مهاجرت به روسیه - شرایط مهاجرت، روش های مهاجرتی

5 نظر

مهاجرت به روسیه، از طریق کار، تحصیل،  سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و یا پناهندگی ممکن است. در مورد مهاجرت به روسیه باید بدانید هر فرد با توجه به شرایط و موقعیت خود باید یکی از این روش ها را انتخاب نماید. اخذ اقامت و تابعیت این کشور نیز طرق مختلفی ممکن است. در مورد اخذ اقامت و تابعیت روسیه باید بدانید که در مقایسه با بسیاری از کشورها، اخذ اقامت روسیه با سختی ها و مشکلات ویژه خود روبرو است. از این رو پیشنهاد اول ما به شما این است که برای مهاجرت تحصیلی یا روش های دیگر بهتر است یک کشور مطرح اروپایی را انتخاب کنید. در این مقاله به شرایط و هزینه مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت و تابعیت این کشور می پردازیم تا با شرایط آن به صورت کامل آشنا شوید. موسسه ملک پور با بررسی موضوع مهاجرت به روسیه در این مقاله، به بررسی بخش های مختلف آن می پردازد. برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان می توانید با تلفن های موسسه و مشاوران ما تماس برقرار نمایید. علاوه بر این، چنانچه اقدام به تکمیل فرم تماس نمایید، مشاوران این موسسه با شما تماس گرفته و در طی آن، مشاوره رایگان ارائه می نمایند.

 

ویدیو موسسه MIE در مورد راه‌های اخذ اقامت در 10 دقیقه


 

بریم روسیه یا نریم در 30 ثانیه

مباحثی که در این نوشتار بررسی می گردد:

 • آشنایی با کشور روسیه و شرایط مهاجرت به روسیه
 • مهاجرت به روسیه از طریق کار
 • مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل
 • مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج
 • مهاجرت به روسیه و اخذ تابعیت از طریق تولد
 • مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی
 • مهاجرت به روسیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق
 • هزینه های زندگی در روسیه
 • اخذ اقامت دائم و تابعیت روسیه
 • سوالات متداول

 

تماس با ما

 

مهاجرت به روسیه

آشنایی با کشور روسیه و شرایط مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه یکی از کشورهایی است که این روزها به دلیل نزدیکی آن به ایران مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. به همین دلیل در این بخش بر آن شدیم که درمورد شرایط و هزینه مهاجرت به روسیه و مزایای مهاجرت به روسیه، مطالبی را بیان نماییم تا بتوانید با اطلاعات کامل از شرایط این کشور، برای مهاجرت اقدام نمایید.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد بریم روسیه یا نریم

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد بریم روسیه یا نریم

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد بریم روسیه یا نریم

 

روسیه کشوری است که با نام رسمی فدراسیون روسیه شناخته شده است. جالب است که بدانید این کشور، یکی از پهناورترین کشورها در جهان می باشد که در شمال ارواسیا واقع شده است. کشور روسیه در اروپای خاوری و آسیای شمالی قرار گرفته است. این کشور از جهات مختلف، دارای مرزهای مشترک آبی با اقیانوس منجمد شمالی، اقیانوس آرام شمالی، دریای خزر، دریای بالتیک و دریای سیاه می باشد. جالب است که بدانید کشور روسیه با 14 کشور اروپایی و آسیایی مرز مشترک دارد. کشور روسیه دارای مساحتی در حدود 17075400 کیلومتر مربع می باشد. به همین دلیل توانسته است عنوان پهناورترین کشور در جهان را به خود اختصاص دهد. نکته ای که باید بدانید این است که اختلاف ساعت در غربی ترین منطقه تا شرقی ترین منطقه این کشور در حدود 9 ساعت می باشد.

مهاجرت به روسیه از طریق کار

یکی از روش هایی که برای مهاجرت، طرفداران بسیاری دارد اخذ اقامت روسیه و مهاجرت کاری به روسیه می باشد. مهاجرت کاری به روسیه یکی از روش هایی است که برای مهاجرت به این کشور می توان اقدام نمود. اشخاصی که قصد مهاجرت به روسیه از طریق کار را دارند باید در ابتدا یک کارفرما از این کشور داشته باشند تا بتوانند با اخذ دعوت نامه از طرف کارفرما، برای دریافت ویزای کار اقدام نمایند. در صورتی که موفق به یافتن کارفرما از این کشور شوند، شخص کارفرما باید مطابق با قوانین اثبات نماید که نیروی کار مورد نظر در روسیه وجود ندارد. در این صورت امکان ارسال دعوت نامه برای فرد متقاضی وجود خواهد داشت.

