پاسپورت روسیه

13 نظر

پاسپورت روسیه، طرق مختلف مهاجرت به روسیه، و همچنین بررسی ارزش پاسپورت روسیه  در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. برای دریافت پاسپورت کشور روسیه باید چه مراحلی طی شود؟ آیا تمام راه های مهاجرت به روسیه منجر به دریافت تابعیت یا پاسپورت روسیه می گردد؟ ارزش و ارزش و اعتبار پاسپورت روسیه در بین کشورهای جهان به چه صورت می باشد؟ کشور روسیه پهناور ترین کشور دنیا می است، که با 14 کشور آسیایی و اروپایی هم مرز می باشد. کشور روسیه در عرض های بالای جغرافیایی قرار دارد و به همین دلیل بیشتر مناطق آن سرد سیر می باشد. پایتخت روسیه شهر مسکو دومین شهر پر جمعیت اروپا می باشد. ما در این مقاله علمی بنا داریم تا تمام راه های مهاجرت به روسیه که منجر به دریافت تابعیت یا پاسپورت روسیه می گردد را عنوان نماییم. شما سروران عزیز می توانید جهت کسب اطلاعات تکمیلی و بررسی شرایط خود جهت مهاجرت به روسیه و دریافت پاسپورت روسیه با موسسه ملک پور از سراسر دنیا تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل کنید تا از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 • زندگی در روسیه و شرایط اخذ پاسپورت روسیه
 • ارزش و اعتبار پاسپورت روسیه
 • روش های اخذ پاسپورت روسیه
 • اخذ پاسپورت روسیه از طریق کار
 • اخذ پاسپورت روسیه از طریق تحصیل
 • اخذ پاسپورت روسیه از طریق سرمایه گذاری
 • اخذ پاسپورت از طریق تولد در روسیه
 • اخذ پاسپورت روسیه از طریق ازدواج
 • اخذ پاسپورت روسیه از طریق پناهندگی
 • نکات مهم در باب پاسپورت روسیه
 • سوالات متداول راجع به پاسپورت روسیه
 • سخن پایانی درباره پاسپورت روسیه
 •  

تماس با ما

 

پاسپورت روسیه

 

زندگی در روسیه و شرایط اخذ پاسپورت روسیه

درخصوص اخذ تابعیت یا پاسپورت روسیه باید ابتدا به تعریف تابعیت اشاره کرد. براساس تعریف: تابعیت اصطلاحی است که به مجموعه ای از روابط معنوی، سیاسی یا حقوقی بین یک شخص (اعم از حقیقی یا حقوقی) با یک دولت معین اشاره دارد. بنابراین اشخاص حقیقی یا حقوقی براساس تابعیت، نسبت به کشور متبوع خود دارای حقوق و تکالیفی دوجانبه می باشند. در حقوق بین الملل تابعیت داری سه اصل کلی ذیل می باشد:

 1. تمامی اشخاص باید دارای تابعیت باشند.
 2. هیچ شخصی نباید دارای بیش از یک تابعیت باشد.
 3. افراد می توانند آزادانه تابعیت خود را تغییر دهند.

لازم به ذکر است که تابعیت عموماً بر پایه دو سیستم خاک و خون می باشد. سیستم خاک بیان می دارد که اشخاصی که در قلمرو یک کشوری اعم از هوایی، دریایی یا زمینی به دنیا آمده باشند، به واسطه تولد در خاک آن کشور تابعیت کشور مذکور به آنها تحمیل می گردد. کشورهایی همچون کانادا، آمریکا، برزیل و آرژانتین جزو کشورهای بزرگی هستند که که از قانون خاک پیروی می کنند. براساس سیستم خون، اشخاص به واسطه پدر یا مادر، تابعیت یک کشور را اخذ می نمایند. کشور روسیه جزو کشورهاییست که از قانون خون پیروی می کند و نوزادانی که از پدر یا مادری روسی متولد شوند تابعیت یا پاسپورت روسیه به آنها تعلق می گیرد.

