اقامت روسیه - شرایط و روش های اخذ اقامت

3 نظر

اقامت روسیه، روش ها و هزینه اقامت روسیه و مدارک و اقدامات لازم جهت اخذ اقامت روسیه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی دقیق علمی قرار می گیرد. نحوه اخذ اقامت کشور روسیه چگونه است؟ پس از گذشت چه مدتی می توان اقامت و تابعیت روسیه را دریافت نمود؟ آیا برای اخذ اقامت روسیه و هم چنین مهاجرت به این کشور نیاز به مشاور مهاجرت می باشد؟ روسیه از جمله کشورهایی است که به دلایل مختلفی از جمله نزدیکی به ایران و هم چنین هزینه های نسبتا پایین متقاضیان بسیاری را جهت مهاجرت به خود جذب کرده است. در این مقاله سعی بر آن است که تمامی شرایط و قوانین این کشور جهت اخذ اقامت را بررسی نماییم. شما عزیزان می توانید جهت بالا بردن آگاهی خود در باب مهاجرت و اقامت کشور روسیه با مشاوران موسسه ملک پور تماس حاصل نموده و یا فرم تماس را کامل کنید تا از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

 • آشنایی با کشور روسیه و شرایط اخذ اقامت روسیه
 • اقامت روسیه از طریق کار
 • اقامت از طریق تحصیل در روسیه
 • اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری
 • اقامت روسیه از طریق ازدواج
 • اقامت و تابعیت روسیه از طریق تولد فرزند
 • اخذ اقامت و مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی
 • هزینه زندگی در روسیه
 • شرایط اخذ تابعیت روسیه
 • سوالات متداول راجع به اقامت روسیه
 • سخن پایانی درباره اقامت روسیه
 •  

تماس با ما

 

اقامت روسیه

آشنایی با کشور روسیه و شرایط اخذ اقامت روسیه

روسیه با حدود ۱۴۶ هزار نفر جمعیت نهمین کشور پرجمعیت جهان می باشد و از جمله کشورهای مهاجرپذیر و در قسمتی اروپایی است که متقاضیان می توانند جهت اخذ اقامت آن اقدام نمایند. متقاضیان می توانند از راه های مختلفی به منظور دریافت اقامت روسیه اقدام نمایند. راه های مهاجرت به روسیه که می تواند منجر به اخذ اقامت روسیه شود را می توان به ۲ دسته راه های ارزان و گران تقسیم نمود که هر کدام از این راه ها از زیرمجموعه هایی تشکیل شده است. مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد و پناهندگی از جمله راه هایی است که به اخذ اقامت روسیه منجر می شود. این مقاله توسط کارشناسان موسسه ملک پور به نگارش علمی درآمده است و تمامی مطالب آن با توجه به قانون این کشور جمع آوری شده است.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد انواع روش های مهاجرت

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد انواع روش های مهاجرت

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد انواع روش های مهاجرت

اقامت روسیه از طریق کار

متقاضیان در صورت داشتن کار و ویزای کاری می توانند اقامت روسیه را بدست بیاورند. تنها در صورتی می توان ویزای کار روسیه را دریافت نمود که کارفرمای روسی به شما دعوت نامه کاری ارائه دهد. افراد با داشتن دعوت نامه کاری (جاب آفر) می توانند در صورت کار کردن در این کشور اقامت روسیه را اخذ نمایند. اقامت روسیه پس از یافتن و دریافت کار آغاز می شود و متقاضیان می توانند پس از یافتن کار در این کشور پس از چند سال اقامت دائم دریافت نمایند. یکی از مهم ترین نکاتی که باید برای یافتن کار در روسیه در نظر داشت، دانش زبان روسی است. پیدا کردن کار در روسیه عملاً بدون دانش زبان روسی غیر ممکن می باشد. بطور کلی دریافت اقامت روسیه از طریق کار روشی بسیار دشوار است؛ در صورتی که متقاضیان می توانند به راحتی برای کشورهایی اقدام نمایند که ویزای کار ارائه می دهند. کشورهایی نظیر آلمان، اتریش، کانادا، استرالیا و غیره به افراد با تخصص های خاص و در صورت داشتن شرایط مناسب، ویزای کار ارائه می دهند. موسسه ملک پور محصولی را تهیه کرده است که در آن به نکات مهم کار در خارج از کشور و رموز موفقیت در کاریابی اشاره کرده است. شما عزیزان می توانید با تهیه این محصول، با اطلاعات کامل در خصوص کار در خارج از کشور اقدام نمایید.