انواع ویزاها برای مهاجرت کاری به روسیه به شرح زیر است:

 • ویزای ورودی: این ویزا برای مدت 90 روز معتبر می باشد. این نوع ویزا مطابق با دعوت نامه کاری از طرف سفارت روسیه صادر خواهد شد که بر اساس آن، اجازه کار صادر خواهد شد.
 • ویزای ورودی مجدد: این نوع ویزا بر اساس ویزای ورودی اولیه از طرف دفتر پلیس مهاجرت کشور روسیه صادر خواهد شد که بیش از 1 سال اعتبار خواهد داشت.
 • یک نوع ویزای کار روسیه برای اشخاص متخصص صادر می شود که افراد دارای آن، درآمد بیش از 2 میلیون روبل در سال را خواهند داشت. این نوع ویزا 3 ساله خواهد بود.

مهاجرت به روسیه

?کار در روسیه?

اگر قصد اخذ ویزای کار روسیه را دارید قبل از هر اقدامی بهتر است به نرخ بیکاری در این کشور توجه نمایید. در نمودار زیر، میزان نرخ بیکاری در روسیه نشان داده شده است که در سال 2021 کمتر از 6 درصد می باشد.

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

همانطور که می دانید مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل، یکی از پرطرفدارترین روش ها برای مهاجرت به این کشور محسوب می ‌شود. هر ساله بسیاری از اشخاصی که قصد تحصیل دارند، این کشور را برای تحصیل خود انتخاب می نمایند. جالب است که بدانید روسیه یکی از کشورهایی است که نسبت به جمعیت خود، دارای بیش ترین مراکز آموزشی در جهان می باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در این کشور را دارند، می توانند در بسیاری از رشته ها مانند پزشکی، ریاضیات، انواع رشته های مهندسی، اقتصاد، مدیریت و... به تحصیلات خود بپردازند. همچنین تحصیل در بسیاری از مقاطع مانند لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در این کشور امکان پذیر می باشد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی:

اشخاصی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور روسیه دارند، باید دارای دیپلم 12 ساله باشند تا بتوانند برای اخذ پذیرش از این کشور اقدام نمایند. تحصیل در دوره کارشناسی کشور روسیه، به مدت 4 سال به طول می انجامد و پس از گذراندن موفق واحد های درسی در این 4 سال، دانشجویان می توانند مدرک لیسانس خود را دریافت نمایند. همچنین نکته مهمی که دانشجویان باید بدانند این است که دانشجویان در کنار تحصیل، امکان کار نیز خواهند داشت. به همین دلیل می توانند بخشی از هزینه های زندگی خود را تأمین نمایند. علاقمندان به تحصیل در مقطع کارشناسی کشور روسیه می توانند به زبان انگلیسی در این کشور تحصیل نمایند. در صورتی که بتوانید به زبان روسی در این کشور تحصیل نمایید، امکان تحصیل رایگان برای شما فراهم می گردد.

 • تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد:

دانشجویان برای تحصیل در این مقطع باید تمام مدارک خود از جمله مدرک لیسانس را ارائه نمایند تا امکان اخذ پذیرش در این مقطع نیز فراهم گردد. دوره تحصیلی کارشناسی ارشد روسیه، 2 سال است. در پایان این 2 سال، مدرک کارشناسی ارشد به متقاضیان اعطا می شود. همچنین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه به زبان انگلیسی و روسی خواهد بود و مدرک زبان دانشجویان برای تحصیل در این مقطع باید حداقل در سطح IELTS 6.5 باشند. اگر چه در برخی از دانشگاه ها، بدون ارائه مدرک زبان نیز امکان اخذ پذیرش وجود دارد. نکته ای که باید بدانید این است که دانشجویان در این مقطع امکان کار در حدود 20 ساعت در هفته را خواهند داشت که می ‌توانند از این طریق، بخشی از هزینه‌ های خود را تأمین نمایند.

