کار در روسیه

6 نظر

کار در روسیه، نحوه اعزام نیروی کار به روسیه و شرایط اخذ ویزای کاری روسیه در این مقاله مورد بحث بررسی علمی قرار گرفته است. سالانه متقاضیان زیادی جهت کار در کشور روسیه اقدام می نمایند. نرخ بیکاری در روسیه حدود 4.5 درصد می باشد و متقاضیان می توانند برای کار در رشته و تخصص خود در این کشور اقدام نمایند. اما برای اعزام نیروی کار به روسیه در مشاغل مورد نیاز 2020 باید به نکاتی از جمله شرایط اخذ ویزای همراه، زبان مورد نیاز و... توجه کرد. با توجه به درخواست شما عزیزان بر آن شدیم تا در قالب یک مقاله به تمامی سوالات و ابهامات شما عزیزان پاسخ دهیم. به متقاضیان عزیز پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام مشاورین مجرب مشورت داشته و پس از دریافت اطلاعات کامل از شرایط کار در روسیه و شرایط مهاجرتی متقاضی، برای مهاجرت کاری اقدام نمایند. شما عزیزان در صورت تماس تلفنی با موسسه ملک پور و یا پر کردن فرم تماس می توانید از خدمات مشاوره تلفنی رایگان این موسسه بهره مند گردیده و شرایط خود را بررسی کنید. عناوین بررسی شده در این مقاله به شرح زیر است:

 • شرایط کار در روسیه
 • نرخ بیکاری و بازار کار روسیه
 • ویزای کار روسیه
 • شرایط اخذ ویزای همراه روسیه
 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار روسیه
 • میزان حقوق و درآمد در روسیه
 • هزینه زندگی در روسیه
 • مشاغل مورد نیاز روسیه
 • نحوه کاریابی در روسیه
 • معرفی مؤسسات کاریابی در روسیه
 • اخذ اقامت دائم و پاسپورت روسیه از طریق کار
 • سوالات متداول

تماس با ما

 

 

کار در روسیه

شرایط کار در روسیه

کار در روسیه و دریافت ویزای کاری این کشور نیاز به بررسی شرایط کار و نرخ بیکاری در این کشور می باشد. به متقاضیان عزیز پیشنهاد می شود که قبل از هرگونه اقدام جهت کار در روسیه، شناخت کاملی از این کشور داشته باشند. کشور روسیه پهناورترین کشور جهان با مساحت 17 میلیون کیلومتر می باشد که با 146 میلیون جمعیت از جمله کشورهای پرجمعیت جهان محسوب شده و در رتبه نهمین کشور پرجمعیت جهان قرار دارد.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در زمینه کار در خارج از کشور

فایل دوم صوتی موسسه ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

فایل دوم تصویری موسسه ملک پور در مورد کار در خارج از کشور

 

روسیه با 14 کشور آسیایی و اروپایی مرز آبی و دریایی دارد. پایتخت این کشور مسکو می باشد که در زمره شهرهای پرجمعیت و مدرن جهان قرار دارد. واحد پول روسیه روبل و زبان رسمی این کشور روسی می باشد و بر خلاف سایر کشورهای اروپایی مردم این کشور اطلاعات کمی در مورد زبان انگلیسی دارند. 

 نرخ بیکاری و بازار کار روسیه

کار در روسیه و نرخ بیکاری از مواردی می باشد که متقاضیان باید آن را در نظر بگیرند و قبل از مهاجرت کاری به این کشور تمام موارد را بررسی نماید. نرخ بیکاری در سال 2019 به  4.55 درصد رسیده است و این بالاترین آمار نرخ بیکاری در ماه های اخیر می باشد. این درصد بیکاری نسبت به سال های اخیر بسیار تغییر داشته و کاهش پیدا کرده است و نکته جالب این است روسیه نرخ بیکاری 14.10 درصدی را هم تجربه کرده است. در ادامه مطالب نمودار از نرخ بیکاری این کشور برای متقاضیان قرار داده شده است.