ارزش و اعتبار پاسپورت روسیه

ارزش و ارزش و اعتبار پاسپورت روسیه یکی از دلایلی است که گاهاً منجر می شود تا افراد برای دریافت ان اقدام به مهاجرت به روسیه نمایند. ما در این بخش به صورت علمی ارزش و ارزش و اعتبار پاسپورت روسیه را طبق رتبه بندی های جهانی با دیگر کشورهای بزرگ دنیا بررسی خواهیم کرد. پاسپورت روسیه از نظر اعتبار و ارزش رتبه 37 دنیا را دارا می باشد. امتیاز پاسپورت روسیه 116 است که هم امتیاز با کشورهایی چون نیکاراگوئه و گرجستان می باشد. درخصوص امتیاز بندی و ارزش پاسپورت کشورها سه عامل ذیل دخیل می باشد:

 1. اولین عامل تعداد کشورهایی است که بدون روادید می توان به آنها سفر کرد، که با پاسپورت روسیه می توان به 80 کشور دنیا بدون ویزا سفر داشت.
 2. دومین عامل تعداد کشورهایی می باشد که نیازمند به ویزای ورودی هستند. (در ویزای ورودی شما نیاز به تعیین وقت قبلی و مراجعه به سفارت کشور مورد نظر خود ندارید.) با پاسپورت روسیه می توان برای 36 کشور با ویزای ورودی اقدام کرد.
 • تعداد کشورهایی که برای ورود به آنها نیاز به ویزا می باشد. با داشتن پاسپورت روسیه شما نیازمند به اخذ ویزا برای ورد به 82 کشور دنیا می باشید.

روش های اخذ پاسپورت روسیه

اخذ پاسپورت روسیه برای اتباع خارجی و متقاضیان مهاجرت به روسیه از طریق کار در روسیه، تحصیل در روسیه، سرمایه گذاری در روسیه، تولد در روسیه، ازدواج با یک تبعه روسی و پناهندگی در روسیه با توجه به شرایط و ضوابطی امکان پذیر می باشد. این مقاله متعلق به موسسه ملک پور می باشد و کپی برداری از آن بدون ذکر منبع خلاف شرع و قانون می باشد. در نظر داشته باشید که هیچ کدام از طرق ذکر شده همان ابتدا منجر به دریافت پاسپورت روسیه نمی گردد، بلکه متقاضیان پاسپورت روسیه با یکی از طرق مهاجرت به روسیه که عنوان شد می توانند در ابتدا اقامت روسیه را کسب کرده و پس از انطباق پذیری و طی کردن شرایط و ضوابطی، موفق به دریافت پاسپورت کشور روسیه شوند.

پاسپورت روسیه

اقامت روسیه

اخذ پاسپورت روسیه از طریق کار

پاسپورت روسیه

اخذ پاسپورت روسیه از طریق کار، یکی از راه های پرطرفدار می باشد. کشور روسیه دارای نرخ بیکاری نسبتاً مناسبی می باشد که در نمودار روبرو، میزان تغییرات آن در سال های اخیر را مشاهده می نمایید. مهاجرت به روسیه از طریق کار دارای شرایط و ضوابطی می باشد که نسبت به دیگر کشورهای مطرح اروپایی و دنیا سخت تر و پیچیده تر است. برای اخذ پاسپورت روسیه از طریق کار متقاضی ابتدا باید درخواست کار داده و پس از دریافت اجازه کار اقدام نماید. عموماٌ مجوزهای کار در روسیه برای رشته و حرفه متقاضی صادر می شود و فرد نمی تواند به راحتی در شغل ها و حرفه های دیگری که مغایر با تخصص فرد است اقدام به اشتغال نماید. این محدودیت در خصوص استان و منطقه ای که فرد موفق به دیافت مجوز کار شده است نیز صدق می کند. عموماً مجوزهای کار در روسیه 90 روزه می باشد و متقاضی در طی این مدت باید موفق به دریافت شغل مورد نظر خود گردد. درخصوص دریافت مجوزهای کار، این نکته قابل توجه است که این مجوز حتماً باید توسط "سرویس مهاجرت فدراسیون روسیه" صادر گردد؛ در غیر این صورت فاقد هرگونه اعتباری می باشد.