 

محصول گام به گام کاریابی موسسه mie

 

در این قسمت جهت اخذ اقامت روسیه برای متقاضیان جویای کار در این کشور با برخی از آژانس های کاریابی معتبر در روسیه آشنا می شویم:

 • Lapa
 • g-nius
 • Texon
 • Target Jobs
 • Awara Group
 • Global Vision
 • Mosco City
 • Petersburg.com

با توجه به تمایل زیاد متقاضیان برای کار در روسیه، توجه شما را به مطالعه مقاله زیر جلب می نماییم تا بیشتر با این روش مهاجرت به روسیه و شرایط آن آشنا گردید.

اقامت روسیه

کار در روسیه

اقامت از طریق تحصیل در روسیه

متقاضیان می توانند از طریق تحصیل در صورت سپری نمودن شرایط خاصی اقامت روسیه را اخذ نمایند. تحصیل در روسیه یکی از راه های اخذ اقامت روسیه است که به دلیل هزینه های پایین تحصیل و زندگی نظر بسیاری از دانشجویان را به خود جلب کرده است. بیشترین رشته های که متقاضیان بسیاری را دارد، تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و هم چنین رشته های پیراپزشکی می باشد. پس از تحصیل و با ورود به بازار کار متقاضیان می توانند اقامت روسیه را دریافت نمایند. جهت تحصیل در این کشور متقاضیان نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند و می توانند در مقاطع مختلفی مشغول به تحصیل شوند. تحصیل در روسیه شامل مقاطع مختلفی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و هم چنین دکتری می باشد. متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی می بایست دوره های پادفک (دوره های آمادگی) را در روسیه سپری نمایند که در این دوره ها افراد را برای ورود به رشته های خاص آماده می نمایند. در نتیجه تحصیل در دوره های مختلف تحصیلی و یافتن کار، اخذ اقامت روسیه را در پی خواهد داشت. در ادامه به بررسی دوره های تحصیلی روسیه و هزینه دوره ها می پردازیم:

 

دوره های تحصیلی در روسیه

توضیحات

هزینه دوره های تحصیلی

سن متقاضیان

پادفک (دوره های آمادگی)

دوره های آمادگی-تدریس زبان و دروس علوم پایه-قبل از ورود به رشته های پزشکی-مدت زمان ۹ ماه الی ۱ سال

۳۰۰۰ دلار الی ۴۰۰۰ دلار

۱۷ سال الی ۳۰ سال

کارشناسی

دوره های تحصیلی دانشگاه- داشتن مدرک ۱۲ ساله تحصیلی-بدون نیاز به مدرک زبان- مدت زمان تحصیل ۴ سال

۴۰۰۰ دلار الی ۹۰۰۰ دلار

۱۸ سال الی ۳۰ سال

کارشناسی ارشد

دوره های تحصیلی دانشگاهی- مدرک ۱۲ ساله تحصیلی + لیسانس- بدون نیاز به مدرک زبان –مدت زمان تحصیلی ۲ سال

۲۱۰۰ دلار الی ۷۵۰۰ دلار

۲۳ سال الی ۴۵ سال

دکتری

دوره های تحصیلی دانشگاهی-مدارک تحصیلی مقاطع قبلی- سوپر واریزر (استاد راهنما)- دوره تحصیل ۳ الی ۵ سال – مقالات علمی

۲۸۰۰ دلار الی ۷۰۰۰ دلار

محدودیت ندارد

 

اخذ اقامت روسیه از طریق تحصیل به همراه بورسیه موضوعی است که توجه بسیاری از متقاضیان را به خود جلب کرده است. یکی از مهم ترین نکات در باب اقامت روسیه از طریق تحصیل، عدم اعطای بورسیه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد. متقاضیان جهت تحصیل در دانشگاه های بین المللی روسیه ملزم به پرداخت هزینه می باشند و دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور قطعی نمی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید مقاله زیر را مطالعه نمایید.