مهاجرت به روسیه

?تحصیل مهندسی در روسیه?

 • تحصیل در مقطع دکترا:

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا را دارند باید در ابتدا تأیید سوپروایزر یا همان استاد راهنما را از این کشور داشته باشند تا امکان اخذ پذیرش برای آنها فراهم گردد. همچنین دانشجویان برای تحصیل در مقطع دکترا باید بتوانند مقالات متعدد مانند مقالات داخلی و مقالات ISI ارائه نمایند تا بتوانند در این کشور به تحصیل بپردازند. دانشجویانی که در این مقطع به تحصیل می پردازند، امکان دریافت فاند را نیز خواهند داشت. با توجه به اینکه تحصیل در مقطع دکتری نوعی شغل محسوب می‌شود، دانشجویان می توانند حقوق مناسبی دریافت نمایند. اگر قصد تحصیل در این مقطع را دارید بهتر است بدانید که ارائه رزومه بسیار قوی در اخذ پذیرش بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی خواهد بود و شخص دانشجو باید حداقل IELTS 7 را برای این مقطع ارائه نماید.

مهاجرت به روسیه

?تحصیل در روسیه?

 

در انتهای این بخش 10 دانشگاه های برتر روسیه معرفی شده است:

 

رتبه دانشگاه های روسیه 2021

دانشگاه

شهر

رتبه

National Research University Higher School of Economics

Moscow

1

Moscow State University

Moscow

2

St. Petersburg State University

Saint Petersburg

3

Kazan Federal University

 

4

Ural Federal University

Yekaterinburg

5

Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration

Moscow

6

Tomsk Polytechnic University

Tomsk

7

Siberian Federal University

Krasnoyarsk

8

Tomsk State University

Tomsk

9

Novosibirsk State University

Novosibirsk

10

مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری یکی دیگر از روش های مهاجرت به روسیه می باشد که می توانید با آن اقدام نمایید. اما همانطور که می دانید سرمایه گذاری، روش های مختلفی مانند کارآفرینی، ثبت شرکت، خرید ملک و... دارد که شخص متقاضی با توجه به شرایط و موقعیت خود می تواند از یکی از روش ها برای سرمایه گذاری و مهاجرت استفاده نماید.

 • ثبت شرکت در روسیه:

ثبت شرکت در روسیه یکی از انواع روش های سرمایه گذاری می باشد. اشخاصی که قصد ثبت شرکت در روسیه را دارند باید بدانند که شرکت های متفاوتی را می توانند در این کشور به ثبت برسانند؛ مانند شرکت سهامی خاص، شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی عام و شرکت های نمایندگی. در حال حاضر یکی از شرکت هایی که مورد توجه افراد متقاضی قرار گرفته است، شرکت با مسئولیت محدود می باشد. برای ثبت این نوع شرکت، شخص متقاضی باید در ابتدا طرح اقتصادی خود را ارائه نماید. در صورتی که طرح اقتصادی شخص متقاضی مورد تأیید واقع شود، امکان ثبت شرکت برای شخص متقاضی وجود خواهد داشت. برای ثبت شرکت در روسیه، شخص متقاضی باید سرمایه ای در حدود 100.000 روبل روسیه را دارا باشد که البته این میزان، بستگی به نوع شرکت و بیزینس پلن شخص متقاضی دارد و ممکن است سرمایه ای بیشتری نیز نیاز داشته باشد.

 • خرید ملک در روسیه:

خرید ملک، یکی دیگر از روش هاییست که مورد توجه بسیاری از افراد واقع شده است. اما اگر قصد خرید ملک و اخذ اقامت از این طریق را دارید باید بدانید که خرید ملک در کشور روسیه برای شخص متقاضی، منجر به اخذ اقامت نخواهد شد. بنابراین برای اخذ اقامت از این طریق باید کشوری را انتخاب نمایید که بتوانید با خرید ملک، اقامت خود و اعضای خانواده خویش را دریافت نمایید.

مهاجرت به روسیه

?سرمایه گذاری در روسیه?