کار در روسیه

ویزای کار روسیه

کار در روسیه و اخذ ویزای کاری روسیه در این بخش مورد بررسی قرار گرفته است. همان طور که بیان شد، برای ورود به این کشور نیاز به اخذ ویزای کاری دارید که اخذ آن دارای شرایط متفاوتی می باشد. در ادامه مطالب به بررسی انواع ویزای های کاری این کشور می پردازیم.

ویزای کاری نوع 1:

این نوع ویزای کار در کشور روسیه، یک ویزای تک سفره (Single entry) شناخته می شود. متقاضیان جهت درخواست این نوع ویزای کار در روسیه باید ابتدا یک پیشنهاد شغلی داشته باشند و بعد از آن با در اختیار داشتن این پیشنهاد شغلی، درخواست ویزای کاری و ورود به این کشور را ارائه دهند. متقاضیان کار در روسیه می بایست توجه داشته باشند که این ویزا تنها 90 روز اعتبار دارد. 

ویزای کاری نوع 2:

این نوع ویزای کار در روسیه، یک ویزای چند منظوره شناخته می شود؛ اما نکته مهمی که باید در نظر داشت تک وروردی بودن این نوع ویزا می باشد. متقاضیان می توانند این نوع ویزا را از پلیس محلی این کشور درخواست کنند که در صورت نیاز، اجازه تمدید این نوع ویزا برای متقاضیان نیز وجود خواهد داشت. نکته بسیار مهم در زمینه این نوع ویزا، اعتبار آن است که 1 ساله می باشد.

ویزای کاری نوع 3:

این نوع ویزای کار در روسیه از سال 2010 توسط اداره مهاجرت این کشور تصویب شده است. این نوع ویزای برای افرادی که دارای شرایط خاصی می باشد و تخصص خاصی دارند صادر می شود. مدت اعتبار این ویزا 3 سال است. نکته بسیار مهم در زمینه این ویزا، قابل تمدید بودن این نوع ویزا می باشد. از دیگر نکات مهم در مورد صدور این نوع ویزای کار در روسیه، درآمد متقاضیان است که می بایست بیش از 2.000.000 روبل در سال باشد و تنها در این مورد اجازه کار برای متقاضیان صادر می شود.

متقاضیان اخذ ویزای کار روسیه می بایست به این نکته توجه داشته باشند که صدور ویزای کار این کشور مدت 100 روز زمان می برد و در برخی موارد شما ملزم به پرداخت هزینه ای معادل 80.000 روبل به دولت این کشور می باشید. با توجه به قابل تمدید بودن ویزای کار در روسیه ، متقاضیان می توانند جهت تمدید این ویزا مدارک مربوطه را به اداره پلیس محلی تحویل داده و درخواست تمدید ویزای کار روسیه را ارائه نمایند.

متقاضیانی که قصد کار در کشورهای اروپایی را دارند می توانند از کشور های طراز اول جهان که دچار کمبود نیرو بوده و درخواست نیروی کار دارند استفاده نمایند. درحال حاضر کشورهایی همچون آلمان و اتریش به متقاضیان ویزای جست و جوی کار ارائه می دهند و متقاضیان می توانند به راحتی وارد این کشورها شده و به دنبال کار باشند. متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاع بیشتر از شرایط این ویزا از لینک های زیر دیدن نمایند.

شرایط اخذ ویزای همراه روسیه

کار در روسیه و اخذ اقامت برای متقاضیان دارای شرایط خاصی می باشد. متقاضیان می توانند در هنگام ورود به خاک این کشور، خانواده خود را به همراه داشته باشند. افرادی که در یک شرکت معتبر و تحت نظر یک کارفرما مشغول کار می شوند می توانند در خواست ویزای همراه برای خانواده خود را به اداره مهاجرت روسیه ارائه دهند.  طبق قوانین این کشور، خانواده شما شامل همسر و فرزند زیر 18 سال شما می باشد.