با توجه به شرایط عمومی کار در روسیه که متقاضی نیازمند اجازه کار و ویزای کار کشور روسیه می باشد، متقاضیان پاسپورت روسیه از طریق کار برای موفق شدن در مهاجرت کاری به روسیه، کار چندان آسانی را پیش روی خود ندارند. چرا که همان طور که گفته شد، دریافت مجوز کار در روسیه دارای پیچیدگی های قانونی بسیاری می باشد. متقاضی زمانی می تواند اقدام به دریافت ویزای کار روسیه نماید که یک دعوتنامه شغلی معتبر از کارفرمایی دریافت کند که اجازه دریافت نیروی کار ماهر از خارج کشور روسیه را داشته باشد. عموماً ویزاهای کار روسیه برای مدت 3 سال صادر می شوند. اطلاعات بیشتر در زمینه کار در روسیه را می توانید در مقاله زیر مطالعه نمایید.

پاسپورت روسیه

کار در روسیه

اخذ پاسپورت روسیه از طریق تحصیل

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل در این کشور، یکی از راه های اخذ اقامت روسیه بوده که با طی شرایط و ضوابطی متقاضی می تواند موفق به دریافت پاسپورت روسیه گردد. تحصیل در کشور روسیه در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از لیسانس، فوق لیسانس و دکتری امکان پذیر می باشد. تحصیل در روسیه دارای کیفیت مناسبی بوده و مدارک روسیه در اکثر کشورهای اروپایی و دنیا مورد تأیید می باشد. باتوجه به اینکه هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه به نسبت کشورهای دیگر مناسب می باشد، سالیانه دانشجویان زیادی از ایران و دیگر کشورها برای مهاجرت تحصیلی به این کشور اقدام می کنند.

تحصیل در مقطع لیسانس در روسیه 4 سال، فوق لیسانس 1 تا 2 سال و مقطع دکتری بین 3 تا 5 سال به طول می انجامد و هزینه های تحصیل به طور میانگین سالیانه 4.000 تا 7.000 دلار آمریکا می باشد. هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی بالا بوده و فرد بعد از موفقیت در آزمون ورودی می تواند وارد رشته های پزشکی و پیراپزشکی شود. هزینه های تحصیل در رشته های پزشکی بین 6.000 تا 12.000 دلار آمریکا سالیانه می باشد. یکی از بهترین راه های مهاجرت تحصیلی به کشور روسیه شرکت در دوره های پادفکت روسیه می باشد که فرد با گذراندن این دوره به راحتی می تواند وارد دانشگاه های روسیه گردد. عموماً دانشجویان حین تحصیل اجازه کار پاره وقت دارند؛ اما نکته ای که بسیار برای کاریابی در روسیه حائز اهمیت می باشد مسلط بودن به زبان روسی است. در مقاله زیر، تحصیل در روسیه با جزئیات بیشتری بررسی شده است.

پاسپورت روسیه

تحصیل در روسیه

اخذ پاسپورت روسیه از طریق سرمایه گذاری

اخذ پاسپورت از طریق سرمایه گذاری در روسیه نیز امکان پذیر می باشد که عموماً تاجران بزرگ و افرادی که شرایط عمومی و ضوابط قانونی فدراسیون روسیه رعایت نمایند می توانند در نهایت موفق به دریافت پاسپورت روسیه گردند. برای موفقیت در امر سرمایه گذاری باید قبل از هر اقدامی در خصوص قوانین مهاجرت و شرایط عمومی آن کشور تحقیق کنید و نسبت به آن آگاه باشید. متقاضی برای دریافت اقامت و پاسپورت روسیه از طریق سرمایه گذاری با روش کارآفرینی باید اقامت کشور روسیه را داشته باشد و طرح تجاری را ارائه نماید که مورد موافقت اداره بازرگانی سرمایه گذاری خارجی روسیه قرار گیرد. در این روش متقاضی با ارائه 20.000 یورو می تواند اقدام نماید؛ اما فرد باید دارای پشتوانه مالی قوی باشد تا بتواند موفق شود.