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

ازدواج از دیگر روش های مهاجرت به روسیه می باشد که اشخاص متقاضی می توانند از این طریق اقدام نمایند. در صورتی که قصد مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج را دارید باید بدانید که شخص متقاضی باید در ابتدا با شخصی از تبعه روسیه ازدواج نماید تا بتواند از این طریق، درخواست اقامت و سپس تابعیت این کشور را مطرح کند. برای ازدواج با شخص تبعه، فرد متقاضی باید مدارک دال بر مجرد بودن خود را ارائه نماید و یا در صورتی که دارای ازدواج قبلی باشد، باید گواهی طلاق خود و یا فوت همسر را ارائه نماید تا بتواند با شخص متقاضی ازدواج کند. مقاله حال حاضر توسط مجموعه ملک پور نگارش شده است که کپی برداری بدون اجازه از آن دارای پیگرد قانونی و از لحاظ شرعی، حرام می باشد. همچنین برای اخذ ویزای ازدواج از کشور روسیه، فرد متقاضی باید اثبات نماید که ازدواج وی صوری نبوده است. بنابراین امکان اخذ ویزا برای فرد متقاضی فراهم می گردد. در صورتی که قصد ازدواج با یک فرد از تبعه روسیه را دارید، باید بدانید که شخص تبعه باید مدارکی دال بر درآمد و دارایی خود در این کشور ارائه نماید؛ مانند ارائه فیش حقوقی و اسناد ملکی. چرا که فرد باید بتواند اثبات نماید که توانایی تأمین هزینه های زندگی 2 نفر را خواهد داشت. در این صورت شخص متقاضی می تواند برای ویزای ازدواج این کشور اقدام داشته باشد.

مهاجرت به روسیه و اخذ تابعیت از طریق تولد

همانطور که می دانید تولد یکی از روش‌های مهاجرت به روسیه و اخذ اقامت و تابعیت محسوب می شود. به همین دلیل این روزها بسیاری از اشخاص در اندیشه تولد فرزند خود در خاک کشوری می باشند تا بتوانند از این طریق درخواست اقامت و تابعیت خارج ار کشور را مطرح نمایند. در مورد تولد در کشور روسیه باید بدانید که به طور کلی دو نوع سیستم اخذ تابعیت وجود دارد: مانند سیستم خون و سیستم خاک. اما با توجه به قوانین روسیه، این کشور از سیستم خون پیروی می‌کند؛ یعنی تابعیت از والدین به فرزند منتقل می شود. بنابراین فرزندی که یکی از والدینش تابعیت روسیه را دارا باشند، می تواند تابعیت این کشور را به دست آورد. گرچه کشور روسیه، سیستم خون را دارا می باشد؛ اما باید گفت که این کشور به صورت فرعی سیستم خاک را نیز پذیرفته است؛ مانند اینکه فرزندی از پدر و مادر بدون تابعیت در خاک روسیه متولد شود. در این صورت با توجه به تولد فرزند در خاک کشور روسیه، فرزند می تواند اقامت و تابعیت این کشور را دریافت نمایند. بنابراین اگر پدر و مادری با توجه به اینکه در خاک کشور روسیه زندگی می نمایند اما دارای اقامت و تابعیت روسیه نباشند فرزند نمی تواند اقامت و تابعیت این کشور را دریافت نماید. تنها در صورتی فرزند متولد شده می تواند تابعیت کشور روسیه را از آن خود کند که والدین فرزند دارای تابعیت این کشور باشند.

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

پناهندگی از جمله روش های مهاجرت به روسیه محسوب می شود. اما باید گفت در صورتی که قصد مهاجرت به روسیه را دارید، بهتر است از روش های قانونی مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد استفاده نمایید. چرا که پناهندگی امری غیرقانونی برای مهاجرت محسوب می‌شود. بنابراین موسسه ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در زمینه پناهندگی ندارد و این بخش از مقاله صرفاً برای افزایش اطلاعات و آگاهی شما نوشته شده است تا در صورتی که قصد پناهندگی در این کشور را دارید از خطرات آن نیز آگاه شوید.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مشکلات پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

 