اقامت روسیه

تحصیل در روسیه

اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری

اقامت روسیه و سرمایه گذاری در روسیه به روش های مختلفی امکان پذیر است. سرمایه گذاری در روسیه جهت اخذ اقامت روسیه به وسیله ثبت شرکت در این کشور و کار کردن همگام با رقابت با کارآفرینان روسیه است. جهت سرمایه گذاری در روسیه و ایجاد کسب و کار در این کشور باید به موارد بسیاری واقف بود و فرآیندهای مختلفی را طی کرد. ابتدا باید این مسئله را بررسی کنید که آیا با توجه به شرایط خود می توانید در کشوری نظیر روسیه سرمایه گذاری کرده و اقامت روسیه را اخذ کنید. سرمایه گذاری مستقیم خارجی در روسیه از سال 2013 سیر نزولی داشته است. براساس تخمین های سازمان نظارت بر ترندهای سرمایه گذاری در سال 2019، جریان سرمایه گذاری خارجی در روسیه در سال 2018، حدود 14 درصد کاهش داشته است. دارایی های اصلی این کشور شامل منابع مالی نظیر نفت، گاز و فلزها و نیروی کار ماهر است. جهت سرمایه گذاری در روسیه و اخذ اقامت روسیه، سرمایه گذاران خارجی معمولاً شرکت سهامی تضامنی را برمی گزینند. سرمایه گذاران در روسیه معمولاً پیش از افتتاح یک شرکت تابعه، یک دفتر شعبه در روسیه راه اندازی می کنند. شرکت های خارجی اصلی در روسیه عبارتند از:

Rosneft، Shell، Total، General Motors، Renault، Phillip Morris، Auchan، Nestle، Cadbury، Carlsberg

در جدول زیر میزان سرمایه گذاری خارجی مستقیم در روسیه در سال های 2015 تا 2017 را مشاهده می کنید:

 

سرمایه گذاری مستقیم خارجی در روسیه

2015

2016

2017

جریان ورودی سرمایه گذاری مستقیم خارجی (میلیون دلار آمریکا)

11858

37176

25284

موجودی سرمایه گذاری مستقیم خارجی (میلیون دلار آمریکا)

262748

393910

446595

تعداد سرمایه گذاری های سبز (سرمایه گذاری های دوستدار محیط زیست)

217

280

278

 

در ادامه می توانید بخش های اصلی سرمایه گذاری شده در سال 2018 در روسیه را مطالعه نمایید:

 

بخش های اصلی سرمایه گذاری شده در روسیه

تا ژوئن 2018 به درصد

معدن و استخراج

4/23

صنعت تولید

1/20

تجارت و تعمیر وسایل نقلیه موتوری

8/15

بیمه و فعالیت های مالی

6/13

دفاع و اداره عمومی، بیمه اجتماعی اجباری

7/8

املاک و مستغلات

2/6

اقامت روسیه

سرمایه گذاری در روسیه

اقامت روسیه از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت روسیه می توان از طریق ازدواج نیز اقدام کرد. به منظور اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج باید در ابتدا با شخصی ازدواج کنید که دارای تابعیت روسیه باشد؛ در این صورت شخص متقاضی نیز می تواند به تبعیت از همسر خود تابعیت و سپس اقامت روسیه را اخذ نماید. اگر شخص خارجی قصد ازدواج با یک فرد از تبعه روسیه را داشته باشد باید دارای گذرنامه معتبر باشد. در صورتی که شخص خارجی دارای گذرنامه نباشد می تواند از یک ضمانت نامه استفاده نماید. باید بدانید در زمانی که ازدواج خود را در روسیه ثبت می نمایید می توانید در پروسه ای در حدود 32 تا 60 روز کاری گواهی ازدواج خود را اخذ نمایید. برای ازدواج با یک تبعه روسیه باید مدارک خود شامل فرم درخواست ثبت شده، گذرنامه معتبر، گواهی تجرد و یا انحلال ازدواج های قبلی و یا فوت همسر را ارائه نمایید.

