارک مورد نیاز جهت اخذ بورسیه تحصیلی کدامند؟ دستیابی به پاسخ این سوالات و مسائلی اینچنینی، در زمره اهداف اصلی نگارش این مقاله به شمار می روند. قطعاً وجود دانشگاه های برتر بی شمار از سویی و نظام آموزشی موفق کشور دانمارک از سوی دیگر باعث شده است تا انگیزه بسیاری از مهاجران بین المللی جهت استفاده از شرایط بورسیه تحصیلی دانمارک دوچندان شود. به شما پیشنهاد می کنیم تا چنانچه پس از مطالعه دقیق این مقاله، کماکان سوال و یا نکته ابهامی برایتان باقی ماند، با مشاوران مجرب ما در موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و از مشاوره های تلفنی رایگان آنها استفاده کنید. همچنین این فرصت در اختیار شماست تا فرم تماس را تکمیل نمایید و سپس از سوی مشاوران موسسه MIE، تماس و مشاوره تلفنی رایگان دریافت فرمایید.

در ادامه مقاله به بررسی موضوعات زیر خواهیم پرداخت:

 • بورسیه تحصیلی دانمارک
 • شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک
 • بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی
 • بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد
 • بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری
 • معرفی دانشگاه های دانمارک
 • مدارک مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک
 • مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی دانمارک
 • هزینه های زندگی در دانمارک
 • سوالات متداول

تماس با ما

بورسیه تحصیلی دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک

در این بخش به ذکر شرایط عمومی مربوط به بورسیه تحصیلی دانمارک می پردازیم. اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک نیازمند بررسی دقیق شرایط عمومی این کشور می باشد. زبان گویش رایج در کشور دانمارک، زبان دانمارکی است. شهر کپنهاگ که پایتخت شناخته شده و رسمی کشور دانمارک می باشد، جمعیتی بالغ بر 5 میلیون و 600 هزار نفر را در خود جای داده است.

خرید ملک در دانمارک

به دلیل وجود دانشگاه های موفق، شرایط مطلوب زندگی در کشور دانمارک و بسیاری از نکات مثبت موجود در کشور های حوزه اسکاندیناوی که دانمارک نیز یکی از آنها می باشد، سالیانه دانشجویان زیادی با قصد ادامه تحصیل و استفاده از بورسیه تحصیلی دانمارک، وارد خاک این کشور می شوند. این مقاله توسط مشاوران مجرب موسسه ملک پور تهیه شده و تکثیر از آن بدون اجازه و به هر نحو حرام است و پیگرد قانونی دارد. گفتنی است که بورسیه تحصیلی دانمارک، معمولاً به دانشجویان بین المللی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تعلق نمی گیرد و تنها دانشجویان محصل مقطع دکتری می توانند انتظار دریافت این بورسیه را داشته باشند.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک

اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک برای مقاطع مختلف تحصیلی دارای شرایط گوناگونی می باشد که در این بین، پذیرش بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری از بالاترین شانس برخوردار هستند. دانشجویان کشورهای مختلف که فاقد تبعیت دانمارک و اتحادیه اروپا می‌باشند در صورت تسلط به زبان انگلیسی، داشتن رزومه تحصیلی عالی، ارائه مقالات بین المللی و نمرات بسیار خوب می‌توانند برای بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری اقدام نمایند. بورسیه تحصیلی در این کشور دارای طرح های مختلفی نظیر طرح اراسموس برای دانشجویان اتحادیه اروپاست. این طرح ها و بورسیه های تحصیلی، کل هزینه ها و یا تنها بخشی از هزینه های تحصیلی را تحت پوشش قرار می‌دهند. لازم به ذکر است از آنجایی که اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک نیازمند سوپروایزر است، فرد واجد شرایط اخذ بورسیه در ابتدا باید با استاد مکاتبه نماید و در صورت جلب رضایت، نسبت به انجام مراحل اخذ بورسیه اقدام کند. باید توجه نمود که  برخی از دانشگاه‌های خاص تعدادی بورسیه در برخی از رشته ها را نیز برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته اند که دانشجویان با توجه به شرایط خود می‌توانند در این زمینه نیز اقدام نمایند. انواع بورسیه های تحصیلی دانمارک در زیر نام برده شده اند:

 • بورسیه تحصیلی دانمارک برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه دولتی دانمارک و بورسیه تحصیلی دانشگاه روسکیلده
 • بورسیه تحصیلی آراسموس برای مدرک کارشناسی ارشد در رسانه های فرهنگی و هنری
 • بورسیه تحصیلی دولتی دانمارک برای کالج دانشگاه دانمارک شمالی
 • بورسیه تحصیلی دانشگاه ایالتی کپنهاگ دانمارک
 • بورسیه تحصیلی دولتی دانمارک تحت موافقتنامه های فرهنگی
 • بورسیه تحصیلی فولبرایت

بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی

گرچه اخذ مجوز بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی کار چندان ساده ای نیست، اما دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک امری نشدنی نیز نیست. هرچند که عملاً امکان دریافت این بورسیه ها در صورت اقدام از داخل ایران امکان پذیر نمی باشد. بنابراین چنانچه دانشجوی بین المللی اصرار دارد تا بورسیه تحصیلی دانمارک را در مقطع کارشناسی دریافت کند، باید از ایران خارج شده و به صورت حضوری در کشور دانمارک شروع به تحصیل نماید. سپس با افزایش تلاش خود و اکتساب معدل های بالا، شانس خود جهت استفاده از بورسیه تحصیلی دانمارک را افزایش دهد. اما بجای آن می توانیم به شما این نوید را دهیم که امکان کار همزمان با تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور دانمارک به مدت 10 ساعت در هفته فراهم است که این خود، کمک شایانی به تأمین کمک هزینه های تحصیلی و زندگی در دانمارک می کند. برخی از رشته های تحصیلی از جمله رشته های مدیریتی، آینده کاری بهتری در بازار کار کشور دانمارک خواهند داشت. دوره تحصیلی کارشناسی در کشور دانمارک، 4 سال به طول می انجامد. اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در دانمارک را می توانید در مقاله ذیل مشاهده فرمایید.

خرید ملک در دانمارک

تحصیل در دانمارک

بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد

با توجه به کثرت دانشگاه‌ ها در کشور دانمارک، افراد بسیاری متقاضی تحصیل در دانمارک و اخذ بورسیه می باشند. اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد نسبت به مقطع کارشناسی از شانس بیشتری برخوردار است. شخص متقاضی پس از کسب نمرات بالا، تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مقالات علمی می‌تواند شانس خود را برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد امتحان نماید و البته کسب آیلتس 6.5 از شرایط حتمی پذیرش در این مقطع است. مدت زمان تحصیل در این مقطع، 2 سال بوده و امکان 20 ساعت کار در هفته نیز فراهم است که کمک بسیاری جهت پوشش دهی برخی از هزینه ها می باشد. نکته جالب توجه این است که همراه می‌تواند به صورت همزمان با دانشجو وارد کشور دانمارک گردد و از همان ابتدا کار نموده و زبان دانمارکی را به صورت رایگان فراگیرد. یکی از طرح ها و بورسیه تحصیلی موجود در مقطع کارشناسی ارشد، طرح اراسموس موندس است که مختص دانشجویان اتحادیه اروپا و غیر اتحادیه بوده و طرح مشترک بین سازمان دانمارکی و دانشگاه های اروپایی می باشد.

بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری

دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری، امری شدنی و امکان پذیر است و تا حدود زیادی برای دانشجویان بین المللی، رایج و دسترس پذیر است. لازم به ذکر است که بورسیه های مختلف تحصیلی در کشور دانمارک به 2 دسته کلی تقسیم می گردند. در نوع اول بورسیه تحصیلی دانمارک، دولت کلیه هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجوی بین المللی را تأمین می کند و در نوع دوم، تنها بخشی از هزینه های زندگی شخص دانشجو را در بر می گیرد. بنابراین مجوز کار در دانمارک به صورت تمام وقت همزمان با تحصیل در مقطع دکتری در کشور دانمارک، مشخصه مثبت و حائز اهمیتی برای متقاضیان استفاده از بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری به شمار می آید که مشمول قانون بهره مندی از بورسیه چند درصدی در این کشور شده اند. بورسیه تحصیلی دولتی دانمارک جنوبی، بورسیه SDU در همگرایی دانمارک و بورسیه تحصیلی رشته اقتصاد در دانشگاه کپنهانگ انواعی از بورسیه هایی هستند که بنا بر دانشگاه های مختلف موجود در کشور دانمارک و رشته های تحصیلی آن ها، به دانشجویان بین المللی مقطع دکتری اعطا می شود. مدرک زبان آیلتس با نمره بالا و همچنین مکاتبه با استاد راهنما و تعیین سوپروایزر، از اصلی ترین الزامات تحصیل دکتری در کشور دانمارک می باشد. مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل در مدارس و مقاطع مختلف دانشگاهی، در مقاله زیر ارائه شده است:

خرید ملک در دانمارک

تحصیل پزشکی در دانمارک

معرفی دانشگاه های دانمارک

دانمارک کشور کوچکی در حوزه اسکاندیناوی می باشد که علیرغم مساحت کوچک آن از دانشگاه های برتر بی شماری برخوردار است که توجه متقاضیان تحصیل در کشورهای اروپایی با هزینه پایین و شرایط ایده آل را به خود جلب کرده است. از دیگر نکات مثبت، امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور می باشد و از سوی دیگر، زبان دانمارکی نیز که زبان رسمی مردم کشور دانمارک می باشد به صورت رایگان به دانشجویان بین المللی متقاضی بورسیه تحصیلی دانمارک و تحصیل در دانمارک تدریس می شود. در جدول زیر به دانشگاه های بین المللی کشور دانمارک و رتبه جهانی آن ها اشاره شده است:

 

رتبه جهانی

نام دانشگاه های برتر کشور دانمارک

172

Københavns Universitet

216

Aarhus Universitet

224

Danmarks Tekniske Universitet

427

Aalborg Universitet

562

Syddansk Universitet

943

Handelshøjskolen i København

1541

Roskilde Universitet

1922

IT-Universitetet i København

4262

Det Kongelige Danske Kunstakademis, Skoler for Arkitektur, Design og Konservering

5223

Danmarks Medie- og Journalisthøjskole

 

مدارک مورد نیاز اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک

افراد متقاضی با ارائه مدارک مورد نیاز به دانشگاه های مورد نظر خود در این کشور می‌توانند جهت اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک اقدام نمایند. از جمله این مدارک عبارتند از: نمره بالا در مدرک آیلتس، مقالات بین المللی خود و مدارک تحصیلی محتوی معدل سطح بالا در مقاطع قبلی. علاوه بر موارد ذکر شده، مدارک موجود در جدول ذیل نیز برای پذیرش از طریق بورسیه تحصیلی دانمارک مورد نیاز می باشد:

 

مدارک مورد نیاز

توضیحات

پاسپورت

پاسپورت باید غیر مخدوش، تاریخ دار و از نظر قانونی معتبر باشد.

مدرک آیلتس

کسب نمره 6 آیلتس برای مقطع لیسانس و نمره 6.5 برای مقطع فوق لیسانس

توصیه نامه

(Recommendation Letter)

نامه نوشته شده توسط شخصی معتبر و با درجه علمی بالا در تشریح عملکرد متقاضی می باشد.

این توصیه نامه ها معمولا توسط اساتید دانشگاهی نوشته می شوند.

مدرک تحصیلی

ترجمه رسمی و مهمور به مهر وزارت امور خارجه دیپلم با حداقل معدل 12

انگیزه نامه

دارای نقش کلیدی در روال پذیرش است.

انگیزه نامه با مروری بر عملکرد پیشین متقاضی بیان کننده اهداف آتی و آینده پیش روی او است.

باید به جذاب ترین و تأثیرگذارترین روش نگارش شود.

رزومه کاری

اهمیت نگارش یک رزومه کاری و تحصیلی پر محتوا و در عین حال ساده در پذیرش دانشجو

رزومه باید فاقد غلط املایی و نگارشی باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

پس از پذیرش درخواست بورسیه تحصیلی دانمارک، متقاضی باید با اخذ وقت از سفارت دانمارک به صورت آنلاین، جهت ویزای تحصیلی اقدام نماید. امور مربوط به انگشت نگاری و مصاحبه در سفارت دانمارک انجام می‌پذیرد. ویزای تحصیلی دانمارک، امکان اقامت و کار پاره وقت را برای متقاضی فراهم می‌نماید و هر سال قابل تمدید است. متقاضی باید مدارک زیر را جهت اخذ ویزا ارایه نماید:

 • پاسپورت دارای اعتبار حداقل 6 ماه
 • شناسنامه
 • در صورت متأهل بودن متقاضی، ارائه عقدنامه الزامی است.
 • تأییدیه پذیرش بورسیه تحصیلی دانمارک که توسط دانشگاه پذیرنده متقاضی ارائه می‌گردد.
 • رسید پرداخت شهریه معادل مبلغی که شامل بورسیه نشده است.
 • عکس 3*4
 • پرینت گردش حساب برای اثبات تمکن مالی: این پرینت اثبات می‌نماید که شما توانایی پرداخت هزینه های جاری را در طی مدت اقامت خود در کشور دانمارک خواهید داشت.