اشخاصی که اقدام به پناهندگی دارند، باید بدانند که امکان کار به صورت قانونی و یا تحصیل در این کشور برای آنها فراهم نخواهد شد و تنها زمانی می‌توانند به کار و تحصیل بپردازند که به درخواست پناهندگی آنها جواب مثبت داده شده باشد. در صورتی که به درخواست پناهندگی شخص متقاضی پاسخ مثبت داده نشود، فرد متقاضی باید فوراً خاک کشور مقصد را ترک نماید. علاوه بر موارد گفته شده، اشخاصی که اقدام به پناهندگی می نمایند ممکن است جان و مال خود را نیز از دست بدهند. معمولاً اشخاصی که اقدام به پناهندگی می نمایند، این امر را توسط قاچاقچیان انسان انجام می دهند. به همین دلیل، خطرات جانی و مالی جبران ناپذیری به شخص متقاضی وارد خواهد شد. بنابراین توصیه می نماییم در صورتی که قصد مهاجرت به روسیه و یا حتی کشورهای دیگر را دارید، در ابتدا از روش های قانونی مهاجرت به این کشورها استفاده نمایید تا بتوانید مهاجرتی مطمئن و کم ریسک را تجربه نمایید. اگر قصد مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی را دارید می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید تا از خطرات آن به صورت کامل آگاه شوید.

مهاجرت به روسیه

?مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی?

مهاجرت به روسیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق

مهاجرت به روسیه برای هنرمندان و افراد فوق موفق، موضوعیست که این روزها بسیار مورد توجه واقع شده است. اشخاصی که قصد اقدام از این طریق را دارند بهتر است بدانند که شخص متقاضی باید دارای رزومه قوی برای اقدام از این روش باشد. اشخاصی می توانند به عنوان هنرمند و افراد فوق موفق اقدام نمایند که آثار هنری متعددی مانند نمایشگاه، برگزاری کلاس های هنری متعدد، فروش آثار هنری، گالری و... داشته باشند و بتوانند مدارکی دال بر هنرمند بودن خود را نیز ارائه نمایند. در این صورت می توانند از طریق ویزای هنرمندان و افراد موفق اقدام داشته باشند. اما مسئله این است که در حال حاضر، کشور روسیه ویزایی برای هنرمندان و افراد فوق موفق صادر نخواهد کرد. بنابراین اگر قصد اقدام از این روش را دارید باید برای کشوری اقدام نمایید که امکان اخذ این ویزا در آن وجود داشته باشد. برای مثال کشور کانادا و اتریش، کشورهایی هستند که در حال حاضر، پذیرای هنرمندان و افراد فوق موفق می باشد.

هزینه های زندگی در روسیه

اشخاصی که قصد مهاجرت به روسیه و زندگی در این کشور را دارند، باید از تمام هزینه های زندگی در این کشور مانند هزینه های خورد و خوراک، پوشاک، مسکن و... اطلاع دقیق داشته باشند تا با توجه به شرایط خود بتوانند برای مهاجرت به این کشور و زندگی در روسیه اقدام نمایند. نکته ای که باید بدانید این است که هزینه های زندگی در هر شهری متفاوت است. به همین دلیل در این بخش از مقاله، هزینه های زندگی در روسیه را به صورت کلی بررسی می نماییم.

 

موارد

هزینه ها به روبل

هزینه ها به دلار

غذا در رستوران ارزان قیمت

500.00

7.80 $

کاپوچینو

120.38

1.88 $  

یک بطری آب معدنی

30.02

0.47 $  

1 لیتر شیر

58.88

0.92 $  

1 کیلوگرم برنج

61.69

0.96 $  

12 عدد تخم مرغ

72.52

1.13 $  

1 کیلوگرم پنیر محلی

498.17

7.77 $  

1 کیلوگرم فیله مرغ

250.50

3.91 $  

1 کیلوگرم گوشت قرمز

448.57

6.99 $  

1 کیلوگرم موز

65.69

1.02 $

1 کیلوگرم گوجه فرنگی

126.49

1.97 $  

1 کیلوگرم سیب زمینی

32.09

0.50 $  

1 کیلوگرم پیاز

29.74

0.46 $  

 

علاوه بر هزینه های روزمره زندگی مانند خورد و خوراک بهتر است از هزینه های خرید و اجاره ملک در روسیه نیز اطلاع داشته باشید.

 

موارد

هزینه ها به روبل

هزینه ها به دلار

اجاره آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر

22،462.21

351.16

اجاره آپارتمان 1 خوابه در خارج شهر

14،780.70

231.70

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

39،697.67

 620.49

اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر

27،658.69

432.84

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر

81،990.41

1،280.03

قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در خارج از مرکز

55140.56

860.30

مهاجرت به روسیه

?هزینه زندگی در روسیه?