مدارک مورد نیاز ویزای همراه:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه مدارک و سوابق کاری
 • ارائه مدارک زبان (الزامی نیست)
 • ارائه مدارک هویتی معتبر
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی

متقاضیان عزیز توجه داشته باشند که همراه شما بعد از ورود به این کشور اجازه جست و جوی کار دارد و می تواند در صورت تأیید کارفرما و یا شرکت معتبر روسی، اجازه کار را از اداره مهاجرت این کشور اخذ نمایند. برای این امر کافیست مدارک تأییدشده از سوی کارفرما به اداره مهاجرت روسیه تحویل داده شود. متقاضیان درصورتی که فرزندی داشته باشند می توانند از مدارس این کشور جهت ادامه تحصیل فرزند خود استفاده نمایند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله تحصیل در روسیه را مطالعه نمایید.

کار در روسیه

تحصیل در روسیه

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار روسیه

کار در روسیه و دریافت ویزای کار این کشور نیاز به ارائه مدارکی دارد که در ذیل به آنها اشاره شده است. تهیه کامل مدارک و ارائه صحیح و به موقع آن ها به سفارت، تأثیر بسیاری در رد یا پذیرش درخواست متقاضی برای دریافت ویزای کار این کشور دارد. مشورت با مشاور مهاجرتی معتبر و دریافت راهنمایی های وی می تواند راهگشای شما در این امر باشد.

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه دعوت نامه کاری JOB OFFER
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه مدارک زبان
 • ارائه مدارک مربوط به سابقه کاری
 • ارائه بیمه نامه مسافرتی
 • فیش پرداخت 2000 روبلی صدور ویزای کار

میزان حقوق و درآمد در روسیه

کار در روسیه و ورود به پروسه کاری این کشور نیاز به بررسی سیستم حقوقی دارد. حداقل دستمزد در این کشور 18781 روبل و تقریبا 270 دلار است. میانگین حقوق در این کشور حدوداً 1000 الی 15000 دلار در ماه می باشد. هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در پایتخت این کشور 500 دلار در ماه است. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه ملک پور تهیه و گردآوری شده، لذا هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. از نکات مهم در خصوص کار در این کشور، میزان ساعات کاری و تعطیلات در این کشور است که متقاضیان باید در هفته 40 ساعت مشغول کار باشند و می توانند در طی یک سال،  28 روز تعطیلات رسمی داشته باشند.

هزینه زندگی در روسیه

برای کار در روسیه لازم است از هزینه زندگی در روسیه نیز آگاه باشیم. هزینه های زندگی در روسیه شهر به شهر و منطقه به منطقه و هنمچنین سبک زندگی هر فرد متفاوت می باشد. هزینه تقریبی مخارج زندگی ماهیانه در کشور روسیه از قرار زیر است:

 

هزینه ها

قیمت (دلار)

هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران متوسط

8

کاپوچینو

2

شیر

3

آب معدنی 1.5 لیتری

0.5

هزینه رفت آمد ماهانه

30

هزینه برق ، گاز اینترنت در ماه

100

هزینه خوابگاه یک نفره در ماه

400

هزینه زندگی در مجموع به طور متوسط

600 الی 700

 

با توجه به اهمیت موضوع هزینه های تحصیل و زندگی برای مهاجرت به روسیه، پیشنهاد می شود که مقاله مرتبط در این زمینه را در لینک زیر مطالعه نمایید.

تحصیل در روسیه

هزینه زندگی در روسیه

مشاغل مورد نیاز روسیه

کار در روسیه و درخواست ویزای کاری این کشور نیاز به دانستن مشاغل مورد نیاز این کشور دارد. در ادامه مطالب مشاغل مورد نیاز روسیه در سال 2020 برای شما عزیزان آورده شده است.