اقامت و تابعیت روسیه از طریق تولد فرزند

اقامت روسیه طبق شرایطی خاص می تواند از طریق تولد، به متولد شده تعلق بگیرد. اخذ اقامت کشور روسیه از طریق تولد از ۲ اصل پیروی می کند: قانون خون و قانون خاک. طبق قانون عمومی خون که در اکثر کشورها برای تولد فرزند اجرایی می شود، اقامت کشور روسیه از طریق تولد با توجه به قانون خون اعمال می شود. قانون خون در صورتی اعمال می گردد که یکی از والدین فرزند متولد شده تبعه روسیه باشد؛ در این صورت فرزند متولد شده خود به خود تابعیت و اقامت روسیه را اخذ می نماید. این مقاله توسط تیم موسسه ملک پور در باب اقامت روسیه به نگارش علمی درآمده است و هرگونه انتشار و کپی بدون ذکر منبع، حرام می باشد. روش دیگری که که برای تولد در این کشور اعمال می شود و منجر به اقامت روسیه می گردد، قانون خاک این کشور می باشد. کشور روسیه با توجه به شرایط خاصی قانون خاک را اعمال می کند و اعطای اقامت این کشور از طریق قانون خاک شامل همه افراد نمی شود. این قانون در صورتی اعمال می گردد که:

 • فرد متولد شده در خاک روسیه بی تابعیت باشد و یا بی سرپرست رها شده باشد.
 • فرد متولد شده تا سن ۱۶ سالگی در خاک روسیه حضور داشته باشد و قبل از رسیدن به ۱۶ سالگی درخواست اقامت داده باشد.

اخذ اقامت و مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

موسسه ملک پور هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ندارد و این راه را به دلیل خطرات بسیار، به هیچ عنوان توصیه نمی کند.

پناهندگی یکی از راه هایی است که می تواند منجر به اخذ اقامت روسیه گردد.کشور روسیه از جمله کشورهاییست که متقاضیان بسیاری برای کار و پناهندگی دارد؛ در صورتی که این دو روش برای مهاجرت به روسیه روش مناسبی نیستند. چرا که شرایط کار در روسیه برای ایرانیان مناسب نبوده و مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی نیز یک روش غیرقانونی برای ورود به این کشور محسوب می شود.

 

 • توضیحات موسسه ملک پور در مورد مشکلات پناهندگی

فایل تصویری موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

فایل صوتی موسسه ملک پور درمورد مشکلات پناهندگی

 

تصمیم برای پناهندگی توسط FMS انجام می شود؛ در صورتی که پاسخ به کیس پناهندگی مثبت باشد، گواهی موقت پناهندگی به متقاضی اعطا می گردد. این گواهی ۱ ساله است و می تواند تمدید شود و منجر به اخذ اقامت روسیه پس از زمان مشخص شده گردد. کشور روسیه در صورت دروغین بودن دلیل پناهندگی اشخاص، اجازه محاکمه و اخراج متقاضیان را دارد. بنابراین در صورت اقدام دروغین برای مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی، امکان خطر جدی وجود دارد و ممکن است متقاضی موفق به اخذ اقامت روسیه نشود.

متقاضیان می توانند از طرق قانونی مانند تحصیل و سرمایه گذاری و کار، جهت مهاجرت و اخذ اقامت روسیه اقدام نمایند.

اقامت روسیه

مهاجرت به روسیه از طریق پناهندگی

هزینه زندگی در روسیه

یکی از مهم ترین موضوعات برای متقاضیان اقامت روسیه، موضوع هزینه زندگی در روسیه و شرایط زندگی در روسیه برای ایرانیان می باشد. کشور روسیه از جمله کشورهای ارزان در اتحادیه اروپا محسوب می شود. هزینه های زندگی در شهرها و مناطق مختلف روسیه متفاوت است که این تفاوت به کیفیت شهرها و همچنین صنعتی بودن آن ها بستگی دارد. مسکو از جمله گران ترین شهرهای کشور روسیه می باشد که هزینه ها و مخارج زندگی در این شهر با اختلاف بسیار کمی بالاتر می باشد. متقاضیانی که جهت اخذ اقامت روسیه از طرق مختلف اقدام می نمایند با توجه به روش انتخابی خود، هزینه های مختلفی را متحمل می شوند. در این قسمت به بررسی هزینه های زندگی و اقامت روسیه می پردازیم:

 

هزینه ها

قیمت (دلار)

هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران متوسط

8

کاپوچینو

2

شیر

3

آب معدنی 1.5 لیتری

۵/۰

هزینه رفت آمد ماهانه

30

هزینه برق ، گاز اینترنت در ماه

100

هزینه خوابگاه یک نفره در ماه

400

هزینه زندگی در مجموع به طور متوسط

600 الی 700

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر

۴۹۶.۴۳ دلار

اجاره آپارتمان ۱ خوابه در حومه شهر

۳۳۵.۵۶دلار

قیمت هر مترمربع آپارتمان در مرکز شهر

۱.۶۹۸.۸۷

قیمت هر مترمربع آپارتمان در حومه شهر

۱.۱۱۲.۶۵

اقامت روسیه

هزینه زندگی در روسیه

شرایط اخذ تابعیت روسیه

اخذ اقامت روسیه و هم چنین تابعیت این کشور از جمله مسائلیست که متقاضیان قبل از هرگونه اقدامی به آن توجه می نمایند. اقامت روسیه با توجه به شرایط متقاضی به وی اعطا می گردد. این کشور با توجه به جمعیت مسنی که دارد به دنبال جذب افراد و شهروندان جوان می باشد و به همین علت متقاضیان جهت دریافت اقامت روسیه می بایست امتیاز کسب نمایند. یکی از مهم ترین امتیازات جهت اخذ اقامت روسیه، سن متقاضی و دانش و تسلط وی به زبان روسی می باشد. پاسپورت روسیه سی و هفتمین پاسپورت معتبر جهان است و به دارنده این پاسپورت اجازه سفر به ۱۱۶ کشور جهان بدون نیاز به ویزا را می دهد. نحوه ورود به روسیه طبق هزینه ها و شرایط ورود، شبیه به کشورهای عالی در اروپا می باشد و متقاضیان می توانند با همین شرایط برای کشورهایی مانند دانمارک، کانادا، هلند و غیره جهت کار و تحصیل و سرمایه گذاری اقدام نمایند و اقامت و تابعیت این کشورها را دریافت نمایند. برای اخذ اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اقامت کشورهای مطرحی چون کانادا، هلند و دانمارک می توانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

مزایای اخذ پاسپورت، تابعیت و اقامت روسیه:

 • اقامت روسیه دارای اعتبار 5 و 10 ساله است.
 • اخذ تابعیت روسیه از طریق سرمایه گذاری نیازمند تنها 90 روز حضور در روسیه در طی یک سال است.
 • پاسپورت روسیه امکان سفر بدون ویزا به تقریباً 100 کشور دنیا را فراهم می کند.

سوالات متداول

✅ آشنایی با کشور روسیه و شرایط اخذ اقامت روسیه کدامند؟

با اقدام از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تولد و ازدواج و پناهندگی می توان اقامت روسیه را دریافت کرد.

✅ بهترین روش اخذ اقامت روسیه کدامست؟

تحصیل در روسیه به علت هزینه های پایین تحصیلی و زندگی در این کشور و همچنین امکان تحصیل در رشته هایی چون پزشکی و دندانپزشکی، یکی از بهترین آشنایی با کشور روسیه و شرایط اخذ اقامت روسیه می باشد.

✅ اخذ اقامت و تابعیت روسیه از طریق تولد فرزند چگونه است؟

اعطای تابعیت روسیه از طریق تولد بر اساس سیستم خون است و افرادی که دارای والدین تبعه روسی می باشند می توانند تابعیت این کشور را از طریق تولد دریافت کنند.

✅ شرایط دریافت اقامت و پاسپورت روسیه چیست؟

با توجه به نیاز کشور روسیه به جمعیت جوان، اعطای اقامت و پاسپورت روسیه بر اساس امتیاز بوده و فاکتورهایی مانند سن، دانش و تسلط متقاضی بر زبان روسی در کسب امتیاز تأثیر دارد.