فرد متقاضی در صورت داشتن همسر و فرزند زیر 18 سال می‌تواند همراه با این مدارک، برای اخذ ویزای آن ها نیز اقدام نماید. این یک فرصت طلایی است، زیرا دانمارک جزو معدود کشورهایی می باشد که امکان ورود همراه همزمان با متقاضی و همچنین اجازه کار و یادگیری رایگان زبان را برای وی فراهم می نماید.

خرید ملک در دانمارک

ویزای تحصیلی دانمارک

هزینه های زندگی در دانمارک

توجه به این نکته لازم است که دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک، بخشی از هزینه های زندگی دانشجو در این کشور را تأمین می کند. به همین دلیل، اطلاع از هزینه های رایج و ضروری خورد و خوراک و تهیه مکان سکونت در دانمارک بسیار مهم است. هر کس می داند که هزینه های زندگی به فرد و انتخاب های وی برای شرایط و امکانات زندگی خود بستگی دارد. اما به جهت آن که شخص متقاضی مهاجرت به دانمارک از طریق بورسیه تحصیلی، به چشم اندازی کلی از هزینه های زندگی خود در این کشور دست یابد، برخی از این هزینه ها را به صورت جدولی ارائه کرده ایم.

در ابتدا میانگینی از هزینه های زندگی در دانمارک را برای شما عنوان می داریم و پس از آن در جدولی به ذکر بخشی از اقلام ضروری زندگی در دانمارک می پردازیم:

 • میانگین اجاره بهای مسکن در دانمارک بین ۲۵۰۰ تا ۴۰۰۰ کرون
 • میانگین هزینه های بیمه و خدمات درمانی ۲۰۰ کرون
 • میانگین هزینه ی خورد و خوراک ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ کرون
 • میانگین حمل و نقل و جابجایی ۳۰۰ کرون

 

هزینه های مربوط به خورد و خوراک در دانمارک

قرص نان

2.81 €

یک شانه تخم مرغ

2.61 €

1 کیلوگرم مرغ

8.92 €

آب (۰٫۳۳ لیتر بطری)

2.07 €

1 کیلوگرم پنیر تازه

9.47 €

آب (۱٫۵ لیتری بطری)

2.11 €

غذا در رستوران معمولی

18.78 €

1 کیلوگرم گوشت قرمز

12.6 €

1 کیلوگرم برنج

1.80 €

 

بخش بزرگی از هزینه های زندگی در دانمارک، مربوط به هزینه های تأمین مسکن شامل خرید یا اجاره ملک در این کشور می شود. قیمت خرید و اجاره ملک در نقاط مختلف شهر متفاوت است و این میزان، بستگی به شرایط و امکانات منزل مسکونی نیز دارد.

 

هزینه های مربوط به تأمین مسکن

اجاره 1 ماه آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

768.26 €

اجاره 1 ماه آپارتمان 1 خوابه درخارج از مرکز شهر

651,51 €

قیمت هر متر مربع به خرید آپارتمان در مرکز شهر

4,271.94 €

قیمت هر متر مربع به خرید آپارتمان در خارج از مرکز شهر

3,232.27 €

خرید ملک در دانمارک

هزینه های تحصیل و زندگی در دانمارک


سوالات متداول

✔️ شانس دریافت بورسیه تحصیلی دانمارک در چه مقاطعی بیشتر است؟

شانس پذیرش درخواست بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری بیشتر است.

✔️ مبلغی که توسط بورسیه های تحصیلی در دانمارک پوشش داده می شود چه مقدار است؟

با توجه به نوع بورسیه ممکن است برخی تمام هزینه های تحصیل دانشجو و برخی بخشی از هزینه های تحصیل را پوشش دهند.

✔️ شرایط دریافت بورسیه تحصیلی چیست؟

دانشجویان کشورهای مختلف که فاقد تبعیت دانمارک و اتحادیه اروپا می‌باشند در صورت تسلط به زبان انگلیسی، داشتن رزومه تحصیلی عالی، ارائه مقالات بین المللی و نمرات بسیار خوب می‌توانند برای بورسیه تحصیلی دانمارک در مقطع دکتری اقدام نمایند.