 

1

متخصص IT

11

طراح دکوراسیون داخلی

2

مهندس مکانیک

12

مهندس طراحی ساختمان

3

مهندس صنایع

13

مهندس معدن

4

مهندس معماری

14

راننده ماشین آلات صنعتی

5

مهندس عمران

15

راننده خودرو های سنگین

6

مهندس برق

16

آرایشگر حرفه ای

7

مهندس پروژه

17

کراگران ساده و حرفه ای

8

متخصص نرم افزار

18

طراح لباس

9

پزشک

19

تاسیسات راه و ساختمان

10

پرستار

20

آشپز حرفه ای

نحوه کاریابی در روسیه

کار در روسیه و کاریابی در این کشور از طریق سایت های کاریابی امکان پذیر می باشد. متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت های کاریابی این کشور به جست و جوی کار بپردازند. متقاضیان می توانند با ارسال رزومه کاری و تحصیلی خود جهت دریافت ویزای کاری و پیشنهاد کاری (job offer)  اقدام نموده و یا از سایت های کاریابی که در بخش بعدی به شما عزیزان معرفی می شود کمک بگیرند. متقاضیان جهت جست و جوی کار، اجازه ورود به این کشور را ندارند و افرادی که متقاضی ورود به سایر کشورها می باشند می توانند از ویزای جست و جوی کار آلمان و اتریش استفاده کرده و با ورود به این کشورها در جست و جوی کار  مورد نظر خود باشند. موسسه ملک پور با تهیه محصول گام به گام تا کار در خارج از کشور به تدریس مدیر موسسه ملک پور، کاملترین و بروزترین نکات را در خصوص کاریابی و دریافت پیشنهاد شغلی در اختیار متقاضیان عزیز کار در خارج از کشور قرار داده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا تهیه این محصول می توانید بر روی تصویر زیر کلیک کرده و به صفحه مربوطه هدایت شوید.

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

معرفی مؤسسات کاریابی در روسیه

کار در روسیه و ورود به این کشور به منظور کار، نیاز به اخذ پیشنهاد کاری دارد. متقاضیان می توانند جهت جست و جوی کار در این کشور از سایت های قرار داده شده در زیر مطالب استفاده نمایید.

 • https://www.indeed.com
 • https://www.europelanguagejobs.com
 • https://www.linkedin.com
 • https://www.glassdoor.com
 • https://www.tiptopjob.com

اخذ اقامت دائم و پاسپورت روسیه از طریق کار

کار در کشور روسیه و اخذ اقامت دائم و تابعیت این کشور در این بخش مورد بررسی قرار گرفته است. با توجه به قوانین بین المللی شما عزیزان می توانید با کار و پرداخت مالیات در کشور مقصد پس از چند سال، درخواست اقامت روسیه به صورت دائم را داشته باشید. متقاضیان می توانند با 5 سال کار و پرداخت مالیات در این کشور، درخواست اقامت دائم داشته باشند که در این صورت باید مدارک اقامت قانونی خود و پرداخت مالیات را ارائه داده و پلیس محلی عدم سوء سابقه متقاضی را تأیید نماید. در انتهای پروسه متقاضی باید معاینات پزشکی مورد نظر دولت را انجام داده و کارت اقامت دائم خود را دریافت کند. پس از دریافت اقامت دائم این کشور می توانید برای دریافت پاسپورت روسیه و تابعیت آن اقدام نمایید که البته اعطای آن ملزم به برخورداری از شرایطی مانند تسلط بر زبان روسی می باشد.

مدارک مورد نیاز اخذ تابعیت:

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک اقامتی قانونی
 • ارائه مدارک پزشکی دال بر سلامتی روحی و جسمی متقاضیان
 • ارائه مدارک دال بر عدم سو سابقه متقاضیان
 • ارائه مدارک زبان رسمی این کشور
 • ارائه مدارک قبولی در آزمون اخذ تابعیت این کشور
 • ارائه مدارک هویتی معتبر

کار در روسیه

اقامت روسیه


سوالات متداول

پرسش: چگونه می توان برای کار در روسیه اقدام نمود؟

پاسخ: برای کار در روسیه می بایست از کارفرمایی در این کشور پیشنهاد کاری داشته باشید.

پرسش: مهمترین مشاغل مورد نیاز روسیه کدامند؟

از مهم ترین مشاغل مورد نیاز روسیه می توان به متخصص IT، مهندس مکانیک، مهندس معدن و مهندس پروژه نام برد.

پرسش: میانگین حقوق پرداختی به نیروی کار در کشور روسیه چقدر است؟

پاسخ: میانگین حقوق در این کشور در حدود 1.000 الی 15.000 دلار در ماه می باشد.