اخذ اقامت دائم و تابعیت روسیه

به طور قطع اشخاصی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند در اندیشه اخذ اقامت و تابعیت این کشور نیز هستند. برای اخذ اقامت و تابعیت روسیه شخص متقاضی در ابتدا باید یکی از روش های مهاجرت به این کشور را مطابق با شرایط خود انتخاب نماید و پس از ورود به این کشور و با انجام کار تمام وقت و پرداخت مالیات می تواند درخواست اقامت و تابعیت روسیه را مطرح نماید. در مورد اخذ تابعیت روسیه باید بدانید که شخص متقاضی پس از گذشت 5 سال از اقامت خود در این کشور می تواند اقامت دائم روسیه را دریافت نماید. همچنین با گذشت 5 سال از اقامت دائم در این کشور، امکان اخذ تابعیت نیز فراهم می گردد. برای دریافت پاسپورت کشور روسیه، شخص متقاضی باید مبالغی را بپردازد. هزینه دریافت پاسپورت کشور روسیه برای اشخاص متقاضی، در حدود 3500 روبل برای اشخاص بزرگسال و هزینه دریافت پاسپورت روسیه برای کودکان در حدود 1500 روبل می باشد که توسط شخص متقاضی باید پرداخت گردد. همچنین اشخاص متقاضی در صورت درخواست پاسپورت روسیه باید به زبان این کشور نیز تسلط کافی داشته باشند.

مهاجرت به روسیه

?پاسپورت روسیه?


سوالات متداول

✅برای مهاجرت به روسیه از کجا می بایست شروع کرد؟

اولین گام برای مهاجرت به روسیه، شناخت روش های مهاجرت به این کشور و انتخاب بهترین گزینه است. سپس باید شرایط و مدارک مهاجرت را بر اساس روش انتخاب شده فراهم نمود. پیشنهاد ما برای متقاضیان مهاجرت تحصیلی و یا دیگر روش ها، انتخاب مقصد مهاجرت خود از یکی از کشورهای مطرح اروپایی است.

✅بهترین راه برای مهاجرت به روسیه کدام است؟

با توجه با اینکه کشور روسیه شرایط خیلی مطلوبی برای تحصیل و زندگی ندارد و بیشتر به عنوان یک پل برای مهاجرت به دیگر کشورهای مطرح جهان می باشد، اخذ ویزای تحصیلی در روسیه و سرمایه گذاری در روسیه از بهترین راه های مهاجرت به به این کشوراست.

✅کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به روسیه کدام روش است؟

کار در کشور روسیه از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به روسیه است. تحصیل در روسیه نیز دومین روش کم هزینه جهت مهاجرت به این کشور است.

✅آیا برای مهاجرت به روسیه حتماً می بایست از طریق وکیل اقدام نمود؟

خیر. شما می توانید با صرف وقت قوانین مهاجرت به روسیه را بیاموزید، اما وکیل می تواند با سرعت بیشتری کار شما را انجام دهد و تجربیات خود را در اختیار شما بگذارد.