✔️ مراحل دریافت بورسیه تحصیلی در دانمارک چگونه است؟

از آنجایی که اخذ بورسیه تحصیلی دانمارک نیازمند سوپروایزر است، فرد واجد شرایط اخذ بورسیه در ابتدا باید با استاد مکاتبه نماید و در صورت جلب رضایت، نسبت به انجام مراحل اخذ بورسیه اقدام کند.


_____________________ سخن پایانی_____________________

بورسیه تحصیلی دانمارک، تحصیل رایگان در دانمارک، معرفی دانشگاه های دانمارک و هزینه زندگی در این کشور در این مقاله به صورت علمی و تخصصی مورد بررسی و مطالعه قرار گرفت. وجود بورسیه های مختلف تحصیلی در کشور دانمارک که البته اکثراً به مقطع دکتری تعلق دارند، باعث شده است که متقاضیان استفاده از این فرصت به صورت سالیانه افزایش یابند. حضور دانشگاه های برتر و سطح ایده آل رفاهی و زندگی در دانمارک، از دیگر عوامل انگیزشی متقاضیان برای بورسیه تحصیلی دانمارک می باشند. به شما پیشنهاد می کنیم چنانچه قصد مهاجرت تحصیلی به کشوری دارید حتماً گزینه تحصیل در دانمارک را خصوصاً برای تحصیل در مقطع دکتری با استفاده از بورسیه تحصیلی دانمارک مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که بعد از مطالعه دقیق این مقاله، کماکان نکته ابهامی در ذهن شما باقی ماند، با متخصصان مجرب ما در موسسه ملک پور تماس حاصل فرمایید و یا اطلاعات تماس خود را در فرم تماس وارد نمایید تا در اسرع وقت از سوی مشاوران متخصص این موسسه با شما تماس گرفته شود و از مشاوره های رایگان تلفنی بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در بخش ثبت پرسش مطرح سازید تا در کمتر از 12 ساعت، پاسخ آن ها را دریافت نمایید.

امتیاز 5 از 5 ( 6 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
شیما نصیری
سلام، ممنون از مقاله خوبتون. من دانشجوی ارشد رشته کامپیوتر هستم از دانشگاه شریف و می خواستم برای بورسیه تحصیلی دانمارک برای دکتری اقدام کنم. 2 تا مقاله دارم و معدلم 18 هستش. برای بورسیه گرفتن شانس دارم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اخذ بورسیه تحصیلی علاوه بر مدارکی که فرمودید داشتن نمره زبان خوب و از همه مهمتر یک سوپروایزر یا استاد راهنما نیاز است. بصورت کلی شرایط عمومی شما خوب است و شانس این را دارید برای دکتری و حتی مستقیم برای ویزاهای کاری کشور آلمان و اتریش اقدام نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود.موفق باشید.
رضا قربانی
سلام وقت بخیر ممنون از مقاله کاملتون در خصوص بورسیه تحصیلی دانمارک، آیا در دانشگاه های دولتی دانمارک می توان از ایران اقدام کرد؟ در صورت استفاده از دانشگاه های اینترنشنال بورسیه ای به دانشجویان مقطع فوق لیسانس تعلق می گیرد؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز عموم دانشگاه های دولتی در هرکشوری زبان تدریس به زبان بومی است. درمورد اخذ بورسیه تحصیلی هم باید شرایطی چون داشتن مقالات علمی معتبر، سوپرواریز و داشتن رزومه علمی قوی است. موفق باشید.
صفاری
سلام آیا داشتن مقاله و نمره زبان خوب کمکی در بورسیه تحصیلی دانمارک میکند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما خیلی کلی می باشد ولی متقاضیان بیشتر برای مقطع دکتری می توانند پذیرش با فاند اخذ کنند. که باید رزومه قوی، مدرک ایلتس حداقل ۷ و مقاله isiداشته باشید. و همچنین قبل از اپلای سوپروایزر داشته باشید. سپاس
ثنا شریفی
سلام وقتتون بخیر ببخشید من میخواستم برا تحصیل پزشکی برم دانمارک خواستم بدونم میتونم بورسیه بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر بود شرایط سنی و... را میفرمودین پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نمایید تا شرایط شما را بررسی کرده و کامل راهنمایی کنند با تشکر
مشاوره رایگان