پرسش: آیا با کار در روسیه می توان به اقامت دائم و پاسپورت روسیه رسید؟

پاسخ: متقاضیان می توانند با 5 سال کار و پرداخت مالیات در این کشور درخواست اقامت دائم داشته باشند و بعد از آن برای پاسپورت روسیه درخواست نمایند.


_____________________ سخن پایانی درمورد کار در روسیه _____________________

کار در روسیه، نحوه اعزام نیروی کار به روسیه و همچنین شرایط اخذ ویزای کاری این کشور در این مقاله مورد بررسی قرار گرفته است.  همانطور که در مقاله مطرح شده است،  متقاضیان باید جهت ورود به این کشور دعوت نامه کاری داشته باشند و الزاماً با توجه به تحصیلات و سابقه کاری خود، درخواست ویزای مرتبط نمایند. اشتغال به کار در روسیه نیاز به تسلط بر زبان روسی داشته و به همین دلیل پروسه یافتن کار در این کشور و اشتغال به آن تا حدودی پیچیده و دشوار است. پیشنهاد می شود قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت، با مشاورین موسسه ملک پور مشاوره داشته باشید تا با کسب اطلاعات کامل جهت کار در این کشور اقدامات لازم را انجام دهید. شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره تلفنی رایگان با موسسه تماس گرفته و یا فرم تماس را بر روی وب سایت تکمیل نمایید. همچنین شما متقاضیان عزیز کار در روسیه و مهاجرت به این کشور می توانید در قسمت انتهایی مقاله در بخش "ثبت پرسش" سوالات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریابید.

امتیاز 5 از 5 ( 16 رای ثبت شده)

ثبت پرسش
ماهان
سلام وقتتون بخير آيا كار در روسيه منجر به اخذ پاسپورت اين كشور ميشود؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی اگر شما در این کشور مشغول به کار شوید میتوانید پاسپورت این کشور را اخذ نمایید ولی این بدان معنی نیست که مثل کشورهای مهاجر پذیر که از قوانین حقوقی کاملا برخوردارند 6 یا 7 ساله به پاسپورت برسید. روسیه خیلی مهاجر پذیر نیست، دوتابعیتی را نمی پذیرد و قوانین آن کاملاست بنابراین پروسه اخذ پاسپورت آن طولانی است. موفق باشید
حاتم
سلام و دورود بنده برای کار در روسیه اقدام کردم با کاریابی تونستم پیشنهاد کاری بگیرم برای ویزای همراه از اول میتونم اقدام کنم؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب هر زمان قرارداد کاری بسته شد می توانید درخواست ویزا همراه بدهید .
محسن اسماعیلی
باسلام ممنون از مقاله خوبتون آیا اخذ ویزای کار در روسیه برای من با ۳۰ سال سن و لیسانس رشته مهندسی برق با ۵ سال سابقه امکان پذیر است؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز بلی، در صورتیکه شما از یک کارفرمای روسی پیشنهاد شغلی اخذ کنید، می توانید ویزای کاری این کشور را اخذ کنید. سپاس
Саид Р
آدرس وشماره دفترتان را بفرمایید،درخواست ویزای نوع ۳ برای روسیه دارم ،ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز شما می توانید با موسسه تماس بگیرید و همکاران شما را در زمینه مهاجرت راهنمایی می کنند. سپاس
سید الله صداقت
سلام خسته باشید من جوشکاری co۲ هستم برای من کار پیدامیشه
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب دوست عزیز پیشنهاد میکنم از پکیج گام به گام کاریابی خارج از کشور موسسه ملکپور استفاده نمایید قسمت اول این پکیچ رایگان است
فیروز رقاقی
با سلام وخسته نباشیدممنون میشم راهنمایی کنید چه جوری میتونیم کارفرما درروسیه پیدا کنیم که دعوتنامه بفرستند؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام دوست عزیز از پکیج گام به گام تا کار در خارج از کشور در قسمت محصولات سایت استفاده نمایید.
مشاوره رایگان