_____________________ سخن پایانی درباره مهاجرت به روسیه _____________________

مهاجرت به روسیه، شرایط و هزینه مهاجرت به روسیه و بهترین روش اخذ اقامت روسیه در مقاله فوق مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفت. اگر قصد مهاجرت به روسیه دارید باید بدانید که می توانید از یکی از روش های مهاجرت مانند تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج، تولد و پناهندگی استفاده نمایید. در مجموع کشور روسیه برای تحصیل و اقامت و زندگی گزینه ایده آلی نمی باشد و بیشتر به عنوان پلی ارتباطی برای مهاجرت به کشورهای مطرح جهان می توان به آن نگاه کرد، به طور مثال برای تحصیل کشورهای اروپایی با امکانات بسیار بالا و هزینه های مشابه روسیه وجود دارد، لازم با ذکر است به اخذ ویزای تحصیلی از یک کشور اروپایی شما می توانید به سراسر اروپا در تردد باشید. اما توصیه می کنیم که در صورت تصمیم برای مهاجرت به روسیه، از روش های قانونی مهاجرت استفاده نمایید تا بتوانید مهاجرتی مطمئن و کم ریسک را تجربه کنید. با توجه به اینکه کشور روسیه در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی، مهاجرپذیری کمتری دارد؛ اما اشخاصی هستند که قصد مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت و تابعیت آن را دارند. بهتر است بدانید که معمولاً اخذ اقامت و تابعیت روسیه با دشواری همراه است. بنابراین شخص متقاضی برای اخذ اقامت و تابعیت روسیه باید مدت طولانی در این کشور، مشغول به کار و فعالیت باشد تا بتواند اقامت و تابعیت خود را نیز دریافت نماید. موسسه ملک پور با داشتن تیم وکلای مجرب، آماده ارائه خدمات و مشاوره در زمینه مهاجرت به روسیه می باشد. به همین دلیل برای اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان به صورت تلفنی برخوردار شوید. علاوه بر این، پر کردن فرم تماس منجر به تماس تلفنی مشاوران موسسه با شما و ارائه مشاوره رایگان تلفنی می شود. شما می توانید با مطرح کردن سوالات خود در قسمت "ثبت پرسش" پاسخ سوالات خود را در اسرع وقت از کارشناسان ما دریافت نمایید.

امتیاز 4.23 از 5 ( 12 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
مهتاب نصیرزاده
با سلام و تشکر از مقاله خوب شما من ۲۶ ساله هستم و لیسانس زیست شناسی دارم.آیا مهاجرت به روسیه به منظور ادامه تحصیل در مقطع پزشکی بدون پرداخت شهریه و به صورت رایگان برای من امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز نظام تحصیلی روسیه رایگان نیست و برای دانشجویان بین المللی به دلار آمریکا محاسبه می شود. در مورد رشته پزشکی هم شما ابتدا باید یک دوره پیش پزشکی شرکت کنید و سپس در آزمون ورودی قبول شوید. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا یک مشاوره رایگان دریافت نمایید. موفق باشید.
نوشین نبوی
سلام و عرض ادب خدمت شما من سئوالم اینه شرایط کاری روسیه برای مهندسین در حال حاضر چطور هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب سوال شما خیلی کلی می باشد و به رشته تحصیلی اشاره نکرده اید. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد مشاغل مورد نیاز در روسیه سرچ بفرمایید. و همچنین برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید. سپاس
محمد علی قاسیمی
میخوام درخواست پناهندگی بدم امکان داره جانم در خطر است طلفا..‌
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ارادت دوست عزیز با توجه به خطرات جانی و مالی و به صورت کلی زیر سوال بردن شان انسانی، موسسه ملک پور هیچ گونه خدمات و مشاوره ای در این زمینه ارائه نخواهد داد.
مارال بلوریان
سلام و عرض ادب من و همسرم 30 ساله هستیم و نرم افزار کامپیوتر خوندیم. مشغول به خواندن زبان انگلیسی هستیم. مرحمت میفرمائید راهنمایی کنید برای اخذ اقامت روسیه چقدر زمان و هزینه دریافت ویزا خواهد بود؟ همسرم کارشناس خوردو هستن و من کارمند اداری هستم
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ارادت. دوست عزیز اگر شما قصد اقدام برای مهاجرت کاری به روسیه دارید باید کارفرمایی پیدا کنید که برای شما جاب آفر ارسال نماید. توجه داشته باشید که برای کار در این کشور بهتر است که به زبان روسی آشنایی داشته باشید تا شانس کار شما افزایش یابد. با توجه به همه این موضوعات نمی توان زمان و هزینه مشخصی برای انجام کار عنوان نمود و بهتر است از مشاوره رایگان تلفنی استفاده نمایید.
Niloufar
سلام و وقت بخیر من میخواستم بعد از گرفتن دیپلم از ایران، ادامه تحصیلم را در رشته روانشناسی روسیه سپری کنم آیا کشور روسیه برای رشته روانشناسی مناسب است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بهتر بود شرایط سنی و میزان پشتوانه مالی خود را میفرمودین با تقویت زبان میتوانید کشورهای تاپ اقدام نمایید پیشنهاد میکنم با مشاوران موسسه ملک پور تماس بگیرید تا شما را کامل راهنمایی کنند
مشاوره رایگان