پاسپورت روسیه

سرمایه گذاری در روسیه

اخذ پاسپورت از طریق تولد در روسیه

تولد نیز یکی از روش های اخذ پاسپورت روسیه می باشد که از قانون خون در اعطای تابعیت خود پیروی می کند. همانطور که در شرایط عمومی در خصوص تابعیت و اخذ پاسپورت از طریق خون و خاک توضیحاتی ارائه شد؛ براساس قانون خون، فرزندی از طریق تولد می تواند موفق به اخذ تابعیت یا پاسپورت روسیه گردد که یکی از والدین پدر یا مادر نوزاد تابعیت کشور روسیه را داشته باشند. اما کشورها در شرایطی از قاعده مقابل (خاک) نیز در اعطای تابعیت استفاده می کنند. بر این اساس اگر نوزادی در کشور روسیه متولد شود که هویت پدر و مادر وی نامشخص باشد، به نوزاد تابعیت روسیه تحمیل می گردد. یکی دیگر از آثار تولد فرزند در روسیه این است که اگر نوازاد متولد شده تا 16 سالگی در این کشور زندگی کرده باشد و قبل از رسیدن به 16 سالگی درخواست اقامت نماید می تواند موفق به دریافت پاسپورت روسیه شود.

پاسپورت روسیه از طریق ازدواج

ازدواج یکی از راه های اخذ تابعیت و پاسپورت روسیه می باشد که بسیاری از افراد بدون اطلاع از قوانین و رعایت شرایط عمومی آن، نسبت به این روش اقدام می نمایند. درخصوص ازداوج با یک فرد روسی و دریافت پاسپورت روسیه باید گفت که فرد مورد نظر باید دارای تابعیت این کشور باشد. در مورد ازدواج با یک تبعه خارجی ابتدا باید آثار نکاح و ازدواج در کشور ایران و روسیه مورد مطالعه قرار گیرد و با آگاهی کامل نسبت به آن اقدام گردد. لازم به ذکر است که به ازدواج های صوری هیچگونه اقامتی داده نمی شود و باید شرایط و ضوابط عمومی آن طی شود. برای افراد دارای همسر روسی ابتدا یک اقامت موقت 3 ساله صادر می شود و پس از آن فرد می تواند درخواست تابعیت و پاسپورت روسیه را اعلام نماید. این در حالیست که عموماً در کشور روسیه پس از گذشت 5 سال از دریافت اقامت دائم، تابعیت و پاسپورت روسیه اعطا می شود.

پاسپورت روسیه از طریق پناهندگی

اقدام به دریافت پاسپورت روسیه از طریق پناهندگی یکی از نادرست ترین و پرریسک ترین راه های مهاجرت به روسیه می باشد. لازم به ذکر است که موسسه ملک پور هیچگونه خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی ندارد و توصیه می کند قبل از هرگونه اقدامی درباره مهاجرت تحقیق کرده و نسبت به آن با آگاهی کامل اقدام نمایید. متقاضیان مهاجرت غیرقانونی به روسیه که عموماً از طریق قاچاق و مسیر های پرخطر اقدام می کنند، بر اساس قانون 4.1 ظرف 24 ساعت پس اینکه وارد خاک کشور روسیه شدند باید خود را در یکی از اداره های پلیس مهاجرت روسیه معرفی نمایند. در فرم های پذیرش، متقاضی باید به طور کامل تمام دلایلی را که سرویس فدرال روسیه باید به وی خدمات پناهندگی بدهد را ذکر نماید. طبق تعریف کنوانسیون ژنو (کنوانسیون پناهندگی)، پناهنده به کسی اطلاق می شود که بنا به دلیل یک ترس واقعی و شکنجه بخاطر نژاد، مذهب، جنسیت، عقاید سیاسی مغایر با حکومت و عضویت در گروه های اجتماعی خاص جانش در خطر می باشد. اقدام به اخذ پاسپورت روسیه از طریق پناهندگی، یک پروسه طولانی بوده و مصاحبه و پس از دریافت تمامی دلایل متقاضی و سنجش اعتبار اطلاعات اخذ شده، در مورد کیس مورد نظر تصمیم گیری می شود.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملکپور در زمینه پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملکپور در زمینه پناهندگی

نکات مهم در باب پاسپورت روسیه

در جدول ذیل به برخی از نکات مهم برای دریافت پاسپورت روسیه اشاره شده است.