_____________________ سخن پایانی درباره اقامت روسیه _____________________

اقامت روسیه از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد، باید توجه داشت که کدام یک از راه ها برای هر شخص مناسب بوده و می تواند منجر به اقامت روسیه شود. از جمله راه های منطقی و ارزان برای ورود به روسیه می توانیم به تحصیل در این کشور اشاره نماییم. روسیه جزء کشورهای ارزان و با کیفیت زندگی متوسط می باشد و جهت اخذ اقامت روسیه افراد ملزم به فراگیری زبان روسی می باشند. هزینه های تحصیل در روسیه به نسبت ارزان است ولی در مقابل، هزینه های زندگی بسیار بالا است و شرایط اخذ اقامت دشوار می باشد. کشور روسیه در مقابل کشورهایی که تحصیل رایگان دارند مانند اتریش و آلمان و چک گزینه گرانی محسوب می شود. شما عزیزان جهت بررسی شرایط خود و اقدام جهت روش ها و هزینه اقامت روسیه، می توانید با مشاورین موسسه ملک پور تماس گرفته و یا فرم تماس را کامل نمایید و بدین ترتیب از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید. هم چنین می توانید در قسمت "ثبت پرسش" نظرات و پرسش های خود را مطرح نموده و پاسخ خود را در مدت زمان کوتاهی دریافت نمایید.

امتیاز 4.27 از 5 ( 10 رای ثبت شده)

مطالب مرتبط و مفید


ثبت پرسش
شایان عباس زاده
سلام و عرض ، روز بخیر عذر می خواهم من یک پسر 17 ساله دارم و علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی می باشد. طی تحقیقاتم تحصیل در روسه به نظرم هزینه مناسب تری دارد. آیا شما روسیه را مقصد مناسبی برای تحصیل پزشکی می دانید؟ آیا مدارکش معتبر است در اروپا؟ گزینه هایی را می توانید برای تحصیل پزشکی پیش نهاد بدهید که هزینه های مناسبی داشته باشد. ممنون
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز برای اینکه شما را بهتر راهنمایی کنیم نیازمند به اطلاعات بیشتری هستیم اما از نظر هزینه بلی کشور روسیه جز کشورهای ارزان است ولی اگر بخواهید مدرک شما در ایران مورد تایید باشد باید به زبان روسی تحصیل نمایید از طرفی هم در همه جای دنیا دارا اعتبار نیست. اگر به فکر هزینه های مناسب و مدارک معتبری هستید تحصیل پزشکی در کشورهایی مثل فرانسه، آلمان رایگان است یا کشور اسپانیا هزینه های پایینی دارد. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
عادل رسولی
سلام ممنون از مقاله خوبتون در خصوص اقامت روسیه. من این مقاله را مطالعه کردم یسری سوال دارم ایا روسیه کشور خوبی واسه مهاجرت هست؟ من دانشجوی زبان خارجه هستم ایا واسه شغل راهنمای توریست جایه خوبیه؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
با سلام و عرض ادب دوست عزیز سوال شما بسیار کلی است و تقریباً جواب آن سلیقه ای است. ولی بطور کلی اگر شرایط مهاجرت به کشورهای بزرگتری مثل سوئیس، اتریش، هلند، المان را داشته باشید از روسیه بهتر است. پیشنهاد می کنم حتما با موسسه تماس بگیرید تا شرایط عمومی شما بصورت رایگان بررسی شود. موفق باشید.
سلام. وقتتون بخير. ايا اقامت روسيه از طريق برنامه هاي تمكن مالي و سرمايه گذاري امكان پذير هست؟
X

فرم پاسخ به این نظرپاسخ کارشناسان
سلام و عرض ادب کشور روسیه دارای پلن خود حمایتی نمی باشد و همچنین ایرانیها از طریق سرمایه گذاری به اقامت نمیرسند. ولی کشورهایی مثل پرتغال، اتریش، سوئیس، یونان، اسپانیا و فرانسه پلن های خودحمایتی دارند و شما از طریق سرمایه گذاری و همچنین خودحمایتی به اقامت و پاسپورت این کشورها دست پیدا می کنید. برای اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید. سپاس
مشاوره رایگان