 

پاسپورت معمولی

پاسپورت بیومتریک

بیانیه

https://passportzu.kdmid.ru

zp.midpass.ru

نیاز به پیش ثبت نام

پیش ضبط شده

پیش ضبط شده

هزینه های

24 p.st. (8 فرزند - کودکان زیر 14 سال)

63 f.st. (£ 31 - کودک زیر 14 سال)

پرداخت

پول نقد

پول نقد

زمان تولید

تا 3 ماه (دو هفته - کودکان تا 14 سال)

تا 3 ماه (1.5 تا 2 ماه - کودکان تا 14 سال)

حضور کودکان (کمتر از 18 سال) بر اساس درخواست

الزامی

الزامی

امکان تأیید کودکان در گذرنامه

امکان پذیر است

غیرممکن است

مدارک مورد نیاز برای افراد بالای 18 سال

Application - مجموعه ای از سه ورق حاوی یک کد بارکد؛

Application - مجموعه ای از سه ورق حاوی یک کد بارکد

گذرنامه برای رد شدن (به متقاضی)

گذرنامه برای رد شدن (به متقاضی)

فتوکپی صفحه پاسپورت با عکس

یک عکسی از صفحه با یک عکس از گذرنامه برای مبادله.

گذرنامه یک شهروند فدراسیون روسیه  (گذرنامه داخلی)، در صورت موجود بودن

گذرنامه یک شهروند فدراسیون روسیه  (گذرنامه داخلی)، در صورت موجود بودن

Photocopy صفحه  با عکس گذرنامه داخلی (در صورت موجود بودن)

فتوکپی صفحه  با عکس گذرنامه داخلی (در صورت موجود بودن)

چهار عکس (مات) (سیاه و سفید یا رنگی)، اندازه 3.5x4.5 سانتی متر.

عکس ها در بخش کنسولگری گرفته شده است.

مدارک مورد نیاز برای افراد 14 تا 18 ساله

Application - مجموعه ای از سه ورق حاوی یک کد بارکد؛

Application - مجموعه ای از سه ورق حاوی یک کد بارکد؛

گذرنامه یکی از والدین، متصدی، سرپرست، مربی؛

گذرنامه یکی از والدین، متصدی، سرپرست، مربی؛

فتوکپی از صفحه گذرنامه یک پدر و مادر وفادار با یک عکس

فتوکپی صفحه با یک عکس از گذرنامه یک پدر و مادر ، تمساح، نگهبان، نگهبان

گذرنامه بین المللی کودک (در صورت موجود بودن).

گذرنامه کودک (اگر قبلا صادر شده است)

فتوکپی صفحه پاسپورت کودک (در صورت موجود بودن)

یک عکاسی از صفحه با عکسی از پاسپورت کودک در خارج از کشور

گذرنامه یک شهروند فدراسیون روسیه  (گذرنامه داخلی)، در صورت موجود بودن

گذرنامه یک شهروند فدراسیون روسیه  (گذرنامه داخلی)، در صورت موجود بودن

فتوکپی صفحه  با عکس گذرنامه داخلی (در صورت موجود بودن)

Photocopy صفحه  با عکس گذرنامه داخلی (در صورت موجود بودن)

گواهی تولد کودک  حاوی یک علامت (یا قرار دادن) در مورد فرزند متعلق به تابعیت فدراسیون روسیه (گواهی خارجی باید قانونی شود)

گواهی تولد کودک حاوی یک علامت (یا قرار دادن) در مورد فرزند متعلق به تابعیت فدراسیون روسیه (گواهی خارجی باید قانونی شود)

یک کپی از تمام صفحات  گواهی تولد کودک؛

یک کپی از تمام صفحات گواهی تولد کودک

دو عکس از مادر (مات) یا نگهبان (سیاه و سفید یا رنگی)، اندازه 3.5x4.5 سانتی متر. پنج عکس از کودک (سیاه و سفید یا سفید)، اندازه 3.5x4.5 سانتی متر.

عکس ها در بخش کنسولگری گرفته شده است.

مدارک مورد نیاز برای افراد 6 تا 14 ساله

Application - مجموعه ای از سه ورق حاوی یک کد بارکد؛

Application -مجموعه ای از سه ورق حاوی یک کد بارکد

گذرنامه یکی از والدین، متصدی، سرپرست، مربی؛

گذرنامه یکی از والدین، متصدی، سرپرست، مربی؛

یک عکاسی از صفحه با عکسی از پاسپورت یکی از والدین ، متصدی، نگهبان، وفادار با عکس.

فتوکپی صفحه با یک عکس از گذرنامه یک پدر و مادر ، تمساح، نگهبان، نگهبان

گذرنامه کودک  (در صورت موجود بودن)

گذرنامه کودک (در صورت موجود بودن)

فتوکپی صفحه پاسپورت یک کودک با عکس (در صورت موجود بودن)

فتوکپی صفحه پاسپورت یک کودک  با عکس (در صورت موجود بودن)؛

گواهی تولد کودک حاوی یک علامت (یا قرار دادن) در مورد فرزند متعلق به تابعیت فدراسیون روسیه (گواهی خارجی باید قانونی شود)

گواهی تولد کودک حاوی یک علامت (یا قرار دادن) در مورد فرزند متعلق به تابعیت فدراسیون روسیه (گواهی خارجی باید قانونی شود)

یک کپی از تمام صفحات گواهی تولد کودک

یک کپی از تمام صفحات گواهی تولد کودک؛

یک عکس از یک والد یا نگهبان (سیاه و سفید یا رنگی)، اندازه 3.5x4.5 سانتی متر؛

عکس ها  در بخش کنسولگری گرفته شده باشد.

سه عکس از کودک (مات) (سیاه و سفید یا رنگی)، اندازه 3.5x4.5 سانتی متر.

 

مدارک مورد نیاز برای افراد 0 تا 6 ساله

Application - مجموعه ای از سه ورق حاوی یک کد بارکد؛

 گذرنامه های بیومتریک توصیه می شود که از سن 6 سالگی در رابطه با الزامات عکسبرداری صادر شوند.

گذرنامه یکی از والدین، متصدی، سرپرست، مربی

یک عکاسی از صفحه با عکسی از پاسپورت یکی از والدین ، متصدی، نگهبان، وفادار با عکس. گذرنامه کودک (در صورت موجود بودن)

گذرنامه کودک  (در صورت موجود بودن)

فتوکپی صفحه پاسپورت یک کودک با عکس (در صورت موجود بودن)

گواهی تولد کودک حاوی یک علامت (یا درج) در مورد متعلق به فرزند شهروندی فدراسیون روسیه

یک کپی از تمام صفحات گواهی تولد کودک؛

یک عکس از یک والد یا نگهبان (سیاه و سفید یا رنگی)، اندازه 3.5x4.5 سانتی متر

سه عکس از کودک (مات) (سیاه و سفید یا رنگی)، اندازه 3.5x4.5 سانتی متر.


سوالات متداول

✅ از چه روش هایی می توان پاسپورت روسیه را دریافت کرد؟

برای دریافت پاسپورت روسیه می توان از روش های مختلفی مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی اقدام کرد. لازم به ذکر است که پناهندگی یک روش غیرقانونی برای مهاجرت است که توصیه نمی شود.

✅ دریافت پاسپورت روسیه از طریق تحصیل چگونه است؟

متقاضیان تحصیل در روسیه می توانند پس از پایان تحصیلات خود و با یافتن کار در این کشور، بیمه و مالیات پرداخته کرده و پس از دریافت اقامت دائم، برای اخذ پاسپورت روسیه اقدام نمایند.

✅ اعطای پاسپورت روسیه از طریق تولد چگونه است؟

افرادی که از والدین روسی متولد می شوند می توانند اقامت و تابعیت روسیه را دریافت کنند؛ زیرا کشور روسیه در اعطای پاسپورت خود از طریق تولد، تابع سیستم خون است.

✅ آیا از طریق ازدواج می توان پاسپورت روسیه را دریافت کرد؟

بله؛ در صورت ازدواج با فردی دارای تابعیت روسیه می توان اقامت موقت 3 ساله و سپس تابعیت و پاسپورت این کشور را دریافت کرد. لازم به ذکر است که ازدواج زوجین و واقعی بودن رابطه باید مورد تأیید دولت روسیه قرار گیرد.


_____________________ سخن پایانی درباره پاسپورت روسیه _____________________

پاسپورت روسیه و ارزش پاسپورت روسیه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار گرفت. از آنجا که پاسپورت روسیه و مهاجرت به این کشور مورد سوال شما همراهان همیشگی ما بود، بر آن شدیم تا پیرامون مهاجرت به روسیه و راه های مختلف آن که در نهایت منجر به دریافت تابعیت یا پاسپورت روسیه می شود، مطالبی را به نگارش در آوریم تا کمک کننده شما متقاضیان مهاجرت به روسیه باشد. در حال حاضر با توجه به شرایط و موقعیت روسیه یکی از راه های مناسب مهاجرت به این کشور تحصیل در روسیه می باشد که این امکان را برای متقاضی فراهم می سازد تا با محیط و فرهنگ کشور روسیه بهتر آشنا شده و بعد از تحصیل جهت کاریابی و اقامت دائم اقدام نماید. هرچند موسسه ملک پور جهت موفقیت در امر مهاجرت و اخذ پاسپورت روسیه توصیه می کند قبل از هر گونه اقدامی تحقیق کرده و با اطلاعات کامل در خصوص آن تصمیم گیری نمایید. شما سروران عزیز می توانید جهت بررسی شرایط خود به صورت رایگان با موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل کنید تا از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. همچنین می توانید در انتهای همین مقاله در قسمت "ثبت پرسش" سوالات خود را مطرح کرده و در کمترین زمان ممکن به پاسخ های خود دست یابید.

امتیاز 3.37 از 5 ( 52 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر من در ایران شرکت تجاری دارم و دانشجو هستم میخوام بدونم از چه طریق میتونم پاسپورت کشور روسیه رو بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور روسیه جز کشورهایی نیست که تابعیت خود را بفروشد ولی شما می توانید با کار در ان کشور، سرمایه گذاری در بخش هایی که دولت تعیین کرده است و ... ابتدا اقامت این کشور را دریافت نمایید و سپس موفق به دریافت تابعیت یا پاسپورت نمایید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
حامد
با سلام و عرض خسته نباشید من در صورتی که برای تحصیل پزشکی به روسیه برم در چه حالتی میتونم پاسپورت روسیه رو در نهایت بگیرم؟ ممنونم
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز کشور روسیه جز کشورهایی است که به راحتی تابعیت و پاسپورت به تبعه خارجی نمی دهد و بالای 10 سال طول می کشد. عموماً اقامت بلند مدت می دهد. موفق باشید.
علوی
سلام وقت بخیر آیا خرید ملگ منجر به پاسپورت روسیه می شود؟ با تشکر
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب خرید ملک در کشور روسیه منجر به اقامت دائم و پاسپورت نمی شود. و خرید ملک در برخی کشورها نظیر پرتغال، قبرس، اسپانیا و یونان منجر به اقامت و پاسپورت می شود. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید. سپاس
مریم کریمی
آیا از طریق تحصیل میشه به پاسپورت روسیه رسید؟
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام خیر روسیه جزو کشورهایی است که حتی اگر در آن اقامت کاری داشته باشید به اقامت دائم و پاسپورت نمی رسید
حمیدرضا
سلام.ممنونم بابت اطلاعات عالی تون.سوالی که بنده دارم اینه که تحصیل در روسیه به چه شکل میتونه منجر به پاسپورت روسیه بشه؟آیا عملاً ممکن هست؟
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام روسیه جزو کشورهایی هست که تابعیت اعطا نمیکند تحصیل در اروپا کانادا استرالیا منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت می شود
anahita31
سلام و عرض ادب وقت بخیر؟ من 28 ساله هستم و لیسانس کامپیوتر سابقه کار خوبی هم دارم میخواستم بدونم هزینه تحصیل در مقطع مستر در روسیه چقدره؟ ایا بعدش میتونم اقامت و پاسپورت بگیرم؟
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام روسیه جزو کشورهاییست که تابعیت اعطاء نمیکند با توجه به رشته و سنتون میتونید برای آلمان، اتریش، هلند، سوئیس و کانادا اقدام کنید و نهایتا به اقامت دائم و پاسپورت برسید با مشاورین تماس بگیرید راهنماییتون میکنن
افشاریان
سلام و عرض ادب من با سن 26 سال میخوام برای دوره های پادفک در روسیه و تحصیل پزشکی اقدام کنم. خواستم بدونم آیا تحصیل پزشکی و بعد کار در این کشور منجر به دریافت پاسپورت روسیه برای من میشه؟
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام خیر روسیه از جمله کشورهاییست که تابعیت و پاسپورت اعطا نمیکند با شرایطی که گفتید میتونید برای پزشکی رایگان در فرانسه و اسپانیا اقدام کنید
محمدعلی جان نثاری
با سلام ممنون از مقاله خوبتون آیا دریافت پاسپورت روسیه از طریق سرمایه گذاری در املاک وجود دارد؟ شما چه کشوری را توصیه می کنید؟
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام امکان دریافت اقامت دائم و پاسپورت حتی بدون سرمایه گزاری و تنها با نشان دادن تمکن مالی هست برای اطلاعات بیشتر با مشاورین تماس بگیرید
قربانلو
سلام و خسته نباشید خدمت تیم حرفه ای mie. تشکر میکنم از شما بابت مطالب خوبی که می گذارید. با توجه به اینکه در روسیه سیستم خون حاکم است، اگر شخصی خارجی پاسپورت این کشور را اخذ نماید و در این کشور صاحب فرزند شود تابعیت روسیه به فرزند هم تعلق میگیرد؟
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام بعد از چند سال درصورتیکه در روسیه حضور داشته باشید و فرزند به مدرسه برود
سیمین
سلام. ببخشید با جند سال کار کردن در روسیه میتونم پاسپورت روسیه رو بگیرم؟ آیا به راحتی میشه پاسپورت روسیه رو گرفت؟ خیلی ممنون میشم جوابمو بدین. در ضمن مقالتون خیلی عالی بود ممنونم.
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت از الطاف شما سپاسگزاریم. دوست عزیز این کشور ویزای جستجوی کار مستقیم ندارد و برای کاریابی در روسیه می بایست جاب آفر یا پیشنهاد کار داشته باشید. به صورت کلی با 5 سال کار کردن در کشور روسیه می توانید درخواست اقامت دائم این کشور را داشته باشید. پیشنهاد میکنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایطتان توسط کارشناسان مجرب مجموعه با موسسه ارتباط برقرار بفرمایید.موفق باشید.
میلاد دوست محمدی
سلام خسته نباشید با پاسپورت روسیه میشه استرالیا رفت یا مهاجرت کرد ممنون میشم جواب بدید❤❤
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت قاعدتا داشتن پاسپورت یک کشور دیگر می تواند کمک کننده باشد. منتهای مراتب روسیه نه عضو اتحادیه اروپا ست و نه پیمان شنگن. به نسبت داشتن پاسپورت فعلی خود شانس بیشتری خواهید داشت در عین حال تمام شرایط شما می بایست برای مهاجرت به استرالیا مورد بررسی قرار گیرد. توصیه می کنم برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان و بررسی شرایط خود به صورت تخصصی با موسسه ارتباط تلفنی برقرار نمایید.موفق باشید
سعیده معتمدی
اگر پدربزرگ یا پدر پرربزرگ تابعیت روسیه رو داشته باشند امکان گرفتن تابعیت روسی برای نوادگان هست مثل بسیاری از کشورها؟و اگر بله شرایط خاصی دارد مثل دانستن زبان یا اقامت در روسیه؟
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست گرامی، در صورتی که پدر یا مادر شما تابعیت کشور روسیه را داشته باشند شما می توانید به این واسطه پاسپورت کشور روسیه را دریافت نمایید.
سعیده معتمدی
میخواستم بدونم شحصی که پدر پدربزرگش تابعیت روسیه رو دریافت کرده بوده امکان دریافت تابعیت روسیه رو از طریق خون دارد یا بدلیل وقفه ایجاد شده امکانش نیست؟
X

فرم پاسخ به این نظر



پاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. به طور کلی برای دریافت تابعیت، پاسپورت پدر شما ملاک قرار می گیرد ولی می توانید مدارک خود را جهت بررسی دقیق تر به سفارت روسیه ارائه نمایید تا بررسی نمایند.
مشاوره رایگان